Giriş
(2)

bir karikatür arıyorum

müzikli bir mekanda adama tam suratında "abi basları duyuyor musun" ifadesi varken inme iniyor, karga tulumba taşıyorlardı. meşhur çizerlerden birinin olması lazım ama kim olduğundan emin değilim maalesef. hatırlayan var mı?
müzikli bir mekanda adama tam suratında "abi basları duyuyor musun" ifadesi varken inme iniyor, karga tulumba taşıyorlardı. meşhur çizerlerden birinin olması lazım ama kim olduğundan emin değilim maalesef. hatırlayan var mı?
nrmnm
(20.09.20)
Umutun tarzı bu :') bakıyorum hemen


abuzer
(21.09.20)
(3)

izmirli duyuruculardan gezilecek görülecek yer tavsiyesi rica edeceğim

selamlar, haftasonuna kadar ufak bir boşluk oluştu ben de daha önce gezme şansı bulamadığım izmir'e geldim. apar topar geliştiği için pek araştırma şansım olmadı. dün urla'da denize girip şarap evlerini dolaştım. bugün de mordoğan'a geldim ama hava rüzgarlı deniz pek keyifli değil. öğleden sonra diğ
selamlar, haftasonuna kadar ufak bir boşluk oluştu ben de daha önce gezme şansı bulamadığım izmir'e geldim. apar topar geliştiği için pek araştırma şansım olmadı. dün urla'da denize girip şarap evlerini dolaştım. bugün de mordoğan'a geldim ama hava rüzgarlı deniz pek keyifli değil. öğleden sonra diğer koylara da bir bakacağım. yarın için konak, alsancak taraflarına gitmeyi düşündüm.

kalabalık ve kapalı alanlara çok muhtaç kalmadan gezip görebileceğim, doğa yürüyüşü vs. yapılabilecek veya oturup keyifli vakit geçirebilecek mekanlar konusunda tavsiyelerinize açığım. yemek için de aynı şekilde tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz. teşekkürler.

araç da var onu ekleyeyim. dağlara tepelere her yere gidebilirim.
nrmnm
(18.08.20)
Selamlar,şehir içinde bir tavsiyede bulunabilirim. Bostanlı mavişehir arasında atakent diye bir semt bulunuyor. Ortasında kocaman bir park var havuzlu vs yemyeşil. Central park in küçüğü gibi olmuş geçen gittim baya beğendim. Isterseniz yürüyüş yaparsınız isterseniz çimlere yayılırsınız isterseniz de bira bahceleri restoran vs bir sürü mekan var alan içinde. Rast,bomonti bira bahçesi ve gaga yi tavsiye edebilirim. Onun dışında karagöl var tabii biliyorsunuzdur tesisler tüm sene açık diye biliyorum.ulasimda kolay yollar yapılmış şehirden yarim saat 40 dk vs maks.


tmm
(18.08.20)
yerinizde olsam alsancak'ta kumrulu, boyozlu güzel bir kahvaltıyla başlar akşam da deniz kenarında güzelbahçe'de bir şeyler içerdim. :)

seyler.eksisozluk.com
eksisozluk.com


Mesaj attım.


burka
(18.08.20)
(1)

macbook air'i nereden alalım?

üniversiteden mezun olan kardeşime hediye olarak alacağım. bu aralar kampanya, indirim, puan vs. sağlayan güvenilir bir satıcı var mıdır bildiğiniz? yoksa direkt apple'dan eğitim indirimiyle alıp geçeyim mi?teşekkürler
üniversiteden mezun olan kardeşime hediye olarak alacağım. bu aralar kampanya, indirim, puan vs. sağlayan güvenilir bir satıcı var mıdır bildiğiniz? yoksa direkt apple'dan eğitim indirimiyle alıp geçeyim mi?

teşekkürler
nrmnm
(05.08.20)
www.pt.com.tr
geçen şunu görmüştüm bayağı içim gitti ama site hakkında bir bilgim yok.


(1)

Ayasofya şu an ne durumda?

Gidip gezebiliyor muyuz yoksa 24 Temmuz’a kadar kapalı mı olacak?
Gidip gezebiliyor muyuz yoksa 24 Temmuz’a kadar kapalı mı olacak?
nrmnm
(12.07.20)
Hazırlıklar yapılıyor cuma namazına.


Erva
(12.07.20)
(2)

C5 aircross yakıt göstergesi kayboldu, nasıl gelir?

Araç kiralık, uzun yoldayım. Dijital panel var hararet vs her şeyi gösteriyordu fakat şu an sadece hız ve km bilgileri var. Açınca cruise control geliyor bir de. Kitabına baktım yakıt göstergesi daima görünür yazıyor. Basmadığım düğme kalmadı aasdffgkl nasıl gelecek bu göstergeler geri?
Araç kiralık, uzun yoldayım. Dijital panel var hararet vs her şeyi gösteriyordu fakat şu an sadece hız ve km bilgileri var. Açınca cruise control geliyor bir de. Kitabına baktım yakıt göstergesi daima görünür yazıyor. Basmadığım düğme kalmadı aasdffgkl nasıl gelecek bu göstergeler geri?
nrmnm
(22.06.20)
kontak kapalıyken, açıkken marşa basmadan(tüm gösterge ışıkları yanıkken) ve marşa bastıktan sonra (ışıklar söndüğünde yani) olmak üzere 3 foto çeker misiniz?


ozdek
(22.06.20)
@ozdek teşekkürler o kadar saat uğraştım buraya yazdıktan bir kaç dk sonra halledebildim.

ibb.co işaretlediğim butonu döndürerek kadran seçenekleri arasında geçiş yapılıyormuş.


nrmnm
(22.06.20)
(4)

ist. anadolu veteriner önerisi? bu kedi için ne yapılabilir?

olayı kısaca anlatmaya çalıştım ama biraz uzun oldu. durumu olmayanlar en son paragraftaki soruya da geçebilir.kedi 18 mayısta 4. kattan düşmüş. farkedince direkt takip eden veterinere götürdük. kırık, kanama vs. hiç bir şey çıkmadı. kan sonuçlarında alt'si hayli yüksekti. karaciğer desteği (kendi a
olayı kısaca anlatmaya çalıştım ama biraz uzun oldu. durumu olmayanlar en son paragraftaki soruya da geçebilir.

kedi 18 mayısta 4. kattan düşmüş. farkedince direkt takip eden veterinere götürdük. kırık, kanama vs. hiç bir şey çıkmadı. kan sonuçlarında alt'si hayli yüksekti. karaciğer desteği (kendi aralarında konuşurken liver dediler ama tam olarak ne olduğunu bilmiyorum) ve vitamin vb. eklenmiş serum verdiler döndük. zaten korkmuş olan kedi sonraki 2 gün neredeyse hiç bir şey yemedi içmedi. neşesi falan da yok ve hareket etmediği sürekli yattığı için tekrar gittik. bu sefer cerrah olan başka bir veteriner de ayrıca muayene etti. yine bir şeyi yok dendi. beslenebilmesi için mideye giden bir boru taktılar. veterinerin verdiği mamaya yazılan antibiyotikleri ekleyerek şırınga ile besledik. 2 gün ağızdan hiç bir şey almadı. 2 günün sonunda ilk defa kendisi hem de dakikalarca su içti.

2 gün sonra evde durup dururken ilk defa olmak üzere bir çeşit nöbet geçirdi. kasları kasıldı ve sağa doğru yalpalayarak bir kaç adım atıp kendini bıraktı. hemen tekrar veterinere gittik. aynı nöbet durumu orada da oldu. bu sefer belirtiler ve tahlil sonuçları hepatik ensefalopati ile uyumlu çıktı. ilaçlarını ona göre düzenlediler ve orada serum aracılığıyla diüretik verip gönderdiler bizi. ayrıca ultrason için başka bir veterinere yönlendirildik. eve gelince aynı nöbet hali 2-3 defa daha tekrarladı.

ertesi gün görüntülemesi de yapıldı, sadece bağırsakta ufak bir obstrüksiyon olduğu tespit edildi ama mevcut durumla alakası yok kan takibi yapılacak dendi. o gün ve daha sonra nöbet olmadı fakat kedinin ağzında yara çıktı ve salyasını tutamamaya başladı. su falan da içmiyor. nefesi kötü kokmaya başladı. genel durumu her geçen gün kötüye gidiyor. bugün önerilen farklı bir veterinere daha gittik. o da çok somut bir şey söylemedi açıkçası. obstrüksiyon nedeniyle verilen duphalac'ı ishale neden olduğu için kesti. antibiyotiği de farklı bir grupla değiştirdi. kan sonuçları cumaya çıkacakmış şimdilik onu bekleyeceğiz dedi. sonuçlara göre tomografi çektirmek için o da başka bir yere yönlendirecek.

velhasıl kedi hiç bir tedaviye yanıt vermedi hatta her geçen gün daha da kötüye gidiyor. düştüğü gün sadece ufak tefek bir kaç yarası olan hayvan eridi gitti. bugün yapılan ölçüme göre son 1 haftada ağırlığının neredeyse %10'unu kaybetmiş hayvancağız. ne yapsak kime gitsek bilemedik artık çaresiz kaldık resmen. var mıdır böyle çetrefilli vakalar için kesin şu kişiye gidilmeli denilen bir veteriner hekim? aklıma fakülteye gitmek geldi ama iü veterinerlik fakültesi için hiç iyi yorumlar yok. taa avcılar'a boş yere gitmek istemem pendik'ten. ne önerirsiniz?
nrmnm
(01.06.20)
öncelikle geçmiş olsun. sağlam tetkik için bir devlet hastanesine götürmekte fayda var. şehir dışında yaşayan bir veteriner arkadaşım maltepe belediyesi'ni önermişti.
orayla bir görüşün, olmadı avcılar'a gidin.


ala09
(01.06.20)
maltepe'de petmosfer veteriner kliniği, ecem hanım.

veterinerlik fakültesi için yorum yapamıyorum.
fayda gören de, görmeyen de aynı seviyede bana kalırsa.

zaten böyle zorlu vakalarda gerekirse yine hocalarından destek alıyor veterinerler.
benim kedimi ameliyat ederken hocasını çağırmıştı ecem hanım mesela, birlikte yaptılar ameliyatı.
yani profesöre danışmak için illa fakülteye götürmenize gerek yok.

paragöz falan değil, işini düzgün yapan bir veteriner.
bir konuşun derim.


blatta hiberna
(01.06.20)
Anadolu yakası benim tecrübe ettiğim en iyi vereriner

Anaconda veteriner kliniği

Kesinlikle tavsiye ederim


otopsicocugu
(01.06.20)
R v veteriner klinigi / feridun kalyoncu. Eksiye de yazin zaten direk hocaya gidersiniz. Veterinerlerin dr house dur kendisi. Kimsenin cozemedigi cok sorunu direk cozmustur. Hic vakit kaybetmeyin bugun gidin


oscar
(02.06.20)
(6)

airpod'un teki evin içinde kayboldu

beyin fırtınasına geldim. sizce nerede olabilir?salonda koltukta otururken kulakta olan sol kulaklık bir anda yer yarıldı içine girdi resmen. koltuğun bazasını, döşemenin kenarlarını vs her yerini yokladık. salondaki tüm eşyaları boşaltıp bahaneyle süpürdük, süpürgeden de çıkmadı. iphonu bul hiç bir
beyin fırtınasına geldim. sizce nerede olabilir?

salonda koltukta otururken kulakta olan sol kulaklık bir anda yer yarıldı içine girdi resmen. koltuğun bazasını, döşemenin kenarlarını vs her yerini yokladık. salondaki tüm eşyaları boşaltıp bahaneyle süpürdük, süpürgeden de çıkmadı. iphonu bul hiç bir halta yaramıyor, zaten artık şarjı da bitmiştir. ele ayağa takılıp diğer odalara mı gitti diye oralara da baktık. evin içinde kayboldu resmen alet. saçma da olsa nerede olabileceği konusunda fikirleriniz yol gösterebilir diye bir sorayım istedim.

teşekkürler
nrmnm
(26.05.20)
Koltugu oturma yeriyle sirt yerinin birlesim yerindeki ufak bi yirtiktan yol bulup iceri dusmus olabilir mi?


brkylmz
(26.05.20)
airpodları iphone bul üzerinden ses çıkartabiliyormuşsunuz sanırım ama şarjı bittiyse olmaz tabi


monicapp
(26.05.20)
iphoneu bul işe yaramadı maalesef. direkt denedim ama elimdeki kulaklıktan ses geldi diğeri çalmadı.


nrmnm
(26.05.20)
(bkz: ethem dede)


mocha
(26.05.20)
Evde kedi var mı? Varsa kedilerin sürekli ıvır zıvır sokaladıkları bi zula yerleri oluyor (kütüphanenin arkası, dolabın altındaki küçük aralık falan gibi) oraya bakın.


buff
(26.05.20)
tüylü halının içinde,eşyaların ayaklarının diplerinde veya ani hareketle umulmadık yerlere fırlamış olabilir.ayrıca farketmeden başka odaya taşımış da olabilirsiniz.


oyle
(26.05.20)
(3)

davlumbaz mesafesi

kumtel marka ankastre set almıştım. kuruluma gelen vatandaş yönetmelikteki mesafeye uymuyor diyerek davlumbazı takmadı. internette okuduğuma göre en az 65 cm mesafe olmalıymış. ocağın hemen üstünde dolap var, dolap ocak arası 85 cm. adam üçgen olanlardan alın onu takarız dedi ama şimdi modele bakark
kumtel marka ankastre set almıştım. kuruluma gelen vatandaş yönetmelikteki mesafeye uymuyor diyerek davlumbazı takmadı. internette okuduğuma göre en az 65 cm mesafe olmalıymış. ocağın hemen üstünde dolap var, dolap ocak arası 85 cm. adam üçgen olanlardan alın onu takarız dedi ama şimdi modele bakarken farkettim, bunun da bacası vs. var dolaptan dolayı bunu da takamıyor olması lazım. düz modellerden mi alabilirim ben sadece? tecrübesi olan var mıdır?

elimdeki takılamayan model: kumtel.com
adamın bana alabilirsin dediği model: kumtel.com
davlumbaz-ocak mesafesi: eksiup.com
nrmnm
(06.01.20)
önerdiği modelin bacası en az 37 cm yükseklikte olmalı diyor. Ama bu baca borusunu örten sac parçaların min yüksekliği olmalı. çünkü iki parça halinde geliyor bazıları, boşluğa göre üsttekini kaydırıp boyunu ayarlıyorsun. daha kısa ise de kesmen gerekiyor. elle de kesilmesi pek mümkün değil. senin için uygun değil gibi yani.


sttc
(06.01.20)
Çağır bir usta taktır hocam. Bende de fırını bağlamam dediler. Aspiratörü söküp öyle çağırdım. Sonra geri taktım.


baal
(06.01.20)
Aldığınız ürün güzel ama oldukça büyük, montaj yapıldıktan sonra aspiratör ile ocak arasında 60-65 cm kalmalı.

