Giriş
(3)

Kestane balı yedim

Netten baktım zararları falan yazıyor ..Yani iki kaşıktan dazla yediğim için tırstım açıkcası , ne olur ?
Netten baktım zararları falan yazıyor ..
Yani iki kaşıktan dazla yediğim için tırstım açıkcası , ne olur ?
dunyatuhaf
(2 saat)
bi şey olmaz da o kadar yeme bi dahakine. azı yarar, fazlası zehir etkisi yapabilir.


jelly bear
(2 saat)
3-5 kaşıkla bir şey olmaz. Ama alışkanlık haline getirme. Ağır baldır kestane balı.


Kestane balı mı:)
Ya yediğim tek baldır yıllarca :)
Afiyetler olsun


kisa
(26 dk)
(2)

Agorofobi?

Sağlık problemleri işe ilgili rahatsız olabilecek arkadaşlar okumasın . Başım dönecek gibi olması , bayılacak hissi , ( sanki tansiyon düşmesi gibi )yer altımdan kayacak gibi hissetme sorunlarım ın ilk dönemi 2017 Evde spor yaparken bir anda gözüm kararması ve bayılacak gibi olmam ile başladı , tek
Sağlık problemleri işe ilgili rahatsız olabilecek arkadaşlar okumasın .Başım dönecek gibi olması , bayılacak hissi , ( sanki tansiyon düşmesi gibi )yer altımdan kayacak gibi hissetme sorunlarım ın ilk dönemi 2017 Evde spor yaparken bir anda gözüm kararması ve bayılacak gibi olmam ile başladı , tek yaşıyordum epey korktum gece vakti idi yattım uyudum .uzunca devam etti bu durum , çok şiddetli değildi ama korkmuştum kbb ve beyin de ciddi bişey çıkmadı ( MR dobler falan ) göz numaram değişti ve yaşadığım problemler geçti .
2020 yılı ile hem pandemi hem başkaca sıkıntılar yaşadım zate anksiyete bozukluğu bildim bileli var
2020 ile başlayan belki biraz öncesi ama son bir aydır artan sorunum neticesinde kbb ve kalbe gittim . Beyine de gideceğim.
Fakat bu his ilk başlarda avm lerde başladı .
Oranın karmaşasından oluyor gibi geliyordu . ( veya orada daha fazla hissediyorum ) veya kalabalık ortamlarda , kalabalık konferans gibi şeylerde en arkada oturuyordum . Önde oturursam daralıyordum .
Bu şekilde ufak ufak başlayan aynı sıkıntılar , göz numaramın değişmesi ile bir müddet geçti (1 ay kadar ) ama bahsettiğim gibi son bir aydır iyice artttı .
Bu son dönem Akdeniz depreminde ev baya sallandı 13.kat veya annem ameliyat oldu o dönem başlamış olabilir emin değilim .
En çok emin olduğum yer marketlerde olması ( bunu yeni yeni anlıyorum ) , sonra arabada ( özellikle Işık’ta beklerken oldu ) ...
kendimi güvende hissetmem gereken ofiste de oldu . Ofiste Tekim. Kardeşimi aradım beni aldı .
Fakat bugün mesela
7/8 km yürürken böyle birşey olamamasına rağmen akabinde girdiğimin markette olması ve bunun üst üste tekrarlanması neticesinde araştırma geeeği duydum .
Aslında panik atak veya beyinde bir şey var hissi idi korkum .
Geçer dedim geçmedi .
Evhamlı hemde çok evhamlı biriyim .
Bugün yürüyüşten sonra kuruyemişçiye girdim . Bacaklarımın hakimiyetini kaybedecek gibi , bayılacak gibi oldum . Zorlandım . Kuruyemişçiden çıktığımda sakındım . 1 km daha yürürdüm .
Sonra markete uğramam gerekiyordu. Girişten mandalina alırken yine başlayacağını hissettim . Ama geçer az zorlayayım dedim . İhtiyacı değil benzerlerini aldım . Fazla duramadım .
Kasada sıra esnasında bayılacağımı hissettim . Düşecekmiyim acaba , marketten bir çıksam kapı önünde otururum en azından diyorum . Sıradaki adama sinirlendim , aldıklarımı bırakıp çıksam kasiyere tansiyonum düştü mü desem ki falan diye düşündüm. Zaman geçmiyor , terledim sanırım veya öyle hissettim . Kasiyere aldığım 3 parça şeyi verdim ödedim , kafa yerinde değil , marketten çıktım . Yorgun’um ama daha iyiyim yürüye biliyorum . Mandalinayı kasadan geçirmediğimş farkettim ( diğer elimdeki poşetlerle bir olduğu İçin sanırım ) geri döndüm . Marketin giriş kapısından kasiyere verdim.
Eve geldiğimde asansör zaten korkarak biniyorum ( problem çıkartan bir asansör ) asansörden indim bir dengesizlik var . Yorulmuşum .
Acaba panik atak mı beyinde mi bir şey var derken agorafobi yi okumuştum dün .
Bugünde çok benzediğini düşünüyorum . Acaba okuduktan sonra mı benzettim bilemiyorum tabii .
Yaşayan varsa bana biraz bilgi verebilir mi ?
Ev de iyi hissetmek kitabı var faydası olur mu ?
Lustral 50 mg nin yarımı ile başladım , ( tabiki psikiyatra gideceğim ve daha önce kullandığım İçin )
Agorafobi ihtimali var mı ?

Biraz gerginlikle yazdım , anlatım bozukluklarını falan es geçerseniz sevinirim .
dunyatuhaf
(15.01.21)
Anlattıkların agorafobiye uyuyor. Pek raf sistemi kullanmayan marketleri tercih et, onlarda daha rahat olursun.
Yaşam kaliteni bu kadar düşürdüyse vakit kaybetmeden bir psikiyatriste görünmeni öneririm. ve tabii ki Lustral'a kendiliğinden başlama.

Bir ekleme yapayım. Senin de 'bir de öyle olmaya başladı' diyeceğin yeni sorunların olmasını istemiyorsan, başkalarının 'benim bir de şöyle oluyor' muhabbetlerini dinleme.
Google'da psikoloji sitelerinde bulabileceğin bir 'nefes egzersizi' var. Öğrenip doğru uygulayabilirsen seni büyük ölçüde rahatlatacaktır.


