Giriş
(14)

Piyanist

Bildiğiniz kaliteli piyanistler ve sevdiğiniz eserlerini paylaşır mısınız? Yann Tiersen,Grinko dışında olsun lütfen çok bilindik kendileri. Günümüz de olur eskilerden de olur. Alıp götürsün.
Bildiğiniz kaliteli piyanistler ve sevdiğiniz eserlerini paylaşır mısınız? Yann Tiersen,Grinko dışında olsun lütfen çok bilindik kendileri. Günümüz de olur eskilerden de olur. Alıp götürsün.
Yiruma - Kiss The Rain (daha çok River Flows In You ile biliniyor ama bence Kiss The Rain daha hoş)


hayalhayal
(31.01.21)
evgeny grinko- valse


bigcaptain
(31.01.21)
(git: youtu.be)

(git: youtu.be)

En sevdiklerim.


Fiyu
(31.01.21)
Al sana en bilinmeyeninden muhteşem bir eser. Bu adamın diğer şarkılarına da bak.
youtu.be


Jux
(31.01.21)
www.youtube.com evgeny khmara - element


ryhmer
(31.01.21)
Tigran Hamasyan şüphesiz

Parça ismi: Drip
İkinci eser: Kars1


Etanglement
(31.01.21)
Yanni - One Man's Dream
Max Richter - Written On the Sky
Philip Glass - Metamorphosis 1
Erik Satie - Bütün hikayeleri


Acream
(31.01.21)
ludovico einaudi - the earth prelude
niklas paschburg - tuur mang welten
george davidson - mariage d'amour


ravenclaw
(31.01.21)
Ólafur Arnalds - www.youtube.com


uuth
(31.01.21)
Philip Glass +1
Joep Beving
Maria Joao Pires
Stimming


lesmiserables
(31.01.21)
Erik Satie +1


birbuket
(01.02.21)
Bu cevap için giriş yaptım.
(bkz: deli vahit)


kumandanim
(01.02.21)
@kumandanım şimdiden favorim oldu. Aydınlandım. İçimdeki sanat aşkı körüklendi. Çok müteşekkirim.


(2)

Gecenin en karanlık anı

Şafak sökmeden öncedir. Son zamanlarda herkes sanki o en karanlık anı yaşıyor gibi. Böyle karanlık anlardan sonra şafağı görmüş olanlar var mıdır? Böyle her şeyin kötü gittiği, sanki hep böyle kalacağı, önünü göremediği uzun yıllardan sonra güzellikler yaşamış olanlar özel değilse anılarını paylaşab
Şafak sökmeden öncedir. Son zamanlarda herkes sanki o en karanlık anı yaşıyor gibi. Böyle karanlık anlardan sonra şafağı görmüş olanlar var mıdır? Böyle her şeyin kötü gittiği, sanki hep böyle kalacağı, önünü göremediği uzun yıllardan sonra güzellikler yaşamış olanlar özel değilse anılarını paylaşabilir mi? Umuda ihtiyacım/mız var.
Problem varsa
1. olasılık :Çözümü varsa ne yapar ne eder çözersin.
2. olasılık: Çözümü yoksa kabul edersin, üzülmezsin.

Problemlerin çözümünün başladığı yer:
(bkz: içsel motivasyon)


oyokbuyoknevar
(26.01.21)
Halide edip adıvarın bir sözü var, duyuruyu görünce aklıma geldi. istanbul işgal edildiğinde düzenlenen mitingde binlerin önündeki konuşmasını bu sözle açıyor:

gece en karanlık ve edebi göründüğü zaman gün ışığa en yakındır


kojonotsuki
(26.01.21)
(6)

Sadece metroda gelen ani boğulma hissi

Merhaba durumu şöyle özetleyeyim. 3-4 yıldır istanbuldayım. Daha önce de yaşadım burda metroya bindim. Ankarada da yine metroya binerdim. Neyse. Burda okula giderken başladı. Aniden karnım kasılıyor, durduğun yerde büzülüp kollarımı çevreme sarma ihtiyacı hissediyorum. Nefesim daralıyor zorlanıyorum
Merhaba durumu şöyle özetleyeyim. 3-4 yıldır istanbuldayım. Daha önce de yaşadım burda metroya bindim. Ankarada da yine metroya binerdim. Neyse. Burda okula giderken başladı. Aniden karnım kasılıyor, durduğun yerde büzülüp kollarımı çevreme sarma ihtiyacı hissediyorum. Nefesim daralıyor zorlanıyorum ve kendimi metrodan dışarı atmak istiyorum. Avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum. Çok sık başıma gelmiyor. Uzun yol otobüslerinde de bir kaç kez gelmişti şimdi hatırladım. Metro durakları çok kısa olmasına rağmen böyle oluyor. Korku gibi bir şey değil. En son bugün başıma geldi. Hepi topu 3 durak gittim. Aşırı kalabalık değildi. Stres yaratacak bir şeye gitmiyordum. Örneğin okulda iken sınava giderken ya da sunum yapacağım zaman olan bir şey değildi. Nedir bu? Neden oluyor? Panik atak başlangıcı falan değil değil mi?
klostrofobi olabilir mi?


