Giriş
(8)

Matematik sorusu

Matematikten anlayan birisi görseldeki soruya bakabilir mi acaba?Bir matematikçi arkadaşa sordum, soru hatalı "2cm uzun" yerine "2 cm kısa" ifadesi olmalıydı, o zaman cevap 72 olurdu dedi.Anlayan beri gelsin, teşekkürler.
Matematikten anlayan birisi görseldeki soruya bakabilir mi acaba?

Bir matematikçi arkadaşa sordum, soru hatalı "2cm uzun" yerine "2 cm kısa" ifadesi olmalıydı, o zaman cevap 72 olurdu dedi.

Anlayan beri gelsin, teşekkürler.
hubris
(22.10.19)
cevaplarda 9a bölünebilen 2 secenek var zaten.

54ü baz alirsak, her parca 6 cm.

2 cm uzun olsaydi her parca 8 olcakti.

8cm x 9 parca = 72 cm. bu da 12'ye tam bölünür.

cevap 54


umarim yanlis hesaplamamisimdir :)


---

diğer 9a bölünebilen seçenek ise 72.

parca uzunlugu 8 cm olur orda. 2 cm daha eklenirse 10 cm olur.

10 cm x 9 parca = 90... ki bu da 12ye tam bolunmez.


la traviata
(22.10.19)
Her parçaya x dersek, soruda bahsedilen durumu şu şekilde ifade edebiliriz: 9(x+2)=12x

Buradan x'i 6 buluruz. 9*x=54 sonucunu verir.


vhdl
(22.10.19)
bu arada matematikçi arkadaşın bana iktisat okuduğum yıllarda yan odamda kalan matematikçi arkadaşı hatırlattı.

gecenin 3ünde mi 4ünde mi ne gelip odamıza,

"beeeeyleer, 1=2 yi ispatladım" demişti...


la traviata
(22.10.19)
Bu kadar kolay bi soruya soru yanlis nasil der bi matematikci hayret


Flipsflops
(22.10.19)
Bir yarı matematikçi olarak itiraf ediyorum ben de arkadaşınız gibi düşündüm soruyu.

Cevaplara göre tekrar tekrar okudum. Şöyle bir sonuca vardım: Kastedilen şey telin toplam uzunluğunun 18 cm artması ve bu durumda 12'ye tam bölünebileceği ise net bir sayı söylemek mümkün değil. Telin uzunluğu 18 cm de olabilir, 54 cm de olabilir, 90 cm de olabilir. Bu böyle uzar gider. Bu açıdan baktığımızda hangisi olabilir demeliydi soruda ve seçeneklerin içindeki tek uygun cevap 54 olurdu.
Tabii kastedilen buysa yukarıda yazılan 9(x+2)=12x de bir çözüm sayılamaz. Olması gereken 9(x+2)=12y dir. İlk durumdaki ve son durumdaki parçaların uzunluğunun eşit olduğu gibi bir anlam varsa soruda her iki tarafa x yazılması geçerli olur.


rusalka
(22.10.19)
9a/9=a ilk durum

9(a+2) /12 =a ikinci durum
buradan icler dislar yapiyorsun, 18=3a --> a=6
9a = 9x 6 = 54.


cooperr
(23.10.19)
9*2=18, 9'a bölünüp 18 fazlası 12'ye bölünebilen bir tek 54 var.


Cevap bariz a ama ben de bir matematikçiyim ve hepsi bölünür. Santimetreyi daha küçük birimlere çevirerek yapılabilir. :)


Kahir ekseriyet
(23.10.19)
(1)

Vizesiz Ülkeye Giderken Vizeli Ülkeden Geçmek

Balkanlardaki vizesiz ülkelere özel araçla gitme planımız var. Ancak İstanbul'dan çıktığımızda Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek ve Sırbistan gibi vizesiz yerlere gitmek içi -malum- Bulgaristan ve Yunanistan'dan geçmek zorundayız. Sırf transit geçiş için schengen vizesi almak zorunda mıyı
Balkanlardaki vizesiz ülkelere özel araçla gitme planımız var. Ancak İstanbul'dan çıktığımızda Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek ve Sırbistan gibi vizesiz yerlere gitmek içi -malum- Bulgaristan ve Yunanistan'dan geçmek zorundayız. Sırf transit geçiş için schengen vizesi almak zorunda mıyız? Bu konuyla ilgili tecrübesi olan varsa yazarsa sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.
hubris
(20.04.19)
Evet geçiş yapacağınız ülkeden transit vize veya schengen almak zorundasınız.


taurina
(20.04.19)
(6)

Excel Sorusu Acil

Excel'de hücre içinde yazı yazarken alt satıra geçmek için enter'a basınca alt sütuna (hücreye) geçiyor. Nası edecik?
Excel'de hücre içinde yazı yazarken alt satıra geçmek için enter'a basınca alt sütuna (hücreye) geçiyor. Nası edecik?
hubris
(07.09.16)
ctrl+enter veya mac'se alt+enter geçiriyor bildiğim. şu an mac'de olduğumdan ikinciye eminim de ilkini bilemedim.


shift enter?


theconqueror
(07.09.16)
@passion rules the game - @theconqueror

yemedi :(


hubris
(07.09.16)
kesin cevap alt+enter


alt+enter ben denedim oldu.


matilda
(07.09.16)
ARO CÜMLETEN alt+enter oldu


hubris
(07.09.16)
(3)

Whatsapp'tan gelen ses kaydı

Whatsapp'tan gelen ses kayıtlarını maile gönderdim ama uzantısı görünmüyor. Bunların uzantısı nedir bilen varsa beri gelsin. Bu ses dosyalarını mp3'e çevireceğim ama uzantısının ne olduğunu çözemedim.
Whatsapp'tan gelen ses kayıtlarını maile gönderdim ama uzantısı görünmüyor. Bunların uzantısı nedir bilen varsa beri gelsin. Bu ses dosyalarını mp3'e çevireceğim ama uzantısının ne olduğunu çözemedim.
hubris
(16.08.16)
.opus


pgup
(16.08.16)
ilginçtir, iphone'la kaydedilen sesleri dosyalarını gomplayer çalarken samsungla kaydedilenleri çalmıyor


hubris
(16.08.16)
gom player mı kaldı ya :D mpc-hc kullan. muhtemelen ikisini de çalar ^^


(1)

Elektrik kesintisi sonrası xbox internet bağlantısı sorunu

Bu aralar bizim sokak ve civar sokaklarda altyapı çalışmalarından ötürü elektrik hemen her gün en az 1 kez kesiliyor. Elektrik kesilip geri geldikten sonra internete bağlanamıyorum. Modemi aç kapat yapıyorum bir süre sonra kendiliğinden düzeliyor. Asıl soru şu ki bugün elektrik kesildiğinde xbox 360
Bu aralar bizim sokak ve civar sokaklarda altyapı çalışmalarından ötürü elektrik hemen her gün en az 1 kez kesiliyor. Elektrik kesilip geri geldikten sonra internete bağlanamıyorum. Modemi aç kapat yapıyorum bir süre sonra kendiliğinden düzeliyor.

Asıl soru şu ki bugün elektrik kesildiğinde xbox 360 açıktı ve elektrik geldiğinde internete bağlanmadı bir türlü. Bilgisayar 5 dakika sonra bağlandı ama xbox hala bağlanmadı. Ağ ayarlarını fabrika ayarlarına dönderdim, ethernet taktım yine de olmadı. Ne yapılır bu durumda?
hubris
(11.08.16)
Neyse, cevap veren olmamış ama ben şu linkteki adımları uyguladım ve düzeldi. Belki ihtiyacı olan olur bizim gibi cevapsız kalmasın.

www.youtube.com


hubris
(12.08.16)
(4)

Belediyeden SMS

Mersin'de yaşamama rağmen hemen her gün Pendik Belediyesi'nden sms alıyorum. Kendisini tanımamama rağmen belediye başkanı Kenan Şahin'e antipati beslemeye başladım bile. Bugüne kadar Pendik'in yakınından bile geçmedim. Hadi numaramı bi şekilde bi yerden buldular eyvallah. Mesajın sonunda mesaj almam
Mersin'de yaşamama rağmen hemen her gün Pendik Belediyesi'nden sms alıyorum. Kendisini tanımamama rağmen belediye başkanı Kenan Şahin'e antipati beslemeye başladım bile. Bugüne kadar Pendik'in yakınından bile geçmedim. Hadi numaramı bi şekilde bi yerden buldular eyvallah. Mesajın sonunda mesaj almamak için şuraya mesaj gönderin tarzı bir şey de yok. Ben nasıl kurtulacağım bu mesajlardan?
hubris
(24.07.16)
Mail, Twitter, telefon vs ile belediyeye ulaşmayı denediniz mi?


nrmnm
(24.07.16)
Hayır denemedim. Aklıma geldi ama bi ton yönlendirme yapıp sonunda yine çözümsüz kalacağına inandığım için girişmedim.


hubris
(24.07.16)
spam filtresinde kelime olarak ekleyin belediye adını.

edit : bende her ay min. 50-60 spam sms takılıyor filtreye.


kimlanbu
(24.07.16)
@kimlanbu

teşekkürler, bunu bilmiyordum.


hubris
(24.07.16)
(6)

Hangi akıllı telefon?

Öncelikle belirteyim ki 6 yıldır iphone 3gs kullanan birisiyim ve iphone takıntım yok. Bu kadar uzun kullanmamın sebebi telefona iyi bakmamdır. Yani 6 yılda telefon bir kez düştü sadece. Lakin malumunuz artık telefon yarım akıllı telefon haline geldi ve bugün de 2. kez düştükten sonra sim kart takıl
Öncelikle belirteyim ki 6 yıldır iphone 3gs kullanan birisiyim ve iphone takıntım yok. Bu kadar uzun kullanmamın sebebi telefona iyi bakmamdır. Yani 6 yılda telefon bir kez düştü sadece. Lakin malumunuz artık telefon yarım akıllı telefon haline geldi ve bugün de 2. kez düştükten sonra sim kart takılan kısmından plastik bir parça kırıldı ve simi görmüyor. Zaten ne zamandır aklımda olan telefon alma olayına gireceğim. Aradığım kriterler şarjı akşama kadar gitsin, ota boka kasma donma yapmasın ve biraz sağlam olsun.