Mirket
(15.01.21)
Sadece agorafobi tablosu yok zannedersem.
Bununla beraber tramva sonrası stres bozukluğu, panik atak gibi başka durumların da eşlik etmiş ihtimali var.

İlaca başlamadan evvel doktorunuza danışmanız daha doğru olabilir.


Lir Psikoloji
(16.01.21)
(3)

Düşük tansiyon

Çok uzun yılllar önce anksiyete tedavisi gördüm tam iyileşme sağlayamadım . Ama biraz alıştık diyelim . 2017 de baş dönmesi olacak gibi bayılacakmışım gibi oluyordum . Göz KBB ve beyine gittim . Ama sanırım bişey çıkmamıştı. Bu yıl Mart’ta tekrar başladı , panik atak durumuna çok benzerdi . Geçti te
Çok uzun yılllar önce anksiyete tedavisi gördüm tam iyileşme sağlayamadım . Ama biraz alıştık diyelim .
2017 de baş dönmesi olacak gibi bayılacakmışım gibi oluyordum . Göz KBB ve beyine gittim . Ama sanırım bişey çıkmamıştı.
Bu yıl Mart’ta tekrar başladı , panik atak durumuna çok benzerdi . Geçti tekrar geldi derken son günler de arttı .
Ben kalabalık ortamlara girdiğinde arttığını düşündüm .ama yorunca KBB ye gittim . Sinyal kaybı gibi bişey varmış . Kalbe ve beyine git dedi .
Ben korktuğumdan göze gittim , göz numaram değişmiş , bir ay falan rahattım . Tekrar şikayetlerim artınca kalbe gittim .
Kan tahlili ekg kalbe ultrason Baktı hoca , bişey demedi tansiyon holter taktı . Pamdemi dolayısı ile ancak Perşembe görebileceğim hocayı sonuçlar İçin . ( kan değerleri normal sınırlarda çıkmış )
Ama tansiyon sonuçları uyurken , 6 3.5 ve 7 ye 4 gibi sonuçları görünce baya tırstım açıkcası . Düşük tansiyon dedi biri böyle olabilirmiş ama riskli imiş , başka bir de sadece bu sonuçla biley diyemem , ama muhtemel düşük tansiyon +. Uyku apnesi dir dedi . Panik atak la alakası yok dedi .
Karışık oldu ama bilgisi olan var mı ?
dunyatuhaf
(12.01.21)
Olsa bile bir iki ilaçla çözülebilecek bir rahatsızlık için bu panik niye?
Uyurken bünye kendini dinlenmeye alıyor işte.
Sakin ol. İyisin, iyi.


Mirket
(12.01.21)
Hocam terapiye gitsen daha iyi olmaz mı aslında bi yandan?

Çünkü anlattığın şeyler hastalıktan daha ziyade, özellikle de son dönemdeki psikolojiyle birlikte hepimizin içinde olduğu anksiyete durumu.

Bununla birlikte de kalp sonucu temiz çıkarsa, düşük tansiyona Google arama sonucuyla bakmamak lazım. Doktor diğer sonucu görmeden hemen "hmm riskli" dediyse onu da sal zaten.


lcha
(12.01.21)
sodyum eksikliği ile benzer durumları yaşadım uzun yıllar. endişelenmeyin, kardiyoloji ile çözüm alabilirsiniz.


sinematikcrop
(12.01.21)
(2)

Dashbord Excel grafik

Excel de grafik hazırlama ok . Daha iyi bir uygulama eklenti falan var mıdır ? Biraz şeklli renkli grafik oluşturmak için neler kullanabiliriz ?
Excel de grafik hazırlama ok .
Daha iyi bir uygulama eklenti falan var mıdır ?
Biraz şeklli renkli grafik oluşturmak için neler kullanabiliriz ?
dunyatuhaf
(01.01.21)
powerbi
qliksense
tableau

liste uzar gider.


fakyoras
(01.01.21)
R kullanabilirsiniz biraz biliyorsanız. ggplot diye aratın, örnekleri görürsünüz.


evrim halkasi
(02.01.21)
(4)

İnternet alışveriş iade hk

Aldığımız ürünü iade ermek istedik ( palto ) iade hakkımız olmadığını sadece değişim yapabileceklerini söylüyor firma . Tüketici hakem heyeti iade taahütlü durumu firmaya bildirin sonra başvurun dedi .Acaba gerçekten iade hakkımız yok mu ?Ne yapabilirim ?
Aldığımız ürünü iade ermek istedik ( palto ) iade hakkımız olmadığını sadece değişim yapabileceklerini söylüyor firma . Tüketici hakem heyeti iade taahütlü durumu firmaya bildirin sonra başvurun dedi .
Acaba gerçekten iade hakkımız yok mu ?
Ne yapabilirim ?
dunyatuhaf
(16.12.20)
14 gün civarında sorgusuz sualsiz iade hakkınız olması lazım internet alışverişinde, çok ucubik olmayan her yer sıkıntı olmadan iade alır. Zamanı geçirmek gibi bir durum mu var?


whoosie
(16.12.20)
instagram vb. yerden aldıysan geçmiş olsun. alışveriş sitesinden aldıysan şak diye iade edersin istediği kadar ötsün.


Aslında herkes birer çözüm bulmuşum kendince, daha çok milletin uğraşmak istemediği için iadede sorun oluyor.


dunyatuhaf
(16.12.20)
İade almak zorunda. İade için mail atın resmi hesaplarına. Olumsuz cevabın çıktısını alıp hakem heyetine götürün ürün farurasıyla beraber.


Unde bach canim
(17.12.20)
(4)

İyi günler, menenjit aşisi hk.

7 aylık bebeğe menenjit aşısı önerdi Dr. A ve b tipi imiş . Yaptırmak ile yaptırmamak arasında tereddütte olup , yaptırmay yakınız .( Aslında sözlükteki entry i okudum sadece) Bilgisi olan görüşünü verse sevinirim .
7 aylık bebeğe menenjit aşısı önerdi Dr. A ve b tipi imiş .
Yaptırmak ile yaptırmamak arasında tereddütte olup , yaptırmay yakınız .
( Aslında sözlükteki entry i okudum sadece)
Bilgisi olan görüşünü verse sevinirim .
dunyatuhaf
(13.12.20)
Yaptırınız. 20 sene önce bu aşı olmadığı için az daha şuan yaşamıma engelli bir birey olarak devam ediyordum. Ya da hiç edemiyordum, bilemiyorum. O zamanlar bir çocuk olarak bu durumu pek idrak edemesem de, şuan düşününce ucuz atlatmışım diyorum.


