Giriş
(1)

Vodafone Tl Yükleme

Sitesinden bugün yükleme yapmaya çalışıyorum sürekli hata veriyor, bugün yükleme yapabilen oldu mu?
Sitesinden bugün yükleme yapmaya çalışıyorum sürekli hata veriyor, bugün yükleme yapabilen oldu mu?
hair freak
(02.06.21)
Kullandığınız bankanın internet bankacılığını kullanarak da yapabilirsiniz. Bir de oradan deneyin bence.


(2)

Alkol nereden alınır?

Eskiden eczanelerde satılırdı, artık yasal değil, yine de satan eczaneler var mı, nereden bulurum, bulursam güvenilir olur mu? İstanbul Kadıköy civarı için.
Eskiden eczanelerde satılırdı, artık yasal değil, yine de satan eczaneler var mı, nereden bulurum, bulursam güvenilir olur mu? İstanbul Kadıköy civarı için.
hair freak
(02.06.21)
ahahhaah ickiye alkol dene dene icki soruyorsunuz sandim ve migros diyecektim eheh. kimya deposu kimyasal malzeme satan sitelerden siparis edebilirsiniz bence


ala09
(02.06.21)
Hahaha alkol aldık mı gençler :)

Ben de soruyu eksik sormuşum aslında.

Şimdi baktım o tip depolar 5 litrelik alkol satıyormuş, benim ihtiyacım 50 100 ml falan.


hair freak
(02.06.21)
(4)

Vodafone Faturasız Hat Ne Zaman Kapanır ?

Arama yaptığımda 180 gün yazıyor her yerde, 180 günü geçti ama o tip bir uyarı mesajı gelmiyor, hala dışarıdan aranabiliyor. İçinde biraz bakiye olduğu için tüm telsiz kullanım ücretleri de ödendi. Şu an 1.44 lira bakiye var, başka da bilgiye ulaşamıyorum. Vodafone müşteri hizmetlerine ulaşmak çok z
Arama yaptığımda 180 gün yazıyor her yerde, 180 günü geçti ama o tip bir uyarı mesajı gelmiyor, hala dışarıdan aranabiliyor. İçinde biraz bakiye olduğu için tüm telsiz kullanım ücretleri de ödendi. Şu an 1.44 lira bakiye var, başka da bilgiye ulaşamıyorum. Vodafone müşteri hizmetlerine ulaşmak çok zordu, o yüzden arayasım yok.
hair freak
(10.03.21)
Turkcell'de online hesabinizda gorebiliyorsunuz o tarihi, Vodafone'da da vardir herhalde o kadar esek degillerdir


180 gunu gectikten sonra hat pasif duruma dusuyor yani arayamiyorsunuz ama araniyorsunuz, 90 gunluk de pasif kalma suresi oluyor genelde, bu sure sonunda da hatta iptal islemi uyguluyorlar.


Her yerini kurcaladım, online işlemlerin öyle bir şey göremedim, müşteri temsilcisine Turkcell'de online ulaşılıyor, öyle bir yer de göremedim. Pasif duruma düştüğünde de dışarıdan da aranamıyormuş, bu hala aranıyor dışarıdan.


hair freak
(10.03.21)
Bugün mesaj geldi, hattınız aramalara kapandı, 20 nisana kadar yükleme yapın diye, ama hala dışarıdan aranıyor ve sms geliyor, tam yükleme yapılan zamanı bulamadım ama 180+90a tekabül ediyor olabilir, sessiz sedasız mı kapanıyor diye korkmuştum ama sms gönderip ne kadar ve ne zamana kadar yükleme yapılacağını yazmışlar.


hair freak
(11.03.21)
(10)

Su analizi

Dün kapıya gelip su analizi yapabilir miyiz valilik ve belediyeden izinliyiz dediler, yarım çay bardağı musluk suyu, yarım çay bardağı da içme suyuna analiz yapacaklarmış. Önce musluk suyunu verdim, suyu övdü ph değeri yüksek işte şunlar bunlar iyi vs. dedi, taşkesti marka içme suyu (damacana) verdi
Dün kapıya gelip su analizi yapabilir miyiz valilik ve belediyeden izinliyiz dediler, yarım çay bardağı musluk suyu, yarım çay bardağı da içme suyuna analiz yapacaklarmış.

Önce musluk suyunu verdim, suyu övdü ph değeri yüksek işte şunlar bunlar iyi vs. dedi, taşkesti marka içme suyu (damacana) verdim sonra da, analiz dediğim de bir cihazı bardağa daldırıp değerlerine bakmak, çok kapsamlı bir şey olmasa gerek. Onu alınca bu ne dedi bir suratı değişti falan, içme suyu dedim, bir şey söylemeyim neyse falan dedi, yoo dedim söyleyin neden söylemeyeceksiniz ki. Bütün değerler kırmızı, kötü hiç vitamin mineral yok falan dedi. Çok detay vermedi ama kötü dedi kısaca.

Şimdi benim kafama takıldı, öyle olmadığına yüzde 99,9 emin olsam da acaba diyorum ben bardakları karıştırdım da içme suyu sanarak musluk suyu mu verdim, benim bildiğim Taşkesti fena bir marka değildi. Ya da ben mi yanlış biliyorum, son baktığımda iyiydi hakkında yazılanlar. Tadı da aslında çirkin geliyor bana son zamanlarda. Aldığım bayiye mi güvenmesem, Taşkesti'ye mi, ya da kendime mi güvenmesem (karıştırdım mı acaba diye) bilemedim. Bir ihtimal de analiz yapıyorum diyen kişiye güvenmemek :)) Çünkü onların da bunu neden yaptıklarını bile anlamadım aslında.
hair freak
(02.12.20)
artıma cihazı satıyorlar.


kenarortay
(02.12.20)
içtiğin suyu kötüleyip, musluk suyunu övmüşler. eğer musluk suyunu bizim makine ile arıtırsan daha sağlıklı içme suyu elde edersin demişler işte.


reanarchy
(02.12.20)
Rea +1

Taşkesti nin suyunu ben de seviyorum bu arada.


westblack
(02.12.20)
Hayır ilginç olan hiçbir şey satmıyorlardı. Yani beş gün sonra gelip bir şey satmayacaklarsa o anda satmıyorlardı. Ve telefon numarası falan da almadılar hani sonradan kullanmak üzere. Belki yine kapıda satmaya çalışacaklardır ama hiç alacağım ya da kanacağım yok.


hair freak
(02.12.20)
Bir detay daha hatırladım. Analizi yapan kişi musluk suyunu analiz edip gidiyordu. Ben de içme suyuna da bakıyormuşsunuz dedim. O da yok ona bakmıyoruz, onların işgüzarlığı (ilk önce izin alan bir kız sonra da bu kimya mühendisi olduğunu iddia eden kişi geldi) falan dedi, sonra da iyi hadi bari bakayım gibi bir tavırla tamam getirin falan dedi. (belki bu da tuzağın bir parçasıdır :) )

Normalde böyle şeylerle hiç ilgilenmem, sağolun der kapıyı kapatırım, basiretim bağlandı herhalde, bir de böyle uzun uzun anlatıp soru sordumi, şu an kendimi tam bir enayi gibi hissediyorum :)


hair freak
(02.12.20)
Bi alet daldırıp baktıysa ancak elektrolit değeri, ph değerine falan bakmıştır. Öyle bi alet daldırarak bütün değerleri kırmızı çıkartacak teknolojinin sokak sokak gezen birinin elinde olacağını sanmıyorum.


curukturpkokusu
(02.12.20)
Belge göstermelerini isteseydiniz keşke, ama dediğiniz gibi insanın basireti bağlanıyor.
Olasılıkla tekrar çıkıp gelecekler. Aman dikkatli olun.


pro9it9is9
(02.12.20)
o sudaki minerali analiz etmek karmaşık bir proses. el tipi alet ile sadece ph ve iletkenlik ölçebilir bu veriler de tek başına çok anlam ifade etmez.

hırsızlık için evi yokluyor olabilirler. kapıda kaç kilit vardı, apartmanda seslere dikkat eden komşu var mı, evin içi nasıl görünüyor, değerli eşya var mı gibi...


orpheus
(02.12.20)
ben de hırsızlık ihtimalini düşündüm, evde olup olmadığınız saatleri kontrol etmek istemiş de olabilirler, aman diyim.

su analizi deyince ben de icp ms, icp oes en kötü aas falan bekledim ki bunlar bile kaba test yapar bir yerde (icp oes ve icp ms ppb seviyesine inebilmesine rağmen) hplc gibi iyice hassas cihazlar var, yani burada da böyle ukala ukala bilgi veriyorum ama, benim bilmediğim başka bir sürü yöntem ve cihaz da vardır, hatta baktım var da yani XD şu yukarıda saydığım cihazlardan en ucuzu aas'dir, birkaç sene önce ikinci elini 50.000 TL'ye mi ne almıştık hiçbir aparatı olmadan bir de (lambaları falan var yani tanesi 500 - 1000 TL arası değişen) o adam gelmiş de ne şekil analiz yapmış acaba suya merak ettim. cidden pH iletkenlik falandır en fazla. onlar için el tipi aletler var yani. o yüzden tekrar satış için gelirlerse -ki umarım en fazla bu olur, kötü birşey olmaz :/ - söylersiniz detaylı analiz lazım diye, başınızdan savarsınız.


pasp
(02.12.20)
pazarlama olsa gerek.