Bütçem 1000-1500 tl arası, bu fiyat aralığında baktığım telefonlar;

samsung a5 ve a7
lg g4 türevleri
htc one m7 ve m8
iphone 5s

bu telefonlardan hangisi daha iyidir, hangisini tavsiye edersiniz? iPhone al kafan rahat etsin gibi tavsiyelerle gelmeyin, önerdiğiniz telefonu neden önerdiğinizi de söylerseniz sevinirim.

Teşekkürler.
hubris
(21.06.16)
samsungu sil listeden.
htc m7 ve m8'i bilmiyorum.

g4ü 1200 civarına ithalatçı garantisi bulabiliyorsun. şu anda kronik problemlerinden arındırılmış seri piyasada. 6 sene götürür mü bilmiyorum ama 3 sene götürür.

ayfon 3gs 6sene gittiyse bunun da gitmesi muhtemel.


fakyoras
(21.06.16)
HTC'yi sil. Uzaktan yakından geçme yanından. iPhone'u sen biliyorsun zaten. LG G4 güzel. Samsung için ise ram'in en az 3gb olması lazım. 1600-1700 falan S6 alabilirsin. Note 4 biraz demode kaldı ama Note 5 akar. Foto kalitesi falan süper.
Ama diyeyim, HTC'yi sil. Pişman olursun.


empty man
(21.06.16)
Hocam derdin moda ise note 5 al veya azıcık daha dur efsane olacak note 7'i al.

Ama not4 kullanıyorum 2 yıldır, aşırı memnunum. Tek sorunu 1 yılın sonunda batarya ölüyor, yeni bir batarya alman gerekiyor.


pomknos
(21.06.16)
lg g4 kağıt üzerinde güzel ama herkes bir sürü problem yaşıyordu. faktoryas'ın dediği gibi problemlerinden arındırılmış yeni bi seri falan çıktıysa düşünebilirsin.

ben samsung a5 2016 aldım memnunum bu arada. 3 hafta falan oldu, uzun vadede ne olur göreceğiz. Şarj konusunda benim kullanımımda çok iyi 1.5 gün görebiliyorum. Hızlı şarj güzel gerektiğinde azıcık şarja takıp %20-30 ile evden çıksam yetebiliyor falan. (edit: hız-güncellik önemliyse galaxy s6'ya bakabilirsin ama pil önemliyse a5 kesinlikle. Daha düşük çözünürlüklü ekran, daha düşük işlemci ve daha yüksek kapasiteli batarya olunca s6'ya fark atıyor. Arkadaşımla yan yana bütün gün baktık onunki %60lara düştüğünde benimki %80lerdeydi.)

ios seviyorsan iphone 5s de hala iyi, tabii paran olsa iphone se çok daha iyi. Ama ekran boyutu farklı. Mesela bence 5" civarı gayet iyi, o yüzden a5'i tercih ettim(5.2")

htc'ler iyi deniyor ama o eski seriler hala iyi mi bi bakarsın forumlara.


rodriguez2
(21.06.16)
Abi adam 1500 tl bütçe diyor note7 önerisi geliyor. Telefon çıkacak minimum 2750'den, neyse.

Benim tavsiyem Apple bu kadar uzun süre kullandın şimdi başka bir android sisteme geçip 2 sene sonra stabil kalmadığını görünce üzüleceksin, keşkeler havada uçuşacak.

Öncelikli sırayla:
1)Iphone SE (Yurtdışı) 1500e hal olur.
2)Iphone SE Yurtiçi 2000(bu seni biraz geçiyor ama ben aldım çok memnunum)
3)Iphone 5s (1300 civarında bu aralar)


hocam
ilacınız samsung s5

1-yazılım olarak cok iyi herhangi bir sıkılma yok
2- suya toza dayanıklı
3- batarya 1,5 gun gidiyor ( ultra modda 3-4 gün gidiyor ) :)
+ yanına yedek batarya aparatı alırsan bittigi yerde %100 den devam edersin ve telefonu şarja takmazsın ömür boyu

şiddetle tavsiye
kötü yorum bile okuyamazsiniz.


kingcyrax
(21.06.16)
(2)

Windows 10 ve Office 2010

Dün Windows 7 olan işletim sistemimi Windows 10'a yükselttim. Bugün ise hangi office programını açsam 28 gün deneme süreniz kaldı, ürününüzü aktive etmeniz gerekiyor şeklinde bir uyarı alıyorum. Ekte görüntüsü de var.Ürün anahtarını değiştirmeyi denedim, girdiğim anahtarlara onay da veriyor. Sonra i
Dün Windows 7 olan işletim sistemimi Windows 10'a yükselttim. Bugün ise hangi office programını açsam 28 gün deneme süreniz kaldı, ürününüzü aktive etmeniz gerekiyor şeklinde bir uyarı alıyorum. Ekte görüntüsü de var.

Ürün anahtarını değiştirmeyi denedim, girdiğim anahtarlara onay da veriyor. Sonra işlemin gerçekleşmesi için yeniden başlatın diyor, başlatıyorum tekrar açtığımda yine aynı uyarıyı alıyorum.

Windows 10'da bu sorunu nasıl çözebilirim?

Teşekkürler.
hubris
(29.11.15)
temiz format.


cetoxim
(29.11.15)
kms aktivator u bir deneyin. sitelerde açiklama var


1adam
(29.11.15)
(6)

Barış, özgürlük, sevgi temalı İngilizce şarkı

hüzünlü değil de nispeten motivational-inspirational dedikleri gaz verici ingilizce şarkı paslayan olursa çok iyi olur.teşekkürler.düzeltme: şarkının hareketli olması tercih sebebi arkadaşlar. yine de cevaplar için teşekkürler.
hüzünlü değil de nispeten motivational-inspirational dedikleri gaz verici ingilizce şarkı paslayan olursa çok iyi olur.

teşekkürler.

düzeltme:

şarkının hareketli olması tercih sebebi arkadaşlar. yine de cevaplar için teşekkürler.
hubris
(16.10.15)
here comes the sun


weeping guitar
(16.10.15)
Flowers in the window


imagine


prompter
(16.10.15)
We are the world. Ama eski versiyonu olcak.


bigcaptain
(16.10.15)
those were the days


prompter
(16.10.15)
(4)

İş yerinde tc kimlik no ile internet

İş yerinde çalışanların internet kullanmaları için kimlik no'ları ile kullanıcı hesabı oluşturma olayına giriştiler. Hatta bugün kimlik no'nuzu kimseyle paylaşmayın çünkü yapılan işlemler adınıza loglanacaktır gibisinden bilgilendirme mesajı geldi. Merak ettiklerim şunlar;1 - Benim artık iş yerinde
İş yerinde çalışanların internet kullanmaları için kimlik no'ları ile kullanıcı hesabı oluşturma olayına giriştiler. Hatta bugün kimlik no'nuzu kimseyle paylaşmayın çünkü yapılan işlemler adınıza loglanacaktır gibisinden bilgilendirme mesajı geldi.

Merak ettiklerim şunlar;

1 - Benim artık iş yerinde internette girdiğim her site admin tarafından görülecek mi? (sanırım öyle)

2 - İnternette kullandığım şifreler vs. görülebilir mi?

3 - Eğer ilk 2 sorunun cevabı kesinlikle evetse, bunu engellemenin bir yolu var mı?
hubris
(27.09.15)
geçersiz bi tc kimlik no kullanın
www.axiyon.com

1-) şirketler veri trafiğini kayıt altına almak zorundalar, yasa böyle diyor.
2-) internette kullandığın şifreler görülebilir evet ama hepsi değil SSL kullanan siteler şifreliyor verileri, ama herhangi bi sorun oluştuğunda direk IT elemanına hesap sorabilirsiniz.
3-) vpn kullanabilirsin, tabii engellemedilerse.


masa penisi
(27.09.15)
1-evet
2-hayır


nasrettinhoja
(27.09.15)
yasal olarak zorunluluk bu.

tc kimlik de sadece basit bir prosedür. senin bilgisayarının yaptığı her işlem zaten kaydediliyor (onlnie işlemler). haliyle istersen amcaoğlunun tc kimliğini gir, o bilgisayardan bir suç işlersen bu direkt kayıt altında olacak ve direkt bulunacaksın.

şuan tüm şirketler için zorunlu bu sistem. çoğu kullanmıyor ama inanılmaz cezaları var.

ve bu sisteme geçildiğinde, ister amcaoğlunun tc kimliğini kullan ister vpn kullan. senin o şirket içindeki internetin loglandığı için, yaptığın her şey ortaya çıkabiliyor.


tchuck
(27.09.15)
@masa penisi

cevap için teşekkürler.

geçersiz bir tck no kullanmam söz konusu değil çünkü sadece tanımlanmış no'lar internet kullanabiliyor. Yani çalışan olmayan birinin no'suyla istesem de kullanamam.

vpn'in bu tarz uygulamaları engellediğini sanmıyorum.


