Giriş
(3)

Kitap seslendirme

Yaklaşık 2 saattir kayıt ediyorum. Amacım diksiyonumu iyileştirmek ve daha akıcı konuşmak. Ama bu işi daha kapsamlı hale getirmek istiyorum. Belki görme engelli bireyler için belki de YouTube sayfasına koyacak kadar ilerleyecek şekilde. Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim? Studio one kullanıyorum.
Yaklaşık 2 saattir kayıt ediyorum. Amacım diksiyonumu iyileştirmek ve daha akıcı konuşmak. Ama bu işi daha kapsamlı hale getirmek istiyorum. Belki görme engelli bireyler için belki de YouTube sayfasına koyacak kadar ilerleyecek şekilde.
Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim? Studio one kullanıyorum. Rode nt-1a mikrofonum ve id14 ses kartım var. Edit işlerini de biliyorum.

Geriye sadece okuma zorluğu ve başka birtakım şeyler kalıyor.

Sorum şu: bu işi nasıl daha iyi hale getiririm? Profesyonel bir sesli kitap nasıl çıkar ortaya?
kadera bach
(19 saat)
youtu.be


bagcivan
(17 saat)
Müşfik kenter in seslendirmelerini çok beğeniyorum. Bence diksiyon eğitimi alabilirsiniz veya diksiyonunuzda düzelmesi gereken yerler var mı öğrenmek için bu konularda içerik hazırlayan instagram ve youtube içerik üreticileri var kaydınızı onlara gönderin bence. Neyi geliştirmeniz gerekiyor öğrenebilirsiniz. Benim bildiğim mennan şahin var.


rapisa
(15 saat)
Başkent İletişim Akademisi miydi oranın şahane eğitimleri var ve internet üzerinden canlı olarak dersler veriliyor diye biliyorum. Madem profesyonelliğe doğru ilerlemek istiyorsun bence bu işin sağlam bir eğitimini al. Bilinçli bir iş çıkarmış olursun.

Yalnız bir önemli nokta: "kayıt ediyorum" dedirtmeyecekler sana, "kaydediyorum" dedirtecekler ve doğru yazılışı da budur.


1bir1bir1
(13 saat)
(1)

Zestat içince kasıklar neden böyle oluyor?

Gece yatmadan içiyorum ve 30 dk sonra ön bacak kısmı kasılmak istiyor ve kasmazdam çok kötü hissediyorum. Gerilmek gibi düşünebilirsiniz. Başına gelen var mı?
Gece yatmadan içiyorum ve 30 dk sonra ön bacak kısmı kasılmak istiyor ve kasmazdam çok kötü hissediyorum. Gerilmek gibi düşünebilirsiniz. Başına gelen var mı?
kadera bach
(13.01.21)
Huzursuz bacak sendromu yasiyor olabilirsiniz. Tani ve tedavi duzenlenmesi icin hekiminize basvurmaniz gerekir. İlaci kullandikca sorun devam edebilir.


gibicibicis
(14.01.21)
(11)

okulu uzatmalı mıyım? kafam çok karışık, help!

bu sene okulumun son senesindeyim. pandemi yüzünden okula gidemedik bildiğiniz üzere. son senemde böyle bir şey yaşamak beni üzüyor ve motivasyonumu kaybetmeme sebep oluyor. bu yüzden de ödevleri ve dersleri çok zorlanarak yapıyorum. bazen derslere bile giremiyorum, depresyondayım. ilaç kullanıyorum
bu sene okulumun son senesindeyim. pandemi yüzünden okula gidemedik bildiğiniz üzere. son senemde böyle bir şey yaşamak beni üzüyor ve motivasyonumu kaybetmeme sebep oluyor. bu yüzden de ödevleri ve dersleri çok zorlanarak yapıyorum. bazen derslere bile giremiyorum, depresyondayım. ilaç kullanıyorum.
belki de final ödevlerini bile yetiştiremeyeceğim. gayretim ve cesaret kalmamış gibi hissediyorum. ve 3 hafta sonra sınavlar başlıyor.

sınıf arkadaşlarım bu seneyi bırakma kararı aldı ama benim yaşım büyük olduğu için bu kararı verirken çok zorlanıyorum. sınıf arkadaşlarım 98'li bense 94'lüyüm. yani 26 yaşındayım.

son senemi hocalarım ve arkadaşlarımla dolu dolu geçirerek istemek ve ödevlerimi bu mutluluğun içinde yapmak bana daha iyi gelecek gibi duruyor. ama ya pişman olursam?

(sınıfta 3 kişiyiz ve 5 yıllık bir bölüm)

eklemeyi unuttum: tev'den burs alıyorum o burs gidecek sanırım. bir de yüksek lisansımı da aynı üniversitemde yapmayı planlıyorum.

teşekkür ederim.
kadera bach
(07.01.21)
yapma hocam. seni anlıyorum ama boktan bir dönemdeyiz. genç işsizlik rekor kırıyor ve muhtemelen seneye okulu bitirmiş olmak seni daha zor bir duruma sokacak.

ha iş hazırdır ya da ben nasılsa bulurum diyorsundur maddi olarak seni yıpratmayacaktır bir sene o zaman bırak gitsin.


kljgslsdkjsd
(07.01.21)
Bence uzatmayın. Uzatma kartını saklayın. Gerçekten ihtiyacınız olduğunda uzatma lüksünüz olsun. Erkekseniz askerlik var mezun olduktan sonra. İş ararken de zaman harcanıyor. Üniversite eleştirisi hiç yapmayayım.


dissendium
(07.01.21)
Anlattıklarınızdan başka sorununuz yoksa ve aileniz zengin değilse okulu uzatmak biraz lüks olur (Ki burs aldığımıza göre zengin değilsiniz sanırım). Hatta alınmayın ama şımarıklık olur.

