Giriş
(7)

engellemek

çoğu kişiye göre çok ilkel bir durum olabilir bu, ben de pek böyle bir durumda kalmamıştım açıkçası. ama çok uzun zamandır bumerang gibi dönen bi iletişim var. aylarca kopuluyor ve baştan baştan bi iletişim, dolaylı çaba yaşanıyor. karşıdan engellemesini rica etmiştim bunların olmaması için ama enge
çoğu kişiye göre çok ilkel bir durum olabilir bu, ben de pek böyle bir durumda kalmamıştım açıkçası. ama çok uzun zamandır bumerang gibi dönen bi iletişim var. aylarca kopuluyor ve baştan baştan bi iletişim, dolaylı çaba yaşanıyor.

karşıdan engellemesini rica etmiştim bunların olmaması için ama engellemedi. inanın niye bilmiyorum, taciz edecek kadar bile mesaj attım engellesin diye. çünkü bu tekrar tekrar iletişime geçiş durumu benim de sinirlerimi alt üst etmişti.

ben kendim engelledim artık. sizce bu karşı taraf için net bir mesaj olur mu? hiç gitmez bitmez nasıl olsa orada gibi baktığınız bi insanın sizi hattına kadar engellemesi bir şeylerin artık dank etmesini sağlar mıydı?
kirazıseviyorum
(01.08.20)
İradeler engel tanımaz yine yazışırsınız


pass
(01.08.20)
Birkaç gün sonra engeli kaldirmazsan bariz bir mesaj vermiş olursun karşı tarafa. Umarım böyle olur.


Karşı tarafa beni engelle demek ayrılıyorsak da ayrıldık de demekten ziyade ayrılmayalım konuşalım demek bence.


pass
(01.08.20)
engellemek ergenlik.
karşı taraftan engellemesini istemek ise :D


dafuq
(01.08.20)
Ben olsam aldırış etmem beklerim,nasıl olsa o engeli kaldıracaksın diye düşünürüm.


duptıs
(01.08.20)
seninle tıpatıp aynı durumda kaldım dün akşam ve ben de engelledim.

karşı taraftakilerin bizi neden engellemediklerini bilmiyorum. tahminim, bence düşündüğümüz kadar iyi niyetli değiller. mesajlarını biriktirip seni savcılığa vermek için kasıtlı açık bırakıyor olabilir. ben de engelledim. tekrar açmayı düşünmüyorum.

amaçları gerçekten bizi şikayet etmek bence. yazmayalım, ve engeli açmayalım, o artniyetli planları içlerinde patlasın.


semitika
(01.08.20)
Rehberinden öylece silip hayatına devam edecek kadar irade ortaya koyamadığının net mesajı. Cılkı çıkmış tipik bir ilişki. Yarın tekrar konuşmak isterse eğer bi başka numaradan aramak zorunda. Ya da belki engellemeyi tam başaramamışsındır, bi bakmışsın sms gelmiş: "özledim".

Hiç asil olmayan davranışlar.


IncredibleMau
(01.08.20)
(1)

macbook için spss

merhaba arkadaşlar, durum malum evlerdeyiz artık.bunca zaman erişebildiğim bilgisayarlarda hep spss vardı. gerek duymamıştık. ama artık evde bana lazım. hiçbir bilgim yok. paralı da olsa sorun değil ben macbook için spss nasıl edinebilirim güvenli ve full içerik ile birlikte. bilgisi olan varsa yard
merhaba arkadaşlar, durum malum evlerdeyiz artık.

bunca zaman erişebildiğim bilgisayarlarda hep spss vardı. gerek duymamıştık. ama artık evde bana lazım. hiçbir bilgim yok. paralı da olsa sorun değil ben macbook için spss nasıl edinebilirim güvenli ve full içerik ile birlikte. bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
kirazıseviyorum
(25.03.20)
Torrentte 24 ya da 25 dolaşıyordu, o olur.
Kurarken dili ve bölgeyi ingilizce yap yoksa kurulmuyor.


(8)

izmir-istanbul özel araçla kaç saat

internet sitelerinde yazan saat değil de bizzat bu yolu gidip gelmiş, çevresinde gidip gelenler olanlara soruyorum.uçak ile gitmek şu an şu kalabalıkta bir de eğitime ara verilmişken kalabalıkla karışmak doğru gelmiyor çekindik. ailemde de yaşlılar var. izmirden özel araçla istanbula gitmem bugün ne
internet sitelerinde yazan saat değil de bizzat bu yolu gidip gelmiş, çevresinde gidip gelenler olanlara soruyorum.

uçak ile gitmek şu an şu kalabalıkta bir de eğitime ara verilmişken kalabalıkla karışmak doğru gelmiyor çekindik. ailemde de yaşlılar var. izmirden özel araçla istanbula gitmem bugün ne kadar sürer?
kirazıseviyorum
(13.03.20)
Knk 2ay once falan geldim, yeni parali yolu kullanmadim, molalari dusersek 8 saat civari sürdü ama 100'u gecmeden geldim araba hayvan gibi yaktigi icin.


stavro
(13.03.20)
Ben paralı yol yapılmadan önce gelmiştim. Osmangazi köprüsünü kullandım tabii. 5 saat sürdü. Biraz hızlı geldim. Özellikle Bursa'dan sonra 150'nin altına düşmedim.


himmet dayi
(13.03.20)
İstanbul derken?
Tuzla mı?
Silivri mi?


Mirket
(13.03.20)
@mirket teknik olarak gideceğimiz yer cihangirde son bulacak.


kirazıseviyorum
(13.03.20)
Eski yol ve Osmangazi köprüsü kullanılıp İstanbul'da anormal bir trafiğe takılmadığını varsayarsak 8 saat.
Paralı yoldan gidersen gaz pedalına ne kadar abandığına bağlı olarak değişir.


Mirket
(13.03.20)
yazın kuşadası'ndan yeni yol ile (kemalpaşa'dan girmiştim, osmangazi'den geçtim) ümraniye'ye 5 saatte geldim. yaklaşık 530 km, neredeyse 120 km/h fix.


8 saat çok uzun. yoğunluğa göre değişir ama yeni yoldan maximum 5-6 saat, eski yoldan da 7 saat sürer. sanırım yakında bende araç ile kaçacağım senin gibi.


surprise
(13.03.20)
Edit: osmangazi kullanmadim.


stavro
(13.03.20)
(1)

iphone taksit olanakları var mı

bayadır telefon değiştirmiyorum, mecbur kalmak üzereyim. hiç takip de edemedim yeni iphonelara taksit olanakları sunan yerler var mı? bilgisi olan var mı yeni alan arkadaşlar ya da
bayadır telefon değiştirmiyorum, mecbur kalmak üzereyim. hiç takip de edemedim yeni iphonelara taksit olanakları sunan yerler var mı? bilgisi olan var mı yeni alan arkadaşlar ya da
kirazıseviyorum
(04.01.20)
banka kredisi ve evkur haricinde yok. her türlü peşin fiyatından daha pahalıya alırsın. çünkü taksit yasak.


jelly bear
(04.01.20)
(7)

Christmas için bana ne aldın sorusu

Christmas için bana ne aldın sorusu nasıl sorulur. İngilizce bilmeyen biri değilim ama soru kalıbına ihtiyacım var native gibi nasıl sorabiliriz sıfır hatalı bi soru istiyorum ama. Yardımcı olabilecek var mı
Christmas için bana ne aldın sorusu nasıl sorulur. İngilizce bilmeyen biri değilim ama soru kalıbına ihtiyacım var native gibi nasıl sorabiliriz sıfır hatalı bi soru istiyorum ama. Yardımcı olabilecek var mı
kirazıseviyorum
(15.12.19)
what did you get me for Christmas?

de geç.


AlsterWasser
(15.12.19)
Where is my Christmas gift?


prole
(15.12.19)
what did you get to me for Christmas?


xrated
(15.12.19)
hepsi çok kaba.
illa sorman gerekiyorsa ve SAMİMİYSEN did you get me anything for christmas denebilir ki bu bile kabadır. sorulmamalı yani.
evet ingilizim bir süredir.


ozdek
(15.12.19)
where is my gift for xmas?


exlibris
(15.12.19)
What have you bought for me for Xmass?


Oscar
(16.12.19)
what is my christmas gift?


baldur2
(19.12.19)
(11)

torrent suç mu

herhangi bir vpn kullanmadan indirme yapmak suç mu film vs. üyeliklerden izliyordum hiç kullanmadım yıllardır son durumdan haberim yok açıkçası
herhangi bir vpn kullanmadan indirme yapmak suç mu film vs. üyeliklerden izliyordum hiç kullanmadım yıllardır son durumdan haberim yok açıkçası
kirazıseviyorum
(02.12.19)
Türkiye'deyseniz bir şey olmuyor da yurtdışında para cezası falan var.


bahoho
(02.12.19)
Teknik olarak dünyanın her yerinde suç evet. (bkz: Copyright)


fxinturevi
(02.12.19)
aslında türkiyede de suç. hatta bununla ilgili bir yasa çıkacaktı fakat ne oldu bilinmiyor.

ben şundan eminim, telif hakkı olan her torrent için kullandığımız isp'lere şikayet maili geliyordur. Fakat türkiye'de bununla alakalı cezalandırma mekanizması olmadığı için bize bu şikayetler ulaşmıyor.

Torrent kullanmak suç değildir. Telif hakkı olan herhangi bir dosyayı indirmek suçtur.


false pretension
(02.12.19)
suç. bizim ofise torrentten film indirildiği için bir film şirketinden ihtar yazısı gelmişti. şirket ayağa kalktı kim indirdi vb diye. adamlar devam ederseniz mahkemeye vereceğiz vb yazmışlar.


Tears of Devil
(02.12.19)
Torrentçiler Seedbox kullanıyorlar zaten. Ev bağlantısından paylaşanlarda mutlaka vpn veya tor üzerinden bağlıdır.


malheiros
(02.12.19)
torrent teknoloji olarak suc degil. torrent dedign sey p2p veri paylasma altyapisi. ama sen bu teknoloji uzerinden illegal dosyalar paylasirsan yada indirirsen suc. email, GoogleDrive, Facebook uzerinden film paylasirsan da suc. bu eylem bu platformlari illegal yapmaz.


crucio
(02.12.19)
Abi nasıl suç olabilir nasıl yakalayacaklar, yurtdışındaki insanlara şifreli rar dosyasında şifreli isimle paylaşsınlar. Başka bi platformda da şifreleri versinler. Bunu da ben mi söyleyim..


