Giriş
(4)

apartman yöneticisiyle problem

bir yönetici seçilmiş sanırım ama ne seçimden haberim var ne oy kullandım. apartman eski bir apartman, "daire kapınızın önüne mama kabı koymayın sokağa koyuyoruz zaten" bilinci daha geçen hafta falan yerleşti apartmanda. hala apartman girişinde yerde tavuk kemikleri buluyorum.şimdi bunlar fare gördü
bir yönetici seçilmiş sanırım ama ne seçimden haberim var ne oy kullandım.

apartman eski bir apartman, "daire kapınızın önüne mama kabı koymayın sokağa koyuyoruz zaten" bilinci daha geçen hafta falan yerleşti apartmanda. hala apartman girişinde yerde tavuk kemikleri buluyorum.

şimdi bunlar fare gördük kocamandı hemen temizlik yapılsın diye ortalığı ayağa kaldırıp bi temizlik firmasıyla anlaşmış, apartmanda aidat sistemi olmalı diye geziniyolar. tavuk kemiklerini temizlikten sonra gördüm bu arada.

eski bi apartman, temizlense bile görünür olarak ne bir şey değişiyor, ne de kimse hijyeni önemsiyor. alt kat balkonunun üstüne masa örtüsü silkenler mi dersin, kapıcı gelecekmiş gibi çöpünü kapının önüne koyanlar mı...

benim haklarım nelerdir şimdi bu durumda?

apartmanı temizleyelim hijyeni önemseyelim durumundan ziyade biz yönetici olduk bundan para kazanıyor olmamız lazım gibi bir durum seziyorum. ne yapabilirim konuyla ilgili?

anlaşılan firmalara yapılan ödemelerin faturalarını apartman girişine asmalarını mı isteyeyim? ya da ben sizin yöneticiliğinizi kabul etmiyorum, oy da kullanmadım ne haliniz varsa görün diyebiliyor muyum?

bu kadar eski bi apartmana sik sok masraflarla 200 lira aidat masrafı çıkaracaklar çünkü.
timmie
(25.08.20)
bunları karar defterine yazmadan karar alamazlar kafalarına göre. o yüzden toplantı yapılması ya da defterin imzalanması lazım.

oylamaya katılmadıysanız ve kurallara uydularsa yapabilecek bir şey yok. ilk toplantıda çoğunluk aranır. yoksa 2. toplantı yapılır onda 1-2 kişiyle bile her türlü karar alınır.

apartman temizliği için ayda 200 tl masraf çıkmaması lazım (4-5 daireyseniz başka) ama çalacak adam naylon faturayı da düşünmez mi sizce?


ozdek
(25.08.20)
yani nitelikli dolandırıcılık yaptıklarını düşünmüyorum ama tavırlarından önceliğin apartmanın temizliği değil de bir aidat sisteminin hayata geçmesi olduğunu hissediyorum.

böyle davranıldığı sürece istenirse haftada bir temizlik yapılsın, bir şeyin değişmeyeceğini söyledim. "bir şey değişmeyecek diye temizlik de mi yapılmasın, bi şekilde bi aidat alınmalı" cevabı geldi. bu apartmanda herkes hijyen konusunda aynı hassasiyete sahipmiş, parayı ödemeliymişim.

önceki hafta "apartmanı kocaman fareler bastı temizliiiikkkk" derken komşular başkaydı çünkü. temizlenecek diye salonun ortasına sıçalım o zaman.

bunlara kalırsa leş içinde yaşayalım ve ayda 200 lira aidat ödeyelim istiyorlar.

haklarım dahilinde yapabileceğim tüm yokuşu yapma niyetindeyim valla aklına bir şey geleni beklerim.


timmie
(25.08.20)
öncelikle toplantı tutanağı isteyin.
eğer yoksa yöneticiyi tanımayın.

eğer varsa ve sizin bu toplantıdan haberiniz yoksa toplantının size söylendiğine dair ilam isteyin.

hadi bunları geçtim.

temizlik işi için yan teklifleri isteyin. öyle bir teklif aldım anlaştım olmaz.


teritori
(25.08.20)
yönetici seçilmesi için bir olağan/olağanüstü genel kurul çağrısı, toplantı zamanından en az 15 gün önce ilan edilmelidir. olağan genel kurul karar yeter sayısına erişilemediğinde en az 15 gün sonra olmak üzere yeniden toplanır. bu ikinci toplantıda alınan kararlar için, karar yeter sayısı aranmaz.

ancak, yönetim planında ya da ortak kullanım alanlarında, ya da ortak kullanıma yönelik alınacak kararlarda, karar tipine göre karar yeter sayısı aranabilir.

aidat, ortak gider masraflarına yönelik kararlar, karar yeter sayısı aranmaksızın belirlenebilecek bir karardır. bu kararları tanımıyorum deme şansınız ne yazık ki yok.

toplantıya katılıp red vermeniz durumunda 1 ay, katılmayıp kararı öğrendikten sonra 1 ay, her halükarda 6 ay içerisinde kararın iptali için sulh mahkemesine başvurarak kararın iptalini isteyebilirsiniz.

alternatif olarak alınan kararın iptali için olağanüstü genel kurul marifetiyle kararı değiştirebilirsiniz.

tüm bunlar, kat maliki için geçerli seçenekler olup, kiracının -kat malikinden vekalet almadığı sürece- bu konularda söz hakkı yoktur.

bu arada, her ne kadar yerleşik kural kiracı ödese de, kanuna göre aidat, demirbaş vb. giderler kat malikinin yükümlülüğüdür. ödemeyeceğiniz her aidat vb. kat malikine borç olarak yansır. yönetimin, her bir borç için aylık %5 faiz işletme hakkı vardır.


(1)

yeni ehliyet ve kimlik

selamlar,kimliğimi ve ehliyetimi yenilemem lazım ama ne yapılması gerekiyor bilen yardımcı olursa çok sevinirim.
selamlar,

kimliğimi ve ehliyetimi yenilemem lazım ama ne yapılması gerekiyor bilen yardımcı olursa çok sevinirim.
timmie
(24.06.19)
nüfus müdürlüğü'nden online randevu alınıyor hocam kimlik için.

randevu.nvi.gov.tr

sitede gerekli belgeler yazıyor. sanırım biyometrik fotoğraf ve ödeme makbuzu istiyorlardı sadece. ehliyeti hatırlamıyorum.


rawr
(24.06.19)
(5)

2 haftadır depozitoyu alamıyorum

kira depozitosunu hala alamadım. "bugün kesin hesabında, yarın kesin, abi haftaya ilk iş" şeklinde uzuyor süreç. yasal olarak yapabileceğim bir şey var mı?
kira depozitosunu hala alamadım. "bugün kesin hesabında, yarın kesin, abi haftaya ilk iş" şeklinde uzuyor süreç. yasal olarak yapabileceğim bir şey var mı?
timmie
(06.05.19)
iban'a göndermiştim, yani bankada depo ediliyordur.


timmie
(06.05.19)
bankada depo edilmesi olayı aslında daha başka. depozito hesabı açılıp, yasal faizi ile iade edilmesi gerekiyor normalde.


hocam
keske son ay kira vermeyip otursaydınız
biraz cirkinlesmek gerekiyor
2 hafta
kalk adamın dukkanına git abi de parayı almaya geldim sıkısıgım odemem var vs. senaryoları yaz


kingcyrax
(06.05.19)
dükkana gir otur akşama kadar çıkma, çayını filan iç


KaraSakall
(06.05.19)
@karasakal olayın yaşandığını hissettim .d


(3)

dairesel kamera hareketli bi klip vardı

planların devamlılığı öyle sağlanıyordu. hatırlayan olabilir mi?
planların devamlılığı öyle sağlanıyordu. hatırlayan olabilir mi?
timmie
(14.03.19)
maroon 5 - girls like you


bxgx
(14.03.19)
(2)

taş plak üretilebiliyor mu?

türkiyede taş plak yaptırabileceğimiz bir yer var mı?
türkiyede taş plak yaptırabileceğimiz bir yer var mı?
timmie
(28.08.18)
Plak basma makinesi olan tek bir adam var. O da bastırmıyor benim makinem sizene diyor imiş. Bir arkadaşım uğraşmıştı ondan dinlediğin hikaye bu.


fasulyek
(28.08.18)
malesef.

plak var ama ankara'da.


brkylmz
(28.08.18)
(4)

johannesburg'da yaşam

iş için birkaç seneliğine burada yaşama durumum var. şehir ile ilgili bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.
iş için birkaç seneliğine burada yaşama durumum var. şehir ile ilgili bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.
timmie
(18.06.18)
guvenlik sorunlarini arastirdin mi?


eksimtrak
(18.06.18)
Tatlı su bitiyor, zengin kesim yine bir şekilde geçinip gidiyor da millet saatlerce sıra bekliyor iki bidon su doldurmak için.

