Giriş
(8)

Kelimelerle yapılan grafiti benzeri şey

Linkteki gibi kelimelerşe yapılan grafiti benzeri şeyin adı neydihttps://hizliresim.com/s/upload-success
Linkteki gibi kelimelerşe yapılan grafiti benzeri şeyin adı neydi

hizliresim.com
photo85
(14.11.20)
Linkte bir şey yok


paramolacak
(14.11.20)
Linki verememişim mobilden
Şuraya ekliyorum

hizliresim.com


photo85
(14.11.20)
Word Cloud-Kelime Bulutu deniyor. wordart.com


kaset
(14.11.20)
Tipografi


optimistbakunin
(14.11.20)
@optimistbakunin +1

Tipografi / Typography olduğunu düşünüyorum ben de


burka
(14.11.20)
Kinetik Tipografi


paramolacak
(14.11.20)
kelime bulutu tabi. kinetik tipografi hareketli tipografidir.


isveperver
(15.11.20)
Tik verirseniz iyi olacak.


kaset
(15.11.20)
(9)

İnşaat işinden anlayanlar, bu basamak için ne yapılır

Merhaba ekli fotoğrafta, bir koridor var ve bu koridora inen 2 basamak var . Sıkıntımız şu, basamak çıkmakta zorlanan biri için bu basamak nasıl hafifletilebilir. Koridor tabanı biraz yükseltilirse ve basamak genişletilirse basamağın dikliği biraz alınabilir miFikir veren olursa çok sevinirimhttps:/
Merhaba ekli fotoğrafta, bir koridor var ve bu koridora inen 2 basamak var . Sıkıntımız şu, basamak çıkmakta zorlanan biri için bu basamak nasıl hafifletilebilir. Koridor tabanı biraz yükseltilirse ve basamak genişletilirse basamağın dikliği biraz alınabilir mi
Fikir veren olursa çok sevinirim

i.hizliresim.com
photo85
(07.11.20)
kapının başladığı yere koy ilk merdiveni, 1 basamak arttırabilirsin yükseklikleri azalmış olur.


Yükseklik farkı şu an ortalama 30-35 cm gibidir, her basamak 15-17 cm olur ortalama. Bunu 3'e böl ve üstteki arkadaşın dediği gibi kapı ile merdiven arasına bir basamak daha koyulur, ikinci basamak eski ilk basamağın üzerine koyulur.

Mesela 3 tane 10 cm yüksekliğinde basamağımız oalcak iş bittiğinde, yeni ilk basamağı 10 cm yap ve zemine koy, yeni ikinci basamağı 5 cm yap ve eski birinci basamağın üzerine koy. Böylece 3 basamak da 10 cm yükseklikte olacak.

Ahşap ile çözersin, ya da mermer de olur ama işin içine harç beton toz girer.


John Bloor
(07.11.20)
Kapının başladığı yerde kotuna göre bir basamak daha ve sonrasında mevcut basamaklara ikinci kat mermer veya farklı bir kaplama malzemesi eklenebilir. Muhtemelen mevcut basamak yükseklikleri 17-18 cm civarıdır. Yani 36 cmi 12cm basamak yükseklikleri ile 3 basamakta çıkartabilirsiniz. (Basamak yüksekliği x 2 + basamak genişliği= 63) Formülünü kullanabilirsiniz.


glavina
(07.11.20)
Metal ya da ahşap bir rampa yapmak mümkün olmaz mi?


fever
(07.11.20)
3 basamak yapılsa kurtarmaz ya da sıfır olur. küpeşte ile olur belki.


paco de lucia
(07.11.20)
fotoğraflar çok kalitesiz o yüzden ne olduğu anlaşılmıyor. ayrıca merdiveni karşıdan da görecek fotoğraflar çekmen gerekir ki bir yorum yapabilelim.

mevcut fotoğraflar ışığında tek yol duvara tutamak yapmaktır.


asabi
(07.11.20)
en kolay ve uygun çözüm rampa olur.


sarcophagus
(07.11.20)
basari arttirip rihti dusurursunuz. bu da basamak sayisini arttirarak olur. yetmezse altsap kotuna egim verip tatli bir sekilde kaldirin. ustsap kotunu dusup diger tarafa dogru tatli bir cazibe verin. hatta bunlari yaparsaniz gene 2 basamak kalip daha dusuk rihla cikabilirsiniz. atiyorum 2 riht ama 8 cm her biri. ya da engelli rampasi gibi platform da yapabilirsiniz. ha o da mi olmadi. soyle bir sey yapabilirsiniz. 4 basarli 4 rihtli basamak yapacaksiniz. sola iki tane saga iki tane. ama fermuar gibi olacak. yanyana iki merdiven dusunun soldakileri 8 cm yukari kaydirmis gibi. oyle bir sey yapabilirsiniz.


turbo sadık
(07.11.20)
1) eğimi kötü bir rampa bu merdivenden çok daha zor olur yürüme zorluğu çeken birine.
2) kafanıza göre de merdiveni kırmayın. sonra niye depremde abuk subuk yerlerden yapılar çöküyor?
3)iki tarafa da birer tutamaç koyun. oraya tutunarak çıksın.
4) ya da başka eve taşının.


faaip de oiad
(07.11.20)

Saç boya sorusu

Pandemi nedeni ile kuaföre gidemiyorum.https://i.hizliresim.com/7TUbNC.jpg şu fotoda saçımın iğrenç hali var. Uçlarda röflelerim var. Diplerim koyu kestane. Ben 8.1e boyuyorum cırtlak kahve gibi bişi oluyor, turunculuğu kırmak için de daviness yarı kalıcı very light blonde ile cila atıyorum.Asıl ist
Pandemi nedeni ile kuaföre gidemiyorum.
i.hizliresim.com şu fotoda saçımın iğrenç hali var. Uçlarda röflelerim var. Diplerim koyu kestane. Ben 8.1e boyuyorum cırtlak kahve gibi bişi oluyor, turunculuğu kırmak için de daviness yarı kalıcı very light blonde ile cila atıyorum.

Asıl isteğim, şu hizliresim.com linkteki ortadaki hatun gibi bi renk elde etmek.

Diplerim oldukça koyu kestane. Ev ortamında cahile anlatır gibi hangi renk ile hangisini karıştırıp kaç volüm oksidanla boyarsam yakın bi renk olur ?

9.1 ile boyayıp yine gold cila mı atsam ? Lütfen yardım edin önerileri bekliyorum
photo85
(25.10.20)
(7)

yine bir koronada napıyorsunuz, yeni normal nasıl sorusu

hiç umursamayıp sokakta lütfenden maske takıp bardı denizdi tatildi deyip buralarda maskesiz mesafesiz gezenler bi yanda, hala evden çıkmamış olanlar bi yanda.. nedir durum.. yakın zamanda çıkmam gerekecek. evde 3; ailede toplam 6 yaşlı ve kronik hastaya bakacak tek kişi ben olduğum için tedirgindim
hiç umursamayıp sokakta lütfenden maske takıp bardı denizdi tatildi deyip buralarda maskesiz mesafesiz gezenler bi yanda, hala evden çıkmamış olanlar bi yanda..
nedir durum.. yakın zamanda çıkmam gerekecek.
evde 3; ailede toplam 6 yaşlı ve kronik hastaya bakacak tek kişi ben olduğum için tedirgindim ve marttan beri evdeydim
ama şimdi çıkmam gerekecek ve onların mesuliyeti nedeni ile çekiniyorum
sizler nasılsınız nasıl geçiyor günler
photo85
(08.10.20)
Evden hiç çıkmayan insan sayısı çok azdır artık sanırım zira hepimiz çalışmaya, okula gitmeye filan başladık.

