Giriş
(4)

Seyahatten en erken kaç gün önce turistik vize başvurusu yapılabiliyor?

Duyurucanlar merhaba hepinize,13 Eylül'de bir haftalığına Almanya'ya gideceğim için turistik vize almam gerekiyor. Ben de vizeyi bir an önce almak istiyorum ancak en erken kaç gün öncesinde başvurabilirim acaba vizeye. Sorumlu şirket IDATA çağrı merkezi sadece ses kayıtlarından ibaret olduğu için or
Duyurucanlar merhaba hepinize,
13 Eylül'de bir haftalığına Almanya'ya gideceğim için turistik vize almam gerekiyor. Ben de vizeyi bir an önce almak istiyorum ancak en erken kaç gün öncesinde başvurabilirim acaba vizeye. Sorumlu şirket IDATA çağrı merkezi sadece ses kayıtlarından ibaret olduğu için oradan bir sonuca ulaşamadım. Bir de size sormak istedim.
Teşekkürler şimdiden herkese
whoshothesheriff
(29.07.21)
bence geç almak daha mantıklı, atıyorum 3 ay vize verdiler, verdikleri tarihten başlar, ne kadar geç alırsanız o kadar iyi.


benaslinda
(29.07.21)
@benaslinda
Verdikleri tarihten baslamaz, normalde beyan ettiginiz seyahat baslama tarihinden baslatirlar.

Seyahat tarihinden 90gun onceye kadar basvurulabiliyor.
13 eylulde gidecekseniz bence bir an once randevu almaya bakin.coron yuzunden her sey yavas


kuehles blondes
(29.07.21)
kuehles blondes ilk cumlesinde hakili, ama ikinci cumledeki bilgi hatali. eskiden 3 aydi, subat 2020'den sonra 6 ay yaptilar. link de bu bilgi var.


helenart
(29.07.21)
(3)

Yan flüt marka önerisi

Duyurucanlar merhaba hepinize,Yan flüt öğrenmeye başlamak istiyorum ve bütçem de maksimum 2000 lira falan. Önereceğiniz, güvendiğiniz marka var mıdır acaba?Çok teşekkürler şimdiden
Duyurucanlar merhaba hepinize,
Yan flüt öğrenmeye başlamak istiyorum ve bütçem de maksimum 2000 lira falan. Önereceğiniz, güvendiğiniz marka var mıdır acaba?

Çok teşekkürler şimdiden
whoshothesheriff
(29.04.21)
yamaha'lar marka ismi sebebiyle biraz pahalıdır.

flütlerin hatta üflemeli enstrümanların merkezi İstanbul için KEYLAN'dır beşiktaştaki. Üflemeli enstrüman hocaları hep oraya yönlendiriyorlar öğrencilerini.

Ben zamanında TREVOR JAMES - Vivace serisinden almıştım.

Yamaha YFL 211 ile aynı seviye idi ama yarı fiyatındaydı. Trevor james'lere bakabilirsiniz.

not: Flüt hocam doğrudan buraya yönlendirdi kazıklanmamam ve kaliteli ürün almam için diye gidip giriş yapabilirsiniz. O gün gelene kadar bir hoca ismi buluruz size : )


la traviata
(29.04.21)
flütçülere yan flüt deyince çok sinirleniyorlar. yan flüt dediğimiz şey flüt, ilkokulda çaldığımız ise blokflüt eklemek istedim.


brakgn
(29.04.21)
yan flüt diye bir çalgımız bulunmamaktadır. ona flüt derler. blok flüt bambaşka bir çalgı. kaval ailesinden bir çalgı. gevurlar da zaten recorder derler ona.

benim ilk flütüm locto diye uyduruk bir şeydi bundan yirmi yıl önce. ucuz flütten ses de çıkmaz. kıy paraya. sonra "çalamıyorum galiba" olabilirsin.


alperz
(30.04.21)
(3)

Kasım ortası sonu gibi romantik tatil yeri önerisi

Merhaba ekşicanlar, sevgilimle kasım 15-20si gibi bir haftalık bir tatil yapmaya karar verdik. Şöyle "Kasım'da Aşk Başkadır" tadında bir tatil geçirmek için var mıdır öneriniz.Isparta Eğirdir ve Burdur'u düşündük ancak mevsimden ötürü çok emin olamadık.Şimdiden çok teşekkürler herkese
Merhaba ekşicanlar, sevgilimle kasım 15-20si gibi bir haftalık bir tatil yapmaya karar verdik. Şöyle "Kasım'da Aşk Başkadır" tadında bir tatil geçirmek için var mıdır öneriniz.
Isparta Eğirdir ve Burdur'u düşündük ancak mevsimden ötürü çok emin olamadık.

Şimdiden çok teşekkürler herkese
whoshothesheriff
(18.10.20)
burdur berbat derecede soğuktur o dönemde. en azından askerdeyken öyleydi geçen sene. hiç de romantik değil. en azından bizim birlik öyleydi.


Bolu Yedigöller olabilir.


o dedigin yerlerde donarsiniz bence soguktan. sapanca, abant gibi yerlere bakin bence.


in vino veritas
(18.10.20)
(2)

Freelance is başvuru yer önerisi

Eksicanlar merhaba hepinize, ben çevre bilimleri master öğrencisiyim. Dışarıda sürekli çalışamadığım için, internet üzerinden freelance is yapmakistiyorum. Ancak bir türlü bulamadım şu ana kadar, eğer sizin bildiğiniz, güvendiğiniz özellikle yurtdışı menşeli siteler vs varsa önerebilir misiniz?Ileri
Eksicanlar merhaba hepinize, ben çevre bilimleri master öğrencisiyim.
Dışarıda sürekli çalışamadığım için, internet üzerinden freelance is yapmak
istiyorum. Ancak bir türlü bulamadım şu ana kadar, eğer sizin bildiğiniz, güvendiğiniz özellikle yurtdışı menşeli siteler vs varsa önerebilir misiniz?
Ileri derecede İtalyanca, İngilizce ve orta derecede de İspanyolca biliyorum. Bu diller arasında çeviri ve/veya bir çok sosyal bilim konusu üzerinde paper/essay yazabiilirim.
whoshothesheriff
(10.05.19)
fiverr.com
ileri derecede olmasa bile iyi seviye ingilizcem ile fena olmayan ek gelir sağlıyorum. aylık yüzlerce doları rahat kazanırsın ama biraz sabır gerektirir.