önce şüphe tohumunu atmışlar.


(2)

Köpeği olan biri covid olursa

Nasıl oluyor, kim çıkartıyor bu köpişi? Karantinada olur evin diğer fertleri (varsa eğer) yoksa da temaslı sayılabilir dışarıdan bunu üstlenecek kişi. Burada var mı böyle bir tecrübe yaşayan?
Nasıl oluyor, kim çıkartıyor bu köpişi? Karantinada olur evin diğer fertleri (varsa eğer) yoksa da temaslı sayılabilir dışarıdan bunu üstlenecek kişi. Burada var mı böyle bir tecrübe yaşayan?
hair freak
(24.11.20)
ev bahceli. oyle bisi olsa salarim kopeeegi isini gorur.


allanpoe
(24.11.20)
İlk kez karantinaya girdiğimde bahçede oldukça fazla vakit geçirmiştik. Ancak yine de köpeğin hiç dışarı çıkmaması içime sinmedi, gezdirecek kişiye ekstra tasma verdim, gelince kendi tasmasını takıyordu.

Köpekten geçme riski gerçekten çok çok az. Almanya’da köpekle iletişime geçen kişi temas etmiş sayılmıyor.

Bunu önceden düşünüp, onu gezdirecek birini bulmak ve para teklif edip düzenli gezdirmesini sağlamak en mantıklısı. Ya da 2 hafta bakım yerlerine, köpek oteline bırakacaksınız.


buf-e kür
(24.11.20)
(6)

Twitter Sorusu

Bu hikaye özelliği gelmemiş olan var mı, ben uygulamadan kullanmadığım için mi göremiyorum kimsenin fleetini?
Bu hikaye özelliği gelmemiş olan var mı, ben uygulamadan kullanmadığım için mi göremiyorum kimsenin fleetini?
hair freak
(21.11.20)
Bende uygulamada var web sitesinde yok.


himmet dayi
(21.11.20)
Ben de web sitesinden ve tlefonda da chromedan kullanıyorum ondan göremiyorum demek.


hair freak
(21.11.20)
Evet.


himmet dayi
(21.11.20)
Bende yoktu uygulamayı güncelleyince geldi.


IncredibleMau
(21.11.20)
Telefonda twitter lite kullanıyorum bunda o özellik yok


freebird5406_2
(21.11.20)
web surumunu kullaniyorum webde goremedim. yok galiba.
telefonda da uygulama indirmedim, chrome'dan aciyorum, onda da yok. sanirim sadece uygulamada var


exlibris
(21.11.20)
(2)

Diş Fırçası Tepe Supreme Tepe Colour Soft ve Curaprox

https://www.hepsiburada.com/tepe-dis-fircasi-3-lu-renkli-basli-select-colour-soft-firca-p-hbv00000gmlue bunu daha önce kullanmadım ve rengini çok beğendim. Kullandığım fırça Tepe Supreme, Curaprox 5460 da olabilir onlara denk yumuşaklıkta arıyorum, bunu kullanan oldu mu ? Bir sefer yanlışlıkla Tepe
www.hepsiburada.com bunu daha önce kullanmadım ve rengini çok beğendim. Kullandığım fırça Tepe Supreme, Curaprox 5460 da olabilir onlara denk yumuşaklıkta arıyorum, bunu kullanan oldu mu ?

Bir sefer yanlışlıkla Tepe Nova Soft aldım, kullanamadım, aşırı sert geldi.
hair freak
(30.09.20)
Ben colgate'inkini almıştım ve aşırı sert gelmişti, yoksa ben de hatırlıyorum bu fırçalar bir zamanlar 10 lira bile değildi :( Bir de bunları kullanmadıpıdam diş tedavim daha pahalıya geliyor :)

Bunun da teklisi yok ki alıp denesem.


hair freak
(30.09.20)
Tepe'nin sitesinde yazana göre tepe supreme ve colour soft imiş, bir de ekstra soft var, yine kullanan varsa kıyarlarsa sevinirim.


hair freak
(02.10.20)
(1)

Rezene çayı- safra kesesi

İnternetlerde sağlıklı bir yorum bulamıyorum, aynı sayfada safka kesesi rahatsızlığı olanlara önerilmez yazarken hemen altında safra kesesi şikayetlerine iyi gelir diyor. Hangisine inanayım? Bildiğim bir safra kesesi şikayetim yok ama bazen sağ göğsümün altına bir ağrı saplanıp kürek kemiğime vuruyo
İnternetlerde sağlıklı bir yorum bulamıyorum, aynı sayfada safka kesesi rahatsızlığı olanlara önerilmez yazarken hemen altında safra kesesi şikayetlerine iyi gelir diyor. Hangisine inanayım?

Bildiğim bir safra kesesi şikayetim yok ama bazen sağ göğsümün altına bir ağrı saplanıp kürek kemiğime vuruyor, ben de safra kesesi olabileceğini düşündüm. Yumurta yedikten sonra olduğunu da fafrk edince kendi koyduğum teşhise daha çok inandım:)
hair freak
(19.09.20)
1) Bu tarz bitkisel çaylar karaciğeri yorar. Yok ona iyi gelir, yok şuna iyi gelir gibi yazılan şeylerin %99'u uydurma. Hiçbir bitki çayı hiçbir şeye iyi gelmez.

2) Safra kesesi sorununuz olabilir, bir doktora görünün. İleride ciddi bi şey olmasın.


nundu
(19.09.20)
(6)

Kolonya ile dezenfektan karışırsa ?

İçinde biraz dezenfektan olduğun sandığım şişeye dezenfektan doldurdum ağzına kadar 30 ml'lik bir şişe, meğer içindeki kolonyaymış, 10 ml kadar kolonya ile 20 ml dezenfektan karışmış oldu. Bunu kullanmasam mı, etkisini falan yitirir mi?
İçinde biraz dezenfektan olduğun sandığım şişeye dezenfektan doldurdum ağzına kadar 30 ml'lik bir şişe, meğer içindeki kolonyaymış, 10 ml kadar kolonya ile 20 ml dezenfektan karışmış oldu. Bunu kullanmasam mı, etkisini falan yitirir mi?
hair freak
(19.09.20)
Yitirmez


kisa
(19.09.20)
Kolonya zaten 80 derece güvenilir bir kolonya ise yitirmez.


pro9it9is9
(19.09.20)
gayet de güzel olur, kokulu dezenfektan.


bobinhoo
(19.09.20)
Bizim ofiste yanlışlıkla yaptıkları buysa eğer lağım gibi kokuyor. Bi süre sonra koklayın bakalım nası kokacak.


IncredibleMau
(19.09.20)
Ay çok korkunç, ilk başta kolonya gibi kokuyordu, benim için lağımdan biraz daha az kötü :)


hair freak
(19.09.20)
Henüz o kıvama ulaşmamış demek ki. Biraz daha bekleyin.


IncredibleMau
(19.09.20)
(1)

Devit damla kullanımı

Diyelim ki ekmeğe damlattıktan sonra unuttum ben bunu, 1 2 saat sonra yedim, o haliyle de bir işe yarıyor mu, ne kadar süre içinde alınmalı?
Diyelim ki ekmeğe damlattıktan sonra unuttum ben bunu, 1 2 saat sonra yedim, o haliyle de bir işe yarıyor mu, ne kadar süre içinde alınmalı?
hair freak
(26.06.20)
Hocam devit damla içeriği yağ.
baya yemeklere koyduğun yağ gibi.
birşey olmaz ye.
vitamin o damlada değil.

damlayı al, ye, sür
sonra güneşe çık :)

d vitamini depolanır aktive olmaz
güneşe çıkarsan sadece aktive olur


Corc
(26.06.20)
(7)

Sorum kızlara, corona günlerinde yüzünüzü nasıl yıkıyorsunuz?

Sabunla yıkayabiliyor musunuz, yüz yıkama jeline güveniyor musunuz ya da virüs öldürme konusunda? Ben sabunla yıkarsam çok uzun süre deli gibi yanıyor, kızarmaktan da öte bir renge dönüşüyor.
Sabunla yıkayabiliyor musunuz, yüz yıkama jeline güveniyor musunuz ya da virüs öldürme konusunda?

