Giriş
(12)

Niye kötü hissediyorum?

İğrenç karakterde bir insanla 6 7 ay kadar süre flört, sevgilimsi takıldık. O zamanlar iğrenç karakter olduğunu bilmiyordum. Git gel ruh halleri, bir soğuk bir sıcak olması yüzünden aramız limoni olduğu bir an sevgilisi olduğunu öğrendim. Hiç bir açıklama yapmadı. Sanki her şey normalmiş gibi sevgil
İğrenç karakterde bir insanla 6 7 ay kadar süre flört, sevgilimsi takıldık. O zamanlar iğrenç karakter olduğunu bilmiyordum. Git gel ruh halleri, bir soğuk bir sıcak olması yüzünden aramız limoni olduğu bir an sevgilisi olduğunu öğrendim. Hiç bir açıklama yapmadı. Sanki her şey normalmiş gibi sevgilisinden bahsediyordu yanımda. Beni mi onunla aldattı yoksa onu mu benimle bilmiyorum. Bir iki ay sonra benim de sevgilim oldu, sonra terk etti yeni erkek arkadaşım. Bunları biliyordu ve aynı arkadaş ortamında denk gelince terk edildigim için aşırı dalga geçti, hakarete varan sözleri oldu. İgrendim kendisinden. Bir yandan da hiç bir şey yapmadığım halde bu noktaya gelmesinden dolayı çok üzüldüm.

Ve son olarak bugün Instagram'da diğer kıza evlilik teklif ettiğini gördüm. Her zaman evlilikle dalga geçiyordu, 3 ay içinde nasıl teklif edebilir? Ve neden iğrendiğim bir insan evleniyor diye ben bok gibi hissediyorum?
sankibirazsey
(24.02.21)
Hani denir ya kadınların libidosu düşük değil, seni istemiyordur/beğenmiyordur. Erkekler de aynı böyle. Hayalindeki, idealindeki kızla gayet evlenirler. Buradan sizi zaten benimsememiş olduğunu çıkartıp yolunuza devam edin. Bok gibi hissedecek bir durum yok, ileriye taşınmadan gerçekleri hard görmek güzel bir şey bence. Bana acıyarak ortadan sıvışmaya çalışan biri yerine karşımda bütün iğrençliklerini göstermesini tercih ederdim.


Unde bach canim
(24.02.21)
Bana niye iğrenç davrandı sorusu içini kemiriyordur. Burada üzüleceğin tek kişi evlilik teklif edilen kişi. Nasıl bir boka batıyor olduğundan habersizdir.


jalapeno
(24.02.21)
Senin iğrenç hissetmeni gerektiren bir şey yok bence. Eskiden birlikte olduğu ve üstüne aldattığı birine terk edildi diye hakaretvari konuşan birinin ruh sağlığından ve insanlığından şüphe ederim. Çok düşük bir hareket hatta ben bu kişiden tiksindim okurken. Yaptığı şey psikolojik ve duygusal şiddet bence

Ben evlilik konusunda genel anlamda unde bach'a katılsam da bu kişinin yaptığı evlilik özelinde katılmıyorum. Öyle hayalindeki kişiyi falan bulmuş olsa aldatmazdı. Evlendiği kişiye yazık ne diyelim.

Böyle bir kişi için kendini bok gibi hissettiğin için kendine kızmalısın. Ya da neden bu kadar özgüven sorunu yaşadığınla ilgili düşünmelisin bence. Bu kişi sana hakaret ettiğinde ağzının payını vermeliydin normal şartlar altında, üzülmek yerine.

Son soruya gelirsem 3 ay içinde teklif etmesini neden ben buna layık görülmedim de teklif ettigi kişi layık görüldü şeklinde düşünüyor olabilirsin. Ben senin davranış biçiminde kendine değer vermeyen bir insanın yansımalarını gördüm maalesef. Ama bilemiyorum, kendini incele kendini biraz dinle ve sorun neyse üstüne git. Mesele bu çocuk değil bence burada.

Ve böyle biri için kendini üzme lütfen. Gerçekten insan yerine konup ciddiye alınacak bir karaktere sahip değil.


Mossy
(24.02.21)
@mossy orada vurgulamak istediğim o kadını çok sevdiği için evlenmesi değil, esas kızımızı sevmediği için evlilik konusunu umursamayıp başka biriyle evlenmesi. Ama öte yandan bakınca köyden kız bulup evlenen erkek aslında idealindekiyle evlenmiştir. Sevmek aşık olmak farklı bir durum.