upwork.com


osmanyueksel
(10.05.19)
(1)

Schengen vizesi başvurusu

Eksicanlar merhaba hepinize, ben geçen aylarda 1 haftalik turistik Avusturya vizesine başvurmuştum ancak gösterdiğim finansal kaynakların yetersizliğinden dolayı vize başvurum onaylanmadı. Bu yazın başında da slovakya'ya gitmek için 15 günlük bir turistik vize başvurusu yapmayı düşünüyorum tekrarda
Eksicanlar merhaba hepinize, ben geçen aylarda 1 haftalik turistik Avusturya vizesine başvurmuştum ancak gösterdiğim finansal kaynakların yetersizliğinden dolayı vize başvurum onaylanmadı.
Bu yazın başında da slovakya'ya gitmek için 15 günlük bir turistik vize başvurusu yapmayı düşünüyorum tekrardan. Ancak tekrar red yemek de büyük bir maddi manevi külfet olacak benim için(80 euro başvuru ücreti, sağlık sigortası, türlü türlü belge toplamaca vs :-((( ).
Aranızda öğrenciyken Schengen vizesine başvurup kabul almayı başaran birileri varsa sorum, ne gibi kaynaklar vs göstererek vize basvurumun kabul alma ihtimalini artiririm olacak.
İkinci olarak da bu durumda hangi ülkeler başvuru konusunda daha fazla tolerans gösteriyor acaba, sizce Slovakya'ya başvurmalı miyim yoksa başka bir ülke öneriniz var mıdır ?
whoshothesheriff
(13.04.19)
Sponsorunuzun da maddi durumu kotuyse olmaz baska bi yerden de.


kuehles blondes
(13.04.19)
(2)

bu sene başındaki yılbaşı karptpostal kurası

Arkadaşlar benim yeni aklıma geldi de, nickname'i melisli olan bir arkadaşa yılbaşı kartpostalı atacaktım. Bari onu kaçırdım, hem kusura kalınmamış olması hem de nevruz'u kutlamak düşüncesiyle bir kartpostal atayım diye bugün PTT'ye gittim (ne alaka demeyin bu sene öğrendim ki İran'da falan nevruz y
Arkadaşlar benim yeni aklıma geldi de, nickname'i melisli olan bir arkadaşa yılbaşı kartpostalı atacaktım. Bari onu kaçırdım, hem kusura kalınmamış olması hem de nevruz'u kutlamak düşüncesiyle bir kartpostal atayım diye bugün PTT'ye gittim (ne alaka demeyin bu sene öğrendim ki İran'da falan nevruz yılbaşı olarak kabul ediliyormuş, yani o da bir yılbaşı farklı bir noktadan bakıldığında :--)). Ancak burdaki mesajların zaman içinde silindiğinden haberim yoktu tabii. Adrese bakıp da gönderemedim haliyle kartpostalı.
Arkadaşın ismi "Melis" gibi bir şeyle başlıyordu. Eğer kendisi bu mesajı görüyorsa, özürlerimle birlikte adresini tekrardan alıp kartpostalı göndermek isterim kendisine.
Eğer o arkadaş görmezse de bu duyuruyu, elinde o eşleşme listesinin ekran görüntüsü falan olan biri benle paylaşırsa çok hoş olur. Belki oradan ulaşabilirim arkadaşın ismine vs. bir şekilde.
Herkese çok teşekkürler şimdiden
whoshothesheriff
(04.04.19)
melisada


beetlejuice
(04.04.19)
(3)

İstanbul'da keman teli satan ve takan yer

Eksicanlar merhaba hepinize, arkadaştan ödünç aldığım kemanın bir telini akort yapmaya çalışırken koparttim. Acaba İstanbul'da keman teli satan ve götürdüğümde o teli tekrardan takabilecek bir müzik evi vs var mıdır??
Eksicanlar merhaba hepinize, arkadaştan ödünç aldığım kemanın bir telini akort yapmaya çalışırken koparttim. Acaba İstanbul'da keman teli satan ve götürdüğümde o teli tekrardan takabilecek bir müzik evi vs var mıdır??
whoshothesheriff
(15.02.19)
tünelde herhangi bi yer


jimjim
(15.02.19)
çoğu müzik aleti satan yer yapıyor ama kardeşim kopan teli değiştirince kemandan çıkan ses değişmişti. telin cinsi mi değişikti bilmiyoruz.


ruh i tibbiye
(15.02.19)
Sağ olunuz bilgiler için arkadaşlar


whoshothesheriff
(16.02.19)
(3)

Ankara'da faal ve mümmkünse çok pahalı olmayan gitar Tamircisi

Dostlar merhaba hepinize, gitarımı tamir ettirebileceğim bir tamirci öneriniz var mıdır Ankara'da? Şimdiden çok teşekkürler herkese
Dostlar merhaba hepinize, gitarımı tamir ettirebileceğim bir tamirci öneriniz var mıdır Ankara'da?
Şimdiden çok teşekkürler herkese
whoshothesheriff
(15.01.19)
yaptıracağınız tamire göre değişir bu. kenan usta vardı bizim zamanımızda. büyük problemse kendisine gitmelisiniz. biraz fiyat yüksektir ama problemi çözer.
eğer rutin bakım veya minör problemse şu sıralar do-re müzikte çalışan tolga abiye de götürebilirsiniz. yenilerden birileri var mı bilmiyorum.


exquake
(15.01.19)
Eyvallah exquake arkadaş teşekkür ettik bilgilendirme için.


whoshothesheriff
(15.01.19)
Hamamonu ara sokaklarında da uygun fiyatlı yerler vardı bi ara, istersen oraları da bi dolaş


primetime
(15.01.19)
(1)