Ben sabunla yıkarsam çok uzun süre deli gibi yanıyor, kızarmaktan da öte bir renge dönüşüyor.
hair freak
(26.03.20)
zeytinyağlı sabunla. ama benim cildim kuru ve hassas değildir pek.


red g
(26.03.20)
Cildinize uygun ürünler kullanırsanız böyle sorunlar olmaz sanıyorum veya kullanım sıklığını azaltmalısınızdır belki de.

Cilt tipim karma ama çok hassas. Deneye deneye bulduğum tatlı yüz temizleme jelim bitmesin diye onu kullanamıyorum şu sıralar, aldığım mağaza uzak bir yerde ve oraya bu dönemde gidemem. Sabah nemlendirici etkili sabunla yıkıyorum yüzümü, akşam da temizleme etkili olanla. Sık sık nemlendirici kremle desteklediğim için kuruma veya yanma olmuyor.


whyamy
(26.03.20)
Öncesinde nasılsa öyle devam ediyorum. Ellerimi sürekli yıkadığım için dert etmiyorum.


fotrsapka
(26.03.20)
yüz yıkama jeliyle yıkayıp nemlendirici sürüyorum. evden çıkmadığım için güneş kremi kullanmıyorum.


fragile lady
(26.03.20)
Yüzümü yıkarken mikrop öldürme gibi bir gayem olmuyor, sabah ve akşam yüz temizleme jeliyle yıkıyorum her zamanki gibi. Dışarıdayken yüzüme dokunmuyor, eve gelip ellerimi yıkayana kadar da buna dikkat ediyorum.
Bence el temizliğinize dikkat ederseniz yüzünüz için sabun gibi kurutucu şeyler kullanmanıza gerek kalmaz, cildinize uygun bir temizleyiciyle yıkamanız yeterli olur.


pike
(26.03.20)
Ben de rutinime devam ediyordum ama çevremde herkesin sabunla yıkadığını duyunca sormak istedim.


hair freak
(26.03.20)
Valla elime yüz için hangi sabun denk gelse onunla yıkıyorum ben. Bu aralar dalin sabun ile yıkıyorum.


Amaranta ursula
(26.03.20)
(3)

Corona kategorisi eklense?

Bu aralar güzel olmaz mı, hem bulması ulaşması kolay olur, sorular topluca bir yerde olur hem de bugünleri atlatırsak ileride nostalji olur, yani umarım.
Bu aralar güzel olmaz mı, hem bulması ulaşması kolay olur, sorular topluca bir yerde olur hem de bugünleri atlatırsak ileride nostalji olur, yani umarım.
hair freak
(26.03.20)
gereksiz bence.


minik pattis
(26.03.20)
gerekli bence.


mayeskuel
(26.03.20)
bence de gerekli ve tıpkı gönül işleri gibi ana sayfada çıkmamalı. aynı soruyu yüz defa soruyor herkes, çoğu sorunun cevabı da buradakiler tarafından bilinmiyor, yanlış yönlendirmeler de olabilir. yukarı duyuru eklenir sabit, corona soruları için kategoriye tıklayın diye; isteyen oradan devam eder.


Bruce
(26.03.20)
(5)

Deprem sonrası regl düzeniniz değişti mi

İstanbul depremi sonrası, aslında depremden sonrası stresle böyle bir değişiklik oldu mu, gecikme, regl olmama vs. ?
İstanbul depremi sonrası, aslında depremden sonrası stresle böyle bir değişiklik oldu mu, gecikme, regl olmama vs. ?
hair freak
(11.11.19)
bende anormallik olmadi.


in vino veritas
(11.11.19)
Kız arkadaşım 2 aydır olmuyor hatta 3 e yaklaştı. Ama depremle ilgili olduğunu sanmıyorum :)

Daha öncede düzensizliklerim olurdu diyor ama hiç bu kadar uzun sürmemiş.


mahone
(11.11.19)
@mahone allahanalı babalı büyütsün


rastinon
(11.11.19)
@mahone hayırlı olsun.


melancholia
(11.11.19)
17 ağustosta çevremdeki tüm kadınlar regl olmuştu, devamında da hep düzensizlik yaşamışlardı. Ben küçüktüm o zamanlar o yüzden olmadım.


megalomaniac
(11.11.19)
(7)

18.30 19.00 civarı Marmaray Bakırköy

Söğütlüçeşme yönüne doğru nasıl oluyor, cuma akşamı bir de bugün. Preslenmiş şekilde mi gidiliyor. Yoksa normal bir kalabalık mı?edit: Bakırköy tarafından yazmayı unutmuşum, ekledim.
Söğütlüçeşme yönüne doğru nasıl oluyor, cuma akşamı bir de bugün. Preslenmiş şekilde mi gidiliyor. Yoksa normal bir kalabalık mı?

edit: Bakırköy tarafından yazmayı unutmuşum, ekledim.
hair freak
(01.11.19)
muhtemelen çift kat pres üzerine margarin sürüp tekrar prese koyuyorlardır.


reanarchy
(01.11.19)
Yenikapi uskudar arasi sabah is saatlerinde bi de aksam saatleeinde kullaniyorum her gün marmaray. Soyle ki gordugum en degisken kalabalıklik durumu maemarayda oluyo. Mesela ben bu sabah saat 8 de bindim cok rahat bi sekilde geldim hatta son 2 ayin en bos marmarayiydi. Benden 15 dk sonra binen arkadasim hayatimda boyle kalabalık gormedim dedi. Uskudarda durmadısabah kalabaliktan dedi. Guvenlik uyarmis binmeye calismayin acilmiycak kapilar demis. Hatta bunu duymayalanlardan arkadan ittirip ondeki bi kadini dusurmus filan. Aksam da ayni sey oluyo. Bazen arkaarkaya 2 kisa marmaray geliyo bos oluyo. Bazen asiri kalabalik ustuste nefes alamadan biniyorsun. Ozetle bol sans


hindistan cevizi
(01.11.19)
söğütlüçeşme yönü derken orası artık orta nokta değil mi, ne taraftan geleceksiniz tam olarak?

gebzeden söğütlüçeşmeye aşırı bir yoğunluk olacağını sanmıyorum mesela.


hadsafhada
(01.11.19)
bakırköyden binebilirsiniz belki yoğun olabilir. ama bi sirkeci yenikapı gibi sardalya kutusu yoğunluğu olmaz.


NightBringer
(01.11.19)
Bakırköy'den rahat biniliyor ama Yenikapı ve Sirkeci'de çok kalabalık oluyor. Ama sonrasında 2-3 durak kalıyor zaten idare edilir yani.


ravenclaw
(01.11.19)
bakırköy'den yenikapı'ya kadar kalkan olur illa. oturursun.


zgrydn
(01.11.19)
bakırköy'den çok kasmadan binersin. boş yer olmaz. ama 2 durak içinde gözünü dört aç boşalır. yenikapı sonrası fena sıkışacak tak kulaklığını keyfine bak :)


picassoishere
(01.11.19)
(12)

Kontrollerimi sağlıyorum lafı aşırı itici değil mi?

Bugün bol miktarda çağrı merkezi aramak zorunda kaldım da, istisnasız hepsi böyle diyor, kontrol ediyorum falan demek varken bu sahiplenici dil çok komik ve uyduruk değil mi?
Bugün bol miktarda çağrı merkezi aramak zorunda kaldım da, istisnasız hepsi böyle diyor, kontrol ediyorum falan demek varken bu sahiplenici dil çok komik ve uyduruk değil mi?
hair freak
(05.02.19)
Bence problem yok


kablelvuku
(05.02.19)
Bence değil. Ama öyle olsa da garip olmazdı. Garip ve kötü bir iş. Bu kadar oluyor derdim, böyle düşünseydim.


Plaza dili işte.


Çalışanlarla ilgili bir durum değil zaten, onlar ne yapabilir ki?


hair freak
(05.02.19)
Bir sure bekliyor olacaksiniz, sizi bos bos bekletiyor degilim, sizin isinizle ilgileniyorum anlamında bir ifade. Birini dinlerken yuzun ona donuk degilken de "ben seni dinliyorum, devam edebilirsin" dersin ya nezaketen. Bu da bir tur nezaket ifadesi iste. O yuzden itici falan değil bence.
Insanlae sik sik duydugu seyi itici bulmaya baslar, sorun bu.


stavro
(05.02.19)
benim calistigim yerde de boyle bir tip var. cagri merkezi olmamasina ragmen yazismalarda kontrolleri sagliyoruz, aksiyonlari aliyoruz, gibi cumleler sarfediyor, bir b.k yapmadigi gibi kendince yazisini susluyor, aman ne cok sey yapiyorum havasi estirmeye calisiyor, ama yerler mi yemezler


exlibris
(05.02.19)
çağrı merkezlerinde bu tarz kalıp cümleler kullanılmasını istiyorlar, kullanıcıyı uzun süre sessiz bırakmak eksi puan onlar için, çağrı puanlarını etkiliyor, kalıp olarak garip gelse de, kullanmak zorundalar.