Ayrıca @eksimtrak +1 güvensizliği ile nam salmış bir şehir Johannesburg.

Ben olsam tekrar düşünürdüm.


chicha
(18.06.18)
buyuk, kozmopolitan bir sehir, istanbul veya batida alistigin her turlu konforu rahat bulursun, ancak tek sikintisi guvenligi; her yere arabayla (kapilari kilitli tabii) gitmen gerekir ve guvenlikli site gibi yerlerde bulunman gerekir. oyle rahat bir sehir yasami pek mumkun degil maalesef. genel olarak guney afrika yasamak icin cok eglenceli, bir cok turistik guzelligi olan bir yer ama guvenli bir ev bulmak ve arabayla yasamak gerek.


norwegian wood
(18.06.18)
İçme suyu sıkıntısı büyük.


japon askeri
(18.06.18)
(1)

alınık keson

retro tipli bi şey arıyorum. metal, koyu yeşil renklerde olsa filan mesela şahane olur. gören eden var mıdır acaba?
retro tipli bi şey arıyorum. metal, koyu yeşil renklerde olsa filan mesela şahane olur. gören eden var mıdır acaba?
timmie
(25.09.17)
www.ikea.com.tr
böye bir şeyse ikea'da var.


whoosie
(25.09.17)
(3)

sgk prim borcu

yapılandırmak için bugün sonmuş sanırım. internet üzerinden başvuru vs nasıl yapabilirim bilgisi olan var mı?
yapılandırmak için bugün sonmuş sanırım. internet üzerinden başvuru vs nasıl yapabilirim bilgisi olan var mı?
timmie
(30.06.17)
vergi oluyor da sgk'yı internet üzerinden yapamıyorsunuz.


kibritsuyu
(30.06.17)
Sgk için geçmiş dönem 4a işveren başvurusu yapılıyor bağkur için kuruma gitmek gerekiyor. Siz sgk derken hangisini kast ediyorsunuz?


GSS ise kuruma gitmek gerekiyor diye biliyorum. Ben kışın yapılandırırken gelirntesi sonrası kuruma gitmiştim. Öyle olmuştu.


(4)

tütün önerileri

camel'dan tütüne geçtim ve george karelias and sons aldım bugün. aroması filan çok güzel yalnız biraz hafif geldi (light olanı da varmış ama o değil aldığım.) başka tütünle harmanlamakiçin önerileriniz var mı?bi de siz tütünü kurutuyor musunuz?
camel'dan tütüne geçtim ve george karelias and sons aldım bugün. aroması filan çok güzel yalnız biraz hafif geldi (light olanı da varmış ama o değil aldığım.)

başka tütünle harmanlamakiçin önerileriniz var mı?

bi de siz tütünü kurutuyor musunuz?
timmie
(02.03.17)
george karelias benim favori tütünüm. o hindistan cevizimsi aromasına bayılıyorum. ama evet biraz hafif, ben hafif seviyorum. bi ara golden virgina ile karıştırmıştım. öyle bir tık daha ağır oluyor. yalnızca golden virginia da içebilirsiniz. insanlar genelde yesilini seviyor ama bence sarısı güzel.

tütünü kurutunca bence ' dayı tütünü' oluyor. yani cok agır oluyor, yakıyor. ben aksine nemli kalmasına özen gösteriyorum.


yaş tütünde bazı sağlık sorunları tecrübe edenleri okumuştum, onun için sordum kurutma olayını aslında. belki bireysel bi şeydir.


timmie
(02.03.17)
Old holborn var baya serttir. Sarısı. Drum var mavi. Samson var. Sarı virginia bence yeşilden daha sert. Sana en iyisi old holborn sari diyelim bence. Tutun çok nemli olunca içilmiyor kuruyunca da iğrenç oluyor onun tam orta ayarı var.


kablelvuku
(02.03.17)
hazır açılmışı varken, yenisini açmadan araya kaynak olacak ama, ben de sormuş olayım.

monte carlo içiyorum. night blue. bu tada yakın, bildiğiniz ve tavsiye edeceğiniz tütün var mı? aromalı şeyleri hiç sevmem.


runfor
(02.03.17)
(6)

340x175 cm baskıda görsel sorunu

ilan gerçek boyutunun 1/10 oranında illustrator'de hazırlanmış. kullanılan görseller de 50 cm maksimum. ama 340'a büyüyünce piksellenmeyecek mi? dpi düşürme mi bunun çözümü?
ilan gerçek boyutunun 1/10 oranında illustrator'de hazırlanmış. kullanılan görseller de 50 cm maksimum. ama 340'a büyüyünce piksellenmeyecek mi?

dpi düşürme mi bunun çözümü?
timmie
(22.02.17)
Illustratorda hazırlanıp .ai ya da .eps kaydedilmişse ve bitmap eklenmeden tamamen vektörel çalışılmışsa baskı için ne kadar büyütürseniz büyütün piksellenmez.


kobuzchu kiz
(22.02.17)
tamamen vektörel çalışılmaktan kastınız nedir?

logo ve diğer bilgiler vektör ama görseller değil.


timmie
(22.02.17)
yani 34x17,5 bi dökümanda piksellenme yok görseller zaten daha büyük olduğu için. ama anladığım kadarıyla bu 3,5 metreye büyüyünce de sorun yaşanmamış. bunun sebebini anlamaya çalışıyorum.


timmie
(22.02.17)
şimdi su var, ps piksellerle çalışır, ps'de bozulur küçülttükten sonra büyütmeye çalıştığın şeyler mesela, ama ai vektörel bir çizim programı, tamamiyle ai'de çalışılmışsa her şeyiyle o vakit bozulma olmaz.

hepsi ai'de çizilmişse sorun yaşanmaz.


ben anlatamadım derdimi sanırım,

tamamiyle ai'de çalışılmışsa sorun yaşanmayacağı konusunda hemfikiriz.

ama görseli ai'ye atınca tamamiyle ai'de çalışılmış olmuyor. yanlış mı düşünüyorum? oraya aldığım görsel de piksel tabanlı sonuç olarak. ''ai'ye at sonra istediğin kadar büyüt'' olayı pek gerçekçi değil o açıdan sanki.


timmie
(22.02.17)
Bitmap eklemek derken ondan bahsediyordum. Illustrator'daki dosyanın içine jpg, png gibi görseller eklediyseniz istediğiniz kadar büyütemezsiniz elbette :)
Ama şu da var, 340*175 kadar büyük bir çalışma uzaktan görülmesi için basılır ve benim eski iş yerimde o kadar büyük baskıları zaten 72 dpi basıyorduk; yakından bakınca pikselleri görünüyordu. (Billboardlara yakından bakınca da görürsünüz aynı şeyi.)


kobuzchu kiz
(22.02.17)
(5)

kart işletim ücreti

garanti'den bir kredi kartı çıkartmak istiyorum ama yıllık 82 liralık bir kart işletim ücreti var. bunu geri alabiliyoruz diye biliyorum ama yasal bi dayanağı var mı? baştan ben böyle bir ücreti ödemeyi kabul etmiyorum diyemiyor muyuz? yani deriz tabi de kredi kartını alamıyoruz öyle olunca.
garanti'den bir kredi kartı çıkartmak istiyorum ama yıllık 82 liralık bir kart işletim ücreti var.