Sizin cihazı monte etti mi neredeyse ocağa tencere koyamazsınız, katalogdan baktım bacasıyla 75 cm gibi yüksekliği.

Aldığınız modeli takmak isterseniz mutfak dolabının davlumbaz üstü modülünü söküp orayı dolapsız sadece aspiratör için kullanırsanız olur.


John Bloor
(07.01.20)
(3)

camlı salon kapısının camını kim değiştirir?

bizim salonda şuna benzer bir kapı var: https://www.sadecekapi.com/ado-3006-dort-camli-citali-salon-kapisi-uh511.jpgyazın cereyandan kapı çarpınca üstten ikinci kısımda yere paralel şekilde çatlamıştı cam. bantla idareten tutturmuştum ben de o kısmı. geçenlerde kapı yine çarpmış sanırım ve bu sefer
bizim salonda şuna benzer bir kapı var: www.sadecekapi.com

yazın cereyandan kapı çarpınca üstten ikinci kısımda yere paralel şekilde çatlamıştı cam. bantla idareten tutturmuştum ben de o kısmı. geçenlerde kapı yine çarpmış sanırım ve bu sefer baya dağılmış durumda cam. yukarıdan aşağı tek parça imiş normalde ve böyle süslü falan bir şey. sağda solda herhangi bir camcı bunu halleder mi yoksa kapıcı mı bulmak gerekir? tekrar kırılmaması için farklı türde bir cam veya başka bir madde falan takılabilir mi? kaça patlar bunlar bize?

teşekkürler.
nrmnm
(20.12.19)
camcı halleder. mahallenizdeki camcıya gidin anlatın. gelir yapar.


malheiros
(20.12.19)
aynı cam elinde olan birisi halledebilir. ekonomik çözüm için önce camcıyla konuşun. süslü püslüyse muhtemelen elinde o cam olmayacaktır zaten. bu durumda kapıcıya başvurursunuz.


ozdek
(20.12.19)
Işık geçirip görüntü geçirmeyen cam çeşidi (buzlu cam) çok çeşitli desende üretiliyor.
Senin şu anda sorunun aynı desende cam bulabilmek.
Kırık camdan bir parça alıp camcı camcı dolaşman gerekecek gibi.
Giderken ölçü alıp da git ki adamlar eve gelmeden pazarlık işini halledebilesin.
Ev eskiyse aynı desende cam bulsan bile eskilik yenilik nedeniyle fark epeyce sırıtacaktır.

@John Bloor desen önemli değil değil derken ne düşünmüş bilemiyorum ama, diğer iç mekan camlarıyla farklı olması çirkin olacaktır.


Mirket
(20.12.19)
(1)

internet adresi yönlendirme

cpanel üzerinden x.abc.com adresini qwe.com adresine yönlendirebildim fakat abc.com/x adresini yönlendiremiyorum. internetten okuduğum şeyleri anlayamadım sanırım. öncelikle böyle bir yönlendirme mümkün mü onu sorayım. mümkünse de nasıl yaparım?teşekkürler.
cpanel üzerinden x.abc.com adresini qwe.com adresine yönlendirebildim fakat abc.com/x adresini yönlendiremiyorum. internetten okuduğum şeyleri anlayamadım sanırım.

öncelikle böyle bir yönlendirme mümkün mü onu sorayım. mümkünse de nasıl yaparım?

teşekkürler.
nrmnm
(18.12.19)
Ben yazılımcı değilim, muhtemelen sana çok detaylı anlatırlar ama ben bunu şu şekilde yapmıştım.

<meta http-equiv="refresh" content="5;URL=www.abc.com">

Yukarıdaki kodu oluşturfugun boş html sayfasına yaz, bunu da x.abc.com 'a yüklersen bu dediğin hemencecik halolur.
Ben yaptım olmuştu.


liberal
(18.12.19)
(1)

makale aranıyor duyurusu

aşağıya linklerini bıraktığım 2 adet makaleye ihtiyacım var:1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/308450912. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31188646yardımcı olabilecek biri var mıdır acaba buralarda?teşekkürler
aşağıya linklerini bıraktığım 2 adet makaleye ihtiyacım var:

1. www.ncbi.nlm.nih.gov
2. www.ncbi.nlm.nih.gov

yardımcı olabilecek biri var mıdır acaba buralarda?

teşekkürler
nrmnm
(27.11.19)
(1)

pvc kapı sorunu

vasistaslı balkon kapısının alttaki kilidinin orada bir kayma olmuş. kilit yerine tam geçmediği için kapının alt kısmı tam kapanmıyor, üstten açmak istediğimde de oraya tutunamadığı için 3 köşeden de komple geliyor. internette izlediğim videolarda yan taraftaki menteşeyi alyan anahtarıyla sıkarak ka
vasistaslı balkon kapısının alttaki kilidinin orada bir kayma olmuş. kilit yerine tam geçmediği için kapının alt kısmı tam kapanmıyor, üstten açmak istediğimde de oraya tutunamadığı için 3 köşeden de komple geliyor. internette izlediğim videolarda yan taraftaki menteşeyi alyan anahtarıyla sıkarak kanadı sağa sola oynatabileceğimi öğrendim fakat benimkinde çevirecek bir yer yok. plastiği çıkarmaya çalıştım ama çıkacak bir şey değil gibi, kırılmasın diye çok da zorlayamadım. nasıl çözülebilir??


bahsettiğim menteşe şu:
ibb.co

videolarda bunun üstünü alyanla sıkıp çözüyorlar sorunu kolayca.
nrmnm
(19.11.19)
Her menteşe tipi aynı değil, seninki ortadaki kapağı çıkan cinsten. Fotoda soluk renk olan orta kapak, kuş bakışı u şeklinde.

Kapı ile kapak arasına bir tornavida sokup kapağı çıkarın, bu sayede hem kasaya montajlanan vidalara hem de kanata montajlanan vidalara ulaşacaksınız.

Fakat sorununuz bununla alakalı değil büyük ihtimal, kilit değil de karşılıktır o dediğiniz. Problem oradadır.

Kanatı kapatırken kasaya ya da o karşılığa çarparsa menteşeden geri alınır.

Problemi fotoğrafla anlatın tekrar, bence bahsettiğiniz karşılığı yukarı/aşağı alarak kanatın sıkı kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer o karşılığa den gelen tekerlerde ayar vidası varsa o da ayarlanabilir.


John Bloor
(19.11.19)
(1)

devlet benden para istiyor??

2015 yılında bir kamu kurumundan istifa ettim. ayrıldığım güne göre maaş ve ek ödemeleri hesapladılar, mal müdürlüğüne gidip geri ödedim. seneler sonra geçen gün kurumdan aradılar bir ödemeniz varmış mal müdürlüğünden şu kişiyle görüşün diye. telefonla ulaştım doğru düzgün ne olduğunu bile söylemedi
2015 yılında bir kamu kurumundan istifa ettim. ayrıldığım güne göre maaş ve ek ödemeleri hesapladılar, mal müdürlüğüne gidip geri ödedim. seneler sonra geçen gün kurumdan aradılar bir ödemeniz varmış mal müdürlüğünden şu kişiyle görüşün diye. telefonla ulaştım doğru düzgün ne olduğunu bile söylemediler. sgk bişeyi falan diyerek geçiştiriyorlar. iban verip 35,40 tl ödememi istediler. meblağı, faizi falan önemli değil ama böyle doğru düzgün bir açıklama bile yapmadan keyfe keder telefonla istenen parayı ödemeyi düşünmüyorum.

bu tür konulara hakim arkadaşlara sorum:
1-bu istedikleri ne parası olabilir?
2-(ozan güven mode on) bu para böyle mi istenir? bunun bi yolu yordamı yok mu?
nrmnm
(03.11.19)
1- Ayrilir iken yanlis hesap yapip eksik tahsilat yapilmistir. Sonradan sgk hesaplari ile uyusmazlik olunca ve ya baska bi sebepten hesaplar incelenince ortaya cikmistir.

2- vaktin varsa gidip yuz yuze konus ve sebebini iceren bir yazi ile bildirmelerini iste.


1917
(03.11.19)
(1)

volkswagen arena oturma düzeni

istanbul müzik haftası etkinliklerinden birine gitmek istiyorum ama biletix'in sitesinde salonun oturma düzeni görünmüyor. ayakta izleyemiyorum maalesef o yüzden tribünden alacağım bileti ama vw arena'ya daha önce hiç gitmedim. eski etkinliklerden birinde şöyle bir oturma planı koymuşlar: https://w
istanbul müzik haftası etkinliklerinden birine gitmek istiyorum ama biletix'in sitesinde salonun oturma düzeni görünmüyor. ayakta izleyemiyorum maalesef o yüzden tribünden alacağım bileti ama vw arena'ya daha önce hiç gitmedim. eski etkinliklerden birinde şöyle bir oturma planı koymuşlar: www.biletix.com

tribün biletleri sadece 203, 209, 210 ve 211 blokarından var. 203 çapraz ama 209 da çok mu uzak kalır emin olamadım. önerisi olan var mı?

www.biletix.com
nrmnm
(29.10.19)
Geçen hafta 214'te oturduk, sahneyi çok güzel yerden görüyordu, 203'ün dış kenarında kalmazsanız orası da iyidir gibi geliyor.

Salon içi dedikleri yer basket salonu kadar, öyle hesaplayın 209'u, basket sahasının uzunluğunun iki ucunda olacaksınız sahneyle.


kobuzchu kiz
(29.10.19)
(1)

İstanbul’da hangi şehirden kaç kişi var?

Bugün tele1 diye bir tv kanalında İstanbul’da yaşayanların şehirlere göre dağılımını veren bir haber çıktı. En çok Suriyeli varmış sonra Sivas, Ordu falan diye gidiyordu. Kaynağı söylemediler ya da ben kaçırdım. Şimdi googleladım ama en yakın 2018’den haberler çıkıyor ve onlarda da kaynak yok. Suriy
Bugün tele1 diye bir tv kanalında İstanbul’da yaşayanların şehirlere göre dağılımını veren bir haber çıktı. En çok Suriyeli varmış sonra Sivas, Ordu falan diye gidiyordu. Kaynağı söylemediler ya da ben kaçırdım. Şimdi googleladım ama en yakın 2018’den haberler çıkıyor ve onlarda da kaynak yok. Suriyelilerle ilgili bir rakam da verilmemiş 2018 haberlerinde. TÜİK ve NVİ sitelerinde de böyle bir şey bulamadım. Resmi bir açıklama var mıdır bununla ilgili?
nrmnm
(10.08.19)
www.ntv.com.tr

Haber yeni kaynak tüik demişler.


FeykIM
(10.08.19)
(3)

yalova'da denize girmeli tatil yapılabilecek yer var mı?

birimiz istanbul pendik'te birimiz bursa iznik'teyiz. buluşup tek gece konaklamalı bir tatil planımız var ama yer konusunda kararsız kaldık. yalovada buluşmak mantıklı geldi. konakalama için çadır vs. de kurabiliriz. önerebileceğiniz bir yer var mıdır?yalova olması zaruri değil başka önerilerinizi d
birimiz istanbul pendik'te birimiz bursa iznik'teyiz. buluşup tek gece konaklamalı bir tatil planımız var ama yer konusunda kararsız kaldık. yalovada buluşmak mantıklı geldi. konakalama için çadır vs. de kurabiliriz. önerebileceğiniz bir yer var mıdır?

yalova olması zaruri değil başka önerilerinizi de alabilirim. aracımız var.
nrmnm
(04.07.19)
çınarcık var


olaylar olaylar
(04.07.19)
yalova çiftlikköyden denize girebilirsiniz.


jamswety
(04.07.19)
Cinarcikta sahil tas, ve denizin girisi biraz yosunlu vs. armutlu da sahil kum ve denize giris daha temiz. Kucuk kucuk koylar gibi caddenin ustunde. Ciftlikkoyde de armutludaki sahilin bolunmemis hali ve yine kum sahil var, merkeze daha yakin.