Yine mümkün olduğunca dikkat etmeye çalışsam da karantinadaki gibi olmam mümkün değil.


fraise
(08.10.20)
Tek yasadigim icin artik full cikiyorum. Full dedigim haftada 2 cok nadir 3 toplus tasima spor


(Calismak icin evden cikma zorunlulugum olmadigi icin) ben hala evdeki tayfadanim. Ha evden disari adim atmiyor degilim. Ama arkadaslarimin hicbirisi ta ilk gunden beri kendilerini asla izole etmedikleri icin, hicbiriyle yuzyuze gorusemiyorum. Sahilde yuruyuse, spora cikiyorum en fazla, o da sakin saatlerde (sabah gibi). Kapali ve kalabalik yerlere girmek asla yok zaten. Oyle ...


invictae
(08.10.20)
ben intihar edeceğim, az kaldı.

eylül başında vaka sayısının günlük 3-5 civarında seyrettiği minnak bir ülkeye geldim. ooh dedim ne güzel beş ay ölüm tehlikesi yaşamadan takılırım, sokağa çıkarım, normal hayat görürüm. ulan bi artmaya başladı ki son bir haftada iki kez vaka rekoru kırıldı. önce toplu taşımada maske zorunluluğu geldi, en son haberlere baktığımda bi adam "daha sert önlemler gelmeli" diyodu, sinirlendim bıraktım.

ben sosyal mesafemi korumaya, dezenfektan kullanmaya, hem kendimi hem de çevremdekileri kollamaya elimden geldiğince dikkat ediyorum ama mental olarak bu düzende acayip yoruldum. hiçbir şekilde sağlıklı, motive, ümitli hissedemiyorum. inan bazen "belki kaparsam ölürüm ya" falan diye düşünürken buluyorum kendimi artık.

yani ben önlemlere uyarak olabildiğince normal yaşamaya çalışıyorum ama zaten koronanın varlığını unutmak imkansız. maske tak, çizgiyi geçme, onu yapma, şuraya gitme... bıktım.


der meister
(08.10.20)
Her gün sahile inip yürüyorum. Dönüşte de bir yere örtümü serip kitap okuyup evime gidiyorum. Hava kötü diye bir kaç gün yapamadım çok eksiğim

Arkadaşlarım toplu çok buluşuyor. Bahane bulup gitmiyorum. 2 kişi buluşacaksak yine sahilde takılıyoruz.


jazzabel
(08.10.20)
Hayat ufaktan tatsizlasmaya basladi benim icin, bi sure iyiydi ama simdi depresyona girdim sanirim. Tabiri caizse ot gibi yasiyorum su siralar, ev de aliskanlik mi yapti nedir, korona kaygisi haricinde de pek cikasim gelmiyor iyice asosyal oldum.


msb
(08.10.20)
Maske, tanımadıklarımla mesafeli oldukça koruyarak, sürekli elimi yıkayarak normal yaşamıma döndüm. Kalabalık yerlerden uzak duruyorum. Yazın daha açık havada oturuyorduk ama havaların soğumasıyla kafelerin açık kısmında oturuyorum. Sakin kafeleri tercih ediyorum. Otobüs, minibüs çok kalabalıksa binmiyorum ama gerçi bu normalde de yaptığım bir şeydi.


(1)

Tablo vs asmak çift taraflı bant

30a yakın çerçevemi bunlarla astım. Pahalı da bişi. Şimdi taşınıcam. Bu bantlar duvardan sökülüyor ok peki söktükten sonra aynı bantı tekrar asma işi için kullanabilir miyim ya da yeniden kullanmak için dikkat edeceğim, ilave edeceğim, sökerken yapmam gerekenler var mı ?
30a yakın çerçevemi bunlarla astım. Pahalı da bişi. Şimdi taşınıcam. Bu bantlar duvardan sökülüyor ok peki söktükten sonra aynı bantı tekrar asma işi için kullanabilir miyim ya da yeniden kullanmak için dikkat edeceğim, ilave edeceğim, sökerken yapmam gerekenler var mı ?
photo85
(04.10.20)
- aynı bantı tekrar asma işi için kullanabilir miyim
+ hayir

- sökerken yapmam gerekenler
+ youtu.be


rm
(04.10.20)
(1)

Yatak için bilgisayar sehpası

Yatak için bilgisayar sehpası kullanıp memnun olanlar var mıBoyun ağrısından muzdaribim Elinizde hangi ürün var memnun musunuz
Yatak için bilgisayar sehpası kullanıp memnun olanlar var mı
Boyun ağrısından muzdaribim
Elinizde hangi ürün var memnun musunuz
photo85
(02.10.20)
ikea'dan şu üründen sipariş verdim. Kargo bekliyorum.

www.ikea.com.tr


faithless
(02.10.20)
(2)

Yüksek lisans ücretleri

Ne kadar ödüyorsunuz toplam hangi üniversitede
Ne kadar ödüyorsunuz toplam hangi üniversitede
photo85
(01.10.20)
trakya üni. dönemlik 140 tl


pigletvsdaisy
(01.10.20)
Türk-ALman - 210 - açıköğretimde de öğrenci olduğum için. normalde ücretsizmiş


euteamo
(01.10.20)
(12)

ucuz dizüstü billgisayar önerisi

Fakirim yahu. Nolmuş bu fiyatlara . Alt tarafı yazı yazıcam. Ucuz bi diz üstü linki atın üzerime nolur windowsu falan üstünde olsun
Fakirim yahu. Nolmuş bu fiyatlara . Alt tarafı yazı yazıcam. Ucuz bi diz üstü linki atın üzerime nolur windowsu falan üstünde olsun
photo85
(27.09.20)
geçenlerde bir akraba için araştırdım. gerçekten sadece internette dolaşıp yazı yazılacak bir bilgisayar için 4-5 bin liradan aşağı bilgisayar bulamadım. yine de bir bakayım şimdi terkar.


kutukcu
(27.09.20)
Sadece yazı yazacaksan ipad + Bluetooth klavye


sta
(27.09.20)
bütçe nedir?


candide
(27.09.20)
4-5 bini geçirmek istemiyorum ama şaka gibi bu fiyata bilgisayar da yok


photo85
(27.09.20)
su bilgisayar isini gorur: www.hepsiburada.com ihtiyac olursa 4gb ram ilave edersin.

edit: windows ustunde olsun demissin yeni gordum, ama lisans ucreti ilave olmus oluyor o sekilde fiyat artiyor. bu arada sadece yazi yazmak icin falan neden bilgisayar aliyorsun? hangi marka cep telefonu kullaniyorsun bilmiyorum ama ben mesela huawei telefonumu monitore bagladigim anda bilgisayar gibi kullanabiliyorum (android'in ozelligi olabilir)


tahtakafa
(27.09.20)
ikinci el piyasasi ne durumda daha iyi ozelliklerde ikinci el bulma sansin vardir belki...


tahtakafa
(27.09.20)
2 gün önce media markt'tan lenovo ideapad s145'i 5200 liraya aldım. amd ryzen 5, 8 gb ram, 512 gb ssd var. birazcık daha ucuza hp'ler var ama ben 2 kere kullandım hayır görmedim, genel olarak da millet şikayetçi zaten.


rose parks
(27.09.20)
ayrıca windows 10 da yüklü.


rose parks
(27.09.20)
ben dün kendi laptopımı tanıdığım bir bilgisayarcıya klavye değişimi için verdim, o arada adamla muhabbet ettik, eşim de laptop pilini değiştirecekti ama aşırı pahalıya geliyor, yerine bilgisayar mı alsak diye sordum, adam "apla bu 3-4 ay elektronik birşey almayın, piyasada iyi ürün yok, bizdekileri bile tavsiye etmem sana." dedi. 3-4 ay sonra fiyatlarda düşüş olacak merak etmeyin, diye de ekledi. ne kadar doğru bilemiyorum tabi. o yüzden ikinci el birşey şu anda daha mantıklı olabilir ciddden.