Şarkı sözü yazmayı öğrenmek için Kitap/Kaynak/Kişi vs. önerisi

Ekşicanlar merhaba tekrardan, Şarkı sözü yazmayı öğrenmek adına Pat Pattison'ın Songwriting isimli bir kitabını indirdim. Ancak takdir edersiniz ki türkçe yazacağım için belli başlı farklılıkları anlayabilmem adına Türkçe bir kaynağa da ihtiyacım var. Bu konuda kişi, kitap vs. öneriniz varsa aşırı g
Ekşicanlar merhaba tekrardan, Şarkı sözü yazmayı öğrenmek adına Pat Pattison'ın Songwriting isimli bir kitabını indirdim. Ancak takdir edersiniz ki türkçe yazacağım için belli başlı farklılıkları anlayabilmem adına Türkçe bir kaynağa da ihtiyacım var. Bu konuda kişi, kitap vs. öneriniz varsa aşırı güzel olur. Maalesef türkçe olarak tek denk geldiğim şey, şarkı sözü yazarak nasıl para kırılır, Pop ve Hit şarkılar nasıl yazılır gibi sığ yazılar oldu :-((.

Not: Bu arada son bir yıldır mızıka ve gitarla haşır neşir oluyorum (nota bilgim pek zayıftır), şiirle de zaten 5-6 yıldır acılı bir ortaklığımız var. Müzik ve edebiyat konusunda da eğer yandan kendimi geliştirebilmem adına önerileriniz varsa onlara da açığım. En nihayetinde bu iki mesele de birlikte şarkı sözü yazma meselesinin temelini oluşturuyor.
whoshothesheriff
(15.06.18)
üzgünüm ama beste yapmak doğuştan gelen bir yetenek olduğunu düşünüyorum. sonradan pek edinilemez gibi duruyor.


(4)

Komünizm ve Anarşizm Tarihi ve Evrimi ile ilgili okuma listesi önerileri

Ekşidaşlar merhaba hepinize, Marksizme ve Komunist literatüre yeni giriş yapacak biri olarak, sizden kitap listesi önerilerine ihtiyacım var. Özellikle çok temel ve başlangıç seviyesinde gördüğünüz kitaplar varsa, bir de onların üstüne Latin Amerika'daki, Avrupa'daki (özellikle Almanya) hareketleri
Ekşidaşlar merhaba hepinize, Marksizme ve Komunist literatüre yeni giriş yapacak biri olarak, sizden kitap listesi önerilerine ihtiyacım var. Özellikle çok temel ve başlangıç seviyesinde gördüğünüz kitaplar varsa, bir de onların üstüne Latin Amerika'daki, Avrupa'daki (özellikle Almanya) hareketleri anlatan okumalar önerirseniz çok mutlu olurum.
Ayrıca da yine Anarşizmin temel yapıtları ve tarihsel olarak Anarşist toplulukların geçirdikleri sürecçleri (Mesela İspanya İç Savaşı ve 68 sonrası Almanya zamanındaki rolleri vs. )anlatan kitap önerileriniz varsa çok makbule geçer.
Şimdiden çok teşekkürler hepinize
whoshothesheriff
(14.06.18)
Marksizm ve Marksist Iktsat Teorisi ozelinde sunlari oneriyorum :

Buraya direk KAPITAL 1-2-3 oku yazmayacagim. Aslinda ayrintiya girsem icersinde belli bolumleri veya pasajlari secebilirdim ama uzun is. O yuzden daha soft ama etkili bir Kapital girisi icin ikincil bir okuma daha faydali :

Ben Fine - Alfredo Saad-Filho - ''Marx'in Kapital'i''ni oneriyorum. Ikincil bir okuma ama giris seviyesinde bence daha mantikli.

Bu kitap aslinda Marxin dusuncesinin ekonomoi temelini oturtacaktir. Daha sonra arzu edersen birincil okuma olarak Marxin ilk donem eserlerinden ve dusuncesinin temellerini attigi ''1844 El Yazmalarini'' okumani oneririm.

Onermeyecegim bir sey Marxin Grundrisse'sine bulasman. Bu eser aslinda oldukca kiymetli ama en zor Marx okumalarindan biri. Daha teorisini gelistirme asamasinda oldugu bir donem dolayisiyla oldukca karisik.


Daha sonra "Ekonomi-Politigin Elestirisine Katki'' nin ''onsozunu'' okumani oneriyorum. Klasiktir bu da zaten... Burda oldukca kiymetli bir temel bulacaksin. Kapital'in ve Marksizmin uzerine insaa edildigi.

Sonrasina ''Komunist Manifesto''yu eline alabilirsin.

Diger Marx-Engels kitaplarini disarda biraktim ama bunlar giris seviyesinde onemli tatmin edici temel okumalar.

Komunizm ve praxis baglamindaki literature ve Anarsizme girmedim. Onu uzman baska arkadaslar yazsinlar bunlari Marksist Iksitat Teorisi ve Marksizm ozelinde degerlendir.


not: kendi yolumu cizecegim bana sadece bir klavuz lazim dersen ise Yordamdan cikan ''Marksist Klasikleri Okuma Klavuzu'' adli basucu kitabini oneririm.


not2: Latin Amerika ozelinde de aradigini bulabilecegin yine Yordamdan D.L Raby- ''Latin Amerika ve Sosyalizm'' var ama hala basiliyor mu bilmiyorum asirlar once edinmistim.