@tchuck

Benim derdim internette istediğim yere girmek değil, özel kullanım bilgilerimi ve şifrelerimi göremesinler yeter.


hubris
(27.09.15)
(3)

Wifi sınırlı erişim sorunu

1 ay önce 1 haftalığına yurt dışına çıktım, çıkarken de modemi kapatmıştım, döndüğümde modemi açtım ve o gün bugündür neredeyse yarım saatte bir internetim kablosuzda sınırlı erişim uyarısı veriyor, ethernetle bağlandığımda bi sıkıntı yok. ethernetle 4-5 saat online oynuyorum kopma olmuyor ama kablo
1 ay önce 1 haftalığına yurt dışına çıktım, çıkarken de modemi kapatmıştım, döndüğümde modemi açtım ve o gün bugündür neredeyse yarım saatte bir internetim kablosuzda sınırlı erişim uyarısı veriyor, ethernetle bağlandığımda bi sıkıntı yok. ethernetle 4-5 saat online oynuyorum kopma olmuyor ama kablosuza geçince sık sık sınırlı erişim hatası alıyorum, bağlantıyı kes deyip yeniden bağlanınca düzeliyor veya 1-2 dakka sonra kendiliğinden düzeliyor, sonra bi daha bi daha.

Forumlarda manuel ip atamayı çözüm olarak yazmışlar ama o da kar etmedi. Ne yapmam lazım? Bakmadığım yerli-yabancı forum, denemediğim yöntem kalmadı. Modemin içinden bi ayar falan mı yapmalıyım, bi çözüm varsa esirgemeyin.
hubris
(16.09.15)
servis saglayicini aradin mi?


hjarteblod
(16.09.15)
hayır aramadım, yani bu sorun sağlayıcıdan kaynaklanabilir mi?


hubris
(16.09.15)
kaynaklanmasa da sonucta sana internet hizmeti saglamak zorundalar :) modemini resetlemene yardimci olurlar, ne bileyim ping atarlar falan, goruntuleyebilirse hata hakkinda bilgi verir, olmadi ekip gonderir.


hjarteblod
(16.09.15)
(2)

Laptop Batarya Tam Dolmasın

Dell Inspiron 3543 laptop'um var. Bataryası 4 saat civarı dayanıyor şu an ama ben ömrünün daha uzun olması adına tam doldurmak istemiyorum. Yani pil benim belirlediğim bir yüzdeye kadar dolsun istiyorum. Normalde bu tip durumlarda bilgisayarlarda battery manager tarzı firmanın kendi ürettiği bir yaz
Dell Inspiron 3543 laptop'um var. Bataryası 4 saat civarı dayanıyor şu an ama ben ömrünün daha uzun olması adına tam doldurmak istemiyorum. Yani pil benim belirlediğim bir yüzdeye kadar dolsun istiyorum. Normalde bu tip durumlarda bilgisayarlarda battery manager tarzı firmanın kendi ürettiği bir yazılım oluyor ama benim bilgisayarımda yok, dell'in sitesinden support assist diye bir yazılım indirdim ama bu yazılımda pilin durumunu, ne kadar dayandığını falan gösteriyor. Atıyorum; pil %95'e kadar şarj olsun tarzında bir seçenek yok. Bunu yapabileceğim bir dell yazılımı veya bilgisayarda pil ayarlarında böyle bir seçenek var mı?
hubris
(09.09.15)
lenovo için kendi özel yazılımı vardı bu dedıgın olayın. belki de dell inspiron için de vardır onu araştır direk


evildead
(09.09.15)
ben de onu yazdım zaten firmaların kendi yazılımı var ama dell'deki power manager uygulamsında, uyumlu makineler listesinde benimki yok. yine de teşekkürler.


hubris
(09.09.15)
(2)

Bu fiyata bu bilgisayar uygun mudur?

Uzun zamandır (yaklaşık 5,5 yıl) kullandığım bilgisayarım iflasın eşiğinde ve artık bana sıkıntı çıkarıyor. Ben de almışken pes falan da oynayabileceğim ama ucuz ve basit bir şeyler alayım diyorum. Pro gamer değilim, hala age of empires 2 ve call of duty 2 gibi nuh nebi zamanının oyunlarını oynuyoru
Uzun zamandır (yaklaşık 5,5 yıl) kullandığım bilgisayarım iflasın eşiğinde ve artık bana sıkıntı çıkarıyor. Ben de almışken pes falan da oynayabileceğim ama ucuz ve basit bir şeyler alayım diyorum. Pro gamer değilim, hala age of empires 2 ve call of duty 2 gibi nuh nebi zamanının oyunlarını oynuyorum, bi de online pes. Onun dışında öğretmenim ve okul dönemi ofis programları ve internet dışında yaptığım çok bir şey yok. Bu bilgisayar işimi görür mü sizce?

www.pcdepo.com
hubris
(21.07.15)
RAM 8 gb olsaymış yeterli makine.


(3)

G2A Global Key Hakkında

Merhaba,duyuruda baktım ama benim soruma cevap olan bi duyuru göremedim. benim pc'de pes 2015 kurulu, crackli falan yani orijinal değil. Ben bu g2a'dan global key satın alsam bu key'i (pes 2013'teki gibi) oyunu açıp içeriden girip online oynayabiliyor muyum? Yoksa illa ki vpn yapıp steam'den oyunu a
Merhaba,

duyuruda baktım ama benim soruma cevap olan bi duyuru göremedim. benim pc'de pes 2015 kurulu, crackli falan yani orijinal değil. Ben bu g2a'dan global key satın alsam bu key'i (pes 2013'teki gibi) oyunu açıp içeriden girip online oynayabiliyor muyum? Yoksa illa ki vpn yapıp steam'den oyunu almam mı gerek?
hubris
(07.07.15)
G2A'dan aldığın global key tüm dünyada geçerli olan bir key, herhangi birşey yapmana gerek kalmadan istediğin keyi alıp hesabına tanımlayabilirsin..


EkimBebesi
(07.07.15)
yani steamden aktifleştirme vs gerekmiyor, direk oyundan yapabiliyorum?


hubris
(07.07.15)
G2A'da steam global key diyor bunu kullanabilmek için steam hesabı açman gerekiyormuş (oyun zorunlu tutuyor), işlemi yaparken de vpn benzeri birşey kullanmana gerek yok global olduğu için. Yalnız oyun TR yasaklı olduğu için sorun yaşayanlar var çeşitli forum sitelerinde oyunu açamayan kullanıcılar çözüm arıyor..


EkimBebesi
(07.07.15)
(5)

Youtube'da İngilizce içerik üreten Türkler

Var mıdır acaba? Yani kişisel vlog gibi de olabilir, tutorial da olabilir ama ingilizce konuşan Türklerin kanallarını arıyorum.Not: Nurullah Öktem'le İngilizce dersler vb videolar değil, daha gayriresmi, geyik vs de olabilir.
Var mıdır acaba? Yani kişisel vlog gibi de olabilir, tutorial da olabilir ama ingilizce konuşan Türklerin kanallarını arıyorum.

Not: Nurullah Öktem'le İngilizce dersler vb videolar değil, daha gayriresmi, geyik vs de olabilir.
hubris
(09.05.15)
iPhonedo var, Turkce baslamisti sonra Turkce+Ingilizceye dondu:

www.youtube.com


crown
(09.05.15)
sözlükten kıvırcık saçlı, zayıf bir bey vardı ingilizce vlogger.

www.youtube.com diye hatırlıyorum ama ingilizce videolar yok şu an :(


kayranin kedisi
(09.05.15)
@kayranin kedisi

kanalının adını bulabilir miyiz?


hubris
(09.05.15)
şu abi türk, amerika'da tv programı yapıyor haftalık youtube'dan da canlı yayınlanıyor. oranın güncel meselelerini falan yorumluyorlar kimi zaman ciddi kimi zaman esprili şakalı. www.youtube.com


@bass solo take one

teşekkürler, bu elemanı biliyorum ama adam artık amerikalı sayılır aksana baksana :)


hubris
(09.05.15)
(1)

Silverlight ve Chrome İlişkisi

Bilgisayarımda silverlight yüklüydü ve silverlight gerektiren sitelere düne kadar girebiliyordum. Bunlardan birisi de k12.net. Bugün ise girdiğimde silverlight yükleyin dedi, neyse indirip yüklemeye çalıştım ama son sürüm zaten yüklü dedi. Chrome/plugins kısmında silverlight eklentisi görünmüyor ama
Bilgisayarımda silverlight yüklüydü ve silverlight gerektiren sitelere düne kadar girebiliyordum. Bunlardan birisi de k12.net. Bugün ise girdiğimde silverlight yükleyin dedi, neyse indirip yüklemeye çalıştım ama son sürüm zaten yüklü dedi. Chrome/plugins kısmında silverlight eklentisi görünmüyor ama bilgisayarda da yüklü görünüyor. Ne yapmam gerektiği hakkında fikri olan?

Teşekkürler.
hubris
(19.04.15)
Çözüldü;

Chrome adres çubuğuna aşağıdaki adresi yapıştırın, NPAPI'yi etkinleştirin.

chrome://flags/#enable-npapi


hubris
(07.05.15)
(4)

Chrome'da Startv-Ntv-Ntvspor Videoları

Chrome'de başlıkta bahsettiğim 3 kanalın sitelerindeki videoları izleyemiyorum. Video sayfasında herhangi bir videoya tıkladığımda öylece siyah ekranda kalıyor ve hiçbir yaşam belirtisi olmuyor. Plugin'lere baktım hepsi güncel ve deaktif olan player eklentilerini aktifleştirdim ama hala aynı. 1 saat
Chrome'de başlıkta bahsettiğim 3 kanalın sitelerindeki videoları izleyemiyorum. Video sayfasında herhangi bir videoya tıkladığımda öylece siyah ekranda kalıyor ve hiçbir yaşam belirtisi olmuyor. Plugin'lere baktım hepsi güncel ve deaktif olan player eklentilerini aktifleştirdim ama hala aynı. 1 saattir forumlarda araştırdım ama bulamadım işe yarayan bi çözüm.

Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.
hubris
(14.02.15)
abp eklentisi varsa kaldır


mrthany
(14.02.15)
@mrthany

kaldırdım ama yine bi işe yaramadı sadece kenarda 1-2 reklam çıktı o kadar.


hubris
(14.02.15)
bende bu durum odatv'de oluyordu, flashblock yüzünden olduğunu anlamıştım.

tarayıcıda ne kadar eklenti varsa hepsini deaktif edin. sonra deneyin. tek tek eklentileri aktifleştirerek sorunun neden kaynaklandığını bulun.


denedim ama yine aynı terane


hubris
(14.02.15)
(7)

Arabanın arka sileceği

Aracımın arka sileceği kırıldı, servise sordum 120-160 tl dediler. Araç 2011 Seat Ibiza, internette araştırdım ama seat silecek takımları genelde eski modeller için var. Google'a da sorunca çıkan sitelerde 2002-2004 arası vs modeller çıkıyor. İnternette bilmediğim bi site vs var mıdır ki daha ucuza
Aracımın arka sileceği kırıldı, servise sordum 120-160 tl dediler. Araç 2011 Seat Ibiza, internette araştırdım ama seat silecek takımları genelde eski modeller için var. Google'a da sorunca çıkan sitelerde 2002-2004 arası vs modeller çıkıyor. İnternette bilmediğim bi site vs var mıdır ki daha ucuza alabileceğim?
hubris
(28.12.14)
seat leon için silecek olarak bosch'u kullanıyoruz. cok kotu değil o da..


hede hodo
(28.12.14)
sanayiye götürdünüz mü? onlar daha ucuza takacaklarını bilirler, bulurlar.


sanayiye gittim, bunları bulmak zor iş, servise git en iyisi dedi.


hubris
(28.12.14)
neresinden kırıldı tam olarak?

eklem gibi olan yerden mi?


c1b2k3
(28.12.14)
evet, başladığı yere bağlı olan göbekteki eklem yeri, kapak gibi bi kısım duruyor üstünde yani.


hubris
(28.12.14)
ibiza kullanan bir arkadaşa sordum, tanıdığı bi yedek parçacı olması lazım ona soracak birazdan söyler abi.


edit: yokmuş abi onda da :/


c1b2k3
(28.12.14)
eyvallah kardeşim sağolasın ben de bulamamıştım parçacılarda, servise bayacaz parayı desene. :)


hubris
(28.12.14)
(4)

Hazır turşu kavanozundaki su

İçine (atıyorum) kornişon doğradık, bi süre sonra turşu olur mu?
İçine (atıyorum) kornişon doğradık, bi süre sonra turşu olur mu?
hubris
(27.11.14)
Onu yapan çok da. Aynı tadı vermiyor. Otur kendin yap suyu vereyim hatta istiyorsan tarifi de


kablelvuku
(27.11.14)
@kablelvuku

aynı tadı vermese de ağızda turşu hissiyatı bıraksa yeter. tarifi alırım vaktin varsa.


hubris
(27.11.14)
Beş litrelik kavanoz için. İki litre suya bir buçuk litre üzüm sirkesi biminkini tavsiye ederim. Ve yarim bardağa yakın tuz. Tuz çok olmasın yeter. Az olursa önemli değil sonradan üzerine atarsin istersen tuzu kaşık kaşık köy yarim varsağı geçmeyecek şekilde tadına bakarak git. Kurarken turşuyu en alta biraz nohut aralara limon dilimi sarımsak ve nane koy en üste de maydanoz. Yok ben uzun süre bekleyemem diyorsan millet bulaşık makinesinde yapıyor turşuyu bir dene istersen


kablelvuku
(27.11.14)
Oy üzüm sirkesi bir buçuk bardak. Aman yanlış yazmışım.


kablelvuku
(27.11.14)
(4)

Ekşi Duyuru tarzı site...

Merhabalar,Ekşi duyuru tarzı, üye olunup üyelerin profil yaratarak soru-ilan-duyuru açabileceği; herkesin bu duyurulara yazabileceği bir site yapmak için wordpress, weebly vs gibi siteler yeterli midir? Yani böyle bi site yapmak için wp'den bi premium hesap, plug-in'ler falan yeterli olur mu? Yoksa
Merhabalar,

Ekşi duyuru tarzı, üye olunup üyelerin profil yaratarak soru-ilan-duyuru açabileceği; herkesin bu duyurulara yazabileceği bir site yapmak için wordpress, weebly vs gibi siteler yeterli midir? Yani böyle bi site yapmak için wp'den bi premium hesap, plug-in'ler falan yeterli olur mu? Yoksa direk, bi domain ve hosting edinip pro bi web tasarımcısıyla iletişime geçmeliyim.


Bu konuda çok bilgim olmadığı için net bilgiler verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.
hubris
(16.11.14)
wordpress olmaz. özel olarak yaptırman lazım.


yapma volkan
(16.11.14)
yabancısı var, türkçesi yok ama

answers.yahoo.com


güvenlik işlerine falan girmessen ortalama bi web programcisi işini görebilir.


sage
(16.11.14)
wordpress'te q/a ile tema araması yap.

question / answer güzel temalar var.


amarat
(20.04.15)
(3)

Torba Yasa ve Öğrenim Kredisi Borcu

Anlayan varsa beri gelsin.Torba yasa olayını okudum ama kendimle ilgili olan kısmı tam anlamadım. Kısacası öğrenim kredisi borçlarının faizi silinecek mi onu merak ediyorum. Benim öğrenim borcum 2010'da başladı, hiç ödemedim. Aşağıdaki maddeye göre faiz ödeyecek miyim ödemeyecek miyim?http://www.mem
Anlayan varsa beri gelsin.

Torba yasa olayını okudum ama kendimle ilgili olan kısmı tam anlamadım. Kısacası öğrenim kredisi borçlarının faizi silinecek mi onu merak ediyorum. Benim öğrenim borcum 2010'da başladı, hiç ödemedim. Aşağıdaki maddeye göre faiz ödeyecek miyim ödemeyecek miyim?

www.memurlar.net

"1) 30/4/2014 tarihinden (bu tarih dahil) önceki dönemlere, beyana dayanan vergilerde bu tarihe kadar verilmesi gereken beyannamelere ilişkin vergi ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamlarından (2013 takvim yılına ilişkin gelir vergisi ikinci taksiti hariç) vazgeçilir."
hubris
(10.09.14)
Bu maddeye gore ogrenim kredisini kapsamiyor gibi gorunuyor, baska maddelerede bakin bence. Ogrenim kredi borcunuz vergi borcu degil.


primetime
(10.09.14)
vergi devraldıysa borcu vergi borcudur.


acukali ekmek
(10.09.14)
borç vergi dairesine düşeli 2 yıl oluyor, vergi devraldı


hubris
(10.09.14)
(9)

iPhone 4 Camı

Bugün sabah eşimin telefonu düştü ve ekranın sol üst köşesinden ortaya doğru olan bölgesi tuzla buz oldu. Dokunmatiği hala gayet iyi şekilde çalışıyor yani ekran yüzeyindeki cam dışında problem yok. Sorum şu ki sadece camı değiştirmek mi gerekiyor, yoksa cam zaten içindeki ekran modülüyle birlikte m
Bugün sabah eşimin telefonu düştü ve ekranın sol üst köşesinden ortaya doğru olan bölgesi tuzla buz oldu. Dokunmatiği hala gayet iyi şekilde çalışıyor yani ekran yüzeyindeki cam dışında problem yok.

Sorum şu ki sadece camı değiştirmek mi gerekiyor, yoksa cam zaten içindeki ekran modülüyle birlikte mi değişmek zorunda?

DX'de bi araştırdım şöyle bir şey buldum www.dx.com

sizce bu işimi görür mü? Burda cam yok gibi sanki?
hubris
(10.08.14)
bu sadece ekran, bunun bir de ön camı içinde olanlar var. sen onlardan alacasın. onu değiştirmek en kolayı. sadece ekran ya da cam değiştireceğim diyorsan youtube'tan falan bakarak değiştirebileceğini sanmıyorum. ama hem ekran hem cam olandan alırsan youtube'tan bakarak değiştirebilirsin. ayrıca iphone için uygun tornavida da alman lazım. dx.com'da tornavidalarda 3-4 dolar falan set olarak al.


fallthepieces
(10.08.14)
şunu buldum bunu buldum değilde telefonun durumunu daha iyi anlatacak bir SS atsanız biz ona göre size çözüm linki atsak olmaz mı ? bizden leblebi cevabı beklemeyin. sizin verdiğiniz direk lcd ekran

edit:panel iki katman biri dokunmatik diğeri cam elinizde camı değiştirmek için ısıtıcı lazım söküp takmak için tabii ekranı direk değiştirirseniz panel satışı var aliexpress'den tut dx'e sonra ebaye hepsi yan sanayi var. hatta çıkma satışı forumlardan veya sahibinden sitesinin hurda telefonlar veya arızalı telefonlar bölümünden satın alabilirsin.


protrek
(10.08.14)
@fallthepieces

elimde zaten o tornavida setlerinden var, az çok anlarım bu söküp takma işlerinden. senin söylediğinden anladığım, sadece camı youtube'dan bakıp değiştiremeyeceğim. bir de dx'de sade cam bulamadım sanırım. :/


hubris
(10.08.14)
abi bende bu işlerden anlıyorum da o cam tek başına değişmiyor lanet şey. ikisi birlikte olanları en mantıklı iş. kendim değiştirtim ikisi birlikte olanlarından ve fıstık gibi oldu.


fallthepieces
(10.08.14)
@protrek

i61.tinypic.com

görüntü bu, dediğim gibi sadece cam sıkıntılı, dokunmatik çalışıyor.


hubris
(10.08.14)
youtube dan bi bak. bu camı cıkartmak için ısıtma falan gerekiyor. olmuyor yani yenisi düzgün oturmuyor hep bi sorun. hiç ugrasma hem cam hem lcd bir arada olandan al.


fallthepieces
(10.08.14)
son olarak şunu alsam işimi görür mü? cam + ekran modülü?

www.ebay.com


hubris
(10.08.14)
tahtakale de isinize yarayacak ekran 60tl. ben birde 10usd ye degistirme kiti almistim. yutupta gerekli videolarla ekrani kendim degistirdim. cok zor degil zaten.


camiroquay
(10.08.14)
bu fotolardan karar veremedim ama acıklamadan bu gibi duruyor, ben dx'ten almıştım hatta dur link bakayım.

link bulamadım, dx'te de aradım ama kaldırmışlar.


fallthepieces
(10.08.14)
(1)

Word'deki yazılar başka bilgisayarda boşluksuz çıkıyor

Bilgisayarımızda office 2010 var ve word'de bir dosyayı başka bir bilgisayarda açınca yazılar arasında boşluklar gidiyor. Yani;"yazılararasındaboşluklargidiyor" şeklinde bir metin çıkıyor ortaya.Yardımlarınız için teşekkürler.
Bilgisayarımızda office 2010 var ve word'de bir dosyayı başka bir bilgisayarda açınca yazılar arasında boşluklar gidiyor. Yani;

"yazılararasındaboşluklargidiyor" şeklinde bir metin çıkıyor ortaya.

