Giriş
(2)

Kahve fincanı önerisi

MerhabalarKahve içmeyi çok seviyorum ve farklı fincanlarım olmasını istiyorum. Starbucks ın küçük kahve fincanlarını topladım. Bana önerebileceğiniz farklı güzel fincanlar var mı?
Merhabalar

Kahve içmeyi çok seviyorum ve farklı fincanlarım olmasını istiyorum. Starbucks ın küçük kahve fincanlarını topladım. Bana önerebileceğiniz farklı güzel fincanlar var mı?
lekesiz zihin
(16.10.20)
Paşabahçe'de güzel modeller bulabiliyorum bazen. Bakmadıysanız tavsiye ederim


mudo'da kulpları hayvan şeklinde bir seri vardı. bizde fillisi var mesela. onlar sevimli.

kahve satan sitelerde farklı fincan/kupalar oluyor. bir de aliexpress'te güzel şeyler var.


lancelot du lac
(16.10.20)
(3)

Türkiye'nin en iyi dijital medya ajansı

Türkiye'nin en iyi dijital medya ajansları hangileridir? Logo tasarımından tanıtım filmlerine kadae yapacak,büyük markaların çalıştığı dijital medya ajanslarını araştırıyorum. Bu anlamda bana sektörden yardım edecek arkadaşların yardımını bekliyorum.
Türkiye'nin en iyi dijital medya ajansları hangileridir? Logo tasarımından tanıtım filmlerine kadae yapacak,büyük markaların çalıştığı dijital medya ajanslarını araştırıyorum. Bu anlamda bana sektörden yardım edecek arkadaşların yardımını bekliyorum.
lekesiz zihin
(09.09.20)
Carat ve OMD aklima geliyor.

Kristal Elma odul torenleri ve kazananlarina bakarak da bulabilirsiniz basarili ajanslari.


crown
(09.09.20)
aradığınız medya ajansı mı, reklam ajansı mı? medya ajansları Türkiye'de GroupM'e bağlı 3-4 ajans tarafından domine ediliyor. tekeller hatta. ama bunlar logo ve tanıtım filmi gibi işlerde oldukça zayıflar. zira işleri tasarım, reklam vs değil, medya.


patronaj
(09.09.20)
7-8 yıl önce, fikir tasarım atölyesi ile çalışmıştık. fena değildi. şimdi nasıllar bilmiyorum.
www.fikirtasarimatolyesi.com


ankarakecisi
(09.09.20)
(8)

Bu olayın psikolojide ki adı nedir?

Geçen gün iki çift halinde yemek yiyorduk, kız arkadaşım yanımda idi ve karşımızda da diğer çift arkadaşlar oturuyordu.. ufak bir yavru kedi benim görebileceğim şekilde çekmecesi açık bulunmakta olan dolabın çekmecesine girdi ve benimde çok hoşuma gitti bu durum ve ''aaa kediye bakın" dedim..Bayan o
Geçen gün iki çift halinde yemek yiyorduk, kız arkadaşım yanımda idi ve karşımızda da diğer çift arkadaşlar oturuyordu.. ufak bir yavru kedi benim görebileceğim şekilde çekmecesi açık bulunmakta olan dolabın çekmecesine girdi ve benimde çok hoşuma gitti bu durum ve ''aaa kediye bakın" dedim..

Bayan olan arkadaş kediyi ilk önce gördü, baktı ve "aaa kediye bak aşkım" dedi.. bunun üzerine sevgilisi döndü o oraya nasıl girdi ya dedi.. bunun üzerine bayan arkadaşım sanki olayı görmüş gibi, bilmiyorum ki aşkım geldi böyle çekmeceyi açtı içeri girdi, eliyle böyle oynadı oynadı açtı dedi..

1-esasında bayan arkadaşım olayı hiç görmedi
2-zihninde bu olayı hızlıca oluşturup bu olaya kendi de inanıyor mu? Anlatırken o da gerçekten görmediğinin farkında değil mi?
3- yoksa bilerek hikaye uydurmaktan zevk mi alıyor?

