Giriş
(5)

Acil- şarjı olmayan bilgisayar ve havaalanı

bilgisayarın şarjı sıfır ve şarj aleti yok. Havaalanına girişte açtırıyorlardı en son bilgisayarları. Bilgisayarı açılmayınca almamaları gibi bir durum olabilir mi?
bilgisayarın şarjı sıfır ve şarj aleti yok. Havaalanına girişte açtırıyorlardı en son bilgisayarları. Bilgisayarı açılmayınca almamaları gibi bir durum olabilir mi?
mg3929
(18.10.20)
ben hiç açmadım bilgisayarı. açmana gerek yok.


jelly bear
(18.10.20)
Uzun zamandır açtırmadılar bana. çantadan çıkartıp, x-ray e tek olarak sokturuyorlar.


janavarorion
(18.10.20)
benim başıma geldi, şarjımın olmadığını belirttim ve x-ray den geçirip devam ettirdiler.


guest9999
(18.10.20)
En son gittiğimde görevli aç dedi. Düğmesine bastım. Açılmasına yetecek kadar şarjı yetmedi. Garip birseyle inceledi geçtim.


Açılmayan bilgisayardan yapışkan bant ile numune alıp makineden gçiriyorlar. Bomba kontrolü için. Bazen o bandı çantalarda falan da kullandıkları oluyor.


himmet dayi
(18.10.20)
(2)

vapurda eşya unutmak

beşiktaş üsküdar vapurunda unutulan eşyayı vapur personeli alıp saklar mı bi yere yoksa unutalım mı? eşyalar anahtar ve kitap.
beşiktaş üsküdar vapurunda unutulan eşyayı vapur personeli alıp saklar mı bi yere yoksa unutalım mı? eşyalar anahtar ve kitap.
mg3929
(15.10.20)
iskele telefonundan arayıp söyleyin vapur saatini ve istikametini eğer bulunmuşsa iskele vapura telsizle soruyor. personel bulmuşsa saklıyor ve geri veriyor, vatandaş hacılamışsa yapacak bişey yok.


erty_ksk
(15.10.20)
personel bulup teslim etmiş. dentur seferlerine iett bakmıyormuş, denturun kendisini aradım güvenliğin cep telefonunu verdi. belki birinin başına gelirse aklında bulunsun diye silmiyorum.


mg3929
(15.10.20)
(3)

Android hava durumu önerisi

verebilir misiniz? Samsungta iphone gibi gömülü bi hava durumu uygulaması yok sanırım ya da ben bulamadım.
verebilir misiniz? Samsungta iphone gibi gömülü bi hava durumu uygulaması yok sanırım ya da ben bulamadım.
mg3929
(09.10.20)
MGM en güzeli ve sağlıklısı, saatlik tutuyor yakın tarihleri.


John Bloor
(09.10.20)
Chronus


konetsu
(09.10.20)
Buluttan applikasyonu sahanedir


eja
(09.10.20)
(19)

alkol bütçenizi zorluyor mu?

ben çok aşırı alkol tüketen biri değilim ama yine de alkole harcadığım parayla ilgili sıkıntı yaşıyorum. eskiden kafam atınca gidip sessiz sakin bi barda pubta 2 3 bira atar çıkardım. şimdi marketten almaya bile mesafeli olmaya başladım. 3 bira alsam ölmem ama acıyorum biraya o kadar para verirken?
ben çok aşırı alkol tüketen biri değilim ama yine de alkole harcadığım parayla ilgili sıkıntı yaşıyorum. eskiden kafam atınca gidip sessiz sakin bi barda pubta 2 3 bira atar çıkardım. şimdi marketten almaya bile mesafeli olmaya başladım. 3 bira alsam ölmem ama acıyorum biraya o kadar para verirken? bu durumun düzelmesi gibi bir ihtimal var mı?
mg3929
(09.10.20)
Bazen yurtdışına gitsem hayatımda ne değişir diyorum.
Kesinlikle alkol içerken suçluluk duymamak.
Abi 35 lik vodka dünyanın parası. İçim acıyor.


ycaycayca
(09.10.20)
Benim tüketim alışkanlığıma göre zorlamıyor ama bu durum alkolün ucuz olduğu manasına da gelmiyor.


elorelia
(09.10.20)
yurtdışında yaşıyorum, bir yıldır falan buradayım. işten arkadaşlarla haftada üç gün çıkıyorum ve sabaha doğru evin yolunu zor buluyorum bir aydır. haftada 40-50 euro falan harcıyorum ki günlük kazancımın yarısı bile değil ve bir öğrenci işinde çalışıyorum.

buradan kıyaslayın.


bohr atom modeli
(09.10.20)
katılıyorum. 3 bira alınca suçluluk oluyor. çok vergi alıyorlar. yani bu hayattaki belki kendimizi rahatlatabileceğimiz 2 3 şey varken onlara bile ulaşırken sıkıntı yaşıyoruz.


mikahakkinen
(09.10.20)
kktc'de 4-5 liraya tuborg gold alabiliyorsun. orada ortalama mekanlarda 10-15'i gecmezken, burada 25-30'lara dayandi.

hukumet degisirse bir sure zam gelmeyip, zamanla normallesebilir. tek ihtimal bu. yillar once jim beam'e mail atmistim: "tr'deyim, viski alirken evi ipotek ettiriyorum" diye. bolge mudurlugunden "%300 vergiyle bir dunya markasisisiniz, valla biz de kazanmiyoruz" diye cevap gelmisti. simdilik cozumum: senede 1 kibris'a git, olumune ic. tatili bedavaya getir. halloween'de bir baska oluyormus ozellikle... (covid bunu begendi)


ateistanbul
(09.10.20)
butcemi zorlamasi butcemle ilintili daha cok, alkol bagimsiz bir parametre oluyor burada.


ateistanbul
(09.10.20)
2 yıldır usa’de yaşıyordum. Haftanın 3-4 günü her türlü içkiyi rahatlıkla alıp içebiliyordum. Hem dışarda barda, hem de evde. Türkiye’ye döneli 1 hafta bile olmadı, ama burada çok sevmeme rağmen pek kullanacağımı düşünmüyorum. Maddi olarak zorlanmakla ilgili değil, bu bir tepki, bir içkiye dünyanın parasını vermek istemiyorum.


astrid
(09.10.20)
Zorluyor abi zorlamaz mi. Ben seviyorum alkol almayı. Özellikle gün içinde dahi durup dururken canım bira çekebiliyor özellikle yazları.

Cuma akşamı mesai bittiği gibi buz biramı açınca haftanın yorgunluğu gitmeye başlıyor. 6 bira alıyorum 75 tl gidiyor yanında aldığım turşu ve cipsle. Cumartesi de çıkıp dışarıda içsem en iyi ihtimal 150 tl.

Ama yapacak bir şey yok. Şu an yemekten kisiyorum onun yerine. 1.5 tl'ye makarna alıp onu yiyorum. Makarnayı da sade sevmem yanında et tavuk olması lazım ama yapacak bir şey yok, bir yerden kısmak gerekiyor.


materyalist imam
(09.10.20)
Bir ara ayda bir Kıbrıs’a giderdim. Alkollü içkiler o kadar uygun ki ihtiyacım olmamasına rağmen hep almışım. Şimdi evde 20 şişe falan premium içki var. Market fiyatlarını gördükçe bitmesin diye içmeye kıyamıyorum neredeyse.

Bira desen, 24lü alırım hep, artık tuborg gold bile 300 liralara dayandı ve hali ile zoruna gidiyor insanın. Dediğin gibi, mesele para da değil, insanın zoruna gidiyor.


giovanne
(09.10.20)
azaltıyorum.

yurt dışından gelen bir tekilam var bitmesin diye shot bardağının yarısını doldurarak içiyorum. bira + tekila en büyük keyfim. zaten başkaca keyfim yok gibi. ama tekila olmuş 200 lira. yazık yani. o paraları vermem cidden. tekila bitince bira ile devam. bu arada birayı da efes malt alıyorum. eskidendi bomonti falan.


Ben genelde bira içiyorum, evde içmem, haftada 2-3 kez iş çıkışı arkadaşlarla yemek + 2 bira yapıyorum. Çok zorlamıyor, ama bu ucuz demek değil tabi.

Ara sıra evde güzel şarap alıp içiyorum, o biraz üzüyor. Çünkü eskiden 50-60 liraya güzel şarap bulmak mümkünken şu an 200 lira altına içilecek bir şey bile bulunamıyor.


az önce 70'lik yeni rakı yeni seri 'ye 162,50 verdim :'(


since1907
(09.10.20)
Hiç zorlamıyor.
Niye?
Çünkü kendi alkolümü kendim damıtıyorum.
Şekerden damıtırsam Litresi 20-25 TL
Meyveden (Üzüm, incir gibi) damıtırsam 30-35- TL ye geliyor. :-)


ankarakecisi
(09.10.20)
Zorlamiyor, cunku bilerek ve isteyerek ve de zevkle maasin yarisini saraba veriyorum.

Mental olarak yorucuysa, zevk alinan bir sey olmaktan cikar. Amacina aykiri kullanim. Bu durum duzelmez derken, alkollu icecekler ucuzlamaz, hayir. Mecburen azaltacaksiniz tuketiminizi.


buf-e kür
(09.10.20)
Yani bu yüksek vergi muhabbetiyle evde bira ve şarap üretmeye başladım. Şu haliyle zorlamıyor. Ama hiç evden çıkmamış halimle haftada 2 şişe şarap 7-8 bira tüketiyor olsam verdiğim para beni rahatsız ederdi.

Bir şey var ki çözüm bulamıyorum; mekana gitmek. Tek biraya 25 vermek can yakıyor.


baal
(09.10.20)
20 senedir özel sektörde çalışıyorum, sektörümde çok ciddi uzmanlığım var, utanmasam rakam da söylerim de yani ülke geneline göre iyi kazanıyorum diyeyim kısaca.

haftada minimum 20 bira içiyorum, her hafta içiyorum istisnasız.
alırken o kadar koyuyo' ki anlatamam.


kumandanim
(09.10.20)
bira sevmiyorum, içilebilir şaraplar da anlamsız vergiler yüzünden 200den başlıyor.
haftada bir arkadaşlarla gidip iki üç bardak kokteyl içerdik şimdi corona da bahane oldu gitmiyoruz. bizim çözüm bu.


pink cadillac
(09.10.20)
zorluyor.
yurt dışına göç edeceğim. sebeplerden biri daha. sadece alkol değil, geneşl tüketim alışkanlıklarım artık zorluyor beni.

çözüm olarak azaltmak ve metro gross gibi, yurt dışından dönen arkadaşlardan satın almak ve daha kaliteli içecekler almak gibi çözümlerle idare ediyorum.


rewlack
(09.10.20)
ben alkole de sigaraya da verilen paraya acıyorum. alkolü bu şekilde azaltıp bıraktım. sigara da ayda yılda bir içtiğim halde parası fazla geliyor.

evde içinde bile bir bira 20den fazlaya geliyor yanına bir şey alınca. akşam kendimce demleneyim desen en az 50 lira gidecek. büyük para değil bu ama bu paraya muhtaç insanlar biliyorum ben.

güvendiğim kurumlar var, alkole vereceğim parayı onlara yardım ya da öğrenci bursu olarak harcıyorum.


biseysorcaktim
(09.10.20)
(11)

ekonomik mutsuzluklar

20bin euro civarı param vardı. sattım borsaya girdim çünkü daha çok paraya ihtiyacım vardı. 6-7 aydır tüm paramla borsadayım, bugün baktığımda 20bin euro üzerine maksimum bikaç yüz euro koyabiliyorum güncel kurda. bu tc devletinde yatırımla para kazanmak hayal mi? ne var ne yok satıp euroya geçip ka
20bin euro civarı param vardı. sattım borsaya girdim çünkü daha çok paraya ihtiyacım vardı. 6-7 aydır tüm paramla borsadayım, bugün baktığımda 20bin euro üzerine maksimum bikaç yüz euro koyabiliyorum güncel kurda. bu tc devletinde yatırımla para kazanmak hayal mi? ne var ne yok satıp euroya geçip kafa rahat mı yaşasak?
mg3929
(08.10.20)
TL bu vaziyetteyken eğer çok sağlam bir şey keşfetmediysen bu dönemde Türkiye'de herhangi bir varlığa yatırım yapılmaz. Yanlış zamanda girmişsin.


synesthesia
(08.10.20)
Kime sorsan dövizini satıp borsaya girmeni önermezdi, en baştan hata yapmışsın zaten.


roket adam
(08.10.20)
anapara hala yerindeyse sikinti yok. Cikin bir an once, Turkiye'de borsada kucukleri ezerler


bir kaç yüz euro'nun tam olarak kaç yüz euro olduğu önemli bence. döviz, özellikle euro faizleri acayip düşük. 20 bin euro'ya 6-7 ayda %1'den hesaplasak 120 euro kadar bir faiz alırdın ki bu oranı veren de burgan ve fibabank görünüyor, diğerleri çok daha düşük.

bence euro mevduat'ın üzerinde getiri sağlamak küçük yatırımcı için küçümsenecek bir başarı değil türkiyede. borsa tabii ki daha fazla kazandırabiliyor ama belli dönemlerde. o dönemleri yakalayabiliyorsan zaten hakediyorsun daha yüksek kazançları.


gman
(08.10.20)
gman’e katılıyorum. Getiri mevduat ile karşılaştırılır öncelikle. Euro için fena kazanç değil bence.


euro'da kalsan paranın değerini korurdun ama sorun değil, bu da sana hayat dersi olsun. 20k cok bir para değil bence. şöyle de düşünebilirsin, şans yanında yer alsaydı 20k euroyu cok rahat 60k yapabilirdin, mesela 4-5 ay önce pegasus hissesi 22 tlye düştü sonra 70 tl lere cıktı. orada kazandıgın için daha cok para koyacaktın ve en sonunda hepsini kaybedecektin. türkiyede para kazanmak hayal değil, hatta gelişmiş ülkelere kıyasla cok fazla fırsat vardı ama şu dönemde yok, dikkatli olmakta fayda var.

son olarak tavsiyem de şu: paranı euro, dolar, sterlin şeklinde bölebilirsin.


monicapp
(08.10.20)
Tc devletini bu konuda eleştirmek yerine borsada asıl olarak kimlerin parayı nasıl döndürdüğünü , borsanın kimlerin dükkanı olduğunu araştırmalısın. Yada borsanın tarihinden işe başla ..