Yardımlarınız için teşekkürler.
hubris
(14.05.14)
buyuk ihtimalle dosyayi actiginiz diger bilgisayarda office 2007 var.

cozumu de acacaginiz diger bilgisayarda bu fixi kurmak.

support.microsoft.com

ya da office 2007 service pack 2 veya 3 tam hatirlamiyorum. bu yamayi iceriyor. olmadi ya o baska bilgisayar 2010'a yukseltecek ya da siz 2007'ye doneceksiniz.


(2)

Optik Kablo ile TV Sesini Ses Sistemine Aktarmak?

Soru başlıkta aslında ama biraz daha detay vermem icab ediyor sanırım. Yeni aldığım LG 5+1 DH6530 ev sinema sistemini televizyona bağladılar. Ve televizyonun sesini ses sistemine aktarmak için optik kablo gerek dediler, gittim aldım, optik kabloyu tv'ye ve ses sistemine bağladım ama hala tv'ye bağla
Soru başlıkta aslında ama biraz daha detay vermem icab ediyor sanırım. Yeni aldığım LG 5+1 DH6530 ev sinema sistemini televizyona bağladılar. Ve televizyonun sesini ses sistemine aktarmak için optik kablo gerek dediler, gittim aldım, optik kabloyu tv'ye ve ses sistemine bağladım ama hala tv'ye bağladığım usb'den müzik oynattığımda sadece tv'den ses geliyor.

bu optik kablo için ayar falan var mı? sabahtan beri uğraşıyorum araştırıyoum olmuyor, yardım edin kardeşler komşular.
hubris
(16.03.14)
tv ayarlarından sesi vermesini istediğin donanımı belirlemen gerekiyor sanırım. kurcala biraz ses ayarlarını bulursun.


tesadüfen buldum az önce teşekkürler, optik kablonun yönünü değiştirince oldu


hubris
(16.03.14)
(2)

Operating System Not Found Hatası

Windows XP ile çalışan ancak her açılışta başlangıç sorun giderme ile başlayan bi toshiba'mız var. Başlangıç sorun giderme bile hata vererek bilgisayarı yeniden başlatıyor. Format atalım dedik ve format cd'sini taktık. Boot device'ı ayarladık ve f12 ile format başlatmaya çalıştık. Birkaç saniye bekl
Windows XP ile çalışan ancak her açılışta başlangıç sorun giderme ile başlayan bi toshiba'mız var. Başlangıç sorun giderme bile hata vererek bilgisayarı yeniden başlatıyor. Format atalım dedik ve format cd'sini taktık. Boot device'ı ayarladık ve f12 ile format başlatmaya çalıştık. Birkaç saniye bekleyip siyah ekranda "operating system not found" hatası verdi.

İnternette saatlerdir araştırıyorum, tonla şey denedik, yabancı forumlarda videolu olarak harddiski sökün takın diye çokça anlatılmış, onu da denedik yine de yemedi.

Bi yardım eden olursa büyük duamızı alacak.

Şimdiden teşekkürler.
hubris
(24.02.14)
hdd ölmüş olabilir mi?


sutlu nescafe
(24.02.14)
O da mümkün tabi. Değilse bir çözüm var mıdır acaba?


hubris
(24.02.14)
(2)

Gönül Elçisi ingilizceye nasıl çevirilir?

Soru başlıkta, teşekkürler.
Soru başlıkta, teşekkürler.
hubris
(25.01.14)
ingilizceden bahsediyosan, gonülün garşılığı yoh!


compadrito
(25.01.14)
Volunteer de bence temiz...


(2)

Windows 7 Format veya Kurulum

Arkadaşım bi bilgisayar almış ama 2.el ama işletim sistemi açılmıyor diye windos 7 ile format atmaya çalışıyor ama format bittiğinde hoşgeldiniz yazısından sonra bi anda oturum kapatılıyor yazıyor, kısacası bi türlü oturum açamıyoruz. Sorun ne olabilir?Teşekkürler.
Arkadaşım bi bilgisayar almış ama 2.el ama işletim sistemi açılmıyor diye windos 7 ile format atmaya çalışıyor ama format bittiğinde hoşgeldiniz yazısından sonra bi anda oturum kapatılıyor yazıyor, kısacası bi türlü oturum açamıyoruz. Sorun ne olabilir?

Teşekkürler.
hubris
(26.11.13)
yüklediğiniz dvd dosyaları bozuk olabilir. pc win7 yi kaldırmayacak kadar düşük donanımlı olabilir. ya da anlık bi sorun olmuş olabilir yükleme sırasında. anlık olabileceği gibi hd ten de kaynaklanabilir bu. bence yeniden bi yükleyin tekrar.


ergenpezeveng
(26.11.13)
(5)

Özel Ağı Ev Ağına Çevirmek

Windows 8 non-pro sürümünü kullanıyorum. Ağdan oyun oynamak için ev ağı kurmak veya arkadaşımın kurduğuna katılmak istiyorum ama ikisi de olmuyor. Ağ ve Paylaşım merkezine girince bağlantının altında "özel ağ" yazıyor. Onu ev ağına nasıl çevirebiliriz?Teşekkürler.
Windows 8 non-pro sürümünü kullanıyorum. Ağdan oyun oynamak için ev ağı kurmak veya arkadaşımın kurduğuna katılmak istiyorum ama ikisi de olmuyor. Ağ ve Paylaşım merkezine girince bağlantının altında "özel ağ" yazıyor. Onu ev ağına nasıl çevirebiliriz?

Teşekkürler.
hubris
(16.11.13)
önce ağdan çık sonra ağı sil bilgisayarındaki kayıtlı ağlardan. ardından ilk kez bağlanıyormuş gibi bağlan, parola varsa parolasını yaz. sonra kendisi sorar zaten ne ağı olacağını.


ağdan çıktım, sonra bu ağı unut dedim, tekrar bağlandığımda yine sormadı, hala bağlanınca altta "özel ağ" yazıyor. dediğini yanlış mı yaptım acaba?


hubris
(16.11.13)
sağ alttaki ağların olduğu bölüme tıkla ağ-paylaşım merkezini aç. şu an bağlı bulunduğun ağın altında ortak ağ yazar. ona tıkla ve ev ağına çevir.
*ilk dediğim yöntem işe yarıyor sanıyordum meğer yaramıyormuş.


ağdan oyun oynamak için windowsta herhangi bir şey yapmana gerek yok. oyun oynayacak bilgisayarların aynı modeme bağlanması ve aynı subnetten IP alması yeterli. (subnet ne lan diyebilirsin o uzun hikaye modem zaten kendisine bağlanan bilgisayarlara aynı subnetten IP verecektir)

bunlar dışında windows güvenlik duvarını ve şayet varsa güvenlik duvarı özelliği olan anti virus programını kapatman yeterli. kalan ayarları oyunda yapman gerek.


washe
(16.11.13)
@bass solo take one - dediğini yaptım ama ağ ve paylaşım merkezinde bağlı bulunduğum ağa tıklanmıyor.

@washe valla biz de öyle sanıyorduk ama aynı modeme bağlanmamıza rağmen göremiyoruz, firewall kapalı


hubris
(26.11.13)
(1)

iphone kişisel erişim noktası sorunu

Merhaba, yakın bir zamana kadar emektar telefonum iphone 3gs ile 3g bağlantımı bilgisayarda kullanabiliyordum. Şarj kablosunu bağlayıp kişisel erişim noktasını açtığımda bağlanamıyorum. Hatta o bildik mavi kişisel erişim noktası yazısı da çıkmıyor. Forumlara baktım, ağ ayarlarını sıfırladım yine de
Merhaba, yakın bir zamana kadar emektar telefonum iphone 3gs ile 3g bağlantımı bilgisayarda kullanabiliyordum. Şarj kablosunu bağlayıp kişisel erişim noktasını açtığımda bağlanamıyorum. Hatta o bildik mavi kişisel erişim noktası yazısı da çıkmıyor. Forumlara baktım, ağ ayarlarını sıfırladım yine de olmadı. Telefonda sıkıntı yok ama 3g'yi kullanamıyorum. Ne yapmam lazım?
hubris
(14.10.13)
turkcell de değil ama galiba avea'dayken avea'nın açması gerekmişti bana.
2-3 yıl önceydi ama bu dediğim,
şurada yazıyor mu bir şey?
docs.google.com


michael_knight
(14.10.13)
(3)

Fotoğraf Boyutlandırma

Elimdeki fotoğrafları internet sitesi için belli boyutlara düşürmem gerekiyor, picasa, gimp, windows live photo editor gibi birçok programla denedim ancak 400x250 boyutlarında düzenlemek istediğim fotoğraf nedense tüm bu programlarda 373x200,333x240 vs gibi saçma sapan boyutlarda çıkıyor.Bunun bir ç
Elimdeki fotoğrafları internet sitesi için belli boyutlara düşürmem gerekiyor, picasa, gimp, windows live photo editor gibi birçok programla denedim ancak 400x250 boyutlarında düzenlemek istediğim fotoğraf nedense tüm bu programlarda 373x200,333x240 vs gibi saçma sapan boyutlarda çıkıyor.

