Giriş
(3)

Lazer Epilasyon

Sakalüstü dediğimiz elmacık kemiği bölgesinde kanser gibi çıkan kıllara epilasyon yaptıran var mı? Tavsiye eder misiniz?Tüyleri tetiklediğini ve lazerden sonra daha çok kıllanma yaptığı ile ilgili şikayetler okudum ama ne kadar doğru emin olamıyorum.
Sakalüstü dediğimiz elmacık kemiği bölgesinde kanser gibi çıkan kıllara epilasyon yaptıran var mı?
Tavsiye eder misiniz?
Tüyleri tetiklediğini ve lazerden sonra daha çok kıllanma yaptığı ile ilgili şikayetler okudum ama ne kadar doğru emin olamıyorum.
pinkman1
(15.12.20)
valla ben 6-7 seans gittim. önce azaldı sonra eski haline döndü hep. yüz en zor bölge sanırsam


jelly bear
(15.12.20)
yazmaktan gına geldi ama yine yazacağım ; alexandrite lazerde ısrar edin, iğneli yaptırmayın sakın.
max 8 seansta kalıcı bir sonuç alırsınız.

ayrıca merdiven altı lazercilere yem olmayın.


jimjim
(15.12.20)
ben 2 senedir gidiyorum, lazersiz zamanlara göre çok azaldı ama yaptırmayınca eski haline geliyor yavaş yavaş.


Tochinoshin
(15.12.20)
(4)

Excel Sorusu

Örnek veriyorum 31 tane farklı sekme açtım, her biri ayın 1 günün temsil ediyor. Sekme isimleri ise 1,2,3...31 diye gidiyor. Şöyle bir şey yapmak istiyorum. Her sekmedeki bir hücreye, kendinden bir önce gelen sekmedeki bir hücrenin değerini yazdırmak istiyorum. Mesele 2 sekmesinde A1'e 1 sekmesindek
Örnek veriyorum 31 tane farklı sekme açtım, her biri ayın 1 günün temsil ediyor. Sekme isimleri ise 1,2,3...31 diye gidiyor. Şöyle bir şey yapmak istiyorum. Her sekmedeki bir hücreye, kendinden bir önce gelen sekmedeki bir hücrenin değerini yazdırmak istiyorum. Mesele 2 sekmesinde A1'e 1 sekmesindeki B1'i , 3 sekmesindeki A1'e 2 sekmesindeki B1'i,....... 31 sekmesindeki A1'e 30 sekmesindeki B1'i yazdırmak istiyorum. Böyle bir şeyi makrosuz yapma şansımız var mı? Sekme açıp ismini verdikten sonra, otomatik olarak rakam olarak kendinden bir önceki sekmedeki değerdeki bir adrese gidecek.

Teşekkürler.
pinkman1
(22.10.20)
"Mesele 2 sekmesinde A1'e 1 sekmesindeki B1'i"

2 sekmesinde a1 hücresinin içine girin ve ='1'!B1 yazın. 3 sekmesindeki a1in içine girin ve ='2'!B1. bu şekilde tüm sekmelere yapın 1-2-3 değerlerini artırarak.


mg3929
(22.10.20)
içinde bulunulan sheet'in adını almak için;

=MID(CELL("FILENAME");FIND("]";CELL("FILENAME"))+1;LEN(CELL("FILENAME")))

kullanabilrsin. sheet adlarını günün nümerik değerini verdiğini varsayarsak, buradan bir önceki sheet'e ulaşmak için 1 çıkarabilirsin. gerisi için de bu değeri kullanıp algoritma kurabilirsin. aylar yıllar uğraşmak gerekecek falan fistan.

google örneklerinde ya da excel içerisinde cell kullanırken reference parametrede "filename" küçük yazılırsa bazı versiyonlarda hata veriyor. büyük harf kesin çözüm. küçük bir ayrıntı olarak kalsın buralarda.


@MG3929 1000'lerce sekme olacak o dediğini yapmamak için bu soruyu soruyorum zaten.


pinkman1
(22.10.20)
indirect ile olur. üşendim şimdi nasıl yapılacağını yazmaya ama indirect sheet reference diye aratırsanız googleda indirect formülü ile diğer sheetlere nasıl referans vereceğinizi çok rahat öğrenebilrisiniz


argent dawn
(22.10.20)
(25)

Ev sorusu

31 yasinda bir erkegin anne babasiyla birlikte ayni evde kalmasi normal midir?Elimizde 5+1 ev ve tamamen ozgurlukcu, hicbir seye karismayan,saygili anne ve baba bulunmakta.Farkli eve cikacak maddiyat var bu arada.
31 yasinda bir erkegin anne babasiyla birlikte ayni evde kalmasi normal midir?
Elimizde 5+1 ev ve tamamen ozgurlukcu, hicbir seye karismayan,saygili anne ve baba bulunmakta.
Farkli eve cikacak maddiyat var bu arada.
pinkman1
(12.10.20)
Bana 18 yaşını geçmiş birisinin maddi olarak da zorlanmayacak durumu varsa ailesiyle yaşaması hiç normal gelmiyor.


sta
(12.10.20)
Değildir. Bence iş güç sahibi olmuş kendi parasını kazanan herhangi bir bireyin ailesiyle yaşaması normal değil (yaş üst sınırı veremeyeceğim ama 30 yaşına gelip hala kendi parasını kazanmıyor olması da normal değil zaten). Bence.

Çok sonra edit: yeterli parası olan yetişkin bir insan ayrı eve çıkmayıp ailesiyle yaşıyorsa o insanın birey olamamış olduğunu düşünürüm. Bunun kadını erkeği yok.


pati
(12.10.20)
turkiye'de son derece yaygin ve normaldir.


baldur2
(12.10.20)
Türkiye’de normaldir ama imkan varsa ayrı eve çıkılması tercih edilmelidir. Sadece maddi değil manevi imkanlar da önemli.


pass
(12.10.20)
Bana normal gelmiyor.


astrid
(12.10.20)
Türkiye'de normalleştirilmiş bir durum ama bana doğru gelmiyor.


fotrsapka
(12.10.20)
isterse 20+1 ev olsun, ayrı ev ayrı evdir.

Yemek önüne konuyor, çamaşırların yıkanır, faturalara karışmıyosun vs.
Ayrı evin tek mevzusu eve istediğinde kız arkadaşını getirmen değil ki, mevzu: sorumluluk bilip bilmemen.

o nedenle ailesiyle yaşayan bunları bilmez diyerek rahatsız eder (kadın erkek farketmez)


lcha
(12.10.20)
Kesinlikle normal olduğunu düşünmüyorum. Icha haklı. Anne babanın saygılı, hiç birşeye karışmamasıyla alakası yok, sorumluluk kazanmakla, kendine yetmekle, olgunlukla ilgisi var. Temel ihtiyaçları ailesi tarafından karşılanan erkekler çocuk kalıyor çünkü, sonra kadınlardan da benzer şeyler bekliyorlar.


roket adam
(12.10.20)
Türkiye'de normalmiş gibi düşünülüyor ama sonucu Icha çok güzel özetlemiş.


SiyamkedisiZorro
(12.10.20)
normal değil, hele ki ayrı evde yaşayacak parası varsa ve erkekse.


rose parks
(12.10.20)
Hiç normal değil. 23-24 yaşa kadar Türkiye için normal olsa da ondan sonrası artık Türkiye için bile normal değil


indifferent
(12.10.20)
Farklı eve çıkmak için bir neden olması lazım. Evlenmek, başka şehire taşınmak, evin iş yerine çok uzak olması, Evde huzurun olmaması vs. gibi.

Ben ayrı yaşayacağım diye, ayrı bir eve çıkmak çok mantıklı değil. Boş yere zahmet + boş yere masraf.


.


yasim 32 ailemle yasiyorum :) erkegim. cok sukur isim de var.

bu arada kisa not duseyim kendi evinde kalmak gibi kendi kirani camasirini utunu halledebilmek gibi osuruktan teyyare seyleri de sorumluluktan saymak asiri ilginc.

ha diyorsan ki ben eve kari kiz atiyorum. biranin sarabin dibini buluyorum. gece sabahlara kadar disarilarda surtuyorum sabah eve geliyorum ailem de buna izin vermez ailemin kulturu de buna uygun degil, ciktigim kabugu da begenmiyorum
anormal gelir. sen eve cik tabii kardesim. temel ihtiyaclari giderebilmeyi de sorumluluk say.
edit, bu arada buna karsi cikanlar da.genelde kadinlardir cunku kadinlar evde daha fazla baski altindalar evde istediklerini yapamiyorlar. aileleri buna izin vermiyor. kadin ailesi ile yasacak eve sarhos kafa 12_1 de gelecek :)) bu mumkun mu? iste o yuzde anormal.


turbo sadık
(12.10.20)
Ayrı eve çıkmayı yücelten kadınlar seni manipüle etmeye çalışıyor, yeme.


bence normal değil.

cinsiyetten bağımsız olarak bende kendi ayakları üzerinde duramayan, bağımlı bir aile ilişkisi olan ve birey olmayı becerememiş, konfor alanından çıkma cesaretinden yoksun, kendi bütçesini yönetme becerisi olmayan, annesine bu yaşta dahi donunu yıkatmaktan ve yük olmaktan rahatsızlık duymayan(yine cinsiyetten ve ama annem isteyerek yapıyor geyiğinden bağımsız) vesaire vesaire insan intibası uyandırıyor. tam olarak güven duymuyorum ve paylaşım alanlarımı sınırlı tutuyorum.

sağlık vb konular kapsam dışıdır.


Phoebe
(12.10.20)
Bence Türkiye için normal sayılabilir bir durum. Ailesi ile aynı şehirde yaşayıp ayrı eve çıkan çok az insan var benim gözlemlediğim kadarı ile. Ülkece kolektivist bir kültür yapımız var ve geniş aile ile olan bağlar oldukça kuvvetli.

Ek olarak sizde öyle bir şey söz konusu olmasa da çoğu kişinin ayrı eve çıkmaya maddi imkanı el vermiyor çalışılsa dahi. İnsanlar da ev arkadaşı ile eve çıkmak yerine ailesi ile yaşamayı tercih edebiliyor bu durumda, ki ben de tek başıma eve çıkamıyorsam ailemle yaşamayı tercih edebilirim paylaşımlı evde milletle uğraşmaktansa.


turbo sadık harika özetlemiş.

Ben 30 yaşımdayım. Annemle yaşıyorum. Evde yemek yemem pek. Çamaşır-bulaşık desen zaten annemden daha iyisini yaparım. Ondan daha düzenli, disiplinli bi insanımdır. Eve getiremediğim kız arkadaşım olmaz. Tek gecelik dışında 3-4 gün özel zaman geçirmek istediğimde de para verip tatile yolluyorum. Hem ona hem bana iyi geliyo.

Annemle yaşıyorum, çünkü niye yaşamayayım? Babam yok, tek çocuğum. Annemin kuzusu olmadım hiç. Her zaman istediğim gibi yaşadım. 14 yaşında sigaraya başladığımda bile anneme ben sigara içiyorum dedim.

Şimdi kendi olamamış ergenler gibi “bana ne yaa ben ayrı eve çıkcam” desem çok saçma olur. Niye eşya aliim, ev kirası vereyim ki? Durduk yere hem de. Ev sahibi, bok püsürle uğraş dur bi de. Gereksiz.

Üniversitede 5 sene kendi evimde yaşadım. Hiçbir olayı yok aileden ayrı yaşamanın. Sen eziksen, ana kuzusuysan ailenle de yalnız da öylesindir. Objektif değerlendirme yapmaktan aciz, genelleme yapan insanları dinlememek gerek.


tek yaprak havlu
(12.10.20)
bence normal değildir. o yaşta ailesiyle yaşayıp bunalmayanlara da büyük saygı duyuyorum. yalnız yaşamak büyük oranda psikolojik bir rahatlık. eve sevgili atmak değil olay. yaşam koşullarını kendinin seçebilmesi. temizliğin gürültünün uykunun uyanmanın sohbetin partinin eve girmenin dışarı çıkmanın vaktine başka birini düşünmeden karar verebilme özgürlüğü. bunlar basit gelebilir ama bunlara bir kez sahip olduğunuzda, mahrum kaldığınız zaman ne büyük anlam ifade ettiğini görürsünüz. iki durumu da uzunca yaşamamış olanlar yorum yapmasa daha sağlıklı olur bence.


bohr atom modeli
(12.10.20)
Türkiye’de yaşıyoruz kültürümüze göre normal elbet ama bence mezun olan maddi manevi müsait insan evini açıp bir evi kendisi döndürmeli. İnsanın kendi evi çok başka, o sorumluluk biraz zor ama çok güzel bence.


cilekli pasta
(12.10.20)
Maddi durumum müsait, ailemleyim ama ayrı ev de açtım kendime.

Fakat Türkiye şartlarında, hele hele İstanbulda yaşayıp ortalama maaş alan birinin ya 2-3 arkadaşıyla bekar evi mantığıyla ayrı eve çıkması lazım, ki rezil bir yaşam, ya da fındık kadar evde istanbulun çevresinde dandik bir evde yaşayıp gezme yeme içme zevklerini komple feda edip birikim yapamaması gerekiyor.

Genelde erkek ayrı evde yaşamalı fikri de maddi durumu iyi olan arkadaşlardan geliyor ki aynı şekilde cevap veren 1-2 arkadaşın hem baba hem koca olarak maddi durumu iyi olduğunu biliyorum.

Turbosadık +1


KaraSakall
(12.10.20)
Bence normal.