Not: kendisi şair, 35 yaşlarında bir insan
lekesiz zihin
(01.08.19)
sen görmedin ki nasıl anlatabiliyorsun , deseydin?

bence 3


neo
(01.08.19)
Hala şair var mı ya hayatta olan

Bence de 3


Delay Fuze
(01.08.19)
Analamadığım bir nokta var, ilk sen mi gördün ve "aa kediye bak" dedin ?

Eğer öyleyse tahmin yürütmüştür kedinin çekmeceyi patisiyle açabildiğine.


Psycho Mantis
(01.08.19)
psikolojideki adı ilgi orospuluğu


mg3929
(01.08.19)
Öncelikle “-ki” birleşik.
Eğer görmediğinden eminseniz cevap 3 bence.


megalomaniac
(01.08.19)
AHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHA gerçekten iyi hikaye

direkt deseydin ya görmedin ki niye uyduruyorsun diye. ben böyle durumlarda insanları bozmaya bayılıyorum.

bence bir insanın bu kadar kısa sürede böyle bir hikaye uydurabilmesi için ciddi derecede hasta olması lazım. arkadaşının yoğun bir ilgi eksikliği olduğu aşikar. bu senin gördüğün muhtemelen çok ufak bir örnek. özel hayatında daha da uçuk kaçık bir sürü şey vardır büyük olasılıkla.

şair olması da psikolojik açıdan pek sağlıklı olmadığının bir başka göstergesi zaten.

p.s.: bayan değil kadın.


fragile lady
(01.08.19)
Her siir yazana sair denmiyor bence. Cook var boyle uydurmayı seven insanlar. Belli oluyor zaten sacmaladiklari ama oyle anlatiyorlar ki hayatlarini hep maceralarla dolu gibi gosterme cabasi. Psikolojideki adi histriyonik kisilik olabilir.


cilekesgargi
(01.08.19)
Sen de gul gec kafa yorma yahu,


tunaktunaktun
(02.08.19)
(3)

Hobiciler İçin Ahşap

Ahşap işleri için aşağıda ki ürünleri bulmak mümkün mü? Hobiciler ahşaplarını nereden alıyor? Keresteciler sanayi sitesine bakacaktım ama öyle küçük işlerle ilgilenmezler dediler.– 4 mm plywood– 6 mm plywood– 18 mm acacia wood– 18 mm paulownia wood
Ahşap işleri için aşağıda ki ürünleri bulmak mümkün mü? Hobiciler ahşaplarını nereden alıyor? Keresteciler sanayi sitesine bakacaktım ama öyle küçük işlerle ilgilenmezler dediler.

– 4 mm plywood

– 6 mm plywood

– 18 mm acacia wood

– 18 mm paulownia wood
lekesiz zihin
(08.06.19)
ahsap maket dukkanlarinda olabilir. netten aratabilirsiniz.


evimin paspasi
(08.06.19)
hangi şehirdesin? yönlendirebileceğim bir yer olur mu diye soruyorum.

kerestecilere yine bir sor tabi.

satın alacak bir yer bulamazsan diye şöyle de bir alternatif söyleyeyim. bu malzemeleri kullanan mobilyacı varsa yakınlarında onların çöplerine bakabilirsin. çöp dediğim, ahşap atıkları ayrı atıyorlar, görüşüp atık parçalardan rica edebilirsin. tabi senin aradığın ölçüler de önemli, pek büyük şeyler olmayabilir. bizim çocuklar viski yapımında kullanmak için meşe parçalar toplamıştı bir mobilyacının çöpünden. bu malzemeleri kullanan mobilyacıyı nerden bulayım dersen, hangi şehirde olduğunu söylersen orada bildiğim bir yerler varsa yönlendirebilirim. veya endüstriyel ahşap boyaları satan bir bayiye (nalbur veya koçtaş demiyorum) sorarsan bu malzemeleri kullanan müşterisi olup olmadığını söyler.

plywood ok de diğerleri yaygın kullanılmıyor bildiğim kadarıyla, onları bulmakta zorlanabilirsin.


pati
(09.06.19)
İstanbul da yaşıyorum


lekesiz zihin
(09.06.19)
(2)