Bunun bir çözümü veya daha basit bir programı var mı?
hubris
(10.10.13)
yahoo'nun smushit servisi var onunla içindeki gereksiz bilgileri silip boyutunu küçültebiliyorsun, bir yere kadar işini görür. Senin kullandığın programlar çözünürlüğü düşürerek küçültüyordur, yapman gereken sıkıştırma oranıyla o ayarı tutturmak.


inugard
(10.10.13)
Pixlr.com/editor


cetoxim
(10.10.13)
pliska image resizer


premathe
(10.10.13)
(1)

İcradan Alınan Ev

İcraya düşen bir ev alındıktan sonra satılması için belli bir süre geçmesi gerekir mi? Yoksa alındıktan sonra istediğimiz zaman satabilir miyiz?TEŞEKKÜRLER.
İcraya düşen bir ev alındıktan sonra satılması için belli bir süre geçmesi gerekir mi? Yoksa alındıktan sonra istediğimiz zaman satabilir miyiz?

TEŞEKKÜRLER.
hubris
(22.09.13)
satabilirsiniz süre yok


avkatbey
(22.09.13)
(1)

iPhone'da Bir Uygulamanın Eski Sürümüne Dönmek?

Telefon iphone 3gs, facebook uygulamasının son güncellemesini yaptım ama uygulamaya giremiyorum, kendiliğinden atıyor. uygulamanın bir önceki sürümüne geri dönme ihtimali var mıdır?Teşekkürler.
Telefon iphone 3gs, facebook uygulamasının son güncellemesini yaptım ama uygulamaya giremiyorum, kendiliğinden atıyor. uygulamanın bir önceki sürümüne geri dönme ihtimali var mıdır?

Teşekkürler.
hubris
(22.09.13)
jailbreakliyse eski sürüm ipa bulup onu yükleyebilirsiniz.


(1)

iPhone Şarj Problemi

iPhone 3GS telefonum yaklaşık 2-3 gündür data kablosunu bilgisayara takınca şarj etmeye başlıyor ancak bir süre sonra %100 olmadan şarj dolu görünüyor, mesela şu an %24 ama şarj dolu işareti var. Nedeni ne olabilir?
iPhone 3GS telefonum yaklaşık 2-3 gündür data kablosunu bilgisayara takınca şarj etmeye başlıyor ancak bir süre sonra %100 olmadan şarj dolu görünüyor, mesela şu an %24 ama şarj dolu işareti var. Nedeni ne olabilir?
hubris
(24.07.13)
bütün uygulamaları kapat, 5 dk bekle tekrar tak kabloyu.


xenophobe
(24.07.13)
(3)

Birden çok mp3'ü set olarak birleştirme?

Selam duyurucular,Hazırladığım bir müzik listesindeki mp3'leri nasıl birleştirebilirim, bunun yanında çalan şarkının son 10 saniyesinde sıradaki şarkı başlayacak şekilde ayarlamak da istiyorum.Audacity ile denedim ama ikinci şarkıyı altta yeni bir sütunda görüyor ve aynı anda iki şarkı çalıyor. Ya b
Selam duyurucular,

Hazırladığım bir müzik listesindeki mp3'leri nasıl birleştirebilirim, bunun yanında çalan şarkının son 10 saniyesinde sıradaki şarkı başlayacak şekilde ayarlamak da istiyorum.

Audacity ile denedim ama ikinci şarkıyı altta yeni bir sütunda görüyor ve aynı anda iki şarkı çalıyor. Ya ben beceremedim ya da Audacity'de bu özellik yok.

Bu konuda gereken program veya Audacity ile mümkünse bilen anlatabilir mi?
hubris
(27.06.13)
ff
formatfactory


ground
(27.06.13)
Audacity de solo diye bir yer vardı galiba, her bir satırın en solundaki ufak kutuda. Ona tıklayınca yalnızca o satırı dinliyebiliyorsun. Belki bir de böyle denersen?


puc
(27.06.13)
Acoustic mix diye bir program vardı. Yani başında acoustic geçiyordu ama adı tam o muydu bilmem. Tam istediğin gibi bir program. Ben de onu kullandım uzun süte baya basit zaten


kablelvuku
(30.11.14)
(4)

Excel İle İlgili

Excel'de bir hücreye rakam girdiğimde rakam virgülü bir şekil alıyor, başka bir hücreye tıklayınca virgüllü oluyor, örnek şu şekilde;rakam: 9786055485597aldığı şekil: 9,78606E+12Şimdiden teşekkürler...
Excel'de bir hücreye rakam girdiğimde rakam virgülü bir şekil alıyor, başka bir hücreye tıklayınca virgüllü oluyor, örnek şu şekilde;

rakam: 9786055485597

aldığı şekil: 9,78606E+12

Şimdiden teşekkürler...
hubris
(28.05.13)
hücre biçimlendirden hücreinin biçimini sayıl olarak değiştirebilirsin


€xpolerer
(28.05.13)
ne yapmak istiyorsun?


yazdığım rakamın şekil değiştirmeden olduğu gibi kalmasını istiyorum.


hubris
(28.05.13)
@€xpolerer teşekkürler dostum, düzeldi.


hubris
(28.05.13)
(1)

Bu dansın belli bir adı var mı?

Dans aslında çok klasik, çok rastlanan bir dans ve genelde ben filmlerde redneck denilen tiplerin böyle dans ettiğini gördüm. İki kişi karşılıklı kollarını birbirlerinin koluna dolayarak dönüyorlar sürekli, böyle bi olay. Bu dansın belli bir adı falan var mıdır? Videolarını falan bulmam lazım.Örnek
Dans aslında çok klasik, çok rastlanan bir dans ve genelde ben filmlerde redneck denilen tiplerin böyle dans ettiğini gördüm. İki kişi karşılıklı kollarını birbirlerinin koluna dolayarak dönüyorlar sürekli, böyle bi olay. Bu dansın belli bir adı falan var mıdır? Videolarını falan bulmam lazım.

Örnek dans videoda 3.55'te başlıyor, direk başladığı yerden link verdim;

www.youtube.com
hubris
(08.04.13)
yanılmıyorsam "polka".


kibritsuyu
(08.04.13)
(4)

Altyazıyı sürüme göre senkronlama

Elimde bir altyazı var ancak 480p-x264 sürümüne senkronlu, bendeki video ise 720p bluray rip. Bu altyazıyı Subtitle Workshop ile elimdeki videoya nasıl senkronlayabilirim? Divxplanet forumlarında aradım ama istediğim sonucu alamadım veya yeterince açıklayıcı değildi. Bilen, yardımcı olan olursa makb
Elimde bir altyazı var ancak 480p-x264 sürümüne senkronlu, bendeki video ise 720p bluray rip. Bu altyazıyı Subtitle Workshop ile elimdeki videoya nasıl senkronlayabilirim? Divxplanet forumlarında aradım ama istediğim sonucu alamadım veya yeterince açıklayıcı değildi. Bilen, yardımcı olan olursa makbule geçecek.
hubris
(01.04.13)
altyazının baş ve sonundaki çevirmen notlarını silin (tıklayıp delete'a basın) düzenle-zamanlama-ayarla-altyazıları ayarla'ya tıklayın
buradan uyumlu olan altyazının ilk ve son konuşmalarının sürelerini girin. ayarla deyip kaydedin.


vizdilva
(01.04.13)
@vizdilva dediğiniz gibi yaptım ama sadece ilk ve son satırlar değişti, diğer satırlar hala aynı sürede duruyor. divxplanet'te de böyle anlatmıştı zaten sonuç alamamıştım. ayarla butonuna tıklayınca aynı kalıyor normalde değişmesi lazım.


hubris
(01.04.13)
program hatalı olabilir, tekrar kurmayı deneyin.


vizdilva
(01.04.13)
(1)

Gitmek bilmeyen sivilceler

Başlıkta belirttiğim üzere yaklaşık 1-2 yıldır her iki şakağımda renk ve boyut değiştirmeden duran ve özellikle saç-sakal tıraşı olduğumda kabak gibi meydana çıkan sivilcelerim var. İki yıldır ne büyüyor ne küçülüyor ne de geçiyor. "Sivilcedir geçer" diyerek 2 yıl geçti, doktora da gitmedim. 30 yaşı
Başlıkta belirttiğim üzere yaklaşık 1-2 yıldır her iki şakağımda renk ve boyut değiştirmeden duran ve özellikle saç-sakal tıraşı olduğumda kabak gibi meydana çıkan sivilcelerim var. İki yıldır ne büyüyor ne küçülüyor ne de geçiyor. "Sivilcedir geçer" diyerek 2 yıl geçti, doktora da gitmedim. 30 yaşına geldim, ergenliğimde bile sivilce sorunu yaşamamış biri olarak bu mevzu beni ziyadesiyle rahatsız ediyor. Var mıdır bi kesin çözümü?