Bu konuda her zaman fiziki altın almak daha az risk teşkil eder. Altın hesabı açarak bankayı da kâra ortak etmemek gerek.


Erva
(08.10.20)
borsada dönen oyunları, neler olabildiğini görüyorum ve bunların farkındayım. benim anlatmaya çalıştığım şey bu saatten sonra dövizin önünü alma imkanımız yok mu? borsada kazanmışken döviz bazında çok az kazanmış oldum. bu risk katlanarak artacak mı ya da artıyor mu? geç olmadan zengin olma sevdasından vaz mı geçmeli?


mg3929
(08.10.20)
Dövizin türkiye tarihinde artmadığı bir dönem yok ki? Yani şu anki olaylar gerçekten bir haber değeri taşımıyor, zaten yüzde 10-20 artıyordu her sene, bu sene pandemi dolayısıyla daha çok arttı. Dövizin önü hiç bir zaman alınamadı, enflasyon bu ülkenin kronik bir sorunu yani.

Zengin olma sevdasındaysan çalışman gerekiyor, spekülasyon ile zengin olman için dayın olacak ki sana tüyo versin, o dönen oyunların tam içinde olasın.


roket adam
(08.10.20)
Seninkisi açgözlülük.


alfred
(08.10.20)
sen yat kalk anaparanı koruduğuna dua et


nuisance
(08.10.20)
(6)

Hes kodu

herkesin tc kimlik numarası gibi bir id'si varken neden ekstra olarak hes koduna ihtiyaç duyuldu? Covid geçmişi tc numarasına işlenemez miydi?
herkesin tc kimlik numarası gibi bir id'si varken neden ekstra olarak hes koduna ihtiyaç duyuldu? Covid geçmişi tc numarasına işlenemez miydi?
mg3929
(08.10.20)
otobüsler toplu taşımalar kamu kurumlarına giriş yapılacak derken çok alakasız yerlere gidebiliyoruz. tc'mizi herkese vermektense böyle bir yönteme gittiler sanırım.


avatar is back
(08.10.20)
Kimsenin aklına gelmedi o dönem . İş olsun diye hes adinda uygulama yaptılar . Kod mod hikaye .


ycaycayca
(08.10.20)
yalnız geçen hafta ptt'ye gittim, hiç hes kodu istemediler, ne içeri girerken ne de işlem yaparken. tüm kamu kurumlarında işlem yapmak için hes kodu gerekli olmayacakmıydı?


mrtkp1234
(08.10.20)
her şey yaptık demek için.

ama yapılan uygulanan bir şey yok.


jamiro
(08.10.20)
tc no kullanılsaydı başkasının tc'sini bilen herkes veya bu numarayı iş, ticaret vs. nedenle kaydetme, talep etme yetkisi olan herkes, senin hakkında sınırsız süreyle covid sorgusu yapabilirdi. Bu da sağlıkla ilgili bilgilerin gizliliğini imkansız hale getirirdi. Hes kodunu kendin geçici olarak yaratıyor ve kodu sadece gerek duyan kuruma veriyorsun. Tekrar sorgulanması, kimlikle ilişkilendirilmesi, başka kişilere iletilmesi, satılması vs. pratikte imkansız hale geliyor.


mikro patlama
(08.10.20)
Senin hakkında sınırsız süreyle covid sorgusu yapabilirdi
@mikro patlama

Keşke böyle bir şey olsa.
Hatta eskiden oy verdiğimiz zaman parmak boyası vardı. Öyle parmak boyasıyla boyasalar insanları.
Hasta olup gezen insanlar evlerinde otursa.


ycaycayca
(08.10.20)
(3)

Dün akşamki tavuğu yemek

dün akşam yemeğinde tavuk makarna yapmışım, ikisi de fazla olmuş. Bunları bugün ısıtıp yesem ölür müyüm?
dün akşam yemeğinde tavuk makarna yapmışım, ikisi de fazla olmuş. Bunları bugün ısıtıp yesem ölür müyüm?
mg3929
(07.10.20)
buzdolabında sakladıysanız yiyin bir şey olmaz. ama ben ısınmış tavuk tadını sevmiyorum mesela, biraz kremayla bu iki yemeği birleştirseniz güzel akşam yemeği olur bugün.


cell_in
(07.10.20)
Yemekle uğraşmamak adına hep yapıyorum o dediğini. Boldan yapıp sonraki gün yiyorum. Hatta 2 gün beklemiş haliyle bile yiyorum (buzdolabında bekliyor tabiki). Bir sıkıntı olmuyor merak etme.


buzdolabında beklediyse bir şey olmaz +1

ama şu market tavukları ısıtılınca çok kötü oluyor nasıl yiyorsunuz anlamıyorum. birazcık soğusa bile kötü oluyor.


morcivert
(07.10.20)
(10)

Alexandra olayı

kızın üzerine fazla gidilmiyor mu? Çok ağır hakaretler ediliyor, saçma sapan bi olay değil mi? Abartılıyor mu sizce?
kızın üzerine fazla gidilmiyor mu? Çok ağır hakaretler ediliyor, saçma sapan bi olay değil mi? Abartılıyor mu sizce?
mg3929
(05.10.20)
yolun açık olsun paşam yazarak bir yazarın uçurulmasına sebep olmasaydı muhtemelen millet kanzuk manitasını yazar yaptı seviyesinde geyik dönerdi ama kız bildiğin hanımağa gibi giriş yaptı siteye, milleti de gazlamış oldu böylece.


nahtoderfahrung
(05.10.20)
nedir?


kushkush
(05.10.20)
site kimsenin babasının malı değil.
son birkaç yıldır zaten inci sözlükten hallice bir yere dönüştü. bir yazarın diğer yazara daha esnek bir sı nır dahilinde söyleyebileceği şeyler var burada.
ben de ilk yazar olduğumda saçma entryler girdim, ikaz ettiler, zor anladım ortamı. anlamadan dinlemeden "bana böyle yazmış yaa" olmuş hatun. bu kötü.

ikincisi, biri uçurulduğunda, "yolun açık olsun paşam" denilemez. heleki bu uçma nedeni tamamen kişisel bir konuysa. altın bilezikli bir yeni gelin oluyorsun, kafa show tv, ortam ekşi gibi duruyor.

kız belki süper iyi biridir. ama yaptıkları yanlış. kocaş üzerinden birine "ahaha gördün mü" yapılmaz. trafikte yanındaki kaslı adama güvenip kornaya abanan, ya da sevgilisinin kaslarına güvenip barda "bu adam bana mı bakiyi yeaa" diye mızmızlanan biri gibi olmuş. şık olmamış.

bu ortamı anlamak için uzun zaman geçirmek gerekiyor. kalbim kelimesiyle dalga geçilir, din sorgulanır, ama yeni gelin kötüdür burda. bunu öğrenecek kadar susmalıydı.

her şey bir yana, kimliğini bu kadar açık ederek yazmak nedir. bize ne senin kocandan, kalbinden, kim olduğundan. 16 yaşında da çıkabilirsin, 58 de. ilgilenmiyoruz. entrylerinde direkt dikkat çekme çabası sezinledim. bu da hoş değil. ilerde, sözlüğe daha sık gelip, okuyunca fark eder bence. sonuç olarak, ezmiyorum, ama girişten hazzetmedim.


lovemyself
(05.10.20)
Olan biten bence çok garip. Kızın neden ilişkisi üzerine yapılan eleştirilere açıklama yapma gereği duyduğunu hiç anlayamadım. Bir mesleği, kariyeri olan birisinin internette bu şekilde anılmak isteyeceğini sanmıyorum. Adıyla soyadıyla yani kendisini belli ederek hesap açmasını, yazmasını da garipsedim.


Hatırlayanlar olacaktır, sözlükte agamemnon diye bir kullanıcı vardı, tevellütlü 2002 olan bir yazar, bu yazar 2015 yılında spam yapıyor gerekçesiyle uçuruldu sözlükten, otomobillerle ilgili engin bir bilgisi vardı, arada da bloğunda yazdığı yazıları paylaşıyordu okuyorduk, spam dedikleri de bu ama saygı duyarım. Yani böyle bir kural vardır uyarılmıştır devam etmiştir falan uçurmuşlardır, olabilir. Fakat sonra öğrendik ki o dönem bu arkadaş eşiyle boşanıyor ve eşinin avukatı da kanzuk, esasında bu olay dahilinde uçurmuşlar adamı, o dönem ssg falan da hala sözlükte ama müdahale etmiyor. Yani demem o ki kanzuk bu işleri hep yapıyor insanlar o nedenle tepki gösteriyor, ssg'nin o dönemki sevgilisine ithafı bir internet sitesinden bu günlere gelmiş bir şirkette böyle şeyler olunca çok fazla göze batıyor.


syd
(05.10.20)
Az bile yapılıyor.
O saçma sapan entreyleri girmeseydi eminim kimse kendisini farketmezDi bile. Ama o ve eşi olan kişi tam tersini yapmayı tercih etti. İstedikleri buymuş demekki. Çünkü kanzuk ya da ssg gibi birinin, olabilecekleri tahmin etmemesi mümkün değil.

Planlı bir olay bile olabilir.


beyefendiye duyduğu aşkı anlattığı vıcık romantizmle kalplerimizi eriteceğini düşünmesi çok komik. insanların "vay be ne büyük aşkmış. arkadaşlar, toplayın eleştirileri, geri dönüyoruz" diyeceğini düşündü herhalde. sırf bu yüzden, yapılanlar az bile :D

fakat "dayımın oğlu 6 senedir çaylak, bu kadın hiç beklemeden yazar olmuş" eleştirileri çok anlamsız. çünkü bugüne kadar hiç beklemeden yazar olmuş insan sayısını bilmiyorlar. ben de bilmiyorum. ama çok. baya çok.


bruges
(05.10.20)
saçma sapan bir gündem. ekşi özel bir şirket, demokratik olmak gibi bir iddiası yok. eşini de alır kardeşini de, isterse şirketi eşinin üstüne de yapar. işine gelen okur gelmeyen bi daha girmez. bu tarz gündemler işsizlik ve boşluktan dolayı gündem oluyor zaten. bir de insanlar mutlu ve varlıklı birilerini görmeyi çekemiyor.


roket adam
(05.10.20)
ssg bunu defalarca yapti kimse iplemedi, zaten iplenecek bir durum da yok. sirf benim gordugum 2-3 hatun geldi gecti, ssg basligina ahu dudum, zeka kupum yazan. kacirdiklarim olmustur.

burada bir perfect storm olayi var. durumcu zaten kil bir tip, hatun cuneyt hiyari sayesinde bilinen bir tip, sirada binlerce caylak var, insanlar gercek hayattaki esitsizlikten bikmis kendine sosyal medyada yer bulmaya calisiyor, hatun bunlarin ustune canim cicim kocacim diye mevzuya girince patladi :)

durumcuye de uzuldum ya onun da isi zor. binlerce dolarlik yuzuk alisin ise yaramaz sozluge yazar yap beni derler. Yapamam, ya da yapacam ama ses cikartma dese yuzugu bir yerine monte ederler...bu isler boyle :)


cooperr
(05.10.20)
hakaret şeklindeki tepkinin kabul edilir tarafı yok.
olayın gelişimine gelirsek içi boşaltılıp ticarileştirilmiş bir sosyal paylaşım sitesinde bile olsa bazılarının daha eşit olması hali bu ülkede artık ciddi bir tetikleyici unsur.
kızın belli ki sözlükle ilgili bir deneyimi yok, pek fikri de yok. olmak zorunda da değil. belki sırada bekleyen çaylaklardan haberi bile yok. kanzuk'a olan aşkını anlatan, format bükücü bir tanıtım yazısıyla giriş yapıyor ki hakikaten sözlükte biraz vakit geçirse, kanzuk'Un başlığının altına falan biraz bakınsa bu tarz bir yaklaşımın ne doğuracağını belki anlayacak, yapılan geyiklere cevap verecek bir durum olmadığını görecek.
asıl tuhaf olansa kanzuk'un bunu öngörememesi. profesyonelliği, sözlüğü geçtim kendi özel alanını koruma refleksi bile gösterebilse çoğunluğun iyi dileklerini iletip geçtiği bir konudan ibaret olacaktı.


not dark yet
(05.10.20)
(6)

istanbul bisiklet rotası

amatör bisikletçiyim kondüsyonum süper yüksek değil ama fena da değil. beşiktaş-sarıyer arası gidip gelebiliyorum, yaklaşık 45km yapıyor sanırım ama düz yol. Bu şekilde eğlenceli hangi rotaları deneyebilirim? üsküdarda oturuyorum.
amatör bisikletçiyim kondüsyonum süper yüksek değil ama fena da değil. beşiktaş-sarıyer arası gidip gelebiliyorum, yaklaşık 45km yapıyor sanırım ama düz yol. Bu şekilde eğlenceli hangi rotaları deneyebilirim? üsküdarda oturuyorum.
mg3929
(02.10.20)
modaya gel oradan kalamış-fenerbahçe-caddebostan-bostancı devam edersin. denemedim ama denenebilir.


sutlu nescafe
(02.10.20)
sutlu nescafe'nin soyledigi sekilde maltepeye kadar gitmiştim, daha da gidiyor bisiklet yolu, aralarda yola çıkmak gerek tabi.


nilmiye
(02.10.20)
Beşiktaşta oturan biri olarak söylüyorum avrupa yakası bisiklet sürmek için uygun bir yer değildir kesinlikle arkadaşların dediği gibi anadolu yakası bisiklet sürmek için harika yerlere saip. Moda,Kalamış,Bostancı,Maltepe yani kısacası Tuzlaya kadar uzun bir sahil var.


tolgame
(02.10.20)
kadikoy'den başlayan yol pendik'e kadar geliyor bildiğim kadarıyla.


tabudeviren
(02.10.20)
Ben Florya sahilinde biniyordum, eğer kendinize güveniyorsanız aqua florya önünden 2 tarafa da gidebilirsiniz. (Beylikdüzü yönü biraz daha sakin)


Ben soyle yapardim, Uskudar'dan Kadikoy'e gecip, Harem sonrasi yokus zorlarsa, vapurla karisya gecip, tekrar bir vapurla Kadikoy'e gidilebilir, sahilden gidebildigim yere kadar giderdim daha onceki cevaplardaki gibi, Tuzla'ya kadar yolu var ya da yine iki vapurla Buyukada ya da Heybeliada'ya giderdim ama oralarda yokus fazla tabii sahile gore, yine de cok zorlayici sayilmaz.