Olric
(04.07.19)
(1)

twitter'da takip edilecek eğlencelik hesaplar

ara ara sözlükte de burada da yazılmış ama hesaplar sürekli yasaklandığı, kapatıldığı, kullanıcı adı veya el değiştirdiği için pek işe yaramıyor eski listeler. mizah olur, haber olur, goygoy olur, kültür-sanat olur güncel olarak twitter'da takip etmekten memnun olduğunuz hesaplar neler?mesela benim
ara ara sözlükte de burada da yazılmış ama hesaplar sürekli yasaklandığı, kapatıldığı, kullanıcı adı veya el değiştirdiği için pek işe yaramıyor eski listeler. mizah olur, haber olur, goygoy olur, kültür-sanat olur güncel olarak twitter'da takip etmekten memnun olduğunuz hesaplar neler?

mesela benim aklıma gelenler:
@oart7218 (yerli yabancı ressamlardan osmanlı dönemi tabloları başta olmak üzere çok güzel görseller paylaşıyor)
@Emretas1903 (minyatürleri konuşturan tarihçi. twitter'daki diğer tarihçi kişilerle sohbetleri de eğlenceli oluyor bazen)
@GezsenAnadoluyu (yeni buldum ama bu abi favorim. kuş gözlemcisiymiş sanırım kendisi ve baya gezip görmüş bir insan anladığım kadarıyla. yaşadıklarını anlattığı floodlar takip edilesi)
@ozgurozturknet (alamanyaya göç etmiş bir "aytici". aradığım goygoyu bu vatandaşta buldum)
@cetincem (euro2016'da uefa'nın türkiye muhabiriydi kendisi ilk o zaman tanımıştım. sonradan müzik ve sinema üzerine yazdıklarıyla dikkatimi çekti ve takibe aldım. yakın zaman önce çekme kaset isminde bir youtube kanalı da açtı.)
@caner (eski istanbul fotoğrafları paylaşıyor. ayrıca twitter'a giren ilk türk falan sanırım kendisi yoksa bu kullanıcı adını alabilmek mümkün değil)
@diaspora_turk (göç etmiş insanların anıları, mektuplar, kartpostallar vs. güzel insan hikayeleri var)
ve son olarak @KolpaciPazari (yılda sadece 2 defa, transfer sezonunda aktif olan hesap twitterda kolpa transfer paylaşımları yapan spor muhabirlerini ifşalıyor)

p.s.: kürşet hocayı özlüyoruz :(
nrmnm
(26.02.19)
Güzel liste paylaşmışsın, bazılarını halihazırda takip ediyordum, diğerlerini de takibe aldım :)

Belki takip ettiklerin vardır ama aklıma gelenleri yazayım:

mobile.twitter.com -- Eurosport'ta bisiklet yarışlarını anlatır, onun dışında Socrates Dergi'nin genel yayın yönetmeni

mobile.twitter.com -- Ağaçlarla, doğayla ilgili kimi zaman kendi yaptığı şeylerden, kimi zaman faydalı bilgilerden bahsediyor

mobile.twitter.com -- Sinemayla ilgili (şu ara daha çok belgeseller) değerli bilgiler paylaşan bir abimiz, o da Socrates'te yazmaya başladı sanırım

mobile.twitter.com -- Tokyo'da yaşayan bir abi, oralardan çeşitli bilgiler, fotoğraflar paylaşıyor

mobile.twitter.com -- Matematik başta olmak üzere, bilimle ilgili güzel paylaşımları var

mobile.twitter.com -- Bisikletiyle dünya turu yapan bir arkadaş, şu sıralar Güney Amerika'da pedallıyor

mobile.twitter.com -- Yapay zeka başta olmak üzere bilimle ilgili paylaşım yapıyor

mobile.twitter.com -- Reklamcı. Ajanslara, kötü işlere vs. güzel giydiriyor, okumayı seviyorum bu adamı

mobile.twitter.com -- Değişik değişik analizler, grafikler falan paylaşıyor

mobile.twitter.com -- Müthiş müziklerin, posterlerin adamı

mobile.twitter.com -- Clickbait olarak tabir ettiğimiz "Bakın o şehirde ne oldu" tarzı haberlerin içeriklerini haberi de alıntılayarak özetliyor. Çok sevdiğim hesaplardan <3

mobile.twitter.com -- Daha çok tarihle ama genel konularda da doyurucu bilgiler paylaşan, Avustralya'da yaşayan bir abi

mobile.twitter.com -- Anlatmama gerek yok :)

mobile.twitter.com -- Çok güldüğüm, mükemmel tespitleri olan bir expat

Not: Vallahi Kürşet hocayı özledik!


chicha
(27.02.19)
(3)

E-11 kaç para çekiyor tam karttan?

SB
SB
nrmnm
(02.02.19)
ben geçen bindim 5,20 çekti. 5,60 da olabilir ama 6 çekmedi kesin.


alperz
(02.02.19)
2.60X2 5.20 diye tahmin ediyorum. çift çekiyor çünkü


c1b2k3
(02.02.19)
5.20 kesin bilgi.


datnet
(02.02.19)
(2)

şu hasar ne kadara toplanabilir?

fotoğraf yeteri kadar anlaşılıyor mu bilmiyorum ama yola çıkarken bu arabaya sağ yandan sürttüm. iki taraf da bu işlerden anlamadığı için bir şey diyemedik, tutanak doldurup dağıldık da kaskoyu, sigortayı falan karıştırmayalım desek kaç paraya halledilir bu?https://ibb.co/nfVDZdY
fotoğraf yeteri kadar anlaşılıyor mu bilmiyorum ama yola çıkarken bu arabaya sağ yandan sürttüm. iki taraf da bu işlerden anlamadığı için bir şey diyemedik, tutanak doldurup dağıldık da kaskoyu, sigortayı falan karıştırmayalım desek kaç paraya halledilir bu?

ibb.co
nrmnm
(17.12.18)
İki kapi da duzeltilip boyanacak. 1000-1500 arasi ister kaportacilar.


battal gemalmaz
(17.12.18)
Hasarda yırtık yok ise doğrultma ve boyama yapılacak.

1500 civarı mal olur.


Northern Mariner
(17.12.18)
(3)

forma nasıl imzalatılır? (bjk)

kuzenime geçtiğimiz hafta lösemi tanısı konmuş ankarada. diğer bir kuzen daha önceleri sohbet sırasında imzalı bjk forması muhabbeti yaptıklarını söyledi, moral olsun diye hediye edelim dedik. istanbul'da olduğum için de iş bana kalıyor. antreman gününü, saatini vs öğrenip nevzat demir'e bir forma a
kuzenime geçtiğimiz hafta lösemi tanısı konmuş ankarada. diğer bir kuzen daha önceleri sohbet sırasında imzalı bjk forması muhabbeti yaptıklarını söyledi, moral olsun diye hediye edelim dedik. istanbul'da olduğum için de iş bana kalıyor. antreman gününü, saatini vs öğrenip nevzat demir'e bir forma alıp gitsem orada imzalatma şansım olur mu acaba? ben de fanatik beşiktaşlıyımdır aslında ama hiç böyle imzalatma işlerine girmemiştim o yüzden emin olamadım.
nrmnm
(10.12.18)
Fenerbahçe için tesislerin kapısındaki güvenliğe gidip rica etmiştim.
2-3 gün sonra da imzalı olarak teslim etmişlerdi.
İmzaları kendileri de atmış olabilirler, orasını bilmiyorum.


cakabo
(10.12.18)
Geçmiş olsun acil şifalar. Sosyal medya da kullanılabilir. Sözlükte başlık veya Twitter gibi.


nrn
(10.12.18)
Adidas merkez ofise ulaşılıp, oradan yardım istenebilir.


kafadanbacakli
(10.12.18)
(6)

aldatan insan neden ağlar?

klasik bir itiraf sahnesi vardır ya hani "seni şu gün/gece aldattım" diye başlayıp duruma göre "birine ihtiyacım vardı ama sen yoktun", "tek seferlik bişeydi bir anlamı yoktu" ya da "senin yaptıklarının yanında bunun bir şey olmadığını düşünüyorum" vs. diye devam eden. he işte bu konuşmayı yapan kiş
klasik bir itiraf sahnesi vardır ya hani "seni şu gün/gece aldattım" diye başlayıp duruma göre "birine ihtiyacım vardı ama sen yoktun", "tek seferlik bişeydi bir anlamı yoktu" ya da "senin yaptıklarının yanında bunun bir şey olmadığını düşünüyorum" vs. diye devam eden. he işte bu konuşmayı yapan kişi neden ağlıyor hep? yahu zaten ya belli bir zamandır süregelen ya da anlık bir şehvetin içindesin, e bu iş dan diye olmaz öncesinde mutlaka bir gezmiş yemiş içmişsindir, mezhebine göre alkol ya da hap/cigara/ex/roj/toz/taş vesilesi ile kafalar da yükselmiş. performansın bir garantisi yok tabi ama cinsellik temel noktamız zaten ve hiç bişey olmasa bile işin içindeki aldatmanın sebep olacağı adrenalin yine tek başına yetebilir. rahatladıktan sonra da muhtemelen sarılıp uyumuşsun, sabah kalkıp cilveleşmişsin. belki güzel bir kahvaltı yapmışsınız beraber.

e sen daha ne skime ağlıyorsun be kardeşim? yaşamadığın eğlence, tatmadığın zevk kalmamış bırak da ağlamak bari karşındaki garibana nasip olsun. var mı böyle bizzat ağlamış bir vatandaş aramızda? varın gelin anlatın da biz de bilelim neden olduğunu.

teşekkürler..
nrmnm
(30.10.18)
Pismandir belki. Hello?


Traveller
(30.10.18)
'gezmis yemis icmismissindir.'
'sarilip uyumussun,sabah kalkip cilvelesmissin.belki guzel bi kahvalti yapmissiniz beraber.'
Oyle bi dunya yok.ha vardir %5tir 10dur.tek gecelik bi kacamakla aldatan adam bunlari yapmaz.etrafimda duydugum bizzat sahit oldugum hic bir aldatma da boyle bi senaryo yok.adam aldatir,sonrasinda pismanlik duyarsa duyar.ve anlatirken aglayabilir.


astrid
(31.10.18)
alayı ağlar, sızlar suçluluk psikolojisinden dolayı. ancak aldatmak nedir ya? anlık zevklere heveslere çar çabuk kanan insanlar kolaycıdır. kolaycı insanda anca bkunda boğulur.


mikahakkinen
(31.10.18)
aldatıp pişman olmak aldatılmaktan daha iğrenç bir duygu. bir gün ikisini de yaşarsan kıyaslamayı yaparsın.


sir gawain
(31.10.18)
kaybettiği şeyin değerinin farkındadır. biraz karakterliyse ve aldattığı kişiye saygısı da varsa ağlaması çok normal geliyor.


lcha
(31.10.18)
Ucuzluğuna ağlar. Uckuruna sahip çıkamayan insan kalitesizdir. Burada savunan birileri çıkar illaki :)


false pretension
(31.10.18)
(6)

cemal kaşıkçı olayı

daha önce hiç duymamıştım bile bu gazetecinin adını. olayı da medyada anlatılanlar kadar biliyorum, detaylı araştırma fırsatım olmadı ama olaydan bağımsız olarak aklıma takılan bir kaç şey var:1- bu arkadaşın soyadı niye kaşıkçı? köken ya da vatandaşlık olarak buralarla bir ilgisi var mı yoksa khash
daha önce hiç duymamıştım bile bu gazetecinin adını. olayı da medyada anlatılanlar kadar biliyorum, detaylı araştırma fırsatım olmadı ama olaydan bağımsız olarak aklıma takılan bir kaç şey var:

1- bu arkadaşın soyadı niye kaşıkçı? köken ya da vatandaşlık olarak buralarla bir ilgisi var mı yoksa khashoggi benziyor diye mi kaşıkçı diyoruz?

2- insan hakları, gazetecilere özgürlük tamam güzel ama biz bu konuda söz söyleyebilecek son ülkeyiz neredeyse. ulu reisimiz falan niye özellikle üzerinde durdu bu konunun? suudilerle aramızın limoni olmasının etkisi var mı mesela ya da kral için 3 gün yas ilan ettiğimiz dönemde olsa yine bu kadar tepki gösterilir miydi?