Hakan1980
(02.12.19)
teknik olarak legal değil ama pratikte hak sahiplerinin takip edip işi ilgili makamlara götürmesi gerekiyor. örneğin 20-25 senelik kıyıda köşede kalmış filmin yapımcısı dağıtıcısı neden uğraşsın bunun torrent'ini paylaşanlarla, avukat bedeli muhtemelen satılacak dvd bluray'den daha fazla yani... tersine eski oyunlarda, film, kitap serilerinde vs. göz bile yumuyorlar, serinin yeni ürünlerine ilgiyi arttırabiliyor çünkü. bedavaya reklam bir nevi.

kısacası son sene içinde çıkan ve arkası sağlam şeyleri torrent'ten çekmek özellikle bazı ülkelerde çok yüksek ihtimalle sıkıntı yaratır çünkü oralarda ipin ucunu bırakmıyor adamlar. bizimki gibi memlekette o iş zor. aslında zorluğundan değil de uğraşan pek olmuyor (gideri gelirinden fazla zaar). belki yerli yapımcılar.


Vallahi eski seyleri indir bahane olarak da orijinalini bulamadim dersin


baldur2
(03.12.19)
Torrent bir veri paylaşım teknolojisidir crucionun dediği gibi. İnternetten Torrent ile indirebileceğiniz onlarca ücretsiz yazılım var. Suç olan şey telif haklı bir dosyayı indirmek. Bunu online dizi izleme sitesinden de yapsan, torrentten de yapsan, dropboxtan da yapsan suç.

Torrenttin gündemde olmasının bir başka sebebi, bi torrenti seed eden herkesin IP'si belli, böyle olunca daha Avrupada telif hakkı sahibi dava açabiliyor, açtığı davayı da dosyayı yasadışı indirmek üzerinden değil de yasadışı paylaşmak üzerinden açıyor. Dolayısıyla cezası daha büyük oluyor.


Haldamir
(03.12.19)
teknik olarak suç olan içerik indirmek değil, içerik paylaşmaktır. ancak torrent p2p bağlantı yapısı kullandığı için dosya indirirken aynı zamanda da başkaları ile paylaşırsınız (başkası sizden veri alır). o yüzden torrent kullanmak her halükarda suç kapsamına girer. onun yerine tek link indirmeye çalışın. özellikle güncel film ve diziler için ben megaddl.co'yu kullanıyorum. reklam engelleyici ile kullanırsanız doğrudan mega.nz üzerinden indirme linklerine ulaşabilirsiniz siteden. reklam engelleyici yoksa aracı sitelerden geçerek indirme linkini bulursunuz.


shadowfollower
(03.12.19)
(17)

aldatılıyorum hissiyle baş çıkma

Bir önceki ilişkim kopma sürecinde erkek arkadaşımın başka birisi ile sevgili olmasıyla sonlanmıştı. Biri olduğunu hissetmeme rağmen somut kanıtım yoktu. Geçen sene bu zamanlarda gerçekten bana çok değer verdiği belli olan ve bana emek veren biriyle bir şeylere başladım. İki ilişkimin arası aşırı ya
Bir önceki ilişkim kopma sürecinde erkek arkadaşımın başka birisi ile sevgili olmasıyla sonlanmıştı. Biri olduğunu hissetmeme rağmen somut kanıtım yoktu.

Geçen sene bu zamanlarda gerçekten bana çok değer verdiği belli olan ve bana emek veren biriyle bir şeylere başladım. İki ilişkimin arası aşırı yakındı ve ona iyi olmadığımı beni anlamasını söylüyordum. Çok sabır gösterdi. Benden hiç iyi şeyler görmese de hiç kötü davranmadı. Ama benim bu huysuzluklarımın ve tavrımın düzelmemesi onun da artık sabrım taşıyor demesine sebep oldu. Benden vazgeçmedi ama yine de eskisi gibi ilgilenmiyor. Çünkü bana güveninin gittikçe düştüğünü ve tarafımdan kırıldığını söyledi.

Ben de ister istemez bazı hareketlerini biri mi var diye yorumlamaya başladım. Birkaç kere açıkça sordum daha doğrusu saldırdım resmen. Bunun onu çok rahatsız ettiğini fark ettim. Ne zaman böyle birisi oldun gibi şeyler söylediğinde de üzüldüm.

Şimdi ne olsa biriyle flört ediyor biri var beni aldatıyor gibi gerilim yaşıyorum. Ne yapsa ama. Belki aldatıyor belki aldatmıyor bilemem ama yine de sürekli buna göre öfkelenip sapık gibi kadınları incelemenin hastalıklı olduğunu hissediyorum. Bunla nasıl başa çıkılır? Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Benim ona karşı tavrıma başkası olsa değil 1 sene 1 ay kimse dayanmazdı. Sürekli sözler verdim tutmadım. Aylarca görüşmedim. Çok ciddi bir süreç. Bunların onu bana karşı kapattığını düşünmek yerine aldatıyordur diyorum sürekli. Ya da sevmiyor diyorum. Tüm huzurum kaçıyor.

Gerçekten ne yapacağım bilmiyorum.
kirazıseviyorum
(15.11.19)
O adam gurursuz, karaktersizin teki. İstenmediğini bile bile bu kadar yapışmasının başka bir açıklaması olamaz. Bitir artık.


Kime yapıştım? İkisi farklı insanlar


kirazıseviyorum
(15.11.19)
Yeni ilişkiyi ellerinle bok etmişsin gibi duruyor. Bu saatten sonra düzelebilecekmiş gibi gelmedi bana.
Sen bir şeyi alıp bir yıl boyunca her gün duvara vurursan, bir yılın sonunda artık çalışmayacak duruma gelir. Öyle de olmuş. Gayet doğal. Bu saatten sonra aldatmak aldatmamak, bir önemi kalmamış. Sizin ilişki bitmiş gibi görünüyor.

(bkz: fazla naz aşık usandırır)


aldatıyordur. Sen de aldat.


lisw
(15.11.19)
her insanın %80 sudan oluştuğunu, yaşamın evrendeki en sınırlı kaynak olduğunu ve yaşayan bir organizma olarak zaten kısıtlı olan zamanını bu şekilde heba etmenin hiç mantıklı olmadığını kavramış olabilir, her canlı bir yerde bu aydınlanmayı yaşar, ben olsam bu aydınlanmayı çok önce yaşardım ki yaşadım, siz de yaşayın, hayatınıza bakın.


Eski sevgilinin yaşattığı travmayı yeni sevgiline bok gibi davranarak ondan çıkarmaktan vazgeç.


adama yazik cok acidim ona. seviyorsan birak bari normal bi hayat yasasin garip.


in vino veritas
(15.11.19)
En büyük derdiniz bu olsun.
Kendinizi tanıyıp mutlu olmanın, karşındakine güven duymanın aslen kendi iç dinamiklerinizden kaynaklandığının farkında olmalısınız.
Yeni bir sayfa açın, önce kendinize güvenin, kendinizle vakit geçirin, hayatı yaşayın, ondan sonra gerekli olgunluğa ulaşmaya başlayınca ikili iliskilere adım atarsınız. Kişilere fazla bel bağlamak işin çözümü değil sorunun kaynağıdır.


Bir kere bile kendini düzeltmekten ve iyi davranmayı istemekten bahsetmemene bakılırsa başkası yüzünden değil senin yüzünden soğumuştur. Hem üstüne basa basa “kötü davranıyorum” diye tekrar tekrar anlatıyorsun hem de neden gidiyor diye şaşırıyorsun.


Doktora git. Adamı da rahat bırak derim.


hasmetizm 2046
(15.11.19)
doğrudan soruna cevap değil fakat twitter'da yazan bir psikoterapist var, bu konular üzerine de birşeyler yazdığı oluyor belki göz atarsan sana uygun üzerinde düşünmen için tavsiyeler bulabilirsin

twitter.com


freebird5406_2
(15.11.19)
Bu kişiyle tam anlamıyla bir ilişkin var mı yok mu anlamadım açıkçası. Kendine şunu sor: güvenini daha çok kazansa, sende ulaşabileceği yeni şeyler var mı? Bu kişinin güvenine neden ihtiyacın var? İlişkide yeni bir aşamaya geçmek mi yoksa o yanında değilken, seninle daha az ilgileniyorken de huzurlu olabilmek mi? İkinizin de ilişkinin neresinde olduğunuza dair farklı cevapları olabilir. Sen hala kaprislerine tahammül bekleyecek kadar yolun başında hissediyorken kendini, o bu noktayı çoktan geçmiş olabilir. Sana tavır alabilir, cezalandırmak isteyebilir..


IncredibleMau
(15.11.19)
Genel olarak şunu yazayım: kendimi tabii ki düzeltmek istediğim için bunu sormuştum biraz da. Adam hala benimle beraber. Bir kere bile bitsin demedi, bitirip duran ben oldum. Bu hareketlerimin üzerine de sürekli sen hazır değilsin, hazır olursan buradayım gibi şeyler dedi. Geri dönmek istediğimdeyse hiç hayır demedi.

Şimdi artık bana katlanamıyor farkındayım. Ben de güvenmek ve sevmek istiyorum. Şüphelenmek istemiyorum. Bir yandan da ya geçen seferki gibi kandırılıyorsam birine giderse bi anda gibi gerilimler yaşıyorum.

Kötü eleştirilerinizde haklısınız. Ama ne yazık ki en büyük endişem birileri mi var gibi şeyler hep.


kirazıseviyorum
(15.11.19)
cevapların çoğunu okuyamadım, ama özetle "geçmişi bırakabilmek" işini becermen gerekiyor.
yani olayları ve kişileri ayırıp kendi parantezleri içinde değerlendirebilmelisin.
ayrıca aldatılmak da nedenleri olan bir şeydir.
en büyük korkun aldatılmaksa, aldatılırsın.
hak ettin demiyorum yalnız, bir nüans var söylediğim şeyde.
aldatılmakla ilgili korkuların ya da bir şekilde o konuyla ilgili bir odağın varsa, seni aldatacak insanı çıkartır hayat karşına.
dolayısıyla bir süre sonra yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan çıktı hesabı, aldattığı için mi korkuyorsun, korktuğun için mi aldatılıyorsun bilemez hale gelirsin.

bu eğer patolojik seviyeye ulaştıysa, ki ulaşmış zaten, ayrıca ailende ya da çevrende etkisi altında kalmış olabileceğin bir aldatma olayı yaşandıysa, bu konuyla ilgili sabit fikirlerin varsa psikolojik destek, aile dizimi ya da benzeri bir yardım almanı tavsiye ederim.
yani konu burada şimdiki sevgilinden ziyade, senin bilinçaltındaki aldatılma konusu.
bunu çözmeden, her ilişkinde aynı şeyi yaşarsın, sadece insanlar değişir.