Amaranta ursula
(12.10.20)
olabilir ama yaşantına bağlı olarak seni zorlayabilir de çok anormal denemez.


basond
(12.10.20)
genelleme yapılabilecek bir konu değildir. ne olacak yani, bir gün tek başına kaldıklarında holde ölü mü bulunacak bu insanlar? :) kaldı ki artık bu ülkede hayat şartlarının zorluğunu da düşünürsek, kendine ait özel bir odası varsa insanın, ailesiyle yaşamasında hiçbir sıkıntı yoktur.


matrix
(12.10.20)
Turbo Sadik noktayi koymus, uzatmaya gerek yok. 5 bin lira maas alip 2500 lirasini kiraya verenleri de hic anlamiyorum zaten.


baldur2
(12.10.20)
mesele çamaşır bulaşık sorumluluk falan değil. kız arkadaşınla buluştun ailenle yaşıyorsan eve mi getireceksin ya da sürekli otele mi para vereceksin. O yaşa gelip de bu konuda rahatsızlık hissetmeyende bir tuhaflık vardır bence.

Karşı cins mevzusunu geçelim. Normal arkadaş ağırlarken ne kadar rahat olabileceksin.

Hadi normal arkadaşı da geçelim, sürekli aynı ortamdasın ailenle ve bireyselliğin sıfır. Bahsedilen yaş cidden aileyle yaşamak için normal olmayan bir yaş. Benim üstte anlattığım kafa yapısında değilsen muhafazakar biriysen de evlenip kendi aileni kurarsın. Ben bu şekilde ailesiyle yaşayan birini tanıyorum. Kadınlar ciddiye almıyor bunu. Evlenmek istiyor, köye falan haber salmışlar birini bulsunlar diye. O kadınlar bile istemiyor bunu.

5000 maaş alıp 2500 ünü kiraya vermek bu konuda gayet normal bence. Tam hayatı yaşayacak dönemdesin. 2500 fazladan kenarı atsan 30 000 para yapar. 10 senede bir ev ya da araba anca alırsın ve hayatını verirsin.


indifferent
(12.10.20)
(2)

ABD'den sipariş

Random bir siteden 60$ civarında fitness malzemeleri alacağım. Ödeme ekranında amazon'da olduğu gibi gümrük vergisi charge etmiyorlar. Bu durumda gümrükte oluşacak masrafları nasıl ödeyeceğim? Benimle irtibata geçiliyor mu? Daha önce hiç böyle bir alışveriş yapmadığım için pek bilgim yok.
Random bir siteden 60$ civarında fitness malzemeleri alacağım. Ödeme ekranında amazon'da olduğu gibi gümrük vergisi charge etmiyorlar. Bu durumda gümrükte oluşacak masrafları nasıl ödeyeceğim? Benimle irtibata geçiliyor mu? Daha önce hiç böyle bir alışveriş yapmadığım için pek bilgim yok.
pinkman1
(09.09.20)
Ürün gümrüğe girdiğinde kargo firması seninle iletişime geçiyor senden kargoyu gümrükten çıkarmak için bazı belgeler isteyip son aşamada da sana vergi için bi ödeme linki gönderiyorlar, ödemeyi oradan yapıyorsun onlar da kargoyu gümrükten çıkarıp sana getiriyorlar. DHL ile bu şekilde oluyordu ama diğerleriyle de çok farklı değildir diye tahmin ediyorum.


angelus
(09.09.20)
Türkiye'ye teslimatları var mı? Varsa hangi kargo firması ile yapılacak? Eğer adrese teslim değil de gümrüğe kadar gönderirlerse gümrük işlemlerini yaptırıp ürünü almanız gerekecek. Ama bu kısmı tam olarak nasıl bilmiyorum.


himmet dayi
(09.09.20)
(9)

Acuvue Oasys vs. Biofinity

15 yıllık lens kullanıcısıyım ve bunun yaklaşık son 10 yılını acuvue oasys for astigmatism ile geçirdim. 10 yıldır geceleri uyurken bu lensleri hiç çıkarmadım desem yeridir. Kullanım süresini ise lensteki deformasyona göre gerek 15 gün gerek 1 ay gerek 2 ay olarak ayarladım. Bugüne kadar hiçbir şika
15 yıllık lens kullanıcısıyım ve bunun yaklaşık son 10 yılını acuvue oasys for astigmatism ile geçirdim. 10 yıldır geceleri uyurken bu lensleri hiç çıkarmadım desem yeridir. Kullanım süresini ise lensteki deformasyona göre gerek 15 gün gerek 1 ay gerek 2 ay olarak ayarladım. Bugüne kadar hiçbir şikayetim yoktu, sanki lensle doğmuşum da gözümün normal hali lens takılmış hali gibiydi.
Fakat son zamanlarda gözlerde biraz kuruluk yaşamaya başladım. Bir arkadaşım ise biofinity'yi önerdi. Geçirgenliğinin Oasys'e göre daha fazla olduğunu söyledi.
Daha önce bu 2 marka lensi de kullanıp bunları karşılaştırabilecek birileri var mı? Biofinity lensleri de gece çıkarmadan yatabiliyor muyuz ?
pinkman1
(23.04.20)
Ben kullandım ama ben genel olarak lenslerle süper anlaşamıyorum. Ne olursa olsun 5-6 saat sonra kızarma başlıyor gözümde. Buna göre değerlendirin yorumumu. Bu bahsettiğim durum lens kaynaklı sandım ve çeşitli lensler denedim. Oasys baya iyi gerçekten. Ondan sonra pure vision aldım berbattı naylon gibi aynı. Sonra biofinity denedim baya ince ama bana ekstra takma süresi sağlamadı bana açıkcası. Bir de çok ince olduğu için çıkarmak zaman zaman zor olabiliyor. Oasys'le benzer kalibrede ama daha ince diyebilirim.

Doktora söyledim durumu o da air optix hydra glide önerdi ama çok takmadım henüz.onun da yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Özetle biofinity çok ince bir lens o yüzden bazı insanların gözünü az rahatsız ediyor olabilir.


acuvue oasys kullaniyorum ben de 10-12 senedir. bir ara biofinity ve bausch and lomb kullanmayi denedim ikisi de gozumu rahatsiz etti, denemelik birer adet almistim iyi ki. acuvue disindakileri kullanamadim anlayacagin. bir de numaralar markadan markaya degisebiliyor diyor benim gittigim doktorlar, siparis vermeden bir doktora/gozlukcuye danismakta fayda var.

goz kurulugu oluyorsa goz damlasi (refresh, blink vs.. ) kullanabilirsin. ben de ilk 6-7 sene hep uyurken vs. taktim ama sonra enfeksiyon kapti gozum gece uyumayla alakasiz bir durumdan dolayi. o gunlerden beri aliskanlik oldu artik cikartiyorum. ah o hic cikartmadigim guzel gunler...


fakyoras
(23.04.20)
Ayrıca hiçbir lensle gece çıkarmadan yatmayın. Lens kullanmak ne olursa olsun gözler için iyi değil. Doktor bana eve girer girmez çıkaracaksın, ne olursa olsun üstünde yazan tarihten fazla kullanmayacaksın dedi. Açılan lens bir ay sonra çöpe gidecek kullansan da kullanmasan da. Göz şakaya gelmiyor dikkat edin.


açılan lens çöpe mi hakkaten karantinada 2 ay kullanırım diyordum

gece lens takacak kadar mı sevmiyorsun gözünü @op

biofinity çok daha iyi 2sini de kullandım gece takmadım hiçbir zaman


bir soru sorcam
(23.04.20)
Gözünüz lensi reddetmeye başlamış. Değiştirseniz de faydası olmayabilir.


Unde bach canim
(23.04.20)
gece çıkartmazsak ne olucak ki. ben de yıllardır çıkartmıyorum. en fazla uyurken gözümü kaşırsam düşebiliyor. sabah uyanınca da yatakta lens arıyorum üzüntüyle (bkz: umut sarıkaya)
ben de yıllardır air optix hydra kullanıyorum. biofinity ve purevison denedim. biofinity sıkıntı çıkarmadı ama purevision baya kötüydü. Birer çift denedim ikisini de


cassey
(23.04.20)
iki lens de birbirine çok yakın bence.
biofinity uyurken çıkartmazsanız çok konforsuz, mutlaka çıkartmak gerekiyor. gerçi ben oasys’i de çıkartıyorum çok nadir uyumuşumdur. kullanım süresi olarak oasys’i max 20 gün kullanabiliyorken biofinity’i 45 güne kadar kullanıyorum. biofinity ince evet ama uzun süre lens kullanan birisi takıp çıkartırken zorlanmaz. oasys’de gözlerim daha fazla yorulup kuruyordu özellikle bilgisayara bakarken, biofinity’de kuruluk sorunum olmadı. öyle.


ben oasys denedim ama bir gunu bile cikaramadim onunla. sonra biofinity kullanmaya basladim, 2 yil falan oldu, arada gozluk, arada biofinity lens kullaniyorum. gece cikarmiyorum lensleri, biraz kuruma oluyor, aksam 9'dan sonra biraz gozler rahatsiz oluyor ama cok kotu olmuyor, 1 ay cikarmadan kullanabiliyordum. tabi bir gozumde astigmat da var, astigmat olmayan daha rahat.


lemmiwinks
(24.04.20)
(5)

Film Tavsiyesi

İSkandinav film tavsiyelerine açığım. Şöyle iç karartan hayatın anlamını sorgulatan tarzda filmler olursa pastanın üstündeki çilek olur. Teşekkürler.
İSkandinav film tavsiyelerine açığım. Şöyle iç karartan hayatın anlamını sorgulatan tarzda filmler olursa pastanın üstündeki çilek olur. Teşekkürler.
pinkman1
(22.03.20)
İskandinav değil, Fin yapımı (bkz: paha maa)


zwiegesprach
(22.03.20)
Bergman izle


olaylar olaylar
(22.03.20)
(bkz: jagten)
(bkz: festen)
bu ikisi iç karartmada 10/10 dur bana göre.

şunlar da ekstra olsun;
(bkz: efter brylluppet)
(bkz: the square)


asisamus
(22.03.20)
Rus? Baya iç karartan
Vozvrashchenie
m.imdb.com


coca cola
(22.03.20)
(4)

Abd'den gelirken gıda maddesi getirmek

Buna izin var mı yoksa çıkışta sorun çıkartıyorlar mı? Bir arkadaşım özel bir un çeşidi istedi 15kg. kadar alacağım. Un da görünüş olarak uyuşturucuya benziyor çıkışta filan sıkıntı çıkarırlar mı tıstım açıkçası.
Buna izin var mı yoksa çıkışta sorun çıkartıyorlar mı? Bir arkadaşım özel bir un çeşidi istedi 15kg. kadar alacağım. Un da görünüş olarak uyuşturucuya benziyor çıkışta filan sıkıntı çıkarırlar mı tıstım açıkçası.
pinkman1
(04.11.19)
Uyusturucuya benzeyen bir yani yok unun da gida/tarim urunlerinde kisitlamalar olabilir. Sorarlarsa soylersin ne oldugunu.


hot potato
(04.11.19)
Ben un işine girmezdim açıkçası. 15 kg da çok çok fazla.


SiyamkedisiZorro
(04.11.19)
Çıkışta bavulu teslim ettikten sonra bir kontrolden geçiyor senin bulunmadığın ortamda.
Rastgele seçiliyor bavullar ve kontrol edilenlere kağıt koyuyorlar bavulunuzu inceledik diye.

Sıkıntı olursa direkt el koyabilirler ya da sorguya alabilirler. Riske değmez bence.


cakabo
(04.11.19)
1 kg olsa neyse de 15 kg un nerdeyse cuval olur. Arkadasiniz baya yuzsuzmus.


oscar
(04.11.19)
(2)

Taşucu-Silifke-Susanoğlu

hattında gidilebilecek beach club tarzı yerler var mıdır? Ayrıca bu bölgede gece akılabilecek bar,gece klubü vs. var mıdır?Teşekkürler.
hattında gidilebilecek beach club tarzı yerler var mıdır?
Ayrıca bu bölgede gece akılabilecek bar,gece klubü vs. var mıdır?
Teşekkürler.
pinkman1
(08.08.19)
susanoğlunda vardı kapandı,la barra belki açıktır. Silifkede bar club yok. Taşucunda ya da kız kalesinde olabilir ama ne kadar kaliteli olur tartışılır. Türkğ bar vs var taşcunda daha çok


fezagezgini
(08.08.19)
Erdemli-Kızkalesi tarafına bak. Bir sürü iğrenç pavyonumsu mekan var.


redskull
(08.08.19)
(7)

Bira Göbeği

Denen şey efsane midir?
Denen şey efsane midir?
pinkman1
(24.07.19)
bira göbeği= biranın yanında yediğiniz çerezlerin (karbonhidrat bombaları) oluşturduğu göbektir.


kablelvuku
(24.07.19)
Biranın kalorisi çok yüksek. Yanında hiçbi şey yemeden sadece bira içsen de göbek yaparsın çok yüksek kullanımlarda. Efsane değildir gerçektir.


mg3929
(24.07.19)
yıllardır taşıdığım göbektir. caps atabilirim.


efsanedir. ne yiyip içtiğinden bağımsız olarak sürekli yüksek kalorili şeyler tüketirsen o göbek oluşur. bira göbeğinin özel bir şekli yok yani. sürekli waffle yiyorsan waffle göbeğin olur mesela ama adı öyle sadece. bildiğimiz yağlı göbek işte.


Buğday göbeği
Wheat belly

Bu ikisini aratın. Çok fazla buğday ürünleri tüketen insanlardaki tipik vücut tipi o bira göbeği denen şey.

Hatta o vücut tipine tofi denmiş.

Dışarıdan inçe içeriden kalın manasına geliyor.

Bu söylediğim şeyleri internette biraz araştırırsanız bunun bir efsane olmadığını, buğday tüketiminin vücuda nasıl zarar verdiğini görebilirsiniz.

Olay kaloride değil, yediğin şeyin kimyasal bileşeninde.


Negombo
(24.07.19)
bira=liquid bread

ekmek gibi düşün


SiyamkedisiZorro
(24.07.19)
Metabolizma kilo almaya müsaitse bira içmeden de o göbek oluşabiliyor.
Çevremde her gün 4 bira içip filinta gibi olan insanlar mevcut.