3- aksiyon filmlerinde falan sürekli dile getirilir ya şu an başka bir ülkenin toprağındasınız diye, bu suudiler "kardeşim adam kanunlarımıza karşı geldi biz de kendi toprağımızda yakaladık götürüp yargılayacağız" veya "suçu zaten sabit biz de infazını uygulayacağız" dese "hop birader" diyebilecek bir güç var mı? eğer yoksa ve gazetecinin içeri girmiş olduğu ama çıkmadığı görüntülerle vs. sabitken koskoca ülkenin konsolosluğunun kendini aklamak için gazetecilere çocuk gibi dolapların içini gösterip aha da burada adam falan yok demesi tam bir saçmalık değil mi? hadi bu işin siyasi bir boyutu var diyelim dolandırıcılık, hırsızlık, cinayet gibi bir suçtan gözaltı ya da tutuklama kararı olan biri konsolosluğa/elçiliğe gitse ne olur? mesela şu çiftlikbankın tosunu ben dövizli askerlik ya da ne bileyim bi vekalet işi için falan geldim diye gitse tutup getirirler mi yoksa işlemini yapıp bırakırlar mı?

konuşulmayanların konuşulacağı bir duyuru oldu adsfgfhgjh. buyrun sohbete..
nrmnm
(11.10.18)
Adam Türkiye Türk'ü asıllı. Soyadı gerçekten kaşıkçı.

Suud Arabistan yabancı ülkelerdeki muhalif vatandaşlarına göz dağı veriyor. "Sonunuz Kaşıkçı gibi olmasın istiyorsanız itaat edin" mesajı.


farabi
(11.10.18)
3- Bir Suudi vatandaşı Suudi Arabistan toprağında kayboluyor. Bu durumda hiçbir ülke hiçbir şey yapamaz. Hatta S. Arabistan yargıladık idam cezası verdik bile diyebilir (sonuçta elçilikte s. Arabistan kanunları geçerli). En fazla persona non grata ilan eder türkiye ve elçilikteki suudi görevleri gönderir (ing-rusya olayındaki gibi), yenileri gelir ama bunu da yapacaklarını sanmıyorum, tr-sa ticaret ilişkileri var ve iki ülke için de önemli ve bilinçli bir şekilde hem erdoğan hem de çavuşoğlu öldürüldü gibi kesin yargıya varacak açıklamalardan kaçınıyor. Amerika da biraz bu durumdan endişeli çünkü suudi arabistan ortadoğuda abd’nin temel direği ve böyle bir durumun gerçekleşmiş olma ihtimali bile abd’nin imajına zarar verebilir (trump ve pence o sebeple bu konunun bu kadar takipçisi). Daha çok yazmak isterdim ancak mobildeyim. Belki daha sonra eklemeler yaparım.


kojonotsuki
(11.10.18)
2- konunun üzerinde durması olayın bizim üstümüze kalmaması için. yanılıyor olabilirim ama bu adam kaybolduğunda gözler ilk önce bizim üstümüze çevrildi. biz kaybetmişiz, yok etmişiz gibi bi algı oldu.

kamera kayıtlarının sonrasına olay suudi arabistan konsolosluğuna kaldı.

sonuçta herşey olabilir, türkiye'ye çeşitli yaptırımlar uygulamak için bunu öne sürebilirdi amerika, işte gazeteciyi yok ettiniz böyle böyle diye.

aynı şekilde bu olayı amerika planlayıp suudilere yaptırım uygulamak için bahane olarak da kullanabilirdi.

pis işler gördüğün gibi adamlar 2 jetle geldiler, yanlarında kemik testeresine kadar getirdiler, gelenlerin bir tanesi de adli tıp uzmanı çıktı, yetmedi kapalı çarşıdan bavul bile satın aldılar, kaldı ki mit'in takibi sonucu ortaya çıktı bu, haberlerde bu bilgileri mit'in verdiği söylendi çoğu kez.

3 konsolosluk o ülkenin toprağı sayılır orada görev yapan güvenlik güçleri de konsolosluk izni ile içeride bulunuyolar, konsolosluk çıkın derse çıkmak zorunda, başka bir ülkenin toprağına girmek bildiğin gibi savaş sebebi, savaş olmasa bile iki ülke arasında büyük bir kriz çıkartabilir.

aynı şekilde gemiler de öyledir. türk bayrağının dikili olduğu gemi türk toprağı sayılır, izin vermediğin sürece asker polis giremez.

şimdi luminol testi ile delil aramak için izin istediler ama karşı taraftan gördüğün gibi red cevabı gelmedi ama erteleme geldi.

bu ne demek? dur allahını seversen diego, ortalık karışık zaten, adamı öldürdük elimize yüzümüze bulaştırdık, ortalığı bi temizleyelim ondan sonra gelir ararsın demek.

suçlu olan adamın konsolosluğa gitmesi pek aklıma yatmadı. yani bu adam tc vatandaşı ise, türk konsolosluğuna gitse yakalanır.


killerbee
(11.10.18)
3. Kısımla ilgili olarak, konsolosluklar başka ülkenin toprağı değildir. Türkiye'nin toprağı ve orada Türk kanunları geçerli. Lakin çeşitli uluslararası anlaşmalar var bunu kısıtlayan.
Her ülkenin taraf olduğu ana anlaşmaya göre konsolosluk çalışanları dokunmazlığa sahiptir, yani yaptıkları Türk kanunlarına göre suç olsa bile polis onları tutuklayamaz. İkinci olarak konsolosluk arazisi evsahibi ülkenin güvencesi altındadır, polis veya kolluk kuvvetleri giremez ve TC oranın güvenliğini sağlamak zorundadır. Polis ancak konsolos veya elçinin izni ile girebilir.

Yani sadece bu hakları var, orası o ülkenin toprağı değil. Ha Türkiye yok sayıp girse nolur? Tabiiki savaş çıkmaz ama diplomatik bir kriz çıkar ve daha kötüsü Türkiye bu uluslararası anlaşmayı çiğnediği için ilerde başka bir ülkede kendi elçilik veya konsolosluğuna aynı hareketin yapılabilmesine zemin hazırlar.


Haldamir
(11.10.18)
sudileri siyasi arenada sikistirmaya calisiyorlar. anladigim kadariyla, sudiler bu adamin ailesine kinliler. kardesini ve esini, arabistan'da ortadan kaldirmislar. bu adamin da ortadan kaldirilmasinda, gozler direk sudilere cevriliyor ki bunda baskalarinin parmagi olma ihtimali yuksek. katar ya da turkiye ya da ikisi bir arada, bu olayi organize etmis olabilir. ucuncu bir secenek, israilin bu komple icinde olmasi ve sudileri, olasi bir iran savasina karsi kiskirtmak istemeleri. ayrica, suud kralinin kizinin seks kasetleri oldugu soyleniyor, bununla ne ilgisi tam olarak var bilmiyorum; lakin batili devletlerin, suudlarin yaptigi bazi reformlardan rahatsiz olduklarini duydum.


peki neden böyle bir yöntem seçildiğiyle ilgili bir teori falan ortaya atan oldu mu?

yani bu adamı ortadan kaldırmak istiyorlarsa bunu sokakta, evde, otelde, ofiste, restoranda vs. milyon tane farklı şekilde faili belli ya da meçhul olarak yapabilirlerdi ama adama şu gün şu saatte buraya gel diye randevu vermişler. adamın eşi, dostu biliyordur gideceğini. zaten nişanlısıyla da gelmiş ve bir şüphesi varmış ki ben çıkmazsam şuna buna haber ver demiş falan. şimdi bütün tepkiler üzerlerinde. başka türlü olsa ülkenizde bi gazeteciye sahip çıkamıyorsunuz diye ihaleyi bize bile yıkabilirlerdi.

bir de bu adamın ölmemiş, kaçırılmış olma ihtimali çok mu zayıf?


nrmnm
(12.10.18)
(3)

bu görselin daha büyük boyutlusunu bulabilir miyiz?

https://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://cdn.shopify.com/s/files/1/1869/0319/products/artwork_2FPO41k6k6wYm98P94IhZi-qGsDDNszaBneehgR68nk-FsihkIGZ7dlRsIxvz1MG-color-none_1024x1024.png%3Fv%3D1533081740&imgrefurl=https://teefury.com/products/the-little-wizard&h=887&w=1024&tbnid=Fdk_OyU-lS6b8M&tb
www.google.com.tr

elimdekini google görsellerde arattım en iyisi bu çıktı. bu tişört, bez çanta gibi bir şeye baskı yapmak için yeter mi? yoksa daha büyük boyutlusunu nasıl bulabilirim?
nrmnm
(27.09.18)
upscaleledim bi sitede
i.hizliresim.com


glamdr1ng
(27.09.18)
120 tl'ye apartmana kayıpsız giydirebileceğin seviyede çizerim. gel vatandaş geeeeel.


odiilde
(28.09.18)
Daha büyüğü yok hakikaten, vectorel aratıp parayla satan sitelerden belki bulabilirsin. Ya da @odiilde ile pazarlık yapıp yeniden çizdirebilirsin.

@glamdr1ng, ciddi kalite kaybı olmuş. Kayıp olduktan sonra bir anlamı yok.


John Bloor
(28.09.18)
(3)

ingilizce ders kitaplarını nerede bulabilirim?

-Grammar Practice Pre-Intermediate (helbling languages)https://goo.gl/UGtEmaakmar, beyazıt ve cağaloğlunda her yere sordum ama bu kitabı hiç bir yerde bulamadım. aynı kitabın elemantary olanı var bir kaç yerde ama pre-int internette bile çıkmıyor. ayrıca şunları da arıyorum:-Sherlock: The Sign of Th
-Grammar Practice Pre-Intermediate (helbling languages)
goo.gl

akmar, beyazıt ve cağaloğlunda her yere sordum ama bu kitabı hiç bir yerde bulamadım. aynı kitabın elemantary olanı var bir kaç yerde ama pre-int internette bile çıkmıyor. ayrıca şunları da arıyorum:

-Sherlock: The Sign of Three (scholastic)
d3ddkgxe55ca6c.cloudfront.net
-William Shakespeare (oxford bookworms) -> bu e-book olarak var bir kaç yerde ama hard copy lazım.
images-na.ssl-images-amazon.com
-About Time (scholastic)
d3ddkgxe55ca6c.cloudfront.net

eskiden akmar'a girer ne arıyorsak alır çıkardık. şimdi okullar üzerinden yapılır olmuş bu işler ama okula para kazandırmak istemiyorum açıkçası. nasıl çözebiliriz?
nrmnm
(26.09.18)
Sahaflar.


perfectum
(26.09.18)
Taksim-Aslihan pasajina da bak


byburock
(26.09.18)
Orijinal mi arıyorsunuz illa?


mor.inek
(26.09.18)
(6)

saat konusunda tavsiye?

saatler konusunda hiç bir bilgim ve merakım yok. şu an kolumda casio f-91w var mesela ve acayip hoşuma gidiyor ama çevrenin tepkileri nedense genelde kötü. etrafta herkes sanki bana zafer çağlayan asdfghjk. geçen biraz bakındım mağazalarda ama hepsi saat yani bana göre. beğendiğim 2 saatten biri 6bi
saatler konusunda hiç bir bilgim ve merakım yok. şu an kolumda casio f-91w var mesela ve acayip hoşuma gidiyor ama çevrenin tepkileri nedense genelde kötü. etrafta herkes sanki bana zafer çağlayan asdfghjk. geçen biraz bakındım mağazalarda ama hepsi saat yani bana göre. beğendiğim 2 saatten biri 6bin küsür, diğeri 850 liraydı mesela. neye göre değerleri bu kadar değişiyor? saat alırken nelerine dikkat etmek lazım. 1000 lira civarında bir saat alacağım, bu meblağda iyi denilecek bir saat nasıl olur örneğin? direkt model önerilerini varsa o da çok makbule geçer ama bana sadece balık vermeyin, balık tutmayı da öğretin.

tl,dr; saat nasıl seçilir?
nrmnm
(26.08.18)
Saatin iyisi çeşitli parametrelerle seçilir:

1- Mekanizma(Kalite dışında Otomatik mi? Kurmalı mı? Quartz mı? yoksa Dijital mi? Her türde çok abuk subuk fiyatlara kadar çıkabilecek saatler var)
2- Tarz(Nerede kullanılacak? Elbise ile mi? Sporda mı? Günlük mü?...)
3- Bütçe

Sanırım en önemli kriterler bunlar.

Sana fiyat performans oranı yüksek bazı saatler önereyim.

Elbise saati önerisi(veya günlük):

Orient Bambino: www.amazon.com

Orient Bambino: www.amazon.com

Spor saat önerisi(veya günlük):

Casio G-Shock DW5600E: www.amazon.com

Casio MDV106-1A: www.amazon.com

Orient Ray II: www.amazon.com

Seiko SKX009K1: www.amazon.com


idexo
(26.08.18)
Saati saat üreten markadan almalı. Armaniymis Burberry mis bunlar hep kandırmaca. Ben seikocuyum. Her saati iyidir. 1000 liraya da solar ya da kinetik alabilirsin.


binder dandet
(26.08.18)
f-91w'ya kötü tepki veren çevre götümü yesin.


hedep
(26.08.18)
1000 tl Ye sekio ya da tissot alabilirsin


all girls dream
(26.08.18)
fiyat performans saati: (bkz: serginho tacchini)

ben kullanıyorum çok memnunum.

www.n11.com


Moda markalarını da fossil üretiyor. Güvenle alabilirsin. Ben tommy’nin saat tasarımlarını beğeniyorum.