X saglamak diye bi kalip yok zaten ama cagri merkezi diye bi dil olustu ve ben de cildiriyorum.

Kontrol ediyorum demek ne kadar zor ve ayip olabilir ki?


bradshaw
(05.02.19)
ordaki saglamak 'saglama yapmak' anlaminda da olabilir sanki. kullanim gene yanlis tabi.


jimicik
(05.02.19)
İtici ve zorlama ifadelerden biri.

"Kontrollerimi sağlıyorum", "X bey bekler/arar/sorar", "İletiyor/bildiriyor/yapıyor olacağım", "Aplikasyonumuzu denediniz mi?", "O lokasyon ile başka bir arkadaşım ilgileniyor" gibi gibi uyduruk ifadelerden nefret ediyorum şahsen.


m e b
(05.02.19)
ben de saçma buluyorum. bir de”oturma yapmayınız” lafı var. lisedeyken avm nin havuz kısmında oturup beklerdik arkadaşlarımızı güvenlik gelip “ burada oturma yapmayınız” diye uyarırdı:)) yıllar geçti kardeşimle telde birimizin “napıyosun? “ sorusuna diğer tarafın cevabı “ oturma yapıyorum” oluyor hala:))


sumuklu asilzade
(05.02.19)
Oturma yapmak iyiymiş, neyse ki hiç duymamıştum şu ana kadar.:)


hair freak
(09.02.19)
(3)

Cumartesi Bahçeşehir Taksim

Trafik durumu nasıl oluyor 3 4 civarı, yaklaşık ne kadar sürer otobüsle?
Trafik durumu nasıl oluyor 3 4 civarı, yaklaşık ne kadar sürer otobüsle?
hair freak
(25.01.19)
76D kullanacaksan 1.5/2 saati gozden cikar derim


alttaraf
(25.01.19)
Standartı mıdır bu,maksimum 2 saatte ulaşır mıyım? İstisnai bir durum ve aşırı trafik olursa 2yi de geçer mi :(


hair freak
(25.01.19)
76D'ye kesinlikle binme bir kere

76E'ye bin, en fazla 1,5 saat surer(Bahcesehir Merkez'den). Nereden bindigine gore degisir ne kadar surecegi.


(2)

Göz Şampuanı

Hangisini kullanıyorsunuz? Kullanıp memnun kaldıklarınızdan önerir misiniz?
Hangisini kullanıyorsunuz? Kullanıp memnun kaldıklarınızdan önerir misiniz?
hair freak
(24.01.19)
Blefarit içinse dalin bebe şampuanı


curukturpkokusu
(24.01.19)
Doktorumun tavsiyesi ile 1/10 oranında seyreltilmiş dalin bebek şampuanı kullanıyorum.


anthemis nobilis
(24.01.19)
(2)

Tivibu Webden İzle

Foxlife kanalı izlenebiliyor mu ve düzgün çalışıyor mu? Mesela Digiturk diledigin yerde izle çok iyi, bu uyduruk mudur?
Foxlife kanalı izlenebiliyor mu ve düzgün çalışıyor mu? Mesela Digiturk diledigin yerde izle çok iyi, bu uyduruk mudur?
hair freak
(04.01.19)
izleniyor.


sutlu nescafe
(04.01.19)
Burada bir günlüğüne bana kiralayacak olan var mıdır? İlla tivibu olması gerekmiyor, foxlife'ı canlı izleyebileceğim başka bir yer de olur.


hair freak
(05.01.19)
(4)

Xiaomi 10000 mAh (Versiyon 2) Taşınabilir Şarj Cihazı

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-10000-mah-versiyon-2-tasinabilir-sarj-cihazi-gumus-ince-ve-hafif-kasa-p-HBV000002BV8EVersyion 2 kısmına takıldım, bu ürün iyi midir? 5000 mah olanından memnunum.
www.hepsiburada.com

Versyion 2 kısmına takıldım, bu ürün iyi midir? 5000 mah olanından memnunum.
hair freak
(01.11.18)
Şayomi de kötü mal olmaz. Biraz ağır olur ama haberin olsun, 5000 lik kadar hafif ve kibar değil.


lana del rey
(01.11.18)
Yine de Trust'ların 10000 mah olanından daha hafif ve küçük sanki?


hair freak
(01.11.18)
versiyon 2 hızlı şarj destekliyor. ürün kesinlikle iyidir.


wonnka
(01.11.18)
Sanırım versiyon 1 daha kalın ve kısa. Versiyon iki ise daha ince ve uzun. Bende iki tane 10000 mah var iki sene ara ile alınmış ikisi de taş gibi çalışıyor.


sacrilegious
(01.11.18)
(8)

Memory Foam Tabanlık

Decathlon'da satılanlar rahat mı? Deneyen oldu mu? Burada bir soruda Derimod'un tüm ayakkabılarında bu taban kullanılıyor, oradan tabanlık al yazmıştı biri, şimdi arayıp bulamıyorum, yanlış mı hatırlıyorum acaba?
Decathlon'da satılanlar rahat mı? Deneyen oldu mu?

Burada bir soruda Derimod'un tüm ayakkabılarında bu taban kullanılıyor, oradan tabanlık al yazmıştı biri, şimdi arayıp bulamıyorum, yanlış mı hatırlıyorum acaba?
hair freak
(23.09.18)
derimodun tüm ayakkabılarında mı? saha hiçbir derimod ayakkabısında memory foam tabana rastlamadım.


adivar
(23.09.18)
Aklımda öyle kalmış, ben de bir anlam veremedim, ama aradım bulamadım. Bir de ayakkabılarında olsa bile tabanlığı ayrıca satacaklar mı, sitesinde yok öyle bir şey? Belki görür de yazar tekrar.


hair freak
(23.09.18)
www.decathlon.com.cn
bu ayakkabıda kullandım. 45 numaraya göre kesip içine yerleştirdim ama kayıyor, tabanlık arkadan yavaş yavaş çıkıyordu. birde ayakkabının içine yerleştirdiğimde ayakkabı içinde az yer kalıyor ve ayaklara yukarıdan baskı yapıyor(bağcıkları nasıl düzenlesen de). etli-taraklı ayakların varsa pek rahat olmuyor.


MtKrt
(23.09.18)
Deichmann’da var tabanlık.


Lim5
(23.09.18)
Derimod ile Divarese'i karıştırmışım.

Tabanlık da şu.

www.divarese.com.tr


hair freak
(24.09.18)
Decathlon'da satılanlardan aldım, böyle biraz jel gibi olanlarından, ayakkabıma göre kestim ( 42 ) gayet rahat kullanıyorum bir sıkıntısı yok. ama memory foam bir süre sonra tabanının şeklini alır, incelir o kısım, rahatsız olduğunda bir tane daha alırsın. tavsiyedir yani


ardolf rendall
(24.09.18)
O kesme işi nasıl olacak, hiç aklıma yatmıyor :(

Benim tabanlar sıkıntılı zaten, kısa süre de rahat etsem kar benim için. Uzun vadede bir şey beklemiyorum.


hair freak
(24.09.18)
eski ayakkabı tabanını çıkar yeni tabanın üstüne koy, çiz tükenmez kalemle, sonra krrp krrp diye kesicen makasla yani öyle gözünde jel akar gider diye gözünde canlanmasın, özellikli bir süngerdir o =)


ardolf rendall
(25.09.18)
(4)

Beyazlar için leke çıkarıcı

Beyazları yıkarken ariel professional kullanıyordum, ona denk bir şey arıyorum, ama desenli, yazılı beyazlara ariel bir şey yapmıyordu. Bej renklileri falan da atıyordum makineye. Öyle bir şey arıyorum. Buradan kosla önerildi.https://www.eksiduyuru.com/duyuru/1308476/ariel-professional/Onun beyazlar
Beyazları yıkarken ariel professional kullanıyordum, ona denk bir şey arıyorum, ama desenli, yazılı beyazlara ariel bir şey yapmıyordu. Bej renklileri falan da atıyordum makineye. Öyle bir şey arıyorum. Buradan kosla önerildi.www.eksiduyuru.com beyazlar için olanı nasıl?
hair freak
(19.09.18)
inanmayacaksınız belki ama fairy platinium.
eşarp, şal gibi ipekli hassas kıyafetlerin temizliğinde harika


theconqueror
(19.09.18)
Bulaşık deterjanı mı? Elde mi yıkıyorum?


hair freak
(19.09.18)
Hayır makinaya atıyorsunuz kapsül halinde


theconqueror
(19.09.18)
(3)

Ariel Professional

Bu ürün meğer piyasadan kalkmış, benim yeni haberim oldu. Buna denk ne kullanıyorsunuz? https://n11scdn.akamaized.net/a1/450/19/91/27/19912704_203199553.jpghttps://n11scdn.akamaized.net/a1/1024/19/91/27/19912701_203199550.jpgAsıl sorduğum beyazlar için olan.
Bu ürün meğer piyasadan kalkmış, benim yeni haberim oldu. Buna denk ne kullanıyorsunuz?

n11scdn.akamaized.net

n11scdn.akamaized.net

Asıl sorduğum beyazlar için olan.
hair freak
(17.09.18)
koslaya gectim ben. bir ariel degil ama idare ediyor.