bunu geri alabiliyoruz diye biliyorum ama yasal bi dayanağı var mı? baştan ben böyle bir ücreti ödemeyi kabul etmiyorum diyemiyor muyuz? yani deriz tabi de kredi kartını alamıyoruz öyle olunca.
timmie
(16.11.16)
Bankalar işletim ücreti olmayan kart da veriyorlar ama bonus, taksit gibi imkanları olmuyor sanıyorum.


cakabo
(16.11.16)
Bonus ve taksit imkani olan, hem de garantiden flexi var.


la rana
(16.11.16)
Bildiğim kadarıyla garanti o ücreti kart kullanma taahhütü verirseniz bonus olarak yüklüyor, ücreti iade ettiğini hiç görmedim.


murtiii
(16.11.16)
o lanet garanti, kart ücretini iade almak için dava açanlara karşı dava açarak çirkeflik yapıyormuş.
Hiçbi şekilde iade vermiyor, düşük yüzdeli bir miktar bonus yüklüyor, ama 1 sene kullanmak zorundasın diyor. (Ben aradım ve böyle yaptı) Seneye o gün gelip iptal ettiğimde de bunu harcama olarak yazacağını düşünüyorum, bir çirkeflik yolunu bulmuşlardır eminim.


neynep
(16.11.16)
Her bankanın kanuni mecburiyet sebebiyle "aidatsız" kredi kartı var, tabi pek bahsetmek, öne çıkarmak istemiyorlar.
Siz talep ederseniz verirler,
Garanti'deki adı Flexi sanırım


michael_knight
(16.11.16)
(6)

simpsons trump

abi trump yazan fontundan mor renge, üstündeki yıldızlarına kadar filan nasıl yapmış olabilirler 2833782 sene önce? böyle bi şey nasıl olabilir?https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtf1/v/t1.0-9/15027623_10154048798033803_3055425155228908594_n.jpg?oh=eaefb243dcf4ec2aa33ac035e91ee7ba&oe=
abi trump yazan fontundan mor renge, üstündeki yıldızlarına kadar filan nasıl yapmış olabilirler 2833782 sene önce? böyle bi şey nasıl olabilir?

fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net
timmie
(10.11.16)
teyit.org


signore
(10.11.16)
ee bu simpsonlar'da 11 eylül saldırıısı da yok muydu, hiç şaşırmadım..


redeath
(10.11.16)
signore +1

her bolumde bir seyler kurgulaniyor, 1000'de biri tutuyor iste. tesaduf tesaduf.


cedex
(10.11.16)
Attigim linki kimse acmamis belli ki, 2000 yazan aslinda 2015'ten bir bolum. Yani once trump baskan adayligini acikliyor, o yuruyen merdivenden iniyor, sonra onu simpsons cekiyor. Olaganustu bir durum yok.


signore
(10.11.16)
2000'deki bir bölümde de trump başkan ama tesadüf.


cedex
(10.11.16)
Signore+1
Her gördüğümüze inanan insanlarız.


peggy
(10.11.16)
(6)

bu maillerdeki jj - xx

nedir? tamam canım görüşelim jj diyor mesela, ne jj kardeşim?
nedir?

tamam canım görüşelim jj diyor mesela, ne jj kardeşim?
timmie
(28.10.16)
Gülücük falan bazen öyle çıkıyor.


bigbadabum
(28.10.16)
:) bu j olarak görünüyor


naberabi
(28.10.16)
xx öpücük demek. Aman diyim.


rodriguez2
(28.10.16)
Smiley'leri mailler bazen değiştiriyor. Denildiği gibi :) gönderince jj diye çıkıyor.

xx de öpücük demek.

öpt kib bye yerine xx


crown
(28.10.16)
outlookun sacma sapan smileylarini baska clientlar goremiyor. o yuzden.


(4)

siz ne yapardınız

iphone 6 telefonun camı çatladığı için ekranı çalışmamaya başladı. şişlideki artı servise götürdüm, 550 lira ekran değişim masrafı olacak diye beklerken ekranın köşesinde vuruk olduğu için ekran değişimi yapamadıklarını ama 1400 lira karşılığında yenisini verebileceklerini söylediler. ben de istemed
iphone 6 telefonun camı çatladığı için ekranı çalışmamaya başladı. şişlideki artı servise götürdüm, 550 lira ekran değişim masrafı olacak diye beklerken ekranın köşesinde vuruk olduğu için ekran değişimi yapamadıklarını ama 1400 lira karşılığında yenisini verebileceklerini söylediler. ben de istemediğimi söyledim çıktım.

şimdi telefonun çalışmaz bi halde durmasının bi anlamı yok. 1400 lira da inanılmaz saçma bi masraf ama en azından telefonu filan satıp birazını kurtarma durumu oluyor. ne yapmalı?
timmie
(19.10.16)
hocam başka yerlere sor, dışarıda bir yerlere daha ucuza yaptır.


tosunpasa
(19.10.16)
Apple store a da sor. Sadece ekran degistirebilirler.


kuehles blondes
(19.10.16)
efor teknik'le de görüşürüm tabi de,

vuruktan dolayı ekranın şekli milimetrik de olsa bozulduğundan yeni ekran oturmuyor diye biliyorum. apple aynısını dedi, gittim başka yerde yaptırdım taktılar valla ekranı diyen var mıdır ki?


timmie
(19.10.16)
dışarıda takarlar. kasayı da düzeltirler bir şekilde. ipad de başımıza benzeri geldi yapan adam düzeltti sağolsun. süper olmadı ama ekran oturdu işte.


ozdek
(19.10.16)
(2)

doların durumu nasıl

anlayan vardır öngörülen ne falan filan.
anlayan vardır öngörülen ne falan filan.
timmie
(19.10.16)
3.10'dan sonra müdahale gelir diyecektim. şimdi baktım 3.07'ye düştüyse merkez bankası çoktan el atmış. kimse bilemez ne olacağını tabii ama FED'in faiz artırımı yapacağı konuşuluyor. Öyle olursa tabii ki artacaktır.


himmet dayi
(19.10.16)
merkez bankasının müdahalesi yok. ettiği zamanlarda her hamlesi ters yöne etki ettiği için akıllandı.

(bkz: #57392733)


507
(19.10.16)
(2)

parfüm şişesinden parfüme erişemiyorum

sajgd başlık tuhaf oldu biraz ama durum şu, şişe düşmüş, tepeden bastığımda fısfıslamıyo. parfümü çeken pipetimsi şeyde bi bozukluk var muhtemelen de bunun bir yolu yok mu?şişe de şu jean paul gaultier'nin erkek vücutlu olanın beyazı.
sajgd başlık tuhaf oldu biraz ama durum şu, şişe düşmüş, tepeden bastığımda fısfıslamıyo. parfümü çeken pipetimsi şeyde bi bozukluk var muhtemelen de bunun bir yolu yok mu?

şişe de şu jean paul gaultier'nin erkek vücutlu olanın beyazı.
timmie
(14.10.16)
hortum yerinden çıkmış sanırım. bi şekilde ağzını açıcan penseyle falan, yeni bi fıs fıslı şişeye koymalısın. sanırım başka çözüm yok.


sipsiyah
(14.10.16)
Alakasiz olacak ama nasil koku iyi mi? Instense'i mi iyi yoksa beyaz sise mi?