jelly bear
(25.01.21)
öncelikle geçmiş olsun.

bana panik atağı çağrıştırdı açıkçası, aynı şekilde okula giderken yaşamıştım ilk panik ataklarımı. aşağı yukarı aynı hissiyat içindeydim. sizin stres altında olduğunuzu düşünmemeniz vücudun o stresi yaşadığı gerçeğini değiştirmiyor. hele şu korona döneminde virüs kol gezerken istanbul'da metroya binmek zorunda kalıyor oluşunuz o gizli korkuyu tetikliyor olabilir.


amugochi
(25.01.21)
panik atak gibi geldi.


false pretension
(25.01.21)
@jelly bear klostrpfobi olsaydı asansöre binemez, kapalı alanda dakika duramazdı diye düşünüyorum. Tabii bilmiyorum belki onun da çeşitleri vardır. Ama belirtiler en çok ona ve panik atağa uyuyor. Hatta kapalı alanda geçirdiğin süre artınca panik atak geçiriyor kişi diye biliyorum.
@amugochi teşekkürler, panik atakta insan ölüyormuş gibi hissediyormuş. O yüzden emin olamadım. Bende ölüm korkusu gibi bir şey yok.


panik atak olabilir. ben de 1 kere geçirdim ve metrodaydım dediğiniz gibi oldu.


rose parks
(25.01.21)
Yolculukta akıp giden manzaralar, unutmaya çalıştığımız ve gerçekten unuttuğumuzu sandığımız hafıza örüntülerini (sevgi, nefret, yoksunluk, yarım kalmışlık...) pasif bir otohipnoz gibi ortaya çıkarma potansiyelleri taşır.
Kimileri bu unutulan şeyi fark edip üstüne düşünebilir, kimileri ise hatırlamayıp küçük çaplı bir kriz yaşayabilir.
Düşünce bunalımları da bir tür panik ataktır.


Lir Psikoloji
(25.01.21)
(5)

Tavsiyelerinize talibim

Merhaba arkadaşlar. Kız kardeşim için tavsiye isteyecektim. Kardeşim 22 yaşında. Abant işletme yönetimi önlisans mezunu. Şuan internetten  küçük ev eşyaları satan bir yerde 3 yıldır muhasebe-ön muhasebe kısmında çalışıyor. Asgari ücret alıyor. İsmek muhasebe kursu aldı. İş yerinden memnun değil. Sev
Merhaba arkadaşlar. Kız kardeşim için tavsiye isteyecektim. Kardeşim 22 yaşında. Abant işletme yönetimi önlisans mezunu. Şuan internetten  küçük ev eşyaları satan bir yerde 3 yıldır muhasebe-ön muhasebe kısmında çalışıyor. Asgari ücret alıyor. İsmek muhasebe kursu aldı. İş yerinden memnun değil. Sevmiyor. Ayrılmak istiyor. Ben de elini güçlendirsin  öyle çıksın  işten diye düşünüyorum. Örneğin ehliyet alacak. İngilizce öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum. Karakter yapısı olarak pratikte çalışkan elinden her iş gelen bir yapısı var. Ama akademik anlamda meslek lisesi mezunu olmasından kaynaklı olarak zayıf bir temeli var. Eğer lisans okumak istiyorsa ya sıfırdan yks falan girecek ya da dikey geçişle işletme ve türevi bölüm okuyacak. Önlisansını bile zar zor bitirmiş biri. Bu kız şimdi bu tecrübe ile yanına İngilizce katarak farklı güzel bir iş bulabilir mi? Ya da lisans da okuması şart mı? Sevmediği bir işte çalışmasını istemem. Nasıl bir yol izlesin bu kız?
Önlisansını bile zorla bitirmiş biri diyorsunuz. Bu çok bağlayıcı bir nokta olabilir. Bir mesleği okuyup sonra icra edecekse lisans okuması iyi olur elbette ama ne kadar yeterli olur bilmiyorum. Zanaat öğrenecekse tam öğrenme yaşlarında. Neyi sevdiğini belirleyip devam edecek. İngilizce bilmesi tabii ki işine yarar ama sadece İngilizce’den de para kazanamayacaktır. Şu an dikey geçiş en mantıklısı ama oturup insan gibi ders çalışacak.

Para kazanmak için çalışmaktan başka çare yok. İster üniversitede ister iş hayatında çalışmaktan başka seçenek yok.


pass
(25.01.21)
turizm varsa tur operatörlügüne yönelebilir gibime geldi.


wishmaythşngs
(25.01.21)
dgsye biraz çalışıp güzel bi okulda ingilizce hazırlıkla bi bölüm okuyabilir.


nahtoderfahrung
(25.01.21)
Açıktan 4 yıllığa tamamlayabilir. Mali müşavirlik kasabilir sonrasında ama şunu söyleyeyim eğer mobinge vs maruz kalmıyorsa işinde devam etsin, aynı anda okusun. Asgari ücretle bile olsa iş bulmak çok zor.


anarsika
(25.01.21)
kendisi gibi o kadar çok mezun var ki. mümkün olduğu kadar hızlı o title'lardan çıkması lazım. bir de işinde kendisini geliştirmeli.