pasp
(27.09.20)
Yeni ürün gelebilir ama fiyatların düşeceğini sanmam @ pasp . Huawei nin PC ler de çok iyi. Baktınız mi acaba ?


monkey
(28.09.20)
@monkey: ben de sanmıyorum ama yine de birkaç ay bekleme taraftarıyım, düşmese bile en azından sabit kalsınlar, o da olumlu :/


pasp
(28.09.20)
(1)

Temassız oto yıkama makinesi olan istasyon- ankara

Ankarada nerede varAracı temassız yıkayan makinesi olan istasyon
Ankarada nerede var
Aracı temassız yıkayan makinesi olan istasyon
photo85
(19.09.20)
Petrol Ofisi
Zübeyde Hanım, Kazım Karabekir Cd. No:29, 06070 Altındağ/Ankara
(0312) 909 62 32
maps.app.goo.gl


the coon
(19.09.20)
(2)

Bir dil öğrenme programı sorusu

Akıllı telefondan önce çok popüler bir bilgisayar programı vardı. Hayırladığım tek şey karga şeklinde bir animasyon karakter var ve dersleri o anlatıyordu. O orogramın adını unuttum
Akıllı telefondan önce çok popüler bir bilgisayar programı vardı. Hayırladığım tek şey karga şeklinde bir animasyon karakter var ve dersleri o anlatıyordu. O orogramın adını unuttum
photo85
(07.07.20)
Öyle bir şey htırlıyorum ama o uygulama sanırım çocuklar içindi.


çıkın evimden
(07.07.20)
duolingo. çocuklar için değil annem kullanıyor valla


argent dawn
(07.07.20)
(2)

Adını unuttuğum meşhur bi butik otel

Kapadokya ürgüp civarında. Çok şık merdivenleri ve italyan tarzı heykelleri var. O heykellerle meşhur pahalı bi butik otel. Adını unuttum. Cave otel dedikleri tarzda
Kapadokya ürgüp civarında. Çok şık merdivenleri ve italyan tarzı heykelleri var. O heykellerle meşhur pahalı bi butik otel. Adını unuttum. Cave otel dedikleri tarzda
photo85
(19.06.20)
Sacred house olabilir mi?


marcelorios
(19.06.20)
Mükemmel. Evet orası


photo85
(20.06.20)
(10)

Bana dizi öneriyoruz

Krallar saraylar asiller köylüler 1700ler 1800ler hepsi olurÜzerime dizi atınPoldarkThe outlanderWhite quennThe crownVictoria vs hepsini izledim sevdim bu tarz bi ingiliz ya da amerikan tarih dizisi varsa bildiğiniz çok sağ olun
Krallar saraylar asiller köylüler 1700ler 1800ler hepsi olur
Üzerime dizi atın
Poldark
The outlander
White quenn
The crown
Victoria vs hepsini izledim sevdim bu tarz bi ingiliz ya da amerikan tarih dizisi varsa bildiğiniz çok sağ olun
photo85
(18.06.20)
The Great? Rusya ama


peki madem
(18.06.20)
Büyük ihtimal izlediniz ama The Tudors


Homeland


mg3929
(18.06.20)
Bir de banshee


mg3929
(18.06.20)
İngiliz Soylu ailesini ve ev hizmetlilerini(Uşak - Kahya - Aşçı ile yardımcısı ve diğerleri) ele alan downton abbey gayet güzel. 1900'lü yıllarında başlıyor dizi. Üst - alt sınıf gayet güzel olmuş.


North & south belki


asteriks
(18.06.20)
İngiliz ya da Amerikan değil, Fransız ama entrika düzeyi benzer Versailles var. The White Queen'in devamı The White Princess ve The Spanish Princess var. Shakespeare uyarlamaları olan The Hollow Crown var.


love my way
(18.06.20)
The Last Kingdom. Erken ortaçağda İngiltere'yi anlatıyor. Aslında daha İngiltere bile yok ortada. Wessex, Mercia falan var. Seversiniz bence


stronzo
(19.06.20)
the last kingdom yazacaktım yazılmış. knightfall ve cathedral of the sea (latin işi) o zaman.


emininsel
(19.06.20)
The english game- futbolun nasıl popüler olmaya başladığıni, sanayi devrimi ile işçi-patron ilişkisini harmanlayıp anlatan tarihsel mini dizi


(1)

Amatör yogacıya mat öneriyoruz

Evde kullanılacak mat linkleri bekliyorum gençlikServet ödemiyim ama rulo yapınca asla eski haline dönmeyen 15 tllik ürün de olmasın.Çok sağ olun
Evde kullanılacak mat linkleri bekliyorum gençlik
Servet ödemiyim ama rulo yapınca asla eski haline dönmeyen 15 tllik ürün de olmasın.
Çok sağ olun
photo85
(07.06.20)
Çare decathlon. 100 lira üstü matları bayaa iş görüyor başlangıç için.


lambada
(08.06.20)
(2)

Evdeki cam su sebili nasıl temizlenir

Evde 19 litrelik su damacanamız var dışardan 5 lt petlerde su alıp evdeki cam danacanamıza boşaltıyoruz ancak sanki koku oluştu suyla iyice yıkadık ama emin olamadıkNasıl temizlemeliyiz bu cam damacanayı sizce ya da mikrop vs türer mi zamanla
Evde 19 litrelik su damacanamız var dışardan 5 lt petlerde su alıp evdeki cam danacanamıza boşaltıyoruz ancak sanki koku oluştu suyla iyice yıkadık ama emin olamadık
Nasıl temizlemeliyiz bu cam damacanayı sizce ya da mikrop vs türer mi zamanla
photo85
(22.05.20)
durduğu yere gör güneş falan alıyorsa hızlı yosun yapar, aksi halde daha uzun sürede yapar, birde sebili de ara sıra temizlemek gerekiyor, o da yosun yapıyor.

yosun için, şişenin içine limon suyu (bir iki tane limonun suyu, hadi senin için 3 olsun) ve kaynar su koyarak bir gece bekletin, iyice yıkayın.
sebili temizlemek içinde youtube'da sebil temizliği diye aratın bulursunuz bir sürü sonuç.


selam
(22.05.20)
hocam, cam damacanayı niye kullanıyorsunuz. plastikten alıp cama boşaltıyorsunuz yine bir şey değişmiyor. hele bir de plastik pompa sokuyorsanız. yine plastiğe değiyior. şayet amacınız plastikten uzaklaşmak iste.

ki suyu 5lt alınca daha maliyetli oluyor.

temizliği için, evde bira şarap yapanların kullandığı pbw tozlar var onlardan alabilirisiniz. durulanması kolay. şişe için fırçalar var. tuvalet fırçası gibi. onla erişebildiğiniz kadar çeperleri temizlersiniz.

ya da sirke limon. yine durulanması deterjana göre kolay.

damacanayı yüklenip banyoya götürün. orada daha kolay olur.


fezagezgini
(22.05.20)
(3)

Spor salonunda kullanılan bi alet ismi soruyorum

Uzun kalın bi boru veya direk düşünün. Hoca belimdeki lomber lordoz için spordan sonra bu kalın direğin üzerine uzan diyordu. Belimi çok çok rahatlatıyordu ama adı nedir bilmiyorum boylu boyunca uzanıp dengede durmuştum müthiş rahatlatmıştı sırtımı
Uzun kalın bi boru veya direk düşünün. Hoca belimdeki lomber lordoz için spordan sonra bu kalın direğin üzerine uzan diyordu. Belimi çok çok rahatlatıyordu ama adı nedir bilmiyorum boylu boyunca uzanıp dengede durmuştum müthiş rahatlatmıştı sırtımı
photo85
(22.05.20)
Senin 'direk' tarifine pek uymasa da, aradığın alet tam olarak bu:

www.google.com


Mirket
(22.05.20)
Aynen Mirketin dedigi gibi aradigin sey foam roller diye geciyor.

