Giriş
(1)

Koruyucu Sağlık Ekipmanları İhracatı Hk.

Herkese merhaba,Aradım fakat çelişkili bilgilere ulaştım o yüzden sormak istedim.Güncel durumda koruyucu sağlık ekipmanlarının (maske, eldiven, siperlik, tulum) ihracatı izne bağlı mı değil mi? Şimdiden teşekkürler.
Herkese merhaba,

Aradım fakat çelişkili bilgilere ulaştım o yüzden sormak istedim.

Güncel durumda koruyucu sağlık ekipmanlarının (maske, eldiven, siperlik, tulum) ihracatı izne bağlı mı değil mi?

Şimdiden teşekkürler.
excel
(10.05.20)
04 Mart 2020 tarihli ve 31058 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “İhracı Yasak Ve Ön İzne Bağlı Mallara İlişkin Tebliğ (İhracat: 96/31)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ; aradınız cevaplar burada.
İzne bağlı.


irene
(10.05.20)
(2)

Paypal Alternatifi

Herkese merhaba,Malum paypal ülkemizde kullanılamıyor. Peki, ebay, etsy gibi sitelerden satış yapanlar şu anda ödemelerini almak için hangi sistemi kullanıyor? Ya da paypal bireysel kullanılamıyor ama kurumsal serbest mi?
Herkese merhaba,

Malum paypal ülkemizde kullanılamıyor. Peki, ebay, etsy gibi sitelerden satış yapanlar şu anda ödemelerini almak için hangi sistemi kullanıyor?

Ya da paypal bireysel kullanılamıyor ama kurumsal serbest mi?
excel
(26.04.20)
paypal kurumsal olarak da yok tr de.
ebay de paypal kullanamıyorlar. yada kullananlar yurt dışında şirket açıyor olabilirler. estonya, ingiltere vb.


ozdek
(26.04.20)
bitcoin


ehti
(26.04.20)
(5)

Bilişim Uzmanlarına - Offline Veri Güvenliği

Herkese merhaba,Bir proje için risk değerlendirme raporu ile uğraşıyorum ve bir konuda bilişimden anlayan dostların yardımına ihtiyacım var.Diyelim ki elimizde bir bilgisayar modemi var. Bu modem kutusunda duruyor, elektrik ya da ağa bağlı değil. Bu modeme kablosuz olarak erişip, içerisindeki yazılı
Herkese merhaba,

Bir proje için risk değerlendirme raporu ile uğraşıyorum ve bir konuda bilişimden anlayan dostların yardımına ihtiyacım var.

Diyelim ki elimizde bir bilgisayar modemi var. Bu modem kutusunda duruyor, elektrik ya da ağa bağlı değil. Bu modeme kablosuz olarak erişip, içerisindeki yazılımın bozulması ya da kopyalanması mümkün müdür? Burada ihtiyacım teknik olarak mümkün olup olmaması, çok zordur, çok üst düzey profesyonellik gerekir vs. o ayrı. Mümkün mü, değil mi benim için yeterli.

Bunu bir laptop için playstation için ya da içinde yazılım olan herhangi bir ürün için soruyorum aslında.
excel
(26.04.20)
Kopyalanmasının mümkün olduğunu sanmıyorum ancak bozmak için elektro manyetik dalgalar kullanılabilir. Oraya mikrodalga gönderilebilir, uzaktan ateş edilebilir. Ama. Elektriğe bağlı değilken, calismazken kopyalanabilecegini sanmıyorum


kisa
(26.04.20)
Ağa hiç bağlanmamışsa hacklenmesi imkansız.


bahoho
(26.04.20)
fiziksel erişim varsa her şey mümkün. modemi alıp götürür kopyalar getirir veya yerinde kopyalar, yeni yazılım atar vs.


selam
(26.04.20)
Emp ile bozulabilir sadece başka birşey yapılamaz. Ama emp ile elektronik aygıtlar işlevsiz hale getirilir direkt yazılımIn bozulması hacklenmesi vs mümkün değil


jz
(26.04.20)
EMP (Electromagnetic Pulse - elektromanyetik şok/darbe) ile uzaktan, kablosuz olarak modemi bozmak mumkun.

Sadece modem degil, eger ozel korumasi yoksa, elektronik her cihazi ve araci da (araba vb) bozmak mumkun.


crown
(26.04.20)
(1)

Excel Cahiline Yardım

Merhaba,Excel cahili birisi olarak basit olduğuna inandığım bir sorum olacak.Sheet 2'de 1'den 55'e kadar sayılar olacak ve her sayının karşısında farklı bir isim yazacak.Benim istediğim, Sheet 1'de A1 bölmesine bu 1'den 55'e kadar sayılardan birisini yazıldığında, Sheet 1 B1'de bu sayının Sheet 2'de
Merhaba,

Excel cahili birisi olarak basit olduğuna inandığım bir sorum olacak.

Sheet 2'de 1'den 55'e kadar sayılar olacak ve her sayının karşısında farklı bir isim yazacak.

Benim istediğim, Sheet 1'de A1 bölmesine bu 1'den 55'e kadar sayılardan birisini yazıldığında, Sheet 1 B1'de bu sayının Sheet 2'deki karşılığı ne ise o çıksın. Çok zor olmasa gerek ama beceremedim, yardımcı olabilir misiniz?
excel
(26.07.16)
başık nick uyumu:

(bkz: vlookup) www.youtube.com


celeron 300a
(26.07.16)
(1)

TSK Vakıf Şirketleri

Paralel yapı mensubu olduğu iddiası ile bir çok yerde görevden almalar ve gözaltılar başladı malumunuz. Aselsan, Havelsan gibi TSK vakıf şirketleri bünyesinde de bu yapıya yakınlığı ile bilinen bir çok yetkili var denir hep. Bunlara yönelik de bir müdahale duydunuz mu, ya da olur mu sizce?
Paralel yapı mensubu olduğu iddiası ile bir çok yerde görevden almalar ve gözaltılar başladı malumunuz. Aselsan, Havelsan gibi TSK vakıf şirketleri bünyesinde de bu yapıya yakınlığı ile bilinen bir çok yetkili var denir hep. Bunlara yönelik de bir müdahale duydunuz mu, ya da olur mu sizce?
excel
(17.07.16)
İlk önce cuntalaşma ihtimali olanları alacaklar sanırım. Onların beli kırılınca da diğerleri. Sonra hop! Kendi adamları yerleşecek oraya.

Olur yani. Kesin planlarının içindedir.


(1)

Wordpress Anket Eklentisi

Merhaba,Basit bir site yapmam gerek, tek bir sayfada alt alta sıralanmış 8-10 anket olacak. İsteyen istediği kadarını oylayabilecek ve oy kullananlar sonucu görecek. Klasik bir anket sitesi yani.Tek bildiğim düşük seviyede Wordpress. Bunu wordpress ile nasıl bir eklenti veya tema kullanarak yapabili
Merhaba,

Basit bir site yapmam gerek, tek bir sayfada alt alta sıralanmış 8-10 anket olacak. İsteyen istediği kadarını oylayabilecek ve oy kullananlar sonucu görecek. Klasik bir anket sitesi yani.