Kendini geliştirmede de SAP ve İngilizce ilk önceliği olsun. Bir de excel. 2019'da ekibe birini almak istedim. Excel sınav şartı koydum. 100 kişiden fazla excel sınavına giren oldu. 3-4 kişi 100 üzerinden 50'yi geçti. sorular da pivot, vlookup, conditional formatting, pie chart.


gabe h coud
(25.01.21)
(7)

Nerde o eski futbolcular?

Merhabalar. Ne zamandır sürekli aklıma düşen bir konu bu. Günümüz futbolu neden eskisi kadar zevk vermiyor? Ronaldo, Messi, Zlatan bıraktığı zaman kim kalacak geriye? Ben yaş olarak yetişemedim o efsane Real-Barça kadrosuna. Hagi, David Beckham, Ronaldinho, Roberto Carlos, Ronaldo, Zidane hep çocukl
Merhabalar. Ne zamandır sürekli aklıma düşen bir konu bu. Günümüz futbolu neden eskisi kadar zevk vermiyor? Ronaldo, Messi, Zlatan bıraktığı zaman kim kalacak geriye? Ben yaş olarak yetişemedim o efsane Real-Barça kadrosuna. Hagi, David Beckham, Ronaldinho, Roberto Carlos, Ronaldo, Zidane hep çocukluğumda kaldı. Yani son zamanlarını hatırlıyorum. Daha çok 2010 dünya kupası jenarasyonu ile geçirdim ömrümü. Severim de o jenerasyonu. Ama bu eski isimlerin videoları dolandırdı youtube ta. Hatta Rihanna ve Sean Peul'un break it off şarkısı ile futbol cambazları adında bir videosu vardı. Deli gibi izlerdim. Pepsinin özel reklamları artık yok.Demem o ki şimdi de çok güzel futbol oynanıyor ama eskisi gibi bu tarz futbol cambazı, seyir zevki veren futbol yok. Sürekli aynı futbol kulüpleri şl' de görüyoruz. Yani geçen yıl bir iki takım şaşırttı. Ama ne futbol kulüpleri ne yeni nesil futbolcular heyecan yaratmıyorlar. Bunun sebebi ne? Alt yapıda nasıl yetiştiriliyor futbolcu, para mı mahv etti her şeyi? Düşünceleriniz neler?
arada eski futbolcular aklıma düşüyor açıp youtube dan videolarına bakıyorum

Mesela geçen gün aklıma jimmy floys hasselbaink düştü, çok klas bi oyuncuydu

Soruna cevap değil ama kısa bir video bırakayım
youtu.be


freebird5406_2
(22.01.21)
Soruna cevap değil amaaaa nike'ın kafes futbolu reklamı vardı o geldi aklıma. Müzik, cambazlıklar, o zamanın futbolcuları falan efsaneydi ya..

www.youtube.com


eazy
(22.01.21)
Eazy e cevap gibi olmasın ama en güzel futbol reklamı nike take it to the next level dır, daha güzeli varsa çıkar göster
youtu.be (maksat goy goy olsun eskileri hatırlayalım yanlış anlama eazy :))

Şaka bi yana eğer duyurunu sabote ettiğimizi düşünüyorsan silelim yazdıklarımızı insanlar fikirlerini de belirtsinler :)


freebird5406_2
(22.01.21)
sorun futbolculardan ziyade senin de değindiğin üzere hep aynı takımları görmemiz. inanılmaz paralar dönüyor ve büyük kulüpler pastadan daha fazla pay alabilmek için kozlarını kullanarak uluslararası turnuvaları bile ellerinden geldiğince "kapalı" hale getirmeye çalışıyorlar. atıyorum liverpool, juventus ve real madrid üçlüsü diyor ki, "ulan avrupa futbolunda 10 kuruş para kazanılıyorsa bunun 7'si bizim sayemizde geliyor. ya bizim katılımımızı kolaylaştırır/garantiye alırsınız ya da çıkar gideriz". uefa'nın "ilk dört ülkenin ilk dört takımı şampiyonlar ligi gruplarına doğrudan katılır" şeklindeki saçma düzenlemesi de bunun bir sonucu aslında: kulüpler uefa çatısı altından kaçmasın, daha çok para üretecek başka organizasyona geçmesin diye onların suyuna gidilerek yapılmış bir iş.