Hatta direkt olarak bu urun istedigin sey.
www.decathlon.com.tr


Haldamir
(22.05.20)
Çok sağ olun tam olarak bu fiyat da iyiymiş süpersiniz


photo85
(22.05.20)
(3)

Ekşi maya yardım

Bu ekşi maya tuttu mu tutmadı mı bozuldu mu hiç anlayamıyorum aseton gibi kokarsa bozuk diyolar e kötü kokuyo ve çok fazla kabarmıyoİnstant maya ile yaptığım hamurdan bi parçayı un ve su ile besliyorumDiğer tarifleri denedim maya olmadı ve çok vaktim de yok1. Cahile anlatır gibi maya tarifi lazım2.
Bu ekşi maya tuttu mu tutmadı mı bozuldu mu hiç anlayamıyorum aseton gibi kokarsa bozuk diyolar e kötü kokuyo ve çok fazla kabarmıyo
İnstant maya ile yaptığım hamurdan bi parçayı un ve su ile besliyorum
Diğer tarifleri denedim maya olmadı ve çok vaktim de yok
1. Cahile anlatır gibi maya tarifi lazım
2. Hamur parçasıyla maya nasıl yapılır
3. Foto falan atsam maya olmuş mu diye bakcak gönüllü var mı
4. Diyelim oldu, bu mayanın ne kadarı ile ekmek yapılır mutfak tartım yok fakirim organik unum da yok
photo85
(13.04.20)
yanlış anlamazsanız youtube'da refika birgül'ün kanalında bununla ilgili oldukça bilgilendirici videolar var. ben yapmadım ama bir arkadaşım yeni bu anlatıma göre kendi ekşi mayasını yaptı ve bana da verdi. benim henüz ekmek yapma fırsatım olmadı, daha dün besledim mayayı ama mayası tutmuştu arkadaşım. instant maya yerine vaktiniz varsa direkt un su ve tuzla yapabilirsiniz.

bu nasıl yapıldığı: www.youtube.com

bu da nasıl saklanması gerektiği: www.youtube.com


Bardağa su koy, bi kaşık mayayı üstüne at. Yüzüyorsa yaşıyor. Dibe batıyorsa ölmüş


coca cola
(13.04.20)
okuyamiyom ben ya sag olsun verdigi linke girdim cikamadim. 20 dakikadir video izliyorum. bence siz de bakin


yoggi
(13.04.20)
(4)

Maya bozuldu mu ya da yaşıyo mu

Evde hamur parçası ile maya besĺemeye çalıştım ama oldu mu olmadı mı yaşıyo mu bunun ne kadarını alıp ekmek yapıcam bilenlerden yardım lütfen
Evde hamur parçası ile maya besĺemeye çalıştım ama oldu mu olmadı mı yaşıyo mu bunun ne kadarını alıp ekmek yapıcam bilenlerden yardım lütfen
photo85
(28.03.20)
maya ekşidiyse eğer, çok koyarsan zehir gibi ekşi olur yiyemezsin

az koyarsan ekmek kabarmaz taş gibi olur

marketlerde hala maya bulmak mümkün bu gün 3 paket kurumaya aldım ben. sana da tavsiye ederim.


kabardı mı ya da içine un su ekleyip 1-2 saat bekletince kabarıyor mu? miktarı konusunda kesin bir şey söyleyemem, daha önce ekşi mayadan ekmek yaptım sadece çünkü ve miktarı mayanın ne kadar güçlü olduğuna göre değişir yani ne hızla ne kadar kabardığına. ama hazır maya gibi düşünmeyin, çok küçük bir parça koymayın. eğer elinizdeki parça çok küçükse önce un ve suyla besleyin-hatta boza gibi olsun kıvamı, bakteriler daha aktif olur bu durumda- sonra hamura ekleyin


slow like honey
(28.03.20)
Pek kabarmıyor ve çok ekşi kokuyor


photo85
(28.03.20)
Beslediğiniz halde kabarmıyorsa bozulmuştur


slow like honey
(28.03.20)
(5)

Gözlük cam kalınlığı hakkında soru

-2.50 pwr - 2.25 cyl gözlük camı yaptıracağımDaha önce bana kavanoz dibi gibi bi cam yapmışlardı sonra artık dereceyi mi düşürdü aksı mı değişti ne yaptı ise kullanılacak bi inceliğe getirdilerŞimdi yeniden cam yaptırmam lazımKavanoz dibi gibi ultra kör camı olmadığı sürece her türlü cam uygun yeter
-2.50 pwr - 2.25 cyl gözlük camı yaptıracağım


Daha önce bana kavanoz dibi gibi bi cam yapmışlardı sonra artık dereceyi mi düşürdü aksı mı değişti ne yaptı ise kullanılacak bi inceliğe getirdiler

Şimdi yeniden cam yaptırmam lazım
Kavanoz dibi gibi ultra kör camı olmadığı sürece her türlü cam uygun yeter ki parayı söke söke almadan evvel aşırı kalın bi cam çıkıp çıkmayacağını söylesin

Tavsiye edeceğiniz optik var mı
Ya da bu derecelerde aşırı kalın olmayan cam yaptıranınız var mı
photo85
(06.03.20)
küçük yuvarlak bir gözlük seç, en ince camı istiyorsan paraya kıy özel üretim 1,74 index cam al, bu numaralarda hazır daha uygun cam istersen 1,67index 1,61 index 1,56 ya kadar gider, fiyatlar bölgeye göre değişim gösterebilir. en uygun 1,56 yı 150 tl ye kadar bulabilirsin, çift cam fiyatı.


Merhabalar her koşulda cam için setifika alacağınız bir optik olsun. Birkaç optik e de götürün bu ne kadar inceltilmiş diye :) bazı optikler maalesef dürüst çalışmıyor.

Sizin için 60% idealdir diye düşünüyorum.


burchak
(06.03.20)
Parada gerekirse zorlansam bile limiti yükseltirim ama 2015te optiğin biri 3000 tl alırım garanti vermem inceliğine dedi içimden küfrettim çıktım .
Bu derecede serçe parmağın yarısı kalınlığında cam yapmıştı. Yani sorum o ki optik beni kandırıyor mu yoksa gerçekten bu dereceye ince cam üretmek mümkün değil mi


photo85
(06.03.20)
O paraları vermeyi göze alıyorsan 1.74 index cam sipariş ver yüzde 60 yuzde 70 laflarını boşver. 1.74 inceltilmiş cam en incesi. Garanti verilmemesi doğal su kadar ince çıkar çok memnun kalırsın diye bir şeyin garantisini veren seni yanıltır, çünkü senin çok kalın dediğine başkası inç diye bilir bu göreceli.burada tek güvence camin sertifikası özel üretim camlarda mutlaka olur. Numaralarınız çok yüksek değil ama beklenti ip ince olsun metal çerçeveden bile taşmasın ise o mümkün değil çünkü camınızın standart bir orta kalınlığı olmak zorunda ve kenarlara doğru bu kalınlık artmalı miyop olduğunuz için. 1.74 cam yüzünüze en uygun küçük yuvarlak bir cam maximum inceliğin formülü


Atasun'a bakabilirsiniz. Cam inceltme oranına göre fiyat belirliyorlar. Ellerinde varsa size örnekte gösterebilirler.


