Giriş
(5)

amazon web service ücretsiz kullanımda ücret yansıtılması?

ec2 üzerinden t2 micro bir instance açtım, içine de openvpn kurdum.hem yönergelerden hem de youtube videolarından anladığım kadarıyla 12 ay boyunca 750 saat ücretsiz bir kullanım vardı.billing üzerinden tekrar inceledim bu soruyu sorarken ve elastic ip üzerinden saatlik 0,005 dolar gibi ücretlendirm
ec2 üzerinden t2 micro bir instance açtım, içine de openvpn kurdum.

hem yönergelerden hem de youtube videolarından anladığım kadarıyla 12 ay boyunca 750 saat ücretsiz bir kullanım vardı.

billing üzerinden tekrar inceledim bu soruyu sorarken ve elastic ip üzerinden saatlik 0,005 dolar gibi ücretlendirme yapmış.

yansıtılan ücret ödenmeyecek bir şey değil o ayrı mesele ama elastic ip olmadan bu openvpn kurulumu olur muydu ben mi yanlış bir şey yaptım?

bunu değiştirmek mümkün mü?
jugador
(04.09.20)
elastic ip olmadan da erisebiliyorsun, bir uzun url veriyorlar ve ip ile ayni noktaya (endpoint) yonlendiriyor. ec2 arayuzunde instance bilgilerinin icinde "Public IPv4 DNS" diye bir alanda link var "ec2-123-123-123.eu-west-1.compute.amazonaws.com" gibi bir adres, ve bu public ip ile ayni aslinda.

elastic ip yi de yine ec2 arayuzu uzerinde solda "elastic IP" diye bir alandan degistirebilirsin diye dusunuyorum.


emrahday
(04.09.20)
eyvallah hocam teşekkürler;

release ettim elastic ip'yi, zaten ben ipv4 olan üzerinden ulaşıyormuşum, boşuna öyle bir şey yapmışım. şimdilik bir sıkıntı olmadı. takip edeyim devamında ücret yansıması olacak mı :)


jugador
(04.09.20)
Free tier'da ödeme çıkınca itiraz edip biraz da onların hoşgörüsüyle bir sefere mahsus iade alabiliyosun. Acemiliğim sebebiyle ücretli bir servisi aktive etmiştim farkında olmadan. Benimki ödenecek bir tutar değildi gerçi. Sağolsunlar iade ettiler.


IncredibleMau
(04.09.20)
Hocam o tek seferlik iadeyi ciddi olaylar için saklasan iyi olabilir, bana unuttuğum bir servisten 1000 dolar civarı geldi, tek seferlik kaldırıyoruz dediler. 3-5 dolar çıktıysa ödenir yani :)


montreal
(04.09.20)
@montreal

yok hocam ya 1.5 dolar çıktı geri talep etmem zaten. openvpn kurulu sadece. 3-5 kere kullanmadım bile ay boyunca. deneme amaçlıydı hep.

ben nerde yanlış yaptım kısmındayım. çünkü bunu da deneme amaçlı öğreneyim kurcalayayım diye kurmuştum.


jugador
(04.09.20)
(2)

12 monkeys Dizisi İçin Öncesinde Filmi İzlemek Gerekli Mi?

bir yorumda görmüştüm bundan 3-4 ay önce sanırım, önce filmi izleyin sonra diziye başlayın şeklinde; durum nedir bir de size sorayım istedim ?
bir yorumda görmüştüm bundan 3-4 ay önce sanırım, önce filmi izleyin sonra diziye başlayın şeklinde; durum nedir bir de size sorayım istedim ?
jugador
(22.07.20)
Dizisini bilmiyorum ama filmini seyretmeni tavsiye ederim.


duptıs
(22.07.20)
Dizi uzun, ilk önce filmi izlerseniz diziyi izlerken sürekli spoiler yemiş gibi hissedersiniz.


tallguy
(23.07.20)
(4)

iphone pil değiştirme

apple yetkili servislerinden birine gidip pil değişimi yaptırtıcam garanti dışı olarak. garanti süresi dolmuş eski bi model zaten.cihazı sıfırlıyorlar mı? bir de kaç saat sürüyor bilgisi olan var mı?
apple yetkili servislerinden birine gidip pil değişimi yaptırtıcam garanti dışı olarak. garanti süresi dolmuş eski bi model zaten.

cihazı sıfırlıyorlar mı? bir de kaç saat sürüyor bilgisi olan var mı?
jugador
(18.07.20)
ne saati 2 dakikalık iş . evde kendin bile yaparssın. ben deji batarya aldım değiştirdim orijinali ile aynı gidiyor sorun sıkıntı yok.


x571
(18.07.20)
cihazı sıfırlamıyorlar ama, sıfırlayabileceklerine dair kağıt imzalatıyorlar. %95 sıfırlanmıyor cihaz.


jelly bear
(18.07.20)
Servis yoğunluğuna göre değişmekle birlikte ortalama 2 saat sürer. Cihaz sıfırlanmıyor.


derleme
(18.07.20)
cihaz yurt dışı ise apple store kendisi bakmıyor. cevahirde gürgençler diye bir teknik servis var oraya yönlendiriyor yurt dışı cihazlarını.
işlem yapmadan önce faturasını istiyorlar, ve tr'de servis uyumlu mu ona bakıyorlar. cihazı daha sizden almadan sıfırlayıp o şekilde kabul ediyorlar.


ayin yazari
(18.07.20)
(1)

Bu pc photoshop ve premier için iş görür mü?

https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-venom-ryzen-3-1200-8gb-240ssd-rx570-p-35888premier için yüksek beklentim yok. üst düzey render'lar almayacağım. sosyal medya için çekilmiş videolar üzerine kesme biçme, müzik ekleme ve ufak tefek efektler - yazılar koyacağım. çok hızlı render beklentim yok. 1-2 dak
www.sinerji.gen.tr

premier için yüksek beklentim yok. üst düzey render'lar almayacağım. sosyal medya için çekilmiş videolar üzerine kesme biçme, müzik ekleme ve ufak tefek efektler - yazılar koyacağım. çok hızlı render beklentim yok. 1-2 dakikalık bir videoyu süründürmeden çıkartsa kafi :)
jugador
(09.06.20)
o işi yaparsın. Fakat bazen youtuberlar ufak tefek efekt diyip aslında çok zorlayan hazır efektler falan kullanıyor :D Sana göre ufak olan şey programa ufak olmayabilir.

Ekran kartı işe yarar mı emin değilim, Nvidia kartlardaki CUDA hızlandırmasını kullanabiliyor Adobe programları (ki o da belli efektlerde) fakat Radeon kartlar ile durum ne bilgim yok.


nhk ni youkosu
(09.06.20)
(1)

seyahat belgesi alma hakkında

bir yakınımızın oğlu antalya'da kaldı yasaklardan önce annesinin yanına gelmişti.normalde babasının ikametinde bursa'da yaşıyor ve okuyor.20 haziranda lgs için bursa'ya gitmesi gerekiyor. e-devlette bişi bulamadım da size sorayım istedim. otogardan falan mı almamız gerekiyor izni? nasıl bi yol izlem
bir yakınımızın oğlu antalya'da kaldı yasaklardan önce annesinin yanına gelmişti.

normalde babasının ikametinde bursa'da yaşıyor ve okuyor.

20 haziranda lgs için bursa'ya gitmesi gerekiyor. e-devlette bişi bulamadım da size sorayım istedim. otogardan falan mı almamız gerekiyor izni? nasıl bi yol izlemek lazım?
jugador
(22.05.20)
semt karakoluna gidip çözebilir bildiğim kadarıyla. bilginiz olsun.


pisekar v2
(22.05.20)
(3)

microsoft Teams

https://products.office.com/tr-tr/compare-all-microsoft-office-products?activetab=tab:primaryr2linkte yer alan "Office 365 İş Ekstra" paketine 70tl vererek aylık abone olsak, tek bir kullanıcıyla 100-150 kişilik video konferans yapabilir miyim? ben tek kullanıcı olarak screen share yapabilmeliyim ve
products.office.com

linkte yer alan "Office 365 İş Ekstra" paketine 70tl vererek aylık abone olsak, tek bir kullanıcıyla 100-150 kişilik video konferans yapabilir miyim?

ben tek kullanıcı olarak screen share yapabilmeliyim ve diğer söz verdiğim herkes görüntüsü ve mikrofonu ile katılım sağlayabilmeli böyle bir senaryo için işlemesi lazım :)

yani katılımcı her kullanıcının 70tl ödemesi gerekmiyor di mi?

zoom'daki gibi bir kişi host olsa ve bu paketi alsa iş görür mü?
jugador
(07.04.20)
zoom kullansanıza onun yerine neden bu fantaziler?

az önce teams kullandım bende çalışması için benim kullanıcı adıma ihtiyaç var. yani herkesin satın alması gerekir gibi düşünüyorum.

ama kurumsal versiyon kullanıyorum bireysel bilemem.


ozdek
(07.04.20)
250 kişiye kadar video konferans düzenleyebilisin. dakika limiti yok. yapacağın tek şey, teams üzerinden toplantı daveti atmak kişilerin mail adreslerine. karşı tarafa link gider, o link üzerinden üye falan olmadan web tarayıcıdan toplantıya katılabilir. görüntü kalitesi vs. iyi. ekran paylaşımı başarılı. bu arada teams 46 liralık pakete 6 ay ücretsizdi galiba. bir araştır.
zoom'un 40 dk limiti var onun harici sanırım başka bir limit yok. alternatif olarak webex'e de bakabilirsin.


zoom kullanıyorum hali hazırda memnunum zaten de ancak şu söylentiler sonrası bir şey olursa alternatif bulunsun diye ya da bazıları kullanmak istemiyorum derse falan.

zoom yoksa her şeye yetiyor şu anda.


jugador
(08.04.20)
(2)

Football Manager 2020

en son fm2008 falan oynamıştım şu aralar malum tekrar oynamaya başlayalım dedik ama çok zorlandım oyunu çözmede. Bir sorum olacak ve oyunu basitleştirecek önerileriniz varsa duymak isterim.Approach to Sign yapardık eskiden ama şu anda 1 ocak 2020 oldu hatta 2 ocağa geçeyim dedim ama listeyi 6 ay içi
en son fm2008 falan oynamıştım şu aralar malum tekrar oynamaya başlayalım dedik ama çok zorlandım oyunu çözmede. Bir sorum olacak ve oyunu basitleştirecek önerileriniz varsa duymak isterim.