bununla birlikte galiba bizim yaşımızın ilerlemesi ve sosyal medya sayesinde oyuncuların ıncığını cıncığını dahi öğrenebiliyor olmamız da etkili. ben mesela 13 yaşında olsaydım belki neymar hastası birisi olurdum. şimdi bakıyorum neymar benden sadece iki yaş büyük, twitch'te counter strike falan oynayan bir adam jdfjdfkd haliyle "idol" gözüyle bakmak zor oluyor.

politik doğruculuk, pr ve sponsorluk çalışmaları dolayısıyla artık "karakter" sahibi futbolcular da kalmadı. çoğu aynı tornadan çıkmış gibi hiç etliye sütlüye dokunmuyor, öyle renkli kişiliği olan pek adam kalmadı. olanı da saydığım sebeplerden dolayı sanırım törpülemeye çalışıyor bunu.

cantona'yı, maradona'yı falan geçiyorum yakın zamandan aklıma gelen joey barton delisi var. fm 2012'de kendisiyle kavga ettiği için oyuna sinirlenmişti mesela. twitter'da antin kuntin bissürü şey yazardı ahaha.

artık böyle adamlar pek yok. sektör inanılmaz şiştiği için rockstar gibi takılıp para içinde yüzmeye bakıyorlar sadece. ha ama böyle oyuncular hiç mi yok? var tabii. her zaman da olmaya devam eder.

futbol artık globalleştiği, liverpool futbol kulübünün asıl gelirini liverpool halkı değil de asyalılar, amerikalılar vs. sağlamaya başladığı için o tat yok tabii. kulübe aidiyet duyan topçular yok. nadir çıkıyor. bence kötüye gitse de hala o kadar berbat değil.


der meister
(22.01.21)
@freebird5406_2

bunu bilmiyordum ben çok iyiymiş lan bayıldım :DD


eazy
(22.01.21)
Oncelikle ben de paylasayim efsane bir reklam: www.youtube.com

Oyun evrildi kisaca, cok fazla teknik, taktik, analiz, veri girdi mekaniklesti oyun. Pragmatizme kaydi. Hele o Yunanistan sampiyon falan oldu ya iste, orda esegin aklina karpuz kabugu dustu bir anlamda. Yan toptan atar yatariz, rakibin hatasini kollariz, sifir sifira oyunu kitleriz, soguturuz falan baska alternatif yollar da varmis demek basari icin diye gaza geldi tum duz adamlar, kazmalar. Oynatmama uzerine tezler, yaklasimlar getirdiler bir suru: cift on liberolar falan. Alan daraltmalar, sert savunmalar, siki markajlarla yetenekli futbolcular eskisi gibi fark yaratamamaya basladi. Klasik 10 numara kalmadi zaten. Bu sefer kosmayan 10 numara yerine her isi yapan daha az yetenekli adamlar dolusmaya basladi takimlara, altyapilara. Altyapidaki Hucumcu beke "kontrollu cik, arkani bos birakma, suursuz cikma, sen R. Carlos musun" diye bagirirsan bu adam R.Carlos gibi olma hayali kuramaz, daha kucuk hayaller kurar. Daha duz bir adam olur. Evrilen oyunda fizik, kondisyon, hiz one cikti. Simdiki futbolcularin cogunda cok saglam vucut var, ne kadar ikili mucadeleyi girdin ne kadar kazandin, hava toplarindaki basari oranin ne kadar, bir milyon tane veri var artik ellerinde. Messi, Ronaldo gibi uzaylilar disinda gelmez artik eskisi gibi topcular. Mbappe'yi ele alalim: okuz gibi fizik var, inanilmaz hizli, bu tarz adamlar istiyor modern futbol. Messi genc olsa: siska bu, boyu da kisaymis kilo alsin deyip max Shaqiri yaratacak adamlar belki de Messi'den su anda.


speedy
(22.01.21)
@freebird ben de bilmiyordum bunu bayıldım. Ayrıca sabote etmiyorsunuz. Özlemişim bu tarz videoları. (bkz:youtu.be bu da benden. Biliyorsunuzdur belki.


(1)

İş başvurusunda ön yazı

Aynı derneğin farklı şehirlerde aynı pozisyonda ilanı var. Ben ikisine de aynı ön yazı ile başvursam İK'cının gözüne batar mı? (Tabii aynı İK'cı mı bakıyor bilmiyorum.)
Aynı derneğin farklı şehirlerde aynı pozisyonda ilanı var. Ben ikisine de aynı ön yazı ile başvursam İK'cının gözüne batar mı? (Tabii aynı İK'cı mı bakıyor bilmiyorum.)
Bence batmaz. Yani aynı soruya farklı cevap vermek gibi biraz öbür türlü. Verebileceğin de çok net bir cevap var: "Şehirden bağımsız olarak derneğinizde bu pozisyonda çalışmak istiyorum.". O yüzden bence sorun olmaz.


harfitarif
(19.01.21)
(7)