Kıl Testeresi Önerisi-Ahşap işleri

Son zamanlarda ahşap işlerine merak saldım ve bu işlere girişmek istiyorum, bu anlamda ilk ihtiyacım olan şey kıl testeresi, bütcem 500 tl, üzerinde bi ödeme yapmak başlangıç için mantıklı gelmiyor. Apartman dairesinde oturduğum için ses benim için probelem olur mu? 500 tl ye bulacağım bir kıl teste
Son zamanlarda ahşap işlerine merak saldım ve bu işlere girişmek istiyorum, bu anlamda ilk ihtiyacım olan şey kıl testeresi, bütcem 500 tl, üzerinde bi ödeme yapmak başlangıç için mantıklı gelmiyor. Apartman dairesinde oturduğum için ses benim için probelem olur mu? 500 tl ye bulacağım bir kıl testeresi sessiz olur mu? Bauhustan birkaç modele baktım ama tecrübeli arkadaşlarımın bu konuda ki önerisini bekliyorum.
lekesiz zihin
(06.06.19)
hais ,scheppach ve einhell gibi ucuz markalar var, bunlar hobi için iş çözer fakat sorun bu üç markanın aşırı gürültülü olması. çok kişi şikayet ediyor.

sessiz olsun dersen eğer proxxon marka bakmalısın en kaliteli markalardan birisidir bu tür ufak makinalarda. dekupaj testerede proxxondan sessiz bir ürün yok.

kullanıcam dersen proxxon al, kötü aletlerle çalışmak gibi berbat bişey yok.

bak en düşük model bunu almalısın(bu modelden ufağı da var fakat güçsüz dolayısıyla kullanışsız.)
www.hepsiburada.com
1200 liraydı 2 ay önce bu model
bir de bunun tablası büyük olanı var o da 2500 civarı.


Fodera
(06.06.19)
hais ,scheppach markaların yorumlarınd<da çok ses çıkardığını okumadım. einhell marka diğer 2 markaya göre daha çok titriyor sadece güç olarak aynı. ben yeni hais marka siparişini verdim. denemelerimi yapınca yorumumu yazarım.www.makinamarka.com bu sitede fiyatı da gayet uygun


ögürirade
(08.10.19)
(2)

İnce uzun demir( hobi amaçlı)

Fotoğrafta ki yıldızlardan ve benzer hobi ürünlerinden yapmak istiyorum.. bu şekilde demiri nereden bulabilirim? Bu tarz demirlerden daha öncede arı yapıldığını gördüm, bükmeyi öğrenmek için basit olanlardan başlamak istiyorum, kendimi geliştirip daha sonra arıdan yapmak istiyorum.
Fotoğrafta ki yıldızlardan ve benzer hobi ürünlerinden yapmak istiyorum.. bu şekilde demiri nereden bulabilirim? Bu tarz demirlerden daha öncede arı yapıldığını gördüm, bükmeyi öğrenmek için basit olanlardan başlamak istiyorum, kendimi geliştirip daha sonra arıdan yapmak istiyorum.
lekesiz zihin
(29.05.19)
Fotoğraftan çapını çıkaramadım ama boyalı demir tel olduğunu düşünüyorum ve büküme bakılırsa mekanik wire bending işçiliği ile seri üretilmiş gibi duruyor. Ben de hobi olarak takı yapıyorum, hobby shop'larda bazı teller bulunuyor ama onlar daha yumuşak oluyor genelde yani keskin dönüşler ve şekiller vermeye pek uygun değiller. Seninki bayağı dayanımlı, sert bir tele benziyor, öylelerine rastlamadım. Aliexpress'te takı ürünleri satan mağazalar var, Shop sayfalarından araştırırsan bulabilirsin belki. Onla uğraşamam diyorsan, İstanbul'daysan, Eminönü'nde hobi, takı malzeleri satılan yerlere gidip bakabilirsin.


yazarcik
(29.05.19)
Filmaşin lazım sana. Eminönünde hobi malzemesi satan dükkanlara veya büyük nalburlara bakman lazım.