blatta hiberna
(15.11.19)
İlişkinizde sana eskisi gibi davranması asla mümkün değil çünkü sana olan sabrını tüketmişsin belli ki. Sevse de güvense de artık belki de en ufak bir hareketinde büyük tepkiler vermeye başlayacak belli ki. Bu da senin ya bir şeyleri sürekli içine atmana sebep olacak ya da içine atmadığında da karşı tarafın seni kırmasıyla sonuçlanacak düzelir diye düşünüp kendini iyice bağladığın takdirde. Sen ilişkideki sınırı birbirinize nasıl davranmanız gerektiğinin sınırını koruyamamış ve hatta fazlasıyla da aşmışsın bence. Eskisi gibi olmayacak asla sana kötü davranması da bu sefer tipik türk kızı olarak senin ona bağlanmana ve bu sefer de karşı tarafın senin bağlanmanla daha da rahatlamasına sebep olacak. Bu davranışlarını komple bırakman ve adamı da küçük tribine nazına katlanabilir hale getirmen lazım bence şu an o durumda değil gibi anlattıklarından ve bunu yapmak epey zor bir iş gerçekten olgun birisi olman lazım. Trip vb hiçbir ilişkide normal değil trip atmak yerine mesela rahatsızlığını bağırmadan kibarca söylemeyi öğrenmen gerek aksi halde sonu ayrılık çok fazla bağlanmadıysan ve ben bu dediklerini yapamam dersen ileride üzülmemek için ilişkiyi sonlandırman daha iyi olur. Şu an en tehlikeli aşamadasın üstelik. Aldatır veya aldatmaz kimseye güven olmaz bu sorular hiç bitmez ama bu sorularla kurgularla ilişki biter her iki türlü de ortada bir bitiş olacaksa en azından fark edene kadar güzel şeyler yaşamaya bak hem bu aldatma kaynaklı bir sonlanmanın önüne de fazlasıyla geçer. Hayatında seni üzenlerin acısını hayatına yeni aldıklarından çıkaracaksan ya hayatına düzelene kadar birini alma ya da kimseye kötü davranma. Bunun acısını da senden çıkarır net.


olga
(15.11.19)
fazla naz etmişsin usanmış adam neden usandı diyorsun ve üzerine hala adama çemkiriyorsun haksızsın bir süre ilişkilerden uzak dur.


basond
(15.11.19)
@blatta hiberna +1


heidi'nin dedesi
(15.11.19)
(2)

Vpn ile paypal mümkün mü

Soru başlıkta
Soru başlıkta
kirazıseviyorum
(08.10.19)
eğer vpn bulunan ülkede bir banka hesabınız varsa, mümkün.


Başka bir ülkede banka hesabın varsa zaten vpn'e de lüzum yok. Doğrudan kullanırsın.


(3)

En güvenilir euro transferi

Merhaba bu konuda kör cahilim lütfen bunu hesaba katarak yardımcı olun. Birine 75 euro ödemem gerekiyor paypal da yok malum türkiyede. Bunu karşıya kesintisiz zararsız nasıl yapabilirim bilen var mı?
Merhaba bu konuda kör cahilim lütfen bunu hesaba katarak yardımcı olun. Birine 75 euro ödemem gerekiyor paypal da yok malum türkiyede. Bunu karşıya kesintisiz zararsız nasıl yapabilirim bilen var mı?
kirazıseviyorum
(07.10.19)
ben transferwise kullandım biçok kez. kuru çok iyi ve komisyonu az. fiyatlara bi bak.

transferwise.com

referans linkim: transferwise.com


sttc
(07.10.19)
transferwise en uygunu idi yakın zamana kadar.


basond
(07.10.19)
(2)

endoskopi giyinik mi yapılıyor?

merhaba, daha önce hiç endoskopi geçirmedim. ama kendimi hazırlamak amacıyla bunu bilmek istiyorum. kıyafetler çıkarılıyor mu endoskopi esnasında? yoksa giyinik mi uyutuluyoruz. bilgisi olan paylaşabilir mi?
merhaba, daha önce hiç endoskopi geçirmedim. ama kendimi hazırlamak amacıyla bunu bilmek istiyorum. kıyafetler çıkarılıyor mu endoskopi esnasında? yoksa giyinik mi uyutuluyoruz. bilgisi olan paylaşabilir mi?
kirazıseviyorum
(26.05.19)
Giyinik oluyosun, ağızdan giriyor, kıyafetlik bişey yok. Bayıltmayacaklarsa, tedirginsen şöyle söyliyim yardımcı olur: kendini bir şey yiyormuş gibi hissetmeye çalış, boğazından geçen şeyi garipseme ve yabancılama, kalın bi makarna falan yediğini düşün, konsantre ol. Böylece öğürmeni engelliyceksin ve hiç tahmin etmediğin kadar kolay olacak.


cosmicgadin
(26.05.19)
Kötüye göre kolay tabi. Yoksa pek hoş bişey değil :)


cosmicgadin
(26.05.19)
(4)

macbook ve telefon numarası bağlantı kesme

merhaba,telefon numaramı bi şelilde macbookla eşleştirdim ve aramalar oraya da geliyor facetime ve normal arama ve mesaj. ama bunun olmasını istemiyorum. tel no’su ile bağını nasıl kesebilirim?
merhaba,

telefon numaramı bi şelilde macbookla eşleştirdim ve aramalar oraya da geliyor facetime ve normal arama ve mesaj. ama bunun olmasını istemiyorum. tel no’su ile bağını nasıl kesebilirim?
kirazıseviyorum
(20.01.19)
Bu bende kapalı ama yine de geliyor belli ki


kirazıseviyorum
(20.01.19)
Facetime geliyor arama da geliyor o kapalı ama


kirazıseviyorum
(20.01.19)
iphone ayarlarindan telefon bolumune gidin. Orada diger cihazlarda aramalar gibi bir sey var (calls on other devices) onu deaktif duruma getirin bir daha olmaz.


(2)

kiralık ev bakmak için hangi siteleri kullanıyorsunuz?

sb.bilindik dahi olsa yazar mısınız tercihlerinizi
sb.

bilindik dahi olsa yazar mısınız tercihlerinizi
kirazıseviyorum
(12.06.18)
Ben baktigim zamanlar sahibinden.com a bakiyordum sadece.


stavro
(12.06.18)
Hurriyet emlak


fasulyek
(12.06.18)
(2)

İç hatlar thy son check in hakkı (acil)

Hiç böyle ucu ucuna başıma gelmediİç hatlarda en son nasıl kaç dk kala check in hakkım var?uçuş hakkını kaç dk kala kaybediyorum bilen var mı?
Hiç böyle ucu ucuna başıma gelmedi
İç hatlarda en son nasıl kaç dk kala check in hakkım var?
uçuş hakkını kaç dk kala kaybediyorum bilen var mı?
kirazıseviyorum
(19.05.18)
www.turkishairlines.com

45 dk once bitiyor.


ykyt
(19.05.18)
45


red g
(19.05.18)
(3)

black mirror ile ilgili

bilmiyorsam düzeltin her bölüm ayrı bir konuydu diye hatırlıyorum, ilk sezonu izlemiştim. şimdi arada izlemediğim bölümler varken yeni sezonu izleyebilir miyim? bi anlamama durumu yaşar mıyım? black mirrorcılara soruyorum...
bilmiyorsam düzeltin her bölüm ayrı bir konuydu diye hatırlıyorum, ilk sezonu izlemiştim. şimdi arada izlemediğim bölümler varken yeni sezonu izleyebilir miyim? bi anlamama durumu yaşar mıyım? black mirrorcılara soruyorum...
kirazıseviyorum
(01.01.18)
sezonların son bölümleri o sezonun önceki bölümlerine ekşici tabiriyle "selam çakıyor". onun dışında bölümler/sezonlar arasında herhangi bir bağ yok.


nrmnm
(01.01.18)
İzlenir


jamiro
(01.01.18)
@nrmnm +1 "easter egg"leri kaçırıyorsun. Sadece sezon finali değil bu arada. Başka bölümlerde de oluyor arada. Bu arada sezon boyunca inceden gösterilen, arka planda işlenen şeyler oluyor, sezon finalinde. İzlemek büyük sıkıntı yaratmaz.


nawar
(01.01.18)
(4)

Kiliselerle ilgili soru

İzmirde herhangi bir kiliseye öylesine girip soru falan sorabiliyor muyuz? Oturabiliyor muyuz
İzmirde herhangi bir kiliseye öylesine girip soru falan sorabiliyor muyuz? Oturabiliyor muyuz
kirazıseviyorum
(18.05.17)
aciksa evet, kapaliysa patrikhane izniyle actirabilirsiniz makul gerekceniz varsa.


ateistanbul
(18.05.17)
evet. gittim daha önce. karşıyakada kilise sokağındakine.


veritaslibertas
(18.05.17)
Katolik kilise ziyarete giden başörtülü arkadaşları almamıştı içeriye. Katolik olana gitmeyin bence ilk etapta, çok katılar.


lovemyself
(18.05.17)
Gidebilirsiniz.karsiyaka kilise sokagindakine bende gitmistim


delicevat
(18.05.17)
(4)

oy verip imza atmayı unutmuş olabilir mi birisi

mümkün müdür
mümkün müdür
kirazıseviyorum
(16.04.17)
Kimliğini falan alırken sonrasında imza atıyorsun, zaten görevliler uyarır öyle bir durum olursa işleri bu.


syd
(16.04.17)
Görevliler uyuyorsa mümkün. Bana hemen hopopopop imza deyip önüme atladılar.


dissendium
(16.04.17)
oy vermeden imza attırıyolar. yaptırmadıysa evet olabilir.
bizim sandıkta oy kullanmadan önce attırdılar. sonra unutulur diye belki


cekilmis gayfe
(16.04.17)
imza oy kullandıktan sonra atılır,
unutulmuş olması mümkündür. bu durumda, yani zarf sayısının imza sayısından fazla olması durumunda eksik imza sayısı kadar zarf rastgele seçilerek açılmadan imha edilir.


luchetti
(16.04.17)
(2)

Ellerle yağlı boya tablo yapan isimler var mı yapılır mı

Cahil bir soru ile karşınızdayım. Elle çalışılan tablolar var mı? Elle yağlı boya tablo yapmak tuvale çalışmak çok mu imkansız?
Cahil bir soru ile karşınızdayım. Elle çalışılan tablolar var mı? Elle yağlı boya tablo yapmak tuvale çalışmak çok mu imkansız?
kirazıseviyorum
(13.04.17)
yetenek sizsiniz de yapanlar vardı
ama kursu vs var mı bilmem


basond
(13.04.17)
çok var

finger painting, finger oil painting anahtar kelimeler

www.google.se


senolll
(13.04.17)
(2)

iphone birden tüm fotoları sildi

saklama alanı doluydu bayadır ucu ucunaydı. bi anda bi kapandı açıldı tüm fotolar gitmiş. bomboş galeri. hiçbir yere de yedeklemedim. ya bu nasıl olur? hiç başına gelen var mı?
saklama alanı doluydu bayadır ucu ucunaydı. bi anda bi kapandı açıldı tüm fotolar gitmiş. bomboş galeri. hiçbir yere de yedeklemedim. ya bu nasıl olur? hiç başına gelen var mı?
kirazıseviyorum
(05.03.17)
Appstore kullanıcı adımı ve şifremi sıfırlayınca kişi kisteme kadar silinmişti. Kişi listeniz silindiyse belki bu sebepten dolayıdır.