Eşe toz kondurmama

Mesele şu: X kadını Y erkeği ile evli. X kişisi eşinden dert yakınıyor. Anlaşamadığını söylüyor, kötülüyor vs. Ben y kişisi hakkında yanlış bulduğum durumları söylüyorum. O zaman x kişisi savunmaya geçiyor. X, Y belirli kişiler değil neredeyse evli olan tüm kadınlarda gözlemlediğim bir şey. Annem d
Mesele şu: X kadını Y erkeği ile evli. X kişisi eşinden dert yakınıyor. Anlaşamadığını söylüyor, kötülüyor vs. Ben y kişisi hakkında yanlış bulduğum durumları söylüyorum. O zaman x kişisi savunmaya geçiyor. X, Y belirli kişiler değil neredeyse evli olan tüm kadınlarda gözlemlediğim bir şey. Annem de aynısını yapıyor. Babama söylemediği kalmıyor biz eleştirince ama o da şöyle şöyle yaptı ama şöyle diyerek kolluyor kocasını. Bunun sebebi ne? Acaba içini döküp döküp sonra yine bu adamla ben yaşayacağım deyip kötüyü def etmeye mi çalışıyorlar anlamıyorum. Var mı böyle kişiler çevrenizde?
Böyle düşünmene kendisinin sebep olduğunu örtbas etmek için yapıyor, tamam kötü yönleri var ama bu beni ilgilendirir sen öyle düşünme çabası


olaylar olaylar
(06.01.21)
sana derdini anlatmak istiyor ama senin yorum yapmanı istemiyor. yorum yaparsan otomatikman savunmaya geçer.

amacı içini dökmek.


noxell
(06.01.21)
Dert anlatıyor ama seviyor da, yorumlarını abartılı buluyor, eğer birisi laf söyleyecekse sadece kendisi söyleyebilir, çünkü o sever de kızar da. Mesela birisi size ailesiyle olan bi derdini anlattığında yorum yaparsanız da aynısını görebilirsiniz.


ekaterina
(06.01.21)
evli çiftlerde olan, her zaman görülen bir davranış. böyle durumlarda diğer kişi hakkında yorum yapmamak en mantıklısı. muhtemelen söylediğin gibi bir düşünce yapısı var bilinçaltında. aslında Y kişisine olumsuz şeyler söylerken dolaylı yoldan X kişisine de laf söylüyorsun. "Sen seçtin onu, biliyorsun o olumsuzlukları, kabul etmişsin ve evlenmişsin, onunla yaşamaya mecbursun" gibi bir dolaylı anlatımı da düşünüyor olabilir. Bunu da kaldıramıyor ve savunmaya geçiyor "yoo aslında o kadar kötü değil yeaa"


siyahliadam
(07.01.21)
kişiyi ayrı bir birey gibi değil de kendi uzantısı gibi gördüğü için ona yapılan eleştiriyi kendine yapılmış gibi algılıyor.


orpheus
(07.01.21)
bu hep olan bir şey ve çok normal.
ben anne babamdan şikayet edebilirim ama başkası bir şey söylerse karşısında dururum.
bu da aynısı. dinle ve geç. neden yorum yapıyorsun ki karı koca ilişkisine. çok yanlış bir şey yaptıgın.


dafuq
(07.01.21)
@dafuq Şahsen anne babam hakkında haklı eleştirilere sesimi çıkarmam. Dinle-geç meselesi biraz komik geliyor. Dinlememek gibi. Yani iletişim halindesin illaki konu üzerine bir şey söylüyorsun. Sırf olumsuz eleştiriler yapmıyorum, yapıcı eleştiriler de yapıyorum. Ama anladım en iyisi çok da şey etmemekmiş.


(13)

Konuşanlar' ın Exxen' e geçmesi

Üstelik Youtube' taki videolarını da kaldırmış. Genel olarak böyle tutup daha sonra paralı platformlara geçen projeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben İlkin vay **** demiştim. Ama daha sonra insanlar da para kazanmasın mı diye hak verdim.
Üstelik Youtube' taki videolarını da kaldırmış. Genel olarak böyle tutup daha sonra paralı platformlara geçen projeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben İlkin vay **** demiştim. Ama daha sonra insanlar da para kazanmasın mı diye hak verdim.
Youtube geliri programı devam ettirmeye yetmediği için olması gereken oldu. Exxen değil de başka platform olsa daha mı iyi olurdu orası tartışmaya açık ama Hasan Can Kaya bununla ilgili bir soru cevap videosu çekip gerekçelerini açıkladı. Bence mantıklı gerekçelerdi. Zaten televizyonda/platformda yayınlanmak üzere planlanmış bir programmış. Eski bölümlerin kaldırılması nahoş bence ama ben haksız bulmuyorum bu durumu.


himmet dayi
(26.12.20)
Eleştirenlerin istisnasız hepsi bu fırsatı en iyi ihtimalle aynı şekilde değerlendirirdi. İnsanlar kendi kazanmadı mı başkasının para kazanmasına karşı hatta düşmanlık ilan edebilecek kadar haset sahibi.

Hasancan yıllardır sektörde. Yıllardır bu işi 8-10 kişiye yaparak belki de hakettiğinin altında kazanırken kimse tanımıyordu bile doğru düzgün.