Arthur Dayne
(13.12.20)
her 2 aşı tipini de yaptırın. menenjite yakalanma riski düşük görüldüğü için ve ücretlerinden dolayı aileler genelde yaptırmıyor veya yaptıramıyor. Fakat hastalık ölümle veya çok ciddi kalıcı hasarlarla sonuçlandığı için bu riski almamak gerekir. Menenjit ihtimali düşük görüldüğü için de teşhiste gecikmelere neden oluyor ve durum genelde daha vahim sonuçlanıyor.
Aslında devlet tarafından aşı takvimine alınması gereken çok önemli aşılardan biri menenjit.


MandMs
(13.12.20)
menenjit de yaptırın, meningokok da, hatta bir de bexero var, o da bir tip menenjitmiş, onu da yaptırabilirsiniz-Ilk 2si öncelikli, diğeri acil değil diye tavsiye ediyorum


delidiyorum
(13.12.20)
@delidiyorum yanlış bilgilendirme olmasın lütfen.

meningokok menenjit hastalığına yol açan bakterinin adı zaten. 15 alt türü var bu bakterinin.
A,C,Y,W alt türlerini içeren 4lü aşı dedikleri 3 farklı aşı türü var. (aşıların uygulama dozları farklı, içerikleri aynı. Menactra, Menveo ve Nimenrix bu aşıların isimleri.)
Birde Bexsero aşısı var (aşının adı bu) B alt türü bakteri için uygulanan aşı.

Yani siz Menenjit hastalığına yakalanmamak için Meningokok bakterisinin alt türlerinden olan 5 türü için aşı yaptırıyorsunuz sadece. ama zaten tüm alt türleri içeren bir aşı henüz piyasa da yok.


MandMs
(13.12.20)
(2)

Bebek için bilezik ve küpe

Arkadaşlar bilen varsa altın bilezik ve küpe nasıl alınır ? Fazla değer kaybetmemesi için yüksek ayarlı mı almalıyım ?Tavsiye var mı ?
Arkadaşlar bilen varsa altın bilezik ve küpe nasıl alınır ?
Fazla değer kaybetmemesi için yüksek ayarlı mı almalıyım ?
Tavsiye var mı ?
dunyatuhaf
(14.11.20)
bebek ve çocuk ürünlerinin 22 ayar olduğunu biliyorum. hem alerji riskinin minimum olması için, hemde 22 ayar altın daha yumuşak bir yapıda olduğu için darbe anlarında kolay eğilip bükülerek bebeğe zarar vermemesi, bir yere takılma durumlarında çocuğun kolu, boynu zarar görmesindense kolayca kopabilmesi için.
tüm ürünler 22 ayar değilse bile bu tarz sağlık ve güvenlik nedenlerinden dolayı 22 ayar tercih etmeniz daha doğru olur.


MandMs
(14.11.20)
Değer kaybının ayarla alakası yok. Satarken değer kaybetmemesi için işçilik masrafı düşük (düz, sade) ve taşsız (düz, sade) şeyler almanız lazım. Kuyumcu size satarken üzerindeki taşlarla beraber tartıp altın fiyatına satacak, özel tasarımsa işçiliği yüksekse onu da hesaba katacak ama siz bir süre sonra sattığınızda taşları düşecekler, hammadde sayıp sadece altın gramajına göre fiyat verecekler.


kobuzchu kiz
(14.11.20)
(3)

Şeker ve tansiyon ilaçları ve covid pozitif

Babama tomografi ve kan testi yapılmaksızın pcr testi ile covid pozitif çıktı . Filasyon ekibi İlaç kullandığı İçin önce muayene olması gerektiğini , nasıl bir muayene anlamadık . Tomografi çektirmesi gerekir mi ? Ne yapmamız şazım bilen var mı ulaşamıyoruz bir yere
Babama tomografi ve kan testi yapılmaksızın pcr testi ile covid pozitif çıktı .
Filasyon ekibi İlaç kullandığı İçin önce muayene olması gerektiğini , nasıl bir muayene anlamadık .
Tomografi çektirmesi gerekir mi ?
Ne yapmamız şazım bilen var mı ulaşamıyoruz bir yere
dunyatuhaf
(29.10.20)
Zaten iki tane ilaç veriyorlar benim bildiğim. Biri sıtma ilacı (Plaquenil) biri de zatürre ilacı (Favicovir). Benim ablalarım kullanmadı ilaçları, annem de sadece favicovir denen ilacı kullandı. İyi beslensin, bol bol su tüketsin, bitki çayları içsin. Verilen ilaçlar da kesin iyileştiriyor diye bir şey yok.


cemallamec
(29.10.20)
kullandığı ilaçlar ile ilgili muayene olmalı diye anladım. bana da tomografi ile teşhis koydular, kullandığım bir sürü tansiyon vs. ilaç vardı, rutin gittiğim kardiyolog da aynı hastanenin doktoru idi onunla görüştü doktor ve covid ilaçlarını kullanmanda sıkıntı yok dedi. yani babanız rutin bir kardiyologu varsa onunla iletişime geçin veya bir kardiyolog'a muayene olun derim.


surprise
(29.10.20)
Cemallamec ve Surprise verdiğiniz cevaplar İçin çok teşekkür ederim .


dunyatuhaf
(29.10.20)
(4)

Autocad- tasarım programlarına çıktı

Autocad de yapılan çizim , ilistratör vb tasarım programlarında ölçülü açılması İçin nasıl Export edilmeli .Pdf Export edince ölçüler vb değişiyor . Dwg de aynısı oluyor muş sanırım . Nasıl yapabiliriz . Teşekkürler .
Autocad de yapılan çizim , ilistratör vb tasarım programlarında ölçülü açılması İçin nasıl Export edilmeli .
Pdf Export edince ölçüler vb değişiyor .
Dwg de aynısı oluyor muş sanırım .
Nasıl yapabiliriz . Teşekkürler .
dunyatuhaf
(24.09.20)
pdf export değil de pdf print yapıp Scale 1:20@A3 ya da scale 1:10@A4 gibi bir açıklama yazarsanız olur gibime geliyor. Yani biz öyle çalışıyoruz pdf ile bir 20 sene falan oldu.


ozdek
(24.09.20)
Uzun süre önce forumlardan okuyarak çözmüştüm.