Bir sene uzatsanız dahi seneye okulların açılacağı ne malum? Aşı sıralamasında bu yaş grubu muhtemelen sonlarda olacak ve sıra gelene kadar okullar açılmaz büyük ihtimal. Ayrıca niye son senenizde mutluluk içinde olasanız ki? Dolu dolu olması ne demek bilmiyorum ama siz başkalarına uymayın. Umut Sarıkaya'nın dediği gibi herkes kendini kurtarır olan size olur. Sizin yerinizde olsam çok ciddi sorunlarım yoksa ve dediğim gibi ailem beni finanse etmekte zorlanacaksa asla uzatmazdım.


Kardeş bence mezun ol geç, 2021'de de okula gidebileceğin şüpheli. 26 yaşına gelmişsin, yüksek lisansta ya da farklı şeylerde devam ettir hayatını. Uzatırsan son senende hocalarından nefret edeceksin, arkadaşlarının hepsi mezun olmuş çalışıyor falan geziyor falan olacak, yeni arkadaş yapayım desen alttakiler zaten çok küçük, üstelik okulların açılacağı bile kesin değil


roket adam
(07.01.21)
Uzatmamanız sizin için iyi olur çünkü yaş ilerledikçe diyelim ki YL yapamadınız ve özelde iş aramak durumunda kaldınız çoğunun yaş sınırlaması var ve bu durum sizi üzebilir.Ama @kljglsdkjsd nin dediği gibi işiniz hazırsa kafanız bu konuda rahatsa uzatın dert etmenize gerek yok.


yeni ve işsiz
(07.01.21)
"dolu dolu geçirmek"ten kasıt ne bilmiyorum ama bundan sonra hiçbir şey beklediğiniz gibi olmayacak gibi düşünebilirsiniz. o yüzden hiç gerek yok. alın diplomayı ondan sonra kiminle nasıl takılmak isterseniz takılın.


hadsafhada
(07.01.21)
26 yaşındasın, hala lisansı bitirmemişsin ve okulu uzatmayı mı düşünüyorsun? Hem de nedeni "arkadaşlarla görüşemiyoruz".

Millet ne koşullarda canını dişine takıp okuyor. Yapman gereken tek şey ders saatinden 15 dakika önce uyanıp bilgisayarın başına geçip dersi dinlemek, sonrasında da üç beş tane ödev midir sınav mıdır neyse onları vermek. Abartma.


buff
(07.01.21)
Öncelikle nickin çok uyumlu olmuş.

Yanlış düşünüyorsun, yani tam olarak imkanlarını bilemem ama ben ve bir çok arkadaşım tam tersini yaptık, öylesine okuduğum bir bölümdeyim normal zaman olsa not ortalamam yerlerde olurdu ama pandemi sağ olsun geçen dönem ve muhtemelen bu dönem 4.00 olacak ortalamam. Valla arkadaşı filan salla iş yüksek lisans filan muhabbeti olunca kimse kimseyi tanımıyor. bence yardır bu sene yaparsın sen.


infernalcadre
(07.01.21)
herkesin aksine ben uzatmanizi mantikli buluyorum. zira mezun oldugunuzda atilacaginiz hayat her turlu ogrencilikten daha zorlu, tatsiz ve yorucu. neden 1 sene erkenden bunlarin icine giresiniz? neden daha iyi notlarla mezun olmak varken kotu notlarla sirf erken bitirmek icin bitirmis olasiniz? 27'de mezun olmakla 26'da mezun olmak arasinda ne fark olacak zaten "gec" mezun olmus olacaksiniz (27'yi sorun edecek olan isveren 26'yi da eder). Ben yerinizde olsam gittigi yere kadar uzatirim. hem notlariniz duzelir hem moraliniz. hem de cok da matah olmayan is hayatindan ve stresinden 1 sene gec cekmeye baslarsiniz.


hazen
(07.01.21)
aynı durumdayım. 95'liyim, son senemdeyim, haziran'da mezun olacağım için mutsuzum. eğer uzatacaksan bu karar kampüs ortamı arkiler vs için değil eğitimin için olmalı. bir seneyi kaybettiğine değmeli. aynı verimi bu sene de alırım diyorsan gerek yok.

bursum bitmeyecek olsa ben de uzatırdım çünkü çok kötü eğitim aldım. uzaktan eğitimle aldığım tüm dersleri okulda yüz yüze tekrar almayı çok isterdim.


çok zor bir durum ama uzatsan da okulların ne zaman açılacağı belirsiz. ve 20'li yaşların sonunda hala okulda olmak insanı yıpratan bir şey gelecek kaygın varsa. bir şekilde arkadaşlarınla iletişimde kalmaya çalış ama okulu bırakma derim.

yine de sonuçta her şey sende bitiyor. ilaç kullanacak kadar kötü etkilemişse bu durum seni kendi sağlığını da düşünmelisin yani verdiğin karar ne olursa olsun kendini suçlama. aslında bu sıkıntıların konuşulduğu okul ya da bölüm içi (online) toplantılar olmalıydı. o tarz bir şey düzenleyebilecek biri varsa orada fikir alışverişi yapmak iyi gelebilir.

hayatta her zaman her şey ters gidebilir gayet normal. "bu yaşa geldim her şeyi mükemmel yapmalıyım" gibi bir kafada olmak seni daha çok strese sokacak.


curious mind
(08.01.21)

Lustral kullanan var mı?

dm pls.
dm pls.
kadera bach
(23.12.20)
(3)

Sony WH-XB900N mikrofon

Şimdi beraberinde gelen kabloda 2 çizgi var mikrofon özelliği olan bir kulaklıkta neden 3 çizgili kablo göndermiyorlar. Bluetooth özelliği olmayan bilgisayarım için ben nasıl mikrofon özelliğini kullanacağım. 3 çizgili kablo alırsam sorun düzelir mi? Teşekkürler
Şimdi beraberinde gelen kabloda 2 çizgi var mikrofon özelliği olan bir kulaklıkta neden 3 çizgili kablo göndermiyorlar.
Bluetooth özelliği olmayan bilgisayarım için ben nasıl mikrofon özelliğini kullanacağım. 3 çizgili kablo alırsam sorun düzelir mi?
Teşekkürler
kadera bach
(23.12.20)
kablo yerine usb bluetooth receiver al


killerbee
(23.12.20)
3,5mm cakın iki ucu da mı 2 çizgili? kablo üzerinde mikrofon bölümü yok mu?