Sanki kamusal bir görev olarak mizah yapıyormuş da rüşvet alıp kendini satmış gibi davranılması çok çirkin bir davranış. Profesyonel olarak yapıyor işini adam. Gayet de yerinde. Dün YouTube’tu bugün exen yarın başka bir şey.

Bence konuya odaklanmak lazım. Konu da gülüp eğleniyor muyum eğlenmiyor muyumdur.


pass
(26.12.20)
Gayet mantıklı bi hareket yapmış. Adamın para kazanması gerekiyor, tr'nin en büyük medyacılarının birinden teklif gelmiş, hazır rüzgar arkasından esiyorken parayı kırması lazım. Ben olsam ben de öyle yapardım. Ayrıca, youtube'daki videoları çekim ve ses olarak gerçekten çok kötü durumdaydı. Acun'a geçişiyle daha profesyonel bir ekiple de çalışıyor olur.


roket adam
(26.12.20)
açıklamaları ikna edici fakat youtube geliri + bilet fiyatları nasıl bu organizasyonu devam ettirtemiyor anlamıyorum. Hasan Can Kaya özelinde tek sıkıntı yaratan şey Acun Ilıcalı. Şeytanla el sıkışmış gibi hissediyorum.


guitarissimo
(26.12.20)
Yeni platforma geçmesinde sorun yok ama birden ve haber vermeden kendisinin ünlü olmasını sağlayan youtube videoları kaldırması seyirciye saygısızlık bence.


valarmurgulis
(26.12.20)
niye herkes adam açlıktan lastik kemiriyormuş modunda. biletli standup programıdır konuşanlar ve geliri oradan gelir youtube'dan değil.

youtube ise kendisinin reklam bölümüdür. tutan programı başka bir platforma taşımasında hiçbir beis görmüyorum ancak kalkıp eski bölümleri silmesi şık bir hareket olmadı. hele hele halk edebiyatı, güngören edebiyatı yapan biri tarafından.


antikadimag
(26.12.20)
Hasan Can'ın uzun vadede pişman olacağı bir mevzu ancak onun yerinde kim olsa aynı şeyi yapardı herhalde. Kim bilir kaç para teklif geldi?


halitkin
(26.12.20)
@guitarissimo

abi kabaca bi hesap yapalım, gelirler ne düzeyde görelim. youtube'da haftada 1 video yayınlanıyor. 2 milyon izlense bir video 2 bin dolar getirir (en son 1M izlenme = $1000 şeklindeydi). Ayda 8 bin dolar.
Bir gösteriye ortalama 50 kişi geliyordu pandemi nedeniyle. Biletler 100 lira. Bölüm başına 5.000 TL bilet geliri var. Ayda 20 bin de bu yapıyor.

8.000 $ yaklaşık 60 bin lira. 20 de biletler var 80 bin lira.
Bu programın ekibi yaklaşık 20 kişi.
Programın yapıldığı salona ne kadar veriyorlar bilmiyorum. Ancak onu saymasak bile kişi başı aylık 4 bin lira gibi bir para yapıyor. Kimse bu para için youtube'da kalmayı kabul etmez.


himmet dayi
(27.12.20)
@himmet dayi Cem Yılmaz'ın hesap yapan seyirci konusundaki seyirci sen misin dayı? Eheheheh


Basta kizdim ama adamin da basarili olmasini istiyorum. Herkes Cem Yilmaz'a tanri muamelesi cekiyor, ovuyor talkshow denince ama Cem Yilmaz bir is yapiyor 10 yil kuluckaya yatiyor sonra (talk showdan bahsediyorum sinemaci kimligi falan diye gelmeyin). Bir Tat Bir Doku yapmis , Fundamentals yapmis, soru cevap yapmis 30 yilda talk show namina. Bu adam cikti arka arkaya 30 bolum cekti, hic yuzum eskir, esprim biter falan diye gocunmadi yani. Adama verelim destegi gidebildigi kadar gitsin, uretsin.


freedonia
(27.12.20)
"Youtube geliri programı devam ettirmeye yetmediği için" gerçekten bu yalanı yediniz mi? napıyor programda özel efektler, milyon dolarlık oyuncular falan mı var? kendi meslektaşları aynı işi sadece bilet geliri karşılığında yapıyor zaten, adam bir de ekstradan youtube'a yükleyip ordan gelir elde ediyor nasıl programı devam ettirmeye yetmiyor bunlar? efendice daha fazla kazanmak istedim dese o ayrı bi tartışma konusu olur ama şimdi yaptığı gibi yalan söylemesi, insanları salak yerine koyması fazlaca nahoş.

not: programı 2 bölüm izledim. pek benlik değildi o yüzden bıraktım, umrumda değil yani programına ne olduğu. burada yazdığınız açıklamaları görünce şaşkınlığımı belirtmek istedim.