(02.10.20)
(4)

Wifi çekme alanını artırmak

modem değişme ihtimali yok. Kablonet. Wifi dip odada çekmiyor. Bunu nasıl artırabiliriz?
modem değişme ihtimali yok. Kablonet. Wifi dip odada çekmiyor. Bunu nasıl artırabiliriz?
mg3929
(22.09.20)
Modemin arkasındaki duvara folyo koyup yansıtıcı görevi görmesini sağlayabilirsiniz. Ya da daha uzun bir ethernet kablosu kullanarak modemi kapıya yaklaştırabilir veya koridora koyabilirsiniz


şunun gibi bir şey alıp ortada bi yerde fişe takabilirsin

www.hepsiburada.com


nahtoderfahrung
(22.09.20)
netmaster modemler maalesef öyle. modemi değiştiremezsin ama bridge moduna alıp, bir router bağlayabilirsin. bu sayede, kablonet modemin gerçekten modem özelliği açık olur ve wireless ve ethernet kısmı router üzerinde kalır. internet performansın da hiç değişmez.

biraz karışık bir işlem ama donamıhaberi tararsan konu ile ilgili bir çok yazı ve tarif var.


Ya şimdi gördüm kablonet demişsin. Biz de kablonet kullanıyoruz. Anten kablosunu uzattık modemi salonun kapısının yanına koyduk geceleri de koridora koyuyoruz kapının önüne her yerden çekiyor ev 120 m2


(3)

Müge anlı olayı nedir?

twitterda arkandayız müge anlı vs gibi şeyler dönüyor. Bu konuda çok cahilim. Şu an bir cinayet peşinden koştuğunu biliyorum. Tehdit falan mı edildi ne oldu? Teşekkürler şimdiden.
twitterda arkandayız müge anlı vs gibi şeyler dönüyor. Bu konuda çok cahilim. Şu an bir cinayet peşinden koştuğunu biliyorum. Tehdit falan mı edildi ne oldu? Teşekkürler şimdiden.
mg3929
(19.09.20)
özetle bir kadın öldürüldü. oklar sevgilisini gösteriyordu.
sevgilisinin babasının ise politikacılarla fotoğrafları-bağlantıları falan vardı.
müge anlı olayın üstüne gitti, deşti.

sevgilinin annesi de şüpheli mi acaba şeklinde tartışıldı.
derken bir anda anne intihar etti (güya) ve ölümümden müge anlı suçludur diye not bıraktı. (fakat annenin intiharı medyada şüpheyle karşılandı. çünkü bir ormanda ve maskeli bir şekilde ölmüş bulundu)

ama annenin intiharından sonra ölen kadının kocası ve şüpheli oğul, kadının yasını tutmaktan ziyade kameralara şov yapıp müge anlıyı tehtit etti vs.

www.milliyet.com.tr:~:text=Aleyna%20%C3%87ak%C4%B1r%2C%203%20Haziran%20tarihinde,Uygun%20polis%20ekiplerince%20g%C3%B6zalt%C4%B1na%20al%C4%B1nd%C4%B1.


la traviata
(19.09.20)
önceki yorum +1

katil zanlısı çocuk ölen kızı canlı yayında darp ediyor, kız öldürülmeden önce polise gidip darp raporu alıyor, arkadaşlarına haber veriyor. bunun gibi bir çok şey olduğu halde çocuğa hiç bir şey yapılmıyor. o zamandan beri dışarıda. ifadesi zanlı olarak bile alınmıyor.

annesinin intihar ettiğine kimse inanmıyor. annesi 25 yıllık öğretmenmiş ve çocuk esirgeme kurumu gibi bir kurumda çalışıyormuş. kendisinin 18 yaş ve altında olan bir çok genç kızı oğlu vasıtasıyla pazarladığı iddiası var. bu iddialar önceki yıllarda resmi kurumlara iletilmiş ve iletenler ceza almış. bu kişiye ise dokunulmamış. tv'ye bağlanan seyirciler bu olayları anlattıktan hemen sonra kadın ölüyor (ya da öldürülüyor).

acılı(!) eş ve oğulları müge anlı'nın bu ölüme sebep olduğunu söyleyip müge anlı'yı tehdit ediyorlar. aynı zamanda süleyman soylu'ya da bir kaç mesaj veriyorlar. acılı(!) eşin süleyman soylu ve devlet bahçeli ile fotoğrafları var. kendisi bir iş adamı ve yüksek makamdan siyasilerle içli dışlı.

halkın ve olayın üstüne giden medyanın bu konudaki yorumu bu aleyna çakır'ın öldürülmesinin münferit bir iş olmadığı ve işin içinde ucu yularıdakilere siyasilere dayanan bir çeteleşmenin olduğu yönünde. hatta komplo teorilerinden biri de bu kişilerin elinde önemli siyasi adamların sex kasetleri olduğu yönünde -ki öldürülen aleyna çakır da muhtelif görüntülerle şantaja maruz kalmış.

müge anlı'yla ilgisi de acılı(!) ailenin onu tehdit etmesi üzerine. atv'de yayınlanan bu program albayrak'ların kanalı. berat albayrak'ın arası süleyman soylu ile kötü. habervaktim müge anlı'yı karalayan bir haber yaptı, müge anlı ise bu olayın peşini bırakmayacağını söyledi.

olay çoktan alena çakır'ın öldürülmesini geçti. olay açığa çıkması süleyman soylu için kötü olabilir. belki de o yüzden bu programın yapılmasına izin veriliyor. zira rabia naz vatan cinayeti müge anlı'da işlenememişti.


biseysorcaktim
(19.09.20)
İşin bir başka enteresan yeri ise Yeni akit müge anlı'yı gömen haberler yaparken sabah gazetesi ve atv Müge Anlı'yı savunan haber yapıyor. Bunların birbirinden ayrıldığı tek konu bu oldu herahlde. Komplo teorilerine çok inanan biri değilim ama bu olay çok bok yerlere değiyor sanki


eazy
(19.09.20)
(1)

Cevahir-bağdat caddesi otobüs?

direkt otobüs var mı acaba?
direkt otobüs var mı acaba?
mg3929
(18.09.20)
Bağdat cad. Bostancı girişinin yakınına var 252 direkt yok.


Mistyimage
(18.09.20)
(7)

ihtiyaç kredisi hakkında

50k ihtiyaç kredisi çekmeyi düşünüyorum. 3 yıl vade. 1 yıl ödedim diyelim taksitleri, 1 yılın sonunda kalan taksitleri tek kalemde ödemek istesem ortalama ne kadar ceza yerim? bu mümkün olur mu?
50k ihtiyaç kredisi çekmeyi düşünüyorum. 3 yıl vade. 1 yıl ödedim diyelim taksitleri, 1 yılın sonunda kalan taksitleri tek kalemde ödemek istesem ortalama ne kadar ceza yerim? bu mümkün olur mu?
mg3929
(17.09.20)
ceza mı yiyorsun erken kapatırsan. bildiğim kadarıyla (ki bilmiyor da olabilirim) ceza falan yok. borcunu ödeyene adama neden ceza versinler :)


anti-kahraman
(17.09.20)
indirim bile yaparlar faiz kısmından erken kaparsan :)


Erkan kapatma cezası var. Evet. Ama bu totalde daha az ödeyeceğin gerçeğini değiştirmiyor. Ceza nasıl hesaplanır bilmiyorum.


himmet dayi
(17.09.20)
ihtiyaç kredisinde erken kapama cezası yok. kalan ana parayı öder ve borcu kapatırsın. 3 yıllık kredide ilk ödeyeceğin bir sene genel de faizie gider. bu durumda da yaklasik ana para borcun kadar ödeme cikar.


helenart
(17.09.20)
ceza bireysel kredilerde yok. +1
konut kredilerinde var erken kapatma cezası.
o da her bankada yok sanırım.


blatta hiberna
(17.09.20)
aylık 1800-1900 gibi taksit ödersin. 3yılda geri ödemen gereken tutar 70 bin civarı olur.
1 yılın sonunda kapatmak istersen, senden 46-48 bin lira falan alırlar yani ilk sene ödediğin paranın tamamına yakını faiz ödemesine gider. belki pazarlıkla falan 42-44 arasına çekersin.
3 sene vadeli kredi çektikten 1 sene sonra kapatmak mantıklı değil. kapatmak için vereceğin parayla döviz alsan ya da vadeliye yatırıp her ay ödemeye devam etsen daha karlı çıkarsın.
8-10 yıl vadeli çekip, 1-2 sene sonra kapatmak mantıklı olabilir ama tüketici kredisinde o kadar vade yok.


de jure
(17.09.20)
örnek :
50.000 tl 36 ay, aylık % 1,49 faizle toplam 68.497 tl ödüyormuşsun.

1 yıl sonra kalan ana para ödemesi : 36.727 tl'miş.

ya kalan 45.757 tl'yi 2 yılda ödersin, ya da 36.727 tl'yi ödeyip krediyi kapatırsın.

buraların yalancısıyım :
www.hesapkurdu.com
kredi.hesaplama.net


(2)

Decathlon ve bisiklet ekipmanı

decathlondan kask ışık falan almak istiyorum bisiklet için. Bisikletle gitsem ışıkların montajını yaparlar mı?
decathlondan kask ışık falan almak istiyorum bisiklet için. Bisikletle gitsem ışıkların montajını yaparlar mı?
mg3929
(15.09.20)
sen de yaparsın çok basit. belki yaparlar. ama sen yaparsın ya.


jelly bear
(15.09.20)
Tornavida falan hiçbi şey yok, bir şeye ihtiyacım olursa diye şeyaptım :(


mg3929
(15.09.20)
(11)

Çamaşır makineniz kaç dk çalışıyor

sentetik 60 dereceye aldığımda tam 2 saat sürüyor. Bu normal mi yoksa çok mu uzun?
sentetik 60 dereceye aldığımda tam 2 saat sürüyor. Bu normal mi yoksa çok mu uzun?
mg3929
(10.09.20)
bizimki pamuklu 40 derecede 3:40 dk calısıyor.

tamamen makinesine ve programına gore


sunriseee
(10.09.20)
Normal, benim eko 60 programinda 3,5 saat filan.
Makinanin klavuzunda hangi program ne kdar enerji harciyor gorebilirsiniz.
Uzun suruyo olmasi cok enerji harciyor anlamina gelmiyor


kuehles blondes
(10.09.20)
pamuklu 60 derece 1400 devir. normali 2.10, eko 4, speed perfect 1.10


sutlu nescafe
(10.09.20)
Hızlı yıkama yarım saat kadar sürüyor. Normalde renkli pamuklular programını kullanıyorum her şey için o da 1 saat 20 dakika kadar. 2-3 saat neymiş arkadaş


peki madem
(10.09.20)
Elektrik ve su faturası az gelsin diye hep 30 dk


dakota
(10.09.20)
hep 15 dk. eskiden çitileyenler de en fazla bu kadar yapabiliyordu ve tüm çamaşırlar temizleniyordu.
ne o öyle saatlerce yıkamalar. :-(


ankarakecisi
(10.09.20)
iki saat uzun degil de, sentetik ve 60 derece ilgincmis.


lamartin
(10.09.20)
@lamartin neden?


mg3929
(10.09.20)
Sentetik 60 derecede yıkanmaz.
Süreler makineye makineye göre değişir. Arçelik pamuklu bir buçuk saat sürerken altus üç saati bulabilir.


epitaf
(10.09.20)
bu büyük şirketlerin reklamlarına kanmayın. 10-15 dk yıkayın ve geçin. dediğimi bir kez deneyin bi de sizin bildiğinizi deneyin. arada hiç bir fark olmayacak. :-)


ankarakecisi
(10.09.20)
30 derecede yaklaşık 40 dakikalık bi ayar var çoğunu öyle yıkıyorum.
Nevresim havlu vs. olunca 1-1,5 saate yaklaşıyor 60 derecede.
Bence 2 saat çok uzun bi süre, mahveder kumaşları.


megalomaniac
(10.09.20)
(11)