(9)

web sitesi animasyon biraz da paypal

adobe muse'da bir site kurdum. siteyi hareketlendirmek istiyorum widgetlarla filan ama programın kendisi bunun için yetersiz. pluginler indirmek gerekiyor. buraya kadar tamam. sorun şu,paypal bir ödeme seçeneği değil artık. ve bütün template, widget siteleri paypal ile checkout istiyor. ve ücretsiz
adobe muse'da bir site kurdum. siteyi hareketlendirmek istiyorum widgetlarla filan ama programın kendisi bunun için yetersiz. pluginler indirmek gerekiyor. buraya kadar tamam. sorun şu,

paypal bir ödeme seçeneği değil artık. ve bütün template, widget siteleri paypal ile checkout istiyor. ve ücretsiz animasyon plugini yok.

ne yapmalı?
timmie
(28.09.16)
becerebiliyorsan vpn ve fakenamegenerator ile yurtdışından paypal oluşturup ödeme yapabilirsin. ben becerememiştim. beleş zenmate 1 hafta yurtdışı vpn sağlayabilir.


freetakilir
(28.09.16)
paypalsiz kabul eden siteler vardı benim hatırladığım, bir bakayım bulursam yazayım


luchetti
(28.09.16)
@freetakilir banka hesabından paranın türkiyede olduğunu anlıyormuş paypal vpn'den bağımısız. dün bütün gece napılabilir diye bakınmakla geçti. belki başka bir yol vardır.


timmie
(28.09.16)
@luchetti valla şahane olur.


timmie
(28.09.16)
envatoya filan baktın mı oralarda kredi kartı geçiyordu,
benim asıl muse için özel bir site vardı onu arıyorum bulamadım hala...


luchetti
(28.09.16)
banka hesabindan ziyade, paypal hesabina bagli kredi kartinin hangi ulke cikisli oldugunu anliyor paypal. yabanci bir ulkeden bir kart bulmaniz lazim


bollocks44
(28.09.16)
paypal konusuna açıklık getireyim, ben yurtdışı paypal hesabını türkiye kredi kartımla kullanıyorum sorun yok.


luchetti
(28.09.16)
"Yurtdışı paypal ödemeleriniz yapılır"cılar var r10.net'de falan. Hatta bir hafta sonra benim de yurtdışı paypal hesabım olacak. Böyle birilerine ödetebilirsin.


harzem
(28.09.16)
valla benim çakal bir arkadaşım bu paypal sorununu kktcli arkadaşlarıyla aştı. illa ki paypal diyorsanız varsa kktc'den bir eş dost onun üzerinden hallediverin


elestirman
(28.09.16)
(2)

gömleğin düğmelerini değiştirme

7 tane önde 2 tane cep için diyelim, terziye götürsem bu değişimi rahat bi şekilde yapar mı? düğme seçsem orda filan.
7 tane önde 2 tane cep için diyelim, terziye götürsem bu değişimi rahat bi şekilde yapar mı? düğme seçsem orda filan.
timmie
(30.08.16)
evde kendin bile yaparsın.


elorelia
(30.08.16)
değiştirirler tabi, düğme kutusundan seçersin rengi. en fazla 5-10 tl alırlar.


England
(30.08.16)
(3)

takip ettiğiniz sanat edebiyat dergileri yayınları

sabitfikir, bant dergisi vs. yazarsanız sevinirim.
sabitfikir, bant dergisi vs. yazarsanız sevinirim.
timmie
(01.08.16)
varlık, şiirden, notos.


haistre
(01.08.16)
notos, sabitfikir, istanbul art news, arada bir varlık. birikim dergisini de sayalım. k24 yazıları da oldukça iyi


Sözcükler


(1)

oksit grisi / oksitlenmiş gri

nasıl bi şey fikri olan?
nasıl bi şey fikri olan?
timmie
(28.07.16)
(2)

askerlik tecil için ne belge götürmem gerekiyor

4-5 ay önce mezun oldum, ocakta işte. yaşım 26. askerlik şubesine ne götürmem gerekiyor tecil işlemleri için? diplomanın aslı vs?
4-5 ay önce mezun oldum, ocakta işte. yaşım 26. askerlik şubesine ne götürmem gerekiyor tecil işlemleri için? diplomanın aslı vs?
timmie
(18.07.16)
yaptiracagin islemin ismi "son yoklama". onu aratirsan belgeleri bulursun. tecil icin son yoklama esnasinda dilekce yazdiracaklar sana. o kadar.


robokot
(18.07.16)
@robokot danke


timmie
(18.07.16)
(1)

vodafone taahhütü üzerine alıyor mu

turkcellden hattımı taşımak istemiştim ama taahhüt olduğu için bir süre daha yapamayacağım gibi bir düşüncem vardı. bugün vodafone gerekli bedeli turkcell'e ödüyor, sonra aynı şekilde aylık ödemeyi vodafone'a yapabiliyoruz diye bir şey duydum. ne kadar doğru bu?
turkcellden hattımı taşımak istemiştim ama taahhüt olduğu için bir süre daha yapamayacağım gibi bir düşüncem vardı. bugün vodafone gerekli bedeli turkcell'e ödüyor, sonra aynı şekilde aylık ödemeyi vodafone'a yapabiliyoruz diye bir şey duydum. ne kadar doğru bu?
timmie
(17.07.16)
Hayır. Hattını vodafone'a taşıdıktan sonra turkcell cayma bedelini son faturana yansıtır, sen de onu ödeyip kurtulursun. 532'yi arayıp cayma bedelini öğrenebilirsin. Taahhütün dolmasına az kaldıysa bekle biraz.


yirmisantim
(17.07.16)
(3)

türkiye tarihi önceki darbeler vs kaynak

bu konularda kitap önerilerinizi yazarsanız sevinirim.
bu konularda kitap önerilerinizi yazarsanız sevinirim.
timmie
(17.07.16)
M Ali Birand Can Dündar Bir yazar daha vardı - Demir kırat

Menderes dönemini çok güzel anlatan bir kitap.


menderes'in dramı diye bir kitap var ünlü baya.


Emre Kongar - 21. Yüzyılda Türkiye


treize
(17.07.16)
(1)

imac durduk yere ekranın uykuya dalması

şu kadar dakika sonra uykuya dal ayarlarını değiştirdim başta ondan şüphelendiğim için ama hala sorun devam ediyor çok ilginç. şuan ekran parlaklığını sonuna kadar kısmak gibi bir çözüm buldum, açarsam yine aynı şey oluyor. böyle bir şey başına gelen var mı?
şu kadar dakika sonra uykuya dal ayarlarını değiştirdim başta ondan şüphelendiğim için ama hala sorun devam ediyor çok ilginç. şuan ekran parlaklığını sonuna kadar kısmak gibi bir çözüm buldum, açarsam yine aynı şey oluyor. böyle bir şey başına gelen var mı?
timmie
(13.07.16)
imac'lerde durum farkli mi bilmiyorum ama en kotu caffeine uygulamasini kur uykuyu engelleyecektir


jedilance
(13.07.16)
(1)

şu synhesizer'ın marka modeli ne

https://www.instagram.com/p/BDyIQGSQ13-/?taken-by=eskizband
timmie
(12.07.16)
korg ms 20 mini mi acaba demiştim ama, teşekkürler.


timmie
(12.07.16)
(5)

gitaristler baksanız ya

1,5 senedir bas gitar çalıyorum. fretboardu tanıma ve notaları birbiriyle ilişkilendirme konusunda nası çalışmalar yapabilirim? diyelim ki 2 dörtlük do, bi dörtlük re, bi dörtlük de mi şeklinde gidiyor çalınan şey ama araları doldurma ve çeşitleme konusunda yeni yeni grupla birlikte deneye yanıla ba
1,5 senedir bas gitar çalıyorum. fretboardu tanıma ve notaları birbiriyle ilişkilendirme konusunda nası çalışmalar yapabilirim? diyelim ki 2 dörtlük do, bi dörtlük re, bi dörtlük de mi şeklinde gidiyor çalınan şey ama araları doldurma ve çeşitleme konusunda yeni yeni grupla birlikte deneye yanıla bazı şeyler buluyorum farkediyorum vs ama önereceği bir şey olan varsa dinlemek isterim.
timmie
(15.05.16)
oyuncaklı çalan basçıları takip et, oradan kaparsın bence.
ben arada rocksmith ile çalışıyorum, örn the trooper. orada öğretmek için önce 5 saniyede bi nota bastırıyo, sonra 2, sonra 1 sn'de, öyle öyle artıyor. şarkılarda bunu görünce sadesi nasıl, çeşitlenmişi nasıl oluyo anlıyorsun.
bilmem anlatabildim mi :s


manuel mandalina
(15.05.16)
oyuncaklı çalan basçılar ne demek abi?


timmie
(15.05.16)
atraksiyonu bol olan basçılardan bahsediyorsun sanırım.

yani justin chancellor kasmaya çalışıyorum, ki kendisi maşallah şarkı içinde milyon oktavda gezindiği için faydası oluyor evet ama doğaçlama sırasında emin olamıyorum kendimden. bu da monoton bi durum yaratıyo tabi.


timmie
(15.05.16)
evet abi. steve harris, geddy lee vd.


manuel mandalina
(15.05.16)
şimdi öncelikle dizileri ve üzerlerine kurulan akorları öğrenmelisiniz. mesela 1 b3 5 b7 düşünün. ireal b applicasyonu ya da youtube taki backing tracklerin üzerine önce sırasıyla sonra çevrim olarak çalın. sonra ritmi ve arpeji çeşitleyerek üzerine çalışın. ama benim tavsiyem önce metronomla akor seslerini etütlemeniz yönünde. akor seslerine ne kadar hakim olursanız groovelarada da rahat çeşitleme yapabilirsiniz.

ayrıca maj ve min pentatonikleri yalayıp yutmak lazım. en basitinden marcus miller in çoğu bestesi pentatoniklerden türeme diyebilrim.