65 derece
(17.09.18)
Kosla'nın beyazlar için olanı mı? Desenli tshirtlerde falan kullanılabiliyor mu? Ariel'i kullanırdım ben, ten rengi çamaşırlarla ya da işte üstü yazılı beyaz tshirtlerle, çamaşır suyu gibi mi ağartıyor acaba?


hair freak
(17.09.18)
hmmm onu bilemiyorum tam olarak. ama beyaz uzeri cicekli carsafa kullanmisligim var.
alacali seyler icin renkliler icin olani kullaniyorum genelde riske girmeyip.


65 derece
(17.09.18)
(2)

Duyuru Saati

1 saat geri, kimler moderatör en son bilmiyorum, genel olarak buradan yazayım dedim.
1 saat geri, kimler moderatör en son bilmiyorum, genel olarak buradan yazayım dedim.
hair freak
(23.08.18)
çok uzun süredir böyle ve sinir bozuyor


ssiradanbirigibi
(23.08.18)
Ben yeni fark ettim ve sinir bozucuymuş. Bildirimlerde bir saat önce cevap gelmiş gibi duruyor, işin garibi mesajları düzgün gösteriyor.


hair freak
(23.08.18)
(2)

Camel Konseri- Merak

Çok fazla kişi bilet satıyor, hepsi satabildi mi biletlerini, yoksa ellerinde mi kaldı? Neden böyle oldu?
Çok fazla kişi bilet satıyor, hepsi satabildi mi biletlerini, yoksa ellerinde mi kaldı? Neden böyle oldu?
hair freak
(22.05.18)
hepsi satamamıştır bence ama niye böyle olduğunu ben de merak ediyorum. konser olacağı belli olunca bir çeşit infial oldu diyebiliriz, öyle gaza gelip aldıktan sonra vaz mı geçtiler nedir bilmiyorum.


Hafta içi ve sınav zamanı olmasının da etkisi oldu herhalde.


hair freak
(24.05.18)
(5)

Spiral sarj kablosu daha dayanıklı olur mu?

https://n11scdn3.akamaized.net/a1/1024/elektronik/kablo/ttec-sarj-kablosu-spiral-iph-4s__0182684587076958.jpg çantamda taşıdığım her kablonun kaderi bozulmak, acaba bu daha mı dayanıklı olur yoksa hiç farkı olmaz mı?
n11scdn3.akamaized.net çantamda taşıdığım her kablonun kaderi bozulmak, acaba bu daha mı dayanıklı olur yoksa hiç farkı olmaz mı?
hair freak
(25.01.18)
Kablolar girişlerinden kopuyor, yıpranıyor. Spiral olması bu kaderini değiştirmez, ama en azından daha derli toplu durur belki.


John Bloor
(25.01.18)
Enteresan olan benimkiler girişlerinden kopmuyor, görünürde sapasağlam ve düzgün kalıyorlar, girişlerinden yıprananlar bantla falan kurtarıyor, benimkilerin içinde bir şeyler kopuyor belli ki, o yüzden acaba bu şekilde işe yarar mı dedim.

Orijinal almasına alayım da telefon zaten 7 yıllık nerdeyse :) Orijinali var mıdır onu bile bilmiyorum :)


hair freak
(25.01.18)
daha dayanıklı oluyor.


babilbaligi
(25.01.18)
çantanın içinden çıkarırken çekiştirdiğimiz için içten kopuyorlar. kulaklıkları ve şarj kablolarını küçük kutulara koyup çantaya atıyorum.

urun.n11.com


boyalı kuş
(25.01.18)
www.aliexpress.com

bu kablo olabilir.


faithless
(25.01.18)
(11)

Horlama-Kulak Tıkacı

ilk sorum. Horkes işe yarıyor mu? İkinci sorum bu kulak tıkaçlarını nasıl kullanıyorsunuz, burada önerilenlerden aldım, ama hem sesi pek kesmiyor (horlayan kişiyle iki kapalı oda arasında gelen sesi bile kesmiyor öyle söyleyim) hem de kulağımda durmuyor ki bunlar, çıkmış oluyor her kalktığımda? (bah
ilk sorum. Horkes işe yarıyor mu?

İkinci sorum bu kulak tıkaçlarını nasıl kullanıyorsunuz, burada önerilenlerden aldım, ama hem sesi pek kesmiyor (horlayan kişiyle iki kapalı oda arasında gelen sesi bile kesmiyor öyle söyleyim) hem de kulağımda durmuyor ki bunlar, çıkmış oluyor her kalktığımda? (bahsettiğim tıkaç şu www.hepsiburada.com )

Bir haftalık bir çözüm arayışındayım, ya horlayan kişinin sesi kesilsin ya da o diledğince horlasın ama ben duymadan uyuyabileyim.
hair freak
(20.12.17)
horlayan kişi için breathe right gibi çözümler de düşünülebilir.


inheritance
(20.12.17)
@inheritance Onu kullandı ama çıkıyordu burnundan, bir noktadan sonra, işe yaramıyordu.


hair freak
(20.12.17)
bu kulak tıkacı dandik. eczaneye gidip iyi bir tıkaç istediğinizi söyleyin, yardımcı olurlar. ben eczaneden silikon kulak tıkacı alıyorum, gayet sesi kesiyor. bu silikonları kulak içine sokmuyorsunuz, girişini kapatıyorsunuz sadece.


dedimmidemedimmi
(20.12.17)
Bunların kulaktan çıkması imkansız ve müthiş ses izolasyonu sağlıyorlar. Ben bazen bunlarla uyurum özellikle de yaz geceleri cam kapı açıkken çok işe yarıyor. Kulağına tam olarak yerleştirdiğinden emin misin? Görsel bulamadım tıkacın tamamını kulağının içine yerleştirdiğinde hem gece boyunca çıkmaz hem de dışardan ses duyamazsın. Tam olarak yerleşmiyorsa kulak yolunla ilgili bir sıkıntı olabilir başka birinde dene istersen.


Lethe
(20.12.17)
@Lethe Ya aslında sorun bende olabilir, diş plağı ve gece ateli kullanıyordum, onları da uykumda bir şekil çıkarmayı başarıyordum :(


hair freak
(20.12.17)
otifleks uyku tıkacına bakın. horlayan oda arkadaşından horlayan kocaya, caddedeki trafik sesinden bezdiren üst kat komşuya, her derde deva. evlilik kurtaran olarak anılır çevremde. bir deneyin.