(1)

Uydu kanal sorunu

Yeni eve tasindim ve samsung smart tv aldim. Sitede uydu altyapisi oldugunu be herhabgi bir abonelik(digiturk,d-smart vs.) almama gerek yok demislerdi. Turksat 600 tane kanal buldu ama bunlari 550 tanesinde filan “ci modulu ya da akilli kart bulunamadi” uyarisi veriyor. Lan bilsem gider parasini ve
Yeni eve tasindim ve samsung smart tv aldim. Sitede uydu altyapisi oldugunu be herhabgi bir abonelik(digiturk,d-smart vs.) almama gerek yok demislerdi. Turksat 600 tane kanal buldu ama bunlari 550 tanesinde filan “ci modulu ya da akilli kart bulunamadi” uyarisi veriyor. Lan bilsem gider parasini verir adamakilli bisey alirdim 50 tane kanal ne insanlar uydu diye bunu mu izliyor yoksa sorun benim tv.de mi?
pinkman1
(02.05.19)
yanlış kaynak seçimi var hocam, tabi 50 kanal izlemiyorlar. ci modülü kablo tv-digiturk gibi kaynaklar için gerekli kartı takıp uydu kablosuyla birlikte kullanıyorsunuz. ya yanlış kaynağa bağlanıyorsunuz, kablo tv yuvasından gelen yere taktınız tvyi. bir hata var sizde. komşulara sorun baksınlar.


adivar
(03.05.19)
(5)

Berlin gece klubü

3 gün(Pazartesi-Salı-Çarşamba) Berlin'de kalacağız 2 er kişi. Hangi clublara gitmemizi önerirsiniz? Berghain'i zorlayalım diyorum ama haftaiçi açık mı bilmiyorum. Haftaiçi hangileri canlı olur? Dünya'nın en iyi gece hayatı olan şehrine gidip de clublara gitmemek olmaz:(
3 gün(Pazartesi-Salı-Çarşamba) Berlin'de kalacağız 2 er kişi. Hangi clublara gitmemizi önerirsiniz? Berghain'i zorlayalım diyorum ama haftaiçi açık mı bilmiyorum. Haftaiçi hangileri canlı olur? Dünya'nın en iyi gece hayatı olan şehrine gidip de clublara gitmemek olmaz:(
pinkman1
(19.04.19)
tresor


Acik, hatta pazartesi sabahi BH giden bir ton insan var yazin. Sitesinden bakabilirsiniz programa. Xhain´da alternatif partiler yapiliyor, event programlarina bakin.

SchwuZ´u onerirdim cuma partileri icin. Carsamba bir seyler var mi diye programa bakin. Carsamba aksam Haus am See denenebilir, orasi geceye baslamak icin iyi bir nokta. (Eski evimin karsisi, bir selam soyleyin benden.)

Tam olarak ne aradiginizi yazarsaniz daha net cevaplar gelir. Ne bilelim, ic camasiri ile Kitkat macerasi mi yasamak istiyorsunuz, underground yerlere mi gitmek istiyorsunuz, ne istiyorsunuz?


buf-e kür
(19.04.19)
Acik degil berghain.


stavro
(19.04.19)
Kitkat'in sana uyan programi varsa ona gidebilirlrsin. Matrix var piyasa mekani.


stavro
(19.04.19)
pazartesi akşamları KitKat'ta Electric Monday. muhakkak deneyin. bi kot bi tişort gitmeyin ama. provokatif ve seksi gözükmelisiniz, fetiş olun.
berghain derdim ama pazartesi öğlene doğru kapatıyor. sabaha karşı girebilirseniz yine birkaç saat takılabilirsiniz.


(5)

Berlin Konaklama

Bayram'da 3 gün Berlin'de olacağız. Önceliğimiz gece hayatı ve takılmaca. Turistik aktiviteler 2. planda. Hangi bölgede ev kiralamamızı tavsiye edersiniz?
Bayram'da 3 gün Berlin'de olacağız. Önceliğimiz gece hayatı ve takılmaca. Turistik aktiviteler 2. planda. Hangi bölgede ev kiralamamızı tavsiye edersiniz?
pinkman1
(09.04.19)
prenzlauer berg, friedrihschein, neukölln veya kreuzberg tavsiye edebilirim. kreuzberg son seçenek olsun. ama ulaşımdan korkmayın berlinde ulaşım ağı çok iyidir
her yere metro, tram ve otobüs ile ulaşabilirsiniz.

Edit: ben olsam neukölln de kalırdım sanırım. caddeler sokaklar mekanlar çok güzel.


benim için mekan tresordur. o yüzden ona yakın yer bakardım.


En ucuz yerde kal derim.Berlin hayatimda gordugum ulasim agi en iyi sehir olabilir


turkuaz
(09.04.19)
Berlin-mitte ;)


adwokat
(09.04.19)
Biz burada kalmıştık ve gece hayatına gayet yakındı diye hatırlıyorum.

www.booking.com


Turunç
(09.04.19)
(2)

Tom ford parfum sorusu

Vanille fatale vs. tobacco vanille Tercihiniz hangisi?
Vanille fatale vs. tobacco vanille Tercihiniz hangisi?
pinkman1
(24.02.19)
Tobacco. Ölürüm o kokuya.


Tuscan leather.


(2)

Dubai'den Tr garantisi olmayan iphone almak

Bu riske girilir mi sizce? Xs max fiyatları 6,5-7k TR civarında. Yine o kadar ucuz değil farkındayım ama TR ile arasında 4k kadar bir fark var. Yurtdışından telefon getirip sorun yaşayanınız oldu mu?
Bu riske girilir mi sizce? Xs max fiyatları 6,5-7k TR civarında. Yine o kadar ucuz değil farkındayım ama TR ile arasında 4k kadar bir fark var. Yurtdışından telefon getirip sorun yaşayanınız oldu mu?
pinkman1
(10.02.19)
Apple store'dan alacaksan face time yok onlarda.

Deira'dan falan alinca da genelde refurbished ya da acilmis kutu oluyor. (Bildigin yerden almaktan fayda var deira'dan alinacaksa)


brkylmz
(10.02.19)
Son 2 telefonumu da Dubai Mall Apple Store'dan aldım, bir sıkıntı yaşamadım. Bir kere garantilik işim oldu, götürdüm yaptılar. Sadece garantisi 1 yıl onu unutmamak lazım + FaceTime yok evet.

Deira'da vs daha ucuz marketler bulunabiliyor ancak menşei karışık olunca garanti işi sıkıntı.


roket adam
(10.02.19)
(4)

Dubai Kalacak Yer

Fuar için 3 günlüğüne Dubai'de olacağız. Otel olarak hangi bölgeden rezervsayon yapmamı önerirsiniz? Fuar alanına yakın bir yerden mi yapmalıyım ulaşım zor mudur?
Fuar için 3 günlüğüne Dubai'de olacağız. Otel olarak hangi bölgeden rezervsayon yapmamı önerirsiniz? Fuar alanına yakın bir yerden mi yapmalıyım ulaşım zor mudur?
pinkman1
(04.02.19)
Ulaşım sorunlu taksi pahalı, mümkün olduğunca fuar'a yakın olun derim.

World trade center'da falan mı iş?


tsubasa
(04.02.19)
@tsubasa evet hocam world trade center'da. Jbr bölgesinde kalsak taksi ne kadar tutar ki fuar alanına?


pinkman1
(04.02.19)
wtc'nin yaninda ibis'ler var. onlarda kalirsaniz rahat edersiniz.


for the record
(04.02.19)
jbr'dan oraya 60-65 dirhem tutar.

Jbr'dan Jlt ya da Marina metro istasyonu uzak sayılmaz, metro da uyar derseniz, 40 dakika civarı sürer. Tek yön 7.5 dirhem.


tsubasa
(04.02.19)
(7)

Avrupa Sineması Top 10 Film Listesi

Sizinkileri yazar mısınız? Rus filmleri de dahil olsun lütfen.
Sizinkileri yazar mısınız? Rus filmleri de dahil olsun lütfen.
pinkman1
(17.11.18)
1-ordet
2-persona
3-man with a movie camera
4-vampyr (dreyer)
5-voshojdeniye
6-la haine
7-barry lyndon
8-la jetee
9-la belle et la bete
10-he who gets slapped


lesmiserables
(17.11.18)
Daha cok sevdiklerim illa ki vardır ama ilk aklıma gelenler bunlar:

Dogville
Whiplash
I am Daniel Blake
Force Meajure
The Square
Adam's apple
The Broken Circle Breakdown
Kynodontas
Novaya Zemlya
Mar Adentro


Amaranta ursula
(17.11.18)
@amaranta listene bayıldım.

şunları ekleyeyim:
Taxidermia
El laberinto del fauno
Una giornata particolare
Looking for eric
Queimada


esther
(17.11.18)
Güzel başlık olmuş silmeyin. Aklıma gelenler:

Mar Adentro
Ladri di biciclette
Hable con ella
Dom za vesanje
Nicija zemlja
Good Bbe Lenin
Scaphandre et le papillon
Der untergang


Super baslik olmus, zirveye “das boat” i koyup gidiyorum.


monkey
(17.11.18)
Güzel filmler önerilmiş. Kynodontas kocaman +1 hatta. Vozvraşçeniye(the return) , leviathan, solyaris, lat den ratte komma in, melancholia hemen aklıma gelenler.


Bruce
(17.11.18)
I Stand Alone
Bicycle Thieves
The Third Man
The Return
Western
La Haine
Il Posto
Rififi
The 400 Blows
Le Samouraï


(2)

Fıtık - Deadlift ikilemi

Bugün MR çektirdim, L3-4, L4-5 ;5-s1 bölgelerinde hafif kaymam olduğunu söyledi ortopedist arkadaşım. Ameliyatlık birşey değil, hafif birşey, çok kafana takma dedi. Spor yaparken, ısınmış halde olmama ve yüksek ağırlık kaldırmamama rağmen ( sırt çalışıyordum) ters bir hareket yapınca kütleme gibi
Bugün MR çektirdim, L3-4, L4-5 ;5-s1 bölgelerinde hafif kaymam olduğunu söyledi ortopedist arkadaşım. Ameliyatlık birşey değil, hafif birşey, çok kafana takma dedi. Spor yaparken, ısınmış halde olmama ve yüksek ağırlık kaldırmamama rağmen ( sırt çalışıyordum) ters bir hareket yapınca kütleme gibi ses çıktı ve çıkışta biraz sızladı; bunun üstüne gittim MR çektirdim ben de. Sporda yaptığın ters hareketten kaynaklı olmayabilir, geçmişten gelen birşey de olabilir diye ekledi. Sporda da ısınmadan başlama ve beline çok yüklenme dedi. Şimdi bu bele çok yüklenme demesinden deadlifti bırak gibi bir anlam çıkarmalı mıyım? Hareketi %100 düzgün formda yapsam bile bele binecek yükten dolayı bu fıtığın ilerlemesi gibi bir durum söz konusu olur mu? Aramızda var mı deadlift gazileri?
pinkman1
(25.10.18)
çıkarmalısın. seviyorum, gayet güzel de yapıyordum ama ben de bıraktım. overhead press yapıyordu bende gerçi ağrıyı rak olmadığı için yerden alirken. yine de riske atmak istemiyorum belimi. vücut ağırlığı ile çalışmaya döndüm manasıyla.


hasmetizm 2046
(25.10.18)
Deadlift bir güç egzersizi, amacı hem sinir sistemini hem de kasları güçlendirmek, bu nedenle özellikle Amerikalı fizyoterapistler tarafından fıtık çevresindeki kasları güçlendirip daha konforlu bir yaşam için bu tür sıkıntıları olan insanlara deadlift yaptırırlar fakat deadlift ayna zamanda en riskli hareketlerden de biri, eğer doğru şekilde yapılmazsa özellikle L bölgesini çok etkiler. Eğer formuna güveniyorsan max. ağırlıklara çıkmadan devam et, güvenmiyorsan devam etme.


angelus
(25.10.18)
(10)

Saat yorumlama

https://www.1v1y.com/urun/burberry-60593-erkek-saat-bu9010-karma-12074635Şu saati fiyattan bağımsız olarak yorumlarsanız kaç verirsiniz 10 üzerinden? Dandik mi sizce? Bana hoş geldi rengi. Birine hediye almam lazım onun için bakıyorum.
www.1v1y.com
Şu saati fiyattan bağımsız olarak yorumlarsanız kaç verirsiniz 10 üzerinden? Dandik mi sizce? Bana hoş geldi rengi. Birine hediye almam lazım onun için bakıyorum.
pinkman1
(05.10.18)
6/10. renk çok açık bence erkek saati için.


dedim ben sana
(05.10.18)
rengi erkek için uygun değil bence. kadına gider sanki.

fiyattan bağımsız demişsin ama söylemeden geçemem, çok pahalı.


elorelia
(05.10.18)
Bir erkeğin her zaman kullanabileceği bir saat değil. Çok iddialı yani. Sevmedim.


arockm
(05.10.18)
ben takmam.
etrafımda da takacak arkadaşım olduğunu sanmıyorum.


teritori
(05.10.18)
4/10
İşportacılarda dolu bunlardan


fazla basit.


mhm
(05.10.18)
Kadın saati zannettim. Meğer erkek saati diye satılıyormuş. Rengi sebebiyle günlük kullanıma gitmez bence. Çok spesifik giyinmek lazım bunun için, yoksa sırıtır.

3/10 diyorum en fazla.