himmet dayi
(23.12.20)
İki tarafı da 2 çizgili, maalesef yok.
Bluetooth oyunlarda gecikme yaratabilir?


kadera bach
(23.12.20)
(2)

üsküdar'dan bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesine

en kolay, rahat nasıl giderim
en kolay, rahat nasıl giderim
kadera bach
(21.12.20)
marmarayla bakırköye gidin oradan bi 20 dakika yürürsünüz.


red g
(21.12.20)
Yürümek istemezsen yenikapi'da m1a' metrosunda binip, bahçelievler'de inebilirsin. Ayrıca altunizade metrobuse yakinsan yine bahçelievler durağında inerek gidebilirsin.


austra
(21.12.20)
(3)

Klozet sifonu çatlamış

Çok ince bir çatlak var, su sızdırıyor. Nasıl kapatırım o çatlağı ?
Çok ince bir çatlak var, su sızdırıyor. Nasıl kapatırım o çatlağı
?
kadera bach
(20.12.20)
önce suyu boşalt, içerden ve dışarıdan çatlağı dolduracak şekilde soğuk silikonla kapat. 5-6 saat kurusun.


orpheus
(20.12.20)
Piyasada Seramik Tamir Macunları var onlar ile kapatabilirsin ama kapattıktan sonra farklı bir yere sızıp daha büyük sorunmayacağından emin olmak gerek.


Jazz
(20.12.20)
Çelik tutkal var, iki tüpü karıştırıp kullanıyorsun. Onlar iş yapar.


antihero
(20.12.20)
(1)

Formula 1 2020 oynayan var mı?

logitech momo direksiyonum var. Momo direksiyona sahip kişilerin Youtube'da videolarını izledim. Herkes virajları çok güzel dönerken ben dönemiyorum. Frenleme yapıyorum ve hızımı azaltıyorum ama gene de bu izlediğim insanlar gibi bir kaliteye ulaşamadım. Bununla ilgili ne yapabilirim, tavsiyelere ö
logitech momo direksiyonum var. Momo direksiyona sahip kişilerin Youtube'da videolarını izledim. Herkes virajları çok güzel dönerken ben dönemiyorum. Frenleme yapıyorum ve hızımı azaltıyorum ama gene de bu izlediğim insanlar gibi bir kaliteye ulaşamadım.

Bununla ilgili ne yapabilirim, tavsiyelere önerilere açığım.
kadera bach
(11.12.20)
ben logitech f310 ile oynuyorum direksiyon değil

bol pratik ve direksiyon ayarı lazım


NightBringer
(11.12.20)
(5)

Windows 10 pro 49 tl

Internette bazı sitelerde Windows 10 pro 49 TL.Bu siteler güvenli mi? Daha önce alışveriş yaptığınız siteler var mı?
Internette bazı sitelerde Windows 10 pro 49 TL.

Bu siteler güvenli mi? Daha önce alışveriş yaptığınız siteler var mı?
kadera bach
(10.12.20)
hocam ben n11den 3 liraya key almıştım geçen sene. sıkıntısız çalışmıştı. ancak geçenlerde aynı olayı tekrarlamak istediğimde 3 liralık keylerden bulamadım nedense. kısacası sorun çıkacağını sanmıyorum.


westblack
(10.12.20)
onların ne zaman patlayacağı belli olmuyor. 1 hafta da kullanabilirsin 1 yıl da.


guitarissimo
(10.12.20)
49 lira çok, 20 lira civarına halletmeye çalışın, 10-15 liralar da bitti, kurdan etkileniyorlar,
Bu keyler hakkında şöyle düşün, 20 tl'ye alsan ve 1 sene çalışsa kurtarmaz mı? Ben öyle diyorum.

www.liyayazilim.com
Bu vardı


Lazimbana.comdan almistim. 30tlye. Oem key diye gecer bunlar. No problem


optimistbakunin
(10.12.20)
20 tl den al, 1 hafta once aldik, onlar da 2 tl ye aliyor, 20 tl ye satiyorlar


(5)

Unutkanlık

Bugün 4 yıllık öğretmenim ismini unuttum bir metini yazarken. Şu an halen dersimize giriyor ve bugün bile girecek. Bölümümde birkaç tane öğrentmen var ve bu hoca da bunlardan biri. Yani unutmak mümkün değil, 4 sene her hafta dersimize girdi neredeyse. Hocanın ismi de "Ahmet" hiç unutulmayacak bir is
Bugün 4 yıllık öğretmenim ismini unuttum bir metini yazarken. Şu an halen dersimize giriyor ve bugün bile girecek. Bölümümde birkaç tane öğrentmen var ve bu hoca da bunlardan biri. Yani unutmak mümkün değil, 4 sene her hafta dersimize girdi neredeyse. Hocanın ismi de "Ahmet" hiç unutulmayacak bir isim!

Bir an dalgınlığıma mı gelmiştir yoksa bir kontrol ettirmek iyi olur mu kan değerlerimi?

Son zamanlarda fazlaca unutkan oldum. Çöpü bile odama taşıyıp ben bunu buraya niye getirdim deyip mutfağa geri dönüyorum atmak için.
kadera bach
(10.12.20)
bazen bazı şeylere çok anlam da yüklememek lazım . unutkanlık ya da dalgınlık adına ne derseniz, ara ara olabiliyor. kafanızı meşgul eden başka şeyler vardır, dikkatinizi başka şeylere vermişsinizdir, bu da unutmayacağınızı düşündüğünüz bazı şeyleri unutmanıza sebep olabilir. ama tabii uzun dönemde devam ediyorsa aynı şekilde baktırmakta fayda olabilir.


co2s2
(10.12.20)
bana çok oluyor. bi keresinde 25 yıllık komşunun adını unuttum. kadın nasılsın bohr dedi ben iyiyim xxx teyze diyecektim mal gibi kaldım, iyiyim sen nasılsın? dedim sonra. utandım.

hatta bazen öyle anlar oluyor ki birkaç saniyeliğine sevgilimin adını bile unutuyorum. çok eskiden beri başıma gelen bir şey. isimlerle başım dertte.


bohr atom modeli
(10.12.20)
dalgınlık, kafa karışıklığı. kuzenimin adını hatırlayamamıştım. yıllardır görmesem de kuzen yani. doktora sormuştum o da dalgınsındır dedi, buyuk bir anlam yuklemedi.