Öncelikle sisteme ve autocad'e yeni bir printer tanımlamak/yaratmak gerekli. Bu printer fiziki olarak var olan bişey değil, EPS çıktı almak için gerekli.

Bu printerı yükleyip EPS olarak çıktı alıp dosyayı kaydediyordum, sonra Photoshop ile açıyordum.

İlgili forumları bi kurcalayıp basit bir anlatımı var.


John Bloor
(24.09.20)
DXF olarak dışarı alırsanız sıkıntı yaşamazsınız. Ben misal autocad'de yapılmış lazer kesim işlerine etiket tasarlatacak olduğumda grafik tasarımcıya dxf olarak gönderiyorum.


kimlanbu
(24.09.20)
Ben PLOT komutuyla dwg to pdf ya da eps olarak illustratore atiyordum. Komut ile birlikte acilan pencerede cizdiginiz birime gore basma olcegi kolayca ayarlaniyor, sayfa boyutu seciliyor, layerlar ayri gidebiliyor (renkli tutabilirsiniz vs.)...


eileengray
(24.09.20)
(2)

Karantina sonrası

Karantina süresinin 19 günü , eşim pozitif olduğu için , bana da karantina verdiler . Maalesef bana test yapılmadı . Şimdi tekrar pcr testi yapmıyorlar .Ne yapmalıyız arkadaşlar .
Karantina süresinin 19 günü , eşim pozitif olduğu için , bana da karantina verdiler .
Maalesef bana test yapılmadı . Şimdi tekrar pcr testi yapmıyorlar .
Ne yapmalıyız arkadaşlar .
dunyatuhaf
(07.09.20)
19 günde hala bir belirti yoksa korkacak bir şey yok bence, eşinizin negafite döndükten sonraki 10 gün de önemli bence. eğer eşiniz negatife döndükten sonra 10-14 günde belirti göstermezseniz rahatlayabilirsiniz tam anlamıyla.


reanarchy
(07.09.20)
Şu saatten sonra ilçe sağlık ne derse onu yapın. Kişisel düşünürseniz kafayı yemeniz muhtemeldir. Ben mart ayında pozitif çıkmıştım, televizyona çıkan profesörler pozitif kişinin bulaş riskinin 4-5 hafta sürdüğünü söylüyordu. Hafif geçirmeme rağmen 31 gün evde tutmuşlardı beni. Şimdi bakıyorum pozitif vaka 10 gün sonra iş başı yapabilecek diyorlar.


(5)

İki boyutlu kartlar

Aslında tarifi yapamadığımdan eminim.Eskiden kartlar vardı , üzeri çizgili plastik bakış açısına göre farklı resimler çıkardı ( gif gibi olurdu )Anahtarlıklarda , Sakız’larda falanda çıkardı .Neydi onları adı arkadaşlar .
Aslında tarifi yapamadığımdan eminim.
Eskiden kartlar vardı , üzeri çizgili plastik bakış açısına göre farklı resimler çıkardı ( gif gibi olurdu )
Anahtarlıklarda , Sakız’larda falanda çıkardı .
Neydi onları adı arkadaşlar .
dunyatuhaf
(29.08.20)
kartlari hatirlayamadim ama aramana belki yardimci olur diye yaziyorum. tasolarda da benzer bir sey vardi. taso tv ya da hologramli taso deniyordu


gonzo opera
(29.08.20)
iki farklı resmi çizgi halinde keserek sıralıyorlar. üzerindeki plastik mercek ise bakış acısına göre ya birini ya da ötekini görmenizi sağlıyor.

lenticular lens deniyor belki bu keyword yardımcı olur

www.youtube.com


orpheus
(29.08.20)
Lenticular printing olarak araştırabilirsiniz.


dissendium
(29.08.20)
Ganzoopera, orpheus, dissendium mükemmelsiniz teşekkürler .


dunyatuhaf
(29.08.20)
Hala varlar, çocuklar için satılan oyuncaklı kutu sakızlar, plastik sarı büyük yumurtalardan çıkabiliyor.


John Bloor
(31.08.20)
(5)

Covid şüphesi

Arkadaşlar eşim i test için görürdük , Ciğerlerinde buzlu cam görüntüsü izlenmiş , pleguenil vermiş dr. Sürüntü testi henüz çıkmadım.Yaşayan var mı bilgi verebilir mi?
Arkadaşlar eşim i test için görürdük ,
Ciğerlerinde buzlu cam görüntüsü izlenmiş , pleguenil vermiş dr. Sürüntü testi henüz çıkmadım.
Yaşayan var mı bilgi verebilir mi?
dunyatuhaf
(18.08.20)
Ben yaşadım, sürüntü testlerim negatif çıkmıştı ancak Bilgisayarlı tomografi de ciğerlerimde buzlu cam görüntüsü vardı ve covid pozitif teşhisi konuldu. 1 hafta hastanede yattım


paramolacak
(18.08.20)
tomografi görüntüsünü yorumlamadı mı doktor? ben gittiğimde doktor ciğerlerde covid şüphesi gerektirecek bir görüntü görünmüyor demişti. başka bir arkadaşım da gittiğinde, tomografiye göre covid pozitif görünüyor demişti.


reanarchy
(18.08.20)
Tomografi de leke covid e benzer buzlu cammış .


dunyatuhaf
(18.08.20)
covid yaşamadım.
buzlu cam covid hatırası değil mi? ben öyle biliyorum.
ayrıca pleguenil şu anda covid19 tedavisinde kullanılan asal ilaç.
geçmiş olsun. hemen iyileşirsiniz umarım.


jimjim
(18.08.20)
Teşhiş konulmuş ve ilaç verilmiş, sonuç büyük ihtimalle e-nabızda pozitif çıkacak. Bana da plaquenil ve oseflu verip eve yollamışlardı. Nefes darlığı ve ateş yoksa çok telaş yapmayın.