Ayrıca, işportacılarda bunlardan dolu +1


skooma
(05.10.18)
2/10


alaimisema
(05.10.18)
2/10

Hediye gelse aldığım gün satılığa çıkarırım.


chicha
(05.10.18)
kadın ve feminen erkek için güzel, erkek için ı-ıh


yemrem
(05.10.18)
(5)

Instagram takip etme edilme ile ilgili

Karşılıklı takipleştiğim biri vardı. Kendisi beni takibi bırakmış. Onun profiline girdiğimde ise benim de onu takibi bıraktığım görünüyor. Fakat takip ediyordum, kendi isteğimle takibi bırakmadım. Bu kişi beni engellememiş, sayfası açık ve paylaştığı fotoları görebiliyorum. Beni takip eden ve daha
Karşılıklı takipleştiğim biri vardı. Kendisi beni takibi bırakmış. Onun profiline girdiğimde ise benim de onu takibi bıraktığım görünüyor. Fakat takip ediyordum, kendi isteğimle takibi bırakmadım. Bu kişi beni engellememiş, sayfası açık ve paylaştığı fotoları görebiliyorum. Beni takip eden ve daha fazla takip etmesini istemediğim birini, engellemeden takip nasıl bıraktırılıyor?
pinkman1
(24.09.18)
Engelleyip, ardından hemen engeli kaldırmış.


elf of darkness
(24.09.18)
Tek bildiğim yol;

Hesabını gizli yap. Ondan sonra takipçiler de gel istemediğin kişinin üzerine, listeden çıkart. Sonra hesabını tekrar aç.


kablelvuku
(24.09.18)
şöyle yapıyoruz biz onu.

artık bizi takip etmesini istemediğimiz kişi önce engelliyoruz, sonra engeli kaldırıyoruz. takipten düşmüş oluyor.


elorelia
(24.09.18)
"takipçilerim arasından çıkar" var. çok basit yani.
profilinde takipçilere tıklıyosun ilgili kişiyi bulup yanındaki 3 noktadan çıkarıyosun.


Engelleme vs olmadan doğrudan takipçi listesinden kaldırma var.
Takipçilerinize girdiğinizde ismin yanında takiptesin veya takip et yazıyor halihazırdaki takip durumunuza göre, onun yanında da üç nokta var. O üç noktaya tıklayınca takipçiyi çıkar seçeneği çıkıyor. Böyle olunca o kişinin takip edilen, sizin de takipçi listenizden kalkmış oluyor.


pike
(24.09.18)
(1)

Thy pilot alımı

-Eleme kısmı zor mu bu işin, çalışmak gerekiyor mu? -Başvuranların yüzde kaçı kabul ediliyor ve torpil durumu var mıdır? -Yurtdışında eğitim alıp THY'de pilot olarak işe girme süreci sancılı mıdır?Bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim. Teşekkürler.
-Eleme kısmı zor mu bu işin, çalışmak gerekiyor mu?
-Başvuranların yüzde kaçı kabul ediliyor ve torpil durumu var mıdır?
-Yurtdışında eğitim alıp THY'de pilot olarak işe girme süreci sancılı mıdır?
Bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim. Teşekkürler.
pinkman1
(21.09.18)
-eleme kısmı göreceli. Bence çok kolay değil. Yani eskiden değildi. Şu anki prosedüre hakim değilim. Çok değişiklik geçirdi. çalışmak gerekiyor evet.

-torpil ben duymadım. Görmedim. Ama vardır ya da yoktur diyemem. İnsanın olduğu her yerde her zaman şüphe duyarım. Başvuran aşırı derecede çok oluyor bazı dönemlerde. Ama bunların kaçı pilot olacam ben diye başvuruyor o önemli. Atıyorum 20000 başvurudan 10000'i falan öylesine geliyor. O yüzden net bir yüzde vermek zor.

- yurtdışında macaristan'da atpl alıp gelenler oluyor. Eğer illa thy'de çalışacam derseniz şansınız azalır. Çünkü thy tecrübeli first officer alımını az yapıyor. Daha çok yetiştirilmek üzere first officer alımı ilanı var. Ama pegasus, sunex, freebird farketmez derseniz macaristanda atpl alıp gelmek thy akademiden daha ucuza gelir.


godsparticle
(21.09.18)
(11)

Gece Klübü güvenlikleri

Bu adamların güvendiği şey nedir? Geçen gün önümde bir çocuğa 2-3 tane yumruk salladılar çocuk kaçtı sonra. Bu yumruğu attıkları elemanın belalı bir tip olmadıklarını nereden biliyorlar? Belki adam içerleyecek silahı alıp gelecek sıkacak bacaklarına? Belki adamın çevresi geniş, 2 transporter dolusu
Bu adamların güvendiği şey nedir? Geçen gün önümde bir çocuğa 2-3 tane yumruk salladılar çocuk kaçtı sonra. Bu yumruğu attıkları elemanın belalı bir tip olmadıklarını nereden biliyorlar? Belki adam içerleyecek silahı alıp gelecek sıkacak bacaklarına? Belki adamın çevresi geniş, 2 transporter dolusu adam yıkacak gece klübünün önüne? Bu güvenlik işini yapan adamlar ölmeyi göze alan tipler mi oluyor, ya da mafya bağlantısı filan mı oluyor bu güvenlik işini yapan tipler?
pinkman1
(06.08.18)
Normal bir insan gece kulübü güvenliği olur mu, normal olmadıkları için sıkıntı olmuyordur herhalde.


angelus
(06.08.18)
mafya bağlantıları yok. ama var diye bir şehir efsanesi olduğundan pek kimse bulaşmayı seçmiyor. birde malum izbandut gibi adamlar. normalde de bu herifleri dövmek biraz özen istiyor, dayak yeme ihtimalin yüksek olur. bu sebepten pek bulaşılmıyor işte. ama heriflerin de arkasına sığındıkları şey şehir efsanesi :)


Tears of Devil
(06.08.18)
@Tears of Devil , ya adam içerleyip gidip bi silah alıp bunların bacağına sıksa arabaya atlayıp kaçsa yakalayamazlar da nerede bulup dövecekler


pinkman1
(06.08.18)
bence arkasına sığındıkları kalıpları ve kulüplerin sahipleri. kulüp açan adamlar ise haliyle mafya bağlantılı tipler oluyor.

bu güvenliklerin ise kırk yılda bir silahlı olayı oluyordur. onun dışında sarhoş dövüp kendilerine diklenenlere iki yumruk sallıyorlar işte. delinin biri sinirlenip ayaklarına sıksa yapacak bir şey yok.o da artık işin racontası . :)


a man alone
(06.08.18)
bu dediginiz Ankara'da bir barda olmustu. Yanlis hatirlamiyorsam genc bir universite ogrencisi orada calisan kapida, tam da dediginiz gibi olduruldu.


Zaten oluyor. Kavga çıkıyor sonra araba ile gelip tarayıp gidiyorlar. Her sene 2-3 böyle haber çıkar zaten.

Rusya'da bir kere boks şampiyonuna bilmeden artislik yaptılar herif birine koydu yumruğu 30-40 gün komada kaldı bodyguard sonra kurtarılamadı öldü.


daha geçen bu bodyguardalar iki kişiye ayarlanıp itip kaktılar. meğerse bu itip kalktıkları adamlar da polismiş, hem de yunus ekiplerinden. bu güvenlikleri temiz bir haşlayıp rezil ettiler.

bir güvence falan yok aslında. tabii ki de ölmeyi göze alıyorlar adamların bir işi gücü yok zaten ne bekliyorsun.


giovanne
(06.08.18)
Vuruyorlar zaten. Bir keresinde gece 2-3 gibi sırf geyiğine arkadaşla Taksim'de leş bir mekana girmiştik. Ortam leş gibiydi sahiden, hadi çıkak lan gülmek için bile leş dedikten 10 dakika sonra falan 2-3 el silah sesi geldi. Sonra biz çaktırmadan sırıta sırıta merdivenlere doğru çıkarken kapıdaki güvenliklerden birini insanlar kucağına almış tuvalete götürdüler. Ayağından vurulmuştu. Oluyor yani, vururlar. Genelde itici adamlar oluyor, sanki dünyayı sırtlarında taşıyorlar ve o ağırlık yapıyor.


eazy
(06.08.18)
@pinkman1 oluyor zati. @a man alone'un da dediği gibi mekan sahipleri genelde sıkıntılı tipler. çalışanların da %99'u sıkıntılı tipler aşçısından çöpçüsüne kadar ziyanlık adamlar hepsi. bu sebepten kendi kendilerine bir mafyaymış havaları oluyor. ama arkası yok işte o kadar hepsi :))) sonra dayağı ve/veya kurşunu yeyip oturuyorlar. çıkınca aynı işe kaldığı yerden devam. ne kaybedecek bir şeyleri oluyor ne kazanacakları bir başka meslek. aslında durum biraz dram içeriyor :)


Tears of Devil
(06.08.18)
çok sevdiğim bir abim bu işi yapıyor/yapıyordu. kapıda dururken içeri girmeye korkarsınız, dışarıda dünya tatlısı insandır. ki bir çoğu öyle (nezih yerlerde).
olay olmadı mı? oluyor. bir kaç arkadaşı öldürüldü/yaralandı böyle.
kendilerinin bir mafya olayı var mı? yok. çoğu senin benim gibi insanlar aslında. mafya olayı mekan sahibi oluyor genelde.
yalnız sağlam insan sarrafıdırlar. en azından taksici gibi, kim orospu, kim pezevenk, kim hapçı anlarlar. kim içeride olay çıkarır kim iyi aile çocuğu çakarlar.


logisticsmanager
(06.08.18)
1 ay gece kulübü bodyguardlığı yapmış birisi olarak cevap vereyim,

-mafyayla bağlantım yok.
-mekan sahibi mafya. Mekan sahibinin arkadaşı benim arkadaşım. Paraya ihtiyacım olan bir dönemdi. Teklif de gelince kabul ettim.

-öğrenci partilerinde sıkıntı çıkmıyordu ama diğer parti günleri hep bi kavga dövüş olurdu. Millet içip içip sapıtıyor. Böyle tipleri şamarlayıp dışarı atıyorduk. Kimse intikam için gelmedi.

-bir gün tuvalette büyük bi kavga yaşandı. Biz dış kapıda beklerken içerdeki görevlilerden biri koştu geldi olayı bize ihbar etti. Bıçaklı kavga dikkat edin dedi. Ben hiç bulaşmadım. Kapıda bekledim. Diğer 2’si girdi kavgayı ayırmaya. Sonra sepetledik.

-1 ayın sonunda maaşımı aldım çıktım. Ben çıktıktan 2 hafta sonra silahlı kavga oldu. Birlikte çalıştığım bodyguardlardan biri bacağına kurşun yedi.

-bu olaydan birkaç hafta sonra club sahibi kendi mekanını kundakladı. Sigortadan para almak için. Ama ta ebesinin nikahındaki bir güvenlik kamerası bunları görüntülediği için babayı aldılar. Hapiste şimdi.


hz emreyiz
(06.08.18)
(7)

Amsterdam'da nargile cafe açmak

Evet muhteşem bir vizyonum var; hiç düşünülmemiş bir girişimcilik örneği. Ben de biliyorum. Yaklaşık 50-60k Euro ile bu planı gerçekleştirmek mümkün mü? Yoksa çok mu hayalperestim. Bu diyarlardan gitmek için aklıma gelen en efektif yol bu.Boğaziçi mühendislik mezunuyum; Anadolu'da bir şehirde aile ş
Evet muhteşem bir vizyonum var; hiç düşünülmemiş bir girişimcilik örneği. Ben de biliyorum. Yaklaşık 50-60k Euro ile bu planı gerçekleştirmek mümkün mü? Yoksa çok mu hayalperestim. Bu diyarlardan gitmek için aklıma gelen en efektif yol bu.
Boğaziçi mühendislik mezunuyum; Anadolu'da bir şehirde aile şirketimizi yönetmekteyim. Benimle beraber yöneten kuzenlerim de var ben olmasam onlar işe devam edecekler, belli bir kar payı alırım yine her sene.
Kariyerimi yanlış planladım ; başka kaçış yolum kalmadı. Şu anki şirketimiz de öyle küçük bir şirket de değil yani kalsam çok güzel paralar kazanıp, aile kurup güzel bir yaşam sürdürebilirim. Güzel para kazanıyorum da. Ama olmuyor abi yaşanmıyor bu diyarlarda.
Yüksek lisans yapıp iş aramayla filan uğraşmak zulüm gibi geliyor belli bir yaştan sonra.
Başka nasıl kaçabilirim o güzel topraklara?
pinkman1
(23.07.18)
bir ev al oradan, kar payını da al, turist vizesiyle git geri dönme.


kamile necaset
(23.07.18)
Ailemin şirketi olup da iyi para kazansam kasmam hiç. Devam ederim bu hayata. Evet vizyonsuzum.


thewhitewolf
(23.07.18)
www.google.com.tr
boğaziçi mühendislik mezununa daha uygun bence bu olay, geçen sene baya araştırmıştım ama olaylar farklı gelişince bir süre daha buralarda kaldım.


xasuo
(23.07.18)
bence olabilir mantıksız değil

ayrıca amerıka e2 vizesi ve ingiltere ankara anlaşmasına da bakın


oscar
(23.07.18)
Avrupa'da bazı ülkelerde kafelerde sigara, nargile vb kullanımı yasak. Hollanda'da nasıldır bilemem, araştır önce derim.


amsterdam'da hem turklere hem de faslilara yetecek kadar nargile cafe var zaten.


crucio
(23.07.18)
Paran var madem bir sene dünyayı gez, vizyonunu geliştir, hayatta ne yapmak istediğini keşfet sonra onu nerede yapmak istiyorsan ona uğraş. Baltalamak değil niyetim ama böyle hayal olmaz :) Boğaziçi’nde mühendislik okumak dünyanın en büyük başarısı değil tabi ama kolay da değil. süper genious değilsen test kitaplarında geçmiş bir çocukluk, gençlik ve sabahlanmış finaller demek. Emeklerinin hakkını ver derim naçizane, istiyorsan yine aç tabi Cafe ni ama şu anda çok kahvehane muhabbeti gibi geldi söylediğin


acan99670
(24.07.18)
(3)