Yalnız değilsin. Bana özellikle konuşma ortasında çok oluyor. Yani kendisinden 1-2 dk önce bahsettiğim şeyi, olayı anlatırken ip kopuyor bende. Tam o anlarda Kemal Sunal' ın ''Şimdi ben buraya niye çıktım? Niçin Çıktım? Nasıl çıktım?'' durumunu yaşıyorum:/

Kan değerleri bir seçenek ama ben o değerler normale ulaşınca da unutkan olmaya devam ettim:/ Baş edebilmek için tek çare not almak, hatırlatma kurmak olarak deneyimliyorum.


Amaranta ursula
(10.12.20)
B12 kullan. Kan değeri illa baktırman şart değil. 1 ay kullan. Sonra baktır. Zaten muhtemelen b12 in ya orta seviyelerde ya da alt seviyelerde. Bir ay kullanımla üst seviyeye bile ulaşır meçhul. Onun için al ve başla.


mobydick
(10.12.20)
(1)

xiaomi redmi note 8 pro kullanlara soru

ses açma kapama tuşuna basılı tutunca ses açılıp kapanıyor mu?Bende basılı tutunca açılıp kapanmıyor, tek tek basmam gerekiyor sesi açmak ya da kapatmak için.
ses açma kapama tuşuna basılı tutunca ses açılıp kapanıyor mu?

Bende basılı tutunca açılıp kapanmıyor, tek tek basmam gerekiyor sesi açmak ya da kapatmak için.
kadera bach
(09.12.20)
basılı tutunca ses seviyesi yükseliyor, alçalıyor. tek tek basmadan yapabiliyorum.


(2)

1 TB harici WD harddisk oyun için kullanılır mı?

Yavaş çalışma, kasma gibi problemler ortaya çıkar mı?
Yavaş çalışma, kasma gibi problemler ortaya çıkar mı?
kadera bach
(09.12.20)
2 tb olanı ps4 için kullanıyorum. sorun yok.


barabas
(09.12.20)
bazı oyunlar yavaş açılır ama oynamasında bir problem olacağını sanmam


spackinq
(09.12.20)
(3)

Bakırköy ruh s. ve sinir hastalıkları doktor önerisi

Var mı önereceğiniz bir doktor
Var mı önereceğiniz bir doktor
kadera bach
(06.12.20)
ben ordaki doktorların hiç birini tavsiye etmiyorum zaten gördüğünüz doktoru bir daha göremiyorsunuz ya da adı yazan doktoru hiç görmeme şansınız var. randevu alırken aynı doktoru seçseniz bile karşınıza her gittiğinizde başka doktor geliyor. ayrıca test mest yaptırdıktan sonra o testlerin hepsini kaybedip bulamama ve bulmaya çalışmama özellikleri var. daha adı duyulmamış bir hastanede veya özele gidin imkanınız varsa.


nahtoderfahrung
(06.12.20)
asistanlar bakıyor zaten ama sistem değişti yukarıda yazılan gibi değil
aynı asistan serviste görevli değilse geliyor
aylık çizelge vardı bir de

doktor önerisi
bence 9:30-10:30 ya da öğleden arasında sonraki saat uygun
doktorun kötü bir gününde olmaması da önemli

kendi lab. test yaptığı için sonuçlar hızlı bir şekilde ve tutarlı çıkıyor

en önemlisi sizin ne kadar anlattığınız derdinizi
saatine 1000 lira alan doktora da gitseniz beyninizi okuyamaz, sizi zorla konuşturamaz

bunlara dikkat ediyorsan kime gitsen verim alırsın

mehmet cem ilnem'deki asistanlar iyiydi
öneri olarak


bir soru sorcam
(06.12.20)
Gideceğiniz birimi bilmiyorum ama beyin cerrahisine işiniz düşerse şunu söyleyebilirim. Oradaki üç doktor hastamızın beynindeki tümörün büyüdüğünü raporlara bakıp göremedi. Küçük özel bi hastane farketti durumu daha sonra.Kesinlikle tavsiye etmiyorum.


essoist
(06.12.20)
(4)

Dr. house hk

7. ve 8. sezon nasıl? Biraz sıkmaya başladı:hasta gelir House bir şeyler bulur, tedavi eder bölüm biter. 7. ve 8. sezon da böylemi genel olarak. Bir ara house delirmişti, epey hoştu o bölümler. Gene böyle şeyler gelecek mi? Bölümler 40 dk ve bir sezonda 24 bölüm olduğu için yoruyor. O yüzden sormak
7. ve 8. sezon nasıl? Biraz sıkmaya başladı:
hasta gelir House bir şeyler bulur, tedavi eder bölüm biter.
7. ve 8. sezon da böylemi genel olarak.

Bir ara house delirmişti, epey hoştu o bölümler. Gene böyle şeyler gelecek mi?