(2)

Covid şüphesi

Daha önce sormuştum . Tekrar sormak istedim .eşimde cuma sabahı başlayan vücut kırgınlığı halsizlik var ( ev işlerini yapabiliyor ) Hafif öksürük gün boyu , sırt ağrısı hafif var .Ateş solunum problemi yok. Kırgınlık azaldı . Parol ağrıları dindiriyor olabilir .3 aylık ta bebeğimiz olduğu İçin hast
Daha önce sormuştum . Tekrar sormak istedim .eşimde cuma sabahı başlayan vücut kırgınlığı halsizlik var ( ev işlerini yapabiliyor )
Hafif öksürük gün boyu , sırt ağrısı hafif var .
Ateş solunum problemi yok.
Kırgınlık azaldı . Parol ağrıları dindiriyor olabilir .
3 aylık ta bebeğimiz olduğu İçin hastaneye gidip gitmeme hususunda karar veremedik ,
Hastaneye acile gidersek ne yapabilirler . Covid olmama ihtimali ordan bulaşma ihtimalimde var mı bilmiyorum .
Emziren annelere aynı ilaçları mı veriyorlar .
Bilgisi olan yazarda sevinirim .
dunyatuhaf
(17.08.20)
Ben covid oldu, bende sadece ateş vardı diğer hiçbir belirti yoktu, gidince ne yapıyorlara gelirsek, bana pir testi yaptılar, kan tahlili yaptılar ve bilgisayarlı tomografi çektiler sonra pozitif tanısına vardılar. Ama şimdi sanırım direkt ilaç verip eve gönderiyorlarmış.


paramolacak
(17.08.20)
ateş cok onemli bir belirti rahat ol. hanim nefes alamiyor, gogsu sıkısıyor, tat almiyor, halsiz, oksuruk. covid degilmis. hergun ezogelin, taze meyve suyu, nane limon , ihlamur verdik 5 gunde toparladi.


tunaktunaktun
(17.08.20)
(3)

Covid şüphesi?

Dünden Bu yana Hafif sırt ağrısı , eklem ağrıları , ( halsizlik ) burun tıkanıklığı belli belirsiz var , ateş yok .hastanelerin durumları da malum , ne zaman gitmeliyiz hastaneye . Bu süreçte yapılacak ne var?
Dünden Bu yana Hafif sırt ağrısı , eklem ağrıları , ( halsizlik ) burun tıkanıklığı belli belirsiz var , ateş yok .
hastanelerin durumları da malum , ne zaman gitmeliyiz hastaneye . Bu süreçte yapılacak ne var?
dunyatuhaf
(16.08.20)
Büyük ihtimal Covid değilsin ama 1-2 gün sonra semptomlar Covid'inkilere benzemeye başlarsa mümkünse özel hastaneye git.


pass
(16.08.20)
Saglik hatti yok mu? Arayin, onlar bilgilendirir.

Muhtemelen bir sure daha bekleyip durumunuzu izlemeniz gerekir. Klima carpmis bile olabilir yani.


kuehles blondes
(16.08.20)
klimaya/vantilatöre ara verin :)


(1)

alieexpress çoklu ürün siparişi

İyi günler;aliexpres'ten 10 aynı tür ürün sipariş etmek istiyorum. Ürün tr de yok, fiyatı makul.Gümrükte nasıl bir yaptırımla karşılaşırım.ürünün toplam fiyatı 100 tl gibi bişey. makul seviyede vergi sorun olmaz. ama çok yüksek bir bedel çıkarsa almazsam ne olur?
İyi günler;
aliexpres'ten 10 aynı tür ürün sipariş etmek istiyorum.
Ürün tr de yok, fiyatı makul.
Gümrükte nasıl bir yaptırımla karşılaşırım.ürünün toplam fiyatı 100 tl gibi bişey. makul seviyede vergi sorun olmaz. ama çok yüksek bir bedel çıkarsa almazsam ne olur?
dunyatuhaf
(25.07.20)
Tek pakette gelecekse gümrük sunum ücreti tek olur, artı %20 vergi ödersin (25 mi yoksa)

Ama yok 10 ayrı pakette gelirse her pakete gümrük sunum ücreti çıkar.


John Bloor
(28.07.20)
(3)

Ressam veya resim ile ilgilenen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Keçe kalem , pastel kalem ile resim yapmak için hangi kağıt uygundur ?
Keçe kalem , pastel kalem ile resim yapmak için hangi kağıt uygundur ?
dunyatuhaf
(13.07.20)
Normal resim kağıdı işe yarar.

Kaliteli bir kağıt olmasını istiyorsanız canson ya da schoeller kullanabilirsiniz.Ama bu söylediğim kağıtlar daha çok suluboya ve guaj için.


Fiyu
(13.07.20)
keceyi bilmiyorum ama tahminimce gramaj olarak 200 gr ustu bir sey sizi memnun edebilir. puruzsuz olsun istersiniz herhalde, o da sizin tercihinize gore.

pastel icin su tarz seyler kullaniyordum:
www.ankasanat.com


kırtasiyelere ucuz canson muadili sorabilirsin, fazlasıyla iş görür.


(1)

Shutterstock ilk 10 indirme

Ben bu hakkı kullanıp sonra iptal edebiliyor muyum kesinti yapıyor mu ?
Ben bu hakkı kullanıp sonra iptal edebiliyor muyum kesinti yapıyor mu ?
dunyatuhaf
(13.07.20)
yok kesinti yapmıyor, üye olduktan sonra otomatik yenilemeyi kapat.

www.shutterstock.com

Şimdi 10 ücretsiz görsel alın
• Shutterstock 10 görsel/ay planını ücretsiz deneyin.
• Bir ay içinde iptal ederseniz hiçbir şey ödemezsiniz.
• Ödeme sırasında PICK10FREE kodunu kullanın.*


aziz dostum jack
(13.07.20)
(2)

Terazi ⚖️ resmine yazı ( motto )

İyi geceler , Kardeşim terazi resmî yapmış , altına ne bir yazı yazı odasına asmak için , ne yazsa .Adalet yeter , gibi bi kaç bişey var sizce ne yazılabilir ?İngilizce Türkçe olması önemli değil ,? Aklınıza gelen varsa
İyi geceler ,
Kardeşim terazi resmî yapmış , altına ne bir yazı yazı odasına asmak için , ne yazsa .
Adalet yeter , gibi bi kaç bişey var sizce ne yazılabilir ?
İngilizce Türkçe olması önemli değil ,? Aklınıza gelen varsa
dunyatuhaf
(10.07.20)
"duvardaki adalet yazisi" yazsin


hjarteblod
(10.07.20)
Yaşamın amacı karşıtlıklar arasında denge kurmaktır. -Carl Gustav Jung