(1)

bölgesel lak için pdf'te lak filmi hazırlama

kartvizitte bölgesel lak istiyorum diyelim, bunun için pdf'te lak filmi hazırlanması lazım sanırım. bu nasıl yapılıyor?
kartvizitte bölgesel lak istiyorum diyelim, bunun için pdf'te lak filmi hazırlanması lazım sanırım. bu nasıl yapılıyor?
timmie
(13.05.16)
kısmi lak için, lak olmasını istediğin kısmı ayrı bir artboarda alıyosun ve siyah yapıyosun bu kadar.


suwat
(13.05.16)
(12)

meshuggah ne kadar tool gibi bi grup

tatatatatatatatatata giden black metal değil sanıyorum, brütal var mı? dinleyeyim mi?
tatatatatatatatatata giden black metal değil sanıyorum, brütal var mı? dinleyeyim mi?
timmie
(12.05.16)
soruyu anlamadım


ben de
(12.05.16)
tool'la benzeştiği noktalar var mı diyim ya en basitinden. her brütali sevmiyorum, brütal var mı sorusu da o yüzden. dinlenir mi yani tool seven biri için?


timmie
(12.05.16)
tool ile çok benzeşen bir grup değil.
toola kıyasla şarkıları tekdüze denebilir. çok güzel riffleri var, davul ritmleri insanlık dışı, bunların tekrarından oluşuyor çoğunlukla şarkıları. tool şarkıları daha inişli çıkışlı, çeşitlilik falan var.

ben ikisini de seviyorum baya ama meshuggah uzun süre dinlenmiyor, boğuyor beni acayip. bir iki şarkı vereyim bi dinle bakalım sevecek misin.
www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com


naberabi
(12.05.16)
meshuggah'a da buradan geldim merak edenler için.

www.youtube.com

abi bu nedir? şahane.


timmie
(12.05.16)
hiç alakası yok tool ile.


evimin paspasi
(12.05.16)
@naberabi

abi vokal girdi kapattım ya :/

hatta tatatatata black metale yakın bile yani alakası yokmuş harbiden.


timmie
(12.05.16)
tool ile benzerliği pek yok aslen. meshuggah'in gitarlarını sevmiyorum şahsen, kesik kesik riffler falan, metalcore gibi. tabii zevk meselesi.

the black dahlia murder gibi daha akıcı riffleri olan grupları seversin belki. rifflerin arasındaki geçişler özellikle.


ben de
(12.05.16)
@ben de

enstrümental müzik yapıyolar de bi de????


timmie
(12.05.16)
yok hayır vokal de var. death metal riffleri olsun ama brutal vokal olmasın istiyorsan seçenek daralıyor baya.

atheist veya cynic'i dene istersen bi. onlarınki klasik böğürmeye göre biraz daha yumuşak.


ben de
(12.05.16)
death metal tribim yok aslında ya. tool benim için zirvedir, kes'i dinledim şimdi linki atmış olmam lazım lan ne güzel şeyler yapıyolar, başka da vardır illaki diye bi arayış benimkisi.

meshuggah çok yanlış olmuş tabi.


timmie
(12.05.16)
kes cok iyiymis bu arada.


baldur2
(12.05.16)
tool ile alakası yok ama çok fantazi kasıyolar

yeni albümlerinin bas kayıtları işin şu gitarı kullanıyolar diyolar sdfs

heaviermetal.net


KidLazer
(12.05.16)
(1)

ing en güzel yerinde fade out olan solo

yani illa bunun mota mot çevirisi olması lazım değil de bunun gibi şeyler için kullanılan bi tabir var mı? buzzkill gibi mesela, o çok olumsuz tabi pek ilgisi yok, örnek olması açısından.
yani illa bunun mota mot çevirisi olması lazım değil de bunun gibi şeyler için kullanılan bi tabir var mı? buzzkill gibi mesela, o çok olumsuz tabi pek ilgisi yok, örnek olması açısından.
timmie
(28.04.16)
jimi hendrix - little wing gibi


ufoozgur
(29.04.16)
(6)

müsliyle yoğurt paketi

kırınca karışsalar falan mesela sonra da yesek. böyle bi şey gören var mı? ya da olmaz lan olur mu öyle şeylik bi durumu var belki sağlık açısından. ne diyonuz?
kırınca karışsalar falan mesela sonra da yesek. böyle bi şey gören var mı? ya da olmaz lan olur mu öyle şeylik bi durumu var belki sağlık açısından. ne diyonuz?
timmie
(27.04.16)
bu tahıl gevreğini filan yoğurtla yiyen çok gördüm, müsli için de uygundur galiba.


şöyle bir şey var ama zahmet edip karıştırmak gerekiyor hala.

images3.sanalmarket.com.tr


kaichi
(27.04.16)
ingilterede var bu marketlerde: www.tesco.com

ben, bunu evde yapiyorum. biraz yogurt, kurutulmus meyveli musli ve ustune bir kasik istedigim meyvelerden birinin receli. gayet lezzetli oluyor, tavsiye olunur.


müsli yoğurtla güzel oluyor evet. ama sorduğum şey o değil aslında, bu danone'nin paketi güzel, emsalleri illaki vardır da zahmet edilmese olur mu acaba diyorum karıştır filan. çalkala aç, kır dök ye, çıldırt bizi delirt bizi gibi kompakt bi ürün var mıdır yok mudur, olamaz mıdır onu merak ediyorum biraz.


timmie
(27.04.16)
corner yoghurt diye bir concept var, genelde cikolatali gofretli kucuk toplari karistiriyorsun yogurtla: thegoodheartedwoman.com

bu bayaga pratik.


o şekilde olursa müsli yumusar, yoğurt içinde erir ve o beğendiğiniz tat ve çıtırlık kaybolur.

çaya bandırılmış kurabiyeyi düşünün. aynısı işte.


kurnaz
(27.04.16)
(4)

corporate mail gmailden görüntüleme

godaddy'den bir domain alındı filan bunun uzantılı mailini telefondan bilgisayardan vs görüntülemek istiyoruz. mail adresinin kurulumu telefona yapılabiliyor diye biliyorum ama bilgisayardan outlook'a mı tanımlamak gerekiyor bunu nedir nasıl yapılır bilen yardımcı olsa ya? mailden adres ekleme gibi
godaddy'den bir domain alındı filan bunun uzantılı mailini telefondan bilgisayardan vs görüntülemek istiyoruz. mail adresinin kurulumu telefona yapılabiliyor diye biliyorum ama bilgisayardan outlook'a mı tanımlamak gerekiyor bunu nedir nasıl yapılır bilen yardımcı olsa ya?

mailden adres ekleme gibi bir şey yapabiliyor muyum bu ücretli mi?
timmie
(27.04.16)
Godaddy'den aldığınız domain için Gmail'den mail hosting hizmetini alıyor musunuz? Şu anda bu hizmet ücretli. Bunu satın aldıktan sonra gerekli ayarları internette bulursunuz. Klasik Gmail için yapılan ayarlardan bir farkı yok.

support.google.com


Abdurrahman
(27.04.16)
Office 365 Başlangıç E-posta diye bir paket alınmış godaddy'den, bu nedir peki? gmailden mail hosting hizmeti almıyoruz, bahsettiğim şey yeterli mi ki acaba :/ değilse alıp öyle kuracağız o halde.


timmie
(27.04.16)
bildiğim kadarıyla yandex ücretsiz veriyor bu hizmeti. yani domain varsa e-postanızı ordan yönetebiliyorsunuz. asd123@domain.com isimli bir sürü e-posta hesabı açıp yandex üzerinden takip edebiliyorsunuz.

kurum.yandex.com.tr


mr.goodcat
(27.04.16)
gmail-----------ayarlar--------------hesaplar---------------diğer hesaplardan e posta al ve gönder-----------------burada kurulumu yapın--------------

edit: gmail ücretsizdir.