AlsterWasser
(14.06.18)
Bakunin anarşizm


Karl Marx-Kapital- Yoradam Kitap (Çev. N. Salıgan, M.Şekik)-2012
Friedrich ENGELS - Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni (Çev. K. Somer) Sol Yayınları -1998
Friedrich ENGELS - Tarihte Zorun rolü - Çev. S. Erdoğan sol yayınları 1992
Karl Marx - Hegel'in Hukuk Felsefesinin Eleştirisi Çev. K. Somer - Sol yayınları - 1997
Karl Marx - Louis Bonaparte'ın 18 Brumaire'i - (çev. s. Belli) Sol Yayınları 1990
Ellen Meiksins Wood - Kapitalizmin Arkaik Kültürü - yordam - Çev. o. Köymen 2007
Richard Brenner - Marksist Kriz Teorisi ve Kredi Krizi - Çev. S. Şahin - Yordam - 2011
Lenin - Emperyalizm - Kapitalizmin En Yüksek Aşaması - Çev. Cemal Süreya Sol Yayınları - 1998
Lenin - Devlet ve Devrim - Agora Kitaplığı -2009


Çok sağ olun arkadaşlar önerileriniz için. Hepsini kaydettim dediğiniz kitapların, yine ileriki zamanlarda ek kitap önerileriniz için özelden rahatsız edebilirim sizleri ancak haberiniz olsun :-)))


whoshothesheriff
(15.06.18)
(2)

Istanbul Kayik/Sandal kiralama

Eksicanlar hepiniz cok guzel insanlarsiniz, sabah sabah duyurulari okudukcaiçim ısındı onun için sorumdan once bi tesekkur edeyim dedim hepinuzeSimdi de soruma geleyim, Istanbulda, Beykoz Adalar ya da baska muhtemel nereler varsa artik, baya boyle kurekli motorsuz kendimizin hafif hafif acilarak tak
Eksicanlar hepiniz cok guzel insanlarsiniz, sabah sabah duyurulari okudukca
içim ısındı onun için sorumdan once bi tesekkur edeyim dedim hepinuze
Simdi de soruma geleyim, Istanbulda, Beykoz Adalar ya da baska muhtemel nereler varsa artik, baya boyle kurekli motorsuz kendimizin hafif hafif acilarak takilabilecegi kucukce sandallardan kiralama sansimizin oldugu bir yerler var midur
Havalar guzellesmeye baslayinca Nisan gibi düşünüyorum bu işi tabi ama sizlerden de bi fikir alayim dedim.
Simdiden cok teşekkürler herkeşlere ;-)))))
whoshothesheriff
(18.12.17)
eskiden caddebostan sahilde kiralanırdı, ama şu an yok sanırım.


yuto
(18.12.17)
sagolunuz dostlar


whoshothesheriff
(18.12.17)
(1)

ebayda bi seyler satma konulu post

Sevgilu eksidaslar, daha once ebaydan bi sey satmis olan var mi,bi sey sorcem kendisine mimkunse
Sevgilu eksidaslar, daha once ebaydan bi sey satmis olan var mi,
bi sey sorcem kendisine mimkunse
whoshothesheriff
(07.10.17)
buyur


burya
(07.10.17)
(4)

Part time iş aramalı gönderi

Arkadaşlar yüksek lisans öğrencisiyim ve part time iş arıyorum. Ama sanki türkiye'de ya hep çalışırsın ya da iş yok sana mantığı hüküm sürüyor gibi. Ancak yine de etrafınızda part time resepsiyon işidir(ingilizcem ve ispanyolcam iyidir), garsonluktur vs. varsa bi haber etseniz müthiş olur. Kariyer s
Arkadaşlar yüksek lisans öğrencisiyim ve part time iş arıyorum. Ama sanki türkiye'de ya hep çalışırsın ya da iş yok sana mantığı hüküm sürüyor gibi.
Ancak yine de etrafınızda part time resepsiyon işidir(ingilizcem ve ispanyolcam iyidir), garsonluktur vs. varsa bi haber etseniz müthiş olur. Kariyer sitelerinde boş cv doldurmaktan sıkıldım :-)
whoshothesheriff
(29.09.17)
Elemanonline, işbul bu sitelere baktın mı ? Sadece internet üzerinden başvurma, numarası varsa ara, görüşmek istediğini söyle istekli olduğunu göster.


elikası
(29.09.17)
onlara da bir bakayim eyvallah elikasi dost


whoshothesheriff
(29.09.17)
Şehir?


deadwampir
(29.09.17)
Edit Istanbul Avrupa yakasinda yasiyorum deadwampir arkides :-)))


whoshothesheriff
(29.09.17)
(2)

Oda Arama

Arkadaslar, yuksek lisans ogrencisiyim sadece aksamlari yatmalik kullanabilcegim max 500 lira kira odeyebilecegim bi oda ariyorum Sariyer, Maslak, Haciosman, Mecidiyekoy, Uskudar civarlarinda. Genel olarak sakin ve guzel yemek yapan biriyimsir:-))))
Arkadaslar, yuksek lisans ogrencisiyim sadece aksamlari yatmalik kullanabilcegim max 500 lira kira odeyebilecegim bi oda ariyorum Sariyer, Maslak, Haciosman, Mecidiyekoy, Uskudar civarlarinda. Genel olarak sakin ve guzel yemek yapan biriyimsir:-))))
whoshothesheriff
(12.09.17)
hemen aşağıda şu duyuruyu gördüm; eksiduyu.ru

faturalar dahil 650 demiş gerçi ama bir bak istersen.


metalcoli
(12.09.17)
eyvallah: ~))


whoshothesheriff
(13.09.17)
(8)

lindy hop dans severlere kucuk bi soru

Arkidesler az once fiyatlarina baktim ama lindy hop dans ucretleri 6 saate 250 lira gibi fahis fiyatlar gordum. Benm bu noktada sormak ve oneride bulunmak istedigim iki mevzu var. 1-)Bildiginiz daha uygun bi yerler var mi 2-)Veyahut fiyatlari benm gibi bulanlar varsa onlarla Istanbulda bi araya geli
Arkidesler az once fiyatlarina baktim ama lindy hop dans ucretleri 6 saate 250 lira gibi fahis fiyatlar gordum. Benm bu noktada sormak ve oneride bulunmak istedigim iki mevzu var.
1-)Bildiginiz daha uygun bi yerler var mi
2-)Veyahut fiyatlari benm gibi bulanlar varsa onlarla Istanbulda bi araya gelip
yine aramizdan bu isi bilen ve cok yuksek meblalar talep etmeyecek bi eksidasla
haftada bi toplanip dans gecesi falan duzenlesek ??????
whoshothesheriff
(05.09.17)
ben varım (öğrenci olarak ^^) lindy hop, charleston, jazz swing istiyorum hatta :(