Approach to Sign yapardık eskiden ama şu anda 1 ocak 2020 oldu hatta 2 ocağa geçeyim dedim ama listeyi 6 ay içinde bitecekler şeklinde düzenledim ancak çıkan isimlere direkt imza attıramıyorum hala teklif yap çıkıyor ve kulübüne teklif yapma ekranı geliyor?sözleşme bitiş olarak da 30.6.2020 yazıyor kırmızı şekilde hem de.
jugador
(03.04.20)
Yazım bulunsun da sorunuzu cevaplayan olursa bakayım 2030 gibi lazım olur. Şimdi efsaneye devam.

i.hizliresim.com


havadakarada
(03.04.20)
Oynadığınız lig, teklif yaptığınız oyuncunun uyruğu ve oynadığı takıma göre değişir. Bosman kuralı her ülkede geçerli değil. Bir de bazı ülkelerde ancak 1 ay kala teklif yapabiliyorsunuz.


bruce mclaren
(03.04.20)
(6)

taşınabilir 4g modem'ler neden sadece bir firmada var?

turkcell superbox olarak hizmet veriyor, neden vodafone veya turk telekom bu işe girmedi?lisans hakkıyla ilgili bir durum mu var? yoksa baz istasyonlarına yeteri kadar güvenmemekle mi ilgili, gelecek ekstra yükü kaldıramamak vs?
turkcell superbox olarak hizmet veriyor, neden vodafone veya turk telekom bu işe girmedi?

lisans hakkıyla ilgili bir durum mu var? yoksa baz istasyonlarına yeteri kadar güvenmemekle mi ilgili, gelecek ekstra yükü kaldıramamak vs?
jugador
(07.02.20)
Aman kardeşim sakın bulaşma. Ben Vodafone dan aldım. Şuan hakem heyetine verdim uğraşıyorum. Şehir merkezindeyim Bağlantı inanılmaz kötü. 0.6, 0.9 mbps yi geçemiyor. Müşteri hizmetlerini arıyorsun anlık bir şey yapıyorlar 10 mbps görüyorsun fakat yarım saat sonra yine 0.8 lere düşüyor.
abonelik iptalinde ise 1,000 lira istiyorlar. Müşteri hizmetleri berbat ötesi hayatımda böyle bir şey görmedim.


x571
(07.02.20)
vodafone'da daha ufak boyutlu cihazlar var taşınabilir olarak düşünülüyor hotshop gibi ama mantık aslında superbox ile aynı. Ama arkadaşın da bahsettiği gibi vodafone'un 4g altyapısı dahi superbox tarzı bir hizmet için yetersiz.

bölge bölge yüksek hızlara çıkılabilir ancak özellikle kalabalık yerlerde 3G'den bile yavaş hıza düşüyor operatör. dolayısıyla baş edebileceklerini düşünmüyorum.


ayin yazari
(07.02.20)
4g ihale sürecinde teknik kısmını tam bilmiyorum ama en çok frekans aralığını turkcell satın almıştı, bu band genişliği rakiplerine göre daha fazla aboneye daha fazla hız olarak dönüyor olabilir.


hepsinde var. bende TT olani vardi.

vodafone'un altyapisi yetersiz yargisi dogru degil. Bu kutunun icinde simkart var, normal altyapisi ne ise o, kutunun telefondan hicbir farki yok. tethering yapan telefon gibi dusunebilirsiniz.


ebabil curnatasi
(07.02.20)
hepsinde en baştan beri var aslında da superonline fiber hizmetlerinde de bunu çok net gördüğü için untapped market olarak gördüğü bu alana iyi bir hizmetle girdi ve reklamını da yapıyor.

şu an londra'da 5g ile bu hizmet var mesela ve aylık 20-40 pound arası sınırsız ve limitsiz hizmet alabiliyorsunuz. vodafone uk'in çok güzel paketleri var mesela hızı seçebiliyorsun da.

ben 5g hizmet alabilmeme rağmen şu an altyapının biraz daha gelişmesini bekliyorum. sanırım iphone 5g destekli çıktığında altyapı iyi bir duruma gelmiş olacaktır.

4g ile aynı hizmeti vodafone'dan alıyoruz mesela ping yüksek de olsa 30-35 mbit stabil hızlar görüyoruz. kota yine sınırsız. ama 4g ne yazık ki genelde 20-25 civarında ortalamada kalıyor. nedeni ise bölgeye göre, vericiye göre falan değişiyor.

o yüzden bu tip bir hizmete girmeden önce aynı operatörürn normal bir hattıyla evinizin her yerinde hız testi yapın. 1-2 gün tekrarlayın farklı saatlerde. tatmin oluyorsanız alın.

ben çok iyi fiyat veren bir operatörün benim evimde çekmediğini gördüm mesela.. hala da kafama takılır.


ozdek
(07.02.20)
biraz gec olacak ama.

@ebabil curnatas zaten ben de aynı şeyi söylüyorum, vodafone 4G altyapısı telefon için de yeterli değil.


ayin yazari
(11.02.20)
(1)

script sunucu özellikleri - hosting arayışı

bir script satın alacağım ancak sunucu özelliklerinde şunlar yer almakta:- Güncel Ioncube sürümü (şuan için v10)- PHP 5.6- cURL Kütüphanesi- Mod_ReWrite- PDO & MySQL- ZipArchive- MUltiByte String- OpenSSL- GD Kütüphanesi- Intl extension- MySQL Strict Mode Pasifcpanel ya da plesk olan bir hosting als
bir script satın alacağım ancak sunucu özelliklerinde şunlar yer almakta:

- Güncel Ioncube sürümü (şuan için v10)
- PHP 5.6
- cURL Kütüphanesi
- Mod_ReWrite
- PDO & MySQL
- ZipArchive
- MUltiByte String
- OpenSSL
- GD Kütüphanesi
- Intl extension
- MySQL Strict Mode Pasif

cpanel ya da plesk olan bir hosting alsam bunlar zaten var mıdır? yoksa çok spesifik bir şey mi bunlar ?
jugador
(29.11.19)
güzel hostinge git, bugun kara cuma indirimi var, ozel fiyatla satin al.

Domain: GZLCUMA19D (ilk 100 kişi)
Hosting: GZLCUMA19H (ilk 500 kişi)


(2)

chrome browser - kapatılan sekmeyi yeniden aç-

son sürümde bu özellik kaldırılmış sanırım da yeri mi değişti yoksa komple özelliği mi kaldırdılar bilen var mı?
son sürümde bu özellik kaldırılmış sanırım da yeri mi değişti yoksa komple özelliği mi kaldırdılar bilen var mı?
jugador
(07.11.19)
yerli yerinde duruyor. sekmelerin olduğu yerde sağ tıklayınca çıkıyor.
ctrl+üstkarakter+t


sutlu nescafe
(07.11.19)
sekme olmayan yerde sağ tıklayınca çıkıyor artık. (ctrl + shift + t)


(5)

hgs kaçak geçiş

cenazemiz için antalya'dan istanbul'a araçla gittik. tabi hgs falan hiç bilmediğimiz şeyler. bazı noktalarda ikaz verdi kaçak geçiş diye bazılarında demedi ya da görmedik / anlamadık.ptt'den gidip 50 Tl'lik bişi alınıyormuş ama ben hgs'miz olmadan nerden geçtik, kaç tl ücret yansıdı vs görebiliyor m
cenazemiz için antalya'dan istanbul'a araçla gittik. tabi hgs falan hiç bilmediğimiz şeyler. bazı noktalarda ikaz verdi kaçak geçiş diye bazılarında demedi ya da görmedik / anlamadık.

ptt'den gidip 50 Tl'lik bişi alınıyormuş ama ben hgs'miz olmadan nerden geçtik, kaç tl ücret yansıdı vs görebiliyor muyum?
jugador
(24.10.19)
oncelikle hgs call centerr i ara, ama bildigim kadariyla hgs alirsan, hgs nin icindeki bakiyeden dusecek gectigin miktarlar, en az 50 tl bayiliyosun tabii


alttaraf
(24.10.19)
hacı bankadan da alabilirsin pttden de. 40 TL idi en son. bir de üstüne para yüklüyorsun. 15 gün içinde alman gerekiyor ceza yememen için. banka hesabına bağlı olunca geçişlerin ilk gün hemen kesilecek yatırdığın para içinden. orada da ayrıntılarda gözüküyor şu otoyol şu gişe otoyol bedeli diye.

ptt'nin de uygulaması var ama gösterim tam olarak nasıl oluyor bilmiyorum. orada da gösteriyordur muhtemelen. son olarak ptt'den alırsan playstore da bir sürü dolandırıcı ptt uygulaması var. aman dikkat doğru olanı indirdiğinden emin ol.


syozkn
(24.10.19)
edevlet üzerinde araç sahibinin tckn ile girerseniz kaçak geçiş sorgusu var plaka üzerinden.