Frederick Co
(27.04.16)
(4)

domain üzerinden mail kurulumu nasıl yapabilirim?

şu ceo@dunyanineniyisirketi.com olaylarını diyorum. yardımcı olabilecek var mı?
şu ceo@dunyanineniyisirketi.com olaylarını diyorum. yardımcı olabilecek var mı?
timmie
(25.04.16)
hocam
yandex kurumsal mail kurabilirsiniz.
talimatları vardı ama nette?
ben de varolan domain uzerine kurdum ama tam hatırlamıyorum.


kingcyrax
(25.04.16)
şunu da yazayım, gmail üzerinden kursam daha çok sevinirim.

domain godaddy'den.


timmie
(25.04.16)
gmail paralı hocam
kullanıcı basına yıllık bir ücret var.


kingcyrax
(25.04.16)
zoho var bi de.


bellbane
(25.04.16)
(3)

hizmet faturasında ne bilgiler olmalı

sb.
sb.
timmie
(07.04.16)
yok mu kimse


timmie
(07.04.16)
Hizmetin icerigi, birimi/adet,birim fiyatı, kdvsi,toplam tutar, varsa kdv tevkifati, genel toplam, tutarin yazıyla yazılmış hali,kaşe ve imza.


balik kraker
(08.04.16)
maliye mührü.


babilbaligi
(08.04.16)
(3)

2015 ford focus 1.6 otomatik benzinli

10.000 kilometrede araba, en dolu hali. satıp 1.2 dizel yeni beetle almak mümkün mü? ne civara gider, gideceği fiyata bahsettiğim özelliklerde yeni beetle bulmak mümkün mü? otomatik tabi. dizel olmasa da olabilir ama ford çok yakıyor. ya da eski model mini filan belki. anlayan yazsa ya.
10.000 kilometrede araba, en dolu hali. satıp 1.2 dizel yeni beetle almak mümkün mü? ne civara gider, gideceği fiyata bahsettiğim özelliklerde yeni beetle bulmak mümkün mü? otomatik tabi. dizel olmasa da olabilir ama ford çok yakıyor. ya da eski model mini filan belki. anlayan yazsa ya.
timmie
(29.03.16)
Bence tüp taktırın devam edin yazık o araba satılmaz.


1.2 dizel beetle yok ki?

benzinlileri var.

binekarac.vw.com.tr

sizin arabada bi 65 falan eder sanırım. sıfırının liste fiyatı 75miş.


victum
(29.03.16)
beetle alacaktım vazgeçtim. gittim polo aldım. focustan sonra mezar gibi gelir. arka koltukları unut. ayrıca dizeli yok.


mr fusion
(29.03.16)
(2)

iphone 6 v iphone se

kontratlı iphone 6 kullanıcısıyım. boyutunu sevmiyorum filan fişmekan, satıp iphone se alayım diye düşünmeye başladım. sattığım fiyata iphone se'nin fiyatını karşılayabileceğim tüm tekliflere açık olmakla birlikte cihazın başka birine geçmesi halinde benim kontratım nasıl etkilenir, etkilenir mi fal
kontratlı iphone 6 kullanıcısıyım. boyutunu sevmiyorum filan fişmekan, satıp iphone se alayım diye düşünmeye başladım. sattığım fiyata iphone se'nin fiyatını karşılayabileceğim tüm tekliflere açık olmakla birlikte cihazın başka birine geçmesi halinde benim kontratım nasıl etkilenir, etkilenir mi falan bilen yazarsa çok sevinirim.
timmie
(27.03.16)
Bildiğim kadarıyla hiç etkilenmez. Sim kartını yeni telefona takıp faturaları ödememeye devam edersin


washe
(27.03.16)
hiç bir şey değiştirmez


(9)

kuranda dinozorlar ne şekilde geçiyor

bahsediliyor mu bu yaratıklardan? nası bağlıyor ya bu olayı mantık çerçevesine?
bahsediliyor mu bu yaratıklardan? nası bağlıyor ya bu olayı mantık çerçevesine?
timmie
(21.03.16)
nasıl ya? müslümanlar dinozorları red mi eder peki sorsak falan dışarda sadkjgs nası bahsetmiyosun yani fosilleri duruyor.


timmie
(21.03.16)
bahsedilmiyor. islamcilarda da zaten "bahsedilmesi gerekmiyor" savunmasi var. kuranda genel olarak o donem arabistan'da ne varsa o temali seyler var. sicak, ates, col, deve vs...
kar, buz, kutup ayisi gibi hayvanlar, o donem bilinmeyen meyveler, arabistanda o donem duyulmamis herhangi bir doga olayi, hayvan ya da varlik yok.

olmasi gerekiyor mu? bana kalirsa insanlari musluman yapmak icin bu kadar ugrasan bir kitabin icinde vay be dedirtecek birkac sey olsaydi, inanan kisi sayisi cok daha fazla olurdu. eh, her insan hata yapar.


bohr atom modeli
(21.03.16)
açık konuşalım bence. kuran islama inan veya inanma bir insan eliyle yazılmıştır. o tarihte de dinazor bilgisi bulunmadığından yazılamamıştır. çok fazla abartmamak lazım.


darksdantes
(21.03.16)
klise olacak belki ama hakikaten neden bahsedilmesi gerekiyor? neden yani?


baldur2
(21.03.16)
bazıları dini iyice bilimsel, akılcı havaya koymak istiyor. yani 24 ciltlik ansiklopedide olan bilgi (haşa) kitabımızda da olsun havasında.
bahsi edilenler ayrintili olarak bulunsa bile, kisinin bunlara inanip inanmaması ayrı bir konu.

www.sorularlaislamiyet.com

kitabımız, kimse tarafından yazılmadı. yaklaşık 23 yıllık bir sürede vahiy olarak geldi ve bildirildi. kiyamete kadar da aynı şekilde kalacaktır. bu ayetle sabittir.

bug aramaya devam edin bakalım.


1adam
(21.03.16)
geçmiyor. aynı evrimin ve dünyanın yuvarlak olmasının geçmediği gibi.


Goldstein
(22.03.16)
Dinazor geçmiyor
Kutuplar da geçmiyor
Daha geçmeyen bir çok şey var. Muhammed bildiklerini yazmış


Frederick Co
(22.03.16)
Kur'an tarih veya bilim kitabı değildir. İnsanlara bir yaşam biçimi sunar.