Tears of Devil
(05.09.17)
+1 takipteyim.


funl
(05.09.17)
ilk defa gördüm böyle bir dans. çabuk öğrenebilirim ama bunu. siz topluluğu kurun ben de katılırım size genşler.

artı jive a biraz benziyor.


marul hirsizi
(05.09.17)
whatsapp grubu kuralim mi o zaman
simdi ozelden cevap verebilirsiniz eger istiyorsaniz ??


whoshothesheriff
(05.09.17)
+1 hatta 2, takipteyim.


benaslinda
(05.09.17)
Ders veren arkadaşım var ama öğrenciyseniz okul kuluplerine bakın. Ytü nün kulupleri mesela biraz farkla dışardan öğrenci alıyor


fasulyek
(05.09.17)
Fasulyek dost, yeterli sayida bi grup olusturabilirsek arkidesin aceba bize uygun fiyata bi seyler yapar mi?


whoshothesheriff
(05.09.17)
Derse ayiracak butceniz yoksa sosyal dans gecelerine katilin, bildigim kadariyla ucretsiz. Insanlar da genelde yardimsever oluyorlar, ufak tefek hareketler ogrenebilirsiniz. Bu arada 6 saat icin 250 lira fahis degil, saati 45 lira gibi bir seye denk geliyor. Bu devirde saati 45 liraya alabileceginiz bir ders varsa da ben bilmiyorum.


(2)

Mizika Tab istegi

Eksidaslar, calanlariniz bilirler. Türkçe sarkilarinmizika tablarina ulasmak pek mumkun degil.Ve ben de cok muzik bilgim olmadigindan cikartamiyorum notalari falan kendi kendime. Cikartabilmem icin neler yapabilirim bu birIkinci olurak da kirac bir garip aşk bestesi (https://youtu.be/TuWkiBoUxfM)Ezg
Eksidaslar, calanlariniz bilirler. Türkçe sarkilarin
mizika tablarina ulasmak pek mumkun degil.Ve ben de cok muzik
bilgim olmadigindan cikartamiyorum notalari falan kendi kendime. Cikartabilmem icin neler yapabilirim bu bir
Ikinci olurak da kirac bir garip aşk bestesi (youtu.be)
Ezginin günlüğü Papatya (youtu.be) sarkilarini mizika tablarina cevirebilcek varsa aramizda ben nota cikarmayi ogrenene kadar cok tatli olur. Kendisine istanbula gelince cay, bira vs. ismarlarim hatta Adanadaysa kebap bile su an ismarlayabilirim :~))))
whoshothesheriff
(16.08.17)
facebook'ta türkiye mızıka platformu diye bir grup var, facebook kullanıyorsanız oraya sorun. yardımcı olurlar yüksek ihtimal.


dedimmidemedimmi
(16.08.17)
Oranin admini engellemisti beni en son ama eyvallah yine de bi deneyeym :-(


whoshothesheriff
(17.08.17)
(2)

intro to C Programming yardim

Eksidaslar merhaba, C konusunda kendine guvenen, bu dersi ingilizce almis birileri var midir aramizda?Ozelden bi siy sorcem 2d arraylerle ilgili.
Eksidaslar merhaba, C konusunda kendine guvenen, bu dersi ingilizce almis birileri var midir aramizda?
Ozelden bi siy sorcem 2d arraylerle ilgili.
whoshothesheriff
(31.07.17)
selam


rastocasdelay
(31.07.17)
rastocasdelay dost orularda misun :~)))


whoshothesheriff
(01.08.17)
(3)

Samatyada guzel bi meyhane

Arkidesler merhaba, Samatyada cok tuzlu olmayanogrenci ogrenci takilabilcegimiz orta halli bi meyhane onerisi olan var mi ya ?
Arkidesler merhaba, Samatyada cok tuzlu olmayan
ogrenci ogrenci takilabilcegimiz orta halli bi meyhane
onerisi olan var mi ya ?
whoshothesheriff
(28.07.17)
öğrenciyken biz ayda bi kez güzel bi yere gidip biraz pahalıcana zevkimiz için yemek yer içerdik. mümkünse siz de öyle bi ay dişinizi sıkıp ikinci bahara gidin. ipin ucunu kaçırmadığınız sürece ikinci baharda da öyle diğer meyhanelere göre uçuk kaçık bi fiyat listesi yok. haftasonları müzik de oluyor sanırım. rezervasyon gerekebilir.


washe
(28.07.17)
Ali Haydar'ı diyor sanırım washe de, +1 diyorum.


ekaterina
(28.07.17)
Yazanlara tesekkurler, Sarigul Meyhanesi diye bir yere gittik fiyatlar biraz daha ogrenci dostuydu. Tavsiye olunur :~)


whoshothesheriff
(01.08.17)
(1)

Avustralya Yeni Mezun Muhendis vizesi

Arkidesler merhaba, Daha once Avustralya Yeni Mezun Muhendis vizesialmis birileru varsa ozelden 3 ~5 bi siyler sorabilur miyumaceb ???
Arkidesler merhaba, Daha once Avustralya Yeni Mezun Muhendis vizesi
almis birileru varsa ozelden 3 ~5 bi siyler sorabilur miyum
aceb ???
whoshothesheriff
(22.07.17)
Ben aldım ama gitmedim


argent dawn
(22.07.17)
(6)

Yardim yeri bulma talebi (gibi )