(6)

ziraatten havale yaptım ama para pazartesi geçecek diyor?

dün akşam 6 gibi göndermiştim. şimdi internet şubesine göz atarken farkettim, para hesabımdan düşmüş ama hesap hareketlerimde işlem olarak görünmüyor. gönderdiğim hesap da ziraat bankasına ait. zaten iban yazınca ad soyad falan otomatik çıktı. dekont istedim, her şey normal görünüyor tek anlamını bi
dün akşam 6 gibi göndermiştim. şimdi internet şubesine göz atarken farkettim, para hesabımdan düşmüş ama hesap hareketlerimde işlem olarak görünmüyor. gönderdiğim hesap da ziraat bankasına ait. zaten iban yazınca ad soyad falan otomatik çıktı. dekont istedim, her şey normal görünüyor tek anlamını bilmediğim "valör:20/08/2018" şeklindeki ibare. ileri tarihli falan da seçmemiştim, neden böyle oldu acaba??
nrmnm
(18.08.18)
Cuma günü banka kapandıktan sonra havale yaptığınız, sonra da araya hafta sonu girdiği için olabilir mi acaba?


shangrilla
(18.08.18)
@shangrilla, hayır olamaz. o eft için geçerli ben havale yaptım.


nrmnm
(18.08.18)
Gece gece havale ile eft'yi karıştırmışım pardon. Sanırım parayı tutup Pazartesi'ye kadar işletmek istemişler.


shangrilla
(18.08.18)
Ziraatten ziraate gonderdiyseniz telefon edip sorun. Ziraatten baska bankaya gonderdiyseniz pazartesi olmasi normal.


ykyt
(19.08.18)
@ykyt, dediğim gibi aynı banka hesabına havale yaptım eft değil. telefondaki arkadaş ne hikmetse hesabımı görüntüleyemediğini, şubeye gitmem gerektiğini söyledi. şifaen de "para gitmiştir de sistemde öyle görünüyordur" gibi aşırı teknik bir bilgi verdi.

@shangrilla, bence de işletecekler ama benden izinsiz bunu nasıl yapabilirler onu anlamadım. para hemen geçsin diye esas kullandığım bankadan çekip ziraat atm'sinden yatırarak falan bir ton uğraştım zaten. yoksa eft'yi basar geçerdim.

vallahi bu ziraat eğitilmezdir.


nrmnm
(19.08.18)
Yani hesabini gorememesi cok anlamsiz bir cevap. Ben olsam yine arar, baska birine baglanir ve de israr ederdim. Yolda kaldim paraya ihtiyacim var. Yetkilinize sorun falan diyerek isi buyutseniz?


ykyt
(19.08.18)
(3)

macbook şarj kablosu (megsafe) tamir önerileri ve heat shrink tube?

macbook air şarj kablosu hafif hasar gördü (şunun gibi: https://cdn.instructables.com/F2E/6M5H/G02LSG0A/F2E6M5HG02LSG0A.LARGE.jpg). beyaz izolasyon bandı ile sıkıca yapıştırmıştım 6-7 ay önce, iyiydi aslında ama yaz gelince sıcaklardan sanırım gevşedi saldı kendini bant. şu videodaki: https://www.yo
macbook air şarj kablosu hafif hasar gördü (şunun gibi: cdn.instructables.com ). beyaz izolasyon bandı ile sıkıca yapıştırmıştım 6-7 ay önce, iyiydi aslında ama yaz gelince sıcaklardan sanırım gevşedi saldı kendini bant. şu videodaki: www.youtube.com olay kafama yattı fakat bu heat shrink tube'u aliexpress, banggood vs. dışında bulamadım. ısıyla küçülen boru falan diye arattım olmadı, türkçe bir ismi var mı bunun? nalburlarda vs. ya da ne bileyim istanbulda doğubankta falan bulunabilecek bir şey midir??

işinize yarayan başka çözüm önerileri varsa onları da alırım. teşekürler!
nrmnm
(13.07.18)
www.hepsiburada.com

makaron kablo diye geçiyor


makaron veya ısıyla daralan makaron diye de aratabilirsiniz, perpa'da ve karaköy'de bolca bulunur.


gkhncnzdgn
(13.07.18)
Elektrikçilerde var.


Mcfly
(13.07.18)
(1)

cayma hakkı - orijinal ambalaj?

koçtaş web sitesinden mobil klima almıştım. normal klima alma şansım yoktu o yüzden özellikle internetten aldım ki işe yaramazsa cayma hakkını kullanarak iade edebileyim. fakat ben evde yokken gelmişler teslimata, eve girmeden kapıda cihazı kutusundan çıkarıp öyle sokmuşlar eve. sonra da pencere kit
koçtaş web sitesinden mobil klima almıştım. normal klima alma şansım yoktu o yüzden özellikle internetten aldım ki işe yaramazsa cayma hakkını kullanarak iade edebileyim. fakat ben evde yokken gelmişler teslimata, eve girmeden kapıda cihazı kutusundan çıkarıp öyle sokmuşlar eve. sonra da pencere kitini kurup çalıştırıp gitmişler. giderken de kutusunu falan götürmüşler hep. sitesinde "iadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır." şeklinde bir ibare var. e şimdi ben iade etmek istesem edemeyecek miyim bunu? üçkağıtçılık değil mi bu?

başına benzer bir durum gelen var mıdır?
nrmnm
(07.07.18)
durumu önce koçtaş'a aktarın yok olmaz illa biz kutulu isteriz yoksa almayız derlerse, ikinci seçenek olarak servise gidip kutusunu istersiniz. biz attık onu yandı bitti kül oldu derlerse ise geriye kalan tek yol tüketici hakem heyeti.


jamiro
(07.07.18)
(3)

kombi ve klimayı telefondan kontrol etmek

bu olay cihazlara sonradan eklenebilen bir özellik midir? eğer öyleyse ihtiyacımız olan şeyin adı nedir ve bunu yaptığımız zaman efektif bir kullanım gerçekleşiyor mu?
bu olay cihazlara sonradan eklenebilen bir özellik midir? eğer öyleyse ihtiyacımız olan şeyin adı nedir ve bunu yaptığımız zaman efektif bir kullanım gerçekleşiyor mu?
nrmnm
(15.06.18)
cosa var. onunla oluyordu.


sutlu nescafe
(15.06.18)
Bilgisayardan anlıyorsan Raspberry Pi, Apple Homekit ve bir transmitter ile uzaktan kumandayla yönetilen herşeyi telefondan vs kontrol edebilir hale getirebilirsin, ancak baya oturup uğraşman lazım.


roket adam
(15.06.18)
Hocam aslında yeni kombi ve klimalar bunun için ulaşabileceğin bir yere gerekli pini yerleştiriyor. Biraz elektronik bilgin varsa arduino denen geliştirme kartları ile yapabilirsin. Eğer yakın mesafeden kontrol etmek istersen 1 tane arduino kartı, 1 tane bluettoth modülü ile kısa sürede halledersen. Eğer uzaktan yapmak istersen rasperry pi ile falan yapabilirsin biraz uzun sürer ama internette çok çok fazla kaynak var. Hiç araştırmadım ama internette hazır yapılmış modüller de bulunabileceğini düşünüyorum. Yani aslında çok çok kolay. Gözünüzde büyütmeyin.


(4)

anneye telefon vol. 2153 (redmi 5 plus kullanan var mı?)

annem için xiaomi marka telefonları gözüme kestirdim, redmi 5 plus 64gb alayım diye düşünüyorum. yorumlar genel anlamda olumlu gibi ama sözlükte mesela topu topu 5 entry var. bu telefon nasıldır ya da 1000-1500tl aralığında alternatif önerileriniz var mıdır? teşekkürler
annem için xiaomi marka telefonları gözüme kestirdim, redmi 5 plus 64gb alayım diye düşünüyorum. yorumlar genel anlamda olumlu gibi ama sözlükte mesela topu topu 5 entry var. bu telefon nasıldır ya da 1000-1500tl aralığında alternatif önerileriniz var mıdır?

teşekkürler
nrmnm
(02.05.18)
o fiyat aralığında anne için alınacak çok telefon var. hepsi de iş görür. ama n mesela huawei p smart alabilirsin ona bir bak. huawei turkiye garantili, son dönemin moda tasarımı olan çerçevesi az, ekranı büyük tasarım ve android en son sürüm var.


Neill
(02.05.18)
Butceniz dahilinde yaygin kullanilan bilinen bir marka alip gecin bence. Samsung gibi.


stavro
(02.05.18)
hiç kullanmadım ama samsung'un ucuz modellerinden bir süre sonra pek hayır gelmiyor sağda solda gördüğüm kadarıyla. şu an kullandığı telefon da sony m4 aqua'ydı ve tam bir felaketti kadını bıktırdı. o yüzden samsung, sony vs. yerine xiaomi, huawei, lenovo gibi markalara bakıyorum daha çok.


nrmnm
(02.05.18)
Huawei P9 lite 2017 alın 1000 tl.


(2)

miband2 için kordon almış olan var mı aranızda?

gearbest falan da dahil internette bulduklarıma güvenemedim. 30-40 liraya kadar çıkıyor fiyatlar ama hepsinde kötü yorumlar var. alet 90 lira zateb 40 lira verip çöpe atmayalım. kendi orijinal kordonu da kayboldu o yüzden hiç kullanamıyorum. şuradan aldım iyiydi tarzı bir yer/link önerileriniz çok m
gearbest falan da dahil internette bulduklarıma güvenemedim. 30-40 liraya kadar çıkıyor fiyatlar ama hepsinde kötü yorumlar var. alet 90 lira zateb 40 lira verip çöpe atmayalım. kendi orijinal kordonu da kayboldu o yüzden hiç kullanamıyorum. şuradan aldım iyiydi tarzı bir yer/link önerileriniz çok makbule geçer. teşekkürler şimdiden.
nrmnm
(01.04.18)
Şu iki satıcıdan aldım. Sorunsuz, gayet iyi.

m.aliexpress.com

m.aliexpress.com


elorelia
(01.04.18)
ben aliexpress'ten aldım yeni geldi, bir siyah plastik bir de çelik hasır olanlardan.


Apocalypse
(01.04.18)
(1)

yerleşim yerleri isimlerinin değişimi hakkında pdf?

alt üst soy sorgulamasının pik yaptığı zamanlarda birisi kendi listesinde gördüğü bir yerin şimdi neresi olduğunu sormuştu da birisi altında bir pdf linki verilmişti gov.tr uzantılı. kitap mıydı yoksa tez falan mıydı tam hatırlayamıyorum. tüm illerin ilçelerin köylerin vs. isimlerinin değişimleri, o
alt üst soy sorgulamasının pik yaptığı zamanlarda birisi kendi listesinde gördüğü bir yerin şimdi neresi olduğunu sormuştu da birisi altında bir pdf linki verilmişti gov.tr uzantılı. kitap mıydı yoksa tez falan mıydı tam hatırlayamıyorum. tüm illerin ilçelerin köylerin vs. isimlerinin değişimleri, osmanlıca yazılışları, hangi tarihlerde nereye bağlandığı falan detaylıca yazıyordu. kaydettim sanıyordum ama kaydetmemişim sanırım bulamıyorum. bahsettiğim duyuruyu da bulamadım. bilen eden var mıdır?
nrmnm
(22.02.18)
(2)

kepenk kumandası kopyalamanın maliyeti?

https://urun.n11.com/uzaktan-kumanda/akilli-kodlanabilir-bft-garaj-kepenk-otopark-bariyer-kumandasi-P212875150?cid=604001&gclid=Cj0KCQiAzrTUBRCnARIsAL0mqcyuO-ErAcaEIIrrhzzMUWSb4yfyMLVV3bG0shBQiEvamevogpYmE0caAl6FEALw_wcB&gclsrc=aw.ds şu tip bir kumanda var elimde yenisini yaptırmak istiyorum kaça ma
urun.n11.com şu tip bir kumanda var elimde yenisini yaptırmak istiyorum kaça malolur? bir de her anahtarcı yapar mı bunu yoksa özellikle yapanını mı arayıp bulmak lazım?
nrmnm
(21.02.18)
Alıyorsunuz çalışandan kopyalıyorsunuz, baya basit, bir kaç hafta önce linktekinin aynısını almıştık.
Önce A ve B''ye aynı anda basıp resetliyoruz, sonra hangi tuşa tanımlamak istiyorsak ona basılı tutarken asıl anahtarda da o tuşa basıyoruz.


Anahtarcıya gerek yok, kepengin alıcı beyninden yapılması lazım. En azından model modelleri böyle.

Kepenk alıcı beyninde bir ince uçlu birşey ile gizli butona basıyorsun, sonra yukarı tuşuna olması lazım. Beyin öğrenme moduna giriyor, o esnada yeni kumandanın açma tuşuna basıyorsun.

Böylece beyin yeni kumandayı tanıyor, kopyalama mantığı değil aslında.