Bölümler 40 dk ve bir sezonda 24 bölüm olduğu için yoruyor. O yüzden sormak istedim.
kadera bach
(05.12.20)
8. sezonda hapishanede geçen bölüm var. O iyiydi.


dissendium
(05.12.20)
ilk 6 sezonu izlediysen izle bitir derim.
spoiler filan vermeyim durduk yere sonuna kadar izle :)


bnmzz
(05.12.20)
7. Sezonu hatirlamiyorum niyeyse ama 4. Sezondan sonra benim en sevdigim 8. Sezondur. House sanki bi ekstra gamsiz, ekstra bi eglenceli tip oluyor :d tekrar tekrar acar izlerim.


eazy
(05.12.20)
dizinin en güzel yerlerine gelmişsiniz esasen :)


syozkn
(05.12.20)
(1)

Belgeler kayboldu, gazeteye ilan

Pos cihazının belgeleri kayboldu, bunun için gazeteye ilan verilmesi gerekiyor. Süreç nasıl işliyor? 0'dan ne yapmam gerektiğini bilen biri var mı?
Pos cihazının belgeleri kayboldu, bunun için gazeteye ilan verilmesi gerekiyor. Süreç nasıl işliyor? 0'dan ne yapmam gerektiğini bilen biri var mı?
kadera bach
(04.12.20)
google'da "gazete ilan ajansı" diye arat, karşına çıkanlardan birisini ara. ajanslar 3-5 gazete ile ortak çalışıyorlar. yardımcı olurlar.


duster
(04.12.20)
(1)

Fransızca Sözlük

Bildiğiniz kaliteli web sözlük var mı?
Bildiğiniz kaliteli web sözlük var mı?
kadera bach
(01.12.20)
Conjugator.revorse ve Cambridge benim kullandiklarim


spacevan
(01.12.20)
(6)

Kaç metrekare?

Emin olamadım,Ürün Boyutları: 8.5 x 8.5 x 106 cm; 3.8 Kilogramhttps://www.amazon.com.tr/SOM-Wallcoverings-Project-43417-5-Kağıdı/dp/B07G3RLT13/ref=sr_1_3?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=duvar%2Bkağıdı&m=A1UNQM1SR2CHM&qid=1606843035&refinements=p_6%3AA1UNQM1SR2CHM&rnid=15358539031&sr=8-3&th=1
Emin olamadım,
Ürün Boyutları: 8.5 x 8.5 x 106 cm; 3.8 Kilogram

www.amazon.com.trğıdı/dp/B07G3RLT13/ref=sr_1_3?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=duvar%2Bkağıdı&m=A1UNQM1SR2CHM&qid=1606843035&refinements=p_6%3AA1UNQM1SR2CHM&rnid=15358539031&sr=8-3&th=1
kadera bach
(01.12.20)
amazon.com.tr şu kodu 43417-5

Modaratörlere uyarı: amazon linkleri neden olmuyor


kadera bach
(01.12.20)
urun detainda 10,6 m2 yaziyor,

ama olcu verisi cok sacmaymis,

bu arada muhtemelen 8*8 dedigi, urun rulo seklinde ve rulo capi 8 cm.

tahminim: 106 cm en X 10 m boy = 10,6 m2


exlibris
(01.12.20)
şurada ürün 10m2 ama arada acayip bir fiyat farkı var, benim de kafamı karıştıran 8,5 x 8.5 olması

www.gittigidiyor.com


kadera bach
(01.12.20)
Paylaştığın link içinde Türkçe karakter olduğu için link olmuyor.

tinyurl ya da bit.ly tarzı link kısaltıcı kullanıp paylaşabilirsin.


himmet dayi
(01.12.20)
Abi rulo halde olcusu o. Hesaplarsan 1 metrye 10 metre gibi bir olcusu var acilip uygulandiginda 10 m2 alan kaplar diyorlar yani.


Verilen ölçü kargolama için kutu/rulo/paket ölçüsüdür. Kapladığı alan yazılmış bilgilerde 10 m2, diğerleri +1.

Fiyat oldukça avantajlı, diğeriyle aymı ürün.


John Bloor
(02.12.20)
(1)

2021 kira artış oranı

1250 TL olan kira 2021 Ocak ayından itibaren kaç para olacak?
1250 TL olan kira 2021 Ocak ayından itibaren kaç para olacak?
kadera bach
(01.12.20)
Kasım ve Aralık enflasyon verileri açıklanmadı. O yüzden ekim ayı verilerine göre %11,74 artış olabilir en fazla.

Aylık Kira Artış Tutarı: 146,75 TL
Aylık Yeni Kira Tutarı: 1.396,75 TL

www.hesapkurdu.com


himmet dayi
(01.12.20)
(2)

internet kafede oynadığımız Half-Life

hangisiydi?
hangisiydi?
kadera bach
(25.11.20)
İlk çıkandı. Half-Life yani.

Şu: store.steampowered.com


himmet dayi
(25.11.20)
Map'in adı da crossfire.


(5)

Opel Astra beyaz duman

usta motor üst kapağı değiştirdi daha da beyaz duman çıkmaz dedi, şimdi çok daha kötü oldu. Gaza basınca mahalle bembeyaz oluyor. Başına gelen var mı? nasıl hallettiniz?İzmir'de Opelci usta tavsiyeniz varsa onu da yazabilirsiniz. teşekkürler.
usta motor üst kapağı değiştirdi daha da beyaz duman çıkmaz dedi, şimdi çok daha kötü oldu. Gaza basınca mahalle bembeyaz oluyor. Başına gelen var mı? nasıl hallettiniz?

İzmir'de Opelci usta tavsiyeniz varsa onu da yazabilirsiniz.

teşekkürler.
kadera bach
(24.11.20)
Araç benzin+lpg mi? Lpg'de çalışırken mi bu sorun yaşanıyor? Yakın zamanda filtreler(hava,yağ,yakıt) değiştirildi mi?


the coon
(24.11.20)
Yakıt güvenilir yerden mi? Yakıtta sorun olabilir. Yakıt problemli ise, depo boşaltılmalı.


ykyt
(24.11.20)
*Alkaya opel.
*Gaziemir'in oradaki sanayide Ege Guven.


invictae
(24.11.20)
Benzin + LPG, hem benzin hem LPG'de yapıyor bu sorunu. 3 ay önce değiştirildi. Yakıt OPET'den alıyor.


kadera bach
(24.11.20)
Güzel ama ingiliççe arattım. "This means that coolant has somehow leaked into the combustion chamber. This could be caused by a few things, such as a blown head gasket, cracked engine block, or cracked cylinder head."