Eksidaşlar merhaba, Biz üç arkadaş hem kendi bohem karanligimizdankurtulalim hem de cevredeki durumu olmayan maddi/manevi desteğe ihtiyaci olan insanlara yardim edelim dedik kendi kendimize. Ancak nereden baslyacagimizi bilemiyoruz. Tam olarak yapmak istedigimiz sey durumu olmayan insanlara elimizde
Eksidaşlar merhaba, Biz üç arkadaş hem kendi bohem karanligimizdan
kurtulalim hem de cevredeki durumu olmayan maddi/manevi desteğe ihtiyaci olan insanlara yardim edelim dedik kendi kendimize. Ancak nereden baslyacagimizi bilemiyoruz. Tam olarak yapmak istedigimiz sey durumu olmayan insanlara elimizden geldigince birebirde maddi destekte bulunmak ve onlarla birlikte zaman gecirip onlarin sorunlarini dinlemek, belki bir nebze onlarin da dislanmisliklarini ve yalnizliklarina ortak olmak istiyoruz. Ancak nerden başlanır pek bilmiyoruz. Simdilik bi dernek veya bu tip bir yerler varsa bildiginiz, gercekten işe yarayabilecegimiz, bizi bi aydinlatirsaniz super olur.
whoshothesheriff
(11.07.17)
sehir belirtmemissiniz bu yuzden istanbul oldugunu varsayiyorum :) sefkat-der var, evsizlere yardim yapan. cok yardima ihtiyaclari var maddi manevi.


pide
(11.07.17)
Evsizler çok mantıklı fikir. Bi de o civarın hakiki yoksullarını muhtarlıkların bildiği söyleniyor ama ne kadar doğru bilmiyorum. Bazı kişiler var muazzam sıkıntı çekiyorlar kimsenin haberi olmuyor.

Olabildiğince kimseye göstermeden veya duyurmadan yaparsanız onlar da rencide olmuş hissetmezler.

Tanrı sizden razı olsun.


yaren
(11.07.17)
Oncelikle bulundugum şehir Istanbul, ikinci olarak da tncserap arkides bi dernege para vermek de iyi bir fikir olabilir. Ancak biz daha boyle insanlarla birebir iletisime gecelim diyoruz biraz. Boyle dernekler falan da varsa, birlikte gidip boyle insanlara ulasabilecegimiz direkt olarak o da cok guzel olur.
Tanri(ucan spaghettiler, bosluk, vs. vs.) sadece kendi bireysel hayatlarini yukseltmeye calismayip, baskalarinin da hayatını daha yasanir kilmaya calisanlardan razi olsun tabi bu arada -)


whoshothesheriff
(11.07.17)
Bulunduğum yer Hatay. Yardım yapılacak insanlar malum. İstersen mesaj atabilirsin.


1adam
(11.07.17)
1adam, duyarliligin icin tesekkurler. Ancak belirttigim gibi hem yardim edip insanlara hem de birebir bi iliski de kurmak istiyoruz insanlarla, istanbulda birilerine ulassak daha iyi olur yani. Cok sagolasun ama yine de


whoshothesheriff
(11.07.17)
(4)

Dersim Ovacik Ziyareti

Tekrardan merhaba eksiduyur ahalisi. Onumuzdeki haftaDersim ovaciga gidip hem Fatih Macogluyla tanismayi hem de bolgeyi yakindan taniyayim istiyorum. Daha oncegidenleriniz veya orali olaninuz var midur aceb?Ozelden bi kac soru sormak isterim musaitlerseBir de tabiiki Fatih Maçoğlu'na ulaşabileceğim
Tekrardan merhaba eksiduyur ahalisi. Onumuzdeki hafta
Dersim ovaciga gidip hem Fatih Macogluyla tanismayi
hem de bolgeyi yakindan taniyayim istiyorum. Daha once
gidenleriniz veya orali olaninuz var midur aceb?
Ozelden bi kac soru sormak isterim musaitlerse
Bir de tabiiki Fatih Maçoğlu'na ulaşabileceğim herhangi bir mecra bi ihtimal :-)
whoshothesheriff
(27.05.17)
Yardımcı olabilirim


domates yiyom
(28.05.17)
Hıdır Abinin ciğer dürümünü ye kesinlikle. Burçak ve Taşkın Abilerden de bir sabah poğaçası yapıştır. Herkes bir şekilde yardımcı olacaktır zaten Ovacık'a vardığında, bilgiye ulaşma konusunda kaygın olmasın :)


lüzumsuz adam
(28.05.17)
Ovacık'a hiç gitmedim ama Dersimliyim, diğer bir sürü yerine gittim sorun varsa özelden gelebilirsin. Ama lüzumsuz adam doğru söylemiş, kime sorsan yardımcı olur :)


noluyo yaa
(28.05.17)
Eyvallah dostlar sagolasiniz. Domates yiyen arkides sana da ozelden yaZdim:-)))


whoshothesheriff
(28.05.17)
(2)

Fethiye merkezden Oludeniz ovacik mahallesine ulasim

Arkadaslar hafiften aciliyet iceren bi mesele var. Fethiye merkez otogardan Oludeniz ovacik mahallesine direkdolmus var midir ? Veya mesela Fethiye çamkoyden falan otostopla daha mi kisa surer Antalya tarafindan geliyor olacagim. Rota uzerinde yolumu ne kadar kisaltabilirsem o kadar iyi. Onun icin b
Arkadaslar hafiften aciliyet iceren bi mesele var.
Fethiye merkez otogardan Oludeniz ovacik mahallesine direk
dolmus var midir ?
Veya mesela Fethiye çamkoyden falan otostopla daha mi kisa surer
Antalya tarafindan geliyor olacagim. Rota uzerinde yolumu ne kadar kisaltabilirsem o kadar iyi. Onun icin bolgeyi iyi bilen arkadaslarin her turlu
gorusune acigim.
whoshothesheriff
(17.04.17)
Bölgeyi bilmiyorum sadece yazın gitmiştim ama fethiye otogardan ovacık'a dolmuş var.


funl
(17.04.17)
Tamamdur. Eyvallah funl arkides


whoshothesheriff
(17.04.17)
(1)