powerpufgirl
(05.03.17)
"iphone deleted all photos by itself" diye arattım. yalnız değilmişsiniz. bellek dolmaya yakınken olmuş çoğu da. ancak çözümü bulamadım.


sporty
(05.03.17)
(3)

gece salon ışığı kuvvetine göre gündüzü andırabilir mi?

biliyorum başlık biraz anlamsız olmuş olabilir. şunu demek istedim aslında:arkadaşım gece yarısı bir foto atıyor salonda evinden oda öyle aydınlık ki sanırsın gündüz vakti. böyle yanılsama verecek, veren ışıklar var mı? filtre kullanmıyor yani ama gün ışığı evine doluyormuş gibi aydınlık. beyaz ışık
biliyorum başlık biraz anlamsız olmuş olabilir. şunu demek istedim aslında:

arkadaşım gece yarısı bir foto atıyor salonda evinden oda öyle aydınlık ki sanırsın gündüz vakti. böyle yanılsama verecek, veren ışıklar var mı? filtre kullanmıyor yani ama gün ışığı evine doluyormuş gibi aydınlık. beyaz ışıklar mı böyle oluyor? arkadaşıma da soramam çünkü şu an teknik olarak ulaşacağım bir insan değil. bilgisi olan anlayan var mı?
kirazıseviyorum
(05.03.17)
filmler normalde gündüz evlerde filan çekilmiyor. genelde kapalı stüdyoda çekiliyor. oradan yürüyerek ışıklandırma ne kadar farkettiriyor anlayabilirsiniz.

hatta ben çok beğeniyorum bu örneği. suits dizisini sevenlr belki beğenir.

blog.birchbox.com


kurnaz
(05.03.17)
çok kaliteli ampüller var. kaç watt olduklarını bilmiyorum. salonumuz için kullandığımız ampül çok yetersizdi, 35 liralık bir ampül tavsiye etti elektrikçi. 35 liraya ampül mü olur amk dedim içimden. taşak geçmek için de garantisi var mı bari dedim. 8 yıl garantili dedi. ciddi ciddi 8 yıl garantili ampül varmış. o ampül işte gündüz gibi yapıyor :) koçtaş'ta falan kaliteli ampüller var, görevlilere danış anlatırlar.

edit: bu arada beyaz ışık.


burty
(05.03.17)
(4)

Nispetiye caddesine en yakın acil

Nerede? Nereye götürebiliriz taksiyle hemen
Nerede? Nereye götürebiliriz taksiyle hemen
kirazıseviyorum
(27.11.16)
liv , acilden girince özellere artık para ödenmiyor . geçmiş olsun


gokch3
(27.11.16)
Teşekkürler çok


kirazıseviyorum
(27.11.16)
acıbadem var cadde üstünde.


klassno
(27.11.16)
Acıbadem daha yakın sanki


kirazıseviyorum
(27.11.16)
(2)

instagram story

ekran görüntüsü alan görünüyor mu? ben görünmüyor diye biliyorum ama bi kişi ısrarla görünüyor diyor. öyle bi güncelleme mi geldi anlamadım?
ekran görüntüsü alan görünüyor mu? ben görünmüyor diye biliyorum ama bi kişi ısrarla görünüyor diyor. öyle bi güncelleme mi geldi anlamadım?
kirazıseviyorum
(27.10.16)
yok oyle bi ozellik simdilik.


ocaan
(27.10.16)
yok öyle bir şey, snapchat'te var intagramda da olur bence yakında.


in vino veritas
(27.10.16)
(19)

sarışın bir kadına bu elbise al/alma

fotodaki kadın gibi saçlarım da zaten ten olarak da benzeriz. bu elbise hakkında ne düşünüyorsunuz?klişe olmasın zarif olsun şık olsun dedim şimdilik en modern ve güzel bu geldi. ne kadar çok fikir o kadar işime gelir.
fotodaki kadın gibi saçlarım da zaten ten olarak da benzeriz. bu elbise hakkında ne düşünüyorsunuz?

klişe olmasın zarif olsun şık olsun dedim şimdilik en modern ve güzel bu geldi. ne kadar çok fikir o kadar işime gelir.
kirazıseviyorum
(04.07.16)
al da memintolar çok açıkta değil mi :/


mattiadestro
(04.07.16)
bence çok hoş.


pangea
(04.07.16)
bence de hoş


rakicandir
(04.07.16)
Bu elbise bazı yerlere ağır gelebilir veya gereksiz yere cok dikkat çekebilir yerine göre. Ama al bence, güzel elbise


anily
(04.07.16)
Ben mi geri kafalıyım bilemedim, biraz altta teninizi gösteriyor havası var, bu da benim hoşuma gitmez doğrusu. Yine de ortama bağlı. (Oscar törenlerinde filan giyiyorlar ya böyle şeyler ondan dedim).


firez
(04.07.16)
@mattiadestro

göğüs kısmı endişelerimden biri ama ortamda sırıtmaz gibi geliyor.

@firez
bilemiyorum ona çok dikkat etmedim :/


kirazıseviyorum
(04.07.16)
bence çok iyi.


lonelyman
(04.07.16)
Güzel ama transparan gibi duruyor.Yani transparan sanırım tam anlayamadım. Eğer öyleyse Oscar töreni filan değilse ortam kaldırmayabilir.


neferkitty
(04.07.16)
Alma.


bigbadabum
(04.07.16)
Bence bu elbisenin yakismasinda kriter sac renginden ziyade vucut yapisi olmali. Cok guzel bir fizigin varsa al tabi guzel elbise. Gogus yapin da onemli. Giyecegin yere de uygunsa al.


aquarium
(04.07.16)
Öndeki dekoltenin neredeyse göbeğe kadar inmesi elbiseyi basit gösteriyor. Hem dantel hem o saçma dekolte olmamış diyorum. Düz ve mat bir kumaş olsaydı koyu renk düşüncem farklı olurdu veya bu elbise yere kadar olsaydı. Ama hem straplez hem dantel hem açık renk hem gereksiz basit bir dekolte, hepsi birlikte çiğ duruyor. 30k.


dekolte fazla açık


Zarif değil.


Bence elbise güzel ama renk uymamış bence. Gri renk yine olur ama grinin bu tonu galiba kadının sıcak alt tonu ile ters düşmüş galiba, ya da ne olduğunu anlayamadığım, gözümü rahatsız eden bir renk uyumsuzluğu var. Örneğin, şunlar sorunsuz gri-sarışın ilişkisinde
www.celebritystyleguide.com
prettyandcleverdotnet1.files.wordpress.com
Ama bunun niyeyse tonu rahatsız etti.

Bir de nerede giyeceğine de bakar. Düğünse kaldırır.


aychovsky
(04.07.16)
Bence bile çok iddialı. Ki bu konuda gavat dedikleri erkeklerdenim. Dekolte çok derin, bir de içi bütünüyle gösteriyor gibi. İçine bir şeyler giyerek kamufle edebilirsin sanırım ama memintolar çok açık. :)


yirmisantim
(04.07.16)
sağlam meme lazım bunun için.


Dekoltenin fazlası her zaman bayağı duruyor, bana göre zarif değil. Kumaşı ve rengini de beğenmedim. Sarışınları böyle renkler çok soluk gösteriyor.
Al-alma diyemem, beğendiysen al tabii.


peggy
(04.07.16)
alma


seyduna6687
(04.07.16)
üzdü :/


kirazıseviyorum
(04.07.16)
(12)

hangisini alayım

pembe ya da yeşil olarak belirtebilirsiniz. ya da kısaca p, y ...falan.
pembe ya da yeşil olarak belirtebilirsiniz. ya da kısaca p, y ...falan.
kirazıseviyorum
(03.07.16)
pembe


fakyoras
(03.07.16)
Pembeyi sevdim,daha şık ve kullanışlı bence renk olarak. Rengi solduğunda da daha tatlı duracağı kanaatindeyim yeşile.kıyasla.


Pembe olan. Yeşili herkesin ayağında bu sene.


fraise
(03.07.16)
ikisi de aynı şey değil mi?


@i ve been m.

değil ya renk kısmına önem veriyorum. model aynı olsa da...


kirazıseviyorum
(03.07.16)
İkisi de çok çirkin ama illa biri olacaksa pembe.


grgn
(03.07.16)
Pembe


pembe


lolita
(03.07.16)
p


Ufuk
(03.07.16)
ikonik stan smith tasarımındaki renk yeşil olduğu için bence yeşili almak daha iyi, ama pembeyi de beğendim.


whimsical
(03.07.16)
yeşil daha güzel duruyor bence, pembe olunca çok aynı ton olmuş, renk farklılığı belli oluyor yeşilde


(17)

demek bensiz ifşa! en güzel ifşalar hangileri kaçırdım??

linkleri aşağı bekliyorum....
linkleri aşağı bekliyorum....
kirazıseviyorum
(04.06.16)
valla ben sildim kusura bakma ;_;


shotgunwoman
(04.06.16)
Bir çok kişi siliyor.


teritori
(04.06.16)
:(((((


kirazıseviyorum
(04.06.16)
ben baştan söyliyim hiç biri senden güzel değildi.


baba jo
(04.06.16)
ne varsa eskilerde var yine kiraz, bi şey kaçırmış sayılmazsın ^^


devilred
(04.06.16)
ben özelden yaptım :-)


mza
(04.06.16)
ya bi iyi başlar gibi oldu, 2-3 güzel kız çıktı falan sonra çabuk söndü. sevmedim ben.


@baba jo <3


kirazıseviyorum
(04.06.16)
En güzel eylüldü. Alpayın eylülde gel diye şarkısını söylüyorum. Birileri milf demiş üzdünüz kızı. Yazık size.