John Bloor
(22.02.18)
(8)

buzdolabı tamiri

dondurucu kısmı cayır cayır çalışan dolabın alt kısmında tık yok. oda daha soğuk. bir süredir sıkıntı vardı zaten az soğutuyordu ama şimdi tamamen gitmiş. fişi çekip 2 gün dinlendirdikten sonra tekrar taktım bir işe yaramadı. çok eski olmasa da spotçudan alınma bir dolap (arçelik), bana da evi devra
dondurucu kısmı cayır cayır çalışan dolabın alt kısmında tık yok. oda daha soğuk. bir süredir sıkıntı vardı zaten az soğutuyordu ama şimdi tamamen gitmiş. fişi çekip 2 gün dinlendirdikten sonra tekrar taktım bir işe yaramadı. çok eski olmasa da spotçudan alınma bir dolap (arçelik), bana da evi devraldığım kişiden kalmıştı. derdi ne olabilir bu dolabın? arçelik yetkili servisi gereksiz kazık olur herhalde, mahalle arası beyaz eşya tamircisi var mıdır acaba? kaça patlar bu olay tahminen bana? yeni dolap parasına malolacaksa hiç uğraşmayayım.
nrmnm
(05.02.18)
kompresör cortladıysa at gitsin. servisin bakması gerek. buradan ne desek boş.

kompresör tamir edilemiyo. edilir de servis uğraşmaz onunla. yenisi de 300-500-700 lira edebilir. eski bi şeyse dediğin gibi perte çıkarmak en mantıklısı olabilir. ne kadar ki dolap?


Delay Fuze
(05.02.18)
Motor bozulmuş olabilir. Bu yaz bize oldu. 500 tl sıkışmış.


brad pitt
(05.02.18)
içinde fan var mı?

varsa dönüyor mu?

gazı kaçık olsa soğutmaz, buzluk soğutuyor , alt taraf soğutmuyorsa bu devir daime işarettir.

fan varsa, kapağı kapatma butonuna bastığında dönmüyorsa motoru yanmıştır.

daha önce arçelik de başıma geldi 2 defa, ikisinde de değiştirdim.

servisler anlamayan insana geçirmeyi çok sever ama bu şekilde şu model buzdolabı, devir daim fanı bozuk deyip fiyat sorunca işler değişir.


Photographer
(05.02.18)
servis de ücret olarak 40 lira alır bu arada. bakıp gitmeye


Delay Fuze
(05.02.18)
5233 nmbe diye bir modelmiş dolap şunun aynısı: www.sahibinden.com

bahsettiğiniz sorunlarda dondurucunun çalışıp sadece alt kısmın çalışmıyor olması normal midir? bu kompresör ya da fan vs. bozuksa komple çalışmıyor olması gerekmez mi yani? pervane şu bu falan da hiç anladığım şeyler değil ama biraz kurcalayayım bakalım.


nrmnm
(05.02.18)
kompresörde sıkıntı olsa dondurucu da muhtemelen çalışmazdı tabii. mantıken. ama detaya çok hakim değilim.


Delay Fuze
(05.02.18)
Aynı sorunu yaşadım, hem de iki kere, eğer benim dolaptaki problemse atmanıza gerek yok. dolabın bir yeri buz tutuyormuş o buzu eritince sorun kalmıyordu. Teknik olarak hakim değilim ancak 1 gün fişi çekip beklettikten sonra arkasını çevirip buzları kırdı ve sorun çözüldü. Buzdolabı kapısı açık kalmış olabilir dedi 2 seferde de, 100 tl aldı.


vivalaaj
(05.02.18)
benzer bir sıkıntı yaşayan olursa diye not düşeyim: fanı bir yerlere takıldığından tam dönemiyormuş. etrafındaki malzemeyi kesip rahat dönmesini sağladılar. 1 gün boyunca da fişten çekip buzunu erittik şimdi canavar gibi çalışıyor. 50 liraya çözüldü iş.


nrmnm
(17.02.18)
(3)

rehberde kayıtlı kişiler arayınca ismi görünmüyor

sorun başlıkta söylediğim gibi. rastgele bir numara arıyor gibi görünüyor en başta. 10-15 sn kadar sonra rehberde kayıtlı olan isim çıkıyor ama o zamana kadar ya cevap veriyorum ya da kapatıyorlar zaten. ilk android tecrübem, telefon kafayı yedirtti. böyle bir durumla karşılaşan var mıdır aramızda?
sorun başlıkta söylediğim gibi. rastgele bir numara arıyor gibi görünüyor en başta. 10-15 sn kadar sonra rehberde kayıtlı olan isim çıkıyor ama o zamana kadar ya cevap veriyorum ya da kapatıyorlar zaten. ilk android tecrübem, telefon kafayı yedirtti. böyle bir durumla karşılaşan var mıdır aramızda? nasıl çözebiliriz?

rehberde gmail hesabı seçili. google kişilerimde bir sorun olmamasına rağmen telefonda bazı kişilerden 10-15 tane görünüyor. bununla alakalı olabilir diye düşündüm ama emin değilim.

telefonum vestel venüs v3 5020. android 5.1 yüklü.kamu spotu: vestel telefon kullanmayın!
nrmnm
(19.11.17)
(bkz: android pişmanlıktır)

rehberdeki kişileri her biri tek görünecek şekilde düzenleyin. örneğin rehberde şu an google kişileriniz, whatsapp kişileriniz, facebook kişileriniz falan hepsi beraber görünüyordur muhtemelen. sadece telefon hafızasına kayıtlı rehberi gösterecek şekilde ayarlamanız gerekiyor.


himmet dayi
(19.11.17)
vestel pismanliktir.


eriksatie
(19.11.17)
Rehber gmail'a bağlı olunca bu sorunu yaşıyordum ben de. Sanırım gmail'dan kişi bilgilerine ulaşana kadar numara yabancı gibi görünüyor, sonradan isim gösteriyordu bende. Telefon hafızasını kullanmaya başlayınca düzeldi.

Gmail kişilerini telefona aktarın ve kaynak olarak telefon hafızasını seçin, sorun çözülecektir.


md11
(19.11.17)
(3)

şu şekilde link kısaltma nasıl yapılıyor?

evrensel gazetesinin sitesi evrensel.net, twitter'da bir haberi şu linkle paylaşmış: evrn.sl/AR9n7 youtube da youtu.be gibi bir kısaltma kullanıyor.ayrı bir domain mi alıyorlar nasıl yapıyorlar? .sl .be gibi kafaya göre uzantı alınabiliyor mu??
evrensel gazetesinin sitesi evrensel.net, twitter'da bir haberi şu linkle paylaşmış: evrn.sl/AR9n7

youtube da youtu.be gibi bir kısaltma kullanıyor.

ayrı bir domain mi alıyorlar nasıl yapıyorlar? .sl .be gibi kafaya göre uzantı alınabiliyor mu??
nrmnm
(27.09.17)
Ayrı domain alıyorlar.
O domain uzantısının tanımlı olması gerekiyor.


cakabo
(27.09.17)
kafaya göre uzantı alınamaz ancak yüzlerce farklı uzantı var.

şuradan bakabilirsin uzantılara, 644 tane var şuan;
tr.godaddy.com

mesela, nm diye bir alan adı var mı bilmiyorum, ancak istersen nrmnm.me adresini alır ve sen de istediğin linki bu adresten yönlendirebilirsin.


evet .sl sierra leone, .be de belçika'nın uzantısıymış. peki com, net gibi uzantılar olmadan sadece ülke uzantısı nasıl alınıyor? bizde nic.tr dışında sadece .tr uzantılı bir site yok, alınamıyor da bildiğim kadarıyla. bizim ülkeye has bir durum mu bu??

@lafacukur, o ayrı bir şey o tarz çalışan çok site var. ben istiyorum ki nrmnm.com/asdfdgfh adresini nrm.nm diye kısaltayım.


nrmnm
(27.09.17)
(9)

kısa mesafe, parça eşya taşıma tarifesi?

aynı mahallede maksimum 400-500 metrelik bir mesafede bir tek kişilik baza ve 2 kapılı küçük bir giysi dolabı taşınacak. tanıdıklar aracılığıyla 2 kişiyle görüştüm biri 300 diğeri 400 lira istedi. eşyaların sıfırı o para etmiyor. normal mi bu fiyatlar ya? ben 50-100e falan halledilir diyordum. 300 l
aynı mahallede maksimum 400-500 metrelik bir mesafede bir tek kişilik baza ve 2 kapılı küçük bir giysi dolabı taşınacak. tanıdıklar aracılığıyla 2 kişiyle görüştüm biri 300 diğeri 400 lira istedi. eşyaların sıfırı o para etmiyor. normal mi bu fiyatlar ya? ben 50-100e falan halledilir diyordum. 300 lira isteyen adam sen kaç para verirsin diye sorunca o kadar düşük söylemeyeyim diye 150 vereyim dedim "iyi para da almayalım hatta" falan dedi adsfghjjk yarın mahalleyi turlayıp bir kamyonet bulurum diye düşünüyorum ama herkes bu kadar para isteyecekse hiç uğraşmayayım.

ek soru: araç neredeyse hiç yakıt harcamayacak; dolabı tek başıma taşırım da adamın bazanın bir ucundan tutması gerekecek muhtemelen. asansörle indirip yine asansörle çıkarılacak zaten. taş çatlasın 15 dk falan sürer yani. bu insanlar 15 dakikada 150 liraya burun kıvıracak kadar çok mu kazanıyor yahu??
nrmnm
(27.08.17)
150 liraya tanıdık bile taşımaz. Piyasa böyle. Bence 300 diyen normal demiş.

Biz klima montajı için vinç kiraladık mesela 10 dk. 150 lira aldı adam. Onların yeri ile bizim yerin arası 200 metre belki. Yani hiç bir masrafı yok. Ama 150 lira alıyor o da tanıdık diye. Bu işler böyle.


elorelia
(27.08.17)
Oralardaki kapicilarla gorus, çok daha iyi fiyata tasirsin.


podrostok
(27.08.17)
nakliyeciyi salla. kapiciya sor ver 100 tl. eskici fln gecer sokaklardan ya da kagit toplayicilar gecer onlara sor. 50 ser tl versen kosa kosa tasir adamlar. tum gun sokak sokak dolasip o parayi anca kazaniyorlar.


oscar
(27.08.17)
bir arkadaş, tanıdık yok mu; inişler yokuşlar filan yoksa birer ucundan tutulup taşınır aslında.
nakliyecilere ve ikinci elcilere Allah düşürmesin.


runagain
(27.08.17)
kaçıncı kattan indirilip kaçıncı kata çıkacağı da önemli ama 150-200'e halledersin. kapıcıya sor mutlaka tanıdıkları olur onların böyle işler için.

edit: haa asansör varsa ohooo. bi ucundan tutar 100 liraya halleder. bir kuruş fazla verme.


Ben iki üç yıl önce 20 lira artı bir paket sigaraya hallettim. Bu işlerin piyasası belki 300 400 dür ama piyasaya iş yapan adama gidersen. Her kamyonu olan adam eşya taşıma işi yapmıyor. Csmcılık yapıyor olabilir, veya nalbur dükkanı vardır yardım eder.

Biraz araştır bulabilirsin böyle birini. Benim işimi, bir iş arkadaşım halletmişti bu arada. Bizim apartmanda kamyonu olan biri var belki yardım eder sana dedi. Öyle halloldu.