@givemesomesubstance

ordan baktım da adınıza kayıtlı hsg bulunamadı vs yazıyor. o yüzden sordum soruyu zaten. hgs almadan görebilmenin imkanı var mı acaba diye?


jugador
(24.10.19)
webihlaltakip.kgm.gov.tr

buradan öğrenebilirsiniz. başınız sağolsun.:/


bir demet ben
(24.10.19)
(9)

Uçağa Yetişmece

Antalya'dayım ve İstanbul'dan yurtdışı uçuşu planlamaya çalışıyorum; 10:45 saatinde kalkan bir uçak var;Antalya'dan İstanbul'a da 7:40 çıkış 9:05 varışlı uçak var.yaklaşık 1 buçuk saat var bana sıkıntı yaşatır mı? iki uçuş da istanbul havaalanı?uçuş odesa'ya olacak sadece kimlikle gideceğim için yu
Antalya'dayım ve İstanbul'dan yurtdışı uçuşu planlamaya çalışıyorum; 10:45 saatinde kalkan bir uçak var;

Antalya'dan İstanbul'a da 7:40 çıkış 9:05 varışlı uçak var.

yaklaşık 1 buçuk saat var bana sıkıntı yaşatır mı? iki uçuş da istanbul havaalanı?

uçuş odesa'ya olacak sadece kimlikle gideceğim için yurt içi uçuştan farklı bi prosedür olmayacağını düşünüyorum :/
jugador
(14.10.19)
Kimlikle de olsa pasaport kontrolünden geçip dış hatlara ulaşman gerekecek. Henüz hiç gitmedim ama yeni havalimanının çok büyük olduğu, taksi süresinin bile yarım saati bulduğu gibi yorumlara dayanarak daha sonraki uçuşları tercih ederdim ben şahsen.


hadsafhada
(14.10.19)
Uçuşa 1 saat kala tüm işlemlerinizi tamamlarsanız hiçbir problem yaşamazsınız.


Başkalaşım
(14.10.19)
check-in'i online yaparsın, bagaj da yoksa sıkıntı olmaz. yalnız ben de bu yaz sonu odessa'ya gitim, istanbul havalimanı'nın en dibindeki kapıyı verdiler. abartmıyorum 20-25 dakikada ulaştık kapıya yürüyerek, onu da hesaba kat.

bu arada ukrayna'da geçen ay girişlerde türklere sorun çıkardılar. kimilerini saatlerce polis sorgusu bahanesiyle beklettiler, hatta geri gönderdikleri bile oldu. odessa'da da oldu. umarım denk gelmezsin. evet pasaportsuz gidebiliyorsun ama girişte form dolduruyorsun kimlikle gidince.


sir gawain
(14.10.19)
Ben olsam 1.5 saate girmezdim, belli olmaz ne olacağı. YEni havaalanında işler hala oturmadı.


roket adam
(14.10.19)
o varış saatinin üzerine yaklaşık yarım saat park ekle, sonrasında da yarım saat içeride oradan oraya gitme. bavul da varsa eğer %90 yetişemezsin derdim. ama bavul yoksa ve herşey online olursa %60 yetişemezsin diyorum. ben bu riske girmezdim.


emfuzi
(14.10.19)
antalya'daki uçak rötarlı kalkmazsa ve bavul beklemeyeceksen eğer yetişirsin.


dakota
(14.10.19)
9:05 de teker koyar. Taksi 15dk. Uçaktan çıkıp dış hatlara gitmeniz falan derken rahat yetişir. Nşa.


catch the arrow
(14.10.19)
bavul falan olacak elbette. tek kisi de olmayacam yalnjz olsam yetisirdim de bu sekilde zor. buyuklugu cok hesaba katmadim ben.

bir onceki gun gelmeyi dusunmek en mantiklisi sanirim. tesekkurler.


jugador
(14.10.19)
%99.9 yetişemezsin.


Boris
(14.10.19)
(3)

bi dizi varmış?

henüz 2. sezonun başı ya da 1. sezon yeni bitmiş falan. yeni sayılabilecek bir dizi.aynı anda 3 ayrı dönemde geçiyormuş, 1960-70, 1990-2000ler civarı ve günümüz sanırım. çok emin değilim.Bu 3 ayrı dönemdeki kadınların ilişkileri aile durumları hayatları vs.3 ayrı dönemde 3 ayrı kadının hayatlarıyla
henüz 2. sezonun başı ya da 1. sezon yeni bitmiş falan. yeni sayılabilecek bir dizi.

aynı anda 3 ayrı dönemde geçiyormuş, 1960-70, 1990-2000ler civarı ve günümüz sanırım. çok emin değilim.

Bu 3 ayrı dönemdeki kadınların ilişkileri aile durumları hayatları vs.

3 ayrı dönemde 3 ayrı kadının hayatlarıyla ilgili bir dizi sanırım kısacası. bilen gören izleyen ?
jugador
(03.10.19)
anlattığınız konu why women kill ama daha ilk sezonu bitmedi


shadowfollower
(03.10.19)
Bence de dark


hindistan cevizi
(03.10.19)
(4)

futbol maç takip uygulaması -ios-

bir sürü uygulama var ama şöyle bir özelliği olan uygulama var mı ?- seçtiğim takımların maçlarını 1-2 saat öncesinden bana bildirim olarak gönderecek ama her hafta takım ve maç seçmek istemiyorum.ilk kurulumda bir kere farklı liglerden 3-5 takım seçecem ve bana tüm sezon boyunca o takımların her tü
bir sürü uygulama var ama şöyle bir özelliği olan uygulama var mı ?

- seçtiğim takımların maçlarını 1-2 saat öncesinden bana bildirim olarak gönderecek ama her hafta takım ve maç seçmek istemiyorum.

ilk kurulumda bir kere farklı liglerden 3-5 takım seçecem ve bana tüm sezon boyunca o takımların her türlü maçını bildirim atacak.
jugador
(14.09.19)
sofascore. ilk girdiğinde zaten ister komple lig yada takımları seçme ekranıyla başlıyor. bildirimler var ama maç saati mi 2*3 saat önce mi gün içinde mi geliyordu hatırlamıyorum


avatar is back
(14.09.19)
Goal Live kullanıyorum ben ve şahane bir program bence.
Favori takımlarını ve takip etmek istediğin lig/turnuvaları seçiyorsun. En üstte favori takımlarının varsa o gün oynayacağı maçları, onun altında da seçtiğin lig ve turnuvaları, ondan sonra da diğer tüm ligleri vs. gösteriyor. Favori takımlarının ve istersen seçtiğin diğer maçların tüm bildirimlerini atıyor.
Maçın başlamasına 1 saat kala "kadrolar açıklandı" bildirimi ve kadrolar geliyor. Ondan sonra da işte başladı, gol, devre falan filan standart o bildirimler geliyor. Bildirimleri de bu arada saçma bir şekilde hızlı. Bazen karasal yayında golü göremeden bildirimi geliyor. Statta maç izliyorum, top çizgiyi geçtiği an telefon titriyor. Gerçekten garip.


Ben sadece premier lig ve super lig'i takip ettiğim için bu iki ligin online takvimlerine abone oluyorum. premier lig'de de big 6'in maçlarına aboneyim mesela. maçtan 1 gün önce, 15 dakika önce ve maç saatinde takvimden uyarı geliyor. süper lig'de takım seçtirmiyor, tüm takımlar var maalesef. ayrıca formula 1'de de var böyle bir online takvim. ekstra bir uygulamaya ihtiyaç duymuyorum.

edit: bu arada mackolik uygulaması da yapıyor bu istediğini. gerçi pro özellik mi bilmiyorum. bende pro hesap var reklamdan bıktığım için almıştım.


himmet dayi
(14.09.19)
flashscore


hjarteblod
(14.09.19)
(4)

sözlükte çift tıklama problemi yaşıyor musunuz?

chrome'da sabahtan beridir iki kere tıklamadan herhangi bir link, başlık, bknz vs. çalışmıyor. sizde de böyle mi acaba?
chrome'da sabahtan beridir iki kere tıklamadan herhangi bir link, başlık, bknz vs. çalışmıyor. sizde de böyle mi acaba?
jugador
(13.09.19)
ben de chrome kullanıyorum ancak herzamanki gibi tek tıkla her başlığa, linke girebiliyorum.


hypathia
(13.09.19)
yaşıyorum dünden beri.


daha önce bu problemi yaşayanların adblock, ublock gibi programlar kullanan kullanıcılar tarafından yaşandığı söylemişti.


dijalli
(13.09.19)
(1)

kia sorento 2008 x force 170hp olan şanzıman tipi nedir?

tork konvertörlü tam otomatik mi oluyor bu araçlar?
tork konvertörlü tam otomatik mi oluyor bu araçlar?
jugador
(26.08.19)
sahibinden.com'da aracın teknik özellikler kısmından ulaşabilirsin şanzıman bilgisine.


(7)

2000 - 2500 TL Bandında Telefon Önerisi

bir arkadaşa telefon lazım. ip 6'dan şarja bağlı yaşamaktan bıktığı için geçiş yapacak.beklentiler ise (bu fiyatta ne bekleyeceksek artık )- şarjı 1 günü rahat çıkarsın. Yoğun telefon görüşmeleri yapılıyor ve kendi ticari sosyal medya hesapları takip ediliyor. Whatsapp-İnstagram ve Facebook yoğun ku
bir arkadaşa telefon lazım. ip 6'dan şarja bağlı yaşamaktan bıktığı için geçiş yapacak.

beklentiler ise (bu fiyatta ne bekleyeceksek artık )

- şarjı 1 günü rahat çıkarsın. Yoğun telefon görüşmeleri yapılıyor ve kendi ticari sosyal medya hesapları takip ediliyor. Whatsapp-İnstagram ve Facebook yoğun kullanımda

- Kamerası da iyi olsun. Yine çekilen fotoğraflar sosyal medyada kullanılıyor olacak. Photoshop şablonlarına yerleştirilip yayınlanıyor.