Goddard
(04.06.16)
köstebek kurabiye, izninizolursatahtinizatalibim ve shotgunwoman güzel kadınlar.
disardayim ve yirmisantim'i çok merak ediyordum, görmüş oldum.
g7mor karizma.
hobareyy aynı fotoğrafı 2.'ye paylaştı, olmadı.
dartdevil iyi birine benziyor.
Genel olarak erkekler çok kasıntı fotoğraflar atmışlar.


kadınlar genel olarak güzeldi ama erkeklerde her zaman olduğu gibi hayal kırıklığı yaşadım. bir kere de şöyle bill skarsgard'a benzeyen birileri çıksın ifşa yapsın gözümüz gönlümüz açılsın.. yok :/


and the oscars go to
dişi birey: köstebek kurabiye
erkek birey: mimarbasi


dene
(04.06.16)
Dusbeg in meme ucu vardı ama sildirdi galiba.


piremses
(04.06.16)
Erkekler takoz gibiydi. 3-4 tane guzel kiz vardi.


stavro
(04.06.16)
@vedat
abi sağol. eyvallah :-)


mza
(04.06.16)
senin gibisi gelmedi... :d

@douchebag www.youtube.com


mattiadestro
(04.06.16)
normalde birileri arşivlerdi ifşaları ama bu kez kimseden ses yok :=)


tosunpasa
(05.06.16)
(1)

crime library gibi site

var mı o kapanmış bayadır bakmıyordum.
var mı o kapanmış bayadır bakmıyordum.
kirazıseviyorum
(08.04.16)
Site arşivi var burada: web.archive.org*/crimelibrary.com
Şuradan da bir şeyler çıkabilir: www.reddit.com


pike
(08.04.16)
(1)

etimoloji - kitap

özellikle bu yunanca ile ilgili ya da genel olarak kelime köklerini anlatan inceleyen güzel bir kitap öneriniz var mı
özellikle bu yunanca ile ilgili ya da genel olarak kelime köklerini anlatan inceleyen güzel bir kitap öneriniz var mı
kirazıseviyorum
(25.03.16)
iuklasikfiloloji.tumblr.com


burada dünya kadar etimolojik sözcük var, dilersen daha detaylı yardımcı olabilirim ne arıyorsun tam olarak?


cry baby
(25.03.16)
(3)

whatsapp web hakkında cahil soruları

1. kapatma şansımız var mı pcde açtıktan sonra?2. bilgisayarda herhangi bir bilgime hesabıma bağlantı kuruyor mu?3. evdeki başka birinin bilgisayarından açacağım buradan bir daha bağlanmamasını sağlayabilir miyim?
1. kapatma şansımız var mı pcde açtıktan sonra?
2. bilgisayarda herhangi bir bilgime hesabıma bağlantı kuruyor mu?
3. evdeki başka birinin bilgisayarından açacağım buradan bir daha bağlanmamasını sağlayabilir miyim?
kirazıseviyorum
(11.02.16)
actıktan sonra acık unutsan bıle telefondan acık oturumları kapatabılıyorsun


gaspetizm
(11.02.16)
1. pcde açtıktan sonra telefonda arka planda da olsa çalışması gerekiyor.
2. yok.
3. sağlayabilirsin.


m murphy
(11.02.16)
1. kapatırsın, işin bittikten sonra telefonundan whatsapp web'e girip "tüm bilgisayarlardan çıkış yap" de.
(en başta bilgisayardan kodu okutmadan önde de "keep me signed" seçeneğini işaretleme tabii)
2. kurmaz
3. 1'de söylediğimi yaparsan o kişinin bilgisayarından bir daha bağlanmaz.


peggy
(11.02.16)
(4)

İstanbul hava durumu/kar

Merhaba şu an orada değilim ama kar durumu nasıl haberlerde dendiği gibi bir durum söz konusu mu yağıyor mu şu an mesela akşama doğru sıkıntılı bir durum olur mu ulaşımda? Şu an ulaşım nasıl. Bilgilendirir misiniz yardımsever dostlar.
Merhaba şu an orada değilim ama kar durumu nasıl haberlerde dendiği gibi bir durum söz konusu mu yağıyor mu şu an mesela akşama doğru sıkıntılı bir durum olur mu ulaşımda? Şu an ulaşım nasıl. Bilgilendirir misiniz yardımsever dostlar.
kirazıseviyorum
(23.01.16)
hava berbat, buz gibi, kar yok şu an ama kafanda bere yoksa gelme buralara, kadıköy.


Güneş çıktı baya bildiğin kış güneşi. Çorapsız mini etek giyilir.


[silinmiş]
(23.01.16)
hala güneşli mi? :)


kirazıseviyorum
(23.01.16)
güneşli güneşli.


[silinmiş]
(23.01.16)
(10)

Hayata dair güzel filmler - duygusal filmler

Şöyle hayatı sorgulatan olabilir, güzel aşk filmi olabilir, duygusal, düşündüren olabilir. Önerileriniz var mı?
Şöyle hayatı sorgulatan olabilir, güzel aşk filmi olabilir, duygusal, düşündüren olabilir. Önerileriniz var mı?
kirazıseviyorum
(20.07.15)
bu tarz sorulara hep verdiğim yanıt. (bkz: vivre sa vie)


milyon kez önerdim bu filmi ama her soruda aklıma düşen ilk film bu oluyor: (bkz: buffalo 66)


lesmiserables
(20.07.15)
The Pursuit of Happyness.


angelus
(20.07.15)
The Man From Earth diyorum sorgulatmak deyince ama aşk filmi değil.


mor bembombom
(20.07.15)
the tree of life, hayatı baya sorgulatıyor. izleyenler ise bu filmi cok sevenler ve nefret edenler olarak ikiye ayrılıyor.


it's a wonderful life


whimsical
(21.07.15)
adam's apples
www.imdb.com


peggy
(21.07.15)
big fish, legends of the fall, to kill a mockingbird olabilir mi acaba?


misericord
(21.07.15)
araya birkaç gün koyarak before sun... serisini izle


gadasiz
(21.07.15)
bence bu aradığın film:
www.imdb.com


yue
(21.07.15)
(1)

Nabız ölçen saatlerden nerede bulabilirim?

Hiç fikrim yok size danışmak istedim. Nerelerde satılıyor? Öneriniz var mı? Online almayacağım.
Hiç fikrim yok size danışmak istedim. Nerelerde satılıyor?

Öneriniz var mı?

Online almayacağım.
kirazıseviyorum
(09.06.15)
decathlon


la noix
(09.06.15)
(24)

Sevgilinizin dediği/sizin dediğiniz unutulmaz cümleler neler?

Size denen ya da dediğiniz aklınızda yer etmiş arada anımsadığınız cümleler neler? Acı veren de olur romantik de herşey olur. Aklınızda yer edenlerden...
Size denen ya da dediğiniz aklınızda yer etmiş arada anımsadığınız cümleler neler?

Acı veren de olur romantik de herşey olur. Aklınızda yer edenlerden...
kirazıseviyorum
(21.05.15)
"Ben senle evlencektim. Sen bitirdin bu iliskiyi."

Hala serefine iciyorum.


Ayni memleketliyiz bi düğünde onlarin köyüne gitmistim. 5. veya 4. ayda falaniz iliskimizde.
Benden uzakta duruyir aramizda baya bi mesafe var. Kimse bilmiyor tabi o zamanlar bizi.
Ordan mesaj atti "soluna dön orda yesil evin yanindaki ev var ya iste sen oraya gelin olacaksin"
Benim icin duydugum en güzel cümlelerdendir. Tekrar aşık oldum.


takilagimacanim
(21.05.15)
"Seni sevmiyorum!" Hem söyledim, hem duydum...


bigbadabum
(21.05.15)
"Sen güzel bi kadın değilsin"
( küfrediyorum içimden hala)


isimmisimyok
(21.05.15)
Bundan on küsur yıl önce, aynı fakülteden bir sevgilim oldu. Oldukça problemli biriydi. Kavgacıydı, bağırıp çağırmak ve sürekli tahakküm kurmak için girdiği garip histerik tavırlar dışında akılda kalır bir detayı yok.
Ayrılmak istiyordum, o da bunu anlıyordu bunu anladığı dönemlerde vicdan azabı yaşatmak için türlü yalanlar söylüyordu.
Bir gün pizzacıya gittik. Bana söylediği sayısız büyük yalanın üstüne şirinlikler yapıyordu. Elinde bıçakla pizzaya girişti.
"Aşkım, soğudukça kesmek zorlaşıyor." dedi yapmacık bir neşeyle.
Cevabım oldukça net oldu. "Evet, tıpkı ilişkimiz gibi."
Fakat, bu cevabı anlamadı. Zaten mütemadiyen yaptığı espriyi açıklamak zorunda kalan ben, bu sözle de ne kastettiğimi anlatmak zorunda kalmıştım.


kalemdefter
(22.05.15)
Zat-ı şahaneletinden duydum bunu. arada aklıma gelir elim ayağım boşalır, hala aynı fikirde mi diye düşündürür

Seninle kapandı bu işler, senden sonra aşık olmadım kimseye olmayacağım


cecilia
(22.05.15)
bir hafta görüşmediğimiz bir zamanda "aşkım seni çok özledim" ve ben yakışıklı olmadığım halde "benim için çok yakışıklısın" demesi..

çok çabuk pes ettin be.


dokuzonbeş
(22.05.15)
seni tanıdığım güne lanet olsun


bana da mi lolo
(22.05.15)
"Bencilsin".


humblebirth
(22.05.15)
uykusunda göbeğime şap şap vurarak "dişi mi bu dişi mi?" deyişi. kurbanlık koyun seçiyordu herhalde uykusunda. :)

bu benim için unutulmaz çünkü daha yeni oldu o yüzden daha unutmadım :p


headredhead
(22.05.15)
Ben uyurken yastığım yanına yazıp bırakmıştı.

"rüyalar gecenin akvaryumudur, rüyalarımın kadını, seni seviyorum"


old possum
(22.05.15)
"ben sana çok aşık oldum. Öyle böyle değil her fikrine her hareketine her şeyine aşık oldum"

ben bu mesajı defalarca okumuştum tabii görünce ^^


alaimisema
(22.05.15)
Ben de senden soğuyorum demişti.


elorelia
(22.05.15)
"Seni keşke daha önce tanısaydım." dendi.


işte sen gülüyorsun ve beni daha geniş bir salona almış oluyorlar.


napoli
(22.05.15)
"telefon faturası gelmiş annem onu ödeyecek misin diye soruyor"

(anası memur hattı aldıydı bize. ayrıldıktan sonra fatura gelmiş de onun derdine düşmüş. bunu soran adama sevgiliyken sayamayacağım kadar çok kez para vermişliğim vardı durumu kötü diye. borç falan değil yani, senin benim lafı mı olur deyip verdiğim para. meh)


kül
(22.05.15)
"naber lan osbirci" (a tribute to syd)


kargn
(22.05.15)
romalıların totti'yi sevdiği gibi seviyorum seni demişim zamanında, sonradan söylemişti bana "onu hiç unutmadım" diye. bana söylenen unutulmaz bi şey yok, hepsi ruh hastasısın delisin arızasın gavatsın deyip terk ediyodu.


der meister
(22.05.15)
Uyumadan önce, "Gözlerim kapanırken yavaş yavaş, hayatın bana en büyük ödülüne bakıyorum..." deyişleri, iç eriten cinsten.


n3tw0rk3r
(24.05.15)
eski sevgilim sürekli "hastasın, değişiksin, delisin" gibi şeyler diyordu fazla takmıyordum ama şimdiki de aynılarını diyor. bir sorun var ortada heralde bir tek benim bilmediğim.


aksimetre
(24.05.15)
yavrum...
ne taksisi
bana emanetsin...

sonrası pıçak


shedracon
(09.01.16)
"seviyorum lan seviyorum kıskanıyorum var mı" (sinirli değil tatlı bir ses tonuyla) :)


rivulet
(09.01.16)
"Süt dişleri çıkmış gibi içerindeki “biz” in." Duyduğum en sevimli cümleydi.


poncikkurabiye
(10.01.16)
(3)

İnternet üzerinden telefon kılıfı (iphone)

En memnun kaldığınız satış yapanlar kimler? Türkiye içinden istiyorum. Instagram hesapları, siteler olabilir.
En memnun kaldığınız satış yapanlar kimler? Türkiye içinden istiyorum. Instagram hesapları, siteler olabilir.
kirazıseviyorum
(12.04.15)
Çok pahalı ama! Ali Express ten alıp kaç kat fazla fiyata satıyorlar


indescribable
(12.04.15)
Yurtdışından almak ve beklemek istemiyorum :/


kirazıseviyorum
(12.04.15)
N11'e bakın bir de şu üst geçit alt geçit satıcılarına bakın.