Unde bach canim
(24.02.21)
@canim zaten olayı sevip sevmemek boyutunda yaşamadığı çok açık, öte yandan dediğim gibi normal insanlar düşünülünce bende aynı fikirdeyim, doğru bir önerme bu bence de. Ama bu duyurudaki karakter için ben şahsen bir çıkarsama yapamadım, kim bilir ne için evlendi ruh hastası diye düşünüyorum :D

Ama bence ne için evlendiği önemli değil, diğer kişinin ideali olması ve @sankibiraz'ı sevmemesi mesele değil bence. Bunun sankibiraz tarafından kötü hissettiren bir şey olarak içselleştirilmesi. Ben o sebeple bu kişinin ideali olsa ne olmasa ne zaten insana benzer bir yani yok diye düşünüyorum. Çok fazla yardırdım bu çocuğa farkındayım ama duyuruyu okuyunca bana bile tiksinti geldi. Bu insanın bu kadar önemsenmemesi gerek ve kendi içinde kötü hissetmeye sebep olan asıl sorun neyse (özsaygı eksikliği, özgüven eksikliği ya da başka herhangi bir şey) ona yönelinmeli diye düşünüyorum


Mossy
(25.02.21)
başarısızlık hissi gibi geldi, doğru mu?


gabe h coud
(25.02.21)
Çocuk iğrençmiş, okurken nedense çok sinirlendim. Kalitesiz insanın sevgisi de aşk da nefreti de kalitesiz ve bayağı olur. Emin ol o kıza olan sevgisi de saçmasapan, vıcık vıcık ve kalitesizdir; evleneceği kız da..Her şerde bir hayır vardır felsefesi çok iyi geliyor bu durumlarda. Bence kendinizi kurtarmışsınız iyi olmuş.

Tavsiyem şu, her yerden silin telefondan instagramdan Twitter’dan. Engelleyin hatta. Sonra bir daha asla aynı ortama girmeyin. İzinizi kaybettirin, hayatından çıkın, gözden uzak olan gönülden de Irak olur emin olun. Valla şey diye düşünmeyin işte ben engelledim halen daha önemsediğimi düşünmesin. Yok öyle bir şey, silin her yerden. Aynı arkadaş çevrenizle de bağı biraz koparın. Ve asla stalklamayın.

Valla ben böyle hayatımdan çok kişi sildim, buhar oldum bir ansa insanların hayatlarında. Böyle bir kişi için komple arkadaş grubunu da sildiğim oldu, çünkü haber getiriyor ve laf taşıyorlar. Herkesin yeri doldurulur, biri gider biri gelir. Hayat kısa, siz elimizdekilere bakın. Bence çok şanslısınız mutlu olmalısınız böyle rezil rüsva birinden kurtulduğunuz için.


Hallegadola
(25.02.21)
Geçmiş olsun. Berbat biri canını yakmış tabii ki kötü hissedeceksin.

Valla hiç etik filan olamam, ben direkt yaşananları diğer kadına yazardım. Evlenir evlenmez kendi bileceği iş, ama durum böyleyken böyle bilsin isterdim.


lcha
(25.02.21)
@icha +1 ben de aynısını düşünmüştüm cevap yazarken ama böyle biri fiziksel zarar verir mi vb fikirlerle yazmaktan vazgeçmiştim


Mossy
(25.02.21)
dayanamadım bu bakınızı verdim

eksisozluk.com

edit: böyle birisine efendi diyorsan sorun sende
"Git gel ruh halleri, bir soğuk bir sıcak olması yüzünden aramız limoni olduğu bir an sevgilisi olduğunu öğrendim. Hiç bir açıklama yapmadı. Sanki her şey normalmiş gibi sevgilisinden bahsediyordu yanımda. Beni mi onunla aldattı yoksa onu mu benimle bilmiyorum."


dafuq
(25.02.21)
@dafuq, yanlış bir bakiniz olmuş, çünkü efendi olarak bilinen birisi. Kimse ondan böyle bir şey beklemez.

Yani piç değil efendi olan tarafından kandırıldım.


sankibirazsey
(25.02.21)
Böyle saçma sapan tipler insanın dengesini bozuyor. O yüzden bir süre üzüleceksin ama sonradan geçecek.
Sana yaşatılanların aslında seninle bir ilgisinin olmadığını düşün, sadece kendiyle kavgalı ve mutsuz biri
senin hayatına girmiş kendi değersizliğinin acısını senden çıkarmış o kadar.

Böyle tiplerle uğraşılmaz, çok şükür ki çıkmış gitmiş hayatından.

Kendini şanslı say bence :)


elma
(26.02.21)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.