E-Haciz

Bir müşterimde yüklü e-haciz borcu çıktı; fakat kendisi hala üretime devam ediyor hatta Bim Şok A101 tarzı marketlere satış yapıyor. Benim bildiğim kadarıyla e-haciz durumunda banka hesaplarına blokaj koyuluyor. Bu durumda nasıl çalışıyor?
Bir müşterimde yüklü e-haciz borcu çıktı; fakat kendisi hala üretime devam ediyor hatta Bim Şok A101 tarzı marketlere satış yapıyor. Benim bildiğim kadarıyla e-haciz durumunda banka hesaplarına blokaj koyuluyor. Bu durumda nasıl çalışıyor?
pinkman1
(23.07.18)
vergi sigorta borcu falan vardır. o zaman e-haciz koyuyorlar, ama hesaptaki paraya dokunmuyorlar. şimdi yapılandırır, kaldırır e-hacizleri. bişey olmaz.

ben serbest meslek erbabıyım, bende de var. müşterilerim Türkiye'nin ilk 500 firması içinde. bir şey olmuyor.


babilbaligi
(23.07.18)
Haciz, o an hesapta olan paraya geliyor. Ek hesap açıp işine devam ediyorsun.


nhtzmc
(23.07.18)
E haciz hesaba geldiği andaki tutarı blokeler sonra giren çıkan paraya bişey olmaz. 2-3 ayda bi tekrar yoklar genelde hesabı vergi dairesi. Hesapta para tutmuyorsa bir sorun olmaz.


talasas
(23.07.18)
(3)

Normal fotoğraf çekmek için Gopro

Action ile filan işim yok. Tatile gittiğimde telefonla, telefonun şarjıyla filan uğraşmayım biraz daha rahat fotoğraf çekeyim diyorum. Normal fotoğraf makinelerinin devri kapandı sanırım; bu iş için yüksek model olmayan bir gopro alsam gereksiz mi olur?
Action ile filan işim yok. Tatile gittiğimde telefonla, telefonun şarjıyla filan uğraşmayım biraz daha rahat fotoğraf çekeyim diyorum. Normal fotoğraf makinelerinin devri kapandı sanırım; bu iş için yüksek model olmayan bir gopro alsam gereksiz mi olur?
pinkman1
(10.07.18)
Bu sefer de gopro'nun şarjıyla uğraşacaksınız ki tek telefonla halletmek, gerekirse şarj aleti, powerbank taşımak daha kolay ve pratik.

Gopro'nun avantajı fotoğraf kalitesi ve daha da önemlisi geniş açı fotoğraf çekilebilmesi + video tabii ki.

Şarj edeyim tüm tatil kullanayım diye bir durum yok.


burfak
(10.07.18)
Varil efektli lensle anı fotoğrafı çekilmez. Yanlış seçim olur.


neotunc
(10.07.18)
gereksiz olur, aynı ya da yakın paraya daha kolaylıkla kullanabileceğin, daha kaliteli bir kompakt makine alabilirsin. hatta istediğin gopro modeline göre ikinci el bir aynasız makine alabilirsin. şehirde kullanmak için 100bin liraya monster truck almak gibi bişey olur.


Bruce
(10.07.18)
(4)

Ağustos'ta Tayland

Kurban Bayramı döneminde 12-13 gün süreyle Tayland'da olacağız. Tatilimizin yarısı Phuket'te geçecek. Gezecek çok yer ve ada olduğu için Phuket'te konaklama süremizi fazla tuttuk. Son 1 haftadır ise Phuket tarafından alabora olan tekne haberleri geliyor :( En son baya bir Çinli turist hayatını kaybe
Kurban Bayramı döneminde 12-13 gün süreyle Tayland'da olacağız. Tatilimizin yarısı Phuket'te geçecek. Gezecek çok yer ve ada olduğu için Phuket'te konaklama süremizi fazla tuttuk. Son 1 haftadır ise Phuket tarafından alabora olan tekne haberleri geliyor :( En son baya bir Çinli turist hayatını kaybetmiş maalesef. Bunları duyunca bizi de bir korku sardı tabii ki. Muson döneminde Tayland'da denize tekneyle açılmak gerçekten o kadar tehlikeli mi? Boşver adaları gitmeyi filan otur oturduğun yerde der misiniz? Bu dönemde oralarda bulunan oldu mu? Teşekkürler.
pinkman1
(09.07.18)
Değerli dostum,
3 kez Tayland'da bulundum. En son 2017 Ağustos'ta oradaydım. Moralini bozmayayım ama Ağustos o coğrafya için hele ki deniz için iyi bir seçenek değil. Su çok bulanık. Phi Phi adasında Ocak ayında girdiğim denizi Ağustos ayında tanıyamadım. Tekne gezisine çıktık. Sorun yoktu ancak dönüşte gel-git olunca tekne iskeleye yaklaşamadı. Açık ve fırtınalı denizde büyük tekneden küçük tekneye aktarma yaptık. Nasıl bir tehlikeydi, anlatamam.
Tekneler güvenli. Can simitleriniz her zaman takılı. Söyleyeceklerim bunlar. Bunun dışında aklınıza takılan bir şey olursa da sorabilirsiniz.
Şimdiden iyi yolculuklar...


kostas
(09.07.18)
Biz geçen yıl eylülde phuketteydik, herhangi negatif bir şeyle karşılaşmadık. Ara ara yağmurluydu o kadar. 2 günlük mavi tur yaptık adalar gayet iyiydi.


mavibalık
(09.07.18)
geçen gün 33 çinli öldü tekne alabora oldu.

onun dışında karada gezilir sorun olmaz. deniz işleri sakat.


cedex
(09.07.18)
Eylulde gecen sene bangkokta kisa sureli ama oyle yogun yagislar oluyordu ki denizde filan olsak korkudan indirirdim ne varsa. Sans meselesi, ama ben olsam en azindan tekneyle acilmazdim.


gibicibicis
(09.07.18)
(9)

Yurtici vs. Yurtdisi

Turkiye’de sadece pazar tatil olacak sekilde calisip senede 5 gun senelik izinle aylik 25.000 tl mi yoksa Avrupa’da cumartesi pazar tatil olacak sekilde calisip 15 gun senelik izinle 5000 euro mu?
Turkiye’de sadece pazar tatil olacak sekilde calisip senede 5 gun senelik izinle aylik 25.000 tl mi yoksa Avrupa’da cumartesi pazar tatil olacak sekilde calisip 15 gun senelik izinle 5000 euro mu?
pinkman1
(27.06.18)
tr


brkylmz
(27.06.18)
como gölü kıyısındaki lüks butik bir bir otelde remy martin içerek manzara izleyemeyeceksem 25 bin tl maaşın ne anlamı var ki?

bu arada 5 bin avro da 25bin tl civarı ediyor, hani belki farkında değilsindir diye şeediyim dedim.


Bruce
(27.06.18)
Tabii ki EU. Hos bu senin vizyonuna da bagli.

Abi 5000 euro 26.7k bu arada, nasil bir soru lol @bruce


perfectum
(27.06.18)
5000€ türkiye için çok iyi ama gideceğiniz yer için nasıl bir para?
kira fiyatları, yiyecek içecek, diğer gider kalemleri... bilginiz var mı?


tabudeviren
(27.06.18)
avrupa. noel tatilleri, resmi tatiller vs de eklersen en az bir ay tatilin var avrupa'da.

cok uc pahali bir yer degilse, avrupada 3 bin euro bile olur. hayat standardi avrupa'da daha iyi, kafalar rahat.


her türlü avrupa.


babilbaligi
(28.06.18)
5 sene tr'de calisip gelirini duzgun sekilde yatirima yonlendirip, 5 sene sonra eu'daki benzer is imkanlarini degerlendirip (hem de daha kidemli olarak) birikimle birlikte eu firsatini degerlendirmek en guvenlisi olur.


hybridus
(28.06.18)
eu


orange coffee
(28.06.18)
şehre/ülkeye bağlı olmak kaydıyla eu


awlmi
(28.06.18)
(1)

Fizibilite Raporu

Organize Sanayi'nde başvuru için 1-2 sayfalık kısa bir fizibilite hazırlamamı istediler. İnternette araştırdığımda sektörümle ilgili çok detaylı fizibilite raporları çıkıyor. 2 sayfalık basit bir fizibilite raporunda nelerden bahsetmeliyim?
Organize Sanayi'nde başvuru için 1-2 sayfalık kısa bir fizibilite hazırlamamı istediler. İnternette araştırdığımda sektörümle ilgili çok detaylı fizibilite raporları çıkıyor. 2 sayfalık basit bir fizibilite raporunda nelerden bahsetmeliyim?
pinkman1
(25.06.18)
Neyin fizibilitesi tam olarak?

Üretim yapacaksan, o işin hammadde tedarikinden başlayarak sonu kullanıcıya satışına kadar süreçleri değerlendirip bilgi vermen lazım.

Yani üreteceğin şeyin hammaddesi şurada şu fiyatlara alınabiliyor deyip teklifi gösterirsin. Sonra hedeflediğin üretim miktarı için kapasite çalışması. Ürünü satmak için pazar araştırması vs.


himmet dayi
(25.06.18)
(4)

Alkol kokusunu ne giderir?

Dün çok felaket içtim, birazdan de dedemi oy kullnamaya götürmem lazım. Leş gibi kokuyorum. Kendisi sevmez böyle şeyleri tepki gösterebilir. Kokuyu gidermek için ne yapılabilir :(
Dün çok felaket içtim, birazdan de dedemi oy kullnamaya götürmem lazım. Leş gibi kokuyorum. Kendisi sevmez böyle şeyleri tepki gösterebilir. Kokuyu gidermek için ne yapılabilir :(
pinkman1
(24.06.18)
duş, diş fırçalama+çalkalama suyu, süt, roka, soğan, sarımsak.


golgi aygıtı
(24.06.18)
Karanfil cignemek en ucuz, kolay ve kesin cozum.


buf-e kür
(24.06.18)
Miden bol kalmasın bişeyler atıştır.


caletti
(24.06.18)
sırasıyla;
tuvalet, duş, yemek, soda, su, limon, mint.


brakgn
(24.06.18)
(13)

Hiç çalışmamak için ne kadar lazım?

1)Elinize toplu bir para geçecek, hayatınız boyunca yatıp gezeceksiniz. Ne kadar bir meblağ sizi kurtarır? 1 Milyon $ yeterli midir bunun için? 2) Dilediğiniz para elinize geçti diyelim, hangi ülkede yaşamınıza devam edersiniz? Yoksa Tr'de ikamet edip sürekli gezmeye mi gidersiniz?
1)Elinize toplu bir para geçecek, hayatınız boyunca yatıp gezeceksiniz. Ne kadar bir meblağ sizi kurtarır? 1 Milyon $ yeterli midir bunun için?
2) Dilediğiniz para elinize geçti diyelim, hangi ülkede yaşamınıza devam edersiniz? Yoksa Tr'de ikamet edip sürekli gezmeye mi gidersiniz?
pinkman1
(22.06.18)
hiç çalışmayacaksam ve vize sıkıntısı yaşamayacaksam aylık 800 dolarla yaşamayı çalışmaya tercih ederdim. 800 dolarla dünyanın gelişmiş ülkelerinde öğrenci gibi diğer ülkelerinde de memur gibi yaşarsın. ayrıca gitigin yerlerde başit işlerde çalışırsan dünyayı da gezersin bu parayla. milyon lazım diyenlere aldırma.


rosey
(22.06.18)
1 milyon 1 sene yeterse cok iyi oyle soyleyeyim. Rakam veremiyorum ama cok cilgin meblaglar lazim.
Muhtemelen Avrupa'da yasarim. Bir sure Amerika'da da yasayabilirim. Ya da bir sure Avrupa, geri kalani Amerika yaparim bilmiyorum. Arada birkac aylik periyodlarla farkli cografyalar. Asla tek bir yerde olene kadar yasamam. Kahrolasi bir sahil kasabasinda emekli hayati yasmamam.


stavro
(22.06.18)
1) 60 yıl daha yaşasam seneye 75000 TL düşüyor.
Ayda 6250 TL
İnanılmaz lüks bir yaşam süremem demek ki. Yetmeyebilir. Normalde yeter tabi de, hayal kuruoz surda.

2) Sanırım önce gider 3-5 sene Amerikada yaşarım. Param olmadıgı için yapamadıgım şeyleri yaparım. Eğitim de alırım, mesleğimi yapmayacak olsam da. İcimde kaldı kalacak cunku. Sonra gelirim burda STK faaliyetleri vs takılır surekli de gezer gezdiririm


1 milyar dolar.

london nyc tropik adalar ve arasıra türkiye:)


lata
(22.06.18)
çalıştığım yer için aylık 40bin tl kira ödeniyor. kazara 1-2 defa gününde ödemeyi unuttuk. bize dönüş yapmadı mal sahibi.. böyle bir mal mülk alırdım bir yerden. örneğin bahsettiğim iş yerinin ederi 5-6 milyon olsun. veririm kiraya, aylık 20bine de razıyım :)


silah taciri
(22.06.18)
5m usd lazım

1m İsviçrede dursun herşeyi kaybedersem diye
1m biyere saklarım (bkz.nectome)
1,5m çeşitli yatırımlar
1,5m yat kat


owaki
(22.06.18)
10 milyar dolar lazımmış hahaha Kemiksiz 20 bin kira gelirleri olsun her ay, yüzde 90'ı çalışmayı bırakır.Ya da göstermelik bi işyeri açar, aslında çalısıyorum hissini vermek için.


ırene adler
(22.06.18)
1 milyon türk lirası yetiyor.
Böyle bir param olsa tayland, filipinler vs oralarda yaşayıp gezmeye devam ederdim. Bir süre de latin amerika'da yaşamak isterim.


peggy
(22.06.18)
1 milyon dolar yeter rahat. Avrupa’da yaşarım, İspanya’da falan.

1 milyar dolar ne lan. O paraya faiz lobisi kurarım ibneliğine soğan fiyatını falan arttırırım.