Fusha
(27.08.17)
@trollziya, dhl mi yoksa ups mi taşısın ona karar veremedim.

sokaktaki "yük ve eşya taşınır" kamyonetlerinden birini bulup aradım, 70 liraya hallettik. yüzsüzlük yapsam 50'ye de bağlardım gibi ama 400'leri falan görünce sıtmaya razı oldum.


nrmnm
(28.08.17)
adres nere adres? yakın birileri el atsın...


ozman
(28.08.17)
Şuradan teklif isteyin, farklı nakliyatçılardan farklı fiyatlar alıp pazarlık yapabilirsiniz:

"www.enakliyat.com.tr


(2)

kadıköy istanbulkart başvuru merkezi nerede?

kartım bozuldu değiştirdim ama içindeki parayı aktarabileceğim en yakın yer kadıköydeki merkezmiş. sitesinde 2 tane görünüyor biri metroda biri rıhtımda, rıhtımdakinin yerini tam bilmiyorum. metrodaki yerde aktarma yapıyorlar mı? yapmıyorlarsa diğeri rıhtımın neresinde kalıyor?? geçen gün geçtim ora
kartım bozuldu değiştirdim ama içindeki parayı aktarabileceğim en yakın yer kadıköydeki merkezmiş. sitesinde 2 tane görünüyor biri metroda biri rıhtımda, rıhtımdakinin yerini tam bilmiyorum. metrodaki yerde aktarma yapıyorlar mı? yapmıyorlarsa diğeri rıhtımın neresinde kalıyor?? geçen gün geçtim oradan ama göremedim acelem olduğu için arayamadım da.
nrmnm
(24.08.17)
haydarpaşaya yakın minibüs durakları var. orada aradığın yer.


re noreno
(24.08.17)
rıhtım kadıköy, minibüs duraklarının yanında, deniz kenarında. gayet banka gibi ferah biryer, işini kolayca halledebilirsin


(4)

iphone tamirini nasıl yapıyoruz?

garantisi dolmuş olan yurtdışından alınma bir adet iphone 5s var. ekranı bulanıklaşmış bir tuhaf olmuş, dokunmatik de zaman zaman zaman çalışmıyor. sanırım ekran değişecek. şimdiye kadar servise işim düşmedi hiç, apple store'a mı götürmek lazım yoksa yetkili servis vs. iş görür mü? bir de bu iş bana
garantisi dolmuş olan yurtdışından alınma bir adet iphone 5s var. ekranı bulanıklaşmış bir tuhaf olmuş, dokunmatik de zaman zaman zaman çalışmıyor. sanırım ekran değişecek. şimdiye kadar servise işim düşmedi hiç, apple store'a mı götürmek lazım yoksa yetkili servis vs. iş görür mü? bir de bu iş bana tahmini olarak kaça patlar??
nrmnm
(25.07.17)
ekran değişimi kköyde 100-150 civarı, youtubeda videolar var izler değiştiririm dersen aliexpresste ekranlar 10-15 usd civarı.


prezarlatif
(25.07.17)
AliExpress + video en güzeli.


shenergy
(25.07.17)
kasim 2016 da yaptirdim. apple store 450tl istedi kanyon apple 550tl. kanyon da apple store a verip yaptiriyor ama randevu sira bekleme falan ugrasmiyorsun kanyon vb yetkili servise verince


acan99670
(25.07.17)
AliExpress linki verebilir misiniz rica etsek bana da lazım


jamiro
(25.07.17)
(4)

banka şubesinden para çekme?

atm kartımı evde unutmuşum. herhangi bir akbank şubesine gitsem kesintisiz çekebilir miyim? yoksa illa hesabın bağlı olduğu şubeye mi gitmem lazım??
atm kartımı evde unutmuşum. herhangi bir akbank şubesine gitsem kesintisiz çekebilir miyim? yoksa illa hesabın bağlı olduğu şubeye mi gitmem lazım??
nrmnm
(24.07.17)
İnternet bankacılığı kullanıyorsan bazı bankalar kartsız çekim yaptırıyor QR kod vs ile.
Onu deneyebilirsin.


cakabo
(24.07.17)
hesabın bağlı olduğu şubeden başka bir şubeye gidersen kesinti yapıyorlar diye biliyorum.


sckxyss
(24.07.17)
benim kartı makine yutmuştu. sonra da yenisi çıkartma gerekti. istediğim şubeye gidip diyordum kartın yenisi gelecek kartım yok diye. kimlik ile çekiyordum.


tolgan
(24.07.17)
herhangi bir şubeden kesintisiz çekilebiliyormuş.


nrmnm
(24.07.17)
(6)

bulaşık makinesi önerileriniz?

annemin çeyizinden kalma, yaşı benden büyük olan olan bulaşık makinemiz artık istifasını vermiş. yeni makine araştırma görevi de bana kaldı. başlamadan burada bir sorayım dedim. yeni almış veya araştırmış olanlar varsa tavsiyelerinize açığım.4-5 programlı olsa yetermiş.
annemin çeyizinden kalma, yaşı benden büyük olan olan bulaşık makinemiz artık istifasını vermiş. yeni makine araştırma görevi de bana kaldı. başlamadan burada bir sorayım dedim. yeni almış veya araştırmış olanlar varsa tavsiyelerinize açığım.

4-5 programlı olsa yetermiş.
nrmnm
(20.06.17)
altus al . 2,5 senedir tık demedi. çok da iyi yıkıyor


uzman pratisyen
(20.06.17)
Üç yıldır şunu kullanıyorum:
www.arcelik.com.tr

F/P açısından çok başarılı. Daha önce de Arçelik'in en ucuz çamaşır makinesini almıştım. 7 yıldır kullanıyorum.


auroraaurora
(20.06.17)
Siemens. Aşırı memnunuz kendisinden. Sulalecek Siemens bulaşık makinesi kullanıyoruz yıllardır.


kedili madam
(20.06.17)
Bosch! 20 yıldır kullanılan makine biliyorum.


hayde bre
(20.06.17)
auroraaurora'nın önerdiğinin iç alt kısmı plastik ve hızlı yıkaması yok. üç programlı olanı yeni aldık, içi tamamen metal ve hızlı yıkaması var. 750 liraya aldık, yeterli bence.

şu model: www.arcelik.com.tr


soft
(20.06.17)
Beko DIN 6831 FX Almanya´da testlerden cok iyi puan aldi, f/p´de üstüne yok, sessiz ayrica. Cok cok iyi makine.


buf-e kür
(20.06.17)
(5)

Gitar amfisini bilgisayara bağlama?

Açık havada 20-30 kişilik bir iftar yapacağız bu akşam arkadaşlarla. Arkada müzik çalalım istedik. Elimizde gitar, bağlama vs çalmak için kullandığımız bir amfi var. Zaten yemekten sonra çalıp söyleyecek bir arkadaş, yemek sırasında da aynı amfiyi bilgisayara takıp YouTube'dan falan şarkı çalabilir
Açık havada 20-30 kişilik bir iftar yapacağız bu akşam arkadaşlarla. Arkada müzik çalalım istedik. Elimizde gitar, bağlama vs çalmak için kullandığımız bir amfi var. Zaten yemekten sonra çalıp söyleyecek bir arkadaş, yemek sırasında da aynı amfiyi bilgisayara takıp YouTube'dan falan şarkı çalabilir miyiz? Amfinin girişi için kalın uçtan 3,5mm'ye dönüştürücü+kabloya ihtiyacımız olur sanırım. Başka teknik bir detay var mı? Amfiye ya da bilgisayara zarar vermeyelim durduk yere.

Bir de doğubank veya çevresindeki dükkanlar bugün açık mıdır?
nrmnm
(17.06.17)
çalarsınız başka bir şeye gerek yok.


floydian
(17.06.17)
gitar amplisiyse bok gibi ses gelir ondan. o aletlerdeki hoparlörler karakterli oluyor. boğuk bol midli falan.

www.dictionary.com
dictionary.reverso.net


alperz
(17.06.17)
Biraz önce Line 6 Spider IV 15W amfimle denedim, clean modunda ses fena değil ama lezzeli bir ses olmadığını söyleyebilirim. Eq ayarlarıyla bir nebze de olsa düzeltilebiliyor.

Bilgisayarda sesi en düşük seviyede tut, amfiyi açarken de ses en düşük kademede olsun. Amfide sesi çok az aç, pc'den de sesi 20/100 seviyesine çek, ses açma/kısma işini amfiden yap.

Bunun yerine sound bar/5+1 ses sistemi çok çok daha verimli olur.

edit : cd/mp3 girişinden yapmadım, guitar girişine bağladım eq o yüzden aktifti...


kimlanbu
(17.06.17)
line6 ile mp3 girişine eq ayarı yapmak mümkün değildir, eq ayarı sadece line-in girişine yapılır . clean'de ya da metal'de olması da etkilemez sesi. Line6'nın mp3 çıkışında ses bozulmadan net bir şekilde çıkar.

amfinin marka modeli söylersen daha çok yardımcı olabiliriz.


spackinq
(17.06.17)
amfide cd girişi varsa olur.

medias.audiofanzine.com


idexo
(17.06.17)
(7)

Trafik kazası, pert kararı ve sonrası?

Geçenlerde kırmızı ışığın anlamından bihaber dallamanın biri yüzünden çok kötü görünmeyen ama hava yastıklarının açıldığı bir kaza yaptım. Tutanak tutuldu edildi falan bir kaç gün önce %100 diğer aracın kusurlu olduğuna dair bir karar verilmiş. Bugün de sigortadan arayıp masraf çok olduğu için pert
Geçenlerde kırmızı ışığın anlamından bihaber dallamanın biri yüzünden çok kötü görünmeyen ama hava yastıklarının açıldığı bir kaza yaptım. Tutanak tutuldu edildi falan bir kaç gün önce %100 diğer aracın kusurlu olduğuna dair bir karar verilmiş. Bugün de sigortadan arayıp masraf çok olduğu için pert kararı çıktığını söylediler. 30bin lira vereceklermiş aracı satarlarsa. Sahibinden'de biraz baktım 28-34 arası değişiyor muadil araçlar. Bu aşamada bilmemiz gereken yapılabilecek veya dikkat edilecek bir şeyler var mıdır?
nrmnm
(08.06.17)
al gitsin parayı kabul et iyi vermişler.


jamswety
(08.06.17)
Pert araç ödemelerinde pazarlık edilir sigorta firmasıyla. Sen de pazarlık et, 33 isterim, muadiller o fiyatta de. Ne kadar yüksek rakama anlaşsan o kadar iyidir.


battal gemalmaz
(08.06.17)
Genelde ortalama fiyat veriyorlar, kendinize güveniyorsanız pazarlık yapabilirsiniz. Benim aracım pert oldugunda %70 ini sigorta kalan parayı da araç satıldıktan sonra vereceklerini söylediler. Aceleniz yoksa bekleyebilirsiniz sıkıştırmama ragmen tüm parayı almam 3-4 ayı bulmuştu benim


mirty
(08.06.17)
Bizim de aracımız pert oldu. Pert yapmazlar inşallah demiştik ama işlerine öyle geldi. Şimdi yeni araç alınmıyor tabii o parayla.

Biz pazarlık etmedik çünkü hem pazarlığa açık değillerdi hem de 2. el değerini verdiler ne eksik ne fazla, ödemeyi hemen yaptılar.

Size de uygun fiyat vermişler. En iyisi alıp kurtulmak sanırım. Geçmiş olsun.


peggy
(08.06.17)
Verilen fiyata 2 defa itiraz hakkınız var. 3 itiraz tahkime gidiyor, tahkim mevcut piyasadaki ortalamasını alıp belirler sigortaciya çok düşük teklif verilirse tahkime gidicegini belirtiniz. Uyanık sigortacılar düşük teklif ediyorlar.


Fritz-X
(08.06.17)
Araç satılırsa ne demek, satamazlarsa vermeyecekler mi? Yasal 45 gün yanlış hatırlamıyorsam hesabınıza geçme süresi. Pazarlık edin, satar mısınız, besler misiniz karışmam deyin.


insomnia
(08.06.17)
10bini direk vereceklermiş, 20bin araç satıldıktan sonra ödenir diyor gönderdikleri evrakta. bizi arayan sigortacı elemana sorduk ne kadar sürede satılır, satılmama ihtimali var mı, satılmazsa ne olacak gibi detayları ama dünyadan haberi yoktu kendisinin. yarın daha bilgili birileriyle görüşmeye çalışacağız..


nrmnm
(08.06.17)
(3)

böyle bir akıllı saat var mı?

annemin kalp rahatsızlığı var ve ona saat almak istiyorum. kalp ritmini ölçüp belirli aralıklarla sinyal veren, olağandışı durumlarda uyarı verene, mobil uygulamanın yanında başka birine de mail vs. ile bildirim yapabilen (ya da kendi telefonumla eşleyip direk bilgilere ulaşabileceğim), kandaki oksi
annemin kalp rahatsızlığı var ve ona saat almak istiyorum. kalp ritmini ölçüp belirli aralıklarla sinyal veren, olağandışı durumlarda uyarı verene, mobil uygulamanın yanında başka birine de mail vs. ile bildirim yapabilen (ya da kendi telefonumla eşleyip direk bilgilere ulaşabileceğim), kandaki oksijen seviyesini ölçebilen, uyku kalitesi ile ilgili ölçüm yapabilen, iphone ile uyumlu bir akıllı saat mevcut mudur?

annem arada bahçe vs. ile uğraşıyor. yani kabaca bayılırsa falan haberimizin olmasını istiyoruz.

teşekkürler
nrmnm
(02.05.17)
Fitbit ile oksijen seviyesi ve olağandışı durum bildirimleri hariç bunları kontrol etmek mümkün.