Mirket
(29.05.19)
(3)

Buharda pişirme makinesi önerisi

Evet 700-800 tl bütçeli, sebze balık vesaire pişirebileceğim ömürlük buharda pişirme makinası bakıyorum, tavsiye ve önerilerini bekliyorum..
Evet 700-800 tl bütçeli, sebze balık vesaire pişirebileceğim ömürlük buharda pişirme makinası bakıyorum, tavsiye ve önerilerini bekliyorum..
lekesiz zihin
(21.05.19)
Ankara'daysan kendi 1-2 kez kullandığım Homend marka buharda pişiriciyi satabilirim.


ikinci el almanizi tavsiye ederim, cok fazla parcasi oldugu icin bir sure sonra kullanmiyor insan. ben kendiminkini bu nedenle sattim. ya da ikea'nin aparati var, o bende fazlasiyla is goruyor:

www.ikea.com.tr


songforsomeone
(21.05.19)
atılan linkteki aparat +1


pegi
(21.05.19)
(4)

Oyun Bilgisayarı Tavsiyesi

Merhabalar, maksimum 7000 tl fiyatlı laptop almak istiyorum.. oyun performansı benim için önemli, dota 2 vb moba oyunlarını seviyorum. Bu anlamda önerilerinizi bekliyorum.
Merhabalar, maksimum 7000 tl fiyatlı laptop almak istiyorum.. oyun performansı benim için önemli, dota 2 vb moba oyunlarını seviyorum. Bu anlamda önerilerinizi bekliyorum.
lekesiz zihin
(10.05.19)
lenovo legion serisi güzel dediğin fiyata yakın olması lazım
y520 ve y720


ilkot
(10.05.19)
Monster'ın verilen ersiyonu piyasada yok ki? Bir üst versiyonu var o da 8.700 lira.


himmet dayi
(10.05.19)
www.monsternotebook.com.tr
Gtx 1660ti almalısın 7900tlye çıkabilirsen.


(5)

xiaomi mi 9 resmen tanıtıldı!

Benim sorum ise türkiye de şuan almak mümkün mü? değil ise sizce ne zaman gelir?
Benim sorum ise türkiye de şuan almak mümkün mü? değil ise sizce ne zaman gelir?
lekesiz zihin
(20.02.19)
resmi olarak satış yaptıkları mağazalar var artık bence oralara gelir.


nahtoderfahrung
(20.02.19)
Garantili gelmesi 3 ayı bulabilir.


jefferson
(20.02.19)
aga çok üzülüyorum orada 500 dolar bile değil. dolar uçtu eyv o kurdan alalım. ama yok. oradan buraya gelene kadar 5000 üstüne çıkacak.


musmus
(20.02.19)
Mi'nin satış mağazası ile görüştüm 3 ayı bulabileceğini söyledi, sanırım mi8 almak mantıklı şuan için 1-2 hafta daha beklerim mi8 in fiyatı düşer.


lekesiz zihin
(20.02.19)
mayıs, haziran.


efreet sultan
(20.02.19)
(4)

Telefon tavsiyesi!!

Xiaomi mi6 kullanıcısıyım , telefondan aşırı memnundum övgüler methiyeler düzüyordum lakin içine su kaçtı o gün bugündür iflah olmadı ve telefondan da midem bulandı artık. Yine benzer kalitede bir telefon almak istiyorum ama almışken de bir tık üstte olsun istiorum. (1.5 sene once aldıgım telefonun
Xiaomi mi6 kullanıcısıyım , telefondan aşırı memnundum övgüler methiyeler düzüyordum lakin içine su kaçtı o gün bugündür iflah olmadı ve telefondan da midem bulandı artık.

Yine benzer kalitede bir telefon almak istiyorum ama almışken de bir tık üstte olsun istiorum. (1.5 sene once aldıgım telefonun da aynısını almak istemiyorum) şöyle 3500 bandını aşmıcak mi6 dan bi tık üstte ne alabilirim? arkadaşlardan tavsiyeler istiorum ama 8500 liralık telefon öneriyorlar, yine derdimi ekşi duyuru çözer dedim, geldim dostlar. canınızı yerim bi el atın.
lekesiz zihin
(18.02.19)
mi 8


s8 veya s9 olabilir. benzer performans, daha iyi ekran, su dayanıklılığı...