Evde kertenkele var

az önce eve geldim 1 adet küçük kertenkele vardı camın az altında. Öldürdüm attım dışarıya. Bunun devamı var mıdır sizce? Ev 4. Kat, tırmanıp girmiş olabilir mi camlar sürekli açık. Dibe köşeye baktım ama başka yoktu. Varsa da uyurken zarar verecek hayvan mı bunlar?
az önce eve geldim 1 adet küçük kertenkele vardı camın az altında. Öldürdüm attım dışarıya. Bunun devamı var mıdır sizce? Ev 4. Kat, tırmanıp girmiş olabilir mi camlar sürekli açık. Dibe köşeye baktım ama başka yoktu. Varsa da uyurken zarar verecek hayvan mı bunlar?
mg3929
(07.09.20)
Kertenkele değil süleymancıktır o gerek yoktu öldürmene :/


freebird5406_2
(07.09.20)
Evde dursaydı o ya, börtü böceği yerdi :(


kobuzchu kiz
(07.09.20)
Abi napsaydım koynuma alıp uyutsa mıydım :( öldürmeden yakalamamın imkanı yok fıldır fıldır koşuyordu. Terlikle bi ufak vurunca ters döndü hemen zaten are :(


mg3929
(07.09.20)
Yav niye öldürdün güzelim hayvanı. Onlar evde yaşamaz pek, yolunu şaşırıp girmiştir öyle, arka pencereden çıkıp gidecekti muhtemelen. Yazık olmuş :(


msb
(07.09.20)
Bence de suleymanciktir. Benim evde de vardı geçen yıl. Araştırmıştım hiçbir zararı yok hatta yararı varmış bocek falan yiyorlarmis evdeki. Biraz daha açık renk oluyorlar şeffaf gibi. O ise hiç korkma, zarar vermez, devamı da olmak zorunda değil.


sckxyss
(07.09.20)
Sondaki soruya cevap: Evde başka olduğunu sanmıyorum, varsa da hiçbir şey yapmaz, dişi yok tırnağı yok zehri yok zavallının, siz kıpırdandığınız anda o korkup kaçar zaten.


kobuzchu kiz
(07.09.20)
yoğurt kabı gibi bir şey varsa, Biz üstüne onu kapatıp o şekilde öldürmeden çıkarmıştık hayvancağızı.


dimia
(07.09.20)
kamu spotu :(

www.turkherptil.org


bruges
(07.09.20)
Köydeki ev yeşillikten ötürü herhalde her gün örümcek ağı oluyor. Üst katın yarı kapalı terasının iki köşesine birer süleymancık yerleşti, gece çıkıyorlar arada denk gelir selam veririz.
annem diyor ki allah razı olsun bu kuzulardan, keşke karşı duvara da bi tane gelse de oradaki örümceklerden de kurtulsak :)
Bir daha gelirse birlikte yaşamayı teklif edin :)


kolibrit
(07.09.20)
onlar size bir şey yapmaz, evde olabilecek en faydalı hayvanlardan biri :) bir daha öldürmeyin, o kadar kolay da yerlesmiyorlar bir yere de uresinler, başka yoktur yani.


Oldurmeyin, koynunuza alip yatabiliyorsaniz yatin hatta, evde sinek bocek kalmaz.

Muhtemelen yanlislikla gelmistir. Uzuldum.


kuehles blondes
(08.09.20)
(10)

50k kredi çekeyim mi?

borsada çok iyi getiri sağlayacağını düşündüğüm bir hisse var. Hali hazırda tüm param ona bağlı. 50k kredi çekip onu da bassam çok mu riske girerim? Aylık geri ödemesi yatırıma yönlendireceğim tutar kadar olacak.
borsada çok iyi getiri sağlayacağını düşündüğüm bir hisse var. Hali hazırda tüm param ona bağlı. 50k kredi çekip onu da bassam çok mu riske girerim? Aylık geri ödemesi yatırıma yönlendireceğim tutar kadar olacak.
mg3929
(07.09.20)
3 hafta önce yapsaydın bir nebze de, şimdi sakın o topa girme derim. Elbette ytd


primetime
(07.09.20)
ne değişti 3 haftada?


mg3929
(07.09.20)
Ortalama bir gelirin var ise evet çok riske girersin ama aylık gelirini, yaşam standardını, yatırımcı profilini bilmediğimiz için net yorum yapamayız. Kendi adıma asla krediyle yatırım yapmam.

Ne olduğunu iletirsen teknik analizine bakmak isterim.


Lethe
(07.09.20)
En basitinden kredi faiz oranları 0,89 lardan 1,50 lere geldi.


primetime
(07.09.20)
pınar su 12 tl diyorlar. ytd


marlonbranda
(07.09.20)
50k sizin için ufak bir para mı? gözden çıkarabilir misiniz kolayca?

okuduğum finans kitapları ve blogları asla kredi çekerek bu iş yapılmaz diyorlar.
bir de borsa hakkında "ilk seferde kazandıysan şanssızsın" diye bir şey. çünkü o zaman borsa tekniği olan bir yatırım değil, şansa dayalı bir kumar olmaya doğru evriliyor.

rtalab'ın mart'tan sonra buralara geleceğini bilseydim kredi çeker ve hisse alırdım. ama bilemezdim. şimdi öyle bir hisse bulduysanız bile, asla bilemeyeceğiniz için kumar olur.

50k'nın maliyeti ne olacak? hisse belli oranda kar sağlasa bile kredinin vade farkı yüzünden aldığınız riske değmeyebilir.

bu ikilemleri tek bir soru çözüyor aslında:
kaybettiğimde üzülür müyüm? hiç bir şey olmamış gibi yoluma devam ediyorsam, yani bana koymuyorsa sorun yok. beni üzecekse bu işe girmem.


biseysorcaktim
(07.09.20)
çekme. krediyle borsa işi sakat.


alors
(07.09.20)
türkiyede borsa oynuyorsanız(evet borsa oynamak), paranız tl üzerinden işlem görüyor doğal olarak.

sizin çekeceğiniz 50bin (kaç ödeyeceksiniz onuda koyun), para kazanmayı öngördüğünüz sürede, aynı miktarın dolar bazında kazandıracağından fazla olduğunu düşünüyorsanız yapın derim.

geçtiğimiz aylarda borsadaki yükseliş aslında döviz kuruyla karşılaştırıldığında komik. buna pandemi sebebiyle ertelenen iddaa vs. şans oyunlarının bağımlılarının borsaya girişinin yarattığı şişme payı da var.


brakgn
(07.09.20)
Taşıma suyla değirmen dönmez. Gerek yok.


halitkin
(08.09.20)
Kesinlikle önermem. Bir bomba atılır, covid onlemi gelir borsa çöker.


konsomatrix
(08.09.20)
(1)

İnternet problemimi nasıl çözerim

superonline internet almıştım 1 ay önce. Adam bana yeni yer açmak yerine alt komşunun kablosunu çıkarıp benimkini takmış. Alt komşu da ttneti aramış internetim yok diye, onlar da benimkini çıkarıp alt komşununkini takmış. 4 gündür internet yok. Bi elektrikçi çağırsam halleder mi işimi? Superonline o
superonline internet almıştım 1 ay önce. Adam bana yeni yer açmak yerine alt komşunun kablosunu çıkarıp benimkini takmış. Alt komşu da ttneti aramış internetim yok diye, onlar da benimkini çıkarıp alt komşununkini takmış. 4 gündür internet yok. Bi elektrikçi çağırsam halleder mi işimi? Superonline oyalıyor işimi kısa zamanda yapmayacak gibi görünüyor.
mg3929
(07.09.20)
hayır elektrikçi halledemez. önceden telekom ekipleri gelip ankastreden ilgili açılımı yapıyor zaten. o panoya bakarsan zaten telekomun kartlarını görürsün bağlantılar üzerinde.

Nasıl bir şerefsizlikse yaptığı, başkasının internetini kesip sana aktarmak. Nasıl yaptı onu da anlamadım aslında.

arayıp telekom ankastre bağlantımı yapmadı, gelen adamınız başkasının bağlantısını bana aktardı cimere şikayet edeceğim vs de


denizgonen
(07.09.20)
(10)

1 gecede covid atlatılır mı?

10 gün önce tatile gittim otobüsle. Maskem vs hep takılıydı. Otobüsten indikten sonra otele gittim, sonra denize gittim güneş altında baya takıldım sonra odaya geldim biraz da klima altında takıldım.O günün akşamında iki kolum omuzlarımdan başlayarak çok şiddetli ağırmaya başladı ve şiddetli baş ağr
10 gün önce tatile gittim otobüsle. Maskem vs hep takılıydı. Otobüsten indikten sonra otele gittim, sonra denize gittim güneş altında baya takıldım sonra odaya geldim biraz da klima altında takıldım.

O günün akşamında iki kolum omuzlarımdan başlayarak çok şiddetli ağırmaya başladı ve şiddetli baş ağrısı vardı. Uzanır konumda ağrılar ve daralma artarken otururken rahatlıyordum. Eczaneden katarina diye bi ilaç aldım, içtim uyudum ve sabah uyandığımda düzelmiştim.

Şimdi bakıyorum covidde de böyle belirtiler var. Ben bu belirtileri sadece 1 gece göstermiş ve aşmış olabilir miyim yoksa basit bi klima ya da güneş çarpması mıydı?
mg3929
(07.09.20)
Ben de yaşadım geçenlerde benzerini, klimaya bağladım


Kahir ekseriyet
(07.09.20)
Gunes carpmasina benziyor. Bi de klimanin altina gecmissin.


Kittie
(07.09.20)
klimadandır, lanet hastalığın belirtisi her şeye benzediğinden şüphelenmen normal.


lcha
(07.09.20)
Klima ve güneş çarpması.


filipis
(07.09.20)
Atlatılır.


Otobüs+güneş+klima yüzünden olmuştur kesin.
Klimaya çok maruz kalmamaya çalışın, güneşten sonra hele bi de vücut ıslakken kötü etkiliyor.
Geçmiş olsun.


megalomaniac
(07.09.20)
Covid olmamışsın ki 1 günde atlatasın.


fezagezgini_4
(07.09.20)
Sanırım Hodson-Odoi ismindeki futbolcunun testi iki güm içinde pozitiften negatife dönmüştü ama profesyonel sporcu olması ve genç olması etkili olmuştur. Bağışıklığınız kuvvetliyse belki virüsü taşısanız da kendinizi iyi hisseder hale gelme ihtimali vardır.Fakat covid olmayıp daha basit bir şey olma ihtimali daha olası görünüyor.


evandro roncatto
(07.09.20)
Klimadir o


kuehles blondes
(07.09.20)
"..sonra odaya geldim biraz da klima altında takıldım" dan sonrasıni okumadım :)

Klimadir, panik yok :)


superfluid
(07.09.20)
(4)

evin kentsel dönüşüme gireceğini nasıl anlarız?

31 yaş üzeri yazan ilanlarda binanın kentsel dönüşüme girip girmeyeceğini nasıl anlayabilirim? Önümüzdeki 2-3 yılda kentsel dönüşüme girecek bi ev almak bulmak için ne yapmam lazım?
31 yaş üzeri yazan ilanlarda binanın kentsel dönüşüme girip girmeyeceğini nasıl anlayabilirim? Önümüzdeki 2-3 yılda kentsel dönüşüme girecek bi ev almak bulmak için ne yapmam lazım?
mg3929
(05.09.20)
Kentsel dönüşüm kararı verilmiş, imzaları atılmış ve konut sakinleri binadan yıkım kararıyla tahliye edildiyse 2-3 sene içinde bi itiraz olmazsa %90 ihtimalle yıkılıp yenisi yapılmış oluyor. Ancak bunun bile bir garantisi yok, itirazlarla vs bu süre uzayabiliyor. Onun dışındaki hiç bir şeyin %100 garantisi var diyemeyiz, eyüpte yıkılmak üzere olan bir evimizden adamları tahliye ettikten 2-3 yıl sonra bile hala kazma vurmamışlardı, yeri geliyor müteahht ben battım yapamicam diyor, vs v.s


roket adam
(05.09.20)
mahallenin cevval emlakçısına danışın.
belediyenin emlak işlerine sorun.
daha önce yan mahallelerde dönüşüm başlamış mı bi bakın.


ankarakecisi
(05.09.20)
öyle bir daire bulamazsınız. çünkü kentsel dönüşüm 8-9 yıllık bir süreç. satılan evler genellikle kentsel dönüşüme girmesi uzun sürecek daireler. önümüzdeki 2-3 yılda kentsel dönüşüme girecek evlerin sahipleri de zaten evlerini satmazlar.


tururo
(05.09.20)
Kentsel nödüşüme girip girmeyeceği önemli değil, önemli olan yeni imar ile ne kadar kazanım alacağı. Mesela;

hali hazırda binada 100 m2 10 daire vardır, zamanında imar mimar hak getire yalap şap yapılmıştır.

Şimdi yıkılıp yapılsa o arsaya verilecek imar izni hem 10 daire sahibine birer daire verebilecek, hem de imalat maliyetini çıkaracak için satılacak bi 8-10 daire daha fazladan çıkarmak gerekecek kadar olmalı.

Yani binayı yıkıp yeniden yapsak tekrar 10 daire yapabiliyorsak kentsel dönüşümden yararlanıp bir müteahhite yaptırmak pek mümkün değil.

Ancak arsa sahipleri cebinden maliyeti öderse olabilir, ya da duruma göre maliyetin yarısını veya hesaba göre başka bir oranı ödeyerek.

Her bina için, her arsa için, her sokak için ayrı ayrı hesaplanır bu işler, tek bir cevabı olamaz herkese verilecek.


John Bloor
(07.09.20)
(4)

Çevremde corona vakaları arttı

Eskiden hiç birebir tanıdığım corona vakası yoktu, şimdi acayip artmış durumda. Bugün de bi arkadaşımın babası vefat etmiş. Sizce durum söylenenden kötü mü?
Eskiden hiç birebir tanıdığım corona vakası yoktu, şimdi acayip artmış durumda. Bugün de bi arkadaşımın babası vefat etmiş. Sizce durum söylenenden kötü mü?
mg3929
(05.09.20)
Mart-nisan ayında çevremde çok fazla vaka duyuyordum. Haziran ve temmuzda duymadım. Şimdi yine tanıdığım bir on kişi vardır pozitif olan. Kötüyse de değilse de yapacak bir şey yok. AVM, kafe, kütüphane kapatma, sokağa çıkma yasağı gibi büyük çaplı tedbirlerin tekrar geleceğini düşünmüyorum. Kamuda esnek çalışma izni çıktı ve üniversitelerin büyük bir çoğunluğu açılmayacak sanırım, bunlar dışında önlem beklemiyorum. Kendi önlemimizi almaya devam her zamanki gibi.