(1)

Hurda elektronik ne yapılır

Nereye satabilirim telefondu bilgisayardı falan
Nereye satabilirim telefondu bilgisayardı falan
photo85
(25.09.19)
3-5 taneyse satamazsın...


eizin.cevre.gov.tr
adresinde lisans konusu "Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya İşleme" seçip istediğin il için arama yapabilirsin. Orada çıkan firmalar, belli adet/kg üstü olursa alım yapar.


late viper
(25.09.19)
(1)

Aöf yarım kalan bölümü bitireyim mi

Aöf 2.üniversite dış ticareti yarım bırakmıştımŞimdi dönsem mi ? 2 yıllık zaten
Aöf 2.üniversite dış ticareti yarım bırakmıştım
Şimdi dönsem mi ? 2 yıllık zaten
photo85
(23.09.19)
vaktin varsa dön ne olacak? en kötü elinde bir diploma olur.


(2)

Düğüne bu çelenk olur mu

https://www.limonflowers.com/uploads/ferforje29.jpgŞu çelenk düğüne gönderilmeye uygun mu
www.limonflowers.com

Şu çelenk düğüne gönderilmeye uygun mu
photo85
(13.09.19)
Hoşmuş. Uygun bence de.


elorelia
(14.09.19)
(4)

Yemek tarifi sitesi önerisi

Efenim kadınlar klubu kıvamında olmayan ama kurbağa bacağı tarifi de içermeyen hoş sunumlu damak tadınıza uygun yemek tarifi sitesi aranıyor
Efenim kadınlar klubu kıvamında olmayan ama kurbağa bacağı tarifi de içermeyen hoş sunumlu damak tadınıza uygun yemek tarifi sitesi aranıyor
photo85
(03.09.19)
yemek.com


love my way
(03.09.19)
Yemek.com ve nefis yemekler iyi. Youtube kanali da var nefis yemeklerin. Soruda tatli denmemis ama cok sevdigim blog tarzi bi site var onu paylasmak isterim. Cok da basarili cogu tarifi denedim damy's kitchen. Islak keki ve cikolatali kurabiye tarifi muthis.


hindistan cevizi
(03.09.19)
Ben nefis yemek tariflerini kullaniyorum. Uygulamasi var. simdiye kadar oradan yaptigim hicbir tarif patlamadi.


Nefis yemek tarifleri’nden bakıyorum ben de hep. Dün yine ordan bakarak ekşili köfte yaptım harika oldu.


megalomaniac
(04.09.19)
(4)

Benjamin bitkisi hastalığı

Benjaminğm dipten uca doğru dal dal kuruyor ve dalları gövde ile kesişen yerlerinde minik pamukçuklar oluştu.Ne yapmalıyım ?
Benjaminğm dipten uca doğru dal dal kuruyor ve dalları gövde ile kesişen yerlerinde minik pamukçuklar oluştu.

Ne yapmalıyım ?
photo85
(05.08.19)
benim çiçekte de oldu, muhtemelen "un biti" ile karşı karşıyasınız. çiçeğin öz suyunu emerek yavaş yavaş öldürüyor, kurtulması da epey zor. kürdanla o pamukçukları deşerseniz, bitleri göreceksiniz.
tedavi için: ilk önce yarım litre suya bir tatlı kaşığı oksijenli su karıştırarak bitkinin her yerine püskürtün. 3 gün sonra, yarım litre suya bir tatlı kaşığı karbonat ve bir tatlı kaşığı çiçek yağı koyarak bu karışımı tekrar püskürtün ve bitkiyi güneşe koyun. bu karışım, trake solunumu yapan bitlerin ve yavrularının nefes alamayarak ölmelerine neden oluyor. o minicik yavrulara da üzülmedim değil ama güzelim begonyamın özsuyunu vampir gibi emdi şerefsizler. neyse, bu dönemde fazla su vermeyin. 15 gün sonra süreci tekrarlayın, geçmiş olsun.


night train
(05.08.19)
Sağolun


photo85
(05.08.19)
Twitter'da Tohum Medeniyeti diye bir hesap var, bitkinin fotoğrafıyla birlikte atarsanız yardımcı olmaya çalışıyorlar twitter.com


freebird5406_2
(05.08.19)
mantar gibi geldi bana, mantar ilacı alıp spreyle her bir dala ve yaprağa uygulayın. bitkisel çözümler çare etmiyor.
çiçekçilerde olmuyor genelde bu ilaç, zirai ilaç satan yerlerde olur. istanbul’daysanız eminönü’ndeki çiçekçilerde var.
başka bitki varsa hepsine sıçrar. dallarına dikkatli bakın, minik bir iz bile varsa onlara da uygulayın.
bizim benjo’da da vardı, ilaçla geçti. akşam sulamayın.


(1)

Alt ast yüksekliği nedir imdat doktor var mı

Alt 96Ast 58 çıkmışDra haftaya gidicemİnsülin direnci de varÖlcek miyim
Alt 96
Ast 58 çıkmış
Dra haftaya gidicem
İnsülin direnci de var
Ölcek miyim
photo85
(23.07.19)
Doktor değilim ama evet yüksek. Karaciğerlerde bozulma var veya zorlama var demek. Aldığınız bir ilaçtan, fazla alkol tüketiminden, karaciğer yağlanmasından vs olabilir. Sağlıklı beslenip spor yaparsanız, değerleriniz normale dönebilir, merak etmeyin. Tabii, yine de bir doktora görünmeyi ihmal etmeyin.


PhoenixRising
(23.07.19)
(2)

Kafamı çok sert çarptım , hangi bölüme gitmeliyim

Dün kafamı çok kötü çarptım o an iyiydim ama bugün biraz ağrım var. Yarın sabah hangi bölümden randevu almalıyım bi de kanama vs olmadı dokununca hafif acıyo. Ciddi bi durum varsa ne gibi belirti verir
Dün kafamı çok kötü çarptım o an iyiydim ama bugün biraz ağrım var. Yarın sabah hangi bölümden randevu almalıyım bi de kanama vs olmadı dokununca hafif acıyo. Ciddi bi durum varsa ne gibi belirti verir
photo85
(10.06.19)
Acile git.

Aynı şeyden iki tane yanyana görüyorsan ama dokununca Aaa bir taneymiş, niye iki tane gibi görüyorum diyorsan durum vahim.

Kötü bir şakaydı. Acile git dostum. İhmal etme.

Geçmişolsun.


Mirket
(10.06.19)
Beyin önemli. Acile git +1


(s)AINT
(10.06.19)
(1)

Aöf yarım kalan okula dönme

9 sene evvel yarım bıraktığım bölüme dönme imkanım var mı aöfde
9 sene evvel yarım bıraktığım bölüme dönme imkanım var mı aöfde
photo85
(09.06.19)
e-devletten öğrencilik durumunu kontrol edin. pasif olarak öğrenci görünüyorsanız yeni dönemde kayıt yenileyerek devam edebilirsiniz.


hadsafhada
(09.06.19)
(6)

Kürek aleti ile spor

Sporun ssini bilmem evde bi adet kürek aleti var. Kilo vermek yerine sıkılaşma iihtiyacım var. Hatun kişiyim kürek aleti kol göğüs çalıştırır da bacakları da çalıştırır mı
Sporun ssini bilmem evde bi adet kürek aleti var. Kilo vermek yerine sıkılaşma iihtiyacım var. Hatun kişiyim kürek aleti kol göğüs çalıştırır da bacakları da çalıştırır mı
photo85
(02.06.19)
Ek pedal kısmı da var


photo85
(02.06.19)
komple çalıştırıyor ama daha çok sırt için diye biliyorum


productimages.hepsiburada.net

Bunun gibi bi alet


photo85
(02.06.19)
bacak, karın, kanat, alt ve üst sırt çalıştırır. ergometre o aletin adı. tekniğini doğru uygulaman gerekiyor tabi.