Avrupada Mevsimlik üzüm toplayiciligi

Iyi akşamlar Ekşi duyuru ahalisi. Gecenlerde bir arkadasim fransa Perpignon bölgesinde zamaninda mevsimlik üzüm toplayiciligi yaptigindan ve hatri sayilcek bi de para kazandığından bahsetti.Ben de su an merak ediyorum acaba böyle bi firsat italyada falan da var mıdır? Ya da içinizden hiç yapan eden
Iyi akşamlar Ekşi duyuru ahalisi.
Gecenlerde bir arkadasim fransa Perpignon bölgesinde zamaninda mevsimlik üzüm toplayiciligi yaptigindan ve hatri sayilcek bi de para kazandığından bahsetti.Ben de su an merak ediyorum acaba böyle bi firsat italyada falan da var mıdır?
Ya da içinizden hiç yapan eden olmus mudur boyle bi şeyler ?
Şimdiden cevap veren/vermeyen herkese tesekkurler.
whoshothesheriff
(16.02.17)
eyvallah dostum şu siteyi ben bir check edeyim


whoshothesheriff
(17.02.17)
(4)

Friendzone (arkadas seysi) durumu

Eksi duyurulu Guzin abla/abi arkidesler size kucuk bi sorum olcek. Eminim bi cogunuzun basina gelmiştir boyle bi olay. "Arkadaş" oldugum bi kiza karsi tek taraflı olduğunu düşündüğüm bir takim duygular beslemeye başladım. Şimdi benim sorum şu olacak.Ben duygularımı bu kiza acmak istiyorum ama bi yan
Eksi duyurulu Guzin abla/abi arkidesler size kucuk bi sorum olcek.
Eminim bi cogunuzun basina gelmiştir boyle bi olay. "Arkadaş" oldugum bi kiza karsi tek taraflı olduğunu düşündüğüm bir takim duygular beslemeye başladım. Şimdi benim sorum şu olacak.Ben duygularımı bu kiza acmak istiyorum ama bi yandan da herhangi bir ret durumunda da var olan arkadaşlık iliskimin bitmesini istemiyorum. Var midir ikisini de bi arada halledebilecegim bi yol, vs. aciklama şekli?
Simdiden cevaplayan, cevaplamayan arkideslere teşekkürler ve Mutlu Noeller
whoshothesheriff
(30.12.16)
Malesef yok.


manuel mandalina
(30.12.16)
Çok geçmiş olsun


füt
(30.12.16)
Hacı bu işin senin istediğin gibi olması mümkün değil.

Senaryo1; sen kıza direk söyledin kız direk olumlu yanıtladı. Çok güzel ama çok düşük ihtimal.

Senaryo2; sen direk kıza açıldın kız direk reddetti. Kız arkadaşlığını bitirir büyük ihtimalle. Sana bişey demez ama aynı ortama girmemek için elinden geleni yapar.

Senaryo3; sen ufak ufak yürürsün direk söylemeden. tepkileri olumlu olur, düşük ihtimal.

Senaryo4; Sen hoşlandığını hafiften belli edersin, tepkileri olumsuz olur sen de yanlış anladın ayağına yatıp çevirirsin kazı.

Ancak ne olursa olsun bi aşk çıktıysa ortaya o arkadaşlık devam e de mez. Sen ona aşık olarak onun yanında takılamazsın. Her yaptığı batar sana. En iyisi o arkadaşlığı kendin bitirmen olur.

benim tavsiyem de şu. kızı kendine aşık et. Cool ol. Kıskansın seni. Ama sakın başkasıyla çıkma olayına girme. Ama başka kızlarla muhabbet et ara sıra. Bi kızı elde etmenin en iyi yolu onu umursamamaktır. Bu tamamen arkanı dön demek değil. Mesela bir kaç gün deli gibi ilgi gösterip birden çek kendini. Sonra o düşer peşine.


rodeocu
(30.12.16)
Eyvallah Rodeocu arkides sagolasun. Baya baya detayli olarak acikladigin icin ( diger yazan arkideslere de cok tesekkurler tabikisu )
Ama o aşık et kısmı heralde benim için dunyayi fethedip yeni bi sistem olusturmakla ayni zorluk derecesine sahip. Cok sagolun ama baya kafa netlestirici cevaplar oldu benm icin arkadaşlar.

Tekrar iyi Noeller ve tesekkurler


whoshothesheriff
(30.12.16)
(2)

15 sene falan once izlemis oldugum bi film

Arkadaslar kucukken bi film izlemistim belki haturlayan bilen vardiraranizda. Yasli yalniz bir adama misafir olarak geliyor genc bi elemanYasli adam da daha sonra o eleman giderse yalniz kalirim korkusuyla cocugu eve falan hapsediyordu. Daha sonrasinda kiz arkadasi falan aramaya koyuluyor falan Tani
Arkadaslar kucukken bi film izlemistim belki haturlayan bilen vardir
aranizda. Yasli yalniz bir adama misafir olarak geliyor genc bi eleman
Yasli adam da daha sonra o eleman giderse yalniz
kalirim korkusuyla cocugu eve falan hapsediyordu.
Daha sonrasinda kiz arkadasi falan aramaya koyuluyor falan
Tanidik geldi mi hic film ?
whoshothesheriff
(12.09.16)
google ile buldugum su film olabilir mi acaba?
www.imdb.com


ainothia
(12.09.16)
Ainothia harikasin ya tak diye bulmussun filmi


whoshothesheriff
(13.09.16)
(3)

Yeni baslayanlar icin klasik gitar

Iyi bayramlar arkadaşlar. Bi klasik gitar alma planim var. Butcem de max 130~140 lira taksimdekimuzik aleti esnaflari bu butceye ancak çöp gelir dediler ben de size sorayim dedim. Soyle cok kotu olmayan baslangic ici.ideal bi gitar almalim muzik market gitar markasi vs. onerecek var midir ? Onerene
Iyi bayramlar arkadaşlar. Bi klasik gitar alma planim var. Butcem de max 130~140 lira taksimdeki
muzik aleti esnaflari bu butceye ancak çöp gelir dediler
ben de size sorayim dedim. Soyle cok kotu olmayan baslangic ici.
ideal bi gitar almalim muzik market gitar markasi vs. onerecek var midir ?
Onerene calmayi ogrendikten sonra beste bile yaparim
whoshothesheriff
(12.09.16)
arkadaşın gönderdiği videodaki tavsiyeler iyi hoş, ağaç önemli ama bütçeniz cidden düşük. Dolar 1,4 iken 150 liraya fena gitarlar yoktu ama aynı gitarlar şimdi oldu 300 lira öyle düşünün.