Ancak uzaktan telefona erişim için harici bir uygulama kullanmak gerek.
İlgili uygulama ile telefona bağlanıp fitbit uygulamasındaki değerler okunabilir sanıyorum.


cakabo
(02.05.17)
xiaomi'nin mi band bileklikleri var. onlar ölçüyor. kendi official uygulaması değil de bir tane de paralı uygulaması var o da istediğin aralıklarla gün boyu ölçüyor nabzını. mail atma işini nasıl yaparsın bilmiyorum ama takip de edebilirsin, en basitinden google fit ile eşleştirip google fit üzerinden takip edebilirsin diye düşünüyorum. hem annenin telefonunda hem kendi telefonunda aynı oturumla giriş yapabilirsen ya da kendi telefonundan da takip edebilirsin. uyku ölçümü de yapıyor, derin uyku hafif uykuya bakıyor. kandaki oksijen seviyesini ölçmüyor ama. ucuz da bir alet, miband 2 100 lira bandında. miband 1s var o da 60 tl.
işini görebilecek bir cihaz ama belki daha profesyonel bir çözüm yazan da olur.


veritaslibertas
(02.05.17)
raspberry pi ile bu işi çözebilirsin.


alperz
(02.05.17)
(1)

daktilo tamiri/bakımı nerede yapılır?

babamın eski ama hayli güzel bir daktilosu çıktı depodan. denedim çalışıyor ama bir kaç harfi sıkıntılı, bir de yağlansa falan iyi olacak. şöyle ufak tefek tamirat işleri ve bakımını nerede yaptırabilirim? istanbul/anadoludayım ama karşıya da geçerim. fatih taraflarında falan vardır sanki??
babamın eski ama hayli güzel bir daktilosu çıktı depodan. denedim çalışıyor ama bir kaç harfi sıkıntılı, bir de yağlansa falan iyi olacak. şöyle ufak tefek tamirat işleri ve bakımını nerede yaptırabilirim?

istanbul/anadoludayım ama karşıya da geçerim. fatih taraflarında falan vardır sanki??
nrmnm
(07.04.17)
Kadıköy'de antikacilarin olduğu bir sokak var. orada da yardimci olabilecek birileri olabilir.


for the record
(07.04.17)
(2)

partilerden nasıl sandık kurulu üyesi olunuyor?

akp'nin (hadi biraz da hdp'nin) aktif ve kalabalık bir gençlik örgütü var o yüzden kafaları rahattır ama diğer partilerin yüzlerce sandığa koyacak kadar adam bulacak bir teşkilat yapıları yok herhalde. çünkü görev aldığım eski seçimlerde gördüğüm kadarıyla çok temel konularda bile fikirleri dahi olm
akp'nin (hadi biraz da hdp'nin) aktif ve kalabalık bir gençlik örgütü var o yüzden kafaları rahattır ama diğer partilerin yüzlerce sandığa koyacak kadar adam bulacak bir teşkilat yapıları yok herhalde. çünkü görev aldığım eski seçimlerde gördüğüm kadarıyla çok temel konularda bile fikirleri dahi olmayan amcalar teyzeler geliyor bazı partilerden. dışarıdan başvuru falan mı alıyorlar?

çok merak ettiğimden değil de mümkünse kardeşimin referandumda görev almasını istiyoruz. geç mi kaldık nasıl yaparız?
nrmnm
(21.03.17)
Partileri internet sitesinden falan başvuru oluyordu. Ama bildiğim kadarıyla son başvuru 18'i idi


rucka boji
(21.03.17)
sandik kurulu uyesi olmak icin tarih gecti ancak hala musahit olabilirsiniz. bircok okulda halen acik vardir eminim.


kassiopeia
(21.03.17)
(2)

amatör telsiz?

geçenlerde katıldığım bir kongrede çalışanları kulaklıklı telsiz ile haberleşirken gördüm. biz de sık sık çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. bu etkinliklerde çekirdek kadro olan yaklaşık 7-8 kişiye kullanmak için telsiz alalım dedim zira whatsapp grubu falan kullanıyoruz şu an, telsiz daha etkili gib
geçenlerde katıldığım bir kongrede çalışanları kulaklıklı telsiz ile haberleşirken gördüm. biz de sık sık çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. bu etkinliklerde çekirdek kadro olan yaklaşık 7-8 kişiye kullanmak için telsiz alalım dedim zira whatsapp grubu falan kullanıyoruz şu an, telsiz daha etkili gibi geldi dışarıdan. ilk sorum organizasyon işleriyle uğraşanlara gelsin; hakikaten kullanışlı mıdır bu yöntem? kapalı alan, alt kat/üst kat vs. sıkıntı olur mu? dezavantajları nelerdir?

ikinci sorum da telsiz alacak olursak nelere dikkat etmek lazım? sertifikamız yok zaten. bu amatör telsizlerde bir merkez falan oluyor mu? tosfed'de gözetmenlik yaparken aselsan cobra verirlerdi mesela elimize, dağın başında 3-5 km ötedeki adamlarla bile konuşurduk kolayca. arada avcılar, oduncular da karışırdı kanala. biz de kendimize 7-8 tane telsizi alsak istediğimiz yerde kafamıza göre kullanabilir miyiz? cobra benzeri başka ne modeller vardır? ve son olarak telsiz nereden kimden alınır?

teşekkürler!
nrmnm
(02.03.17)
ben sinemada çalışırken telsiz kullanıyorduk. alt/ üst kat farketmiyor (üst katta makina dairesi vardı onla ve personelin kendi arasında iletişimi için kullanıyorduk.) kapalı açık/açık alan da farketmiyor. biz yemeğe çıkarken de telsiz götürüyorduk acil durumlarda haberleşmek için.

merkez falan olmuyor. 7.5 seçmiştik biz kendimize frekans. herkesin aynı frekansta olması yeterli. başkalarıyla karışırsa frekans değiştirirsiniz. 7-8 telsiz alsanız istediğiniz yerde kafanıza göre kullanabilirsiniz. ama belli bir mesafe var. bizim avm küçüktü biz 3. kattaydık en alt kata kadar çekiyordu telsizler. biz mediamarkt ten almıştık ama markasını hiç hatırlamıyorum. 2 sene oluyor sinemadan ayrılalı.


matilda
(02.03.17)
zello Adinda bir program var onu deneyebilirsiniz .


ananeymissinla
(02.03.17)
(1)

sony tv açma kapama tuşu sorunsalı

tv'nin üstünde yer alan tuşlardan en sağdaki açma kapama tuşu boşa çıkmış. altındaki mekanizma kaydı herhalde diye söktüm çıkardım orasını ama beklediğimden farklı çıktı, altta kart gibi bir şey ve karta takılı tek bir kablo var. bu beyaz şey sökülür mü emin olamadım. biraz kurcaladım ama gelmedi, l
tv'nin üstünde yer alan tuşlardan en sağdaki açma kapama tuşu boşa çıkmış. altındaki mekanizma kaydı herhalde diye söktüm çıkardım orasını ama beklediğimden farklı çıktı, altta kart gibi bir şey ve karta takılı tek bir kablo var. bu beyaz şey sökülür mü emin olamadım. biraz kurcaladım ama gelmedi, lehimliyse diye çok da çekmeye korktum. kesin lehimlidir ya da geçmelidir diyebilir miyiz? hadi söktüm diyelim ondan sonrasını nasıl yaparız? bilen ya da fikir yürütebilecek birileri var mı acaba buralarda.

model kdl 32d2600 ama internette hiç videosu falan yok.

i.hizliresim.com
i.hizliresim.com
nrmnm
(17.12.16)
soketi sök tırnaklara bastır ordaki kartı çıkart düğmelerin düşmesin dikkat et tuş takımları düşmein altındaki swich bozuk elektronik kart tamircisine götür insansa para bile almaz taş çatlasın 20 tl ye yapar tuş takımlarını da götür yanında


Dönmezer
(17.12.16)
(8)

ucuza sinema bileti için kampanya falan var mı bu aralar?

4 arkadaş sinemaya gidelim dedik ama buralarda avm'lerdeki cinemaximumlar dışında film izlenecek yer bilmiyorum. onda da biletler 21 tl olmuş. donanımhaberde, duyuruda falan 7-8 liraya bilet satanlar oluyordu bir aralar, kalmadı mı acaba o tarz kampanya vs ya da ucuza halletmenin başka bir yolu? zin
4 arkadaş sinemaya gidelim dedik ama buralarda avm'lerdeki cinemaximumlar dışında film izlenecek yer bilmiyorum. onda da biletler 21 tl olmuş. donanımhaberde, duyuruda falan 7-8 liraya bilet satanlar oluyordu bir aralar, kalmadı mı acaba o tarz kampanya vs ya da ucuza halletmenin başka bir yolu? zincir olmayan küçük sinemalar yok mu artık? cinemaximum olmak zorunda değil elbette, olmasa daha bile iyi olur hatta.

sinemanın yanında yemek yiyip filmde de birer mısır vs. alalım falan desek cüzdanı bırakıp çıkmak gerekecek. pendik tarafında olduğumuzdan maltepe, kartal, pendik hattında kalsak iyi olur.

teşekkürler
nrmnm
(06.11.16)
cinemaximum için fırsat sitelerinden indirim kodu alabilirsin.
ben fırsat.me'den 22.5tl'lik bilet için kuponu 12.5t'ye aldım ve film izledim, daha dün.


manuel mandalina
(06.11.16)
gençturkcell varsa pztsi perşembe cinemaximumda bir bilet alana bir bilet bedava oluyor.


archery
(06.11.16)
www.sinemia.com

bu nasıl bir olay daha girmedim ama 1 aylık sınırsız sinema bileti (2D-3D-IMAX-4DX-VIP) dahil 90 tl diyor. birçok yerde geçerli ve bazı mekanlarda indirim fırsatı var. kolpa falan değilse çok mantıklı.


1213
(06.11.16)
gençturkcell kampanyası yıllardır klasik oldu ama bugün gideceğiz işte gidebilirsek. bir de onda sistem değişmiş, gişeden numarayı girince şifre gelir olmuş. geçen kız arkadaşımla gittiğimizde duyurudan biri yardımcı olmuştu sağolsun, biletçi kıza bizim şifre biraz geç gelecek dedim başkasından geleceğini anlasın diye gülümseyerek. şifre sms'inin hat sahibine ulaşıp onun da bana iletmesi sürse sürse maksimum 20-30 sn sürer, o kadar sürede bile 3-4 kere şifre gelmedi mi diye sordu gözlerini kaydıra kaydıra. bir daha o tarz bir çalışanla karşılaşıp sinir bozmak istemem açıkçası.

sinemia da sinemaya sık sık gidenler için mantıklı gibi görünüyor ama biz öyle değiliz pek. ben sinemaya en son gideli 1 sene oldu neredeyse. bana tek atımlık kurşun lazım.


nrmnm
(06.11.16)
Forum.donanimhaber.com cek bolumune bak. Orda sinema kodu satan kisiler var. Ben hep 12 liraya gidiyorum kanyona filan. Aninda kodu gonderiyor, hic sikinti yasamadim.


solenkol
(06.11.16)
Firsat me'de heo cinemaximum firsatlari var. Ben hep ordan alip gidiyorum.


brad pitt
(06.11.16)
donanımhaber'de satıyolar. istiosan benim sürekli aldığım arkadaşın numarasını yaziyim. 2d filmler 11 tl, 3d/imax 12,5 tl'ydi en son. tabi bu kodları satın alınca internetten koltuk seçemiosun. gişeye gidip seçebiliosun koltuğunu. tek dezavantajı o. hafta sonu filan tam ortalar önceden alınmış oluyo.


spirit crusher
(06.11.16)
Migrostan alışveriş yaptığınızda iki kişilik sinema bileti oldukça uygun fiyatlı olarak satılıyordu sanırım hala devam ediyor. Migrostan bileti alıp Cinemaximumda istediğiniz film ve seansta kullanabiliyorsunuz.


dahayeniymis
(06.11.16)
(5)

ombre sorusu

elimizde beyaz tenli, siyah kaşlı, çok koyu kahverengi saçlı bir kadın var.saçlarına ombre yaptırası var. kesimi kendi saçı gibi olan bu saçı da beğenmiş; https://www.google.com.tr/search?q=ombre&espv=2&biw=1517&bih=735&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjPqODZ193PAhXkCcAKHbUvDNQQ_AUIBigB&dpr=0.9#
elimizde beyaz tenli, siyah kaşlı, çok koyu kahverengi saçlı bir kadın var.

saçlarına ombre yaptırası var. kesimi kendi saçı gibi olan bu saçı da beğenmiş; www.google.com.tr

1) a. bu kadının saçının rengi nedir? b. uçlarındaki renk nedir? c. beyaz tene gider mi?

2) 1 c'ye cevabnız hayır ise siyah saça nasıl ombre gider?

3) kuaförlere hem güvenmediğinden hem de para vermek istemediğinden evde kendi nasıl yapar?
nrmnm
(15.10.16)
1- beyaz tene gider. Benim de o tarz.
3- evde yapmasin, parasina biraz kiysin duzgun, guvenilir bi yerde yaptirsin. Kendisinin yapmasi zor, rengi tutturmasi da zor. O ton gecisini veremez, 2 farkli ton filan var aslinda, tek ton degil.


kuehles blondes
(15.10.16)
kadının saçlar koyu kahve fakat teni beyaz değil. bu saçta olan ombre rengi beyaz tene yakışmaz, daha açık sarı olur. ben de beyaz tenliyim beyaza yakın bir sarıyla ombre yaptırdım. ama saçım siyah değil açık kahve, siyaha bikaç ton koyusu yapılması lazım.

ombre evde yapılmaz, balyajdan röfleden daha zordur, renk geçişi vs. iyi biyer araştırıp paraya kıy bence. ben 100e yaptırdım kesim de dahil, çok tuzlu değil yani.


jonestown
(15.10.16)
@jonestown uu nerde?


nrmnm
(15.10.16)
Eskişehir'de yaşıyorum :) İstanbul'da çok uçuk mudur bilemedim şimdi. oradaki 2.000 liralık ev burada 500 lira nihayetinde :/


jonestown
(15.10.16)
burda 300-400'e duyduğum için gidiş geliş yol parası + gezme dersek bile bir odamın kirasını artırıyorum :)


nrmnm
(15.10.16)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.