Benim de birinci derece çevremde korona vakaları çıkmaya başladı. Ciddi ciddi görüştüğüm insanlar yani. Dolayısıyla evet biz eski karantina moduna geri döndük.


roket adam
(05.09.20)
arttı.


sutlu nescafe
(05.09.20)
Günlük sayının sonuna bi 0 ekleyin bence


photo85
(05.09.20)
(6)

Ucuz maske aldım atayım mı?

50 tanesi 25 liraya maske aldım biraz ince gibi. Üfleyince şişiyor ama. Bunu atayım mı ne yapayım?
50 tanesi 25 liraya maske aldım biraz ince gibi. Üfleyince şişiyor ama. Bunu atayım mı ne yapayım?
mg3929
(05.09.20)
tek kullanımlık takarsın.niye atıyorsun.yazık.


since1907
(05.09.20)
iki adet üst üste tak


freebird5406_2
(05.09.20)
ederi o zaten maskelerin. ucuz değil, biz aylardır çok pahalıya alıyorduk sadece. beyaz renkli maskeler hava almıyor ve nefes almak zor oluyor. ıslak mendile benzer bir kumaştan yapıyorlar. onlar iyi değil ama atılacak kadar da kötü değil. kullandıkça atarsın.


biseysorcaktim
(05.09.20)
Maske şu bu arada

www.trqzsurgicalmask.com


mg3929
(05.09.20)
ederi o +1

depolar doktorlara 18 tlden satıyor hatta.


fezagezgini_4
(05.09.20)
bazen bana da denk geliyor dandik maskeler. kısa süreli kullanacağım zamanlarda takıp geçiyorum.


sanal uyku
(05.09.20)
(3)

Siyahi bebeği olan sosyete

7-8 sene önce bebeği siyahi doğan sosyeteden biri vardı, adını sır gibi saklıyorlardı. O kimdi? Bekarlığa vedada hamile kalmıştı sanırım.
7-8 sene önce bebeği siyahi doğan sosyeteden biri vardı, adını sır gibi saklıyorlardı. O kimdi? Bekarlığa vedada hamile kalmıştı sanırım.
mg3929
(31.08.20)
şurada bir şeyler yazıyor ama bilemiyorum doğruluğunu.

bana büyük kolpa geliyor bu haber.

www.reddit.com


teritori
(31.08.20)
manolya demirören diyolladı ama bilmiyorum


delidiyorum
(31.08.20)
İnternet çıktı çıkalı her 2 senede bir, dünyanın 20 ülkesinde olur bu olay.


burfak
(01.09.20)
(4)

bu işe devam edeyim mi?

Elimde birkaç yüz tane ingilizce ödev, essay falan vardı çeşitli alanlarla ilgili. ben de bunları alıp bir websitesi yaptım geçen ay, 50 tane falan yayınladım. şu an sitenin 10 tekil hiti var ortalama günlük ve yayınladığım alanların biriyle ilgili reklamlara google adsense 1.5 lira civarı veriyor t
Elimde birkaç yüz tane ingilizce ödev, essay falan vardı çeşitli alanlarla ilgili. ben de bunları alıp bir websitesi yaptım geçen ay, 50 tane falan yayınladım. şu an sitenin 10 tekil hiti var ortalama günlük ve yayınladığım alanların biriyle ilgili reklamlara google adsense 1.5 lira civarı veriyor tık başına. bu alan çok niche bir alan. sizce bununla ilgili yeni bir site açıp mı devam edeyim yoksa bu siteden devam mı? ya da devam edeyim mi genel olarak? günlük 1k civarı pasif gelir elde edebileceğim bir site oluşturabilir miyim?
mg3929
(27.08.20)
Kisiyee ozel odev yapiminda iyi para var diye biliyorum. Issiz oldugum donemde az kalsin aklim celinecekti o konuda. Etik mi? Degil.


cleric
(27.08.20)
1000 k kazanmak için seo'sunun en iyi sekilde olmasi lazim ki ilk sayfalarda çıksın


kreatin
(27.08.20)
Gunluk 1k civari gelir mi?? Mumkun mu oyle bir seyler. Isi gucu birakip bu alan gelelim


optimistbakunin
(27.08.20)
Aylık 1k pardon.

@eileen yazılar bana ait.


mg3929
(27.08.20)
(5)

Ankarada kalacak yer

devlet memuru, yeni atandı, işe başlamadan 1 ay ankadara kalması gerekiyor. Nerede kalınabilir? Apart yurt vs önerisi olan var mı?
devlet memuru, yeni atandı, işe başlamadan 1 ay ankadara kalması gerekiyor. Nerede kalınabilir? Apart yurt vs önerisi olan var mı?
mg3929
(26.08.20)
Başkent öğretmen evi.


@nedendir bilinmez dolu maalesef


mg3929
(26.08.20)
Ankara da hemen hemen tüm devlet kurumlarının, müdürlüklerinin misafirhanesi vardır. istediğinizi seçip kalabilirsiniz.


ankarakecisi
(26.08.20)
yapracık tokide eşyalı kiralık daireler var. elbet birisi 1 aylık verir. kötü yönü şehre uzak kalması.

not: pandemide misafirhane kapasiteleri baya düştü bazılar müşteri kabul etmiyor.


1917
(26.08.20)
Yapracik tokide imkansiz esyali evi 1 aylik kiralaman. Cok merkezi yerlere bakman lazim o is icin. Bosuna vaktini harcama bile o isle bi otelle anlas is yerine yakin yerlerdeki.


(18)

İstanbulda herhangi bir yerde otutma şansınız olsa

nerede oturmak isterdiniz?
nerede oturmak isterdiniz?
mg3929
(24.08.20)
Boğazdaki yalılardan birinde.

Bütçe azsa caddebostan, suadiye, etiler, levent gibi yerler olabilir.


himmet dayi
(24.08.20)
Depreme dayanıklı bir yapı bulursam yeniköy ve civarini hep çok sevmişimdir.


fraise
(24.08.20)
moda ile göztepe arası sahil yolu üzerine fitim:)
ama emirganı da çok seviyorum, koruya bakan ve boğazı gören güzel bi daire de olabilri.


red g
(24.08.20)
Zorlu Center. Zincirlikuyu mu oluyor o taraf bilmiyorum ama konumunun çok iyi olduğunu düşünüyorum.

Motorun, araban varsa istediğin zaman köprüden kaç karşıya geç.
Metrobüs desen var.
Minübüs desen var.
Metro desen var.
Otobüs desen var.
Bisikletle 5dk vapur desen var.
E avm zaten altında.

Denizin dibinde trafiğin sürekli kilit olduğu, toplu taşımanın pek olmadığı yerleri istemezdim :/

Edit: Şehri sürekli kullandığım için bu böyle tabi.

@mg3929 sdfshgh öğrenci modum açık kalmış. Öyle deme ama zorludaki ev fiyatlarından haberin var mı :(


ananiyimioguz
(24.08.20)
@oguz bu nasıl bi vizyonsuzluk :(


mg3929
(24.08.20)
Yeniköy. Huzur yoksa istemem o ayrı.


Zorlu Center'da oturup metrobüse binmek hayali de bi garip cidden :D


himmet dayi
(24.08.20)
fb, kalamış


anarsika
(24.08.20)
Selamiçeşme, göztepe, erenköy bazı noktaları. fb, kalamış civarı da güzel bak. buraların zıttı olarak diğer seçeneğim Üsküdar sultantepe ama manzara şart. Manevi değeri çok fazla. bir de kısıklı, küçük çamlıca tarafları güzel. Limite göre sıralanmıştır. Hadi diğerleri apartman dairesi düşündüm ama Kısıklı tarafı olursa bahçeli olması şart:)


halboyle
(24.08.20)
Tek bi yer:
Nisantasi, yuksek tavanli eski bi apartman dairesi
Eski evler herkesin dilinde bu ara ama deprem falan aklima gelmez orda olebilirim o derece begeniyorum
Yeni daire istemem


Kittie
(24.08.20)
25 yildir modadayim, gayet memnunum burdan.. Lokasyonu degistirmezdim ama evimin biraz daha buyuk olmasini ve otoparkli olmasini isterdim mumkunse.


bahele
(24.08.20)
ay kittienin cevabı görünce aklıma geldi ben de galatada yüksek tavanlı taş duvarlı tavan süsü olan bir dairede oturmak isterim.


red g
(24.08.20)
çengelköy, vaniköy, bebek


ankarakecisi
(24.08.20)
semt olarak acibadem olabilir

mekan olarak sorarsan istanbuldaki en iyi yer "padisahlar isini biliyormus" dedigim topkapi sarayinin bulundugu alan

bir de sepetciler kasri evim olsaydi iyi olurdu


exlibris
(24.08.20)
özel otoparkı olan bir yalıda tabi. istanbul'da en üst nokta budur.

kendine zengin diyen herkes yalıda oturur.


ozdek
(24.08.20)
bu konuda karışık duygularım var. bir yanım merkezi bir yerde loft daire istiyor, bir yanım KOCAMAN bahçesi olan müstakil bir ev... topağacında deniz gören ve arkasında bahçesi olan müstakil bir loft olsaydı böbreğimi satıp oturabilirdim...


Bruce
(24.08.20)
otopark sorunu olmayacak sekilde

kuzguncuk
moda


la traviata
(24.08.20)
Çok zengin olup yalılarda oturmak falan istemezdim. Şimdi bir şeyi çok isteyip, hayalini kurup almak veya alamamak daha heycanlı oluyor :D Yalıda oturup, her istediğimi alabilen zengin biri olsaydım ben kesin uyuşturucu bağımlısı olur, bir süre sonra sıkılıp intihar ederdim :D

O yüzden moda diyorum :)


eazy
(24.08.20)
(1)

Kaşta sandalye atıp oturmalık yer?

kaşta bir otelde 1 hafta kalacağız. yanımıza sandalye alalım mı oturulacak bi yerler var mıdır böyle akşamüstü sandalyeleri atıp takılmalık?
kaşta bir otelde 1 hafta kalacağız. yanımıza sandalye alalım mı oturulacak bi yerler var mıdır böyle akşamüstü sandalyeleri atıp takılmalık?
mg3929
(24.08.20)
patara plajı akşamları çok güzel olur ama girişi müze ören yeri girişi olduğu için akşamları girebilir misiniz bilmiyorum


emreozb
(24.08.20)
(9)

Bu ev bu fiyat eder mi?

sbhttps://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-gozde-den-suadiye-de-bagdat-caddesine-yakin-2-plus1-kombili-425000tl-843931526/detay
mg3929
(23.08.20)
Eder diyorum. İhtiyacın olmayan yatirimlik paranız varsa


Yatırımlık değil içinde oturulacak yalnız yaşayan erkek olarak


mg3929
(23.08.20)
Son fotografta duvarda kabarma gordum. Onemli bir nokta. Evde kuf, nem vs olabilir aklinizda bulunsun.


Müteahhit ile förüşmeler devam ediyor demişler, 1-2 yıl içinde yıkılacak belliki. Param olsa alırdım


+1 eder. fakat fotoğraflardan gördüğüm, tadilat gerektiriyor gibi.


ankarakecisi
(23.08.20)
Maalesef sirf suadiyede diye o paranin ustunu bile veren ciar. Elle tutulur tek yani suadiyede olmasi zaten. Asla almam.

Kentsel donusum olayi kesin olacak olsa o dairenib sahibi napar ne eder elinde tutar orayi, niye satip da ilerideki kardan olsun.


Kittie
(23.08.20)
Evi buraya koyduktan yarım saat sonra yayından kaldırdılar. Aldınız mı ne yaptınız :d


mg3929
(23.08.20)
tayyip 10 bin tane afgan-suriyeli vs yerlestirir o semte de, o zaman o evin degeri 5te 1ine duser.


İStanbul'un en yaşanılası mahallerinden biri, altın değerinde bi yatırım. Asla değer kaybetmez, bence alınabilir.


roket adam
(23.08.20)
(9)

fatura öderken kesinti yapılması

faturalarımı iş bankası uygulamasından ödüyorum. kredi kartımdan ödeyip 3-4 lira falan kesinti yapıyor her fatura için. bu her bankada var mı? iş bankasından ücretsiz ödeyemez miyim? maaş bankam aynı zamanda.
faturalarımı iş bankası uygulamasından ödüyorum. kredi kartımdan ödeyip 3-4 lira falan kesinti yapıyor her fatura için. bu her bankada var mı? iş bankasından ücretsiz ödeyemez miyim? maaş bankam aynı zamanda.
mg3929
(19.08.20)
Her bankada olmamakla beraber ürün ve hizmet ücretleri sayfasından hangi bankada ücretli hangisinde ücretsiz görebilirsin.
Kimisinde otomatik ödeme talimatı verilirse ücretsiz oluyordu sanırım.
Enparada direkt ücretsiz şimdilik.