Tek bildiğim düşük seviyede Wordpress. Bunu wordpress ile nasıl bir eklenti veya tema kullanarak yapabilirim?

Şimdiden teşekkürler.
excel
(14.02.16)
(8)

Ankara'da Yatırım - Moonlight Residence

Merhaba,Ankara'da Şimşek Sokak'ta (Güven Hastanesi'nin sokağı) köşeye yapılan yeni bir residence var. Sanırım bitmek üzere. Epey bir bölümü satılmış dediler. 1+1 daireler 500 bin civarıymış duyduğuma göre. Bende de şu anda kullanılmayan yaklaşık bir 400 var, kalanını da rahatlıkla borç olarak buluru
Merhaba,

Ankara'da Şimşek Sokak'ta (Güven Hastanesi'nin sokağı) köşeye yapılan yeni bir residence var. Sanırım bitmek üzere. Epey bir bölümü satılmış dediler. 1+1 daireler 500 bin civarıymış duyduğuma göre. Bende de şu anda kullanılmayan yaklaşık bir 400 var, kalanını da rahatlıkla borç olarak bulurum.

Sizce mantıklı bir yatırım olur mu? Yeri oldukça güzel, güzel bir kira geliri getirebilir diye düşündüm.
excel
(08.11.15)
O sokaktaki evlerin kiralarina bakin, dairenin degerini koruyacagini da dusunursek aylik 3.000-3.500 TL kira geliri varsa mantikli.

Yoksa 500bin lirayi faize yatirsaniz aylik 4.378 TL getiriyor, elinizde surekli nakit para olmasi da cabasi.


crown
(08.11.15)
O seviyeye çıkacağını sanmıyorum ama sokak referans olmaz çünkü hep çok eski binalardan oluşuyor. Bölgedeki tek yeni proje bu sanırım.


excel
(08.11.15)
500 bin liraya gidin arsa alın müteahhite verin 1 milyon paranız olur. o kadar parayı bir eve bağlamak yazık günah.


tescillimarka
(08.11.15)
1+1 evler benim de hayalim ancak 500 bini böyle bir iş için bağlamak ileride sizi hayal kırıklığına uğratabilir.


O fiyata adam gibi arsa kalmamıştır gibi Ankara'da.


excel
(08.11.15)
O konuda da siz haklısınız tabii. Arsa bulunur ama epey uzaktan, o da paranın geri dönüş süresini uzatır.


ben olsam ankaradan 1+1 almazdım istanbuldan alırdım.


sta
(08.11.15)
Türkiye'de kapitilizasyon oranı taş çatlasa %7 civarı. Bu parayı bankaya koysan zaten şu an %11-12 civarı mevduat faizi getirin olur. Ama evin fiyatının önümüzdeki dönem artacağını düşünüyorsan yatırım yap bence, onun için de geçmişe dönük rayiç bedellerini incelemen faydalı olabilir.

Şahsen yatırım amaçlı ev almayı pek mantıklı bulmuyorum.


maxim gorki
(08.11.15)
(1)

Airbrush için kompresör

Merhaba,Linkteki airbrush setini aldım. Yeni başlıyorum airbrush olayına. 15-50 psi çalışma aralığı görünüyor. http://www.amazon.com/Master-Airbrush-Multi-Purpose-Professional-Needle-Nozzle/dp/B002KDYJIOBulabildiğim en ucuz kompresör http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/sparmax-ac-55-min
Merhaba,

Linkteki airbrush setini aldım. Yeni başlıyorum airbrush olayına. 15-50 psi çalışma aralığı görünüyor.

www.amazon.com

Bulabildiğim en ucuz kompresör urun.gittigidiyor.com

gibi görünüyor, uyumludur değil mi? Daha ucuzu var mıdır acaba?

İkinci bir sorum da, çalıştığım fabrikadan 9 bar basınçta çalışan bir kompresör var. Uygun adaptör ayarlasam bile bu airbrush o basınçta çalışmaz değil mi? Bir çözümü var mıdır?
excel
(08.11.15)
bizim evde eşşek gibi bir kompressör var onunda vanası var istediğin gibi ayarlayabiliyorsun, sorun olmuyor ama doldurmak için motoru çalıştığında apartmanı ayağa kaldırır.

aklıma arabalar için üretilenlerden alıp kablosunu düzgün bir adaptöre takıp kullanmak geldi, daha ucuz olacaktır.

birde bu fiyatlar ne yaw, ben aldığımda 150 lira falandı.


selam
(08.11.15)
(4)

Puro İçmek

Merhaba,Bir arkadaşım var, sigara içmişliği yoktur, belki uğraşsa bile beceremez o derece uzak olaya. Bir kaç defa yanımda bir nefes çekmişliği oldu, ölüyordu neredeyse.Şimdi diyor ki, puro içmeye başladım. Olayın sigara ile ilgisi yok, nefesi içine çekmiyorsun zaten. Doğru mudur, beni mi yiyor?
Merhaba,

Bir arkadaşım var, sigara içmişliği yoktur, belki uğraşsa bile beceremez o derece uzak olaya. Bir kaç defa yanımda bir nefes çekmişliği oldu, ölüyordu neredeyse.

Şimdi diyor ki, puro içmeye başladım. Olayın sigara ile ilgisi yok, nefesi içine çekmiyorsun zaten. Doğru mudur, beni mi yiyor?
excel
(12.08.15)
doğru diyor


doğrudur.
puro keyf için içilir, genelde içe çekilmez.


teknikekip
(12.08.15)
doğru. lan puro içe çekilir mi hiç olm. ağzında dolaştırıp bırakacaksın sadece aroması kalacak


shotgunwoman
(12.08.15)
doğru. puro içerken duman dil altında bekletilir ve nikotin dil altındaki bezlerle vücuda alınır.


anil
(12.08.15)
(3)

Linkedin'de İş İlanı

Herkese merhaba,Ankara'da faaliyet gösteren firmamız için farklı bir çok birime eleman ihtiyacımız var. Malum buralarda ilan vermek yasak. Linkedin'de paralı olarak ilan vererek değil de, kendim güncelleme yazarak duyurursam, iş kurumundan vs. izin alınmadı diye bir sıkıntı yaşar mıyız?Aradıklarım a
Herkese merhaba,

Ankara'da faaliyet gösteren firmamız için farklı bir çok birime eleman ihtiyacımız var. Malum buralarda ilan vermek yasak. Linkedin'de paralı olarak ilan vererek değil de, kendim güncelleme yazarak duyurursam, iş kurumundan vs. izin alınmadı diye bir sıkıntı yaşar mıyız?