300-500 daha koy şunu al bütün isteklerini karşılar cevaplarınızı da alabilirim :))
jugador
(03.07.19)
mate 20 lite bu fiyata herhalde en uygunu olur. ikinci el olabilir derse 7 plus olabilir.


carabelli
(03.07.19)
samsung s8

www.hepsiburada.com

tek kameralı fakat sensörü ve lensinin kalitesi sayesinde bu fiyat aralığındaki bir çok iki kameralı telefondan iyi fotoğraf çeker

bataryası 3000 mah çok yoğun kullanıyorsa gün içinde şarja takması gerekir fakat avantajı çok hızlı şarj oluyor


freebird5406_2
(03.07.19)
mevcut telefonunun tek sıkıntısı şarjsa bataryasını değiştirip yanında bir de powerbank alsın bence. gereksiz masraftan kurtulur.


shadowfollower
(03.07.19)
ben de powerbank öneriririm. hem ekstra masrafa hem de iphone'dan vazgeçmeye pek mantıklı bakamıyorum.


cavalo nero
(03.07.19)
Samsung a50


anarsika
(03.07.19)
Xiaomi redmi note 7


Murtazaaylak
(03.07.19)
Xiaomilerin kamerasi guzel baya. Her model degil ama bakin bi.


(6)

wordpress siteme admin girişi yapamıyorum

şifre kayıtlı ve doğru değiştirmedim ancak giriş yapmıyor; redirect oluyor ama yine kullanıcı adı ve şifre olan yer çıkıyor karşıma ve şifre hatalı vs gibi hiçbir uyarı yok.başka şifre girersem yanlış şifre diye uyarı veriyor.şifre sıfırlama denedğimde; "Parola sıfırlama anahtarı veritabanına kayded
şifre kayıtlı ve doğru değiştirmedim ancak giriş yapmıyor; redirect oluyor ama yine kullanıcı adı ve şifre olan yer çıkıyor karşıma ve şifre hatalı vs gibi hiçbir uyarı yok.

başka şifre girersem yanlış şifre diye uyarı veriyor.

şifre sıfırlama denedğimde; "Parola sıfırlama anahtarı veritabanına kaydedilemedi." diye uyarı veriyor.

phpmyadminden şifre değiştirmeye geliyorum orda da md5 vs seçili doğru yapıyorum ama read only hatası verip işlemi yapmıyor.

nasıl çözeriz bu durumu :(
jugador
(30.05.19)
veritabanına kaydedilemedi diyorsa veritabanına erişiminde bir sorun olmalı.
wordpress'i yeni kurduysan sıfırdan kurmayı deneyebilirsin ya da şifre sıfırlamak için "wordpress admin password reset" diye google'da aratırsan yararlı bir şeyler çıkabilir.
"kaydedilemedi" ve "read only hatası" bu anahtar kelimeler aklıma direkt erişim engelini getirdi. chmod ayarlarıyla ilgili bir sorun olabilir.


scottish
(30.05.19)
yeni kurmadım ama 1 ay öncesinin yedekleri var. ona da dönmek istemiyorum çünkü seo için baya uğraş verdim anca site istediğim bazı sorgularda çıkmaya başladı.

yedeğe dönersem hepsinin boşa gitmesinden korkuyorum :/

phpmyadmin'in neresinden yazdırma izni verebilirim bunu bulamıyorum bir türlü


jugador
(30.05.19)
Veritabanındaki tabloya manuel olarak ekleyin. Şifreyi md5 e çevirip oraya elle giirin


goodman
(30.05.19)
Wp_users tablosundan kullanıcıyı editleyerek yapacaksınız


goodman
(30.05.19)
@goodman

sorun o zaten hocam, yazdıktan sonra read only hatası verip kaydetmiyor.


jugador
(30.05.19)
ftpden ilgili klasöre chmod 777 verin, öyle deneyin.


tamamhosdiyonda
(30.05.19)
(1)

ios 12; yüklü olan ana ekrandaki applerin yanında bulut ve ok işareti

çıkıyor ve tekrar indirtiyor. Bunu sık sık yapıyor. Nerdeyse her gün farklı birkaç programı indiriyorum. Sebebi ne olabilir?Hafızada 1gb kadar yer mevcut.
çıkıyor ve tekrar indirtiyor. Bunu sık sık yapıyor. Nerdeyse her gün farklı birkaç programı indiriyorum. Sebebi ne olabilir?

Hafızada 1gb kadar yer mevcut.
jugador
(13.05.19)
ayarlar>itunes ve appstore>kullanılmayanları sil>kapat


nrmnm
(13.05.19)
(4)

İnstagram'a 59 saniyeden uzun videoları nasıl atmış olabilirler?

bu türde 2-3 tane video gördüm son 1 hafta 10 gün içerisinde, 1 tanesini detaylı izledim buna yönelik tespitlerimi yazacağım;1- kesinlikle sponsorlu reklam2- ios'tan bakınca (android denemedim) kaydırmasız tek başına post 1.31 sn.3- hesabın profiline girip bulup bakınca 47sn ve 44sn kaydırmalı iki p
bu türde 2-3 tane video gördüm son 1 hafta 10 gün içerisinde, 1 tanesini detaylı izledim buna yönelik tespitlerimi yazacağım;

1- kesinlikle sponsorlu reklam
2- ios'tan bakınca (android denemedim) kaydırmasız tek başına post 1.31 sn.
3- hesabın profiline girip bulup bakınca 47sn ve 44sn kaydırmalı iki post olarak duruyor. ama benim önüme sponsorlu 1,31 tek post olarak geldi ve bir iki arkadaşa da gönderdim.

www.instagram.com

yani benim anladığım 59 sn'den düşük iki postu sponsorlu olarak tek post çıkabilmişler. bunun nasıl yapıldığıyla ilgili bilgisi olan var mı?

edit: kesinlikle igtv değil.

streamable.com

şu da kısa bi başlangıç olarak ekran kaydı
jugador
(10.05.19)
ig tv ?


yok kesinlikle igtv değil.

linki alamadım ama şuraya upload ettim başlangıcını

streamable.com


jugador
(10.05.19)
instagram feed'e konulan 'reklam' niteliğindeki videolar 120 saniyeye kadar çıkabiliyor. olağanüstü bir durum yok yani.


velazquez
(10.05.19)
120 sn. oluyor reklamlı, reklamsız 60 sn. specler şöyle:

www.facebook.com


(5)

excel mühendisleri yardım :/

data girişi için bir tablo hazırlıyorum ama veriler küçük harf büyük harf kısaltma vs olmasın diye combobox'tan seçmeli olsun dedim işe koyuldum ama tıkandım.durum şu ki her listeden seçilen veriye göre bir sonraki hücrede seçilecek olan verinin değişmesi gerekiyor.yani mesela, 1. listede: konut, iş
data girişi için bir tablo hazırlıyorum ama veriler küçük harf büyük harf kısaltma vs olmasın diye combobox'tan seçmeli olsun dedim işe koyuldum ama tıkandım.

durum şu ki her listeden seçilen veriye göre bir sonraki hücrede seçilecek olan verinin değişmesi gerekiyor.

yani mesela,

1. listede: konut, işyeri, arsa
2. listede de, konutsa satılık, kiralık
işyeriyse satılık kiralık devren gibi kırılım olcak. bu kısma kadar yaptım ancak
3. liste konut satılık seçilmişse daire, dubleks, villa
işyeri satılık seçilmişse dükkan ofis katı plaza vs. arsa seçilmişse de ticari, konut, parsel vs gibi seçenekleri getirmesi gerekiyor.

4.5 listede de yine benzer mantıkla gidecek buraya bağlı listeler olacak.

böyle bir şey mümkün müdür? evetse nasıl :)
jugador
(04.05.19)
Pivot table ile slicer kullansaniz sanki olur gibi. Dataniza bakmak lazim bi


veritaslibertas
(04.05.19)
Mobildeyim. Bakamıyorum ancak Excel dynamic combobox diye arayabilirsiniz.
Tahmin yurutursem de, 1. Ve 2. Listeler için konuşalım, combox içerisi belli bir yerdeki değerlere göre doluyor ya, İkinci listenin dolduğu yeri, 1. Comboxtan seçilen değere göre dinamik şekilde oluşturma yoluna gidebilirsiniz.


kisa
(04.05.19)
@veritaslibertas

datayı yeni oluşturucaz zaten. oluştururken de hata olmasın diye listeden seçe seçe ilerlensin istiyorum.

şey gibi, önce il seçilecek, sonra ilçe, sonra semt gibi.

ikilisi var ve yaptım evet ama üçlü ve daha fazlası lazım bana :D


jugador
(04.05.19)
Coklusu da yapiliyor, pcde degilim yapamazsaniz bi bakarim


veritaslibertas
(04.05.19)
müsait bi zamanında ilgilenirsen sevinirim hocam ^^


jugador
(04.05.19)
(3)

google adwords mü acaba?

geçen bir arkadaş geldi, sayfanızı yukarılara çıkaralım vs. diyerek bi ekran açtışu şu kelimelerden çok uygun ücretle 100-1000 kişiye ulaşabiliriz, bakın bu kelimelerle şu firmalar reklam çıkmış falanyani bir kelime giriyordu karışılığında dolar gibisinden cüzi bir rakam ve karşılğında şu kadar eriş
geçen bir arkadaş geldi, sayfanızı yukarılara çıkaralım vs. diyerek bi ekran açtı

şu şu kelimelerden çok uygun ücretle 100-1000 kişiye ulaşabiliriz,
bakın bu kelimelerle şu firmalar reklam çıkmış falan

yani bir kelime giriyordu karışılığında dolar gibisinden cüzi bir rakam ve karşılğında şu kadar erişim gibi bilgiler vardı.

emin değilim ama bordo renk bi arayüz vardı bundan çok emin değilim ama bir sürü bişi göstermişti karıştırıyor olabilirim.

adwords müydü o acaba?
jugador
(04.03.19)
adwords bordo değil. kendi arayüzleri olabilir ama, firmalar adına adwords reklamı veriyor firmalar ve raporlamalarını falan firmalara kendi arayüzleri üzerinden yapıyorlar.


veritaslibertas
(04.03.19)
peki, şöyle de bi şey vardı yeni hatırladım;

"....." şekilde aratan şu kadar kullanıcı var, "......+....." şeklinde aratan şu kadar.

yani hangi keyword aramalarının sizin için uygun olduğunu belirlemeye yarıyordu.

böyle bir hizmeti google hangi servisi veriyor? dediğim arayüzle aynı yerdeydi bu da.