mattiadestro
(18.02.19)
oneplus 6t
oneplus 6t mclaren edition
mi8 veya ayın 20'sinde mi9 tanıtılacak. fiyatının da yalnızca 50 dolar yüksek olacağı söyleniyor. dilersen onu da bekleyebilirsin.

bu aletler senin istediğin kriterleri sağlayanlar.


baharat
(18.02.19)
mi 9 diyorum hocam.
Biraz beklemen lazım.


chaoslord
(18.02.19)
(3)

Dikiş makinesi tavsiyesi

Dikiş nakış yapmak için bir makina arıyorum. Açıkcası 300-400 tl yi geçsin istemiyorum. Bu anlamda ne tarz bir tavsiyede bulunabilirsiniz? Bütçem yeterli mi arttırmak gerekir mi? Yapmayı düşündüğüm ürünler yastık, runner, yatak örtüsü, paspas vesaire işler. Siz değerli yazarların tavsiyesi çok
Dikiş nakış yapmak için bir makina arıyorum. Açıkcası 300-400 tl yi geçsin istemiyorum. Bu anlamda ne tarz bir tavsiyede bulunabilirsiniz? Bütçem yeterli mi arttırmak gerekir mi? Yapmayı düşündüğüm ürünler yastık, runner, yatak örtüsü, paspas vesaire işler. Siz değerli yazarların tavsiyesi çok önemli şimdiden teşekkür ederim
lekesiz zihin
(17.02.19)
nakis konusununpek bilemiyorum ama baslangic icin genellikle a101in sattigi singer makinalar yeterli oluyor. 200-250 lira bandinda.

bim'den yillar once homexx marka almistim ben. cok memnundum. ama sanirim yillardir bim dikis makinasi satmiyor. a101 yilda 2 kere satiyor. sanirim modelleri de singer 1409 ve 1502 aklimda yanlis kalmadiysa. ara ara şok markette de satiyor.
inceleyip ihtiyacinizi karsilar mi bakabilirsiniz. ama dedigim gibi nakisi bilmem de dikis icin gayet yeterliler bence.


balik kraker
(17.02.19)
Burada sana lazım özelliklere uygun makineyi bulman gerekiyor. Ben de birkaç ay önce singer 1409 alma niyetiyle makineciye gidip pfaff 130s aldım. Çocuk kostümleri yaptığım için esnek dikiş özelliği ve farklı kumaş çeşitlerini zorlanmadan dikebilmesi gerekiyordu, bunları singer 1409 yapamıyor. Pfaff 130s'nin mekanik aksamı da daha sağlammış. Satıcı adam "Singer amerikan malı ve kaliteyi çok düşürdü, her şeyi plastik oldu. Pfaff Alman malı ve kafanı rahat ettirir" dedi.


uepuey
(17.02.19)
urun.gittigidiyor.com

Yaklaşık 2 ay önce 400 tl'ye almıştım. Şimdi artmış biraz. Nakışı denemedim; ama dikiş kısmı işimi görüyor. Bluz, çanta, minder, kedi yatağı ve şort diktim şimdiye kadar. Sorun yaşamadım.


(3)

Paslanmaz Çelik Tencere Önerisi

Korkmaz proline 8 parça inox tencere seti almayı planlıyorum acaba bu anlamda başka önerisi olan olur mu? Birde bu tencereleri uyguna alabilecdğim yerler var mı?
Korkmaz proline 8 parça inox tencere seti almayı planlıyorum acaba bu anlamda başka önerisi olan olur mu? Birde bu tencereleri uyguna alabilecdğim yerler var mı?
lekesiz zihin
(11.02.19)
Korkmaz kullanıyorum, 3.yılımız ama bayağı iyiler. Tavsiye ederim.


giovanne
(11.02.19)
Ben karacanın çelik tencere takımını kullanıyorum çok memnunum. Aslında burda önemli olan markadan ziyade bazı çelik tencerelere alüminyum karıştırıyolar. Sağlığa aşırı zararlı biliyorsunuz alüminyum, tencere evladiyelik bir şey olduğu in çok da ucuza kaçmayın bence.