(2)

24 saatlik saat mekanizması

24 saatte bir tur atan saat mekanizması bulabilir miyim ? Sadece saatin mekanizması lazım )Tr de satılır mı ? Veya yurtdışı için nasıl aratmam gerekiyor ? Görsel ekledim https://hizliresim.com/4ge3zO
24 saatte bir tur atan saat mekanizması bulabilir miyim ? Sadece saatin mekanizması lazım )
Tr de satılır mı ?
Veya yurtdışı için nasıl aratmam gerekiyor ?
Görsel ekledim

hizliresim.com
dunyatuhaf
(09.07.20)
Raketa 24 hours galiba sizin istediğiniz saat


all girls dream
(10.07.20)
(6)

Yerden ısıtma , Kalerifer Petek sistemi

Avrupa da yerden ısıtma kullanılmıyormuş ? ! Toz partikül sen dolayı böyle bir şey duydunuz mu ? Biz deki gibi hangi ülkeler Kalorifer Petek sistemi kullanıyor bildiğiniz varsa yazar mısınız ?Mesela ben hiç bir filmde bizdeki gibi Petek ( panel veya normal ) görmedim .
Avrupa da yerden ısıtma kullanılmıyormuş ? ! Toz partikül sen dolayı böyle bir şey duydunuz mu ?
Biz deki gibi hangi ülkeler Kalorifer Petek sistemi kullanıyor bildiğiniz varsa yazar mısınız ?
Mesela ben hiç bir filmde bizdeki gibi Petek ( panel veya normal ) görmedim .
dunyatuhaf
(05.07.20)
Vallaha avrupa'dayim; kalorifer petekli evde de yasadim, simdi de yerden isitma.


logisticsmanager
(05.07.20)
Havalandırma ve yerden ısıtmanın entegre şekilde çalıştığı profesyonel sistemler var. Havalandırma aynı zamanda temizleyici özelliğine de sahip ve havadaki tüm partikülleri, kokuları, aerosolleri, bakterileri vb. falan parçalayarak yok ediyor.


Ben yerden ısıtma ve çatı katında kalmıştim. Olabilecek en kötü kombineydi. Daha elle tutulur yerlerde (kirası biraz daha yüksek) petek ve merkezi ısınma vardı ama.


superfluid
(05.07.20)
Yerden isitma cok nadir gordum avrupa’da, petek goruyorum hep.


kuehles blondes
(06.07.20)
Tüm Avrupa diye genellemeyelim ama ben araştırırken bazı şehirlerde çocuk sağlığı açısından yasak olduğunu okumuştum.


John Bloor
(06.07.20)
Ablamın fransadaki evi petekle ısınırken, Ankara'daki evi yerden ısıtma sistemine sahipti.


balik kraker
(06.07.20)
(2)

E ticaret işleri

N11 de ve hepsi burada da mağaza açtım ama satacak ürün bulamadım .Hemen hemen bütün ürünlerde kar marjları ( komisyon ıvıt zıvır la ) çok düşük .Ya bize fiyatlar Yüksk geliyor yada kestiremiyoruz işi anlamadım gitti .İş yapan firma çok ama karları nasıl bilmiyorum .Var mı aramızda bu işlerler uğraş
N11 de ve hepsi burada da mağaza açtım ama satacak ürün bulamadım .
Hemen hemen bütün ürünlerde kar marjları ( komisyon ıvıt zıvır la ) çok düşük .
Ya bize fiyatlar Yüksk geliyor yada kestiremiyoruz işi anlamadım gitti .
İş yapan firma çok ama karları nasıl bilmiyorum .
Var mı aramızda bu işlerler uğraşan düşünceleri nedir ?
dunyatuhaf
(02.07.20)
bundan 4-5 sene önce beyaz eşya satan arkadaşın söylediğine göre; mağaza puanı+gelen yorumlar çok önemli. bu da zamanlar oluyor, ondan sonra belirli seviyede ilerlemeye devam ediyor. n11 üzerinden satış yapıyordu ve fiyatlarla sürekli oynuyordu. mesajlara hızlı cevap vermek ve hızlı kargolamak da çok önemli.


MtKrt
(02.07.20)
Sen olaya tersten girmişsin,çok güzel dükkan bulduk ne iş yapalım diye soranlar gibi olmuş.mağazayı açarken bir ürünün olmalıydı elinde,sen önce dükkanı açalım sonra ne bulursak onu satarız diye girmişsin.belli ürünleri iyice araştır,maliyetlerini nasıl düşürebileceğini hesapla,sonra tedarik kısmına geç.

Ben gideyim tahtakaleden telefon kılıfı alıp orada satayım diye düşündüğünde sana o kılıfı satan elemanında aynı yerlerde mağazası var ve marj onu kurtarıyor.senin onu aşabilmenin yolu kendi ürününü kendin getirebilmende.bu u söylediğimde eee onlarda getiriyor ama diyebilirsin,evet getiriyorlar ama büyük miktarlarda stoğa giriyorlar.sen yeni gördüğün ürüne girip,butik çalışıp hızlı temin edeceksin,getirdiğin az miktarı hızlı satıp yeni ürüne bakacaksın.

Kısaca

Butik çalış,
Farklı ,yeni ürün sat,
Müşteri hizmetlerine önem ver.


duptıs
(02.07.20)
(1)

Rota aşısı ile BCG aşısı aynı güne denk geliyor

İki aşının beraber yapılmasında problem olur mu ?İlla beraber mi olması lazım ( bcg ti vurdurursak rota İçin bir ay mı beklememiz lazım ? )beklersek valiyi geçiyor ?
İki aşının beraber yapılmasında problem olur mu ?
İlla beraber mi olması lazım ( bcg ti vurdurursak rota İçin bir ay mı beklememiz lazım ? )beklersek valiyi geçiyor ?
dunyatuhaf
(02.07.20)
doktora danışın bunu.


reanarchy
(02.07.20)
(4)