6 milyon dolar


orpheus
(22.06.18)
hazıra dağ dayanmaz lafı benim için söylenmiş olabilir. dışarıdan bakıldığında tek masrafım yemek ve sigara gibi görünüyor ama elimi kolumu bağlayıp bir odaya kilitlesen ben o odada günde 2-3 bin euro harcamayı başarırım elimde para olsa, biliyorum. hayatımda beni frenleyecek, plan yapmaya ve ölçülü yaşamaya teşvik edecek bir "geçim sıkıntısı" ve "uğraş" yoksa eğer hiçbir meblağ beni kurtarmaz. ayda 100 bin euro verirsin, gidip almanya üçüncü lig takımını satın almaya kalkarım; iki sene sonra 1 milyon euro borç birikmiş olur, kendimi asarım bu sefer.

günde 4-5 saat çalışıp hem kendimi geliştirebileceğim hem de insanlara faydalı olabileceğim bir iş yaptırsınlar bana, bunun karşılığında almanya'da 5 bin euro'ya tavım, fazlasını istemem.

yok "asla para için çalışmayacaksın" diyorlarsa her ay 1 milyon euro vermeleri lazım. boş bakkal taşak tartar hesabı, ben uğraşacak bir şeyim yoksa deli gibi harcarım. 12 yaşındayken bir çocuğun "zıplayan top"u çok hoşuma gittiği için bugünün parasıyla 5 lira verip satın almıştım aq düşün öyle bi adamım. günün 24 saati benim olacak da ayda 3-5 bin euro'yla geçinebileceğim, piiii. mümkünatı yok. salağım ben.


der meister
(22.06.18)
1. 1 milyon dolar 20-22 yil yeter bana. Olumlu.

2. Sehir degistiririm muhtemelen ama Almanya'da kalmaya devam ederim. Biraz daha uzun tatil yaparim, yasam standartim asagi yukari ayni kalir.


buf-e kür
(22.06.18)
4 milyon$ gerekiyor hesapladık


kuşekağıt34
(22.06.18)
(5)

Yavaş tempo vs. Hiit

40 dk. hızlı yürüyüş/yavaş tempolu koşu mu yoksa 20 dk. hiit mi yağ yakımı açısından daha etkilidir? Spor salonunda bakıyorum koşu bandının üzerine çıkıp 1 saat öyle boş boş yürüyorlar. Vücudu, kardiyovasküler sistemi zorlamadan bu şekilde efektif yağ yakımı yapılabilir mi? Sonuçta hareket etmek ev
40 dk. hızlı yürüyüş/yavaş tempolu koşu mu yoksa 20 dk. hiit mi yağ yakımı açısından daha etkilidir? Spor salonunda bakıyorum koşu bandının üzerine çıkıp 1 saat öyle boş boş yürüyorlar. Vücudu, kardiyovasküler sistemi zorlamadan bu şekilde efektif yağ yakımı yapılabilir mi? Sonuçta hareket etmek evde oturmaktan her türlü iyidir ama nabız 170-180'leri görmeden yapılan kardiyolar bana çok boş görünmeye başladı. Fikirleriniz neler bu konuda?
pinkman1
(15.06.18)
tabi ki hiit kardiyo. somut olarak gözlemlemek için de hr belt alıp iki antremanı da deneyeceksin. nabzın bu iki antremanda ne kadar yükselecek diye.


guest9999
(15.06.18)
tabii ki hiit. koşmak şart değil, bisiklet de olur, eliptik de olur.


giovanne
(15.06.18)
Daha uzun soluklu low-intensity cardiolarla, daha kisa soluklu ama high intensity intervaller atrenman sirasinda yag yakimi acisindan asagi yukari ayni hatta belki low intensity icin daha fazla..

Lakin EPOC ( Excess Post-exercise Oxygen Consumption) icin durum degisiyor. Bu konuda HIIT daha etkili. yani HIIT antrenman sonrasinda yag yakimini daha uzun sure devam ettiriyor. Dolayisiyla toplam etkide HIIT daha fazla yaktiriyor.

Low intensity baglaminda ama tabi 50-60 dk laylaylom yuruyorsan tabii ki bir halta yaramaz. yine belli bir hafif-orta tempoda uzun sure tutmak belli bir seviyenin altina inmemek gerek nabiz ve tempo baglaminda.

insanlar treadmill uzerinde hiit kosmuyorlar cunku bazi insanlarin dizlerine vurabiliyor ya da kosmak zorlayabiliyor.

tabii illa kosmasina gerek yok spinning olur o olur bu olur cesit cok.


AlsterWasser
(15.06.18)
HIIT

bu da yapılan çalışma

www.colorado.edu


noluyo yaa
(15.06.18)
HIIT daha çok kalori yaktırır ama yağ yakımı hemen hemen eşit olur, hatta yürüyüşü ne kadar uzun süre devam ettirirsen yağ yakımı o kadar artar ama HIIT süresi uzadıkça dokulara oksijen taşınması azaldığı için anaerobik solunum geçer, yani oksijenle yağ oksidasyonu durur şekerden ATP üretmeye başlarsın. Günlük enerji üretimi durağan-yavaş anlarda yağlardan, yüksek tempo gerektiren durumlarda karbonhidrattan karşılanır.


angelus
(15.06.18)
(4)

Bodrum

İnsanlar neden bayramlarda akın akın Bodrum'a gidiyor? Neyi var bu kadar Bodrum'un? Kaş'a gidin Side'ye gidin Marmaris'e gidin. Bir sürü yer var. Neden illa Bodrum? Beyaz Türklerin toplanma mekanı mı burası?
İnsanlar neden bayramlarda akın akın Bodrum'a gidiyor? Neyi var bu kadar Bodrum'un? Kaş'a gidin Side'ye gidin Marmaris'e gidin. Bir sürü yer var. Neden illa Bodrum? Beyaz Türklerin toplanma mekanı mı burası?
pinkman1
(14.06.18)
Bir sürü koy var ve manzara güzel. Belediyesinin de çevrecilik ve şehir planlama zerre sikinde olmadığı için her metrekaresini imara açıyor ve neredeyse İstanbul nüfusunun yarısını alacak kadar yazlık var. O yüzden insanlar gidiyorlar. Gidebiliyorlar. Bodrum'da yazlığımız var demek prestij gibi bir şey. Bodrum'da dağın başında yazlığın olsun, karşındakine "Bodrum'da yazlık" dediğin zaman artı puan geliyor.


malheiros
(14.06.18)
daha nezih olduğunu iddaa edebilirim bodrumun diğer yerlerden, adı var bir kere side ye gittim demekle bodruma gittim yha havasını atamazlar yoksa.


eja
(14.06.18)
aslında bodrum küçük, basık ve tatil yapılacak en son yerlerden biri.

bodrum'a gidiyorum diyenlerin çoğu bodrum çevresindeki yerleşkelere, köylere, tatil köylerine vs gidiyorlar.

turgut reis'e giden adam bile bodrum'a gidiyorum diyor. güvercinlik, gümüşlük, torba, gümbet, türkbükü, bargilya vs muğla'nın neredeyse bütün sahil şeridini bodrum olarak adlandıran bir yurdum geneli var.

ilginçtir ki marmaris, didim, datça falan bir şekilde bağımsızlıklarını kazanabilmiş yerler, oralara gidenler bodrum'a gidiyorum demezler:)


makbur
(14.06.18)
Bodrum küçük İstanbul çünkü, ihtiyacın olan her tür, her şeyden orada var. Bilmeyen Bodrum'u merkezden ibaret zanneder, halbuki gerçekten her tada ve bütçeye hitap eden ortamı var. Bir diğer artısı da uçaktan inip tatil ortamına geçmenin 30 dk falan sürmesi. Mesela Kaş'a gitmek için Dalaman'dan 4 saat yol çekmen gerekiyor, Side ve Marmaris de öyle uzak.

Yılda 4-5 kere falan Bodrum'a gidiyorum, genelde cuma akşam mesai çıkışı uçağa binip pazar gecesi dönüyoruz. Çok keyifli oluyor.

Edit: bu arada Bodrum yarımadası'nın tamamına Bodrum denir, yani Yalıkavak'tan GÜmüşlük'e, Torba'dan Bitez'e Bodrum diyorlar, bunun sebebi de o yarımadanın adının Bodrum olması: turkeytravelplanner.com Ki zaten Bodrum merkez ve civarında kesinlikle tatil yapılmaz, leş bir ortamı var.


roket adam
(15.06.18)
(3)

Slim-Fit T-shirt

Erkekler için güzel vücudumuzu ve kaslarımızı teşhir edebilmek için hangi markanın slim-fit t-shirtleri idealdir? Birçok markanın slimfit'leri yine de çok sıkı olmuyor, biraz bol geliyor. Gidip Armani'ye de para vermeyeceğimize göre hangi markaya yönelmek lazım?
Erkekler için güzel vücudumuzu ve kaslarımızı teşhir edebilmek için hangi markanın slim-fit t-shirtleri idealdir? Birçok markanın slimfit'leri yine de çok sıkı olmuyor, biraz bol geliyor. Gidip Armani'ye de para vermeyeceğimize göre hangi markaya yönelmek lazım?
pinkman1
(12.06.18)
diesel'e bakabilirsin. zara'nın yeni fit tshirtleri çıktı onlara bakabilirsin.


H&M iyi bence.


lata
(12.06.18)
zara biçilmiş kaftan bu iş için.


(2)

Transfer uçuşla ilgili

A ve B noktası Türkiye içinde; C noktası yurtdışında birer şehir olsunlar. A noktasından B noktasına bilet aldım; daha sonra B noktasından da C noktasına bilet aldım. Bu biletleri ayrı ayrı aldım; yani A noktasından C noktasına B şehri aktarmalı bir bilet almadım. .Dolayısıyla bu ucuşlar transfer u
A ve B noktası Türkiye içinde; C noktası yurtdışında birer şehir olsunlar. A noktasından B noktasına bilet aldım; daha sonra B noktasından da C noktasına bilet aldım. Bu biletleri ayrı ayrı aldım; yani A noktasından C noktasına B şehri aktarmalı bir bilet almadım. .Dolayısıyla bu ucuşlar transfer uçuşuna girmiyor. Ayrıca Planlanan iniş süresinde B noktasına indikten sonra C noktasına kalkacak olan uçak ile arasında 4-5 saat vakit var Bu uçuşları müşteri hizmetlerini arayıp ya da havayolu ofisine gidip ücretsiz bir şekilde bağlantılı uçuş haline getirme şansım olur mu sizce? A şehrinden B şehrine giden uçak rötar yapar ve C şehrine giden uçağı kaçırırsam bir hak elde edemiyorum sanırım güncel şartlarımla.
pinkman1
(08.06.18)
Hayır yapmıyorlar bağlantılı.

Uçağı kaçırırsanız havayolu aynı ise canları isterse yapıyorlar. Ben THY yüzünden yine THY uçağınu kaçırmıştım bağlantılı uçuş değildi. Baya bağırdım çağırdım business işe gönderdiler sadece business ta yer var diye. Pegasus yapmaz ama bence. Zorunda da değiller.

Aynı havayolu değilse zaten şansınız yok.


Aynı havayoluysa havalimanında bağlatabilirsiniz. Kontuarda deva uçuşum var demeniz yeterli. Bağlamaktan kasıt zaten bir sonraki uçuşun boarding kartını verecekler. Sistemde de aktarma yolcusu olarak çıkacaksınız. Bu dediğim uçuş günü kontuarda geçerli. Call center falan bağlamaz uçuşu.


(3)

İnternet hızı

24 mpbs kullanıyorum uydunet. Fakat hiçbir dizi film sitesinde 720p kalitesinde bir videoyu şöyle kaymak gibi akarak izleyemiyorum. Hep bir takılmalar duraklamalar filan. Speedtest'ten hızımı kontrol ediyorum hiçbir sıkıntı yok, download hızım filan da gayet normal. Ne olabilir sıkıntı? Teşekkürler
24 mpbs kullanıyorum uydunet. Fakat hiçbir dizi film sitesinde 720p kalitesinde bir videoyu şöyle kaymak gibi akarak izleyemiyorum. Hep bir takılmalar duraklamalar filan. Speedtest'ten hızımı kontrol ediyorum hiçbir sıkıntı yok, download hızım filan da gayet normal. Ne olabilir sıkıntı? Teşekkürler
pinkman1
(03.06.18)
32 mbps adsl kullaniyorum. Netflix 1080p’de bir kere bile buffering yapmadi 1 yildir.