Aradıklarım ağırlıklı olarak kimyager, kimya mühendisi ve vasıfsız eleman olacak.
excel
(24.07.15)
sorun olmuyor ik'cı arkadaşlarım o şekilde ilanlarını giriyorlar.

kimyager ve kimya mühendisi bulunur da linkedin'den vasıfsız bulmak zor :)

hatta ilanı ilgili linkedin gruplarında da paylaşabilirsin. örneğin kimya mühendisleri grubu mutlaka vardır.


pokerface
(24.07.15)
Vasıfsızlar için gazete ve radyo ilanları hala çok etkin.


Absinthe75c
(24.07.15)
@Absinthe75c kesinlikle haklısınız hocam. yine de yazacağım, belki referansına güvendiğimiz insanların eşine dostuna bir faydamız olur.


excel
(24.07.15)
(3)

İrsaliye ve fatura arasındaki süre

Merhaba,Bir süredir muhasebecimiz yok, fatura kesme işleri bize kaldı. Fırsat olmayınca bazı malları irsaliye ile çıkartmış bizim ekip, fatura arkadan kesilir diye. Bunlardan bazıları 10-12 gün olmuş.Fatura irsaliyeden sonra 7 gün içinde kesilmeli dedi bugün birisi. Yoksa uygunsuzluk cezası yersiniz
Merhaba,

Bir süredir muhasebecimiz yok, fatura kesme işleri bize kaldı. Fırsat olmayınca bazı malları irsaliye ile çıkartmış bizim ekip, fatura arkadan kesilir diye. Bunlardan bazıları 10-12 gün olmuş.

Fatura irsaliyeden sonra 7 gün içinde kesilmeli dedi bugün birisi. Yoksa uygunsuzluk cezası yersiniz dedi. Kesilmezse ne olacak? İrsaliyelerin saklanması zorunlu mu da, kesim tarihini nereden bilecek maliye?
excel
(11.05.15)
7gün içerisinde kesilmeli.
irsaliye malın teslim aldığına ya da stoktan çıktığına dair fatura öncesi belgedir. 7 gün içinde kesilmezse iptal olur. iptal edip tekrar keseceksiniz ya da direkt fatura kesin eğer ürünü aldıysa müşteri. unutursanız üstüne yatabilir çünkü faturası yok. neye istinaden para alacaksınız adamdan? irsaliye mi? ben onu denemek için alıp iade etmiştim derse ne olacak?
ürünü aldıysa ve irsaliye kesildiyse, 7 gün geçmiş ve siz hala fatura kesmemişsiniz yani uygunsuz kazanç oluyor :) ceza alırsınız.
irsaliyeleri saklamak sizin açınızdan yararlıdır çünkü irsaliyede faturadan farklı bilgiler bulunabiliyor. bizim irsaliyemizde mallı teslim alanın imzası oluyor, herhangi bir ürn kaybolmasında kargo ya da alıcı ile sorunları çözebiliyoruz böylece.

maliye nereden bilecek konusunda ise; senelik bazı mali raporlar verilirken tüm işlemlere verilen numaralar vardır, genelde kontrol edilmez fakat oradan ilk kontrolde yakalanırsınız :)
ayrıca malı alan müşterinin muhasebecisi de fark edip sizi arar, kabul etmez işinin ehliyse. vs.vs.
faturasız mal çıkarmışsınız işte ofisten daha ne olsun, bi de irsaliye kesip kendi aleyhinize kanıt bırakmışsınız.

hangi muhasebe programı kullanıyorsunuz? faturalarştırmak zor değil irsaliye düzenlediken sonra.


aithra
(11.05.15)
Hocam peki, bazı distribütör firmalar vs. aylık mal yollayıp, ay sonunda toplu faturalıyormuş, o nasıl oluyor?


excel
(11.05.15)
mal dökümü yollar, yani bu kargo kutusunun içerisinde bunlar var gibi bir liste ve tutarı yok, sadece kimden kime gidiyor vs.
altına da daha sonra faturalandırılacaktır, resmi belge yerine geçmez gibi bir şey yazabilirsiniz.
excel'de bile hazırlayabilrisiniz böyle bir şablon.
listeye, malı gönderdiğiniz tarihi yazarsınız, iki nüsha çıkarırsınız vs. ay sonunda sırasıyla fatura kesersiniz.
fakat sipariş kağıtlarını da bu kağıtlara zımbalayın çünkü siparişi kim verdi ve verilen siparile çıkan sipariş aynı mı vs. daha sonra bu sorunlar oluşabilir. hatta kargo numarası ya da teslim alanın adını da ekleyin. sonradan baya sorun çıkıyor :)

bu işleri günde ortalama yetmiş kez yaptığımız için artık alıştık, biz de yurt dışından ürün getirip satıcılara dağıtan toptancı gibiyiz ve ürün yelpazemiz fazla. servis + kargo + teslim alınma gibi yollar kullanıyoruz. başka türlü ipin ucu kaçıyor yapmazsak.


aithra
(11.05.15)
(1)

İnternette tanıtım işleri

Merhaba,Şu bionluk.com gibi sitelerde, pr9 backlink verme, forumlarda tanıtım yapma, dmoz kayıt, organik ziyaretçi gönderme vs. gibi hizmetler satılıyor ya; bunlar sitemizin tanıtımı ve google vs. açısından değer kazanması için gerçekten işe yarayan şeyler midir? Yoksa hikaye mi?Hizmet almış olanlar
Merhaba,

Şu bionluk.com gibi sitelerde, pr9 backlink verme, forumlarda tanıtım yapma, dmoz kayıt, organik ziyaretçi gönderme vs. gibi hizmetler satılıyor ya; bunlar sitemizin tanıtımı ve google vs. açısından değer kazanması için gerçekten işe yarayan şeyler midir? Yoksa hikaye mi?

Hizmet almış olanların tavsiyelerine de açığım.
excel
(01.03.15)
Tabi ki de yarayan şeyler ama bu hizmetleri uzmanlarından almak istiyorsan r10'a bakacaksın. Kaliteli ve uygun seo paketleri çok. Bionluk'ta daha çok ergen dolu.


bana da mi lolo
(01.03.15)
(1)

Dale Carnegie - Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı

Başlıktaki kitap elinde mobi formatında bulunup da mail atabilecek kimse var mıdır? epub bile olur hatta.Şimdiden teşekkürler
Başlıktaki kitap elinde mobi formatında bulunup da mail atabilecek kimse var mıdır? epub bile olur hatta.

Şimdiden teşekkürler
excel
(10.01.15)
doc formatinda var. isinize yararsa yollayayim.


John Finn
(13.01.15)
(9)

Mantar ilacı 18+

merhaba. öncelikle belirteyim ki doktora gitmeden böyle tavsiye üzerine ilaç kullanımına karşıyım fakat yurtdışında şantiyedeyim ve zor durumda kaldığım için danışmak durumundayım.çok afedersiniz, apış arası tabir ettiğimiz bölgenin sol tarafında mantar olduğundan neredeyse emin olduğum bir durum ol
merhaba. öncelikle belirteyim ki doktora gitmeden böyle tavsiye üzerine ilaç kullanımına karşıyım fakat yurtdışında şantiyedeyim ve zor durumda kaldığım için danışmak durumundayım.