24.08.2020 de bitecek hat taahüdü

Geçen seferde atladığım için pişmanım maalesef Turkcell eski müşterilerine çık yüksek fiyatlı tarife veriyor , başka operatörlerden gelenlere ise baya indirim yapıyor .Genelde başka operatöre geçilip , tekrar dönüş yapılıyormuş .Ne zaman başka operatöre geçip bekarlar süre sonra turkcell e geçmem ge
Geçen seferde atladığım için pişmanım maalesef Turkcell eski müşterilerine çık yüksek fiyatlı tarife veriyor , başka operatörlerden gelenlere ise baya indirim yapıyor .
Genelde başka operatöre geçilip , tekrar dönüş yapılıyormuş .
Ne zaman başka operatöre geçip bekarlar süre sonra turkcell e geçmem gerekiyor arkadaşlar .
Bu tarz işlem yapan oldu mu ?
dunyatuhaf
(28.06.20)
6 ay süresi vardı galiba.


sutlu nescafe
(28.06.20)
aynı şekilde benim de 24 ağustosta taahhütüm bitiyor turkcell'de aşırı pahalı paketler olduğundan vodafone'a geçeceğim, zamanın gelmesini bekliyorum. daha önce yine turkcelldim turk telekoma geçip geri turkcelle ucuz paketten geçtim 1 sene sonra.

bundan sonra skseler geri gelmeyeceğim kazıkçı turkcell'e. tt'den memnun değildim ama vodafonedan memnun olacağımı düşünüyorum. geçenler çok memnun.


inancsiz deve
(28.06.20)
Ben Turkcell'den Vodafone'a gectim, 3 ay sonra tekrar Turkcell'e donmek zorunda kaldim, bulundugum bolgede Vodafone iyi cekmedigi için. Tekrar dondugumde numara tasima avantajindan faydalanarak uygun bir tarife sectim Turkcell'de.


(28.06.20)
Minimum Kaç ay sonra dönüş mümkün ?


dunyatuhaf
(28.06.20)
(2)

2 aylık bebek yüzü advantan

Dr Bebeğin yüzündeki kırmızı pütürlü kabarcıklar İçin 5 günden fazla kullanılmamak üzere advanfan M vermiş. Ben dr güveniyim diyorum ama geçirdiğim sd ve egzama da kullandığım kremler cilt dengemi çok bozdu. Kullanılır mı ? Krem hakkında bilginiz var mı ?
Dr Bebeğin yüzündeki kırmızı pütürlü kabarcıklar İçin 5 günden fazla kullanılmamak üzere advanfan M vermiş.
Ben dr güveniyim diyorum ama geçirdiğim sd ve egzama da kullandığım kremler cilt dengemi çok bozdu.
Kullanılır mı ? Krem hakkında bilginiz var mı ?
dunyatuhaf
(16.06.20)
tabi doktor daha iyi bilir bilemiyorum durumu yalniz bizim bebekte de 2 aylıkken yuzunde kırmızı puturlu noktolar belirmişti doktor hiçbir şey vermemişti geçer onlar demişti. ilk 6 ay anne sütü harici hiçbir ilaç da tavsiye edilmiyor. bu kırmızılıklar da sütten alerji falan oluyor bir kaç aya tamamen geçmiş olur diye düşünüyorum. şu advantan ı görünce yazmak istedim bende de egzama benzeri bir şey vardı ne olduğu belirsiz doktor direkt advantan ve bir krem daha vermişti ellerimi o kadar kötü yapmışlardı ki, ilk sürdüğümde biraz iyi gibi oluyordu sonra daha da çılgın geri geliyorlardı bence bir doktora daha görünün.


monkey
(17.06.20)
Endişenizi anlıyorum. Advantan çok kuvvetli bir krem. Kızım için de kullanırız ara sıra. Ama 2 aylık bebek için ikinci bir doktora danışmakta fayda var.


SiyamkedisiZorro
(17.06.20)
(1)

pirinç kaplama jher malzeme üzerine yapılabilir mi?

hangi malzeme üzerine pirinç kaplama yapılabilir?ayrıca pirinç döküm kalıbı hakkında bilgili arkadaş var mıdır?
hangi malzeme üzerine pirinç kaplama yapılabilir?
ayrıca pirinç döküm kalıbı hakkında bilgili arkadaş var mıdır?
dunyatuhaf
(15.06.20)
plastik de dahil olmak üzere çoğu yüzeye pirinç kaplama yapılabiliyor. ama önce nikel, ardından bakır kaplama gibi ön aşamaları var.

bu aşamada önce hangi metallerin nikelle kaplanabileceğine bakabilirsin.

www.finishing.com


chezidek
(15.06.20)
(5)

Araç sigortası için sigortam.net

Güvenilir midir ? Standart teminat , ekstra teminat gibi şeyler çıkıyor ? En ucuz olan sigortayı yaptırılıyormuş genelde , öyle mi yapayım ?
Güvenilir midir ? Standart teminat , ekstra teminat gibi şeyler çıkıyor ?
En ucuz olan sigortayı yaptırılıyormuş genelde , öyle mi yapayım ?
dunyatuhaf
(08.06.20)
Türk Nippon 553 tl ,
Sapmo sigorta 571 TL,
Ray 575 Tl
Axa 590 TL


dunyatuhaf
(08.06.20)
guvenlidir. turk nipponu bilmiyorum ama sampo'yu kullandim daha once problem yasamadim.


fakyoras
(08.06.20)
sigortam.net sadece aracı. herhangi bir acente gibi poliçende ne yazıyorsa o hakların olur. fiyatı uygunsa ve o firmaya güveniyorsan yaptır. trafik sigortası zaten seni değil karşı tarafı koruyan bir sigorta.


orpheus
(08.06.20)
Trafik sigortasında teminat limitleriniz yüksek olsun poliçe fiyatı düşük olsun varsa imkan taksitli olsun gerisi önemli değil.


erty_ksk
(08.06.20)
alianz axa aksigorta bu sektörün 3 atlısıdır.


mikahakkinen
(08.06.20)
(1)

Alınan domain e itiraz gelir mi

Biraz önce arkadaşıma bir domain aldırdım .Yalnız bir süre önce başka birine kayıtlıydı .Eskiden bir askı süresi galan vardı domainlerde.Şu an aldığım için kesin olarak benim mi ? Yoksa beklemem hereken bir süre mi var? Teşekkürler .
Biraz önce arkadaşıma bir domain aldırdım .
Yalnız bir süre önce başka birine kayıtlıydı .
Eskiden bir askı süresi galan vardı domainlerde.
Şu an aldığım için kesin olarak benim mi ? Yoksa beklemem hereken bir süre mi var? Teşekkürler .
dunyatuhaf
(11.05.20)
domain aldığınız sitede "müsait" olarak görünüyor ise ve siz aldıysanız sizindir.