youtubedaki gelir yetmedi olayına ben inanmıyorum. mesut sürenin hem abone sayısı hem izlenmesi daha düşük olduğu halde 2-3 yıldır yayınlıyor. normalde yaptığı şovu youtube a koyuyorlar sadece.

bu konuda dürüst olmadığı için irrite oldum. kendi tercihi ama keşke bölümleri kaldırmasaydı veya kaldırmalarına izin vermeselerdi. soru cevap videosu da bence samimi değildi.


ruby elixir
(27.12.20)
geçen gün aynı tartışmayı ablamın eşiyle (eniştem işte) yaptık. kendisi de "niye abi youtube gelirleri yetmiyor mu?" diye sorunca birlikte hesaplamıştık. burada soruyu görünce yazayım dedim :)


himmet dayi
(27.12.20)
(5)

En hızlı Covit Sonucu

Merhabalar. Covit testi yaptıracağım ama devlette. Çünkü özelde malumunuz pahalı. En hızlı hangi hastanede çıkar? Konum İstanbul Bağcılar ve çevresi. Haseki veya Okmeydanına da gidilebilir.
Merhabalar. Covit testi yaptıracağım ama devlette. Çünkü özelde malumunuz pahalı. En hızlı hangi hastanede çıkar? Konum İstanbul Bağcılar ve çevresi. Haseki veya Okmeydanına da gidilebilir.
Kanuni’de yaptırdım sabah, akşam sonuç çıktı


euteamo
(10.12.20)
Ama şeyi de ekliyeyim, sokağa çıkma yasağı olan bi gün yaptırdım, boştu


euteamo
(10.12.20)
İstanbul Havalimanında 4 saat civarında çıkıyor genelde.


teletabi
(10.12.20)
her yerde ücreti aynı, 250 tl.

acıbadem gibi bir hastanenin aciline gidip yaptırabilirsiniz.

daha fazla ücret almak isterlerse kanunen 250 tl olduğunu söylemeniz yeterli.

tecrübeyle sabittir.


parcaliham
(10.12.20)
Teşekkürler cevaplar için. Çapa tıpta öğlen yaptırdık akşam çıktı. Hızlı bir sonuç isterseniz aklınızda bulunsun.


(4)

Göç Çalışmaları

Bu alanda en kapsamlı başucu kitabınız varsa önerilerinizi alabilir miyim?
Bu alanda en kapsamlı başucu kitabınız varsa önerilerinizi alabilir miyim?
Göç psikolojisi alanında, meral gezici yalçın hocanın kitabı var, birçok yeni konuya kapı açan bir kitap


Stephen Castles


mariposa
(29.11.20)
Sığınmacı devrimi - Marc engelhardt


Erva
(29.11.20)
Zorunlu Göç Deneyimi ve Toplumsal Bütünleşme: Kavramlar, Modeller Ve Uygulamalar İle Türkiye


Bartebly
(29.11.20)
(9)

İsviçre' de İngilizce öğrenmek

Herkese iyi akşamlarÖncelikle işsiz bir insanım. Yeni mezunum. Sosyal Hizmet Uzmanıyım. Kpss den de iyi bir puan alamadım. Bir çok yere başvuru yaptım ama dönüş alamıyorum. İngilizcem yok. Ben de İngilizce kursuna gideyim dedim. İrlanda'yı düşünüyordum içimde ukte kalmıştı daha euro 3'lerde iken, co
Herkese iyi akşamlar
Öncelikle işsiz bir insanım. Yeni mezunum. Sosyal Hizmet Uzmanıyım. Kpss den de iyi bir puan alamadım. Bir çok yere başvuru yaptım ama dönüş alamıyorum. İngilizcem yok. Ben de İngilizce kursuna gideyim dedim. İrlanda'yı düşünüyordum içimde ukte kalmıştı daha euro 3'lerde iken, covit yokken epey araştırmıştım babama konuyu açmıştım falan neyse. Olmadı o zaman. Bu yıl da otururken yine konuyu açtım şimdiye öğrenmiş gelmiş olurdum diye babam da dedi tamam yollayalım. Ben çok sallamadım açıkçası. Babam isviçre'de oturan amcama söylemiş. Amcam da buraya gelsin demiş. Ben bir kere babama da amcama da güvenmiyorum açıkçası. Ama bir yandan da merak ediyorum isviçre'de İngilizce dil okuluna gitmek ne kadar mantıklı. Almanca ve Fransızca konuşuluyormuş yoğunlukta ve çok pahalı olduğu söyleniyor. İnternetten doğru dürüst dil okulu bilgisi bile yok. Kaldı ki vize mevzusu başlı başına bir olay. Amcamı İrlanda'ya mı ikna edeyim? Daha önce giden var mı İsviçre'ye. Dil eğitimimi bitirdikten sonra kendi alanımda iş bulabilir miyim? Kafam bir milyon. İşsiz olduğumu söylemiş miydim? İşsizim, işsizim, işsiz...
İngilizce için anadil İngilizce konusulan yere gidin. Daha faydalı olur.


ykyt
(24.11.20)
Sosyal hizmetler uzmanı olarak, ıngilizce kursuna gidip sonrasında İsviçre'de iş bulamazsınız; zaten İsviçre'de ingilizce dil kursuna gitmenin bir mantigi yok. Almanca- fransızca kursuna da gitseniz kurs süresi bitince türkiye'ye gönderirler sizi büyük ihtimalle. Ancak çok iyi derecede İngilizce bilip, Türkiye'den isvicre'ye is başvuru yaparsaniz ingilizce bilmeniz bir avantaj olabilir.