Allah illa bir sebep arayan insanlara, eserlerini araştırmasını tavsiye ediyor. İnsanlar gökyüzüne bakmazlar mı, ibret almazlar mı gibi ayetler var. Madem bilim sizin için önemli. Evrenin işleyişine, büyüklüğüne, mükemmel düzenine bakınız. O ilginizi çekmiyorsa, hücreye, atoma, küçücük atomda depolanan mükemmel güce bakınız. Bunların tesadüfen, bir dizayn edeni olmadan meydana gelmesi mümkün mü? diye sorar.


daha dünyanın yuvarlaklığından ve güneşin heryerde hergün doğup batmadığından habersiz bir din için epey yüksek bir beklenti. tabi ki geçmiyor, daha kalp ile düşündüğünü sanan bir bilim düzeyi dinazorlardan mı haberdar olacak?


babilbaligi
(22.03.16)
(4)

düğün davetiyesi

numune aldık bir yerden ama sonuç hüsran. bu işi iyi yapan bir yer var mı daha önce yaptıran vardır belki?
numune aldık bir yerden ama sonuç hüsran. bu işi iyi yapan bir yer var mı daha önce yaptıran vardır belki?
timmie
(20.03.16)
Cağaloğlu tarafına git, 2-3 dükkan gezip bulursun kafana uyan modeli.


cakabo
(20.03.16)
Kendiniz tasarlayın ben iş çevrem sebebi ile mahkeme kararı tarzı bir şey yapıp matbaya yaptırmıştım sizde işiniz yada çevrenize uygun bir şeyler yapabilirsiniz


denklemci
(20.03.16)
Ben de kendim tasarlamıştım. Öyle özel bir teması yoktu, kendi fotoğrafımızı kullandım. Matbaada bastırdım, çok uyguna geldi.


kucukharfler
(20.03.16)
ben de kendiniz tasarlasanız süper olur demeye gelmiştim. :)


kakao
(20.03.16)
(15)

ne olsa yersiniz

şuan ne olsa kafa atarsınız?
şuan ne olsa kafa atarsınız?
timmie
(04.03.16)
time is kokoreç :/


brad pitt
(04.03.16)
ekler. şu pasta gibi olan. yani adı biraz garip diye açıklama şeysi hissettim kldfjh


freetakilir
(04.03.16)
milföy istiyorum ben de. içine nutella koymalı.


timmie
(04.03.16)
şu an rahatlıkla 2 tantuni dürüm gömerim


karaage
(04.03.16)
Ne olsa yerim.


sokak simidi
karper peynir
ince belli bardakta cay
sorunun cevap sati: 08:45


exlibris
(05.03.16)
Kirmizi et, her zaman yerim.


stavro
(05.03.16)
Kokorec +1 yanina da bira olursa oyş


rayde
(05.03.16)
tulumba tatlısı


basond
(05.03.16)
sucuklu kaşarlı tost.


(bkz: söğüş)


gaspetizm
(05.03.16)
şu saatlerde ateşte pişmiş iyi bir t-bone ya da ribeye iyi giderdi, afiyet olurdu.


zoraki kenpachi
(05.03.16)
Zurna dürüm


Erensq06
(05.03.16)
Menemen, sirf onun icin planimi degistirdim, eve menemen yapmaya gidiyom


balpolen
(05.03.16)
çilek


Alt4y
(05.03.16)
(1)

hareketli görseller (after effects)

gif değil sanki ama sorduğum şey şu:kadrajda bir kadın var, saçları dalgalanıyor. bunu videoyla çektik. ama ben background fotoğraf olsun, saçları hareketlendireyim istiyorum. bunun bir adı var mıdır? yardımcı olabilecek var mı?
gif değil sanki ama sorduğum şey şu:

kadrajda bir kadın var, saçları dalgalanıyor. bunu videoyla çektik. ama ben background fotoğraf olsun, saçları hareketlendireyim istiyorum. bunun bir adı var mıdır? yardımcı olabilecek var mı?
timmie
(25.02.16)
Cinemagraph diyorlar buna. Youtube'dan bakın.


Ufuk
(25.02.16)
(3)

wordpress site kurma içerik yükleme ve takibi ücretlendirme

bu işleri nasıl ücretlendiriyorsunuz vardır illaki yapan aranızda. biri kişisel, biri kurumsal olmak üzere iki sitenin kurulumunu ve takibini (duruma göre gelebilecek içerik sayfalarının tasarımı vs) yapma gibi bir durumum var. yardımcı olabiliecek biri varsa sevinirim.
bu işleri nasıl ücretlendiriyorsunuz vardır illaki yapan aranızda. biri kişisel, biri kurumsal olmak üzere iki sitenin kurulumunu ve takibini (duruma göre gelebilecek içerik sayfalarının tasarımı vs) yapma gibi bir durumum var. yardımcı olabiliecek biri varsa sevinirim.
timmie
(15.02.16)
adam saat hesabı. sitenin kurulumuna ne kadar zaman harcayacaksın ve saatinin ne kadar değerli olduğunu düşünüyorsun, ona göre bir fiyat verebilirsin. tabi bir de bu işin piyasa değeri var, çok da sapmaması gerekiyor fiyatının.


jesters cap
(15.02.16)
patronum wordpress işinde en iyi ilk 3 kişiden birisi türkiyede. saati 70 ya da 90 liraya çalışıyor. elemanına saati 10 liradan işi yaptırıyor. bu size bir ölçü olabilir bence durumunuza göre fiyatlandırma yapabilirsiniz.


golgi aygıtı
(15.02.16)
işte piyasa değeri ne civardadır onu soruyorum ki ben de ona göre durumu kendime göre şekillendireyim. 1 ayda bitireceğimizi planlayarak (revizeler vs) bir teklif yapmam gerekiyor ama çok isteyip müşteri kaçırmak ya da az isteyip hakkımı yedirmekten kaçınmaya çalışıyorum açıkçası.


timmie
(15.02.16)
(3)

all star hangi kanalda

tv8 diyor ama internetteki canlı yayınında oynat bakalım oynuyor.
tv8 diyor ama internetteki canlı yayınında oynat bakalım oynuyor.
timmie
(14.02.16)
tv8. internetteki canlı yayın o kadar da canlı değildir belki.


kivanc1
(14.02.16)
tv8. tivibu'dan izliyorum.


xenophobe
(14.02.16)
tv8. vpn açıksa kapat değilse tarayıcı dilini türkçe yap.


zarejas
(14.02.16)
(1)

iphone için video edit programı

ücretli veya ücretsiz farketmez önerebileceğiniz bir şeyler var mı?
ücretli veya ücretsiz farketmez önerebileceğiniz bir şeyler var mı?
timmie
(14.02.16)
imovie?


orient blue
(14.02.16)
(3)

istanbul tool konseri 10000 days avrupa turnesi miydi

öyleydiyse albüm çıkınca yine gelirler herhalde mi oluyor?
öyleydiyse albüm çıkınca yine gelirler herhalde mi oluyor?
timmie
(05.02.16)
10000 days dunya turnesiydi.

gelebilirler de ama album cikaracaklar gibi durmuyor.


baldur2
(05.02.16)
ya descending'i youtube'dan dinleyip gaza geldim de dünya gözüyle burada izlemek nasip olur mu başka yerlere mi bakmak lazım diye bakınıyordum. amerika dışına da pek çıkmıyor allahsızlar.


timmie
(05.02.16)
evet arada bakiyorum webstielerine tek tuk amerikada konser veriyorlar.


baldur2
(06.02.16)
(1)

mekik - karın antremanı

selam. her antremanın (haftada 4) sonunda 60x4 mekik çekiyorum. ben bunu ne zaman 100 yaparım lan diye düşününce aklıma takıldı, tekrarı artırmak mı yoksa ağırlık eklemek mi daha etkili/mantıklı olur sorayım dedim. 60 tekrar yapacağıma 10 kilo alır 30 yaparım gibi. ne diyorsunuz?
selam. her antremanın (haftada 4) sonunda 60x4 mekik çekiyorum. ben bunu ne zaman 100 yaparım lan diye düşününce aklıma takıldı, tekrarı artırmak mı yoksa ağırlık eklemek mi daha etkili/mantıklı olur sorayım dedim. 60 tekrar yapacağıma 10 kilo alır 30 yaparım gibi. ne diyorsunuz?
timmie
(26.01.16)
Ağırlık ekle. Mekik derken crunch'ı kastediyorsundur umarım.