çok afedersiniz, apış arası tabir ettiğimiz bölgenin sol tarafında mantar olduğundan neredeyse emin olduğum bir durum oluştu birden. kıpkırmızı, tahriş olmuş gibi, üstünde beyaz kremimsi bir yapı oluşuyor ve koku mevcut. hayatımda ilk kez başıma geliyor, o yüzden ne yapacağımı bilemedim. 8-10 gün sonra döneceğim, doktora ancak o zaman gidebilirim.

bu durumda hangi ilaçları kullanabilirim? türkiye'den reçetesiz alınacak ilaç söylebilirsiniz, yarın gelecek arkadaşlarıma getirtebilirim hemen.
excel
(10.12.14)
ilaç br yana, ben korkarım bunun tavsiyesini vermekten, veren arkadaşlar olacaktır bilgileri doğrultusunda zaten.
benim tavsiyem ise çamasırınızdan ve bölgeyi kuru tutma çabanızın olması gerektiğinden yana.
mümkün ise yeni çamasır alın. alamayacaksanız ise ütü vardır mutlaka, çamasırınızı ütüleyip öyle giyin. koku havasız kaldığı için oluyordur. ilgili alanı gün içinde havalandırın sık sık. temiz tutun. en azından doktora görünene dek. kaşımayın.
normal mantarda üzerinde kremsi yapı dedğiniz şey oluştuğunu duymadım ben ama. bu asamada temiz ve kuru tutmak en önemlisi. gerekirse gün içinde çamasır değişin.


mimimi
(10.12.14)
olduğun ülkede doktor yok mu hocam anlattın ben fena oldum ne olursa olsun sikerler işini giderdim ben doktora valla


gündüz m
(10.12.14)
Pamuga sirke dok, o bolgeyi sil
camasirlarini yuksek derecede yika, utule
Ortak kullandigin herseyden vazgec
tulum gibi giydigin kiyafetlerin hic giyilmememisinden temin etmeye calis, olmadi seninkileri 90derece yika (daha dogrusu kaynat)


cecilia
(10.12.14)
buna benzer bişey bende de olmuştu geçtiğimiz günlerde. cildiyeye gidip gösterdim, kadın "mantar değil bu, alerjik bir şey ve kendiliğinden geçer" dedi. 2 güne kadar da geçti. bende kaşıntı, kızarıklık yoktu ama o bahsettiğin beyaz, kremsi yapı oluşmuştu, deri soyulmuştu falan.


Görmeden ne olduğunu bilemeyiz. Travazol işe yarayabilir. Mantar değilse yayılır da ölürsen sorumluluk kabul etmem.


Lim5
(10.12.14)
aşırı terleme-kilo-hijyen eksikligi-sürtünme. bunlar biraraya gelince pişik kaçınılmaz oluyor. muhtemelen pişik olabilir yine doktora gorunun tabi ihmal etmeyin. pişikse bölgeyi havalandırmanız gerekiyor surekli ve temiz tutmanız. bol bol sabunla yikayin ve camasirlarinizi daha sık degistirin.


fubarr
(10.12.14)
sıcak diyarlardaysan muhtemelen pişiktir. firmanın anlaştığı bir sağlık kurumu vardır elbet öğren git derim. şantiyeden çıkmış olursun hem.


argent dawn
(10.12.14)
muhtemelen jock itch.
mantar kremi halleder?


yirtik foto
(11.12.14)
(2)

Anonim Şirket Kuruluşu ve Sorumlulukları

Şimdi ben bir A.Ş.'de yönetim kurulu üyesi olacağım. Hisse sahibi olmayacağım. Kuruluş aşamasında noterden muaffakatname vermeme gerek var mı? Bir yeminli var diyor, diğeri yok diyor, inanılır gibi değil.Bir de, YK üyesi, devlete karşı borçlardan sorumlu. Peki ama şirketin iflası durumunda diğer bor
Şimdi ben bir A.Ş.'de yönetim kurulu üyesi olacağım. Hisse sahibi olmayacağım. Kuruluş aşamasında noterden muaffakatname vermeme gerek var mı? Bir yeminli var diyor, diğeri yok diyor, inanılır gibi değil.

Bir de, YK üyesi, devlete karşı borçlardan sorumlu. Peki ama şirketin iflası durumunda diğer borçlar konusunda durumu nedir?

Yıllardır limited şirket sahibiyim, A.Ş. olaylarına uzağım.
excel
(05.12.14)
bildiğim tek bir şey var, a.ş. ler kendi borçlarından kendileri sorumlu. yani ortaklar sahipler hissedarlar vs şirketin borcundan sorumlu değil.

tam olarak böyle de olmayabilir, ama kabaca böyle ve bu yüzden de maliye tarafından sık kontrol edilirler ve yine yanlış hatırlamıyorsam yönetim kurul toplantılarına maliyeden yetkili biri de katılıyordu. ya da buna benzer bir şey.

peki bu konular hakkında net bir fikrim olmamasına rağmen neden fikir beyan ettim ben?

duyuruyu takip edeyim de bilenlerden öğrenip bilgilerimi pekiştireyim ben de.


Kuruluş aşamasında noterden muaffakatname vermeme gerek var mı? Hayır yok


kahve kokusu
(05.12.14)
(21)

Duyurunun akil insanları kimler?

Benzer sorular önceden sorulmuş ama artık kullanmayan ya da yeni gelmiş olanlar olabilir.Sizce duyurunun akil insanları kimler? Sorum en çok kim yanıt veriyor ya da kim eğlenceli yanıt veriyor değil. Az da olsa soruya göre yardımcı olan, mantıklı cevaplar verenleri soruyorum.
Benzer sorular önceden sorulmuş ama artık kullanmayan ya da yeni gelmiş olanlar olabilir.

Sizce duyurunun akil insanları kimler? Sorum en çok kim yanıt veriyor ya da kim eğlenceli yanıt veriyor değil. Az da olsa soruya göre yardımcı olan, mantıklı cevaplar verenleri soruyorum.
excel
(14.11.14)
m e l t e m var benim yekten aklıma gelen.


john lee hooker
(14.11.14)
spor ve sporcu beslenmesi konusunda arnold schwarzanegger var benim aklıma ilk gelen o oldu.