Zwilling twin nova kullaniyorum oneririm


(6)

Güneş Dövmesi Önerisi

Sırtıma yaptırmayı düşündüğüm bu güneş dövmeleri arasında kararsız kaldım, fikirlerinizi bekliyorum.. Dövme 1-https://eksiup.com/e3db17b0f20Dövme 2-https://eksiup.com/25f07c0a265Dövme 3-https://eksiup.com/13e4936a184Dövme 4-https://eksiup.com/4f169d63975Dövme 5-https://eksiup.com/c6a9371d226Dövme 6
Sırtıma yaptırmayı düşündüğüm bu güneş dövmeleri arasında kararsız kaldım, fikirlerinizi bekliyorum..

Dövme 1-eksiup.com
Dövme 2-eksiup.com
Dövme 3-eksiup.com
Dövme 4-eksiup.com
Dövme 5-eksiup.com
Dövme 6-eksiup.com
Dövme 7-eksiup.com
lekesiz zihin
(10.09.18)
Henry Rollins'inkinden yaptır


malheiros
(10.09.18)
Minimal dövme seviyorum:) çok büyük olur


lekesiz zihin
(10.09.18)
goo.gl
Bu, 1 veya 3


encrypted-tbn2.gstatic.com

bu ya da 5

diğerleri çok kötü


2 tostos turan
(10.09.18)
5 diyorum ben.


monogram
(10.09.18)
2


Olric
(11.09.18)
(6)

Evde Ses Kayıt Stüdyosu

MerhabaEvde mini bir ses kayıt stüdyosu kurmak istiyorum, bunun için hangi ekipmanlar lazım bilmiyorum.. ufak bir araştırma yaptım, ses kartı ve mikrofon, bilgisayar programı gerekiyor, muhtemelen 1-2 ekipman daha gerekli diye tahmin ediyorum.. tecrübeli bir arkadaş acaba bana yardımcı olabilir mi?
Merhaba

Evde mini bir ses kayıt stüdyosu kurmak istiyorum, bunun için hangi ekipmanlar lazım bilmiyorum.. ufak bir araştırma yaptım, ses kartı ve mikrofon, bilgisayar programı gerekiyor, muhtemelen 1-2 ekipman daha gerekli diye tahmin ediyorum.. tecrübeli bir arkadaş acaba bana yardımcı olabilir mi? 800tl bütcem var bunun için,bu bütceye mümkün müdür?

Not: Bir arkadaşım için yapıcam kendisinin sesi çok güzel ve ona çok güzel bir sürpriz olacak..
lekesiz zihin
(12.06.18)
Sercan baya bilgili bu konularda: www.youtube.com


kobuzchu kiz
(12.06.18)
800 lira çok az bu işler için, şöyle diyeyim lisanslı bir program bile alamazsın.

bir mikrofon bile alamazsın

bir kulaklık bile alamazsın.

olur da alırsan bile muhtemelen pek işe yaramayan bişey olacaktır.

evet dolar uçtu gitti.

stüdyo olayını geç, arkadaşının ihtiyacı olan başka bişey al.

ev stüdyosunda neler olabilir bakalım

birincisi ses kartı lazım, asio 2.0 destekli olursa windows da kullanır. apple ın core audio sürücüleri var zaten

ikinci olarak mikrofon demişsin, üçüncü olarak kapalı bir stüdyo kulaklığı lazım.

alt yapı falan yapacaksa midi klavye, minimum olarak bunlar.

bi ihtimal bu fiyatlara çıkarsan olabilir

www.compel.com.tr

www.compel.com.tr

www.compel.com.tr

www.compel.com.tr


Photographer
(12.06.18)
O bütçeye olmaz. Satın alacaksan eğer, satın alacağın herhangi bir DAW sadece 800 liranın üzerinde olacaktır zaten. Başka bir sürpriz düşün bence.


fırt
(12.06.18)
ucuz usb bi mikser ve mikrofon alsan heralde en ucuz öyle halledersin. radyo falan olsa her türlü iş görür de ses kayıt olayında ne kadar performans alınır bilmiyorum ama. programı da malum yollardan edincen.

hatta direk usb mikrofonlar da varmış
www.gearank.com


yuto
(12.06.18)
Bu işini görür bence
urun.n11.com


anten
(18.06.18)
Güzel bir sete benziyor,teşekkür ederim


lekesiz zihin
(19.06.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.