Çoklu setler karın için güzel sonuçlar veriyor. Kendi antrenmanlarımdan 2 örnek vereyim;

www.youtube.com

www.youtube.com


(1)

bir bakın ahali (yaş, askerlik, sgk)

selam herkese. 1990 kasım doğumluyum. bu dönem üniversiteden mezun oldum. bugün sgk'ya gittim, öğrenci olduğum dönemlerin borcunu sildireyim diye, hayvani de bir borç varmış. okula girdiğim tarihten itibaren bütün dönemler okula kaydımı yaptırdığıma dair bir belge getirdiğim takdirde 25 yaşıma girdi
selam herkese. 1990 kasım doğumluyum. bu dönem üniversiteden mezun oldum. bugün sgk'ya gittim, öğrenci olduğum dönemlerin borcunu sildireyim diye, hayvani de bir borç varmış. okula girdiğim tarihten itibaren bütün dönemler okula kaydımı yaptırdığıma dair bir belge getirdiğim takdirde 25 yaşıma girdiğim tarihe kadar olan borçları sileceklerini söylediler. bu tarih ocak 2015 (hangi ayda doğduğuma göre hesaplanmıyor sanırım, yıla göre diye biliyorum, doğru mu?) mi oluyor? kalan borcu sildikten sonra işe girmediğim her ay için ödenecek prim, ve dolayısıyla borç da artmaya devam edecek, buraya kadar doğru muyum?

diğer sorum ise askerlikle ilgili. tecil durumu nedir? şuan 25 yaşındayım, üniversiteden yeni mezun oldum. 2 sene tecilim var mı? yüksek lisansa başlamazsam beni askerlikle ilgili nasıl zorluklar bekliyor?

vakit ayırıp yardımcı olacaklar için şimdiden teşekkür ederim.
timmie
(05.01.16)
Üniversiteden yeni mezun olan kişinin mezuniyet tarihinden itibaren 2 yıl tecil hakkı vardır (gidip bu işlemi bir an önce yaptırmanız gerekir). Yüksek lisansa kayıt olmaya gerek yok, 2 yılın sonunda yüksek lisansa başlanabilir. Yüksek lisans öğrenciliği boyunca da 3 yıl tecil hakkı var. Yüksek lisans bitirilince de 1 yıllık bir tecil hakkı daha var.


Abdurrahman
(05.01.16)
(5)

grafikerler bir sorum var

128x175 ölçülerinde bir afişim var. fakat resolution 72. baskıda sorun yaşar mıyım?
128x175 ölçülerinde bir afişim var. fakat resolution 72. baskıda sorun yaşar mıyım?
timmie
(18.12.15)
300ppi olmalı diye biliyorum.


mr sherlock
(18.12.15)
ölcüler cm ise tabiki yasarsın moruk


all girls dream
(19.12.15)
soyle acayim.

renk gibi dusun. 72 dpi dedigi sana 72 renk veriyorum. bununla bana resim yap diyorum. 300 ayri renk olunca tabi kalitesi detaylari falan cok daha iyi olacak.


mayeskuel
(19.12.15)
Evet yaşarsın 300 dpi olmalı çözünürlüğün.

www.teknovi.com


arockm
(19.12.15)
Yaşamazsın. 300dpi olmalı, olmazsa olmaz diye bu kadar abartmayın. A3 boyutundan daha küçük baskılar için geçerlidir genelde.
175cm lik bir baskıdan bahsediyoruz burada. yani bu afişe bakacak kişi en yakın 1 metreden bakabilir. bunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor
128x175cm dediğiniz dosya 300dpi da 300megapikselden fazla yapıyor. gigabaytlarca yer kaplayacak. gerek yok böyle bir şeye. binaların yan duvarına baskı alan adamlar yandı o zaman
Afişe ne kadar uzaktan bakılacak bu önemli. Şu yazıyı okuyun: layersmagazine.com

Baskının boyutu, bakılacak mesafe ve optimum dpi değerleri üzerine tablolar var, bulamadım şimdi.
vector tabanlı çalışsaydınız afişte bu sorun olmazdı. şu aşamada imkan varsa 100-150dpi arasına yükseltebilirsiniz


asbe
(19.12.15)
(1)

pazar günü açık ozalitçi var mı

büyük ozalitçiler özellikle işte coşkun'dur şudur budur. ne dersiniz?istanbul.
büyük ozalitçiler özellikle işte coşkun'dur şudur budur. ne dersiniz?

istanbul.
timmie
(18.12.15)
Cemil açık oluyor


gmzo
(18.12.15)
(2)

seslendirme/dublaj eğitimi

bildiğiniz iyi bir yer var mı? nasıl oluyor daha doğrusu bu işler, eğitim bittikten sonra ne oluyor mesela? eğitim kurumu bazı imkanlar sağlıyor mu sonrası için ''aa iş geldi falancayı önerelim'' gibi?
bildiğiniz iyi bir yer var mı? nasıl oluyor daha doğrusu bu işler, eğitim bittikten sonra ne oluyor mesela? eğitim kurumu bazı imkanlar sağlıyor mu sonrası için ''aa iş geldi falancayı önerelim'' gibi?
timmie
(08.11.15)
uzun zaman önce baya araştırmıştım...
ankara için "başkent iletişim" bayaa tavsiye ediliyordu.
her kursun vaad ettiği şey zaten gel eğitim al, biz referans olur bir kaç iş bağlarız tadında oluyor. tabi başaran yok mu dersen elbet vardır ama eğitimi alan 100 kişiden 1 kişidir diye düşünüyorum.
gidip bu tarz kurslardan eğitim alıp devamının gelmediğini sektörden arkadaşlarım söylediği için elleşmedim


qxgviper
(08.11.15)
istanbul'daysan dialog'a bir bakmanı öneririm. ordan çok iyi işler gelebiliyor mezun olduğun takdirde.


elektr10
(08.11.15)
(5)

ilginçli festivaller

burning man gibi enteresanlı festivaller biliyor musunuz? müzik festivali olursa daha iyi olur ama diğerlerine de hayır demedik, demeyiz.
burning man gibi enteresanlı festivaller biliyor musunuz? müzik festivali olursa daha iyi olur ama diğerlerine de hayır demedik, demeyiz.
timmie
(04.11.15)
festival adı olarak değil ama müzik türüne de adını veren hindistan eyaleti var. oradaki festivallere bakabilirsin. (bkz: goa)(bkz: goa trance)

aradığın şeyi karşılar mı emin değilim.


ozora fest. ziyadesiyle ilginç


türkiye'de olanları için

neon festival
tree of life
ayata festival
freaks in love


Wilhelm
(04.11.15)
Muğla'daki Ayata Fest'e katıldım 2014 yazında. İlginçti, güzeldi bi tutam da illegaldi :)


makarnavodka
(04.11.15)
kapadokya'da
cappadox.com
kaliforniya'da
www.coachella.com


mavicorap
(05.11.15)
(1)

televizyon karşılaştırması

http://www.teknosa.com/karsilastir-sonuc#featuresyukarıdakiler 3d özelliği olanlar, aşağıda da 4k olduğu iddia edilenler var.http://www.teknosa.com/urunler/110015612/lg-43uf6407-dvb-s2t2c-4k-uhd-webos-2-0-smart-led-l#product-featureshttp://www.teknosa.com/urunler/110015614/lg-43uf6807-dvb-s2t2c-4k-u
www.teknosa.com

yukarıdakiler 3d özelliği olanlar, aşağıda da 4k olduğu iddia edilenler var.

www.teknosa.com
www.teknosa.com

3d benim için çok da aman aman bir özellik değil, sinemaya gidince bile ''3d miymiş :('' diyorum. ayrıca 4k diye belirtilen televizyonların çözünürlükleri bariz bi şekilde daha iyi (doğal olarak) ama yine de 4k'ya yakın denmiş. bu ne demek? evet 4 bin küsür piksel durumu yok ama hakiki 4k'lar öyle mi? ne diyorsunuz? karşılaştırırken gözüme çarpmamış başka bir detay vardır belki. siz olsaydınız hangisini alırdınız?
timmie
(04.11.15)
netim çok yavaş ama ev sinemasında 3d çok da matah bir şey değil, sinemada bile gravity gibi bir film gelmedikçe keyifli olmayan bir sistem.

4k daha önemli onlara yoğunlaşın şimdi pek yayın olmasa da ilerde artacak uyumlu bir lg veya samsung alınabilir.


cokponcik
(04.11.15)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.