Kısacası ingilizce kursu için isvicre'ye gidilmez. Bunu İsviçre'de büyümüş biri olarak söylüyorum.


fraise
(24.11.20)
Dostum amcan ordaymış bu bir artı, çünkü masraflarını karşılayacak ve belki daha sonrasında orada kalman için sana bir şekilde yardımcı olacak, irlanda falan hikaye, misal dublin pahalılıkta isviçreyle yarısır ayrıca irlanda ingilizcesi de ingilizceye benzemez, sokaktaki isviçreli sokaktaki irlandalıdan daha anlaşılır ve düzgünün konuşur ingilizceyi.


bluewhale
(24.11.20)
bluwhale +1

amcanla yakınlık seviyene bağlı olarak isviçre'ye gittikten sonra sana orda belki bi iş ayarlar ve kalmana yardımcı olabilir, böyle şeylerde akraba önemli. misal ben avrupa'da bi şehire yerleşecek olsam ve orada amcam varsa ( aram çok iyidir hepsiyle ) kesin orayı isterim, evinde rahat rahat kendimi toparlayana kadar kalırım çünkü bi süre o kesin yani.


garavel
(24.11.20)
Git dene İngilizce öğrenemesen de mutlaka daha fazlasını öğreneceğin bir tecrübe olacaktır. Sonuçta botla iltica etmeye çalışmıyorsun. Yeni mezunum diyorsun, böyle geri dönüşü olan kapılar nadir açılır hayatta.


anadili ingilizce olan bir ülke seç.
isviçrenin her kantonunda farklı aksana maruz kalırsın.
isviçre çok pahalı bir memleket biraz araştır vazcayarsın hacı.


seyduna6687
(24.11.20)
1- Amcanızın ne niyetle " buraya gelsin" dediğini iyice anlayın. Amcanıza sorun. Hem belki başka bir iş için size orada referans olur. İngilizce kursu işin bahanesi olur. "Amca asıl niyetim ingilizcenin iş bulmama yardımcı olması, senin bir tavsiyen var mı?" Deyin
2- mesleğiniz ile ingilizce pek alakalı değil gibi. Ben olsam dil bütçesini staj ya da başka bir iş tecrübesi için harcardım.
Yolunuz açık olsun.


r evolution
(24.11.20)
Olaya biraz daha karamsar yaklaşacağım. Yeni mezun ve işsiz biri olarak vize alman zaten çok zor. "Dil öğrenmek için gidiyorum" diyen bir arkadaşa ABD konsolosluğu "Türkiye'de çok güzel dil okulları var." diyerek arkadaşın vize talebini reddetti. O da işsizdi çünkü. İkinci kez başvurdu yine reddedilince konsoloslukta sormuş ne yapmam gerekir diye. Cevap: "Şu an mülteci konumundasınız. Bu nedenle reddediliyor." Yani işsizsen ve Türkiye'ye geri dönmek için bir sebep görmüyorsa vize vermiyorlar.

Bunun yanısıra ana dili İngilizce olmayan bir ülkeye neden İngilizce öğrenmek için gidesin ki? Yani Türkiye'de gerçekten iyi dil okulları var. Hem daha hesaplı olur hem de paralelde iş bakarsın. Bir yerden başlarsın. Dili öğrendikten sonra amcana söyle ve orada iş bulmak için oraya git. Şu anda gitmenin sana bir faydası olmaz. Boşuna zaman kaybı bence.


himmet dayi
(25.11.20)
İsviçre'de 2 ay kadar kaldım. Halk genel anlamda İngilizce biliyor ancak doğal olarak kendi dillerini konuşuyorlar. Zannımca İsviçre'de İngilizce öğrenmek ile Türkiye'de öğrenmek arasında az bir fark vardır. Epey pahalı bir yer, insan ilişkileri resmi, yakın ilişkiler kurmak zor, göçmenler bakış kötü, insanlar soğuk. Bütün bu unsurlar dil öğrenimini zorlaştırır. İrlanda çok daha mantıklı ve makul. Üstelik amcanızla Türkçe konuşacaksınız. Gidip orada İngilizce öğrenip iş bulup kalmak ise resmi yollardan neredeyse imkansız. İngilizce öğrenmek için gidiyorsanız zaten vizede bile sorun yaşama ihtimaliniz yüksek bence çünkü seyahat gerekçesi mantıklı gelmeyecektir.


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.