Soğutucu sıvı bir şekilde yanma odasına sızıyormuş. Şişmiş kapak contası, çatlak motor bloğu, çatlak silindir başı(motor üst kapağı bu olsa gerek) gibi durumlardan kaynaklanıyormuş. Ustanın, motor üst kapağını değiştirmesinin, durumu kötüye de olsa etkilemiş olması, sorunun o bölgede olduğunu kanıtlıyor. Ya kötü işçilik ya da yanlış/eksik parça-işlem sonucu böyle oldu.


the coon
(24.11.20)
(3)

Mac Ekran koruyucu

Şöyle bir şey kullanan var mı? Tavsiye eder mi? Görüntü kalitesinde bir değişim oluyor mu?https://www.amazon.com.tr/dp/B07V9P9CF2/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabc_pcqVFb1YS97HC
Şöyle bir şey kullanan var mı? Tavsiye eder mi? Görüntü kalitesinde bir değişim oluyor mu?

www.amazon.com.tr
kadera bach
(24.11.20)
ben buna benzer koruyucu kullanıyorum, tek başına bunu takmak çok zor, içinde hava baloncukları kalabiliyor.
işin doğrusu pek bir faydasını görmedim, cep telefonu gibi sık sık temas gören bir yüzey olmadığı için çok gerekli değil.

bunu takınca ekranda inanılmaz yansımalar oluyor.


facebook
(24.11.20)
gerek yok böyle şeylere, telefon değilki pat küt yere düşsün.


nuisance
(24.11.20)
dokunmatik de değil ki çizilsin, bence de gerek yok. görüntü zevkinizden ödün vermeyin


garavel
(24.11.20)
(2)

uTorrent'de inen dosyanın linkini

Nasıl arkadaşımla paylaşırım? Aynı dosyayı o da Utorrent'de indirmek istiyorum ama linki bulamadık.
Nasıl arkadaşımla paylaşırım?
Aynı dosyayı o da Utorrent'de indirmek istiyorum ama linki bulamadık.
kadera bach
(23.11.20)
uTorrent ile inen bağlantıya sağ tıkla. Magnet URL kopyala de. O linki gönder.


himmet dayi
(23.11.20)
private tracker ise onun indirdiği de senin hesabına yazar. onu unutma.


sutlu nescafe
(23.11.20)
(4)

MacBook Pro şarj sorunu

MacBook bilgisayarımın şarjı çabuk bitiyor. Bundan emin olmam için bir yöntem var mı? Bir pil ortalama 10 saat götürmesi gerekiyor ama benim bilgisayarım sanırım 3 saat zor dayanır. Pil döngüsü 227, 2 yıl önce sıfır alındı. Health Information: Cycle Count: 227 Condition: Normal Battery Installed:
MacBook bilgisayarımın şarjı çabuk bitiyor. Bundan emin olmam için bir yöntem var mı? Bir pil ortalama 10 saat götürmesi gerekiyor ama benim bilgisayarım sanırım 3 saat zor dayanır.

Pil döngüsü 227, 2 yıl önce sıfır alındı.

Health Information:
Cycle Count: 227
Condition: Normal
Battery Installed: Yes
Amperage (mA): -731
Voltage (mV): 10854
kadera bach
(23.11.20)
coconut battery indir, pil yüzdesine bak. döngü bi şey ifade etmez tek başına.


jelly bear
(23.11.20)
eksiup.com

şarj durumu iyi olmasına rağmen nasıl bu kadar sürede bitebilir. Fabrikanın ön gördüğü saat 10. Arka planda çalışan ağır bir şey yok ve 3 saatte bitmesi normal mi?


kadera bach
(23.11.20)
Macbook air, Catalina 10.15.7 (19H2) sürümündeyim. Son güncelleme sonrası pil, servis öneriliyor uyarısı vermeye başladı. Öncesinde çok rahat 7+ saat kullanım vardı. 1154 cycle ve pil sağlığı %68e düştü. Şu an 3 saat civarı gidiyor. Pil sağlığı baya düştü ama kullanım süresinin bu kadar düşmesi son güncelleme sonrası oldu. Big Sur'a yükseltmeyi düşünüyordum ama şimdilik vazgeçtim.


scudman1
(23.11.20)
pil ikonuna tiklayinca hangi uygulamalar fazla enerji tuketiyor gosteriyor, bir fikir verebilir.


eksimtrak
(23.11.20)
(2)

Oyun kullaklığı ve aynı zamanda müzik/film için kulaklık önerisi

max 500 TL bütcem var. teşekkürler
max 500 TL bütcem var.

teşekkürler
kadera bach
(02.11.20)
www.gittigidiyor.com

bu kulaklık nasıl?


kadera bach
(02.11.20)
razer kraken tavsiye edebilirim. tüm profiller için kefilim.


baharat
(03.11.20)
(1)

Çatlamış kolon için ne yapılır?

Kime başvurulur, süreç nasıl işler? Sonra evsiz kalma ihtimali var mıdır?
Kime başvurulur, süreç nasıl işler? Sonra evsiz kalma ihtimali var mıdır?
kadera bach
(30.10.20)
belediyenin imar müdürlüğü


ankara06
(31.10.20)
(3)

ikinci el samsung telefon Max 2500 TL

Hangi modeli önerirsiniz? Xioami note pro 8'imi satıp samsung'a geçmeyi planlıyorum. iPhone 7 de tercihim olmalı mı?
Hangi modeli önerirsiniz?
Xioami note pro 8'imi satıp samsung'a geçmeyi planlıyorum.
iPhone 7 de tercihim olmalı mı?
kadera bach
(21.10.20)
İkinci el fiyatlarını bilmiyorum ama Samsung temiz S8-S9 vb. en üst hangisi o fiyata alınabiliyorsa o.

iphone 7 de hala sorunsuz tabii.


nhk ni youkosu
(21.10.20)
samsungun sana getirecegi fark nedir ?


orpheus
(22.10.20)
daha kaliteli olması?


kadera bach
(22.10.20)
(1)

xiomi servisi nerede?