6 senedir ara ara kullanıyorum, bir kez aldığınızda kullanma sıklığınıza göre değişse de 3 ay kadar gidiyor, ılık suyla yıkıyorsunuz sadece. ölçüleri var kulağa oturanını alırsanız(s-m-l) sıkıntı yaşamazsınız, bir süre sonra varlığını da hissetmiyorsunuz. arada yastık altından topladığım oluyor nasıl çıkarıyorsam ama çok nadir, o geceler de rüyamda maratona katılıyorum muhtemelen.


pedere şundan aldık: www.amazon.com


alperz
(20.12.17)
@alperz İşe yarıyor mu?


hair freak
(20.12.17)
hocam kulak tıkacı olarak silikon olanları alın. ben kullandım, hala da ara sıra kullanıyorum. ha kulağı mahvediyor tabii vs sıkıntıları var. ama en etkilisi de silikon olanlar.


kulak tıkacı için de flare audio isolate diyorum. çok para ama her kuruşuna değer.


alperz
(21.12.17)
ise yariyor ki yazdim. yoksa neden yazayim diyerek tersliyorum sizi.

burun tikaci tamamdir. al arkana bakma.


alperz
(21.12.17)
(5)

Boya kokan ayakkabı

Yolda beyaz şerit yeni boyanmış ve üstüne bastım.(yeni asfalt da dökülmüş ve hiç uyarı yok, ziftten kaçarken boyaya yakalandım) Bir saat uğraşıp altını kazıyıp boyayı tamamen çıkardım ama leş gibi kokuyor, normal evlerde kokan badana kokusu gibi de değil, berbat bir koku, nasıl kalitesiz adi bir boy
Yolda beyaz şerit yeni boyanmış ve üstüne bastım.(yeni asfalt da dökülmüş ve hiç uyarı yok, ziftten kaçarken boyaya yakalandım) Bir saat uğraşıp altını kazıyıp boyayı tamamen çıkardım ama leş gibi kokuyor, normal evlerde kokan badana kokusu gibi de değil, berbat bir koku, nasıl kalitesiz adi bir boyaysa. Googleda çıkan her çareyi denedim zerre azalma yok, sirke, bulaşık deterjanı, süt, limon. Başka aklınıza gelen bir çözüm var mı? Bu zamanla azalır mı, böyle kokarsa ayakkabı çöpü boylayacak :(
hair freak
(08.12.17)
en iyi çözücü, temizleyici şey tinerdir. bildiğimiz tiner. sanayide ustalar ellerindeki boyaları tinerle çıkartırlar.


caletti
(08.12.17)
tiner ise yarayabilir belki?

caletti benden once davranmis.


hopeless
(08.12.17)
bezin ufak bir bölümünü tinerle ıslatın ayakkabının altına sürtün. sanki inatçı lekeleri temizliyor gibi. kirlendimi diğer tarafını tinerleyip devam edin.


caletti
(08.12.17)
Boya çıktı aslında ama tiner kokuyu çıkarır mı? Ev bile boya kokuyor şu an deli gibi, ayakkabı da balkonu kokutuyor şu an :(


hair freak
(08.12.17)
Kokuda en ufak bir azalma yok, tiner de ayakkabının altını eritir diyorlar, zaten tiner boyayrı geçiriyor tamam ama ayakknıda boya kalmadı, koku kaldı.


hair freak
(09.12.17)
(4)

Boyun Ve Bel Ağrısı için Voltaren Patch Yerine Ne Kullanabilirim?

Voltaren patch üretimden kalktığı için buna denk bir şey arıyorum. Kas gevşetici jel falan fayda etmiyor, klima etkisi mi bilmiyorum ama bu aralar yoğun olan bel ve boyun ağrısı için işe yarayacak bu tip bir şey lazım, elimde kalan son voltaren patchleri kullanıyorum.
Voltaren patch üretimden kalktığı için buna denk bir şey arıyorum. Kas gevşetici jel falan fayda etmiyor, klima etkisi mi bilmiyorum ama bu aralar yoğun olan bel ve boyun ağrısı için işe yarayacak bu tip bir şey lazım, elimde kalan son voltaren patchleri kullanıyorum.
hair freak
(03.08.17)
yakı olmaz mı?


sutlu nescafe
(03.08.17)
kronik boyun ağrılarımın yegane reçetesi:susam yağı ve hint yağını ısıtıp ağrılı bölgeye sürüp Üzerine sıcak havlu bastırdığında inanılmaz rahatlatıyor. birkaç uygulamadan sonra geçiyor benim.asıl sorun herkesin malumu stres,kaslar gerildikçe klima ve ters harekete vb koşullara dayanım artıyor. meditasyon müzikleri yağmur okyanus sesi falan dinliyorum ofiste koruyucu tedavi.


corcinyo
(03.08.17)
Yakı bir kere kullandım galiba, çok acaip bir kokusu vardı. Voltaren kokusu ve sıcaklatmayan pratik bir çözümdü, ama başka çare yoksa bu ikisini deneyeceğim mecbur.


hair freak
(04.08.17)
rheumon jel tavsiye ederim


devilone
(08.08.17)
(4)

Viber Son Zamanlarda Sorunlu mu

Mesaj sayısı artıyor ama mesajlar gelmiyor, fotoğraflar ulaşmıyor, wifidayken sorun pek yok, genelde dışarıda. Yoksa Vodafone'da mı sorun?
Mesaj sayısı artıyor ama mesajlar gelmiyor, fotoğraflar ulaşmıyor, wifidayken sorun pek yok, genelde dışarıda. Yoksa Vodafone'da mı sorun?
hair freak
(02.08.17)
ios'ta herhangi bir sorun yok.


for the record
(02.08.17)
App. yorumlarına baktım da üç tane bağlantı sorunu problemi bildirilmiş. Sözlükte de aktivasyon kodu gelmedi demiş bir iki kişi. Bazıları da hiç sorunsuz kullanıyor, anlamadım bu işi :(


hair freak
(04.08.17)
Evet sorunlu. Fotoğraf asla atılmıyor, mesaj düşmeme olayı bende de var bayağıdır, 2 3 4 artıyor fakat mesaj sonra düşüyor ya da hiç düşmüyor öylece kalıyor. Wifi, mobil hepsinde sorun var.


Wifida sorun yok şimdilik bende, mobilde de bazen takır takır gidiyor, bazen asla gitmiyor.


hair freak
(04.08.17)
(3)

"Musluk ucu?" nalburda bulunur mu

Bataryanın tümü değil de o açma kapamanın yapıldığı yer, adı nedir tam olarak bilmiyorum, nalburlarda bulunan bir şey mi yoksa batarya mı komple değişmelidir? https://images.hepsiburada.net/assets/Mobilya/1500/Mobilya_1159963.jpg
Bataryanın tümü değil de o açma kapamanın yapıldığı yer, adı nedir tam olarak bilmiyorum, nalburlarda bulunan bir şey mi yoksa batarya mı komple değişmelidir?

images.hepsiburada.net
hair freak
(30.07.17)
eger anlattigin parca degisen birseyse, ruzgarlida eser ishaninda bulursun.


1917
(30.07.17)
Bulunmaz mi


balpolen
(30.07.17)
daha gecen gun eski tip musluk ucunu nalburdan aldi takti tesisatci. yenisi de bulunur bence.


pide
(30.07.17)
(1)

Debe Siteleri

http://debearsivi.github.io/http://debeoku.com/http://sozlock.com/http://sozlukdebe.com/İki gündür bunların hepsinde sıkıntı var. Sözlükle ilgili bir durum mu var yoksa tesadüfen hepsi güncellemiyor, hataları fark etmiyor, uğraşmıyor vs. mi? Bir tek şu çalışıyor. http://eksidefe.com/Ek soru bunlard
debearsivi.github.io
debeoku.com
sozlock.com
sozlukdebe.com

İki gündür bunların hepsinde sıkıntı var. Sözlükle ilgili bir durum mu var yoksa tesadüfen hepsi güncellemiyor, hataları fark etmiyor, uğraşmıyor vs. mi? Bir tek şu çalışıyor.

eksidefe.com

Ek soru bunlardan başka benim bilmediğim debeleri gösteren bir site var mı?
hair freak
(23.07.17)
debe'ye girmişim. parası ne zaman yatar :)


at mi bu
(23.07.17)
(4)

Boğaz bugün de turkuaz mı?

Gören oldu mu?
Gören oldu mu?
hair freak
(15.06.17)
Boğazı bilemiyorum da adaların oralar sis yüzünden puslu. Turkuaz değil.


inawen
(15.06.17)
evet turkuaz, ama biraz mat gibi hava kapalı olduğundan.


evet


captainobvious
(15.06.17)
Bugün nasıl? Ne zaman sona erecek, ay sonu diye okumuştum.


hair freak
(28.06.17)
(4)

Banyoda az akan sıcak su

Bir süredir bu sorunla karşı karşıyayım. Banyodaki batarya bozuktu ve değişti, eski batarya su kaçırıyordu, başka sorunu yoktu, sıcak su da gayet tazyikli akıyordu, su sıcaktan soğuğa ayarlanabiliyordu. Gpd marka batarya takıldı. İlk günden itibaren sevmedim bunu çünkü suyu ılık ayarlamak mümkün değ
Bir süredir bu sorunla karşı karşıyayım. Banyodaki batarya bozuktu ve değişti, eski batarya su kaçırıyordu, başka sorunu yoktu, sıcak su da gayet tazyikli akıyordu, su sıcaktan soğuğa ayarlanabiliyordu.

Gpd marka batarya takıldı. İlk günden itibaren sevmedim bunu çünkü suyu ılık ayarlamak mümkün değil, ya sıcak ya da soğuk su tercih edeceksiniz.

Sorun bu yeni bataryayla mı başladı emin değilim. Şu an sıcak su ip gibi akıyor. Soğuk suyun yarı tazyiğinde diyebilirim. Evdeki diğer musluklardan akan sıcak suda sorun yok(mutfak lavabosu ve banyo lavabosu). Banyoda ise dediğim gibi çok tazyiksiz akan ve sıcaklığı ayarlanamayan bir su var.