jugador
(04.03.19)
Google'ın anahtar kelime planlayıcısı (keyword planner) bu hizmeti veriyor.

support.google.com


crown
(04.03.19)
(5)

Web Tarayıcı Özellik - Eklenti

Sekmeleri tek tek kaydediyoruz ya da iğneliyoruz ama komple tüm pencereyi kaydeden eklenti ya da tarayıcı var mı?bir pencerede bi konu araştırıyorum ve 30-40 sekmeye ulaşıyorum gün içinde. pencere içindeki tüm sekmeleri tek seferde kaydeden bir şey arıyorum.
Sekmeleri tek tek kaydediyoruz ya da iğneliyoruz ama komple tüm pencereyi kaydeden eklenti ya da tarayıcı var mı?

bir pencerede bi konu araştırıyorum ve 30-40 sekmeye ulaşıyorum gün içinde. pencere içindeki tüm sekmeleri tek seferde kaydeden bir şey arıyorum.
jugador
(20.02.19)
chrome 'de açık kalıyor.

mesela benim böyle; prntscr.com

Ayarlar> Başlangıç> Kaldığım yerden devam et


datnet
(20.02.19)
açık kalıyor evet de laptop fazla açık kalınca sekmeleri açması vs çok sorun oluyor.

ben araştırma konusuna göre pencereleri kaydedip daha sonra tekrar ulaşmak istediğimde tek tek sekme açmak yerine tüm pencereyi geri çağırabileyim istiyorum.


jugador
(20.02.19)
@kambek

peki birden fazla kaydedebilme var mı?


jugador
(20.02.19)
onetab belki, bilemedim.


denek hayatım
(20.02.19)
(6)

bir akıllı cep telefonu aynı anda kaç cihaza bluetooth ile bağlanabilir?

android ya da ios diyelim fark etmez. aynı anda hem kulaklık hem bileklik/saat bağlantısı yapılabilir mi?bir bağlantı adet sınırı var mı biri bağlanınca diğer disconnect olur mu gibi?
android ya da ios diyelim fark etmez.

aynı anda hem kulaklık hem bileklik/saat bağlantısı yapılabilir mi?

bir bağlantı adet sınırı var mı biri bağlanınca diğer disconnect olur mu gibi?
jugador
(02.01.19)
Aynı anda tek cihaza bağlanıyor bluetooth ile, bileklik/saatler wi-fi değil mi sırf bu yüzden?


John Bloor
(02.01.19)
xiaomi mi band var bluetooth ile bağlı o


jugador
(02.01.19)
@john yanlışın var xiaomi kulaklık bileklik aynı anda bağlanabiliyor hatta arabaya falan da bağlanıyor ancak sayısı konusunda bilgim yok. Ama aynı anda 2 kulaklığa bağlanamıyor.


basond
(02.01.19)
Aynı 2 Cihaz oluyor genelde, iki kulaklık da bağlanabilir ama ayarlardan birine medya oynatma izni verip diğerine telefon görüşmesi izni verilirse bağlanır.

Akıllı bilekli ve saatler kulaklık gibi sürekli bağlı görünmüyor farklı bir olay var yani akıllı cihazınız ve kulaklığınızı bir arada kullanabilirsiniz.

Bu dediklerimizin güncel bir cihaz için geçerli olduğunu unutma, bluetooth 4.0 altında bazı şeyler mümkün olmayabilir.


Bluetooth spec'ine göre:
bir bluetooth cihaz (sizin örnekte telefon, pc yada diğer cihazlara bağlı host connector) 7 cihaz bağlı kalabilir (aktif bağlantı, veri iletimi yapıyor bunlardan), 255 cihaz bağlanabilir. (ama 255 cihaza aynı anda veri gönderemez)

eşleşme, cihazın bağlı olduğu donanımın büyüklüğüne göre değişir, teorik olarak sınırsız.


birde profil denen bişi var cihazlarda, kulaklık profili, microfon profili, vs. vs. vs. diye ayrılıyor, bazı cihazlar bazı profillerden bir tane bağlantı kabul ederken bazıları tek bağlantı kabul eder, (aynı telefona sallıyorum iki kulaklık bağlayamayabilirsiniz)

birde clientlarımız var, kulakllıklarımız microfonlarımız klavye mouse vs. bunlar tek bağlantı yapabilen cihazlar %99'u.
bunlardan hariç benim 99 tl'ye aldığım dandik kulaklık iki cihaza (pc,telefon) aynı anda bağlanabiliyor, telefon gelince müziği durduruyor falan.


selam
(02.01.19)
telefondaki bluetooth teknolojisine gore degisir. guncel cihazlarin neredeyse hepsi hem kulaklik hem saat baglantisi saglayabilir.


crucio
(02.01.19)
(1)

themforest wordpress temaları lisans sorusu

regular license: Use, by you or one client, in a single end product which end users are not charged for. The total price includes the item price and a buyer fee.extended license: Use, by you or one client, in a single end product which end users can be charged for. The total price includes the item
regular license:

Use, by you or one client, in a single end product which end users are not charged for. The total price includes the item price and a buyer fee.

extended license:

Use, by you or one client, in a single end product which end users can be charged for. The total price includes the item price and a buyer fee.

themeforest.net

şurda da herhangi bir örnek mevcut.

sorum şu regular lisans ile tek bir site mi yapabilirim? 1'den fazla sitede kullanmak için extended mi almam gerekiyor? aynı üyelikle ikinci kez aldırmıyor çünkü sadece download butonu var.

extended için çok absürt fiyat farkı var yani anlamsız değil mi? 50 katı. 50 ayrı site için ayrı üyeliklerle alsan aynı para. 50 site de afaki bir şey, bilemedim
jugador
(06.12.18)
O temayla yaptığın ürünleri satıp pata kazanacaksan extented gerekiyor. Ama ben şimdiye kadar extended ile iş yapan görmedim hiç. Regular alıp iş yapıyor herkes.


goodman
(06.12.18)
(6)

wordpress admin paneli

wordpress'te bir site yaptım. buna ekstradan yine wordpress kullanarak admin paneli gibi bir şey yapabiliyor muyuz ? istediğim şeyler de basit aslında, yeni sayfa alt sayfalar ekleme, post ekleme ile mevcutları düzenleme, görsel ekleme kaldırma çıkarma vb.amacım atıyorum bu siteyi ufak tefek değişti
wordpress'te bir site yaptım. buna ekstradan yine wordpress kullanarak admin paneli gibi bir şey yapabiliyor muyuz ?

istediğim şeyler de basit aslında, yeni sayfa alt sayfalar ekleme, post ekleme ile mevcutları düzenleme, görsel ekleme kaldırma çıkarma vb.

amacım atıyorum bu siteyi ufak tefek değiştirip basit site isteyen eş dosta vereyim bi ticari kaygım yok ancak siteye ekleme çıkarma yapmak için de beni yormasınlar. kullandığım menuden bir şeyleri değiştirmeleri zor gözüküyor az çok anlayan elbet yapar ama işi basitleştirmek lazım biraz.
jugador
(29.10.18)
yapmak istediğini anlamadım. Zaten wordpress'te admin paneli var?


binder dandet
(29.10.18)
hiç wordpress'e bulaşmadan, ayrıca; atıyorum siteadı.com/admin gibisinden bir giriş ayarlayım

yukarda bahsettiğim sayfa ekleme çıkarma, içerik düzenleme gibi çok basic işlemler için menuler koyayım burdaki değişiklikleri de wordpress olan siteyle ilişkilendireyim.

benden başka kimsenin wordpress admin şeysine girmesine gerek olmasın gibi.


jugador
(29.10.18)
hocam o dediğin için plugin olabilir ve fakat kullanıcılara rollerine göre ayrıcalık sağlayarak dediğin şeyi yapabilirsin. Atıyorum contributor dersin birine, ayarları değiştiremez ama post atabilir..

şuradan bakınız: www.wpbeginner.com


binder dandet
(29.10.18)
subdomain kurabilir ya da bir uzantiya basit baska altyapilar kurarak baskalarina kullandirabilirsiniz. Ama ayni sitede diger yetkileri olmadan yazi ve sayfa ekleme yetkisini admin paneline girmeden yapmak olanakli olmaz diye biliyorum.


yetkileri duzenleyen pluginleri kurcalayin. soylediginiz seyi anladim ama ugrasmaya degmez onunla.

3-4 tane farkli yetkilerde kullanici profili olusturup istediginize istediginiz yetkiyi verirsiniz.


brkylmz
(29.10.18)
Bunun için temalar kullanılıyor zaten, uğraşmana gerek yok. Kaliteli temalarda sürükle bırakla bile sayfa özelleştirilip eklenebiliyor.

Kullanmak isteyen adamın da ucundan anlaması yeterli.


kimlanbu
(29.10.18)
(2)

bim güncel beypazarı soda ve meyveli soda çeşitleri fiyatı

nedir bilen var mı?
nedir bilen var mı?
jugador
(15.10.18)
Limonlu soda karlıdağ mıydı adı neyse 4.25 4.75 arası


nodrama
(15.10.18)
Migros limon, cilekli soda 3.40.
Tam bir p/f ürünü


(5)

sığınma cebi nasıl bir şey görselle anlatabilir misiniz?

google'a baktım ama bir şey bulamadım anlamadım.sürekli kaza olan kontrolsüz kavşak için şikayet ve talepte bulunmuştum, geri dönüş olarak "güvenli depolama alanı yaratmak için sola ve u dönüşler için sığınma cebi yapılması uygun görülmüştür" şeklinde bir cevap geldi.kafamda oturtamadım da nasıl bir
google'a baktım ama bir şey bulamadım anlamadım.

sürekli kaza olan kontrolsüz kavşak için şikayet ve talepte bulunmuştum, geri dönüş olarak "güvenli depolama alanı yaratmak için sola ve u dönüşler için sığınma cebi yapılması uygun görülmüştür" şeklinde bir cevap geldi.

kafamda oturtamadım da nasıl bir şey yapılacak bi el atarsanız sevinirim.
jugador
(28.09.18)
Bilmem İstanbul'da mısınız ama Barbaros Bulvarı'ndan aşağı inerken yukarı doğru u dönüşü yapabildiğiniz bir yer var otobüs duraklarının orada. Sol şerit genişliyor ve orada bekliyorsunuz. Sağdan devam ediyor araçlar. İşte sığınma cebi o sanıyorum.


monogram
(28.09.18)
değilim ama maps'ten bi bakayım ^^


jugador
(28.09.18)
trafik cebi tabelası yaz anlarsın.

edit: www.yolbutonlari.com


datnet
(28.09.18)
Tam şurası:

www.google.com!3m6!1e1!3m4!1sGv_fn06LfGCS8yeJm03p0A!2e0!7i13312!8i6656

Dışarıda kalan kısmı da yapıştırın adres çubuğuna


monogram
(28.09.18)
Orta refuj var ya hani bi kaldırım var ortada bulvarda yolu ayıran. O işte u dönüşe gelirken inceliyor demek istiyorlar.