Sarix
(14.11.14)
duyurunun parlayan genç yıldızı: ben "vosvos3131"


vosvos3131
(14.11.14)
@c1b2k3 mantıklı
@pescador eğlenceli
@m e l t e m bilginmiş gibi
@rock n roll pollynna
Pek dikkat etmem böyle şeylere ama gözüme çarpanlar.


pavlis
(14.11.14)
compadrito, meltem, mea maxima culpa, aycovski, basond, uzunuzunilgi, pandispanya
aklıma gelirse yazarım var aslında başka insanlar da.
cosmicstring, hayat aklını konuşacak filozof üret (nicki yanlış yazmış olabilirim belki)
bu arada pavlis teşekkürler :)


rock n roll
(14.11.14)
spor ve beslenme konusunda arnold "fare zehiri iyidir" dese ciddi ciddi düşünürüm denemeyi ben de.


john lee hooker
(14.11.14)
spor konusunda arnold var elbet ama angelus'un da hakkını verelim.

la noix, lim5, fayfim,siradisi00 de duyurunun doktorları bugüne kadar pek çok yardımları dokundu <3


neferkitty
(14.11.14)
compadrito - master of akils, her şeyi bilen
angelus - sağlıklı yaşam akili
arnold - vücut geliştirme akili
m e l t e m - kedi ve iyilik akili
aychovsky - akademik akil
basond - uçak akili
pescador - futbol akili
douchebag - borsa akili
fengari - hukuk akili

benim bildiklerim bunlar.


Pandispanya var benim aklıma gelen de


gönül işlerinde fransızkalanadam sosyal ilişkilerde wraith


seksen9
(14.11.14)
spor için arnold,
gönül işi için pandispanya,
siyaset tarih söz konusu olunca zetehead ile advos... (isimlerdeki hatalarımı hoş görün)
genel her şey için compadrito.
sınıflayamadım ama aychovski de var.
aklıma geleni eklerim.


uzunuzunilgi
(14.11.14)
biriniz de benim adımı verin ya vicdansızlar :((

bi ara elxa vardı sanırım, gitti sonra.


elorelia
(14.11.14)
douchebag, mea maxima culpa, alice practice, kül, buzbebek(ti sanırım) cevaplarını ciddiye alırım. biraz daha diline hakim olsa divit de bilgili birine benziyor.

edit: neferkitty bi de evet.


tescillimarka
(14.11.14)
sahi yaa compadritonun daha evvelden hakkında 500 kelime kompozisyon yazmadığı mesele var mı yav? adam galaksinin ilk zamanlarında beri yaşıyor ve yazıyor gibi.


namus ninjası
(14.11.14)
en akil insan benim. bir anket daha sonlanmıştır, rica ederim.


devilred
(14.11.14)
fayfim abiyi unutmuşsunuz gençler.


Skey295
(14.11.14)
Cosmicstring is my boy!


LXXVII
(14.11.14)
arnold sporda iyi, bana da çok yardımı dokandı.

douchebag borsada iyi, ondan da yardım almıştım bir iki kere. sanırım yaşı genç. bu yaşına rağmen iyi anlıyor bu işlerden

edit: arnold 2 saniye önce yine yardımda bulundu :D


secilmis uye
(14.11.14)
Adonis marka fare zehirimi yakında piyasaya sürüyorum arkadaşlar. DNP'nin pabucunu dama atacağız.


adam yaşlı çıktı :P


secilmis uye
(14.11.14)
Zetacanla seksen reyis. Sometimes devilred. Hımmmm angelus. Şefkst tokatlarıula mea-sama. Şimdilik aklıma gelen bunlar.

Şakalarla komiklik yapanlar da bi degree hakediyo bence, biz de mesai yapıyoz burda.


emirkulu
(14.11.14)
(2)

Halen altın sorusu yok

Altının gramı 83 liranın altına düşmüş, bu saat olmuş halen altın alalım mı sorusu soran olmamış, ben sorayım bari. Bu fiyattan altın alınır mı biraz?
Altının gramı 83 liranın altına düşmüş, bu saat olmuş halen altın alalım mı sorusu soran olmamış, ben sorayım bari. Bu fiyattan altın alınır mı biraz?
excel
(31.10.14)
alacaksan dolar al. altın yıl boyunca düşüşteydi dolar tırmanıyor. zaten üç beş kuruşsa ve birkaç yıl kenarda yatmayacak bir paraysa bişey alma kardeşim, yatırım adı üstünde yatır bırak şeklinde olmalı. 3 günde bozarsan zarar edersin, vaktine de yazık.


ytse jam
(31.10.14)
ben aldım 82,85den biraz vardı zaten maksat ortalama düşsün.


mr fusion
(31.10.14)
(3)

Enpara Hakkında

Şimdi haberlere bakıyordum, gördüm ki şöyle bir haber varhttp://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27391834.aspŞimdi, bu National Bank of Greece değil miydi Finansbank'ın dolayısıyla da enpara'nın sahibi? Diyelim ki bunlar battı, enpara'da parası olanlar mağdur olur mu? Batacağından değil de, merak işte :)
Şimdi haberlere bakıyordum, gördüm ki şöyle bir haber var

www.hurriyet.com.tr

Şimdi, bu National Bank of Greece değil miydi Finansbank'ın dolayısıyla da enpara'nın sahibi?

Diyelim ki bunlar battı, enpara'da parası olanlar mağdur olur mu? Batacağından değil de, merak işte :)
excel
(15.10.14)
100 bin liraya kadar devlet garantisi var.


calzoncillos
(15.10.14)
anaparanız devlet tarafından geri ödenir


finansbank'ın değeri nbg'den daha yüksek. onlar batınca finansbank batmaz. finansbank batarsa nbg batar.

2.8 milyar tl sermayesi var, her sene 700-800 milyon lira kar ediyor.

hissesini almak istersen de tavsiyedir.

daha detaylı bilgi almak istiyorsan

kap.gov.tr

kap.gov.tr


[silinmiş]
(15.10.14)
(2)

Maximil nasıl kullanılır?

İşbankası maximiles kartımda biriken maximil 678 tl, maxipuan da 189 tl diyor.şimdi ben bunları nasıl kullanıyorum? 678 tl lik uçak bileti mi alabiliyorum? bir de bileti alırken maximilimi kullan mı diyorum, internette alırken böyle bir seçenek mi var?son olarak, bu ikisini birleştirip 867 tl.lik bi
İşbankası maximiles kartımda biriken maximil 678 tl, maxipuan da 189 tl diyor.

şimdi ben bunları nasıl kullanıyorum? 678 tl lik uçak bileti mi alabiliyorum? bir de bileti alırken maximilimi kullan mı diyorum, internette alırken böyle bir seçenek mi var?

son olarak, bu ikisini birleştirip 867 tl.lik bilet alabiliyor muyum?
excel
(02.10.14)
Maxipuanlar eğer özel bir kampanyadan kazanılmadıysa genellikle maximile çevrilebiliyor dolayısıyla bilet alımında kullanılabiliyor.
Prosedür değişmediyse ve atıyorum 800 maximiliniz varsa bu yurtiçinde 800 liralık yurt dışı orta mesafe uçuşlarda 1200 liralık uzun uçuşlarda da 1600 liralık bilet almanızı sağlıyor.
Biletleri www.maximiles.com.tr üzerinden almanız gerekiyor ve bu süreçte aracı olan acente bu işlemden bilet başına belli bir komisyon kesiyor (dolayısıyla çok ucuz biletleri millerle almamak daha mantıklı).