Başka gerekli olabilecek bilgileri de yazayım.

Kombi eski, onun basıncıyla mı ilgili bir sorun bilemiyorum. Ama öyle olsa diğer sıcak sularda da sorun olmaz mıydı? Kombi mutfakta, banyoya mesafesi yüzünden sıcak suyun ulaşması sorun olabilir ama dediğim gibi banyo lavabosunda akan suda sorun yok.

Apartman eski, borularda da sorun olabilir.

Batarya bu sorunların tek kaynağı olabilir mi? Atıyorum yanlış bağlanmış vs olabilir mi? Belki tazyik sorunu bataryadan kaynaklanmıyordur ama ılık su ayarlanamaması bataryanın sorunudur diye düşünüyorum?
hair freak
(04.04.17)
batarya sorunlu belli yani, sıcak soğuk karışımı yapmıyor bundan sonra zaten kullanmanız mümkün olmaz

büyük ihtimalle filtresi tıkanmıştır, bozuk olan batarya söküldüğünde borudan bir miktar su akıtıp tazdik durumunu da rahatlıkla görebilirsiniz.

markayı falan bilmiyorum ama eca falan takın fiyatları çok uçuk değil iki marka arasında.

eğer modeli sen seçmediysen aynı şekilde daha önce iade olmuş olanı itelemiş te olabilirler.


killerbee
(04.04.17)
3 5 ayda tıkanır mı filtre? Koçtaş'tan alınmıştı. Markası gpd. Sanırım şu model. www.koctas.com.tr


hair freak
(04.04.17)
filtresi yok gibi duruyo, daha kötü ya işte armatür tıkanmış. filtre dediğim olayda duş başlığı değil normal su çıkışının orada sökülebilir bir tel filtre olması lazım, eğildinde görebilirsin. onu sökebilirsen ingiliz anahtarıyla falan bi sök öyle akıt bakalım.


Su tasarruflu özel perlatör.(Köpüklü akış,Kireç kırıcılı,Debi değeri: 16 lt/dk) dakikada 16 litre dolduruyo mu diye bi kovayla ölç kısaca

Isı debi ayarlı özel kartuş buda çalışmıyo

İdeal çalışma basıncı 3-4 Bar evet bu da tamam

Tesisatta oluşabilecek her türlü kirliliğin armatüre zararını önlemek için daire girişinde filtre kullanılması tavsiye edilir. sende filtre de yok.


urun.n11.com

eca alaydın böyle olmazdı diye tahmin ediyorum. bak bu linkteki ürünün filtresini sökmek için anahtar ağzı var gördün mü?


killerbee
(04.04.17)
aslında marka gayet ideal ama içinde bulunan KIR kartuş dediğimiz su ayarını yapan parça sorunlu hatta bnm kullandıklarım dışa su bile akıtıyor iyi bi tesisatçı tanıdığınız varsa içerisindeki kartuşu değiştirirse sorun çözülür


Dönmezer
(06.04.17)
(12)

Ekşi Duyuru'ya giremiyorum :(

Her zaman girdiğim bilgisayardan bu sabah ekşi duyuruya giremez oldum birdenbire, bağlantınız gizli değil, saldırganlar bilgilerinizi çalmaya çalışıyor olabilir uyarısı veriyor. Aynı modeme bağlı diğer bilgisayarlardan girebiliyorum, sorun yok. Dns ayarları aynı. Denediklerim *Virüs programını devre
Her zaman girdiğim bilgisayardan bu sabah ekşi duyuruya giremez oldum birdenbire, bağlantınız gizli değil, saldırganlar bilgilerinizi çalmaya çalışıyor olabilir uyarısı veriyor.

Aynı modeme bağlı diğer bilgisayarlardan girebiliyorum, sorun yok. Dns ayarları aynı. Denediklerim

*Virüs programını devre dışı bırakmak
*Chrome yardımda gördüğüm üzere gizli pencerede denemek
*Şurada yazanı denedim www.ne2.net

Ve sonuç elde var sıfır.

Ne yapabilirim, nasıl çözüm bulabilirim?
hair freak
(01.09.16)
Saat tarih yanlis olabilir


Batuhanolabilir
(01.09.16)
https trafiğini yönetmeyle ilgili bir sorun gibi duruyor şuradaki adımları (özellikle 2.sini) bi deneyin.

www.techsupportall.com

ayrıca hata ekranının aşağısında görüntülenen "Gelişmiş" linki üzerinden "yine de devam et" gibi bir bağlantıya da ulaşabiliyor olmalısınız


kaichi
(01.09.16)
Kontrol edeyim saati tarihi, teşekkürler.

Kaichi, teşekkürler, hayır öyle bir seçenek çıkmıyor, yine de tekrar bakayım.


hair freak
(01.09.16)
Gelişmiş linkinde yazanlar.


www.eksiduyuru.com normalde bilgilerinizi korumak için şifreleme kullanmaktadır. Google Chrome bu sefer www.eksiduyuru.com sitesine bağlanmayı denediğinde, web sitesi sıra dışı ve yanlış kimlik bilgileri döndürdü. Bir saldırgan www.eksiduyuru.com gibi davranmaya çalışıyor olabilir ya da bir Kablosuz oturum açma ekranı bağlantıyı kesmiştir. Google Chrome herhangi bir veri alışverişinden önce bağlantıyı durdurduğu için bilgileriniz hâlâ güvendedir.

Web sitesi HSTS kullandığı için www.eksiduyuru.com sitesini şu anda ziyaret edemezsiniz. Ağ hataları ve saldırılar genellikle geçici olduğundan, bu sayfa muhtemelen daha sonra çalışacaktır


hair freak
(01.09.16)
Ekşi duyuru hatırına uzunnnn zaman sonra internet explorer açtım, orada sertifikanın süresi dolu diyor ama yine de devam et seçeneği var ve o şekilde girebildim, o zaman bunu chrome ya da firefoxda yapamaz mıyım çünkü orada böyle bir seçenek çıkmıyor.

@batuhanolabilir saat ve tarih doğru.

@kaichi adımları denedim, olmadı.


hair freak
(01.09.16)
Bu da firefox hatası.

Bu bağlantı güvenilir değil

Firefox tarayıcısının güvenli olarak www.eksiduyuru.com konumuna bağlanmasını istediniz, ancak bağlantınızın güvenli olup olmadığını doğrulayamıyoruz.

Normalde, güvenli olarak bağlanmayı denediğinizde, bağlanılmak istenen site gerçekten doğru yere gittiğinizi kanıtlayacak olan güvenilebilir kimlik bilgisi sunar. Ancak bu sitenin kimliği doğrulanamıyor.
Ne yapmalıyım?

Genelde bu siteye hiçbir sorun yaşamadan bağlanabiliyorsanız, bu kez bir başka kişi siteyi taklit ediyor olabilir, dolayısıyla devam etmemelisiniz.

Bu site, Firefox tarayıcısının kendisine yalnızca güvenli olarak bağlanabileceğini belirtmek için HTTP Sıkı Aktarım Güvenliği (HSTS) kullanmaktadır. Sonuç olarak, bu sertifika için istisna eklenemez.

www.eksiduyuru.com geçersiz bir güvenlik sertifikası kullanıyor. Sertifikanın süresi 31.8.2016 20:34 tarihinde doldu. Şu anda saat 1.9.2016 18:22. (Hata kodu: sec_error_expired_certificate)


hair freak
(01.09.16)
Aynı sorun ile vakti zamanında karşılaştım. Halleden kişi bu konuda hayli yetkin biriydi ve sorunun işletim sistemi sertifikası ile ilgili olduğunu söyleyip birşey yüklemişti.


trejemu
(01.09.16)
Trejumu, buradan biri mi yani? Yoksa benim yapmam gereken bir şey mi? Hatırlamıyor musunuz?:(


hair freak
(01.09.16)
kişisel bilgisayarım değildi o yüzden çok umursamamıştım.buradan değildi maalesef. İşletim sistemi nedir?

support.microsoft.com

www.nebigarci.net


trejemu
(01.09.16)
trejemu'nun çözümler daha güvenilir görünüyor olur da işe yaramazsa eksiduyuru.com'u güvenilen sitelere eklemek geçici çözüm olabilir belki.

windows 7 için:

başlat > denetim masası > ağ ve internet > internet seçenekleri > güvenlilik sekmesi > güvenilen siteler (yeşil check işareti) > siteler butonu

buraya www.eksiduyuru.com'u başında https ile birlikte ekleyin.


kaichi
(01.09.16)
Teşekkürler, olmadı:( İnternet explorerdan yine de devam et diyerek giriyorum:(


hair freak
(05.09.16)
Şimdi laf olsun diye denedim ve açıldı, bir şey yapmadan.


hair freak
(06.09.16)
(1)

Dünün debe entrylerini nasıl okurum?