(2)

Ono ne demek ingilizce>türkçe

fiyatla ilgili bir yerde kullanmışlar.
fiyatla ilgili bir yerde kullanmışlar.
jugador
(13.09.18)
(Ticaret) "or near(est) offer":

Örnek: £50 o.n.o..


rahip janick
(13.09.18)
veya en yakın teklif


porn star
(13.09.18)
(1)

excel'de veritabani oluşturarak şöyle bir şey yapabilir miyim?

il- ilçe- mahalle- bölge kodu- fiyat- ad soyad - telefon -gibi verilerimiz var ve bu datayı bir yere kaydettik (soru 1 nereye kaydetmeliyim)sonra ben çalışan 15 kişiye dropdown menu ile il menusunden ili, ilçe menusunden ilçeyi, mahalle menusunden mahalleyi vs. çağırabileceği bir dosya göndereyim.on
il- ilçe- mahalle- bölge kodu- fiyat- ad soyad - telefon -

gibi verilerimiz var ve bu datayı bir yere kaydettik (soru 1 nereye kaydetmeliyim)

sonra ben çalışan 15 kişiye dropdown menu ile il menusunden ili, ilçe menusunden ilçeyi, mahalle menusunden mahalleyi vs. çağırabileceği bir dosya göndereyim.

onlar veriyi filtreledikçe datadan sonuç çeksin.

bunun gibi bir kurguyu excelde yapabilir miyim? nasıl?

son olarak; bunları lokalde pc üzerinde değil, dışarda akıllı telefon veya tabletlerden yapabilmeleri gerekmekte.
jugador
(15.01.18)
Yaparsın.

Online ortama kaydetmelisin tabi internal içerik responsibility prob oluştrmayacaksa.
Server yada maili tercih ederdim.

Filtre'ledikçe +1 kendin de söylemişsin. CTRL+F de işe yarar. Websitesi menüsü diyosan o uğraştırır. Data silinmesin diye restricted edit'le dosyayı mutlaka.


baldan kaymak
(15.01.18)
(1)

sözlükte bir hata / uyarı mesajı

sözlükten uçurulduktan sonra login olmaya çalışırken çıkan bir mesajdı sanırım. tam olarak şu şekilde olmasa da "bir sorun olduğunu düşünüyorsanız yanlış bir şeyler yapmışsınızdır" temalı bir şeydi yanılmıyorsam.bilen gören var mıdır?
sözlükten uçurulduktan sonra login olmaya çalışırken çıkan bir mesajdı sanırım. tam olarak şu şekilde olmasa da "bir sorun olduğunu düşünüyorsanız yanlış bir şeyler yapmışsınızdır" temalı bir şeydi yanılmıyorsam.

bilen gören var mıdır?
jugador
(01.08.17)
uçurulmuş hesabımla giriş yapmaya çalıştım şimdi ama tek söylediği şey şu: "bu hesaba erişim kapatılmış.
ek bir açıklama da yok.


m e b
(01.08.17)
(3)

com.tr alan adı şahıs firması üstüne alma

şimdi şöyle ki; bir mağaza açılıyor, ismi de atıyorum "lale" olacak. mağazanın maiyeti de ev dekorasyonu üzerine ürünler satmak.lale.com.tr alan adı da boşta diyelim. fatura başlığımız da ahmet mehmet şeklinde klasik şahıs firması.lale'nin ev dekorasyonu üzerinden patenti boşta. marka tescil & paten
şimdi şöyle ki;

bir mağaza açılıyor, ismi de atıyorum "lale" olacak. mağazanın maiyeti de ev dekorasyonu üzerine ürünler satmak.

lale.com.tr alan adı da boşta diyelim. fatura başlığımız da ahmet mehmet şeklinde klasik şahıs firması.

lale'nin ev dekorasyonu üzerinden patenti boşta. marka tescil & patent başvurusu yapıldı.

ben bu patent ile lale.com.tr'yi alabilir miyim?
yoksa bu patent ile sadece laledekorasyon.com.tr'yi mi alabiliyorum?
jugador
(22.06.17)
lale olarak marka tescili başvurusu yaptıysanız marka tescil belgenizle lale.com.tr yi alırsınız


veritaslibertas
(22.06.17)
lale olarak patent başvurusu ne demek?

lale markasının tescili için başvuru yaptıysanız, com.tr uzantısı için diğer gerekli belgeler ile birlikte başvurabilirsiniz. alacağınız domain, marka adiniz.com.tr olacaktır.


cursor
(22.06.17)
lale olarak patent başvurusu demedim :/

lale dekorasyon, lale ev dekorasyonu vs şeklinde bir marka tescil başvurusu yapılmış.

ben bu marka başvurusu ile lale.com.tr için başvuruda bulunsam olumlu sonuçlanır mı?

yoksa benim marka tescilim sadece laledekorasyon.com.tr, laleevdekorasyon.com.tr gibi hallerde mi geçerli?


jugador
(22.06.17)
(3)

çıralı'da kamp alanı dışında çadır kurmak vs. yasak mı? ya adrasan?

kumsaldan bahsetmiyorum. caretta caretta yumurtalarından dolayı orası yasak olmalı zaten. yanılmıyorsam koyun sonuna doğru arkası ormanlık çadır kurmaya uygun bir alan vardı. oraya çöksek sıkıntı olur mu? aynı soru adrasan için de geçerli. camping işletmelerine girmek istemiyorum. sahile makul uzakl
kumsaldan bahsetmiyorum. caretta caretta yumurtalarından dolayı orası yasak olmalı zaten.

yanılmıyorsam koyun sonuna doğru arkası ormanlık çadır kurmaya uygun bir alan vardı. oraya çöksek sıkıntı olur mu?

aynı soru adrasan için de geçerli. camping işletmelerine girmek istemiyorum. sahile makul uzaklıkta çadır atabileceğim bildiğiniz bir alan var mı?

tecrübe ettiğiniz mangalcıların pek fazla olmadığı sakin koyları da öneri olarak alabilirim.

teşekkürler.
jugador
(15.06.17)
Geçenlerde bunu youtu.be izlemiştim. Geçen senenin ama belki yardımcı olur.


iscanthere
(15.06.17)
elemanın tayfa tam da bahsettiğim alana kurmuşlar sanırım.

iyi oldu video sağolasın.


jugador
(15.06.17)
Adrasan'a yakın mesafede Korsan Koyu var. Denizin dibine çadır atabilirsiniz. Mangalcılar olabiliyor hafta sonları ama gece kalmıyorlar orada, yakın yerlerden günü birlik geliyorlar. Koyun az yukarısı da Gelidonya Feneri'ne kadar hep orman, etrafta hiç kimse olmasın diyorsanız oralara da takılabilirsiniz.


pokepoke
(15.06.17)
(2)

rasperry pi 3 / flaş bellek ya da harici hdd çalıştırma

4 usb portu varmış. dataları sadece micro sd'ye mi koyabiliyoruz yoksa flaş bellek ya da harici hdd bağlayıp oraya da veri yazabiliyor muyuz?16 gb micro yerine 32 alayım diyorum da eğer üsttekileri yapabilirsem 32'ye gerek kalmayacak.
4 usb portu varmış. dataları sadece micro sd'ye mi koyabiliyoruz yoksa flaş bellek ya da harici hdd bağlayıp oraya da veri yazabiliyor muyuz?

16 gb micro yerine 32 alayım diyorum da eğer üsttekileri yapabilirsem 32'ye gerek kalmayacak.
jugador
(10.05.17)
yapabilirsin sd kart isletim sistemini tutuyor ama bosta kalan alana istedigin verileri yazabilirsin aynı sekilde takacagin usb diskleri de harici hafiza olarak görür


orpheus
(10.05.17)
ayrica ek bilgi. 100mb'lik bile sd kartin olsa yeterli aslinda: sadece bootloader'i sd karta yazdirip isletim sisteminin asil dosyalarini usb bellek ile baglayabiliyorsun.


jedilance
(10.05.17)
(2)

autocad versiyon ?

bana gönderilen bir autocad dosyasını açmam icap ediyor. bir de becerebilirsem açtığım dosyanın içinde 4x2 m²'lik bir alan işretlemesi yapacam.çok kuvvetli bir pc yok elimde. i3 - win10 ekran kartı intel hd graphics gt1 sanırım.bu bilgiler ışığında pc'nin de kaldırabileceği en düşük hangi autocad ve
bana gönderilen bir autocad dosyasını açmam icap ediyor. bir de becerebilirsem açtığım dosyanın içinde 4x2 m²'lik bir alan işretlemesi yapacam.

çok kuvvetli bir pc yok elimde. i3 - win10 ekran kartı intel hd graphics gt1 sanırım.

bu bilgiler ışığında pc'nin de kaldırabileceği en düşük hangi autocad versiyonu işimi görür?
jugador
(06.02.17)
2007 bayağı basit.


dissendium
(06.02.17)
her sürüm olur tercihim 2007.