Yapı kredide vadesiz hesaba bağlı bütün faturalar. Hiç kesinti olmuyor.


sta
(19.08.20)
yıllardır garantiden öderim faturalarımı. %90 hesaptan nakit ödeme yapıyorum nadiren de kredi kartıyla. hiç böyle ek bir ödeme çıkmadı şimdiye kadar.
(maaş hesabı)


foolrules
(19.08.20)
işbank bu konuda biraz fazla alıyor

bankara göre değişir

örnek akbank dogalgaz tutar önemsiz sabit 1 tl
enpara kredi kartlarında tüm faturalar ücretsiz
bonuslarda cep telegonu, ev telefonu gibi ücretsiz
elektrik doğalgaz denemedim


sivrisinek
(19.08.20)
ben e-devletten girip bakip oduyorum, is bankasi kredi karti ile hic kesintiye raslamadim


Bütün faturalar enpara kredi kartı otomatik ödemede 1 yıldır falan. Hiç kesinti olmadı şu ana dek.


westblack
(19.08.20)
ben de sinir oluyorum bu duruma, sırf bu yüzden giriyorum kendi platformlarından ödüyorum kredi kartı ile.

bu arada işcep üzerinden kredi kartı ile ödediğin için komisyon alıyorlar, vadesiz hesabından ödersen komisyon almıyorlar.


aziz dostum jack
(19.08.20)
Isbank otomatik odemelerim vadesiz hesaba bagliydi ve ekstra ucret odemiyordum. KK yerine vadesiz hesaba baglayabilirsiniz.


cleric
(19.08.20)
Vadesiz hesapta kesinti olmuyor +1.


(8)

Diyarbakır ve Kürt güzellemesi

son zamanlarda sosyal medyada bu tarz videolar çoğaldı. Sizce bilinçli mi yapılıyor?
son zamanlarda sosyal medyada bu tarz videolar çoğaldı. Sizce bilinçli mi yapılıyor?
mg3929
(16.08.20)
hayır


tam ben diyecektim. tabi ki de bilinçli yapılıyor.


Öncekiler rastlantısaldı belki ama son video viral kokuyor. Pembe mavi tableti kim satıyorsa...


pass
(16.08.20)
Buyuk resim gorulmus yine. 10 yil once de vardi ayni tarz videolar. Nope, nein


bahele
(16.08.20)
son video viral kesin zaten. sponsor vardı ama özel olarak bir yeri güzelleme amacı olduğunu sanmıyorum. videoyu çekenler oralı olabilir belki ama büyük bir kampanya falan yok. yarın da edirneli bir grup edirneyi güzelleyebilir.


black mamba
(16.08.20)
İnsanı sevmek, yardımcı olmak güzel tabi. Yalnız durduk yere Böyle videoları tweeterda ve diğer sitelerde parlatanların profiline bakmak gerekiyor.
Çünkü bir çok şey, siyaset eksenli düşünülüyor Türkiye'de.

Böyle durumlarda konu, çocuklar üzerinden yürütüldüğü için insan genel olarak art niyet aramıyor.


Erva
(16.08.20)
kugudur daha once cast kullanimina rasladim cunku o adi'nin kanalinda


Diyarbakır Sivas Giresun Kırklareli hepsinde bu şekilde yardım istediğinde benzer tepki ile karşılaşırsın. 30 yaşındayim yanıma biri yaklaşıp selam verdiğinde korkuyorum İstanbul'da.


(4)

Nusrette hamburger ne kadar?

bi ara 50 liraydı hala öyle mi? Menü falan vardı içecekli tatlılı 50tl.
bi ara 50 liraydı hala öyle mi? Menü falan vardı içecekli tatlılı 50tl.
mg3929
(16.08.20)
65'di kapalı çarşıdaki mekanda.


trajikomix
(16.08.20)
75 diye biliyorum o menu


hjarteblod
(16.08.20)
Son olarak menü 75 oldu


kleider
(16.08.20)
(6)

Acil iş görüşmesi sorusu

iş görüşmem var kurumsal firma, takımla gidiliyor işe. Şu an homeoffice yapıyorum düz siyah tişörtle katılsam nasıl olur? Zoomda görüşme
iş görüşmem var kurumsal firma, takımla gidiliyor işe. Şu an homeoffice yapıyorum düz siyah tişörtle katılsam nasıl olur? Zoomda görüşme
mg3929
(12.08.20)
en azından gömlek giymeni tavsiye ederim


onurrrrr
(12.08.20)
olmaz, en azindan gomlek giyin. ozenmis gorunun.


Abi evde takım elbisen mi yok yani, onun için soruyorsan anlayabiliyorum ama var da soruyosan yuh bence. İstersen atletle katil.


elorelia
(12.08.20)
Evde takım elbise giyinmek saçma geldi o yüzden :( gömlek giyineyim teşekkürler


mg3929
(12.08.20)
Evde takim elbise giymek degil görüşmeyi takim elbiseyle yapmak olacak onun dogrusu. Istersen banyoda yap.


pass
(12.08.20)
Valla evde takım elbise giymek bana da saçma geliyor. Yani internetteki klasik resim olan, üstü takım altı boxer gibi durmaktansa sadece gömlek giymek daha iyi olur.


(6)

Android tarayıcı?

chrome kasıyor arada. Opera yükledim çok sevdiğim söylenemez. Siz hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Telefon samsung a71.
chrome kasıyor arada. Opera yükledim çok sevdiğim söylenemez. Siz hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Telefon samsung a71.
mg3929
(09.08.20)
opera ve vivaldi.

opera canavar gibi aslında, chrome'dan falan iyi. vivaldi de -daha- güvenilir bağımsız izlandalı/norveçli bir firmanın tarayıcısı. bilgisayarda müthiş de, telefonda onu da beğenmeyebilirsiniz ancak denemenizi tavsiye ederim. opera'dan farklı olarak gömülü reklam engelleme özelliğiyle birlikte izleyici engelleme özelliği de sunuyor vivaldi (tracker blocker).

verilerinizi kb'ına kadar satan google'dan uzak durun zaten bu arada.


avianthem
(09.08.20)
Brave kullanıyorum.
Duckduckgo'yu da indirdim, bazen kullanırım.


Lethe
(09.08.20)
Operanın nesini sevmediniz. Her şeyiyle çok iyi tarayıcı.


etna
(09.08.20)
ios'ta brave kullaniyorum, android'de de var. on numara bes yildiz tarayici.


fakyoras
(09.08.20)
Brave kullanıyorum ama Opera'ya geçeceğim. Arada patlıyor Brave.


prole
(09.08.20)
Hem PC'de hem androidde Opera kullanıyorum memnunum.


nundu
(09.08.20)
(5)

sırt çantası tavsiyesi

spora giderken, bisiklet sürerken, 3-4 günlük bi tatile gideceğimde falan kullanabileceğim ne hayvan gibi büyük ne de çok küçük bi sırt çantası gerekiyor. nike adidas puma vs olması tercihim. fiyatı da çok yüksek olmazsa süper olur. en çok kafama takılan alacağım çantayla bisiklette rahat edememek.
spora giderken, bisiklet sürerken, 3-4 günlük bi tatile gideceğimde falan kullanabileceğim ne hayvan gibi büyük ne de çok küçük bi sırt çantası gerekiyor. nike adidas puma vs olması tercihim. fiyatı da çok yüksek olmazsa süper olur. en çok kafama takılan alacağım çantayla bisiklette rahat edememek.
mg3929
(07.08.20)
bisikletçiler özellikle uzun yol bisiklet sürerken kesinlikle sırt çantası taşınmaması gerektiğini söyler. çünkü o çanta 200 gram ise 2 km sonra 2 kilo olur ve sırtınıza çok zarar verir. ayrıca dengenizi bozar.
diğerleri için bir şey diyemiyorum, ancak tchibo'da çok güzel spor/kamp çantaları vardı, onlara da bakabilirsiniz.


Ya acikcasi ben bisiklette baska siet cantasi 3-4 gunluk kisa tatillerde baska sirt cantasi kullaniyorum. Yani en basiti boyut olarak farkli amaclar gibi geldi bana ama. Bsiklet sutrerken ne koyacaksiniz mesela cantani icine? Ona gore fikr verelim :)


invictae
(07.08.20)
invictae+1


83746428
(07.08.20)
bisiklette termos, atıştırmalık bi şeyler vs. gibi küçük şeyler koyarım. ama bisikletle kampa vs gidersem yine içine bi şeyler koymam gerekebilir. o yüzden tek atıp hepsini birden çözmek istedim.


mg3929
(07.08.20)
ben o zaman bisikletle gezileriniz için mutlaka bisiklet çantası almanızı tavsiye ederim. böylece uzun yok sürüşlerinizde sırtınız rahat olur ve istediğiniz her şeyi bisiklette taşıyabilirsiniz. decathlonda veya tchiboda güzel hafif ve kullanışlı çantalar var bakabilirsiniz


(6)

eylül'ün ilk haftası tatil yapılır mı?

Eylül'ün 5'i ile 10'u arası kaş soğuk falan olur mu? Tatil yapılır mı kaşta güzel olur mu?
Eylül'ün 5'i ile 10'u arası kaş soğuk falan olur mu? Tatil yapılır mı kaşta güzel olur mu?
mg3929
(04.08.20)
6 sına kadar biz kaşta olucaz, soğuk olmaz mis gibi olur. yıllardır temmuz/ağustosta tatile çıkmadık hep eylül, hava mis gibi olur korkmayın.

28 ekimde de datçaya gidicez, denize bile gireriz diye düşünüyoruz biz :D eylülde hiçbişi olmaz havaya.


benaslinda
(04.08.20)
olmaz.


baldur2
(04.08.20)
eylül sonu gidiyoruz o bile bunaltıyor yaz ortasında tatil yapmak eziyet.


bahoho
(04.08.20)
Geçen sene 6-8 Eylül arası Kaş’a gittik biz. Gayet güzeldi hatta fazla güzeldi bence. Temmuz ağustostaki o aşırı kalabalık yoktu hafta sonu gitmemize rağmen ve deniz hala çok güzeldi. Kahvaltı ya da akşam yemeği için de mekanlarda rahat yer bulabildik. Bence en güzelini yapıyorsunuz eylülde giderek.


ms brownstone
(04.08.20)
kaş eylül 15-30 arası güzel olur


lcha
(04.08.20)
eylülde gideceğin yere baglı. ben aralıkta bile antalyada denize giriyorum.


sizofren06
(04.08.20)
(1)

otel rezervasyon sorusu

hotels.com üzerinden yaparsak 2587 lira, arayarak yaparsak 2250 lira. Otelin yorumları baya olumlu. Arayarak rez yapsak sıkıntı olur mu? 1 günlük ücreti havale ediyorsunuz kalanını gelince ödüyorsunuz diyor.
hotels.com üzerinden yaparsak 2587 lira, arayarak yaparsak 2250 lira. Otelin yorumları baya olumlu. Arayarak rez yapsak sıkıntı olur mu? 1 günlük ücreti havale ediyorsunuz kalanını gelince ödüyorsunuz diyor.
mg3929
(03.08.20)
sıkıntı olmaz. havaleyi otelin hesabına yapın.


(15)

Tc ne zaman düzelecek

Ne zaman insanlar insan gibi yaşamaya başlar? Ne zaman açlıktan kurtulur düze çıkarız? Ne zaman araba almak çılgınlık olmaktan çıkar? Maddi durumlar ve istanbulun genel insan profili acayip canımı sıkıyor artık dayanamıyorum. Biraz gelişmişlik düzeyimizin artması ne kadar zaman alacak sizce?
Ne zaman insanlar insan gibi yaşamaya başlar? Ne zaman açlıktan kurtulur düze çıkarız? Ne zaman araba almak çılgınlık olmaktan çıkar? Maddi durumlar ve istanbulun genel insan profili acayip canımı sıkıyor artık dayanamıyorum. Biraz gelişmişlik düzeyimizin artması ne kadar zaman alacak sizce?
mg3929
(03.08.20)
Alınan fazla kilolar için ne denir?
Bir anda almadığın gibi, bir anda veremezsin.

Bence durum bu. Bir anda böyle olmadık zamanla oldu. Uzun bir zaman ve doğru yöneticiler, eğitimli gençler, vs..

(Muhtemelen biz göremeyiz)


la traviata
(03.08.20)
Öyle bir şey olacağını sanmam. Yakın zamanda hic sanmam. 2007 gibi zamanlara dönmemiz de min 20-25 yıl bence.


westblack
(03.08.20)
Biz görmeyiz


photo85
(03.08.20)
Bunlar baştan gittiği an max 2-3 sene. Rahat olun türkiye dinamiklerini en güçlü döneminde bile yıkamadı bazıları bu saatten sonra hiçbir şey olmaz.


garavel
(03.08.20)
Halkın tabanı o kadar değişti, insanlar o kadar eğitimsizlesti ki 20-25 sene. Malum kisiler gitse sanki yerine sosyalist gelecek, demokrat falan gelecek.
Ulkede satilmadik yer kalmadi, yer gök borç. Yönetim degisse de bu bos yere para alan memurlar, rüşvetle alinan ihaleler vs nasil alinacak?