jolietjake
(02.10.14)
@jolietjake +1
www.maximiles.com.tr
Yurtiçi 867 liralık bilet alabilirsin.
Avrupa içinse 1300 liralık bilet.
Amerika içinde 1735 liralık...
Sadece www.maximiles.com.tr adresinden bilet alırken kullanabiliyorsun.
Bende düzenli kullanıyorum ve diğer uçuş kartlarına göre çok avantajlı!


cliquot
(02.10.14)
(3)

Android veya IOS uygulama yapma

Benim bir kuzenim var, kardeş gibiyiz. Kafası çalışır, fakat bazı ailevi sebeplerden zor bir dönem geçiriyor. Android veya IOS için uygulama yapmak istiyorum diyor, kafasına bunu koymuş ama mevcut meseleler yüzünden bir türlü start veremiyor. Benim bu işe el atmam gerek, ama nereden başlanır, nasıl
Benim bir kuzenim var, kardeş gibiyiz. Kafası çalışır, fakat bazı ailevi sebeplerden zor bir dönem geçiriyor. Android veya IOS için uygulama yapmak istiyorum diyor, kafasına bunu koymuş ama mevcut meseleler yüzünden bir türlü start veremiyor.

Benim bu işe el atmam gerek, ama nereden başlanır, nasıl yapılır hiç bir fikrim yok. Kendilerine özel programlama dili mi vardır, yoksa hangi dilleri kullanırlar. Benim bu işin ilk adımına dair onu heveslendirecek kitaplar vs. alıp götürmek gibi bir niyetim var. Gerekirse bir süre ben de onunla çalışmaya başlarım, yeter ki toparlasın. Sonra zaten bırakmaz, maymun iştahlı değildir, ne istediğini bilir.

Bu işin ilk adımı nedir?
excel
(27.09.14)
Ne uygulaması yapmak istiyor? Programlama biliyor mu? Mesela oyun falan yapmak istiyor ve programlama bilmiyorsa Construct 2 gibi şeyleri kullanabilir.


atramentum
(27.09.14)
Programlama bilmiyor. Her uygulama türüne dair farklı diller mi var? Ben konuya epey yabancıyım.


excel
(27.09.14)
Ios a uygulama geliştirmek için Mac alması lazım. Android için pc yeterli. Turkcell akademi gibi bir şey vardı. Ücretsiz ders veriyordu sanki ona bir bakın. Tabi bir de geliştirici hesabı almanız lazım. O hesabı hediye edebilirsiniz.


onexey
(27.09.14)
(3)

Ankara Web Projesi

Merhaba,Aklımda olan bazı web projesi fikirleri var. Öyle ağır tasarımlar, kodlamalar, veritabanları vs. gerektirmeyecek, hatta bu işlerden anlayan birisinin basit bir template üzerinden oynama yaparak bile çözebileceği şeyler belki. İki sıkıntım var. İlki Ankara'da bu tarz işleri uygun koşullarda v
Merhaba,

Aklımda olan bazı web projesi fikirleri var. Öyle ağır tasarımlar, kodlamalar, veritabanları vs. gerektirmeyecek, hatta bu işlerden anlayan birisinin basit bir template üzerinden oynama yaparak bile çözebileceği şeyler belki.

İki sıkıntım var. İlki Ankara'da bu tarz işleri uygun koşullarda ve düzenli yapacak freelancer birilerini nereden bulabilirim? İkincisi de, fikrimin çalınmasını nasıl engelleyebilirim. Sözleşme vs. yapmak maalesef bu tarz bir işte (eğer çok profesyonel bir durum yoksa) pek işe yaramıyor. Ufacık değişikliklerle sözleşme çok rahat aşılıyor, yaşandı. Ne yapmak gerek?
excel
(22.08.14)
paran çoksa patentlersin.


ilk sıkıntıyı behance, dribble gibi sitelerden türkiye ve özellikle ankara'da olan kullanıcıları bularak, iletişime geçerek çözebilirsin.

ikinci sıkıntıyı da patentleyerek çözebilirsin. sözleşme imzalamak bu milletin mayasında yok. sözleşme deyince sanki hadım edecekmişsin gibi yaklaşıyorlar olaya.


oraletarya
(22.08.14)
Patentlemek de tam anlamiyla cözüm olmuyo maalesef. Patentlerken projeni en ince detayina kadar tanimliyorsun. Kopyalayan kisi de bu detaylarin birkacinda degisiklik yapiyor ve kopyaliyor. Sonra da sonu gelmez patent davasi.

Kisaca bir fikri patentlemek cok zor, cünkü o fikir kücük farkliliklarla senden bagimsiz olarak baskasinin da aklina gelmis olabilir ve sadece ben hak sahibiyim diyemezsin. Bir web projesinde o projenin kodlarini, ya da orjinal mimarisini patentleyebilirsin.


emrahday
(22.08.14)
(4)

Bisiklet Seçimi

Merhaba,Şehir içinde biraz değişiklik, biraz da egzersiz amaçlı, binip en fazla 15-20 km dolanabileceğim bir bisiklet almak istiyorum. Sitelere, forumlara falan baktım epey, bir sürü model var ve ben seçim yapmak için fazla amatörüm. Nasıl bir bisiklet almalı?
Merhaba,

Şehir içinde biraz değişiklik, biraz da egzersiz amaçlı, binip en fazla 15-20 km dolanabileceğim bir bisiklet almak istiyorum. Sitelere, forumlara falan baktım epey, bir sürü model var ve ben seçim yapmak için fazla amatörüm. Nasıl bir bisiklet almalı?
excel
(21.07.14)
ne için kullanacağınıza bağlı. tur için trek modellerinden birini önerebilirim, şehir için sedonalar iyidir.


anteke
(21.07.14)
Merhaba,

Benim önerim seçimini mutlaka şehir bisikleti modelleri üzerine yapman olacaktır. Yani dağ bisikleti modellerini seçimin tamamen dışında bırakabilirsin. Ama yinede en senin için en önemli unsurun kişisel beğeni olduğunu düşünüyorum. Yani öncelikle gözüne hoş gelen modeli / modelleri belirle. (Sunacağım seçenekler arasında ki bisikletler teknik açıdan yeterince iyi olacaklardır, bu nedenle sadece bütçe ve beğeni taraflı düşünmen büyük ihtimalle yeterli olacaktır)

Bir kaç önemli marka sunacağım, bu markalar arasında seçimini yapabilirsin. Sunduğum markalar daha fiyat / performans oranı yüksek olan markalar, elbette çok daha önemli markalar türkiye pazarında bulunuyor ama elbette daha yüksek fiyatlarda. (Giant, Scott, Trek, Specialized, Cannondale, Focus, bu önemli markalardan bazıları)

Sedona:
www.sedonabisiklet.com
Carraro:
www.carrarobisiklet.com (şehir bisikletleri)
Ghost:
www.ghostbisiklet.com
Merida:
www.meridaturkiye.com


charvel
(21.07.14)
3 ay önce salcano city fun 60 aldım, her şeyinden acayip mennunum. yalnız kadrosu bana biraz büyük gibi boyun 1,75 falansa her türlü o da kurtarır.


sotw
(21.07.14)
Sedona 700 tavsiye ederim.