Teşekkürler.
hubris
(01.04.13)
Cildiyeciye gitmenizi öneririm. Bu sorunlar ne yazık ki tek başına çözülmüyor. Sorun çok alakasız bir şey de çıkabilir çünkü.


awareim
(01.04.13)
(2)

Uyumluluk Sorunu Giderme Sorunu

Öğrencilerim için kullanacağım bir cd-rom'daki setup'tan aktivitelerin programını bilgisayarıma kurdum. Ancak cd-rom'un üzerinde Windows XP/Vista/2000 için yazıyor. Programın exe'sini uyumluluk ayarlarıyla XP ve Vista'da çalıştırdım ama her çalışmasında yaklaşık 1-2 dakika içinde "program çalışmayı
Öğrencilerim için kullanacağım bir cd-rom'daki setup'tan aktivitelerin programını bilgisayarıma kurdum. Ancak cd-rom'un üzerinde Windows XP/Vista/2000 için yazıyor. Programın exe'sini uyumluluk ayarlarıyla XP ve Vista'da çalıştırdım ama her çalışmasında yaklaşık 1-2 dakika içinde "program çalışmayı durdurdu" hatasını alıyorum ve program kapanıyor. Bu konuda ne yapabilirim? Teşekkürler.
hubris
(12.12.12)
ayrıntılar'a bakıp hata kodunu, mesajını google'a yazıp soruştur. çözümü varsa muhtemelen framework versiyonundan kaynaklanıyordur. öbür türlü, windows 7'nin içindeki sanal xp modunu kullanmaktan başka çare yok gibi.


dokunmakalbime
(12.12.12)
Az önce framework 4.5 kurdum. Programı uyumluluk modunda tekrar çalıştırdım ama yine 1-2 dakika sonra çalışmayı durdurdu.Hata kodu vermiyor, sadece çalışmayı durdurdu yazıyor. Teşekkürler yine de.


hubris
(12.12.12)
(1)

Projeksiyon cihazı vs Google Chrome: Ses sorunu?

Merhaba ahali,Yaklaşık 1 haftadır okulda akıllı tahta için kullandığımız projeksiyon cihazını bilgisayarıma bağladığımda Google Chrome'da youtube'dan açtığım videolardan ses gelmiyor. Aynı videoları mozilla'dan açtığımda görüntü ve ses sorunsuz çalışıyor. Bunun bir çözümü veya ayarı var mıdır? Teşek
Merhaba ahali,

Yaklaşık 1 haftadır okulda akıllı tahta için kullandığımız projeksiyon cihazını bilgisayarıma bağladığımda Google Chrome'da youtube'dan açtığım videolardan ses gelmiyor. Aynı videoları mozilla'dan açtığımda görüntü ve ses sorunsuz çalışıyor. Bunun bir çözümü veya ayarı var mıdır? Teşekkürler.
hubris
(30.11.12)
saatin oradaki ses simgesini tıkla. open volume mixer'i seç ve ayarını yap.


ben smyrna
(16.12.12)
(1)

İngilizce Öğretmenliği ve Dil Tazminatı

Merhaba, MEB mensubu bir İngilizce öğretmeni değilim, kurumsal bir kolejde öğretmenlik yapıyorum. Sorum şu ki;1) Etrafta İngilizce öğretmenleri dil tazminatı almıyorlar diye bir şey duydum. MEB'deki İngilizce öğretmenleri dil tazminatı alabiliyorlar mı? (KPDS) Veya İngilizce öğretmenleri dil tazmina
Merhaba, MEB mensubu bir İngilizce öğretmeni değilim, kurumsal bir kolejde öğretmenlik yapıyorum. Sorum şu ki;

1) Etrafta İngilizce öğretmenleri dil tazminatı almıyorlar diye bir şey duydum. MEB'deki İngilizce öğretmenleri dil tazminatı alabiliyorlar mı? (KPDS) Veya İngilizce öğretmenleri dil tazminatı alamaz diye bir yönetmelik vb. var mıdır?

NOT: Çalıştığım kurumda maaş ve tazminat konuları MEB baz alınarak değerlendirildiği için bu soruyu soruyorum.
hubris
(19.11.12)
www.osym.gov.tr

burada ingilizce öğretmenleri alamaz diye bir şeyden bahsedilmemiş.

ayrıca sözlükte de şöyle bir başlık var (gayri resmi): www.eksisozluk.com


inevitable loser
(19.11.12)
(7)

Avrupa Liglerinde Derbiler

Avrupa liglerindeki büyük derbiler neden hep aynı haftaya geliyor? Mesela 7 Ekimde Barca-R.Madrid; ManU-Man City; Inter-Milan; BJK-FB; Adanaspor-Adana Demirspor maçları oynanacak.Bu durum her sezon oluyor. Hatta sezonda 2-3 kez oluyor. Bunu ayarlıyorlar mı bilerek?
Avrupa liglerindeki büyük derbiler neden hep aynı haftaya geliyor? Mesela 7 Ekimde Barca-R.Madrid; ManU-Man City; Inter-Milan; BJK-FB; Adanaspor-Adana Demirspor maçları oynanacak.

Bu durum her sezon oluyor. Hatta sezonda 2-3 kez oluyor. Bunu ayarlıyorlar mı bilerek?
hubris
(30.09.12)
Hayır.


himmet dayi
(30.09.12)
Bu her sezon istisnasız aynı oluyor. Bence var bi dalgası.


hubris
(30.09.12)
küçüklüğümden beri dikkat ederim fb,gs derbisi ile el clasciio son 15 senede çok rahat 7-8 kere aynı gün veya aynı hafta oynanmıştır, tesadüf değil kesinlikle.


ananza
(30.09.12)
Man Utd - Man City birinin uydurması, o maç aralık ayında.


cakabo
(30.09.12)
@cakabo

haklısın ben de tribün dergi'nin sitesinde görüp yazmıştım buraya. sphotos-h.ak.fbcdn.net

Ama bu durum cidden tesadüf değil.


hubris
(30.09.12)
UEFA futbolun cazibesini arttırmak için ülke federasyonlarıyla bir haltlar çeviriyor büyük ihtimalle. Şampiyonlar Ligi kuralarının şansa çekilmediğine inanıyorum.

6 ekim man city-sunderland
7 ekim newcastle unt- man u maçları varken man u- man city derbisini izleyeceğimizi söyleyenler de ilginç tabi.


carpena
(30.09.12)
birsuru lig var, bazilarinda 5-6 buyuk takim var, cakismasi gayet siradan bir durum, ama derseniz fb-gs ile real - barca son 10 senede su kadar cakisti, ozaman anlarim, ama bu tamamen sansa sanirim.


lutah
(30.09.12)
(7)

PES yeteneği zaman aşımına uğrar mı?

Kendimi övmek için söylemiyorum ama en son PES 4 ve PES 6'da efsane oynuyordum (PES 5'i beğenmediğimden oynamamıştım), hemen her gün oynardım ve bileğimi çok az kişi bükerdi. Bugün ilk defa PES 2012 oynadım ve teknolojinin başını alıp gitmesinden midir, yoksa benim yeteneklerimin körelmesinden midir
Kendimi övmek için söylemiyorum ama en son PES 4 ve PES 6'da efsane oynuyordum (PES 5'i beğenmediğimden oynamamıştım), hemen her gün oynardım ve bileğimi çok az kişi bükerdi. Bugün ilk defa PES 2012 oynadım ve teknolojinin başını alıp gitmesinden midir, yoksa benim yeteneklerimin körelmesinden midir bilemedim ama bildiğin pozisyona giremiyorum. Bunun nedeni oyunun geçen zamanda ultra gelişmesi falan mı? Yoksa 1 haftada akarsın diyebilir misiniz? Benzer bi durum size de oldu mu?

Açıkçası PES'te eski günlerime geri dönmek istiyorum. :)
hubris
(12.09.12)
pes 4 mu? turkiye'ye ilk televizon geldigi zamanlardan bahsediyorsun :) hehe pratik yapcan hacu


trt2deki ressam
(12.09.12)
Pes 12 6ya göre çok farklı. Oyun dinamikleri farklı, sistemi farklı, hızı ve yapısı farklı. Ben de 6dan 12ye geçince dumur oldum mesela oynanışı aynı değil. 6da yardırıp gidiyorsun koşarak mesela ama 12de öyle bir olay yok.


Adram3lech
(12.09.12)
el pratica anteremano.


QwertyKlavye
(12.09.12)
@trt2deki ressam

pratik konusunda haklısın sanırım, tv zamanı konusunu da hiç hatırlatma hacıt, yaş aldı başını gidiyor :/

@sahterolex

ben hala 4 ve 6'daki tadı arıyorum. bugün 12'de bildiğin pas yapmaktan ciğerim soldu. istatistik bende ama skor 3-0 mağlubiyet falan

@Adram3lech

Desene total futbol oynıcaz.


hubris
(12.09.12)
Pratik yapmaya bakar bence.
Hem sen yeteneklisin, yaparsın, akarsın. Kıps. :)


innatedesire
(12.09.12)
dedikleri gibi dinamikleri değişince sizin refleksler geçersiz kaldı. ki her yeni oyun çıktığında başımıza geliyor bu.

yani siz eskiden pes 4 oynarken, bilinçaltınızda 2,53 saniye daha dümdüz koşarsam o top kapılacak diye biliyordunuz ve ona göre reflekslerinizi çalıştırıyordunuz. yeni oyunda o dümdüz koşma hızı, x oyuncusunun kaç salisede yönünü değiştirebileceği, kaç saniyede n baskı altında nasıl pas atabileceği gibi şeyler değişti. pratik yaptıkça öğreneceksiniz.


natnan
(12.09.12)
aynı durumdayım ben de.
en son pes 6 da ortalığı dağıtıyordum o günden sonra ilk kez pes 12 ile karşılaştım ve bildiğin bebelerden beter oynuyordum. ama zamanla eski günlerime dönüş yapıyorum.


benaslindayohum
(13.09.12)
(1)

Ankara Sıhhiye - Beytepe Arası

Sıhhiye'deki herhangi bir otelden Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığına en kolay ve hızlı şekilde nasıl ulaşabilirim? Ne kadar sürer? Sabah 8.30'da orada olmam gerekiyor.Teşekkürler.
Sıhhiye'deki herhangi bir otelden Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığına en kolay ve hızlı şekilde nasıl ulaşabilirim? Ne kadar sürer? Sabah 8.30'da orada olmam gerekiyor.