(14)

Starbuckstaki en sağlıklı düşük kalorili atıştırmalıklar&sandviçler

Konusunda bilgilendirebilecekler var mı? Orada kahvaltı yapmak zorunda kalacağım. Bu aralar sporla sağlıkla bozdum. sizlerin engin bilgilerine ihtiyacım var.
Konusunda bilgilendirebilecekler var mı? Orada kahvaltı yapmak zorunda kalacağım. Bu aralar sporla sağlıkla bozdum. sizlerin engin bilgilerine ihtiyacım var.
kirazıseviyorum
(28.03.15)
Hindi füme jambonlu yiyebilirsin.
Yani daha genel konuşayım sen seç, madem orada yemek zorundasın ekmeği bol tahıllı ve az miktarda olan ve maksimum proteini içeren zevkine göre bir sandviç tüketebilirsin.
Müsli görürsen boşver bence çok şekerli meandmuesli ürünleri.


ay nov kung fu
(28.03.15)
Hindi füme jambonlu diyecektim ben de. Bir tanesi iyi kotu yetiyor hem de.


delifaruk
(28.03.15)
Burayi tenzih ederim ama su Starbucks'a gidip "jambonlu hindi fume bir tane lutfeeeen" diyen kezbanlara/kekolara ayar oluyorum. Kodugum sanki hergun jambonlu hindi fume yiyor.

A.k Starbucks dedigin ayakustu kahveci degil mi? Avrupada adamlar ise falan giderken ayak ustu kahvesini falan alip gectigi bir yer. Ama Turkiye'de en elit mekanlardan biri gibi gorulmesine de ayrica kilim.

Acligini bastiracaksan zibilyon tane simitci, fastfoodcu falan var disarida. Kaloriyi falan da dert etme. Zaten yemek yemek icin degil birseyler atistirip acligini bastirmak icin yiyorsun.

Saygilar.


Hitchcock
(28.03.15)
@hitchcock

Yarın sadece 15 dakika aram var 3 yer değiştireceğim ve de kan vereceğim. 3 yerin arasında da sadece starbucks var. Sebebi budur sormamın. Bilmeden yargılamayalım. Vaktim olsa gider yemek yerim zaten ızgara vs.


kirazıseviyorum
(28.03.15)
roast beefli olan iğrenç denemeyin bile.


anonymice
(28.03.15)
@ kirazıseviyorum

Burayi tenzih ederim demistim zaten ama tam okumadin sanirim yazimi. Neyse, hem gecmis olsun hem de afiyet olsun.


Hitchcock
(28.03.15)
Kirazıseviyorum biraz duyurunu işgal edeceğim ama:
Ben de bu Starbucks'a gidenleri aşağılamayı anlamıyorum. Simit Sarayı'na da gidiyorum orada da "bi' simit bi' büyük çay lütfeaaan" diyorum ve ayrıca Simit Sarayı'nın da simitinden başka her şeyi iğrenç bence. Kim Starbucks'ın elit olduğunu iddia etti ki? Simit sarayında bi' simit bi' çay bi' peynir 6.5 TL Starbucks'ta bi' peynirli simit bi' small filtre kahve 7.5 TL. Simit Sarayı'nda bir başarısız americano 5.5-6 TL. Kahve içesim varsa Starbucks'a gidiyorum. Zengin olduğumdan veya elit yerde oturmak istediğimden değil. Starbucks'ı elit sanan gidenlerden çok gitmeyenler bence.
Kız özellikle Starbucks'ı sormuş belli ki illa oraya gitmesi gerekiyor biz de ona göre öneride bulunduk. Değişik misiniz nesiniz ya.


ay nov kung fu
(28.03.15)
@ay nov kung fu

Degisik olan disarida tamamen normal olup, Starbucks'a girince ingiliz kraliyet ailesi duk u gibi davranan tipler. Lafim onlara. Ikinci defa diyorum bakin burayi tenzih ederim demistim.

Tabiki gitsin ne istiyorsa yesin orada. Mesele para falan da degil asla, olmsdi da. Sadece fikrimi soylemeden once bunu da soyledim. Belli ki hata etmisim.

@kiraziseviyorum. Ozur dilerim istegim disinda konusmalar gecti duyurunda, dilersen silebilirim tumunu.


Hitchcock
(28.03.15)
Herkes fikrini söyleyebilir sorun yok ama zibilyon yer var orada ye der gibi göründüğü için yardımcı olacak arkadaşlar da durumun gerekliliğini göremeyebilir ve yorum yapmayabilir diye açıkladım. Silinmesine gerek yok rahat olunuz.


kirazıseviyorum
(28.03.15)
masası olan, istenildiği zaman fincanla kupayla kahve içilebilen bir yer. avrupada starbucks konsepti nedir ne değildir bilmem ama burdaki konsepti başkaymış demek ki. he avrupada da gördük sandviç satan kahveci.

gerçi şubeye göre değişir de benim karşılaştığım çalışanları acayip yardım sever ve iyi niyetliydi. sorabilirsiniz hangisi nasıl olur hangisi en tahıllı şeklinde.


stereoseyfi
(28.03.15)
sırf peynirli olanları seviyorum ben.


ludovico
(28.03.15)
kepekli puf kahvaltı için iyi gibi bence. olmadı mistik sandviç. kendisi bol peynirli, ekmeği de biraz tahıllı hissi veriyor.


kepekli puf +1. oldukça da tok tutuyor, tecrübeyle sabittir.
3 peynirli de denenebilir kahvaltı için ancak biraz yağlı.


hana bi
(29.03.15)
Kepekli pufun da kalorisi 475 imiş. Hiç masum değil galiba :)


kirazıseviyorum
(29.03.15)
(10)

Spor öncesi ve sonrası içilen kahvenin cidden yararı var mı?

Metabolizma hızlanıyor mu? Genel olarak kahvede böyle bir etli var mı? Şekersiz sütsüz. Filtre kahve ve türk kahvesi adına soruyorum.
Metabolizma hızlanıyor mu? Genel olarak kahvede böyle bir etli var mı?

Şekersiz sütsüz. Filtre kahve ve türk kahvesi adına soruyorum.
kirazıseviyorum
(27.03.15)
azraili özlediysen neden olmasın, kalpten gitmek için birebir.


masa penisi
(27.03.15)
Deme ya. Saçma önerilerin kurbanı oluyoruz desene.


kirazıseviyorum
(27.03.15)
%15 filan performans artırmaya yönelik etkisi olduğunu okumuştum. Ama çok fazla su tüketmiyorsanız performans artırsın diye içilmez, kalp krizini tetikleyecek kadar güçlü bir etkisi yok bir fincan kahvenin. Ben içiyorum şahsen.

Edit: dediğim %15 daha fazla kalori yakımıymış ancak bu etkinin çıkması için kilogram başına 4.5 mg kafein alımından bahsediyor ki bence o kadar abartmaya gerek yok:

news.health.com


neferkitty
(27.03.15)
bana doktor spordan önce içilen bir bardak "soğuk su"yun yararlı olduğunu söylemişti.


mea maxima culpa
(27.03.15)
Suyu da çok tüketiyorum. Kahve önerisi oldu sormak istedim sporla ilgilenen arkadaş bol burada.


kirazıseviyorum
(27.03.15)
Kalp krizi falan tetiklemez. Kahve en iyi ve en zararsız performans arttırıcı.


Kahve metabolizmayı hızlandırmaz, sadece içindeki kafein sizi uyarır daha enerjik hissedersiniz kendinizi daha başarılı antrenmanlar çıkarırsınız. Metabolizma hızlanması içinse uzun vadede çok daha farklı değişkenler var. Kahveyle olacak şey değil o. Onun dışında kahve/kafein kalp krizi falan yaratmaz, bugün yeni doğan ve solunum problemi çeken bebeklere kafein veriliyor solunumu düzelsin diye. Bir problem olsaydı onlarda olurdu sanırım.


angelus
(27.03.15)
kirazıseviyorum sorun sayesinde yeni bir şey öğrendim;

kafein kas glikojenin ani olarak yıkılmasını engelleyip, daha orantılı bir yıkım sağlayarak laktik asit birikimini engellediğinden spor sonrası ağrıların daha az olmasına neden oluyormuş;

www.fitday.com


neferkitty
(27.03.15)
zaaa kalp krizi ne ya? uydurmayın şöyle şeyler. iç kardeşim iç 69 kiloyum yağ oranım da %10. her gün spor yapıyorum her spordan önce bi amerikano içiyorum. kriz mriz de geçirmedim


Çok sağolun dostlar


kirazıseviyorum
(27.03.15)
(4)

İntihar edeceğim diyen ve sizi edişelendiren birini caydırma yolu

Biraz acil. Arayabileceğim bir yakını yok. Ulaşamam şu anda. Blöf de olabilir. Ama rest çekmek de istemiyorum. Caydırıcı ne yapabilirim?
Biraz acil. Arayabileceğim bir yakını yok. Ulaşamam şu anda. Blöf de olabilir. Ama rest çekmek de istemiyorum. Caydırıcı ne yapabilirim?
kirazıseviyorum
(07.03.15)
İntihar değildir o intihar olsa duramazdı. Sebebi seninle ilgiliyse sonradan tüm ilişkini keseceğini düşünürsek birkaç yalan söyleyebilirsin. Seninle ilgili değilse çözüm yolları için gerçekçi fikirler üretebilirsin. Ama ne yaparsan yap kafasına koyduysa uzaktan yardım etmen çok zor tabii. Adresini biliyorsan polisi ambulansı ara. Onlar yardım etsin hiç değilse.


ufukcel
(07.03.15)
Rest Çek ölen Ölür kalan Sağlar bizimdir. Ilgi çekmeye Çalışıyor.


efrasiyab87
(07.03.15)
montla sıç


mrvengeance
(07.03.15)
@mrvengeance

Yazık


kirazıseviyorum
(07.03.15)
(2)

süt ve süt ürünleri olmaksızın kalsiyum ihtiyacını nasıl karşılarım?