En son dünyada hangi ülke kotu durumdan iyi duruma 2-3 yilda geldi ki Türkiye gelsin?


logisticsmanager
(03.08.20)
Halkın durumunun eğitimle ilgisi çok büyük evet ama ben nüfusun da çok etkili olduğunu düşünüyorum. Istanbul’da kalabalık yokken insanlar daha anlayışlı, daha nazik ve daha sabırlı. Akdeniz ve Ege’dekü sahil kesimleri de tatil zamanlarında çıldırıyor. Kalabalık yokken oralar da çiçek gibi ama tatilci kalabalığı geldiği zaman otoparkta, cafe’de yer kapma işi bile muharebeye dönüyor.


pass
(03.08.20)
@garavel'e katılmakla birlikte 2-3 sene de çok kısa geliyor bana. bunlar baştan gittiği an her gün felaket haberi yerine güzel haberler almaya başlarız. o zamandan sonra pek çok kişinin elini taşın altına atacağını düşünüyorum. şu kadar kısa süre içerisinde, onca engellemeye rağmen mansur ve imamoğlunun yaptıkları dahi neler olabileceğini gösteriyor. ancak ekonominin iyice düzelmesi 5-10 yıl arası alır.


lesmiserables
(03.08.20)
artmaz neden artsın ?

artması için kaliteli bir eğitim sistemi, insanların keyfinin yerinde olduğu "yaşam savaşı" vermediği bir ekonomi lazım.


orpheus
(03.08.20)
ulkede kriz ve zam gibi kelimeleri kullanmak yasak, ulkeyi yoneten 3-5 kisi ekonomi hakkinda 1 kelime bile konusmuyor.

kuzey kore ne zaman duzelirse o zaman duzelir. kuzey kore - suudi arabistan karisimi bir ulkeye cevirmek hakikaten buyuk basari.


baldur2
(03.08.20)
Bu arada herkes eğitim falan demiş. Bizim yeterince eğitimli insanımız var. Ama neredeyse hepsi yurt dışında. Bize iyi, işleyen bir hukuk sistemi gerek hepsinden önce. Hukuk gelirse hepsi sırayla gelir zaten.


westblack
(04.08.20)
Daron acemoglu why nations fail. Okumanı tavsiye ederim. Benim de böyle sorularım vardı kafamda sürekli. Bu kitap biraz o seslerin kısılmasini sağladı.


sonsuz
(04.08.20)
düzeleceğine inancım yok. muhalafet aynı b.kn laciverti gibi. ama daha düzgün bir muhalafet çıkar, o zaman olabilir ama eleştireye tahammül edemeyen kesimle zor.


banacevaplazım
(04.08.20)
düzelmeyecek, sonumuz iran gibi olacak, bunu klişe olarak söylemiyorum resmi olarak iran gibi olacağımızın garantisini burda herkese veririm, elinize fırsat geçtiği anda bu ülkeyi terkedin.

bekçilerin akp gençlik kollarının gençlerinden oluştuğunu bilmeyen yoktur sanırım, kendi kolluk kuvvetlerini bile oluşturdular.

muhalefet leş gibi, kılıçdaroğlu gibi işe yaramaz yaşlı bunak koltuk sevdası yüzünden muhalefetin başına geçti, ben bu adamın akp'nin adamı olduğuna artık kesin gözüyle bakıyorum.


nahtoderfahrung
(04.08.20)
Zihniyetin ve yapının değişmesi lazım. Siyasi yöneticileri sebep bulmak yeterli değil. 2-3 yıla bu siyasiler de gider.


Sintia
(04.08.20)
akp'nin gitmesi 5yıl
ülkeyi düzeltmek 10yıl
gelişme için çok çalışmak 8yıl
orta karar olma durumu 8yıl

31 yıla falan anca toparlanır.

ayrıca heder olan bir 2010-2020 gençliği var. bunlar bu yıllar arasında 15 yaşında olsalar 2035-2045 arasında 40 yaşında yani söz sahibi olacaklar. o sebeple 2035-2045 arası çok zor geçicek.

2045'i vs bir şekilde atlatabilirsek 2055 gibi ortalama bir türk ailesi her yıl tatile gidebilecek sosyal ve ekonomik yapıya sahip olabilir.


(1)

Eski tip klima elektrik tüketimi?

10 sene öncesinin ortalama kliması diyelim. Günde 5 saat açık kalsa ayda ne kadar elektrik tüketir?
10 sene öncesinin ortalama kliması diyelim. Günde 5 saat açık kalsa ayda ne kadar elektrik tüketir?
mg3929
(02.08.20)
kaç btu?

kaç btu olduğu bulunur bu internette btu to watt diye aratılır bulunan internet sitesinde klimanın kaç btu olduğu yazılır ve karşınıza çıkan watt sonucu 1000'e bölünür. çıkan sonuç önce 5 ile ardından da 30 ile çarpılır. en sonunda da 0.6 lira gibi bir parayla çarpılırsa ortaya kaç para geleceği yazılır.


(1)

Kaş mocamp

burada bungalovda kız arkadaşımla 1 hafta kalalım diyoruz. Bilen var mıdır nasıl bir yer?
burada bungalovda kız arkadaşımla 1 hafta kalalım diyoruz. Bilen var mıdır nasıl bir yer?
mg3929
(01.08.20)
sözlükteki iki yorum da kötü

(bkz: kaş olympos mocamp)

dediğiniz yerle buranın aynı yer olup olmadığına emin olamadım ama


la traviata
(02.08.20)
(15)

Bu ev bu fiyata değer mi?

yeri çok güzel ve yeni bina ama küçücük. Eder mi 590?https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-batmazdan-feneryolu,nda-genc-binada-1-plus1-mukemmel-daire-839479666/detay
yeri çok güzel ve yeni bina ama küçücük. Eder mi 590?

www.sahibinden.com
mg3929
(31.07.20)
net etmez.


mysql34
(31.07.20)
1.kat olmasa eder diyecektim ama hem yüksek giriş hem de 1+1 600 biraz fazla. Bence tam ederi 550 falan. Biraz aşağısı olur ama yukarısına değmez.


jimjim
(31.07.20)
iyimser rakamla kirası 1900 diyor. kesinlikle etmez. 500 bin ideal.


Pertev nail
(31.07.20)
jimjim+1

ne kadar küçük olursa olsun, yerinden dolayı 500'den aşağıya inmez.
500 de en iyi ihtimal yani.

edit:
evin en güzel ve en çok para eden özelliği yeri zaten.
balkonun sokağa yakınlığından, evin alçak kat olmasından bir şey olmaz.


blatta hiberna
(31.07.20)
Ev çok güzel ama balkonu sokağa çok yakın, gündüz vakti gidip biraz bina önünde durun, trafik, tüpçü vs ses oluyor mu. Hafta içi çalışsanız bile hafta sonu evde olacaksınız, ses rahatsız edebilir. Yine yatak odası da binanın yanına bakıyorsa aynı şekilde.

Diğer yanda ise otoparkın girişi var. Araba egzozuna çok yakınsınız. 1+1 bu fiyata daha sakin bir yer bulabilirsiniz bence.


kaset
(31.07.20)
Sokağa yakın ama bura önünden tek tük araba geçen bi yer. Otopark konusunda da kaç araba girip çıkabilir ki günde, bir de oradaki araba 5km hızla giderken bana ne kadar duman gelebilir ki. Son olarak konum benim istanbulda gördüğüm en sessiz konumlardan biri sanırım.

Muhalefet etmek için söylemiyorum fikir belirttim sadece :)


mg3929
(31.07.20)
Satilik ev fiyatlarindan az cok haberdar ve feneryolunu bilen biri olarak kesinlikle eder diyorum.
Ev yeni ve modern bi tasarim. E bir de feneryolu gibi bir semtte. Cok iyi fiyat "maalesef".
Inan o daire ara katlarda olsa 790 olur direkt.


Kittie
(31.07.20)
yatirimlik alinmaz oturmalik alinabilir ama muhtemelen 500 civariydi faiz indiriminden once. 590'a cikarmistir faizler inince satici.


baldur2
(31.07.20)
Kesinlikle etmez
450.000 belki


otopsicocugu
(01.08.20)
valla ben bir evin ederini kirası çarpı 20 yıl olarak hesaplıyorum.bu ev için 456.000 tl gibi bir rakam ediyor. Arkadaşların dediği rakamlara yakın. çok çok iyi bir yer ve beğendiysem %10 üstü olabilir. Doğru veya yanlış, bunun üstündeki rakam benim için şişirilmiş rakam oluyor. Pandemi döneminnde tüm ev sahipleri mevcut kredileri göz önüne alarak ortalama %25 ev fiyatını arttırdı.

3 ay önce 370.000 e baktığım ev şuan 460.000 yazılmış.


janavarorion
(01.08.20)
Emlak endeksine bakmak lazım. Yıllık %40 prim yapan bir bölgede. Mertrekare fiyatı 10 000 e yakın olan bir bölgede. 550 rahat verilir.

Kiracılı olmasa ve bir de her daireye özel bir park yeri varsa ilgilenebilirdim.


Mirket
(01.08.20)
kirada oturun kirada. bu fiyatlara bu evler inanın alınmaz.


turbo sadık
(01.08.20)
o bölgenin piyasasına göre 50 bin kadar pahalı. fakat kentlerdeki insanların barınma ihtiyacına verdiği öneme göre tartılırsa, 350 bin tl seviyeleri günümüz için kafi.


silver apple
(01.08.20)
etmez. otopark gorevlisi dairesi gibi.


ehti
(01.08.20)
Eder ama değmez -bence

Bir kere semt pahalı. Feneryolu yani. Zaten istanbulun m2 olarak en pahalı semtlerinden. E bina da sıfır. Kapalı otoparkı da var. Piyasasından biraz daha pahalı sadece.

Ben şahsen ev alıyor olsaydım global bir şekilde home office'e geçiş yaptığımız, internet sayesinde daha çok vakit geçirdiğimiz evi bu kadar küçük almazdım.

Ben olsam maltepe sahil civarından yeni 2+1'lere bakardım o fiyata. Marmaraya binince feneryolu gene 10 dk.


kindarfil
(01.08.20)
(2)

Dolar euro sorusu

önceki artışlarda en azından faiz artışı falan yapılıp bi miktar geri çekiliyordu dolar euro. Şimdi bırakın artsın mq gibi bi durum var. Neden böyle?
önceki artışlarda en azından faiz artışı falan yapılıp bi miktar geri çekiliyordu dolar euro. Şimdi bırakın artsın mq gibi bi durum var. Neden böyle?
mg3929
(31.07.20)
Tam tersine surekli satis yaparak baskiliyorlar deniyor. Hatta o yuzden net rezervler eksiye indi.

Bu arada Amerika diger gelismis ulkelere gore daha agir dayak yedi o yuzden dolar da digerlerine karsi kayipta.


cleric
(31.07.20)
Dünya genelinde (tl hariç) Euro/dolar paritesi euro lehine hareket etmesinden dolayı dolar kıpırdamasa da euro yükseldi. Dünya genelinde tüm paralar dolara endeksli değeri belirlenir ve çapraz kurla da diğer paralarım değeri belirlenmiş olur. Mesela tl dolar paritesi üzerinden diğer para birimlerinin tl ye karşılıkları çapraz kur üzerinden hesaplanır. Ülkede ekonomi fazla sallanmadan doların zıplamasını engellemek için yabancıların çıkışını kontrollü yapmaya çalışıyorlar yani hep 6,85 tl civarından dolarını alan ülkeyi terk ediyor. Bu şekilde bir yol izlenince merkez bankasının stokları eridi swap olayına rağmen rezervler altın stoğunu düşünmezsek eksi duruyor. Hatta kamu bankalarının döviz açıkları da kayda değer oranlara yükseldi. İzlenen politika şimdilik bu sonuçları doğuruyor. Şahsi düşüncelerimdir.


creedwar
(31.07.20)
(1)

Adsl vs vdsl modem

evim küçük, internet bağlatacağım ama elimde adsl modem var. Bunun yerine para verip vdsl almaya değer mi? Çok fark olur mu arada?
evim küçük, internet bağlatacağım ama elimde adsl modem var. Bunun yerine para verip vdsl almaya değer mi? Çok fark olur mu arada?
mg3929
(26.07.20)
adsl ve vdsl farklı teknolojiler ve farklı altyapı gerektiriyor. başvururken hangisi destekleniyorsa onu sağlarlar size. tabi hız tercihiniz de önemli. adsl'de 16mbit ten yüksek hız alamazsınız. vdsl'de 24mbit 35mbit gibi hız alabilirsiniz (hattınız desteklerse) yani başvuruyu nasıl yapmak istiyorsanız o modemi kullanın. vdsl modem hem vdsl hem adsl destekler ama adsl modem ile vdsl bağlantı yapamazsınız


mr.goodcat
(26.07.20)
(2)

Psikolojik git geller

bu aralar iş çok yoğun, ev değiştirmeyle vs uğraşıyorum. Üzerimde maddi manevi biraz yük var. Bazen anlık olarak modum inanılmaz düşüyor ben napıyorum aq falan diyip sıkıntılı ruh halleri yaşıyorum bir şey yapmaya da enerjim kalmıyor böyle olunca. Bu durumun üstesinden nasıl gelebilirim?
bu aralar iş çok yoğun, ev değiştirmeyle vs uğraşıyorum. Üzerimde maddi manevi biraz yük var. Bazen anlık olarak modum inanılmaz düşüyor ben napıyorum aq falan diyip sıkıntılı ruh halleri yaşıyorum bir şey yapmaya da enerjim kalmıyor böyle olunca. Bu durumun üstesinden nasıl gelebilirim?
mg3929
(17.07.20)
Üstesinden gelmişsin işte. Sebebini biliyorsun. Geçer yakında.


pass
(17.07.20)
Niyeyse (galiba popüler kültürün, her şeyin hızlı yaşanmasıyla ilgili baskısından da kaynaklı) hızlıca yaşama beklentimiz var. Bu heleki istenmedik/nahoş duygularda daha fazla. Sanki hiç yaşamamamız gerekiyor gibi davranıyoruz. Lütfen kişisel almayın, suçladığımı düşünmeyin.
Zor bir dönemden geçiyorsanız beyninizin size tepki vermesi olağan. Kendi çapında başa çıkmaya çalışıyor ve üzüntüyü hissettirerek "du bi yavaşla" mesajı veriyor. Bunu yaşamaktan korkmayın, hayatınız dağılmaz. Eğer stresli bir dönemden geçiyorsunuz diye depresif belirtiler veriyorsanız o zaman psikiyatriye gidin, öbür türlü hemen kendinize müdahalede bulunmak zorunda değilsiniz. Nahoş şeyi yaşamak da hayatın bir gerekliliği.