alperz
(02.06.19)
kürek aletini bilmiyorum ama gerçek kürek sporu için nerdeyse her kası çalıştırıyor diyebilirim. mantık olarak pek fark olmadığına göre sıkılaşma için düzenli çalışırsan işe yarar bence.


scudman1
(02.06.19)
(9)

Tereyağlı kahve/çay

Deneyen var mı evde nasıl yapılır
Deneyen var mı evde nasıl yapılır
photo85
(18.05.19)
Sicak kahvenin icine 1 tatli kasigi tereyagi, 1 cay kasigi hindistan cevizi yagi atiyorum.


logic
(18.05.19)
çayın içine 1 çay kaşığı terayağ koymuştum ama içemedim çok kötü oluyor ağzınından sürekli bi şey kayıyor gibi? deneyin işte görün anlatmakla olmuyor


çayda denedim yadırgamadım değil ama kahve konusunda tutucuyum denemem,deneyemem istesem de olmaz,olamaz!


natallica
(18.05.19)
Neden bunu yapmak istiyorsun? CK dedi diye mi?


adwokat
(18.05.19)
Tadını merak ediyorum tibette tüketilen bi içecekmiş


photo85
(18.05.19)
Denenebilir tabii. Geçen ben de çikolatalı protein tozunu şalgamla karıştırmayı düşündüm. Benimki daha saçma


(s)AINT
(18.05.19)
Ck galiba canan karatay fakat vg ile uğraşanlar arasında uzun süreden beri olan birşey, yeni değil, enerji verdiği ve tok tuttuğu söyleniyor, bulletproof coffee diyorlar, youtube da birçok tarif var


freebird5406_2
(18.05.19)
Tibet usulü tereyağlı çay için çay tuz ve tereyağı ve biraz sut baya bir olana kadar çırpılır. Blender ile deneyebilirsiniz. İngilizce tarifler internette mevcut. Bence çaydan çok çorbaya benziyor diyebilirim


JohnOakley
(18.05.19)
hindistan cevizi yağı önerilir bu iş için tereyağı da olur ama kahveyi bekletirsen içindeki yağlar topak topak birikiyor en üste. tadını çok bozmuyor enerjik tutar. + canan karatay kim ya? bulletproof coffee olayı yıllardır var dolandırıcı CK kendi adını verip iteliyor millete diyetlerini yıllardır :)


nahtoderfahrung
(18.05.19)
(6)

Ofiste kedi/köpüş

Sevgili hayvanseverler,Ben hayvanlardan hep korktum dokunamadım ama ofisimin bi odası boş ve yalnızlık çekiyorum. Kafama takılan sorular var. Minik bi kedi veya köpek sahiplensem (pet shoptan değil ) gece ofiste tek kalmakla mutsuz olur mu ? Eve götüremiyorum. Kendi keyfim için hayvanı sefil etmek d
Sevgili hayvanseverler,
Ben hayvanlardan hep korktum dokunamadım ama ofisimin bi odası boş ve yalnızlık çekiyorum. Kafama takılan sorular var. Minik bi kedi veya köpek sahiplensem (pet shoptan değil ) gece ofiste tek kalmakla mutsuz olur mu ? Eve götüremiyorum. Kendi keyfim için hayvanı sefil etmek de istemiyorum. Küçüklüğünü bildiğim bi minik dostuma dokunmaktan korkmam diye düşündüm ama alıp çocuğu mağdur etmek de iistemem. Siz nasıl karar verdiniz ve ofiste tek olması sorun olur mu
photo85
(17.05.19)
köpek için tuvaletini yapacağı alan lazım, insanların buna laf etmemesi lazım. köpeğin ayrıca gezip dolaşabilmesi lazım. köpekler evleri olarak benimsedikleri yere tuvalet yapmazlar. hareket ihtiyaçları kediye göre çok daha fazladır.

kedi için ise tuvalet kabı koyulacak yer lazım ki, koku yapıyor haliyle. ofis çok küçükse kedi için bile sıkıntı olabilir.

bu iki mevzuyu hallettikten sonra geriye pek bişey kalmıyor.


Fodera
(17.05.19)
Köpek o kadar vakit yalnız kalmak istemez de kedi alabilirsiniz. Hatta iki tane alın ki arkadaş olsunlar birbirlerine.


knazım
(17.05.19)
köpek olmaz ama 2-3 tane kedi gayet olur.


tabirimekruh
(17.05.19)
ofis ortamınız nasıl bir yer bence bu da önemli bir soru. Kağıt vs. çok olan eşyalar meydanda duran bir ofisse sıkıntı. Çünkü kedi bu dağıtır ortamı sonra sizin canınız sıkılır. Bir odası boş demişsiniz, hayvanı sadece 1 odaya kapamayacağınızı umuyorum. Ofisin her alanı onunda alanı olacak. Bir oda da durmak onu rahatsız edecektir, siz çalışırken yanınıza gelip gece bir odaya kapanmaktan hoşnut olmayacaktır. Bağıracaktır büyük ihtimalle geceleri. Lütfen önce o canlıya sunacağınız alanda ben bir ömür yaşar mıyım diye düşünün.

Köpek kısmına hiç girmiyorum çünkü köpek başlı başına sorumluluk isteyen bir canlı, apartman dairesi bile sorunken oda hiç ama hiç olmaz.


ManikD
(17.05.19)
kediler gece yalniz kalabilir derler ama bu kedinin karakterine gore degisiyor. bizim kedi gunduzleri yalniz kalinca sorun etmiyor ama gece yalniz kalmayi hic sevmez. bir kere 2 gunlugune evde yalniz biraktik geldigimizde depresyona girmisti, hicbirsey yememis, bir suru yere kusmustu. bize de uzunca bir sure tripli kaldi. ne oksatti kendisini ne de yanimiza geldi. durduk yere gelip ayaklarimiza saldirip giderdi. o gunden sonra gece yalniz kalmasi gerektigi vakitlerde hep baska evlere biraktik.


nickmickyok
(18.05.19)
sakın köpek alma.


Goldstein
(18.05.19)
(2)

Lavabodan gelen koku

Geçen gün koku olduğunu yazmıştım önerilerin hepsini yaptım lavabonun içinden kokunun geldiğini anladım ama dolap altına su kaçmıyo sanırım. Lavabonun içinden tüm mutfak ve koridora çok ağır küf kokusu yayılıyor. Ne yapmalıyım. Son bi kaç günde oldu aniden. Bu işlere bakan bi usta var mı, kapak gibi
Geçen gün koku olduğunu yazmıştım önerilerin hepsini yaptım lavabonun içinden kokunun geldiğini anladım ama dolap altına su kaçmıyo sanırım. Lavabonun içinden tüm mutfak ve koridora çok ağır küf kokusu yayılıyor. Ne yapmalıyım. Son bi kaç günde oldu aniden. Bu işlere bakan bi usta var mı, kapak gibi bişi mi değişmeli
photo85
(12.05.19)
Lavabonun içinden geldiğinden eminsen Es'i değiştirmen lazım.

ya da şöyle tarif edeyim.

www.google.com

Sol taraftaki en yüksek nokta, sağ taraftaki en düşük noktadan daha aşağıda olmalı. Onu ayarla.