Sb.
Sb.
kirazıseviyorum
(02.03.15)
süd zehri alır bence ye

kalsiyumlu yeşil sebzelerden misal brokoli ama biz onları brokoli cok oldu


BEslenme deyince veganlarda çok iyi kaynaklar bulunmakta. Yani, vegan kalsiyum yazınca çıkan sonuçlar bilimsel, faydalı ve yararları kanıtlanmış şeylerdir.

BEn dikkat etmiyorum ama ıspanak, marul, brokoli, matydanoz gibi yeşşilliklerde var. Hatta çoğu hayvansaldan daha fazla var. dahaf azlas olması, vücudun daha fazla emilebilmesi mi demek, o ayrı da.

Sütün zararları konusuyna, kemiğe zararı knousuna değinmek istemiyorum, araştırmalar var br sürü.

Bharat olarak keik, nane, tarçın, badem gibi kruuyemişlerde de var. Yemek üzerlerine serpiştirilen basit, pratik şeyler.

Keçiboynuzu bir de. Ve demir çok olan sebzelrle almamak lazım kalsiyaumu.


Cursed Chico
(02.03.15)
(4)

Mangodan ayakkabı alınır mı?

Kıyafetleri hemen hemen hepimizin üstünde var da ben ayakkabı konusunda biraz hassasım. Ama bi modeli de çok beğendim. Mangodan ayakkabı alınır mı? Alanlar varsa yardım.
Kıyafetleri hemen hemen hepimizin üstünde var da ben ayakkabı konusunda biraz hassasım. Ama bi modeli de çok beğendim. Mangodan ayakkabı alınır mı? Alanlar varsa yardım.
kirazıseviyorum
(27.02.15)
ne kadar ayakta duracağın ve hareket edeceğinle alakalı. Sonuçta ilk yarım saatten sonra ayağından fırlatıp atasın gelebilir. ben olsam almam, almadım da. en azından ergonomik olup ayağını rahat ettirecek bir yerden ne bileyim hotiç'ten, desa'dan, elle'den falan alman daha mantıklı.


martini girl
(27.02.15)
şimdiye kadar 3 ayakkabı aldım
biri acayip yüksek topukluydu ve her yüksek topuklu kadar rahatsızdı ancak.
diğeri kısa topuklu bir bot, 3 senedir giyiyorum bi şey olmadı ayrıca çok da rahat
3.yü daha giymedim :)
çok beğendiysen al abartılacak kadae kötü diil zaten hangi ayakkabıyı tepe tepe giyip eskitiyoruz ki?


littlejack
(27.02.15)
Bir kere yüksek topuklu bot, bir de kısa topuklu ayakkabı aldım. İkisinden de çok çok memnunum.


kingdom of rust
(28.02.15)
ben kısa bilekten hoş bir bot aldım ama çok sık kullanmıyorum çünkü rahat değil.
yani arada sırada giymelik bir ayakkabı olur ancak.


neferkitty
(28.02.15)
(5)

Subwayde favori sandviçiniz ne? Kendi bileşenleriniz de olur.

Ne yiyorsunuz orada. Kendi oluşturduklarınız ya da standarta ekstra malzemeleriniz neler?
Ne yiyorsunuz orada. Kendi oluşturduklarınız ya da standarta ekstra malzemeleriniz neler?
kirazıseviyorum
(29.01.15)
hiç yemedim şubelerini de görmedim hiç nasıl bu kadar popüler oldu bilmiyorum


basond
(29.01.15)
Çok fazla yemedim, tarih boyu 3-5 keredir (saydım, 3) ama Steak and Cheese olanını Chipotle ve Sweet Onion sosu ile salatalık ve mısır ekleterek seviyorum.


aychovsky
(29.01.15)
chicken teriyaki, meatball marinara, steak & cheese, baharatlı italyan.

bu dördü arasından seçiyorum.


robin crusoe
(29.01.15)
Tr de hic ugramamistim ama yurtdisinda kesfettim ben. Hosuma da gitti, bu zamana kadar tr'de neden denememisim diye sordum kendime.
Ben hindili yapturiyorum, barbeku sosu da koyduruyorum. peynir allahin emri zaten.


delifaruk
(29.01.15)
Subway en sevdiğim fastfood zinciri olduğundan baya yemişliğim var. Genelde hep aynı sandviçi aynı tarifle söylüyorum yenilik yapmayı pek sevmem, sırf bu yüzden hala ton balıklısını tadamadım. Söylediğim sandviç: 30 cm İtalyan BMT, parmesanlı kekikli ekmekte. İçinde az marul, siyah zeytin, bol jalapeno ve bol turşu var. Sos olarak da ranch ve ballı hardal. O değil de daha yeni yemek yedim ama canım çekti :(


nundu
(29.01.15)
(3)

un çorbası içtikten birkaç saat sonra midedeki kazınma hissi

midem çok yemek almadığı içi bu iki gün çorba ile geçireceğim. kepekli un, yumurta, yoğurt gibi klasik malzemelerle yaptım. içtikten sonra gece ilerleyen saatlerde midem bi garip oluyor. ekmekle yediğimde olmuyor mesela. bunun bir sebebi olabilir mi?
midem çok yemek almadığı içi bu iki gün çorba ile geçireceğim. kepekli un, yumurta, yoğurt gibi klasik malzemelerle yaptım. içtikten sonra gece ilerleyen saatlerde midem bi garip oluyor. ekmekle yediğimde olmuyor mesela. bunun bir sebebi olabilir mi?
kirazıseviyorum
(14.12.14)
unu yeterince (ya da hiç?) kavurmamışsıdır.


icemint
(14.12.14)
kavrulmuş un mide için iyi değildir ama. yanma yapar, zararlıdır.


c1b2k3
(14.12.14)
demek undan. çok kötü oluyor midem ya :/


kirazıseviyorum
(14.12.14)
(8)

Doğan Cüceloğlundan ne okuyayım? Ve okuduğunuz en iyi kişisel g. kit. Ne?

Hangi Doğan C. Kitabını önerirsiniz? Savaşçıyı okudum. Bir de en beğendiğiniz kişisel gelişim kitabı hangisi?
Hangi Doğan C. Kitabını önerirsiniz? Savaşçıyı okudum.

Bir de en beğendiğiniz kişisel gelişim kitabı hangisi?
kirazıseviyorum
(03.12.14)
iyi hissetmek - sadece bir kişisel gelişim değil, terpaistlerin de önerdiği bir başucu kitabı


mahnita
(03.12.14)
kişisel gelişim değildi ama kendi hayatını röpörtaj şeklinde anlattığı bi kitap vardı çok güzeldi 2 kere okudum hatta bence onu oku.

İnsanı Ararken Damdan Düşen Psikolog.


heee
(03.12.14)
Benimki de kişisel gelişim kitabi değil ama insani ciddi anlamda kendine getiren bir kitap: insanın anlam arayışı - viktor e. frankl


vercingetorix
(03.12.14)
Ben de Savaşçıyı okumuştum. Gerçek özgürlük diye yeni bi kitap çıkarmış. Onu almayi düşünüyorum simdi


gis
(03.12.14)
Tam olarak kisisel gelisim kitabı sayilmaz ama.
ustun dokmen-kelebekler ve insanlar


rayde
(03.12.14)
Kişisel gelişim kitabı okumadım da çok güzel bir kişisel yardım (self-help diye kategorize edildiğinden) kitabı okudum: İyi Hissetmek ismi


m e l t e m
(03.12.14)
Mis gibi yasamlar vardi, ben begenmistim, yeni kitabini ben de almayi dusunuyorum


balpolen
(03.12.14)
yeni kitabı çıkmış gerçek özgürlük diye


isadora
(03.12.14)
(4)

Iphone 6 ve 6+ hakkında duyduklarım

Güya 6da yazılım hatası varmış plusı da toplatıyolarm piyasadan? Doğru mu bunlar? Duyan var mı? İyi ki bi telefon alalım dedik alamadan duyduklarım yetti. Bu kadar kötü bu telefonlar ya?
Güya 6da yazılım hatası varmış plusı da toplatıyolarm piyasadan? Doğru mu bunlar? Duyan var mı? İyi ki bi telefon alalım dedik alamadan duyduklarım yetti. Bu kadar kötü bu telefonlar ya?
kirazıseviyorum
(11.11.14)
Bazı yazım hataları var telden girdim kusura bakmayın. Anlaşılıyor ama.


kirazıseviyorum
(11.11.14)
hiç sanmıyorum laftır. ama iphone 6 plus ağırlaştı.


yazılım hataları giderilirde 128 gb olanında donanımsal bir sorun var teli yeniden başlatıyor bunu düzeltemezler diğerlerinde (16-32gb) yok.

www.chip.com.tr


mrthany
(11.11.14)
Toplatılıyor mu peki?


kirazıseviyorum
(11.11.14)
(2)

Soruma cevap alamadım acil bi daha soruyorum whatsapp iphone ses açma

Telefonu aldığım ara bi şekilde titreşimi de sesi de kapamışım whatsappın şimdi bi türlü geri açamıyorum. Bu ayarın nereden yapıldığını bilen var mı? Bildirimler ve ses kısımlarında dolandım bulamadım.Öğlen sordum kimse yazmamış bilen var mı ya
Telefonu aldığım ara bi şekilde titreşimi de sesi de kapamışım whatsappın şimdi bi türlü geri açamıyorum. Bu ayarın nereden yapıldığını bilen var mı? Bildirimler ve ses kısımlarında dolandım bulamadım.

