Giriş
(2)

vize ve lisansüstü eğitim için 1er soru

merhaba,ilk şöyle: bize vize uygulamayan bir ülkeye, örneğin karadağ'a gittik ve oradan bize vize uygulayan bir ülkeye geçmek istedik, vizeyi nasıl alabiliriz bu durumda ?2. sorum ise, ülkemizde geçerliliği olan 'bilimsel hazırlık' yurtdışında da uygulanıyor mu ?teşekkürler.
merhaba,

ilk şöyle: bize vize uygulamayan bir ülkeye, örneğin karadağ'a gittik ve oradan bize vize uygulayan bir ülkeye geçmek istedik, vizeyi nasıl alabiliriz bu durumda ?

2. sorum ise, ülkemizde geçerliliği olan 'bilimsel hazırlık' yurtdışında da uygulanıyor mu ?

teşekkürler.
olol
(28.07.18)
1- Schengen ülkeleri için oturum şartı aranıyor. Yani Karadağ'da oturum iznin varsa atıyorum Fransa için vizeye başvurabilirsin. ABD için bu geçerli değil sanırım çünkü Türkiye'de vize vermeyi durduklarında yakınlardaki ülkere gidip oralardan başvuru yapabilirler diye bir açıklama olmuştu.


10032007
(28.07.18)
2. ulke icin vizeyi daha ilk ulkeye gitmeden kendi ulkenden alacaksin (ilk ulkede yasamiyorsan).

yani mesela karadag'a oradan fransaya gideceksin diyelim. fransa vizesini orada olacagin zaman icin turkiye'den alip sonra karadag'a gidiyorsun.


robokot
(28.07.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.