Mirket
(12.05.19)
Alt kısmında bulunan boruyu deve boynu tabir edilen şekle getirmeyi dener misiniz? İnternette görseller var.


demirKamil
(12.05.19)
(4)

Çok yakın zamanlı ( gün içi, önceki gün ) şeyleri unutmak

Mesela arabayı dün gece /bi saat evvel nereye park ettiğimi unutup, önceki seferlerde koyduğum yere yöneliyorum, sonra hemen hatırlıyorumÇıkarken şu kitabı alayım deyip unutuyorum almadan çıkıyorumŞunu alayım deyip alıyorum, sonra biri aynı gün marketten ne lazım diyo xx al diyorum , sonra ay yok be
Mesela arabayı dün gece /bi saat evvel nereye park ettiğimi unutup, önceki seferlerde koyduğum yere yöneliyorum, sonra hemen hatırlıyorum
Çıkarken şu kitabı alayım deyip unutuyorum almadan çıkıyorum
Şunu alayım deyip alıyorum, sonra biri aynı gün marketten ne lazım diyo xx al diyorum , sonra ay yok ben almıştım ya şimdi hatırladım diyorum


Normal mi size de oluyo mu
photo85
(09.04.19)
olduğu bir dönem oldu. sürekli telefonumu, cüzdanımı, kartlarımı unutuyordum bir yerlerde ya da kaybediyordum. psikiytriste gittim dikkat bozukluğu çıktı, terapiye başlamıştı o dönem. ama sadece dikkat sorunumu anlattığım ve hayatımla ilgili başka detay vermediğim için çok da belirleyici bir şey bulunamamıştı, fayda etmemişti terapi.

son zamanlarda dikkat bozukluğum bayağı uç noktalarda yine. yine psikiyatriste gittim yine aynı tanı kondu ama bu sefer şunu söyledi doktor: dikkat bozukluğu ve bu tip hafıza sorunları bir hastalık değimiş, bir semptommuş ve altında yatan sebepler çok farklı olabiliyormuş. mesela depresyonda olmak, mesela kan değerlerindeki bir eksiklik, mesela çocuklukta yaşanan bir travma... bunu anlaman için mmpi testi ve sonra psikoterapi gerekli dedi. psikoterapide bu semptoma sebep olan şeyi tespit etmek ve onu çözmeye çalışmak gerekiyor yani. bunları neden uzun uzun anlattım? yıllardır muzdarip olduğum bir şey ve olayın aslını yeni yeni anlıyorum. belki tecrübe ettiğim şeyler işine yarar.


Mossy
(09.04.19)
normal degil bence . sana bu tarz durumlar icin yapabilcegin ilk seyi soyliyorum telefonunu minimum kullan sadece aramalar ve onemli mesajlar gorceksein farki çok olucak


mrduck
(10.04.19)
anlattığın ilk durum o kadar yaygın ki, google haritalar arabayı nereye park ettiğini hatırlatıyor.


babilbaligi
(10.04.19)
Her şeyi bir acele bir telaş içinde yapıyor olabilir misiniz? Aynı durumdaydım ve sonra biraz sakinleşip yaptığım şeylere odaklanmayı, bir şeyle uğraşırken başka bir şeyle ilgilenmemeyi (arabayı park ederken akşam ne yemek yiyeceğini düşünmek gibi) denedim ve bu aralar hemen hiçbir şeyi unutmuyorum. (Spor salonundakı dolap numarası, arabayı park ettiğim yer, gittiğim yerlerde cüzdan/şarj aleti unutmak vs.)

Ayrıca beslenmenizi de ihmal etmeyin, yanılmıyorsam B vitamini eksikliği unutkanlık yapıyor.


influx
(10.04.19)
(2)

Usb girişi bozuldu

2 usb girişi de çalışıyordu aslında 1 tanesi bozuldu hiç çalışmıyor diğerinin de içindeki plastik çıktı kırıldı dışarıdan alıp haricen pcye bağlayacağım usb işi gören bi cihaz var mı acaba
2 usb girişi de çalışıyordu aslında 1 tanesi bozuldu hiç çalışmıyor diğerinin de içindeki plastik çıktı kırıldı dışarıdan alıp haricen pcye bağlayacağım usb işi gören bi cihaz var mı acaba
photo85
(08.04.19)
www.hepsiburada.com
başka usb girişi yoksa pc ise,
www.hepsiburada.com
veya
www.hepsiburada.com
laptop ise bildiğim bir çözüm yok.


sutlu nescafe
(08.04.19)
merhaba , usb içindeki plastik kırıldığında , metal tırnaklar bilgisayarınız açıkken herhangi bir nedenden birbirine değerse , mesela yanlışlıkla o yuvaya bir soket takarsanız , anakartınız kısa devreden dolayı arıza verebilir. veya kendini korumaya alarak kapanır ve o kısa devre olan tırnakları düzeltmediğiniz sürece cihazınız açılmayacaktır. hama markası ile satılan ekonomik usb çoğaltıcılar piyasada var. usb çoklayıcı adıyla bulabilirsiniz.


(1)

Mini projeksiyon cihazı kullanan var mı

Orta ışıkta sunum için mini cihaz önerir misinizUcuz olsun da başka bişi istemez Duvara pc ekranını yansıtmak için
Orta ışıkta sunum için mini cihaz önerir misiniz
Ucuz olsun da başka bişi istemez
Duvara pc ekranını yansıtmak için
photo85
(04.04.19)
lümen konusuna dikkat edin derim
aaxa pico kullanıyorum pek aydınlık değil, çözünürlük de çok iyi değil..


probiyotik
(04.04.19)
(2)

Gizli şekeri olan var mı

Bozulmuş açlık intoleransı/glikozu yani gizli şekerim varmışE bu beni ilerde diyabet mi yapacak dedim doktor hayır bilimsel bi veri yok dedi. Tedavisi önlemi yok mu dedim, hasta değilsiniz ki tedavi edelim , ilaç verenler var bizce etkin bi tedavi değil dedi. Kilo veremiyorum ( şeker ve karbonhidrat
Bozulmuş açlık intoleransı/glikozu yani gizli şekerim varmış
E bu beni ilerde diyabet mi yapacak dedim doktor hayır bilimsel bi veri yok dedi. Tedavisi önlemi yok mu dedim, hasta değilsiniz ki tedavi edelim , ilaç verenler var bizce etkin bi tedavi değil dedi. Kilo veremiyorum ( şeker ve karbonhidrat yoksunu , diyetistenin verdiği menü ile beslenip haftada 3 gün spor yapıyorum ) sebebi bu mu, maksimum seviyede sağlıklı beslenmesem demek ki durumum daha kötü olacak bu böyle giderse çok zorlanırım bunu tedavi etmeliyim dedim, gizli şekerin tedavisi yok ( var diyenler de etkin tedaviler değil bana göre ) diyabet olursanız tedavi ederiz bana göre gizli şeker tedavisi yok tedavi ettim diyenler ispatlanmamış bi metod uyguluyo dedi doktor


Hiç içime sinmedi

Gizli şeker tanısı alanlar var mı siz diyabet olmamak için ne yaptınız ilaç kullanan oldu mu başka doktora mı gideyim
photo85
(29.03.19)
bana da kondu 3 yıl önce. “ilaca gerek yok, nabzınızı belli bir seviyenin üstünde tutacak şekilde egzersiz yapın” demişti doktor.


gidici
(29.03.19)
Doktor sacmalamis, onleyici tedavi diye bir seyden haberi yok belli ki, tedavi demek illaki ilaci dayamak degil ki. Bol hareket ozellikle yuruyus, kilo fazlasindan kurtulma, sebze agirlikli beslenme, stresten uzak durmaya calisma ile bu sureci yonetebilirsiniz. Su an bunlari yapiyorsunuz belli ki zaten...