(1)

bi caps vardı buldursanıza :(

bi eleman apaçi tipli bir arkadaş, dişleri falan baya bi çarpık, sanırım beyaz şapkalı, elini de kaldırmış "git allanı seven" der gibi bir tarzda.
bi eleman apaçi tipli bir arkadaş, dişleri falan baya bi çarpık, sanırım beyaz şapkalı, elini de kaldırmış "git allanı seven" der gibi bir tarzda.
jugador
(06.09.16)
(1)

x bey diyeceksin(iz) geyiğinin çıkış noktası neydi?

sb.
sb.
jugador
(05.09.16)
(3)

Premier lig, serie a vs. net üzerinden legal olarak izleme imkanı?

var mıdır?Yurtdışı kaynaklı elbette, aylık 10 euro olur 20 euro olur falan, Türkiye'den bir şekilde bu yayınları veren platforma üye olup izleyebilir miyiz?
var mıdır?

Yurtdışı kaynaklı elbette, aylık 10 euro olur 20 euro olur falan, Türkiye'den bir şekilde bu yayınları veren platforma üye olup izleyebilir miyiz?
jugador
(15.08.16)
premier lig yayın haklarını digitürk alacak mı almayacak mı belli değil ama serie a onlarda.
bu tarz bir durumda da yurtdışından bir kuruluş gelip buradaki kullanıcıya satış yapamaz benim bildiğim kadarıyla. yaparsa buradaki yayın kuruluşunun hakkını gasp etmiş olur.

digitürk online abonelik falan bakabilirsin.


naberabi
(15.08.16)
digiturk play aboneliğim var ama, serie a da yok premier lig de.

la liga, brezilya ligi, eurolig ve sportoto basketbol ligi gözüküyor.

ben internet üzerinden sky, bein ya da ne bileyim fox sport'a abone olunup legal olarak izleyebilir miyiz acaba demiştim.

sanırım tek çare çakal iptv abonelikleri.


jugador
(15.08.16)
Su an serie a da pl de digide degil.


brad pitt
(15.08.16)
(4)

Nihatla Sivrisinek programının introsu olarak kullanılan müzik?

Aynı zamanda yeşilçam filmlerinde büyük ihtimalle de kemal sunal'ın filmlerinin birinde kullanılan bir müzik idi. büyük ihtimalle best fm zamanında kullanıyordu. ayrıca aradığım müzik bu değilhttps://www.youtube.com/watch?v=K4b9kp6cXNI&nohtml5=False
Aynı zamanda yeşilçam filmlerinde büyük ihtimalle de kemal sunal'ın filmlerinin birinde kullanılan bir müzik idi. büyük ihtimalle best fm zamanında kullanıyordu.

ayrıca aradığım müzik bu değil

www.youtube.com
jugador
(13.04.16)
Bahsettiğin müzik şu mu? Programdan: youtu.be


teknikekip
(13.04.16)
yok abi, belirtmiştim onun olmadığını.


jugador
(13.04.16)
www.youtube.com

buydu.


jugador
(05.12.19)
(1)

icloud.com mail ve şifresi hakkında

apple id'm gmail tabanlı bir mail üzerinden.isimsoyisim@icloud.com şeklinde bir mail oluşturttu bana bi menüdeyken. ancak bir şifre yarattırmadı. mail adresini mail uygulaması içinde görüyorum; test maili attım/aldım hesap çalışıyor.ancak ben bu maili outlook veya benzeri bi yerden kullanmaya çalışs
apple id'm gmail tabanlı bir mail üzerinden.

isimsoyisim@icloud.com şeklinde bir mail oluşturttu bana bi menüdeyken. ancak bir şifre yarattırmadı. mail adresini mail uygulaması içinde görüyorum; test maili attım/aldım hesap çalışıyor.

ancak ben bu maili outlook veya benzeri bi yerden kullanmaya çalışsam kullanamıyor muyum? sadece iphone üzerinden mi çalışıyor bu zımbırtı, kurmaya çalışsam şifresi falan da yok ?
jugador
(16.02.16)
apple id şifrenizle aynı. şifresi olmadan olmaz.


(1)

ios ile ilgili -pil kullanimi bilgisi- sorusu

ayarlar pil menusu altinda "son tam sarjdan sonra gecen sure" alanindakullanim : x saat y dakikakismi var. burasi androidde yer alan ekran suresine mi denk geliyor?
ayarlar pil menusu altinda "son tam sarjdan sonra gecen sure" alaninda

kullanim : x saat y dakika

kismi var. burasi androidde yer alan ekran suresine mi denk geliyor?
jugador
(21.01.16)
evet


golgi aygıtı
(21.01.16)
(1)

Türkçe Albüm ve içindeki şarkı listelerine ulaşacağım bir site var mıdır?

İlla vardır da, alfabetik sanatçı listesi olsun ordan isimlere tıklayınca albümleri, albümlere basınca da içindeki şarkı isimlerine ulaşacağım böyle bir site var mıdır?
İlla vardır da, alfabetik sanatçı listesi olsun ordan isimlere tıklayınca albümleri, albümlere basınca da içindeki şarkı isimlerine ulaşacağım böyle bir site var mıdır?
jugador
(09.01.16)
öyle bir site bilmiyorum da iTunes store belki iş görebilir.


himmet dayi
(09.01.16)
(7)

13'' macbook pro vs 13'' macbook air vol234524

bi kurcaladım ama eski duyurular çıktı hep güncel. günlük kullanım dışında içinde bazı şeyleri test edebilmem için windows kurmam gerekiyor.oyun, tasarım vs pek bir şey yok. oyun da oynarsam bir tek fm oynarım ki onu da sanmıyorum. ayda bi açarsam.en büyük isteğim taşınması ve uzun şarj süresi, inte
bi kurcaladım ama eski duyurular çıktı hep güncel.

günlük kullanım dışında içinde bazı şeyleri test edebilmem için windows kurmam gerekiyor.

oyun, tasarım vs pek bir şey yok. oyun da oynarsam bir tek fm oynarım ki onu da sanmıyorum. ayda bi açarsam.

en büyük isteğim taşınması ve uzun şarj süresi, internet browsing, çok çok sekmeli çalışacağım. arada bir film dizi açabilirim ama bu ev dışında seyahat durumlarında olabilecek bir durum. 2-3 ayda 1 gibi.

kapatmayı sevmiyorum pc'yi pek, uykudan hızlı uyanıp çabuk kendine gelmesi lazım.

air alırsam şöyle bir şey alacam:

13 inç MacBook Air
2.2 GHz Çift Çekirdekli Intel Core i7; 3.2 GHz'e kadar Turbo Boost
Intel HD Graphics 6000
8 GB 1600 MHz LPDDR3 SDRAM
256 GB PCIe tabanlı Flash Depolama

5799 apple store fiyatı

macbook pro alırsam da

Retina ekranlı 13 inç MacBook Pro
2.7 GHz Çift Çekirdekli Intel Core i5, 3.1 GHz'e kadar Turbo Boost
8 GB 1866 MHz LPDDR3 SDRAM
256 GB PCIe tabanlı Flash Depolama
Intel Iris Graphics 6100
Force Touch trackpad

bu da 5999 tl apple store.

ya da daha düşük konfigürasyon air mi almalıyım yeterli mi bilemedim :/

bildiğim tek şey 4gb ram'in bana yetmeyeceği. depolama çok sorun olmasa da ram konusunda bir de işlemci konusunda kararsız kaldım.
jugador
(05.01.16)
tasinabilirlik air, uzun sarj pro. bence air al, pro sahibi olarak soyluyorum bunu.


hjarteblod
(05.01.16)
pro aldım yukarda yazdığının 128 gb'lısını, ama apple store'dan daha düşük fiyata satan yerler oluyo bi araştır derim. ben bimeksten 4099 tl'ye almıştım, şu anda 4534 tl olmuş. linkini de vereyim www.bimeks.com.tr film-dizi, internet, programlamayla uğraşıyorum baya memnunum.

yanında çok taşıyacaksan air alınabilir, pro ağır kalıyo air'e göre. onun dışında bence pro.


contavolta
(05.01.16)
Retina Pro çok hafif zaten yeterince taşınabilir, sen Pro al boş ver Air'ı. Her gün Pro taşıyan biri olarak söylüyorum bunu, bazen çantaya koydum mu diye bakma ihtiyacı hissediyorum o kadar hafif.


Taşınabilirlik açısından pro da çok iyi bir bilgisayar. ben de air alacaktım, buraya sordum, sonuç olarak pro aldım. çok memnunum.


himmet dayi
(05.01.16)
@contavolta

bu linkteki bimeks olan, hangi yılın ürünü ve de retina mı?

öyleyse alınırmış bu sanki, 128 gb yetiyor di mi :)


jugador
(05.01.16)
Test, VM isleri kasacaksan 16 sart. Bende ram su anda 9,5 GB dolu gorunuyor. VM acinca 13-14 yardiriyor.


alperz
(05.01.16)
tartışabilecek hiçbir şey yok, kesinlikle macbook pro.

airlerde retina ekran yok. retina yoksa mac kullanmanın bi manası da yok.


tchuck
(05.01.16)
(5)

Bluetooth Teknolojisi

http://www.hepsiburada.com/philips-aea2700-multipair-bluetooth-hi-fi-adaptor-p-EVPHAEA2700bu ürünü smart tv'ye bağlasam, bluetooth bir kulaklık ile direkt bağlanıp Tv'nin sesini alabilir miyim?Yani bunu tv'ye taktığımda kulaklığı nasıl tanıtırım? ya da tanıtabilir miyim?ben tanıtamam diye düşünüyoru
www.hepsiburada.com

bu ürünü smart tv'ye bağlasam, bluetooth bir kulaklık ile direkt bağlanıp Tv'nin sesini alabilir miyim?