Teşekkürler.
hubris
(30.08.12)
(2)

HP psc 1315 Tarama Sorunu ( Win7)

Merhabalar,HP psc 1315 All-in-One serisi yazıcı tarayıcım var. Yazıcı windows xp'de tüm işlevleriyle çalışıyordu. Bugün Windows 7 yüklü olan bilgisayarıma kurmaya çalıştım fakat kurulum CD'si Win 7 uyumlu olmadığından kuramadım. HP destek sitesinden bu sürüm yazıcılar için Win 7 uyumlu kurulum dosya
Merhabalar,

HP psc 1315 All-in-One serisi yazıcı tarayıcım var. Yazıcı windows xp'de tüm işlevleriyle çalışıyordu. Bugün Windows 7 yüklü olan bilgisayarıma kurmaya çalıştım fakat kurulum CD'si Win 7 uyumlu olmadığından kuramadım.

HP destek sitesinden bu sürüm yazıcılar için Win 7 uyumlu kurulum dosyası indirdim. Bu sefer kurulumu gerçekleştirdim. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Yazıcı tam olarak yüklendi, yazdırma işinde sorun yok ama tarama esnasında görseldeki hatayı alıyorum. Ne yaptıysam çözemedim. Var mıdır bir yolu? Şimdiden teşekkürler.

Bu arada yaptıklarım şunlar, yapmadıklarımı önerirseniz sevinirim;

HP destek sitesinden print-scan diagnoses programını ve update patch'i kurdum. Diagnose ile tarama testi yaptırdım, hatayı çözmek için yeniden başlatmayı önerdi. İşe yaramadı.
hubris
(22.08.12)
goo.gl buradan mı indirdiniz? bi de tüm kurulumları kaldırın. sonra cihazı pcden ayırıp cclenaer ile registry temzileyin. tekrar kurun. patchleri unutmyaın.


ben smyrna
(23.08.12)
dediklerinizi uyguladım ama yine aynı hatayı verdi. dünden beri 2-3 kez kaldırıp kurdum, yukarıdaki linkteki patch'i de indirdim kurdum ama olmuyor.


hubris
(23.08.12)
(8)

Youtube Oynatma ve Tam Ekran Sorusu

Diğer duyurulara baktım ama tam olarak cevap bulamadım, yine de gözümden kaçtıysa affola. Benim 2 sorum olacak:1- Youtube'da bazı videolarda karşılaştığım bir sorun var. Mesela videoyu açıyorum, dolsun diye durduruyorum. O sırada 10 dakika falan başka sitelerde geziniyorum ama youtube sekmesine dönd
Diğer duyurulara baktım ama tam olarak cevap bulamadım, yine de gözümden kaçtıysa affola. Benim 2 sorum olacak:

1- Youtube'da bazı videolarda karşılaştığım bir sorun var. Mesela videoyu açıyorum, dolsun diye durduruyorum. O sırada 10 dakika falan başka sitelerde geziniyorum ama youtube sekmesine döndüğümde videonun zerre dolmadığını görüyorum. Sonra videoyu oynatmaya başlayınca imleçle beraber video da dolmaya başlıyor. Bir süre izleyip tekrar durdurunca yine dolmuyor. Bunu sadece bazı videolarda yaşıyorum. Bazı videolarda da durdurunca çatır çatır doluyor video çubuğu.

2-Yine sadece bazı videolarda karşılaştığım bir diğer sorun da şu ki yüklenmiş bir videoyu tam ekran yaptığım anda, o ana kadar yüklenen kısım gidiyor ve video tam ekran yaptığım saniyeden yeniden sıfırlanıp dolmaya başlıyor.

Bunların bir açıklaması var mı?
hubris
(30.04.12)
1. artık youtube komple videoyu yüklemiyor galiba parça parça yüklüyor işte izlediğinden 30sn sonrası gibi
2. normal boyutta çözünürlüğü(kalitesi) düşük seçiyor tam ekran yapınca onu arttırdığı için oluyor muhtemelen.


lunedor
(30.04.12)
2. sorun için kullanıcı adınla giriş yapıyorsun. settings'e geliyorsun. playback'ten i have a slow connection'ı işaretliyorsun. sorun ortadan kalkıyor.


sensible soccer
(30.04.12)
O halde durdurunca çubuğu akan videolar eski sistemle yüklenenler olsa gerek. birkaç yerde youtube yeni tasarımına geçtiğinden beri böyle bir uygulama kullanıyor falan diye okudum ama yavaş bir bağlantıda adamı deliye döndürüyor.


hubris
(30.04.12)
@sensible soccer direk "fakir ayarı" yapıyoruz desene :)


hubris
(30.04.12)
1. telekomun youtube için ayrı bi cachesi var ordan geliyor veriler. orda varsa hızlı hızlı yoksa yavaş yavaş geliyor.


saiko
(30.04.12)
Bazı videolarda da izledikten sonra replay yaptığımda yeniden yükleniyor. Bazılarında da zaten önceden yüklendiği için rahatça izleniyor. Arkadaş ne güzeldi eskiden, şimdi bi sürü dalga var, anlamsız.


hubris
(30.04.12)
youtube yeniliğe gitti, videolar kapandıktan sonra tekrar açıldığında da kaldığın yerden devam ediyor mesela. beni de gıcık etti, dolmuyor arkadaşım ttnet yüzünden ama youtube'a bunu anlatan mail atmak bile koca ülke adına rezillik.


repins
(30.04.12)
Öncelikle Chrome kullanıyor olmalısınız.

Ardından bu adrese girin: (git:www.youtube.com)

Şimdi sayfanın en alt kısmındaki "Join the HTML5 Trial" seçeneğine tıklayın. Artık videolar her halükarda yüklenecektir.


chewrokee
(24.07.12)
(1)

İnternet Bağlantı Sorunu

Turkcell Superonline internet bağlantısı 1 hafta önce kullanmaya başladım. Bağlantı ile ilgili anlam veremediğim bir sorunum var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Az önce tarayıcıyı açıp herhangi bir siteye girmeye çalıştığımda;Şebekeye erişilemiyor. HuaweiAşağıda bu problem ile bilgiler yer
Turkcell Superonline internet bağlantısı 1 hafta önce kullanmaya başladım. Bağlantı ile ilgili anlam veremediğim bir sorunum var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Az önce tarayıcıyı açıp herhangi bir siteye girmeye çalıştığımda;

Şebekeye erişilemiyor. Huawei

Aşağıda bu problem ile bilgiler yer almaktadır.

1-Ethernet bağlantı durumu bağlı fakat PPPoE/IPoE bağlı değil.

2-USB aktif değil, lütfen 3G kartı takınız.

Herhangi bir sekme açınca "Cannot access broadband" yazısı çıkıyor.
hubris
(30.04.12)
-Cihaz çekmiyor.
-Bir sebepten ötürü bağlantınızı engellemişler.
-USB cihazı taktınız ama içine SIM kartı takmadınız.
-Bilgisayar cihazı henüz tanımadı.(Bu en olası sebep sanki)


grgn
(30.04.12)
(2)

Mersin'de halı saha?

Mersin'de halı sahaların numaralarını internetten bulamıyorum. Birkaç halı saha buldum şu ana kadar, onlarda da uygun saatte boşluk bulamadık. World, Karaca, Vipol, Vakıf, Şirvan halı sahaları dışında bildiğiniz, oynadığınız halı saha varsa numarasıyla birlikte verebilirseniz sevinirim.
Mersin'de halı sahaların numaralarını internetten bulamıyorum. Birkaç halı saha buldum şu ana kadar, onlarda da uygun saatte boşluk bulamadık. World, Karaca, Vipol, Vakıf, Şirvan halı sahaları dışında bildiğiniz, oynadığınız halı saha varsa numarasıyla birlikte verebilirseniz sevinirim.
hubris
(02.03.12)
Adı ne ya da hala veriyorlar mı bilmiyorum ama birkaç sene önce üniversitedeki sahada oynamıştım. Numarasını bulabilirseniz şansınızı deneyin, baya iyiydi orası.


thor odinsson
(02.03.12)
(3)

Gmail'de Attachment/Dosya Ekleme Sorunu

Arkadaşlar Gmail support sayfalarına baktım. Google'a sordum, genelde "mail ayarları" kısmından "gelişmiş dosya ekleme" yerine "temel dosya ekleme" kısmını seçince düzeliyor demişler ama bende ikisi de olmuyor. Ayrıca kimi sitelerde flash sorunu falan demişler. Onu da güncelledim yine değişen bir şe
Arkadaşlar Gmail support sayfalarına baktım. Google'a sordum, genelde "mail ayarları" kısmından "gelişmiş dosya ekleme" yerine "temel dosya ekleme" kısmını seçince düzeliyor demişler ama bende ikisi de olmuyor. Ayrıca kimi sitelerde flash sorunu falan demişler. Onu da güncelledim yine değişen bir şey olmadı. Bu sorunun başka çözümleri var mıdır?
hubris
(24.02.12)
eski görümünde olmuyor diye yeniye geçtim zaten. yenide de olmayınca şu an tekrar eskideyim. nasıl bir olay anlamadım.


hubris
(24.02.12)
browser ne? sürüm ne? java sürümünüze bi bakın vs vs.


ben smyrna
(24.02.12)
browser: chrome en güncel sürümü
java: version 6 update 31 (son sürüm)


hubris
(24.02.12)
(4)

Moda Noktası?

modanoktasi.com üzerinden alışveriş yapan var mıdır? Varsa gönderimi, ürün kalitesi hakkında bilgi verebilecek olan varsa kendisine müteşekkür olacağız.
modanoktasi.com üzerinden alışveriş yapan var mıdır? Varsa gönderimi, ürün kalitesi hakkında bilgi verebilecek olan varsa kendisine müteşekkür olacağız.
hubris
(21.02.12)
alayı çakma çin malı bunların. tavsiye etmem.


3dillustrator
(21.02.12)
ülkemizdeki tüm giysiler çinden ithal edilmiyor mu?


neira
(21.02.12)
çinde üretilen her mal çakma anlamına gelmez.
"çakma çin malı" ibaresini kullandım ben de zaten.


3dillustrator
(21.02.12)
Bu ürünler japon modası olarak geçiyor zaten. Benim asıl sorum, güvenilirlik ve kargo üzerineydi.


hubris
(21.02.12)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.