(30.03.19)
(6)

Granit tava tencere

Full granit tava tencere kullananlardan marka önerisi rica edeyim
Full granit tava tencere kullananlardan marka önerisi rica edeyim
photo85
(26.01.19)
kesinlikle karaca değil


tefal,geçen hafta aldık.


since1907
(26.01.19)
karacanın granit tavasından ben çok memnunum ya. tefal 1 senede perte çıktı. tencereyi bilemem, pilav yapamayanlar genelde tencereye laf çakıyor çünkü, sorumluluk alamam :)


hasmetizm 2046
(26.01.19)
Karaca’dan memnunum +1


sacrilegious
(26.01.19)
Karaca'nın 8 ayda kaplaması çizildi. Üstelik, yemek yaparken, tahta veya silikon alet edevat dışında hiç bir şey kullanmamama rağmen. Bir de 5 yıl garanti verip, insanları kandırmaya çalışıyorlar.

Şimdi de Emsan'ı deniyorum, daha 1 ay oldu, sorun yok gibi:)


PhoenixRising
(26.01.19)
Shaffer var bizde, hanım memnun.


antihero
(27.01.19)
(3)

Maximum kart sorusu

Nette çok aradım yalan yanlış bilgi dolu. Maximum kart işbankası puanım silinmeden nerde kullanabiliyorum ?
Nette çok aradım yalan yanlış bilgi dolu. Maximum kart işbankası puanım silinmeden nerde kullanabiliyorum ?
photo85
(28.12.18)
Migros, yemek sepeti ilk aklıma gelenler.


scudman1
(28.12.18)
carrefour


balik kraker
(28.12.18)
sinema bileti


teknikekip
(29.12.18)
(2)

Sgk web sitesinde şu sayfa sizde açılıyor mu

http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/sgk/tr/calisan/gss_tescil_sureci/gss_video/02_gss06Bu linkteki sayfayu açamıyorumyurtdışında ikamet edenlerin genel sağlık sigortası var mı yok mu onun cevabını arıyorumSayfa sizde açılıyo ise orda ne yazıyo acaba
www.sgk.gov.tr
Bu linkteki sayfayu açamıyorum
yurtdışında ikamet edenlerin genel sağlık sigortası var mı yok mu onun cevabını arıyorum
Sayfa sizde açılıyo ise orda ne yazıyo acaba
photo85
(09.12.18)
Orada bir şey görünmüyor fakat muhtemelen şu video olması gerekiyor; www.youtube.com


apdulera
(09.12.18)
Var olun


photo85
(09.12.18)
(5)

Göz dereceniz kaç camınızın özelliği ve fiyatı ne

S.b.
S.b.
photo85
(22.11.18)
1 numara miyop
Krizal cam. 150 tl cifti.


Blue cut filtre, buharlasma engelleyici.

0,5 ve 0,75. 200 tl


biseysorcaktim
(22.11.18)
1,5 hipermetrop,marketten aliyorum 1€


duptıs
(22.11.18)
sağ 4.5 miyop sol 3.75 miyop
dandik 20 tl çerçeve ve hiçbir özelliği olmayan gözlük camı -emekli sandığından ödeme, babam sağolsun :D - . çünkü bol asit buharlı laboratuvarda çalışıyorum ve gözlüğün üzerine ekstra gözlük takmayı sevmiyorum, haliyle gözlükler buhardan rezil oluyor.
bir de gözlükle uyukaldığım çok olur ya da yatakta yanıma aldığım. o yüzden sık sık gözlük yamulturum ya da kırarım ya da yamulmuş gözlüğü düzeltirken kırarım XD o yüzden ucuz gözlük alıyorum artık. mümkünse atasun optik vs tarzı bir gözlük alana ikincisi %50 indirimli vs tarzı yerlerden alıyorum ki yedeği de olsun diye.


pasp
(22.11.18)
1.75 miyop + 0.75 Astigmat, Crizal’in en iyisi en yenisi 300tl (Sadece cam)

Mavi isik kesme özelliğini cok beğeniyorum


fever
(22.11.18)
(1)

Optisyen olan / gözlükçüde çalışanlara soru

Bi şekilde hep kötü optisyene denk geliyorum. Ya odak hatası oluyor ya çok kalın cam kesiyorlar. Avm içindeki optiklere de güvenmiyorum. Satış elemanı bilgisiz oluyor.İçimizde bi optisyen varsa yüksek derecelerim için en ince camı nasıl hangi camda ve modelde elde edeceğimi sormak istiyorumAyrıca yü
Bi şekilde hep kötü optisyene denk geliyorum. Ya odak hatası oluyor ya çok kalın cam kesiyorlar. Avm içindeki optiklere de güvenmiyorum. Satış elemanı bilgisiz oluyor.
İçimizde bi optisyen varsa yüksek derecelerim için en ince camı nasıl hangi camda ve modelde elde edeceğimi sormak istiyorum

Ayrıca yüksek hem miyop hem astigmatı olan ve ince cam bulan arkadaşlar cama ne kadar ödediniz camınızın özellikleri ve markası ne
photo85
(22.11.18)
Dunya Goz hastanesine gidin. Fp iyi. Atasundan alabilirsiniz gozlugu. Mutlaka pazarlik yapin atasunda.


baldan kaymak
(22.11.18)
(9)

genel kültür artıran okumalık site önerin bana

Ilginc ve keyifli yazilara veya belgesellere ulasacagim genel kulturumu artiracak bir site onerin. Genel kultur derken basket topunun yari capini anlatmasin. Ilginc ve keyifli seylerden soz etsin cografya olur tarih olur bilim olur populer kultur olur gezi yazilari olur vs
Ilginc ve keyifli yazilara veya belgesellere ulasacagim genel kulturumu artiracak bir site onerin. Genel kultur derken basket topunun yari capini anlatmasin. Ilginc ve keyifli seylerden soz etsin cografya olur tarih olur bilim olur populer kultur olur gezi yazilari olur vs
photo85
(14.02.15)
(bkz: wikipedia) benim genel kültürümü çok arttırdı mesela.


mea maxima culpa
(14.02.15)
vice


mirty
(14.02.15)
4chan tahtaları
stumbleupon


namus ninjası
(14.02.15)
Edit : abiler aplalar türkce olsun


photo85
(14.02.15)
t24'ün yeni kitap, kültür, kritik bölümü tam bu işlik: k24. telefondan da gayet güzel okunuyor.

t24.com.tr


microfiction
(14.02.15)
T24 tam aradigim gibiymis baska oneriler de beklerim sagolun


photo85
(14.02.15)
serdar kuzuloğlu'nun blogunda kuzuloğlu her hafta "haftanın özeti" bayağı kapsamlı yazılar yazıyor. onları da tavsiye ederim. insan yeni yeni şeyler öğreniyor.

www.mserdark.com


microfiction
(14.02.15)
pangorselkultur.wordpress.com


jaygatsby
(16.02.15)
(4)

reklami az virüssüz film sitesi

Reklami az. Ucretsiz. Uyeliksiz. Virussuz. Iyi bi film sitesi onerisi lutfen. Cogunda bi suru alakasiz yazi ve video oluyor ama aranan film olmuyor
Reklami az. Ucretsiz. Uyeliksiz. Virussuz. Iyi bi film sitesi onerisi lutfen. Cogunda bi suru alakasiz yazi ve video oluyor ama aranan film olmuyor
photo85
(27.12.14)
filmifullizle.com


popcorntime.io yabancı içerik için güzel.


simbolmina
(27.12.14)
Başka var mi ?


photo85
(27.12.14)
bu arada adblocker eklentisi bir çok konuda yardımcı oluyor. filmi bul yeter.


simbolmina
(27.12.14)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.