Valencia marka gitarlar başlangıç için fena değil birkaç modelini çalmıştım idare ederdi(model no'sunu bilemiyorum), şöyle bi arattım 200lü fiyatlar çıkıyor ama.


rodriguez2
(12.09.16)
Rodriguez kardes eyvallah olmadi biraz daha para biriktirip dedigin tarzda bir seyler arayayim. Tesekkur ettk


whoshothesheriff
(13.09.16)
(2)

Atina Istanbul

Arkadaslar merhaba Istanbul'dan Atina'ya en ucuz nasil gidebilirim mesela tren var mi hala bir de varsa nereden kalkiyor ucreti ne kadar bilen varsa da bi el atsa cok hayra gecer Simdiden teskkur ettim
Arkadaslar merhaba Istanbul'dan Atina'ya en ucuz
nasil gidebilirim mesela tren var mi hala bir de
varsa nereden kalkiyor ucreti ne kadar bilen varsa
da bi el atsa cok hayra gecer
Simdiden teskkur ettim
whoshothesheriff
(20.05.16)
direk yok bildiğim kadarıyla. bulgaristan üzerinden aktarma var. en ucuz uçakla gidebilirsin. tren daha masraflı olabilir. www.skyscanner.com.tr adresinden ucuz bilet bulabilirsin. yok ben eziyet çekmek çekmek istiyorum diyorsan otobüs seferleri de var. metro gidiyordu yamulmuyorsam. aman biraz daha para vereyim gemiyle gidiyim dersen ayvalık-midilli-atina yolu da var. her yol var yani


barex
(20.05.16)
her akşam taksim'den otobüs vardı. metro turizm galiba.
hala var mı emin değilim.


nigeo
(20.05.16)
(3)

mersin uygun otel veya kalacak herhangi bir yer

Arkadaslar internette gördüğüm kadariyla mersinde otel fiyatlari 50~60 liradan asagi degil. Bildiginiz daha uygun bir konaklama yolu var midir soyle max 25~30 lira civari geceligi
Arkadaslar internette gördüğüm kadariyla mersinde otel fiyatlari 50~60 liradan asagi degil. Bildiginiz daha uygun bir konaklama yolu var midir soyle max 25~30 lira civari geceligi
whoshothesheriff
(18.04.16)
animalman arkadas tesekkur ettim bir an aklimdan cikmis tamamen airbnb eyvallah


whoshothesheriff
(18.04.16)
:))


animalman
(18.04.16)
burularda yeniyim su anda anladim tikin ne ise yaradigini


whoshothesheriff
(18.04.16)
(6)

Guney Amerika ulkelerine ulasim

Arkadaslar bildiginiz uzere guney amerika ulkeleri oldukca ucuz ve guzel olmalarina ragmen ucak biletleri gidis donus en asagi 3500~4000 lira civarinda. Bu ulkeleri gezip gormeyi cok isteyen fakat bu kadar butcesi olmayan birisine ulasimla ilgili onerilerde bulunabilir misiniz? ( cok bilinmedik bir
Arkadaslar bildiginiz uzere guney amerika ulkeleri oldukca ucuz ve guzel olmalarina ragmen ucak biletleri gidis donus en asagi 3500~4000 lira civarinda. Bu ulkeleri gezip gormeyi cok isteyen fakat bu kadar butcesi olmayan birisine ulasimla ilgili onerilerde bulunabilir misiniz? ( cok bilinmedik bir havayolu sirketi belki ya da gemide calisarak gecme ya da baska seyler ))
Daha oncesinde bu farkli yollardan birini denemis birileri varsa ve bi kac tavsiyede bulunsa super olur
whoshothesheriff
(07.03.16)
Arjantine 3-4 kere gittim geldim, hep THY ile gittim geldim, pahalı evet haklısın uçuşlar.
Skyscanner gibi sitelerde, genellikle o ülkeleri sömürge olarak kullanan ülkelerin (ispanya - portekiz) havayollarının ucuz uçakları oluyor, ama THY ile 18-19 saatte gittiğin yolu, aktarmalar, dur kalklar dahil 35-40 saatte gidiyorsun, değer mi değmez mi düşünmek gerekiyor tabii.


Corc
(07.03.16)
cok bilinmedik bir havayolu sirketi diye bir sey yok. netten satis yapmayan havalimani sirketi oldugunu sanmiyorum artik bu cagda.
farkli yol yok baba. cruise gemilerinde garsonluk yapsan oraya gittiginde yine gezemeyeceksin. gemi adami olsan bildigin agir iscilik yapabilir misin ki? ki yine gezip ggezemeyecegin malum.


baldur2
(07.03.16)
Avrupa ulkelerinden kolombiyaya thy ile 379€ya bilet aldi arkadasim. Mesela ucuza avrupaya cikip sonra istanbul aktarmali thy ile ucabilirsin.

Donus icinse aktarmani 1-2 gunluk alirsin ;(cok noktali ucus) oyle olunca bavulunu da alirsin. Ikinci ayagi avrupaya geri ucmazsin.


kuehles blondes
(07.03.16)
Italyan hava yolu ile 19 saat suren bir yolculukla buenos aires e ucabilirsin, cok arastirmistim gecen aylarda. Gidis donus 2800 civari idi. Bu fiyatin altina gitmen cok zor,


monicapp
(07.03.16)
tesekkurler arkadaslar verdiginiz bilgiler icin bu arada kuehles blondes arkadas arkadasin nereden almisti kolombiyaya bileti


whoshothesheriff
(07.03.16)
Brukselden aldi o.
Sen de deneme yanilma yontemiyle "gizli pencere"de arayabilirsin.


kuehles blondes
(07.03.16)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.