Bisikletin olmaması ile bisikletn olması arasındaki fark 0 ile 1 arasındaki fark gibidir. normal bir bisikletle çok iyi bisiklet arasındaki fark ise 1 ile 1.1 arasındaki fark gibidir. o yüzden bütçene uygun bir şey alman en güzeli.

Sedona 700 aldım daha ilk taksidini ödeyemeden çaldırdım. birazda bu yüzden seviyorum bu bisikleti aramızda yarım kalan şeyler var.

Bir de çalınma riski olan yerlerde bırakacaksan 2. el çok iyi olmayan bir bisiklet al yoksa anında uçuruyorlar.


(10)

Yeni Ev Kuracaklara Tavsiyeler

Aslında tavsiyeye ihtiyacı olan benim ama, belki yardımcı olan çok olur, bu başlıkla başkalarının bulması da kolay olur, faydalanırlar dedim.Evet arkadaşlar, evliliğe yeni adım atarken kurulması gereken komple bir evimiz var. Yakın zamanda benzer faaliyetler içerisinde olup, buzdolabını şu aldım süp
Aslında tavsiyeye ihtiyacı olan benim ama, belki yardımcı olan çok olur, bu başlıkla başkalarının bulması da kolay olur, faydalanırlar dedim.

Evet arkadaşlar, evliliğe yeni adım atarken kurulması gereken komple bir evimiz var. Yakın zamanda benzer faaliyetler içerisinde olup, buzdolabını şu aldım süper, televizyon bu aldım beş para etmez, yatak şu marka şu model çok ortopedik, sağlıklı, aman şuna girişmeyin, tv yayını digitürk değil de bilmem ne uydu olsun gibi her türlü öneri büyük bir zevkle dinlenir. Sizce neyi nereden yapmalı?
excel
(15.01.14)
Esref +1


zararsızsoy
(15.01.14)
esref çoğakıllı adamdır.

çok az eşya alın! Minimal!

Ütü lâzımsa, Türk malı Simtel kimin bi marka var mini profesyonel buhar kazanlı.

Teflon (yapışmaz) tava vs almayın, kanserojen.

Fritöz almayın

Haa, bi de birbirinizi kırmayın.


compadrito
(15.01.14)
Kolay gelsin, işiniz zor, çünkü seçenek de çok bilip bilmeden yorum yapan da.

Bu konu para, zevkler ve beklentilerle yakın ilgilidir.

Şunu tavsiye edebilirim: özellikle beyaz eşya konusunda donanımhaber sitesinde candoğan62 adlı kullanıcı çok bilgili ve sorulan sorulara da yeterli cevabı veren biridir. O forumlarda aradığınız birçok cevabı bulabilirsiniz.


44
(15.01.14)
Bu arada orta sehpa ve yemek odası takımı da almayın.


44
(15.01.14)
-koltuk takımı almak zorunda değilsiniz. Üçlü ikili tekli mantığından ziyade iki tane şık ---yatak olabilien---- kanepe alın mesela. Ya da gönlünüz nasıl istiyorsa. Bu mobilyacılar hiç fonksiyonel düşünmüyorlar. Demem o ki, kalıplara uymak zorunda değilsiniz.

-orta sehpa almayın.

- şu yeni modüler televizyon ünitelerinden de almayın. Altıncıcadde.com da filan çok şık şeyler var. Bakının bir.

- halılarınız yün olsun. Mümkünse el halısı olsun. İkinci el olsun ama el halısı olsun. Sentetik halı almayın.

- ev aletlerinde watt önemli. Süpürgede ütüde. Bi de buharlı süpürgeleri araştırın.

- yatak visco olmasın. Sert yatak daha sağlıklı. Yataş yatakları çok iyi.

- yaağınız bazalı olursa epey eşya toparlar.

- vitrin alıp içini hiç kullanmayacağınız fincanlarla süslemeyin. O parayla tatile gidersiniz. Çok ciddiyim.

- buzdolabının hacmi önemli. No frost olsun. Bunlar yeterli. Çok para vermeyin. Biz beko aldık. Misler gibi çalışıyor. Arkadaşların ikibin liralık samsung buzdolabı bozuldu.


kullanıcı adı
(15.01.14)
@kullanıcı adı, çok güzel örnekler vermiş.

Tekli koltuklu takımlar yerine, yatak olabilen sandıklı kanepe çekyat fonksiyonel olur.

Ben de belirttim, o da belirtmiş: yemek odası takımı en lüzumsuz takımdır. Salonda dursun diye vitrinler, konsol vs alınır; onların içine koymak için cicili bicili bardak çanak vs alınır, sonra da 8 yılda bir kere bile kullanılmaz. Boşuna masraf,yer işgali ve sürekli temizlik ihtiyacı doğar.

Beyaz eşyada marka şans işi. Evde çamaşır makinem bekarlıktan kalma Beko, en az 11 yıllıktır, tık bile demedi maşallahı var. 70 ekran Beko tüplü TV mi de yıllarca kullandık, hâlâ da çalışıyor.

Fırın, bulaşık makinesi ve buzdolabını evlenirken Bosch aldık. Onlardan da çok memnunuz, 8 yıldır maşallah. (beyaz eşyada bayağı şanslıyız herhalde). Buzdolabını o zaman en büyük boy almıştık ama şimdi küçük geliyor, uygun zamanda daha büyüğünü almayı düşünüyoruz.

Kullanıp da çok memnun kaldığımız ve her eve lazımdiyebileceğimiz ürünler: Tefal 500 ütü, fissler düdüklü tencere,fakir darky dikey süpürge, uzaktan kumandalı led avize.

Yemek odası takımı lüzumsuz ama masa şart tabi. Güzel, şık, istenildiğinde büyüyebilen masalar alın mutfak ve yemek odası için. Mümkünse ahşap olsun çünkü cam ve metal olanlar soğuk oluyor, kol dayanak istediğinizde rahat olmuyor.

Orta sehpa ise hem ayak altında çok yer kaplıyor hem de küçükçocuklar için tehlike oluşturuyor, zaten doğru dürüst bir işe yaramıyor.

Uydu olarak isteğiniz önemli. Ben lig TV ve ailecek de çeşitli belgeseller nedeniyle digiturk kullanıyorum. Ayrıca full hd olan ve olmayan uydu alıvılarım ve şu anda denediğim tivibu da var. İnternet altyapısı iyi olmadığından tivibudan memnun değilim. 8 mbps ye kadar limitsiz olduğu halde sürekli donuyor ayrıca hd yayın vermiyorlar. Fibernet imkanı varsa daha iyi olabilir.

TV olarak her özelliği olan bir TV yerine TV özelliği çok iyi olan büyük ekran TV öneririm. İşi bilenler 2p önerşrler: plazma ve panasonic.

Yatak ve bazamız yataş , en ufakbir bozulma yok.