Problem ahmet’te.


brkylmz
(03.06.18)
Siteler dandik. Torrentten su gibi çek izle


glamdr1ng
(03.06.18)
Kablosuz net ise uydunetin modemleri bu konuda yetersiz. Kablo ile bağlanıyorum derseniz modemde problem olabilir. bir de filmleri puhutv, netflix gibi yerlerde izlemenizi öneririm. diğer sunucular genelde yavaş oluyor.


teknikekip
(04.06.18)
(1)

Antalya

3 sap bi geceyi Antalya’da gecirmemiz gerekiyor. Aksam nerede takilip nerelerde icebiliriz? Kaleici’ndeki barlarda filan dam muhabbeti donuyor mu? Tesekkurler
3 sap bi geceyi Antalya’da gecirmemiz gerekiyor. Aksam nerede takilip nerelerde icebiliriz? Kaleici’ndeki barlarda filan dam muhabbeti donuyor mu? Tesekkurler
pinkman1
(26.05.18)
kopmalık yerlerde oluyordu en son, tudors gibi. iğrenç o yerler gerçi. sheffield pub'ı öneririm, kaleiçi'nde.


nice tnetennba
(26.05.18)
(3)

Alkol ve uyku

Eskiden cok ictigim geceler bebek gibi uyurdum 12 saate vururdum, artik 4 saatten fazla uyuyamiyorum. Alkol resmen uyarici etki yapiyor saat kac olursa olsun uyuduktan sonra 4 saat icinde uyaniyorum ve zerre uykum gelmiyor. Bunun da acisi ertesi gun cikiyor tabi(yorgunluk,halsizlik vs.) Nedir abi bu
Eskiden cok ictigim geceler bebek gibi uyurdum 12 saate vururdum, artik 4 saatten fazla uyuyamiyorum. Alkol resmen uyarici etki yapiyor saat kac olursa olsun uyuduktan sonra 4 saat icinde uyaniyorum ve zerre uykum gelmiyor. Bunun da acisi ertesi gun cikiyor tabi(yorgunluk,halsizlik vs.) Nedir abi bunun sebebi:( oyle 3-4 bira icsem uyurum, bahsettigim ornegin bi 35’lik raki ustune 3-5 bira cila yaptigim geceler. 27-28’i gectikten sonra cidden hersey degisiyomus ya hic inanmazdim buna ama maalesef dogru.
pinkman1
(20.05.18)
içki içince bende çok uyuyamıyorum.. ertesi gün yaşananlar da ne içiğinle alakalı bence, biradan sonra bende en fazla bacak ağrısı oluyo su içmek önemli


vhs kaseti
(20.05.18)
cigeriniz sabah kadar sovuyosa belki icerden?


imnotsureabout
(20.05.18)
Büyük ihtimal çok alkol aldığın dönemde düzensiz bir yaşama sahip olman. Alkolü minimize et, çok su iç, gece yarısından önce de yat. Gerçi çalışma saatlerini , yaşam tarzını vs. bilmeden söylüyorum bunu. Olmazsa da doktora git.


dougsampson
(20.05.18)
(2)

Laptop karşılaştırma

Şu 2 modelden birini alacağım hangisini alayım? Özellikleri arasında pek bi fark göremedim ben.https://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-5379-intel-core-i7-8550u-8gb-256gb-ssd-ubuntu-13-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-tg55f82c-p-HBV00000AQRW4https://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-7373-intel-core-i7-
Şu 2 modelden birini alacağım hangisini alayım? Özellikleri arasında pek bi fark göremedim ben.
www.hepsiburada.com
www.hepsiburada.com
pinkman1
(01.05.18)
ucuz olanı al geç. birinde fazladan windows 10 var diye 1000 liraya yakın fark var. internetten windows 10'u nasıl edineceğini araştır, kendin halledersin.


Neill
(01.05.18)
ucuzu al arada fark yok.


jamswety
(01.05.18)
(7)

Gece klubünde giriş cümlesi

Gece klubünde kadınlara karşı en ideal ya da sizin tercih ettiğiniz giriş cümlesi nedir? Uzun süre bakışsam o elektriği alsam bile gidemiyorum yanlarına ya gidip selam naber mi deniliyor ne deniliyor bu durumlarda? Medeni cesaretsizliğimden değil de kafamda giriş cümlesi bulamadığım için ve muhabbet
Gece klubünde kadınlara karşı en ideal ya da sizin tercih ettiğiniz giriş cümlesi nedir? Uzun süre bakışsam o elektriği alsam bile gidemiyorum yanlarına ya gidip selam naber mi deniliyor ne deniliyor bu durumlarda? Medeni cesaretsizliğimden değil de kafamda giriş cümlesi bulamadığım için ve muhabbet konusu bulamazsam korkusundan gidemiyorum yanlarına. Önerileri alıyım.
pinkman1
(30.04.18)
uzun sure bakistiysan ne dediginin degil nasil dediginin onemi daha cok. o mekan hakkinda konusabilirsin, ickiler veya muzik hakkinda konusabilirsin. cok onceden bunlari dusup kendinde baski yaratmana gerek yok.


baldur2
(30.04.18)
Hahaha aklıma üniversitede okurken şeyhg'imin söylediği şu cümle geldi: ''Eğer sıradanın üzerinde yakışıklılığın ya da paran yoksa illa çalışkan olceksin hacı''

iyi oldu iyi, kadınlar kendilerine rağbet olan ortamlarda sıradanlıktan hazetmezler. Yani şeyhg'imin dediği vasıflarınız yoksa ya büyük şansa ihtiyacınız vardır ya da orijinal bir ''durum girişi''ne.

Filmlerin/dizilerin intro'ları gibi düşün, bi' patlama oluşturman lazım ve bunu da duruma göre yapman lazım. Yani orada olan bir aksiyona kinayeli-komik bir yakıştırma olabilir.

Giriş cümlenden çok anı yakalayabilmen önemli. lanet olası ''timing''


mete kudur
(30.04.18)
Aramızdaki tacizciler ortaya çıkmış hemen, ne hoş. No means no, insanı hasta etmeyin.


inawen
(30.04.18)
Hatun hoşlandıysa ne dediğinin önemi yok.


[GODDARD]
(30.04.18)
pek belli olmayan bir ayrıntıya dikkat ettiğini belirt. ne bileyim tişörtünün üstündeki yazı, bir kolyesi saati vb. varsa ve o markaya dair bir şeyler biliyorsan. hatta belirt yanlış oldu onu kullanarak başka bir yerlere bağlı konuşmayı ve onu da cevap vermeyi arzulattıracak bir şey olsun. ergen inatlaşması gibi olmasın tabi.

bu kadar karışık yani ^^

seni beğenmediyse hiçbir önemi yok zaten.


dafaisss
(30.04.18)
gece klubündeyse are you sex?, are you cola? ile giriyorum ben.

gece klubünde pek duyulmaz da ne içiyorsanız seviyorsanız onun konusuyla girebilirsiniz. şu kokteyl güzel sever misiniz gibi, sonra da ısmarlarsınız.


senolll
(30.04.18)
high five


superb
(30.04.18)
(4)

Benden de bir laptop tavsiyesi sorusu

Hiç oyun oynamam; dizi, film izler; excel'de oynaşırım. İnternette birkaç forum takip eder, canlı bahis takılırım. Bir de yola çok gittiğim için tren ve otobüste çok kullanıyorum. Yani şarjının da biraz uzun gitmesi gerekiyor. Şarj konusunda macbook ile yarışacak herhangi bir marka olduğunu düşünm
Hiç oyun oynamam; dizi, film izler; excel'de oynaşırım. İnternette birkaç forum takip eder, canlı bahis takılırım. Bir de yola çok gittiğim için tren ve otobüste çok kullanıyorum. Yani şarjının da biraz uzun gitmesi gerekiyor. Şarj konusunda macbook ile yarışacak herhangi bir marka olduğunu düşünmüyorum ama kullanım amacıma göre macbook da biraz lüks kaçıyor sanki. Ne tavsiye dersiniz? i7 filan da gerek yok heralde bu şartlarda.
pinkman1
(26.04.18)
şarjının iyi gitmesini istediğin ve yolculuk yaptığın için 2si1 aradalar iyi olacaktır. oyun da oynamadığın ve çizim mizim - render işleri yapmadığın için bunların özellikleri de fazla fazla yeter. tek sorun bunların harç disk kapasitesi 32, 64 gibi az oluyor ama hızlı harddiskler oluyor. gerekirse harici alırsın. mesela şöyle bir şey olabilir ;

www.teknosa.com


Neill
(26.04.18)
i5 ve i7 arasinda oyle bariz fark yok. i5 7.nesil al gec.


imelih
(26.04.18)
şarj hariç dediklerini core2duo'lar ile gayet yapabiliyordum.

ve bence bir telefon ile aynı kapasiteye sahip bir şey alınmaz. 32 -64gb nedir allah aşkına.

ekranı küçük tutmak mühim diyeceğim ama fiyatlar yüksek.


Chromebook. şarjı 10+ saat gidiyor bendeki en dandik modelinin.


idonthaveatvset
(26.04.18)
(5)

Light kola bağımlılığı

5 sene önce sigarayı bıraktım; 100 kg.a yaklaştım; daha sonra düzenli spora başladım ki hala devam ediyorum; gayet formda ve fit bir vücuda ulaştım. Hayatımdan basit şeker ve gereksiz besinleri çıkardım. Arada nargile keyfi yapıyordum onu da bıraktım. Bu kadar şeyi boşlayınca light cola'ya dadandım
5 sene önce sigarayı bıraktım; 100 kg.a yaklaştım; daha sonra düzenli spora başladım ki hala devam ediyorum; gayet formda ve fit bir vücuda ulaştım. Hayatımdan basit şeker ve gereksiz besinleri çıkardım. Arada nargile keyfi yapıyordum onu da bıraktım. Bu kadar şeyi boşlayınca light cola'ya dadandım. 2 senedir düzenli olarak günde 1-2 lt. arası light kola içiyorum.O kadar bağımlı olduğum şeyi bırakınca bir boşluk oluşuyor ; bunu da kolayla doldurdum. Baya baya amele gibi düzenli kola içiyorum. Öğle yemeği akşam yemeği spor çıkışı dizi film izlerken yanıma hep bi kola tenekesi ya da şişesi oluyor.Cumartesi alkolünü saymazsak tek kötü alışkanlığım bu kola namussuzu kaldı. Kolanın yerine replace edebileceğim daha az zararlı kalorisiz birşey var mı:(
pinkman1
(13.04.18)
Light kola > Zero kola > aromalı maden suyu > sade maden suyu > su

adım adım düşür abi


güneyli çocuk
(13.04.18)
her şeyin fazlası zarar bence. tavsiyem kendinize taze sıkılmış meyve sularına yönelmeniz. bir süre sonra zaten amaan ne uğraşacağım ya deyip minimuma indirirsiniz. bu arada benim 5 yıl boyunca düzenli bir şekilde kola içen bir arkadaşım sıfırdan dişlerini yaptırmak zorunda kaldı geçtiğimiz sene. acilen bırakmanızı tavsiye ediyorum.

edit: kendiniz sıkın aman dışardan almayın.


golgi aygıtı
(13.04.18)
meyve suyu cok sekerli olur. bence sade soda veya bitkisel cay gibi seylere abanin.


hot potato
(13.04.18)
maden suyu koydum ben yerine. arada disarda kacamaklar oluyor ama eve sokmuyorum. maden suyu candir.


cooperr
(14.04.18)
maden suyu beypazarı olsun, bol asidik kolayı aratmaz gibi.


rich folks hoax
(14.04.18)
(7)

Günübirlik Sivas

Yarın Sivas'ta olacağım. Neler yapayım nerede yemek yiyeyim? Madımak'ın son durumu nedir ziyaret şansımız var mı? Teşekkürler.
Yarın Sivas'ta olacağım. Neler yapayım nerede yemek yiyeyim? Madımak'ın son durumu nedir ziyaret şansımız var mı? Teşekkürler.
pinkman1
(10.04.18)
aklıma istemsiz olarak bu geldi

www.youtube.com


booty hunter
(10.04.18)
madımak tadilat görüp eski haline dönmüştü son zamanlarda da kültür ve bilim müzesi mi yaptılar ne, kültür ne alakaysa:) ziyaret edecek pek bişi yok yani. ama yemek ye, en güzel döneri, en güzel köfteyi, etli etmeği yiyebileceğin şehirlerden biridir. bide fırınların önünden geçersen bir katmer al onun tadına bak. mis kebap hala duruyorsa orda yiyebilirsin, lezzetçi vardı o da güzel, aşçıbaşı'nın da tatlıları iyiydi.


Katmer ve çörek <3
Buruciye medresesi


megalomaniac
(10.04.18)
sabah kelleci bulup kelle yiyebilirsin. Mis kebap'da sivas köfte deneyebilirsiniz. Hamamları meşhurdur hamam sefası yapabilirsiniz.


1917
(10.04.18)
Aksam ustu kalin giyin. Gunduz sicaksa da aldanma, aksam mevsim degisiyor:)


stavro
(10.04.18)
@1917 Mis kebap kapanmış sanırım.


Memleketimin köftesi, döneri müthiş. Madımak oteline gelince, evet kültür ve bilim müzesi oldu. Arkadaşın dediği gibi, sabahları ve akşamları çok soğuk oluyor :(


noeldayın
(10.04.18)
(2)

Mantık sorusunun mantığı

Resimdeki soruda ne anlatmak istiyor? Hiçbirşey anlamadım. Cevabı filan merak etmiyorum neyi sorduğunu anlamak istiyorum sadece. Mesela (B,A,C) neden yok?
Resimdeki soruda ne anlatmak istiyor? Hiçbirşey anlamadım. Cevabı filan merak etmiyorum neyi sorduğunu anlamak istiyorum sadece. Mesela (B,A,C) neden yok?
pinkman1
(06.04.18)
Valla sayılar teorisi dersinde görmüştük tam emin değilim ama.

(A,B,C) = (A → A) (B → B) (C → C) = (B,A,C) = (B → B) (A → A) (C → C)

(A,BC) = (A → A) (B → C)

(A,CB) = (A → A) (C → B)

(B,AC) = (B → B) (A → C)

(B, CA) = (B → B) (C → A)

(C, AB) = (C → C) (A → B)

(C, BA) = (C → C) (B → A)

ABC = (A → B) (B → C)

ACB = (A → C) (C → B)

BAC = (B → A) (A → C)

BCA = (B → C) (C → A)

CAB = (C → A) (A → B)

CBA = (C → B) (B → A)


imelih
(06.04.18)
(A, b, c) ile (b, a, c) aynı şeye geliyor da ondan.


(3)

Sakarya / Sapanca

İş için 1 gece kalmam gerekiyor. Araba kiralayacağm. Gece Sapanca'da mı kalayım yoksa merkezde mi? Daha önce Sapanca'ya hiç gitmedim.Sapanca'da kalmana gerek yok gündüz gözüyle gezsen yeter mi dersiniz yoksa akşam rakını Sapanca'da iç 1 gece de yat mı dersiniz? Gerçi memleketin geldiği bu halde ra
İş için 1 gece kalmam gerekiyor. Araba kiralayacağm. Gece Sapanca'da mı kalayım yoksa merkezde mi? Daha önce Sapanca'ya hiç gitmedim.Sapanca'da kalmana gerek yok gündüz gözüyle gezsen yeter mi dersiniz yoksa akşam rakını Sapanca'da iç 1 gece de yat mı dersiniz? Gerçi memleketin geldiği bu halde rakı içilecek mekan var mıdır Sapanca'da bilmiyorum.
pinkman1
(25.03.18)
sapanca richmond'ta kalabilirsin.


iddaaci
(25.03.18)
Merkezde bi bok yok, ben olsam merkeze bi iki saat göz gezdirir geceyi Sapanca'da geçirirdim.