Öğlen sordum kimse yazmamış bilen var mı ya
kirazıseviyorum
(06.11.14)
Oraları kurcaladım ama çıkmıyor


kirazıseviyorum
(06.11.14)
Hallettim çok teşekkürler


kirazıseviyorum
(06.11.14)
(3)

iphone whatsapp mesajı titreşim/ses açma

Telefonu aldığım ara bi şekilde titreşimi de sesi de kapamışım whatsappın şimdi bi türlü geri açamıyorum. Bu ayarın nereden yapıldığını bilen var mı? Bildirimler ve ses kısımlarında dolandım bulamadım.
Telefonu aldığım ara bi şekilde titreşimi de sesi de kapamışım whatsappın şimdi bi türlü geri açamıyorum. Bu ayarın nereden yapıldığını bilen var mı? Bildirimler ve ses kısımlarında dolandım bulamadım.
kirazıseviyorum
(06.11.14)
iphone için konuşacak olursam, telefonun bildirim ve ses kısımlarından bağımsız olarak whatsapp'ın içinde de ses ayarları var diye biliyorum. normal mesaj sesi geliyor, whatsapp sesleri gelmiyorsa oradan ayarlamış olabilirsiniz.


raikkonen
(06.11.14)
O ayarı bi bulamadım bir daha bakayım


kirazıseviyorum
(06.11.14)
Bulamadım gören bilen?


kirazıseviyorum
(06.11.14)
(8)

milföy börekleri pazartesiye kadar saklamam lazım

kimisi kaşarlı kimisi kıymalı salçalı bi içle yapıldı. pazartesi gününe kadar bozulmadan tutabilir miyim?
kimisi kaşarlı kimisi kıymalı salçalı bi içle yapıldı. pazartesi gününe kadar bozulmadan tutabilir miyim?
kirazıseviyorum
(15.10.14)
Buzluga at?


sayns
(15.10.14)
hiç buzluğa atmadım desem? o yüzden soruyorum buzluk çözerse atayım.


kirazıseviyorum
(15.10.14)
buzluğa koy+1
yiyeceğin zaman fırına koyar ısıtırsın sanki yeni yapılmış gibi olur


rock n roll
(15.10.14)
bir soru daha, neyle koyayım :) cam kasedeler (kapaklı) şu an.


kirazıseviyorum
(15.10.14)
önce kağıt havluya sarıp sonra da buzdolabı poşetine koyabilirsin.


loveinaflipbook
(15.10.14)
yağlı kağıda yan yana, veya aralara kağıt koyup üst üste dizerek buzluk poşetlerine koyabilirsin


lily briscoe
(15.10.14)
buzdolabında içleri bozulmaz ama milföy kendinden geçer, o ilk kıtır kıtır kabarık halinden eser kalmaz. yine de yenir tabi ama.


mayaa
(15.10.14)
en önemli soruyu sorayım. pişmiş mi, pişmemiş mi?

pişmişse buzdolabında pazaretesiye kadar durur ama yavşar, kıyır kıyırlığı kalmaz. buzluğa atarsan da çözünce kıyırlığı kalmaz. o güne kadar elbet kıyırlığı kalmayacak. nasıl saklardan fark etmez.

pişmemişse buzluğa at.


kibritsuyu
(15.10.14)
(5)

body shop white musk eau de parfum ve kremi kullanıyorum ama..

kokusuna bayılıyorum kalıcı olsun diye kremle birlikte kullanıyorum. ama gitgide kokusu uçuyor gibi geliyor bana. burnum alıştığı için mi yoksa arada ağzı açık kalıyor uçuyor mu? delireceğim kalıcı değil gibi. sizin böyle her ürünüyle desteklediğiniz kokusundan memnun olduğunuz body shop ürünleri va
kokusuna bayılıyorum kalıcı olsun diye kremle birlikte kullanıyorum. ama gitgide kokusu uçuyor gibi geliyor bana. burnum alıştığı için mi yoksa arada ağzı açık kalıyor uçuyor mu? delireceğim kalıcı değil gibi.

sizin böyle her ürünüyle desteklediğiniz kokusundan memnun olduğunuz body shop ürünleri var mı? kalıcı olduğunu düşündüğünüz en azından. duş jelim de body shop ama aynı değiller ne yazık ki.
kirazıseviyorum
(15.10.14)
white musk'un erkeğini kullandım orta kalıcılıkta. en uçucu olan sport.
en kalıcıdan kalıcıya doğru ise siyah şişelisi, kahverengi şişelisi ve yeşil şişelisi. kanımca en güzel sport ve kahve şişeli olanı.


optum kib bye
(15.10.14)
burnun bir sure sonra kokuya alisiyor olabilir ama su da var bizim bekledigimiz kalicilik hicbir parfum ve krem setinde olmuyor ne yazik ki. ben de parfumumu hep set halinde kullanirim (ki baya da iyi bir parfumdur) ama en fazla 4-5 saat sonra o yogun koku kalmiyor, ucuyor. bence normal bir durum.


fraise
(15.10.14)
bence burun alışıyor. bugün giyecek gömlek bulamayınca daha önce giydiklerimden birini geçirdim üzerime. giyeli 2-3 hafta olmasına rağmen üzerinde yazlık parfümümün kokusu vardı hala. şimdi kışlık parfüme geçtiğim için o kokuyu çok bariz aldım. ancak yazın sürekli kullandığımda 1 saat sonra hissetmiyordum bile.


ludovico
(15.10.14)
Body shop değil de, bath and body works'un duş jeli, krem ve parfümlü setlerini kullanıyorum. Bütün gün kalıyor çok memnunum şahsen. Tavsiye ederim.


rabbititus
(15.10.14)
body shop'ın duj jellerini kullanıyorum. activist güzel. eve gidince diğerlerine de bakayım.


[silinmiş]
(15.10.14)
(8)

Starbucksta kalorisi düşük diyet neler içebilirim?

Kalorisini en düşüğe çekebileceğim neler var? Siz nasıl tercih ediyorsunuz?
Kalorisini en düşüğe çekebileceğim neler var? Siz nasıl tercih ediyorsunuz?
kirazıseviyorum
(05.10.14)
filtre kahve
americano
espresso


çay, diyet sütlü chai tea latte.


mea maxima culpa
(05.10.14)
filtre kahve'de 5 kalori bile yoktur sutsuz icersen. seker atiyorsan zaten ohooo...

frappucinolardan vs uzak durman lazim. onlar direkt bir oglen yemegi kivaminda.


fortisvita
(05.10.14)
Kahvelere süt yağ krema şeker eklemezsen kalorisi yok gibi bir şey. Hibiscus tea de 70 kaloriymis. Chocolate mochalara karamellere gittikçe 500ü buluyor. İsterken yağsız süt, soya sütü, az şekerli vb. diyerek kalorileri azaltabilirsin.


Lim5
(05.10.14)
sütsüz, şekersiz filtre kahve.
www.diyetkolik.com

ben kaloriyi bu kadar azaltmak istemezsem, yarı kahve yarı süt istiyorum. sütü light istiyorum.


papillon7
(05.10.14)
cool lime bu havada icilir mi bilmiyorum ama ben seviyorum


rentts
(05.10.14)
@rentts cool lime kalkti:/

cay icebilirsin tabii ki kahve disinda


mula
(05.10.14)
kirmizikasekaban+1 ama sut veya seker koymiycaksin. light sut koydurabilirsin cok istersen.

chai tea latte kesinlikle icme, icine sekerli surup basiyorlar bir dolu. asiri kalorili.

veya cay/bitki cayi iciceksin.

baska hersey kalorili. 1 kucuk cappucino bile 120 kalori mi ne.


gerard
(05.10.14)
(4)

Ayakkabı vurdu çok kötü bir yara var ne yapayım?

Hiç böyle olmamıştı. Çok fena yara oldu dün vurmuştu. Su toplayan yerden akıyor arada yapış yapış. Yine üstte yeşilimsi bir yara oldu yani çok fena ve ıslak nemli özetle. Olduğu gibi iyileşmeye mi bırakayım bi şey yapmak gerekir mi?
Hiç böyle olmamıştı. Çok fena yara oldu dün vurmuştu. Su toplayan yerden akıyor arada yapış yapış. Yine üstte yeşilimsi bir yara oldu yani çok fena ve ıslak nemli özetle. Olduğu gibi iyileşmeye mi bırakayım bi şey yapmak gerekir mi?
kirazıseviyorum
(23.09.14)
üzerini bantla iyileşsin kendi kendine.


justinho26
(23.09.14)
silverdin sürüp bantla kapat, evdeyken yine silverdin sür fakat açık dursun yara.


harekatamiri
(23.09.14)
bi bant var, eczanelerde satılıyor o baya iyi geliyor ama adı şu an aklımda yok. onun dışında bugün mümkün olduğunca ayağın hava alsın, ayakkabı giyme ya da aşırı süper rahat ayakkabı giy ve o noktaya temas etmeyen ayakkabılar seç mümkünse.


Sskywalkeremre
(23.09.14)
sskywalkeremre'nin söylediği bant on numara, yapıştırdığın gibi uyuşturuyo ve çok çabuk iyileştiriyo.

scholl instant pain relief. içinde 5 tane var 12 liraydı ben alırken


kakamelsokoban
(23.09.14)
(3)

ios için güzel cafe/restoran/yemek oyunu önerisi

sb.
sb.
kirazıseviyorum
(21.06.14)
Tam aradığınız kriterde mi bilmiyorum ama "lemanode tycoon" oynuyorum dünden beri.


tohyy
(21.06.14)
yani böyle pişirmeli hazırlamalı satmalı :) önerdiğiniz gibi de olur.


kirazıseviyorum
(21.06.14)
Cake mania oynuyordum ben guzeldi bir de yemekli degil ama musterilerle ilgilenmeli sallys spa cok seviyordum:)


duzsac
(21.06.14)
(1)

hipnotik dil ile ilgili türkçe kitap önerisi

olan var mı?
olan var mı?
kirazıseviyorum
(12.06.14)
google da böyle bişi var ama bana pek inandırıcı gelmedi
www.kitapyurdu.com


Sskywalkeremre
(14.06.14)
(5)

etsy.com alışveris

yapan var mı? sıkıntı oluyor mu? hiç denemedim fikrim yok.
yapan var mı? sıkıntı oluyor mu? hiç denemedim fikrim yok.
kirazıseviyorum
(07.06.14)
ne acidan sikinti? standart gumruk kurallari iste. 100$ falan ustu olursa ekstra para istio gumruk. oyle seyler.


hjarteblod
(07.06.14)
yani ne bileyim önermem aldıklarım beklediğim gibi olmuyor vs gibi ya da şuna dikkat et gibi detaylar


kirazıseviyorum
(07.06.14)
Değerli madenlere dikkat et. Altın veya taşlı takılar sorun olabilir,geri vermek falan sıkıntı yaşama


me gusta
(07.06.14)
etsy tek bi satici degil ki "urunleri iyi degil" diyelim. saticinin diger urunlerine, reputasyonuna falan bakar ona gore alirsin.


hjarteblod
(07.06.14)
Ben yaptim herhangi bir sıkıntı ile de karşilasmadim simdiye kadar. Ne alacagina bagli olarak dikkat edecegin seyler degisir ama su asamada Cinli kıyafet saticilarindan bir sey alirken dikkat et diyebilirim ancak.


dust in the wind
(07.06.14)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.