44
(15.01.14)
ha bir de, koltuklar, televizyon sehpası, dresuar vs. gibi mobilyalarınızı, iskandinav tarzı denen, ayakları üstünde duran, bu sayede de altını rahatça silebileceğiniz, tozunu alabileceğiniz, efendime söyleyeyim, rahata taşıyabileceğiniz, hem de şık modelleri düşünün.


kullanıcı adı
(17.01.14)
yatak, yemek takimi, catal-bicak setinde ve nevresimde paraya kiyin. bunlari bir kere alirsin. uzun yillar kullanirsin. elektronik oyle degil. 6 ayda yenisi cikar.

gerisini parana, zevkine ve tarzina gore al.


narenciye sıkacağı almayı düşünürsen elektronik aletlere boşuna para verme. piyasanın en iyisi bu.(tabi bayağı yer kaplıyor)
cancanmakina.com

ev tipi
cancanmakina.com


slm
(17.01.14)
Sehpa almayın demediğimize dikkat edin. Orta sehpa almayın. Bizimkini kaldırdık, kullanmıyoruz. Sehpa yani zigon sehpayı ise 2 takım bile alabilirsiniz. Çünkü arkadaşın da belirttiği gibi zigon sehpalar hem az yer kaplıyor hem de çok işlevseller.


44
(18.01.14)
(1)

Tubitak Teydeb Hakkında

Herkese merhaba,Makine üreticisi bir firmada çalışıyorum ve aynı zamanda yüksek lisansımı yapıyorum. Yüksek lisans tez konum kendi alanımızda bir makinenin geliştirilerek yeni bir makine yaratmak.Hocam dün arayarak gelecek haftaki görüşme öncesinde Tübitak Teydeb konusunu araştır öyle gel dedi. Anla
Herkese merhaba,

Makine üreticisi bir firmada çalışıyorum ve aynı zamanda yüksek lisansımı yapıyorum. Yüksek lisans tez konum kendi alanımızda bir makinenin geliştirilerek yeni bir makine yaratmak.

Hocam dün arayarak gelecek haftaki görüşme öncesinde Tübitak Teydeb konusunu araştır öyle gel dedi. Anladığım kadarıyla ar-ge/ür-ge faaliyetleri için bir nevi destek programı. Buna nasıl başvurulur, ne yapılır, nereden bilgi edinebilirim? Kendi sitesi çok yetersiz.

Benim değil, çalıştığım şirketin başvurması gereken bir şey sanırım değil mi?

Bu konularda tecrübesi olanlar yardım edebilir mi lütfen?
excel
(14.08.13)
bildiğim kadarıyla hali hazırda üretimini yaptığınız bir makinada küçücük bir değişiklik dahi yaparak (bir kapağın yönünü değiştirmek gibi) faydalanılabilen bir destek. gerekli formları doldurarak firma başvuruda bulunuyor. genelde çok zorlamadan çıkıyor.


kakao
(14.08.13)
(1)

Joomla Hk.

Joomla ile yapılmış bir web sayfasında, makaleyi herhangi bir "menu item" a bağlayamıyorum. Makale seç sekmesine tıkladığımda aşağıdaki hatayı alıyorum."An appropriate representation of the requested resource /administrator/index.php could not be found on this server.Additionally, a 404 Not Found er
Joomla ile yapılmış bir web sayfasında, makaleyi herhangi bir "menu item" a bağlayamıyorum. Makale seç sekmesine tıkladığımda aşağıdaki hatayı alıyorum.

"An appropriate representation of the requested resource /administrator/index.php could not be found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request."

Bu konuyu nasıl çözebilirim ey web uzmanları?

Şimdiden teşekkürler...
excel
(23.05.12)
Problem %90 server kaynaklı. aynı sorunlar başkalarının başına gelmiş, server değiştirince ya da başka server'da deneyince bu sorunla karşılaşmamışlar. host sağlayıcınızla görüşün.


himmet dayi
(23.05.12)
(3)

SEO sorunları

Şimdi bir web sitesi yapılıyor, seo çalışması da yapılacak doğal olarak. burada bir kaç sorum var.1- Alan adının uzantısının .com olması veya .net vs. olması seo açısından bir fark yaratıyor mu?2- Bu site bir bilgilendirme sitesi olacak ve bir çok kullanıcıya düzenli bilgi mailleri atacak (spam deği
Şimdi bir web sitesi yapılıyor, seo çalışması da yapılacak doğal olarak. burada bir kaç sorum var.

1- Alan adının uzantısının .com olması veya .net vs. olması seo açısından bir fark yaratıyor mu?
2- Bu site bir bilgilendirme sitesi olacak ve bir çok kullanıcıya düzenli bilgi mailleri atacak (spam değil, kullanıcı talebi ile ama başlangıçta bile günlük 600 kişiye mail atılacak, daha sonra bu sayı artacaktır). Bu maillerin spam olarak algılanma riski nedir ve nasıl önüne geçilebilir? bir de bunun seo ya etkisi nedir?

Anlayan dostlar yardımcı olabilirse çok makbule geçer.

Teşekkürler.
excel
(24.12.11)
1- yaratmaz
2 - spam olarak algılanması için en başta bu mailların bir kısmının çalışmıyor olması lazım. mesela attığın 600 maildan her seferinde 50-60 tanesi geri dönerse spam algılanır. bir de içerikte belli başlı cümlelerden uzak durmak lazım. resim kullanmak lazım vs.


bj
(24.12.11)
2- Spam olarak algılanmaması için bir çok parametre mevcut. O konuyu iyi araştırmak lazım, kara listeye düşüldü mü çıkılması çok zor. Mesela maildaki resim-yazı oranı, bj'in dediği gibi bazı kelimeler.


reyals
(24.12.11)
1- yaratmaz
2- Belli kriterler var örneğin attığın mail kişiye özel olmalı, bi yerlerinde mutlaka mail listten ayrılma linkleri bulunmalı. Html mailin spam score değeri uygun olmalı.


(1)

Ekran Kaydetme

merhaba, ekranda pop-up olarak açılan, muhtemelen flash türevi bir şeyle yapılmış, sesli bir animasyon var. ileri, geri gitmeyi, durmayı sağlayan fonksiyonlar da var üzerinde.bunu kaydedip daha sonra da izleyebilmek istiyorum. mümkün müdür bu?
merhaba, ekranda pop-up olarak açılan, muhtemelen flash türevi bir şeyle yapılmış, sesli bir animasyon var. ileri, geri gitmeyi, durmayı sağlayan fonksiyonlar da var üzerinde.

bunu kaydedip daha sonra da izleyebilmek istiyorum. mümkün müdür bu?
excel
(21.12.11)
(bkz: orbit downloader) ile IE'de acip sağ tuşla download all yap, orada sfw vb flash dosyalarını indirip açmayı dene. açarken flash oynatıcı gerekebilir. yoksa yine IE ekranina taşıyıp çalıştırabilirsin.


franz kafka
(22.12.11)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.