KVK'mı bakıyor. lokasyon üsküdar, en yakın neresi? Genpa İstanbul Kadıköy'da bakıyor sanırım
KVK'mı bakıyor.

lokasyon üsküdar, en yakın neresi? Genpa İstanbul Kadıköy'da bakıyor sanırım
kadera bach
(17.10.20)
(2)

Xiomi note 8 pro güç tuşu problemi

Güç tuşuna basınca telefon sapıtmaya başlıyor. Rest atıyor, Google asistan acıtır, flaş açıyor (çift basınca açılacak şekilde ayarlanmıştım)Fabrika ayarları çözüm olur mu yoksa başka çözümü var mı?
Güç tuşuna basınca telefon sapıtmaya başlıyor. Rest atıyor, Google asistan acıtır, flaş açıyor (çift basınca açılacak şekilde ayarlanmıştım)
Fabrika ayarları çözüm olur mu yoksa başka çözümü var mı?
kadera bach
(14.10.20)
Xiaominin Redmi modellerinde kronik sorun bu güç tuşu.
Redmi Note 2-4-6-8 kullandım hepsinde bir süre sonra güç tuşu çift basmaya falan başlıyor. Tekelde elde kalan siyah poşetlerden yaptıklarından şüpheleniyorum.


Karmaşıklık
(14.10.20)
Ben güç tuşunu kullanmıyorum. Ekranı çift tıklayarak açıyorum. Ve kapatirken de sanal yardımcı tuşla tıklıyorum ya da üstteki menüden kitleme tuşuna basıyorum ekranı aşağı çekip


dickens
(14.10.20)
(6)

Bu Vodafone ne yapmakta, nereye geçebilirim?

35 TL'lik taahhüt yarın bitecek. Bana önerdikleri geçebileceğim tarifeler 60/70 TL. Ben zaten 4 GB interneti bile zor bitiren bir insanım. Hattımı taşımak istiyorum soyle Max 40TL'lik bir tarife var mı?
35 TL'lik taahhüt yarın bitecek. Bana önerdikleri geçebileceğim tarifeler 60/70 TL. Ben zaten 4 GB interneti bile zor bitiren bir insanım.
Hattımı taşımak istiyorum soyle Max 40TL'lik bir tarife var mı?
kadera bach
(30.09.20)
tt çok güzel tarifeler var. 10 gb bile alınabilir sanırım.


ozdek
(30.09.20)
Turkcelle gec mis gibi 40 liraya cok rahat 4-5 gb tarifeler vardir


Telekom çekiyorsa seç beğen al
bireysel.turktelekom.com.tr

Turkcellden şöyle de verebiliriz
www.turkcell.com.tr

Bunlar benim öylesine yaptığım aramalarda çıkan sonuçlar. Belki sitelerinde daha uygun bir tarife bile olabilir.


infernalcadre
(30.09.20)
çok ilginç: Vodafone'yi aradım hattımı taşıyacağımı söyledim, "aynı tarifeyi aynı fiyata devam edebileceğimi söylediler."

Daha önceki müşteri hizmetleriyle aynı fiyatta kalması konusunda konuştuğumda kabul etmediler, yumurta kapıya dayanınca kabul ediyorlarmış. Buna da şahit olduk.


kadera bach
(30.09.20)
5gb+1000dk = 39tl

www.turkcell.com.tr


jamiro
(30.09.20)
Valla tutturabildiklerine iki kat, tutturamadıklarına aynı ücret seviyesinde teklif sunuyorlar. Ben müşteri temsilcisiyle pazarlık yapma şansınız varsa onu kullanmanızı tavsiye ederim. Başka operatöre geçeceğinizi falan söylerseniz iyi bir teklif yapabilirler.


(3)

haraket eden kameralı diziler

bir tek bana mı itici geliyor bu durum_?brooklyn nine nine, ofis, arka sokaklar(zaten izlemiyorum da) vs. gibi dizileri sırf bu yüzden izleyemiyorum. O kadar gereksiz geliyor ki: adam orada bir şeyler anlatıyor kamera zoom in-zoom out yapıyor. Sinir bozucu değil mi?
bir tek bana mı itici geliyor bu durum_?

brooklyn nine nine, ofis, arka sokaklar(zaten izlemiyorum da) vs. gibi dizileri sırf bu yüzden izleyemiyorum. O kadar gereksiz geliyor ki: adam orada bir şeyler anlatıyor kamera zoom in-zoom out yapıyor. Sinir bozucu değil mi?
kadera bach
(24.09.20)
arka sokaklar farklı. O dışarıdan çekilen ama sallanan kamera.
(bkz: dördüncü duvarı yıkmak) bunu yapmıyorlar.

The Office'te sahte belgesel havası var, kameraya bakıp da konuşuyorlar yeri geldiğinde. Stili öyle. Kimine daha samimi gelir.(ben çok severim) The Office'in sinematografisi gayet uğraşılmış aslında. Durduk yere zoom yapmıyorlar hatırladığım kadarıyla, yaptığında da bir şeyin altını çizmek, o ana dikkat çekmek vb. mantıklı bir sebebi oluyor. Mesela arka sokaklarda çok rasgele duruyordu, o kötü evet.


nhk ni youkosu
(24.09.20)
ben de sinir bozucu buluyordum, taa ki b99'a kadar. bana inanılmaz komik geliyor o zoom in-zoom out muhabbeti. özellikle de holt tüm ciddiyeti ile komik birşey söylerken falan böyle zoom yapıyorlar ya, aaşldkjşakfaikdaidkaikaisldkaikda her seferinde yarılıyorum gülmekten XDDDDD


pasp
(25.09.20)
The Office'e güzel bir hava katıyor bence, farketmiyorum bile.