Kırkpınar taraflarında rakı balık için güzel mekanlar var, o kadar da ümidi kesme memleketten :)


chicha
(26.03.18)
Sapanca kırkpınarda kalınır. Taraklı da (taraklı evleri) kalabilirsin güzel yerler. Merkezde bi olay yok.


filipis
(26.03.18)
(5)

Tayland'da kaç gün gezmeli?

11 gün az mı olur giden arkadaşlar bilgi verebilirler mi?
11 gün az mı olur giden arkadaşlar bilgi verebilirler mi?
pinkman1
(19.03.18)
banghok - Pattaya - Phuket ve en turistik çevreleri yapmaya yeter. ancak tayland büyük ve görecek çok yeri olan bir yer. örneğin chaing mai'ye gitmeye vakit olmayabilir. her gün sindire sindire gezerek 7 günde Banghok'un %20'sini (büyük tapınaklar ve yüzen köy) ve Phuket çevresi adaları gezebilmiştik.


s man chen
(19.03.18)
12 günde sadece Bangkok, Ayutthaya ve Phuket gezebilmiştik. Üstelik 6 günde Bangkok'da sadece eski tarafı görebildik, Siam Meydanı'nın doğusuna geçemedik.


neyehbe
(19.03.18)
ne yapmaya gidiyorsun diye soralim oncelikle ?

phuket
bangkok
chiang mai

uclusune gidip, 2 gun chiang mai, 5 gun phuket, 5 gun bangkok yapmistim. bangkok'a tapinak gezmeye gitmistim, bangkok'ta 1 gun az kalip phuket'ta daha cok vakit gecirebilirmisim.


fakyoras
(19.03.18)
biz 21 gün gezdik yetmedi. bangkok, chiang mai, chiang rai, golden triangle, khonkaen.


cedex
(19.03.18)
Tayland' da yapılacak çok fazla şey var. Bana göre en az 15 gün gerekli. Ki bu bile hakkıyla gezmeye yetmez.


yorgunpanda
(19.03.18)
(8)

Solomun

çok overrated değil mi ya? Çok abartılmıyor mu?
çok overrated değil mi ya? Çok abartılmıyor mu?
pinkman1
(17.03.18)
ilk kez duyduğuma göre çok abartıldığını sanmıyorum.


himmet dayi
(17.03.18)
himmet+1


cokponcik
(17.03.18)
Yoo? Gayet iyi bence. Nesi overrated? Senin veya benim beğenmemem onu overrated yapmaz.


mor oje
(17.03.18)
müzik zevki olmayan şeyma subaşı tayfası tarafından pompalanıyor, ever biraz overrated. iyi ki bi düğününde çaldı ha. ama genel olarak, yurt dışında pek abartılmıyor.


MtKrt
(17.03.18)
Düğünde mi çaldı? Düğünden önce bu adam zaten çok ünlüydü. Düğünde öğrendiyseniz overrated eleştirisi falan garip olur. İyidir güzel müzik yapar.


mor oje
(17.03.18)
@mor oje, evet setleri güzeldir. uzun süredir de takip ederim. yazdıklarım, hiç bir müzik zevki olmayan ve daha hiç önce dinlemeyen kişilerin, şeyma teyzeden özenip "off abi ya sabah uyandığımda solomun dinlemeden edemiyorum" triplerindekiler içindi.


MtKrt
(17.03.18)
O konuda haklısın. Popüler olana yüzeysel bakılır. Solomun iyidir. @mtkrt


mor oje
(17.03.18)
Turkiye'de bazi seyler asiri populer olur ergenler arasinda donem donem


Traveller
(17.03.18)
(7)

Güzel Rusça şarkılar

bu başlık altında toplansa?
bu başlık altında toplansa?
pinkman1
(04.03.18)
katyusha: www.youtube.com


tabudeviren
(04.03.18)
Daha önce toplamıştık bir arama yapsaydınız keşke


catch the arrow
(04.03.18)
kukuşka, hem polina gagarina versiyonu hem de viktor tsoy'unki (orijinali bu) çok güzel,

gagarina: www.youtube.com (battle for sevastopol filminden spoiler içerebilir video)

tsoy: www.youtube.com

yine tsoy'dan en sevdiklerim,

pesnya bez slov: www.youtube.com

spokoynaya noç: www.youtube.com (ses kalitesi pek iyi değil)

SOVYETLİKTEN ALDIĞIM TADI HİÇBİR ŞEYDEN ALMADIM diyenler için,

spyat kurganı tyomnıe: www.youtube.com

kombat: www.youtube.com

davay za: www.youtube.com

ÖFKELİ METAL türünde çok sevdiğim bir şarkı var,

sgori: www.youtube.com

BAĞIRMALI FOLK METAL,

yarilo: www.youtube.com

"kardeş böyle spesifik türden ziyade herkesin dinleyip sevebileceği tarzda, kral tv'ye çıkabilecek ayarda bi şey ver" dersen,

voyaj: www.youtube.com

paganlıktan ve mitolojiden tat alanlar için arkona iyi, ben en sevdiğim şarkılarını paylaşayım,

slavsia rus: www.youtube.com

"kardeş öyle bi şey at ki üç dakika dinleyince üzerimizde adidas eşofman, elimizde bira ve ayçekirdeği belirsin" diyenler için gopnik dostlarımızdan, bumer'den gelsin,

ne plaç: www.youtube.com

sedaya noç: www.youtube.com (orijinali yuri şatunov diye bi abinin ama ben pek sevmiyorum onu)

taet jizn: www.youtube.com

***

şimdilik aklıma gelenler bunlar, başka olursa eklerim. aha daha yazarken geldi, son bi tane daha,

orlyata: www.youtube.com


der meister
(04.03.18)
Duygusal bir şarkıdır. Severim.

www.youtube.com

Bir de elektronik.

www.youtube.com


dissendium
(04.03.18)
Elbrus djamirzoev-www.youtube.com
İçinde sürpriz barındıran rusça duygusal bir şarkı


boran79
(04.03.18)
Sati kazanova-www.youtube.com
Klip istanbulda cekilmiş


boran79
(04.03.18)
www.youtube.com kukushka- sevastopol fılm de superdi şiddetle tavsiye edilir.


saphira
(04.03.18)
(4)

Bir ekonomistin ismini hatirlayamadik

99-00 senelerinde Ntv’de haberlerden sonra hergun kisa bir ekonomi yorumu yapardi, ayni zamanda dunya gazatesi yazari idi o zamanlar. Biraz sarisin, hafif keldi sanki. Bu abimizin ismini hatirlayabilen var mi?
99-00 senelerinde Ntv’de haberlerden sonra hergun kisa bir ekonomi yorumu yapardi, ayni zamanda dunya gazatesi yazari idi o zamanlar. Biraz sarisin, hafif keldi sanki. Bu abimizin ismini hatirlayabilen var mi?
pinkman1
(28.02.18)
Degil maalesef, gungor aras diyen de olacak o da degil


pinkman1
(28.02.18)
söylediğin tipe uymamakla birlikte sallıyorum. engin ardıç?


nihilanth
(28.02.18)
asaf savaş akat?


(2)

Bu şarkının adı ne?

La casa de papel'in ilk sezon 9. bölümünde 39. dakikada profesörle müfettişin telefon konuşması öncesinde profesörün dinlediği bir yunan taverna müziği var adını bilen var mı? Shazamla da bulamadım :(
La casa de papel'in ilk sezon 9. bölümünde 39. dakikada profesörle müfettişin telefon konuşması öncesinde profesörün dinlediği bir yunan taverna müziği var adını bilen var mı? Shazamla da bulamadım :(
pinkman1
(25.02.18)
bi çeşit sirtaki gibi. zorba the greek yazıp aratırsan belki denk gelir.


onemoremile
(26.02.18)
Corfu - Eric Gemsa


ichbinme
(09.11.19)
(3)

Bulking dönemi

Clean bulking yapayım diye 2 ay önce girdiğim döndemde işin ayarını baya bir kaçırıp dirty bulking yapmış oldum sanırım. 82 kg %16 yağ oranından 90 kg. 20 küsür yağ oranına fırladım. Kaslarımda büyüme olduğunu farkediyorum, kaldırabildiğim max. ağırlıklar da baya yükseldi. Definasyona Mart ayında ba
Clean bulking yapayım diye 2 ay önce girdiğim döndemde işin ayarını baya bir kaçırıp dirty bulking yapmış oldum sanırım. 82 kg %16 yağ oranından 90 kg. 20 küsür yağ oranına fırladım. Kaslarımda büyüme olduğunu farkediyorum, kaldırabildiğim max. ağırlıklar da baya yükseldi. Definasyona Mart ayında başlasam teknik olarak mümkün müdür? Bu yüksek kilolu olma durumu beni çok rahatsız ediyor uyku kalitem bile azaldı kilo vermem gerekiyor:( Boy 184 cm.
pinkman1
(20.02.18)
Bulk falan hikaye. Hormonu gömmeden olmuyor bu işler.
Neden? Çünkü süre kısa olsun istiyor herkes. İnsanların beklentilerini o kadar yükseltiyorlar ki sosyal medyada, olmayınca üzülüyor herkes. Bi bulk bi definasyon döngüsünde yaşanır mı yav. Sağlıklı bi beslenme düzeni oluşturur, düzenli sporunu da yaparsın. Ana liftleri yapıyorsan, düzenli artan yükleme yapıyorsan, çatı büyür göğüs kafesi genişler zaten yavaş yavaş.


hasmetizm 2046
(20.02.18)
Seni üzmek istemem ama ben 2 ayda çok fazla kas kütlesi inşa ettiğini düşünmüyorum, 2 ayda yapacağın maksimum kas kütlesi 1 kilo olur, o da en iyimser ihtimal. Ağırlıkların yükselmesinin nedeni, yağ oranının artmasıyla alakalı, misal tekrar 82 kiloya düşersen kaldırdığın ağırlık miktarı da otomatik olarak düşecek, önce bunu belirteyim. Ayrıca kaldırılan ağırlıkların artması, yani güçlenmek, kas kütlesinden çok sinir sisteminin uyarılmasıyla alakalı bir durum. Yani sen 90 kiloyla kaldırdığı ağırlığı 82 kiloya düşünce de kaldırabiliyorsan, o zaman güçlenmişsin demektir; yok eğer ağırlık da düşüyorsa, pek bir şey değişmemiş demektir. Yani kaslarının büyüdüğünü bu şekilde anlayamazsın.

İkincisi, doğal çalışan adamın bulk falan yapmasına gerek yok, bulk olayına steroid alan adam girer, zira dışarıdan testosteron alınca protein sentezi artar, yediği her şeyi sentezler, dışarıdan testosteron alıp daha da güçlendiği için daha ağır kaldırıp kaslarına daha çok zarar verir ve daha da çok yemek yediği için kasları daha çabuk ve kolay iyileşir daha çok büyür. Doğal çalışan biri bunu yaparsa yağlanır, başka bir numarası olmaz.

Üçüncüsü, bulk yaparken aldığın kalorileri düşür normal şekilde çalışmaya devam et yeter, bu işi bu kadar zor hale getirmeye gerek yok. Haftada 3 gün gün başına toplam 25 set ana liftleri çalış, ortalama 2500-3000 arası kalori al günlük 8 saat uyu bu işte, çok komplike bir şey değil.


angelus
(20.02.18)
clean ve dirty aslında ne kadar az ve çok yediğini değil de neler yediğini ifade eden bir terim
ayrıca insanlar bulk kelimesini yanlış anlıyor. doğal kişiler bulk yapmaz falan.
vücut geliştirmede ya bulk evresindesindir ya da cut. ihtiyacın olan kaloriden fazlasını alırsan bu bulk olur. 100 kcal fazla alsan bile. eksik alırsan da cut olur
sen bu olayı abartmışsın

eğer sporda yeniysen ve antrenman olarak iyi işler yaptıysan bu kilo artışıyla birlikte kas artışı da kazanacaksın fakat haftada 1 kg almışsın bu da baya yüksek.
bence bulk yapmak için de %16 yağ oranı yüksek. %12lerde başlasaydın böyle olmazdı
kilo alırken de verirken de işi abartmayın. bu iş sabır işi diye boşuna demiyorlar. ortalama kalori ihtiyacınızı bulun. artı veya eksi 250-400kcal ile kilo alın veya verin

bu 8 kilonun (inanılmaz bir antrenman dönemi geçirdiysen) 1.5 kilo kas, 6.5 kilosu yağ olarak alınmıştır. bu yağı da 3-4 ayda yakarsın (kilo aldığın gibi vermede de abartmazsan)


asbe
(20.02.18)
(3)

Sakarya’da alkollu mekan onerisi

Bu gece Sakarya’da kalacagim is icin. 2 bira sallayabilecegim guzel bar onerebilir misiniz? Tesekkurler
Bu gece Sakarya’da kalacagim is icin. 2 bira sallayabilecegim guzel bar onerebilir misiniz? Tesekkurler
pinkman1
(14.02.18)
nerede kalacaksın? kalacağın yere yakın bir yer söyleyeyim


baharat
(14.02.18)
Cark caddesine yakin bi otelde kalacagim


pinkman1
(14.02.18)
serdivan denen öğrenci populasyonunun yoğun olduğu yerde redkit gibi bazı mekanlar var alkolun olduğu. canlı müzik bakıyorsan dolmuş ile ya da taksi ile uzak sayılmayacak bir mesafede mekanlar var. radiopub ve hemen yanında club pera. ormanpark dersen taksiye önünde inmiş olursun. iyi içmeler..


makinist
(15.02.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.