Diğer yandan da bakalım; üzülünce bedenen ve zihnen yavaşlarız ama durmak zorunda değiliz. Siz -mesela- kpss için endişeleniyorsunuzdur ama bu endişeyi 7/24 yaşamak zorunda değilsiniz. Konu her neyse aklınıza geldiğinde günlük yaşamın da devam ettiğini, yapmanız gerekenleri esas haliniz gibi süper yapmanız gerekmediğini düşünebilirsiniz. Konu yine nahoş deneyimi yaşamaya izin vermeye geliyor.


mor bembombom
(18.07.20)
(3)

üsküdarda elektrik su doğalgaz aboneliği

bunları nerede yaptıracağım acaba üsküdardaki bir ev için. hepsi için ayrı ayrı neler götürmem gerekiyor? bir de ücretleri ne kadar?
bunları nerede yaptıracağım acaba üsküdardaki bir ev için. hepsi için ayrı ayrı neler götürmem gerekiyor? bir de ücretleri ne kadar?
mg3929
(17.07.20)
online başvurunca geliyor olmaları lazım ama öyle değilse iski altunizade'de, igdaş selimiye'de enerjisa da merkezde belediyenin orlarda sanırım. bunlar benim zamanında abonelik yaptırdığım hizmet binaları. veznelerde falan yapıyorlar mı bilmiyorum.


hepsine online basvurmustum ben iski disinda. bi kismina e-devlet'ten bi kismin kendi sitesinden. belgelere kendi sitelerinden bakin, her birinin depozito ucreti de degisken ve farkli taksit secenekleri var direkt vermiyosunuz.


hjarteblod
(17.07.20)
Hepsine e-devlet ile başvurulabilir. Evin dask numarası gerekli. Evrak imzası için iski vereceğiniz adrese geliyor. İgdaş da bsşvurunuz onaylanınca işlem için gelip kontrolleri yapıp açıyor.


epitaf
(18.07.20)
(1)

Armut.com hakkında

Burada bi hizmet alınca elden mi ödeme yapıyoruz yoksa uygulamaya ödüyoruz onlar mı işi yapana iletiyor? Elden ödeme yapabiliyorsak uygulamadaki yorumlar sahte olabilir mi? Yani arkadaşına eşine dostuna iş yapmış gibi gösteremez mi?
Burada bi hizmet alınca elden mi ödeme yapıyoruz yoksa uygulamaya ödüyoruz onlar mı işi yapana iletiyor? Elden ödeme yapabiliyorsak uygulamadaki yorumlar sahte olabilir mi? Yani arkadaşına eşine dostuna iş yapmış gibi gösteremez mi?
mg3929
(17.07.20)
Direksiyon dersi almıştım, ödemeyi her dersten sonra elden yaptım. Hocadan çok memnun olduğum için güzel yorumlar da yazdım. Sonradan hoca dolandırıcı çıktı.

Yorum yazabilmek için teklifini onaylamak fln gerekiyor ama onu eş dost da yapabilir tabi.


pati
(17.07.20)
(6)

1 duvarı farklı renge boyamak

Evin 1 duvarını farklı bi renge boyayacağım. Sizce hangi renge boyayayım? Diğer duvarlar beyazın 1 ton koyusu olacak.
Evin 1 duvarını farklı bi renge boyayacağım. Sizce hangi renge boyayayım? Diğer duvarlar beyazın 1 ton koyusu olacak.
mg3929
(15.07.20)
Koyu gri.

Ben tüm duvarları siyah yapıp bir tanesini koyu gri yapacağım.


pass
(15.07.20)
mor. farklı olacaksa mor olmalı.


mikahakkinen
(15.07.20)
turuncu mor veya tok bir sari falan takilabilirsin. bu aralar cok moda bu.


hot potato
(15.07.20)
kum bejine bi bakın bence veya turuncu.


Topalordek
(15.07.20)
Ev sorularindan hatirladim seni. Bi ara ben de cevap yazmistim.
Kavusmussun evine sonunda, hadi hayirli olsun :)

Bebek mavisi guzel olur bence


Kittie
(15.07.20)
Teşekkürler kittie :)

Lacivert yapmaya karar verdim. Turuncu mor falan hiç sevdiğim renkler değil:(


mg3929
(15.07.20)
(10)

Ev karşılaştırması

Kozyatağı (bostancı metroya 1dk) (minibüs yolu 8dk) (marmaray 18dk)https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-kozyatagi-bld.bloklarinda-2-plus1-y,giris-839865200/detayÜsküdar: (marmaray yürüme 10 12dk)https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-uskudar-merkezde-belediye-karsisinda-2
Kozyatağı (bostancı metroya 1dk) (minibüs yolu 8dk) (marmaray 18dk)
www.sahibinden.com


Üsküdar: (marmaray yürüme 10 12dk)
www.sahibinden.com

Kiraları da 100tl daha ucuz düşünün ikisi için de. Hangisini seçersiniz? Ilk eve bakmıştım hoşuma gitmişti ama ikinci biraz daha merkezi geldi. Kozyatağındaki evin önünden servis var. Üsküdarda iskeleden toplu taşımaya binilecek iş için. İlki çok sessiz sakin bi muhit. Genel ortam düzgün görünüyor.Daha çok sosyal hayat açısından düşünü
mg3929
(13.07.20)
Iki ilaniniz da kozyatagini gosteriyor


balpolen
(13.07.20)
Üsküdardaki evin linki yanlış sanırım.

Kozyatağı çok güzel bi yer ama evin bulunduğu konum bostancı/altıntepe civarı sanırım pek anlayamadım.

Üsküdardaki evin konumu önemli, yokuş mu, sahile ne kadar uzaklıkta vs. Sosyal açıdan bostancıdaki evi tercih ederdim ben, kadıköye metroyla ulaşımı olduğu için.


ngnrzgr
(13.07.20)
ben erenkoy'de oturuyorum marmaray'a çok yakın kısmında. açıkça söylemek gerekirse canlı sosyal yaşantıyı arıyorum. erenkoy'de bu durum yok. caddebostan'a iniyor ve kadıköy moda'ya gidiyoruz. bol bol bu şekilde gidip gelmeniz gerekebilir sosyal semtlere :)

bu sebeple üsküdar'ı seçer vapura atlar atlar bol bol avrupa yakasında takılırdım ve kadıköy'e de gidebilirdim.

botaş hattına yakın olmak guzel bir duygu. ama kozyatağı da düzenli bir bölgedir. araba yoksa üsküdar diyorum :)


picassoishere
(13.07.20)
kozyatağındaki ev central hospitalin orada, altıntepeyle alakası yok. bostancı metronun hemen dibi kozyatağına doğru olan kısmının. üsküdar linkini güncelledim.


mg3929
(13.07.20)
Üsküdar'ı bilmiyorum. Ama Kozyatağı'ndaki evin birkaç sokak yakınında oturuyorum. Burası gayet güzel, yaşanılır, sakin bir semt. Buralarda hırsızlık gibi olaylar çok nadir yaşanılıyor. Gece dışarı çıkıp, eve dönerkende güvenlik açısından sorun yaşamazsınız. Toplu taşıma açısından avantajları var. Her köşede istediğiniz marketlere ulaşabilirsiniz. Sahile doğru, minibüs yolunda, Bağdat Caddesi'de yakın zaten buralarda güzel eğlenmelik mekanlar çokça var. Yakınında hem devlet hem özel hastaneler var.

Evin konumu tam Bostancı-Kozyatağı kesişiminde.


üskudarda oturup pisman olan olmaz herhalde. ulasim acisindan basarili bi konum.yine kadikoye falan otobusle gidersiniz ama ben uskudari secerdum


ala09
(13.07.20)
Ek olarak Üsküdar'daki ev en üst katta. Çatıyla alakalı sorun yaşayabilirsiniz.


Kozyatağı +1


since1907
(13.07.20)
kozyatağı'yla üsküdar kıyas kabul etmez bence.
tamam, belki bir erenköy, suadiye, caddebostan değil ama neticede kadıköy sınırları dahilinde.
kozyatağı +1


blatta hiberna
(13.07.20)
işe servisle gitmekten dolayısıyla kozyatağı derdim


essoist
(13.07.20)
(7)

pimapenin yukarı açılmasını sağlamak

Arkadaşlar elimizde sadece yana doğru açılan pimapen pencere var. bunun yukarı doğru da açılabilmesi için yapılacak bir şey var mıdır acaba yeni pencere almak dışında?
Arkadaşlar elimizde sadece yana doğru açılan pimapen pencere var. bunun yukarı doğru da açılabilmesi için yapılacak bir şey var mıdır acaba yeni pencere almak dışında?
mg3929
(13.07.20)
mahallede pimapenci varsa çağır, mekanizma değiştirip yapar.


malheiros
(13.07.20)
bildigim kadariyla her pencereyi cift acilima cevirmek mumkun olmuyor, kasaya oturmuyor o kullanilan mekanizma vs.. ama yine de ona uygun bir mentese vs var mi ya da yapilabilir mi diye gercek bir pencereciye (bu pvc sistemlerden bahsediyorum elbette) danisirsaniz daha dogru sonuc alabilirsiniz..


mecik balit
(13.07.20)
yaptırınca eskisi gibi sağlam kapanmayacak bilginiz olsun.


marlonbranda
(13.07.20)
şunun gibi mekanizmalardan edinmeniz gerekiyor, civarda mutlaka vardır pimapen işleri yapan. onlardan fiyat alın bence


www.gittigidiyor.com


pislick0
(13.07.20)
Dönüşüm yapılabiliyormuş ama ilk yapanlar standartlara uydularsa. Aşağıdaki firmayla alakam yoktur, google'dan buldum.

www.pentamiri.com


kimlanbu
(13.07.20)
Açılın ben doktorum. 3 ay önce eve sıfır tadilat yaptırdık, pencereler de değişti haliyle. Tadilatı yapan gerizekalı arkadaş üstten açılım yerine düz pimapen taktı. Kavga dövüş zorla usta getirttik eve üstten açılım yaptırmak için. Şimdi şöyle söyleyeyim;

Üstten açılım yapılacak pencere kanatları çıkarılıyor, kasa üzerinde kalan menteşeler sökülüyor. Kanat üzerindeki metal kilit aksamları çıkarılıp üstten açılıma uygun olanlar monte ediliyor. Pencere kilit kolu çıkarılıyor ve iç aksamı değişiyor. Kasaya yeni menteşeler takılıyor. (Düz açılım pencere menteşeleri çıkarıldığında aşağıda 3 yukarıda 3 olmak üzere 6 adet vida deliği kabak gibi kalıyor pencere pervazında, üstten açılım menteşeleri farklı yerlere takılıyor)

İyi bir pimapenci bulmanızı öneririm, benimki baya iyiydi herhangi bir sıkıntı yaşamadık şu ana kadar. Ancak iş sandığınızdan daha zor olacak muhtemelen, çoğu pimapenci pencereyi kendisi yapmadığı için kabul etmiyor, kabul edenler de fahiş ücretler istiyor.


captainimsi
(13.07.20)
kanatli pencereyi ayni zamanda vasistas gibi cift yonlu yapmak da mumkum ancak cok onemli degilse bulasmayin.


turbo sadık
(13.07.20)
(4)

Eft yaparken 'kira'yı seçmek

Kirayı gönderirken bu seçeneği işaretlersem para direkt vergi kesilmiş haliyle mi iletiliyor karşı tarafa yoksa maliye ev sahibinden vergiyi daha sonra mı tahsil ediyor?
Kirayı gönderirken bu seçeneği işaretlersem para direkt vergi kesilmiş haliyle mi iletiliyor karşı tarafa yoksa maliye ev sahibinden vergiyi daha sonra mı tahsil ediyor?
mg3929
(12.07.20)
Vergisi kesilmiş hali ile iletilmiyor, martta bir önceki yıl elde ettiği geliri beyan ederek vergisini ödeyecek şahıs.


Kahir ekseriyet
(12.07.20)
Açıklama için “diğer” seçeneğini seç ve “ağustos 2020 kira bedeli olarak gönderilen” şeklinde yaz. Vergi mevzusu seni ilgilendirmiyor.


silah taciri
(13.07.20)
"Kira" seçip göndermek, devletin karşı tarafın vergi verip vermediğini takip etmesini kolaylaştırmak için. Yani "bu adam x lira kira aldı, bak bakalım vergisini vermiş mi" kontrolünü sağlayabilmek için. Sizin gönderirken ne seçtiğinizin çok önemi yok, sizi bağlayan bir şey değil.


kibritsuyu
(13.07.20)
ileride vergi incelemesi olursa veya mahkemelik olursanız kira işaretlemiş olmak iyiddir.
herhangi bir kesinti olmaz.


(2)

Çengelköy güvenli mi?

Sokak çeşme sokak.Tam olarak aşağıdaki link. Gece 1de sahile doğru inerken itle uğursuzla uğraşır mıyız? Biraz tenha bir yer olduğundan soruyorum.24 Çengelköy Çeşme Sk.https://maps.app.goo.gl/XARJ1wbYz7Xsn4Ea8
Sokak çeşme sokak.

Tam olarak aşağıdaki link. Gece 1de sahile doğru inerken itle uğursuzla uğraşır mıyız? Biraz tenha bir yer olduğundan soruyorum.

24 Çengelköy Çeşme Sk.
maps.app.goo.gl
mg3929
(06.07.20)
Az yukarıdaki Vahdettin Köşkü'nde Tayyip kalıyor. Baya baya dikkatli korunuyor o bölge. Yaşamadım ama akşamları bile tenha ve güvenli göründü gözüme sokaklar. Çakal çukal Çengelköye yakın olduğun için her zaman olacaktır. Ama bölge görece temiz.


rastinon
(06.07.20)
Beynun Akyavaş caddesinin dibi. Burası Güzeltepeye çıkılan tek ana cadde. Civara kıyasla hiç tenha değil. Sabah 4-5'i bilemem ama gece 1'de hiçbir sorun olmaz.


507
(07.07.20)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.