Yani 17 temmuz sabahı debedeki entryleri nasıl bulurum?
Yani 17 temmuz sabahı debedeki entryleri nasıl bulurum?
hair freak
(18.07.16)
(4)

İstanbul'da haşlanmış içli köfte

Nerede bulabilirim?
Nerede bulabilirim?
hair freak
(14.07.16)
yüzevler. maslak ve etiler de vardı. sanki karşıda da bi tane vardı ama yerini hatırlamıyorum.


amuzende
(14.07.16)
Gakkos usta'da var. cok da guzel.


kuehles blondes
(14.07.16)
İstiklal'de Sabırtaşı restaurant var orada bulabilirsin.


nikex
(14.07.16)
antakya sofrası var asmalı'da orada oluyor ama az yapıyorlar. gitmeden ararsın. bir de orada hesaplar biraz ortalamanın üstü.


makarnacanavari
(15.07.16)
(6)

Açık mekanlardaki sobalardan rahatsız olmuyor musunuz?

Herkes rahat rahat oturuyor gözüküyor da ben bu sobalar altında daral geçiriyorum, kıpkırmızı oluyorum, içimden alev çıkar gibi oluyor, havaya ihtiyaç duyuyorum.
Herkes rahat rahat oturuyor gözüküyor da ben bu sobalar altında daral geçiriyorum, kıpkırmızı oluyorum, içimden alev çıkar gibi oluyor, havaya ihtiyaç duyuyorum.
hair freak
(30.12.15)
sobanın altına oturma sen de? direkt altını iyi ısıtıyoronlar çevresini değil. üşüyen otursun


la noix
(30.12.15)
Bırak açık alanı ben 2O sene sobalı evde büyüdüm ne rahatsızlığı miss gibi


seindfeld
(30.12.15)
Tam altında beynini yakıyor bazıları doğrudur ama o soğukta donmaktan iyidir.


nawar
(30.12.15)
o sobanın yanında kıvrılıp uyumak gibisi yok <3


dessy
(30.12.15)
o sobadan rahatsız olunur mu ya dünyanın en güzel şeyi


sta
(30.12.15)
Ben tepeden ısıtanlardan çok rahatsız oluyorum, üşüyerek oturmayı ya da dışarda oturmamayı tercih ederim, ufo tipi olanlar tam karşısında oturmadıkça rahatsız etmiyor ya da palmiye soba dedikleri türden olanlar kışın dışarının tadını çıkarabilmek için çok uygun ama tepeden ısıtmalılar beyin haşlama yapıyor.

Tüm bunların yanında zaten açık hava sobası olan yerlerde illaki sigara içiliyor, bu durum zaten dışarda oturmama engel olduğu için bu tip sobalara çok maruz kalmıyorum ya da kalamıyorum.


(30.12.15)
(4)

isli peynir

Bu peynire dair pek bilgi bulamadım, üzerinde de protein yağ değeri falan dayazmıyor, sık yemek zararlı mıdır?
Bu peynire dair pek bilgi bulamadım, üzerinde de protein yağ değeri falan dayazmıyor, sık yemek zararlı mıdır?
hair freak
(30.12.15)
Peynirin yağ ve protein değerine takılmamak gerekiyor, bunlar ne kadar fazlaysa o kadar iyidir fakat damarlarda birikip damar tıkanıklığına/damar sertliğine neden olan aterom plağının bileşenlerinde %50 oranında kalsiyum bulunuyor. Yani fazla tüketimde protein ve yağdan ziyade kalsiyum daha fazla risk oluşturuyor.


angelus
(30.12.15)
Ne kadar bir tüketimden bahsediyoruz? İsli peynire özel değil galiba tüm peynirlere özel?


hair freak
(30.12.15)
Yetişkin kadın/erkeğin günlük kalsiyum ihtiyacı 800 mg civarı. Peynirin 100 gramında yaklaşık 300/400 mg kalsiyum var. Tabii ben peynir hakkında genel konuşuyorum, isli peynirde bu miktar biraz artar biraz azalabilir belki ama genel olarak miktarları bu şekilde. Tabii kaşar peyniri gibi ekstrem örnekler de var. Onun 100 gramında 600 mg kalsiyum var. Kalsiyum kaynaklarını tüketirken dikkatli olmakta fayda var.


angelus
(30.12.15)
kanserojen olarak zararlı


Big bada bum bum
(30.12.15)
(6)

bozulan çanak anten

Bozuk, sadece 3 5 kanal gösteriyormuş, geri kalanlarda sinyal yok diyormuş, tamirci gelmiş, başka lnb ile denemiş, 1.5 saat uğraşmış yapamamış, neden bozulmuş olabilir, oraya başka anten takılsa o da sinyal yok hatası mı verir demek bu? (Çatıda değil pencere dışında, 2.5 yıldır sorunsuz çalışıyordu)
Bozuk, sadece 3 5 kanal gösteriyormuş, geri kalanlarda sinyal yok diyormuş, tamirci gelmiş, başka lnb ile denemiş, 1.5 saat uğraşmış yapamamış, neden bozulmuş olabilir, oraya başka anten takılsa o da sinyal yok hatası mı verir demek bu? (Çatıda değil pencere dışında, 2.5 yıldır sorunsuz çalışıyordu)
hair freak
(16.09.15)
anten rüzgardan vs. oynamış olabilir mi?


inheritance
(16.09.15)
Olabilir tabii ama gelen kişi yönüyle falan da oynamıştır uğraşırken diye düşünüyorum.


hair freak
(16.09.15)
sorun lnb veya kablodadır. lnb'nin yönü de kaymış olabilir. 90 cm'lik çanak da gerekebilir. başka bir tamirci çağırın bence. hatta alıcıda da sorun olabilir. bunların hepsini denemek lazım


cekilmis gayfe
(16.09.15)
Başka lnb ile denemiş, çanak en büyüklerden, alıcıda sorun yok onu dükkanda denemiş, kabloyu bilmiyorum, ben de başka tamirci çağırmayı düşünüyorum ama buradan bir fikir alayım dedim, anlamsızca çağırmayım, mesea sorun yer ise yeni çanak anten de anlamsız olur, o yüzden sordum.


hair freak
(16.09.15)
çanağın önüne bina falan mı dikildi? sinyali engelleyen bir şey yoksa sorun olmamalı.


cekilmis gayfe
(16.09.15)
Yandaki apartman ydikilip yükseldi biraz ama tam önüne gelmiyor, bir de o biteli bayağı oldu, içinin inşaatı devam ediyor, daha uzaklarda da yapılan apartmanlar vardır herhalde ama son zamanda yeni bir inşaat yok bildiğim, çok uzaklarda olup yüksek ve kesen bir bina dikilidiyse bilemiyorum ama yakında yok.


hair freak
(16.09.15)
(3)

Sivrisinek ısırıklarından iz kalmaması için ne yapmalı?

Sağolsunlar beni çok fazla ısırıyorlar, tablet ve likit raide rağmen şu an sadece bir bacağımda 20 küsür ısırık var, kaşımamak için kendimi tutuyorum mümkün mertebe, yine de eski tecrübelerimden biliyorum, çoğundan iz kalıyor, bunlardan iz kalmaması için ne kullanabilirim? Contractubex ya da madecas
Sağolsunlar beni çok fazla ısırıyorlar, tablet ve likit raide rağmen şu an sadece bir bacağımda 20 küsür ısırık var, kaşımamak için kendimi tutuyorum mümkün mertebe, yine de eski tecrübelerimden biliyorum, çoğundan iz kalıyor, bunlardan iz kalmaması için ne kullanabilirim? Contractubex ya da madecassol işe yarar mı? Ya da baştan süreceğim bişey iyi gelip sonradan iz bırakmasını engeller mi?
hair freak
(03.07.15)
öyle sivri ısırığı mı olur ya bacakta 20 tane...
pire ısırığı olmasın abi onlar? bi capsini atar mısın?
tuzlu su sür, sivrisinekse çabuk geçer. izi biraz kalıyor sadece.

yalnız pire olabilir bak onlar, aklıma takıldı.


aithra
(03.07.15)
Benim hep öyle oluyor, pire olsa rahatsız olmaz mıydım şimdiye kadar? Tipi de aynı sinek ısırığı.


hair freak
(03.07.15)
pire de uyurken bacakların diz altı kısmından sıraya ısırır ve sinek ısırığından daha vahim kaşınıyor.
ikisine de sadece tuzlu su iyi geliyor.


aithra
(03.07.15)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.