Yani bunu tv'ye taktığımda kulaklığı nasıl tanıtırım? ya da tanıtabilir miyim?

ben tanıtamam diye düşünüyorum ama emin olamadım :)
jugador
(05.01.16)
Gecen sene D&r dan 75tlye almistim. O kadar mantikli bi alet ki kendimi takdir ediyorum surekli:) ses sisteminr bagladim bn o da tvye bagli. Cok kolay kullanimi Ama bnce tableti telefonu fln baglarsin, kulaklik da aslinda alici gibi Bluetooth da gibi geldi


solenkol
(05.01.16)
bu aletin fonksiyonu kablolu hoparlörleri kablosuz yapmak. yani bluetooth ile ses iletebilen bir cihazdaki sesi kablosuz olarak alıyor, kablo ile hoparlöre iletiyor.


orient blue
(05.01.16)
tableti telefonu bağlarım da benim derdim tv'den kulaklıkla ses alabilmek.

telefonu buna bağlasam da tv'den ses alamayacağım için istediğim sonuca gidemiyorum :/

ürün mantıklı, fiyatı cazip geldi. başka sitelerde 150 tl civarı.


jugador
(05.01.16)
televizyondan kablosuz ses alabilmen için varsa televizyondaki harici ses çıkışına kablosuz ses dağıtabilen bir cihaz alman gerekiyor.


orient blue
(05.01.16)
Bu ürünle kulaklığınıza ses alabilmek için TV'nizin bluetooth yayın yapabiliyor olması gerekir. Aynı ürünün Logitech verisyonu var bende 50 TL'ye almıştım.
Bu ürünün asıl amacı müzik sistemine bunu bağlayıp örneğin telefondaki müzikleri bluetooth aracılığı ile dinlemek. Yani bu alet bluetooth alıcı. Bluetooth kulaklığınız da bluetooth alıcı işlevi görüyor yani size lazım olan bluetooth verici o da Türkiye'de pek bulunmuyor aliexpress'de falan vardı.


creepy
(05.01.16)
(4)

İstanbul'da havalar nasıl

çarşamba, perşembe istanbul'da olacağım. antalya'da tüm gün tişörtle dolanıyorum orda üşütür mü? hırka şart mı?kadıköy, beşiktaş taksim civarında olacağım.
çarşamba, perşembe istanbul'da olacağım. antalya'da tüm gün tişörtle dolanıyorum orda üşütür mü? hırka şart mı?

kadıköy, beşiktaş taksim civarında olacağım.
jugador
(20.10.15)
hırka şart


sta
(20.10.15)
montun boğacağı hırkanın zaman zaman giyileceği bir hava var şu an. ancak yarın yağmur var diyorlar.


bayankus
(20.10.15)
çarşamba yağmur uyarısı diye haber vardı bugün.


Aksamlar mont lazim olur. Hatta ince pofuduk mont derim


solenkol
(20.10.15)
(1)

passolig - şampiyonlar ligi

gs-benfica maçı için bilet aktarımı passolig üzerinden mi oluyor? yoksa şampiyonlar ligini kapsamıyor mu? kısacası gs kombinesi olan bir arkadaşım gs-benfica maçına gidemeyecek benim yerime sen git dedi. bu aktarım nerden nasıl yapılır?ek bilgi: antalyaspor logolu passolig'im var.
gs-benfica maçı için bilet aktarımı passolig üzerinden mi oluyor? yoksa şampiyonlar ligini kapsamıyor mu?

kısacası gs kombinesi olan bir arkadaşım gs-benfica maçına gidemeyecek benim yerime sen git dedi. bu aktarım nerden nasıl yapılır?

ek bilgi: antalyaspor logolu passolig'im var.
jugador
(13.10.15)
Sana aktarım yapabilir, sen de o kartla gidebilirsin.

Passo.com.tr'den aktaracak.


cakabo
(13.10.15)
(3)

bu reklam şeyi nedir, sizde de var mı?

bendeki bir eklenti mi sebep oluyor yoksa?http://i.hizliresim.com/NW6Nng.pngsayfa ilk yüklenirken gözükmüyor çünkü, daha sonra yükleme tamamlanınca bu hale geliyor.örnekteki entry de buhttps://eksisozluk.com/entry/55176990
bendeki bir eklenti mi sebep oluyor yoksa?

i.hizliresim.com

sayfa ilk yüklenirken gözükmüyor çünkü, daha sonra yükleme tamamlanınca bu hale geliyor.

örnekteki entry de bu

eksisozluk.com
jugador
(30.09.15)
yok, adblock kullanıyorum ama.


devilred
(30.09.15)
O bir tarayıcı eklentisi zararlı. Eklentilerinizi kontrol edin, tarayıcının çalışma kısayoluna bakın. Misal "chrome.exe" asdawdawawdwadaw gibi birşeyler varsa exe"'den sonrasını silin. Uygulama yöneticisinden kontrol edin, varsa uygulamayı kaldırın

howtoremove.guide


şapşiko
(01.10.15)
(16)

Son 5 yılda Çıkmış Min. 10 üzerinden 8 verdiğiniz Filmler Nelerdir?

Kısacası Son yılların en iyileri listenizde neler var?
Kısacası Son yılların en iyileri listenizde neler var?
jugador
(21.09.15)
çoğunu duymuşsundur ama aklıma ilk gelenler

(bkz: whiplash)
(bkz: predestinaiton)
(bkz: interstellar)
(bkz: boyhood)
(bkz: snowpiercer)
(bkz: young and beautiful)
(bkz: jagten)
(bkz: the words)
(bkz: drive)

ek olarak:
(bkz: Jodaeiye Nader az Simin)
(bkz: oslo, 31 august)
(bkz: the place beyond pines)
(bkz: tomboy)


LEVİATHAN. geçen film önerisi isteyen birine mesaj attım, "her duyuruya yazmaktan utanıyorum artık özelden söyleyeyim dedim" dedim, cevab bile vermedi. yürüyeceğim sandı herhal. o yüzden artık mesaj atmıyorum. LEVİATHAN, LEVİATHAN, LEVİATHAN. herkes bunu izleyinceye kadar bana rahat yok. LEVİATHAN.

bunun dışında şıp diye 8'i hak ettiğine inandığım bir film yok pek kültürüm olmadığından dolayı. ama leviathan ediyordur. kesin eder.


der meister
(21.09.15)
son 10 yıldır çok çok kaliteli, ne bileyim bir bergman gibi, d. vertov gibi, dreyer gibi film yapabilen yönetmen yok artık. çok kaliteli filmler yapılmıyor şimdilerde. büyük festivaller bitirdi sinemacılığı. ama izlenebilir olanlar:

kış uykusu
amour
ida
leviathan
the world's end (bu film özellikle eğlenceli ve ideoloji kaygısı güden, güzel bir yapım)
nymphomaniac
antichrist


lesmiserables
(21.09.15)
- X-men serisinin filmleri (2011,2014)
- Interstellar
- Who am I
- Ex Machina
- Her
- Shame
- Warrior
- Prometheus
- Leviafan
- The Hunt
- Kış Uykusu
Doğrudan hemen aklıma gelmediği için incelediğim listeler, belki buralardan da ilgini çeken çıkar.
www.imdb.com
www.imdb.com
www.imdb.com

EK: aşağıda only lovers left alive yazılmış, +1 demeden edemedim.


candanag
(21.09.15)
gone girl yazılmamış, diğerlerinin çoğuna katılmakla beraber onu da ben eklemiş olayım.


bende rush diyeyim bari.


etna
(21.09.15)
Birdman yazan olmamış. İlginç...


onheil
(21.09.15)
limitless
predestination
shutter island
gone girl


kuzey li
(21.09.15)
Interstellar
Gone girl
Runner runner (imdb 5,6 diyor ama ben 8 veririm)
Birdman'a 6 falan veririm anca.


stavro
(21.09.15)
Yukarıdakilere ek the wolf of wall street, only lovers left alive.


pshasha
(21.09.15)
the boondock saints


bedbed
(21.09.15)
imdb puanlarıma bakarak;

La cara oculta - 8
As Above, So Below - 7,5tan 8
Spring - 8
The One I Love - 9
Faults - 8
Frank - 8
The Skeleton Twins - 7,5tan 8
The Conjuring - 8,5tan 9


freya
(22.09.15)
* (bkz: Hoje Eu Quero Voltar Sozinho)
* (bkz: Fehér isten)
* (bkz: before i disappear)

şimdilik aklıma gelenler..


reso aga
(22.09.15)
barfi


turkuaz
(22.09.15)
hepsi son on yıla ait değil ama birkaç tane olacak...

mubi.com


osmanyueksel
(29.09.15)
(1)

youtube'daki bazi videolar

neden ortasinda elips seklinde blur'luk var?tamam telif hakki vs. de kim niye nasil koyuyor bunu videolara?
neden ortasinda elips seklinde blur'luk var?

tamam telif hakki vs. de kim niye nasil koyuyor bunu videolara?
jugador
(16.08.15)
kim niye dersen işte kanal sahipleri telif aşmak için ama nasıl hangi programlar ile bilgim yok


sivrisinek
(16.08.15)
(2)

passolig kombine sorusu

galatasaray logolu ve kombinesi 2015-2016 için yenilenmiş bir passolig kartımız var.ikinci olarak antalyaspor kombinesi almak istiyoruz. Soru şu mevcut passolig üzerinden yapabiliyor muyuz bunu yoksa ikinci bir antalyaspor logolu passolig mi almamız gerekmekte?
galatasaray logolu ve kombinesi 2015-2016 için yenilenmiş bir passolig kartımız var.

ikinci olarak antalyaspor kombinesi almak istiyoruz.

Soru şu mevcut passolig üzerinden yapabiliyor muyuz bunu yoksa ikinci bir antalyaspor logolu passolig mi almamız gerekmekte?
jugador
(21.07.15)
ikinci bir passolig alman gerekiyor bildiğim kadarıyla. sitesinde baya detaylı yazmışlar girip okuyun bence.


tescillimarka
(21.07.15)
antalyaspor passolig'de alman gerekiyor.


lapseti
(21.07.15)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.