kimlanbu
(25.09.20)
(2)

dr house vs house md

aynı mı ?
aynı mı ?
kadera bach
(22.09.20)
md diyince “Tıp Doktoru” oluyor Medicine Doctor.
Dr eki ne kadar günlük hayatta genelde tıp hekimlerini kasıt etse de doktora yapanların da kullanabildiği bir takı. Onun ayrımı için Hugh Laurie MD denince “hııı bu adam tıp doktoru” diyoruz. Yoksa Dr. Johann S. Bach işletme doktoralı da olabilir


helena
(22.09.20)
Amazon Prime'dakini soruyorsanız evet aynı, dizinin jeneriğinde House MD, sanırım listede Türkçeleştirmişler, Dr House yazıyor.


kobuzchu kiz
(22.09.20)
(3)

ARP zehirlenmesi

İnterneti yavaşlatıyor 200 kbps gibi bir hız veriyor. Nasıl düzeltebilirim? evdekilerden birisi mi müdahale ediyor? ARP önbellek zehirleme saldırısı
İnterneti yavaşlatıyor 200 kbps gibi bir hız veriyor. Nasıl düzeltebilirim? evdekilerden birisi mi müdahale ediyor?

ARP önbellek zehirleme saldırısı
kadera bach
(18.09.20)
Çevrede birisi wifi kırmaya çalışıyordur.


kimlanbu
(18.09.20)
wifi ismini değiştirin ve görünmez yapın.
belki hedeften kurtulursunuz böylece.


ozdek
(18.09.20)
ev arkadaşım internete bağlanınca oluyormuş bu hata. Nasıl çözebiliriz


kadera bach
(18.09.20)
(7)

Ev arkadaşı interneti mi sınırlamış

Ben Google'ye giremezken o nasıl oyun oynuyor? İkimizin de ethernet bağlı. Modem ayarlarına bakıyorum qos ağ genişlik kontrolünde bir şey yok. Nasıl çözerim bu işi?
Ben Google'ye giremezken o nasıl oyun oynuyor? İkimizin de ethernet bağlı. Modem ayarlarına bakıyorum qos ağ genişlik kontrolünde bir şey yok. Nasıl çözerim bu işi?
kadera bach
(17.09.20)
dns problemi olabilir mi?


oz suser
(17.09.20)
o oyun oynadigi icin giremiyor da olabilirsiniz. o oyun oynamaz, bilgisayari kapaliyken de sizin internetiniz yavas mi?


tanaka
(17.09.20)
Yapmamis. Indirme ve gonderme qos etkinlestirilmemis. Modeminiz tp-link sanirim. Kisi bazli sinirlandirma var mi diye qos menusunde bant genisligi kontrolu'ne bakmaniz lazim.


Kirmizibavul
(18.09.20)
torrenti koklemistir belki? modeme bagli olan cihazlari kontrol edin, hepsini kapatip sadece siz baglanip deneyin. speedtest yapip bakin bi de.


ehti
(18.09.20)
O çıktığında internet hızı normale döndü. Qos'da dediğim gibi bir şey kaydedilmemiş.
Yani o hep oyun oynardı ama ben video bile izleyebilirdim ama şimdiki durum çok farklı: Google bile zor açılıyor. Torrent kullanmıyor, bir şey indirmiyordu. Modem TD-W9970.
Şimdi internet hızım gene 220 Kbps...

ESET şöyle bir uyarı veriyor ARP zehirlenmesi, dns ayarlarına da kontrol ettim değiştiririm,sonuç aynı.
hizliresim.com


kadera bach
(18.09.20)
yeni bir wireless taktığımda 12 Mbps çıktı hız ve düzeldi. sanırım sorunu buldum: ARP önbellek zehirlemesi: ARP zehirlenmesinin en temel yöntemi ARP protokolünde kimlik doğrulaması yoksunluğunu suistimal ederek sahte ARP mesajını yerel ağ üzerinden uç sistemlere göndermektir. Bu saldırı kurban ile aynı hedef ağda bulunan işgal edilmiş bir uç sistem üzerinden veya ağa doğrudan bağlı olan saldırganın makinesi ile yapılabilir.

Genellikle buradaki amaç kurbanın uç sistemi ile saldırganın MAC adresini bağdaştırmaktır. Bu sayede kurbanın bütün ağ trafiği saldırgana yönlendirilecektir. Saldırgan afişe olmamak için kendisine yönlendirilen trafiği gerçek istikametine yönlendirir. Yine saldırgan bu trafiği analiz edebilir, yönlendirmeden önce veri paketlerini değiştirebilir (ortadaki adam saldırısı), bir hizmet reddi saldırısı başlatmak için kullanabilir veya paketlerin iletimini geciktirerek durdurabilir.


kadera bach
(18.09.20)
(5)

Uzun yol ve müzik

Yarın uzun bir yolculuğa çıkacağım arabayla, Allah'ını seven üstüme beğendiği müzik listelerini atsın. Yolda uğraşmak istemiyorum. Türkçe pop gibi çirkin şeyler dışında.Örn. Pink floyd, chet baker, queen, radiohead; hvob(kaliteli elektronik müzikler), nouvelle vague vs. Thx
Yarın uzun bir yolculuğa çıkacağım arabayla, Allah'ını seven üstüme beğendiği müzik listelerini atsın. Yolda uğraşmak istemiyorum.
Türkçe pop gibi çirkin şeyler dışında.
Örn. Pink floyd, chet baker, queen, radiohead; hvob(kaliteli elektronik müzikler), nouvelle vague vs.

Thx
kadera bach
(18.08.20)
ben "road songs" diye aratmıştım. tavsiye ederim.


tabudeviren
(18.08.20)
open.spotify.com

open.spotify.com

open.spotify.com

Umarım spotify kullanıyosundur.


megalomaniac
(18.08.20)
open.spotify.com
Eski Radyo ODTÜ listesi üstüne benzer müzikler, 7 saatlik liste.


kobuzchu kiz
(18.08.20)
Spotify kullanmıyorum. Ancak Camel'ın Stationary Traveller albümünü öneririm. Adı üzerinde, yolda dinlemek için ideal bir albüm.


halitkin
(19.08.20)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.