com.tr'li domain değilse hak iddia edemezler.


himmet dayi
(12.05.20)
(2)

Fotoselli ( harekete duyarlı ) gece lambası

Ev içinde kullanıma uygun pilli , şarzlı tavsiye edebileceğiniz gece lambası var mı arkadaşlar , gece sık kalktığım için baya problem oluyor yüksek Işık’ta rahatsız ediyor .
Ev içinde kullanıma uygun pilli , şarzlı tavsiye edebileceğiniz gece lambası var mı arkadaşlar , gece sık kalktığım için baya problem oluyor yüksek Işık’ta rahatsız ediyor .
dunyatuhaf
(01.05.20)
(1)

Bu yansıtma olayını nasıl yapıyorlar

https://www.trthaber.com/haber/dunya/matterhorn-dagina-turk-bayragi-yansitildi-479197.htmlKoca dağa nasıl yansıtılır ki ?
www.trthaber.com

Koca dağa nasıl yansıtılır ki ?
dunyatuhaf
(25.04.20)
güçlü projeksiyon cihaz veya cihazları kullanılıyor gibi.

light art, proje sahibi Gerry Hofstetter.

şurada 2006 yılına ait bir haber var, 6.000-watt'lık projektörler kullanıyorlarmış 700 metre yüksekliğe yansıtma yapabiliyorlarmış.

aradan 14 yıl geçti, gelişen teknoloji ile 4000 metreye kadar ulaştırabiliyorlardır.

www.swissinfo.ch

diğer bayraklar da burada merak edenler için.

www.zermatt.ch


aziz dostum jack
(25.04.20)
(2)

Oda içi nem

Yattığım odada bir nem ölçer var . Bir özelliğini yeni farkettim son 24 saatteki max ve min nem oranını gösteriyor .Ben gece 12 de baktığımda 33 Civarlarında gece 50 yi bulmuş .Neden ben oranı gece 50 yi buluyor ? Geceleri nem oranı artar mı ? Arkadaşlar sözelciyim, buraların havaları kuru diye ,
Yattığım odada bir nem ölçer var .
Bir özelliğini yeni farkettim son 24 saatteki max ve min nem oranını gösteriyor .
Ben gece 12 de baktığımda 33 Civarlarında gece 50 yi bulmuş .

Neden ben oranı gece 50 yi buluyor ? Geceleri nem oranı artar mı ?

Arkadaşlar sözelciyim, buraların havaları kuru diye , ıslatılmış havlu asıyordum odaya , bırakıyım mı bu işleri ?
dunyatuhaf
(20.04.20)
iki sebebi olabilir:

gece sıcaklık düştüğünde bağıl nem artar. çünkü bu havadaki suyun azaldığından değil havanın taşıyabileceği kapasitenin oranıdır.

ikinci sebebi ise uyuduğun için kapalı odada sürekli nefesin ile ortama nem veriyorsun. uyuyan biri ortalama saatte havaya 40 g su buharı veriyor.

edit: 40-50% zaten normal. ama çamaşır asarsan bu sadece nem değil mantar küf vs oluşumunu tetikleyebilir. çamaşırla aynı odada uyuma


sttc
(20.04.20)
İkinci sebep benim için yeterli , ( ilkine kafam basmıyor )
Çok teşekkür ederim, işin gücün rast gitsin @sttc


dunyatuhaf
(20.04.20)
(4)

Maskeler eczaneye gelmiş

Ben ailemle , babam ayrı olarak ptt ve e devletten maske İçin başvuru yapmıştık.Bugün eczaneden ilaç almaya gittim , herhangi bir kod gelmemesine rağmen , eczacı sistemden sorgulayabileceğini söyledi , bana çıkmamış , annem ve babama çıkmış , Yaşları 65 yaş altı . Maskeleri aldım.Eğer kod bekleyen a
Ben ailemle , babam ayrı olarak ptt ve e devletten maske İçin başvuru yapmıştık.
Bugün eczaneden ilaç almaya gittim , herhangi bir kod gelmemesine rağmen , eczacı sistemden sorgulayabileceğini söyledi , bana çıkmamış , annem ve babama çıkmış ,
Yaşları 65 yaş altı . Maskeleri aldım.

Eğer kod bekleyen arkadaş varsa kod gelmeden Eczane ye sorabilir. Sanırım 65 den aşağıya düşerek gidiyor .
Ben bugün öğrenince bu bilegiyi paylaşmak istedim .
Herkese sağlıklı günler dilerim .
dunyatuhaf
(20.04.20)
herhangi bir eczane mi?


Improbable
(20.04.20)
Evet , her hangi bir eczaneden .

Ama tahminim Biraz ikili ilişkiye bakar .


dunyatuhaf
(20.04.20)
senin semte gelmistir, bizim ecanelere gelmesi 1 haftayi bulur, sonra millet bir anda hucum eder. Biter, derler ikinci postayi bekleyin, oyle oyle asi bulunur zaten, olmezsek:)
edit: hem de gelmis valla. Ist- Bostanci


speedy
(20.04.20)
Pardon yanıltmamak adına il Konya .


dunyatuhaf
(20.04.20)
(18)

Şu kız isimlerini yorumlar mısınız ?

BerinBerrin Beren Teşekkürler .
Berin
Berrin
Beren
Teşekkürler .
dunyatuhaf
(19.04.20)
üçü de hoş değil.


candide
(19.04.20)
Beğenmedim hiçbirini. Berru, Berfu vs. de hoş değil. Aslında o kadar güzel kız isimleri var ki, onlar dururken bunlar da ne bileyim...


pearson
(19.04.20)
berrin kötünün iyisi, diğerleri kötü.
ece diye bir isim varken bunlar niye?


pati
(19.04.20)
hepsi sıkıcı.

güzel isimler; irem, ceren, doğa, duru, mavi, güneş, rüya, ilkem.

:)

olur da çocuk yapmama kararımı değiştirirsem; renk, ahenk, mavi ve doğa isimlerini kullanmayı tercih ederdim. çünkü irem benim adım, ceren kuzenimin. :)


batlegolas
(19.04.20)
Berrin guzel ama telaffuzu biraz zor cift r. Beren mis gibi isim bence unisex de kullanılıyor. Tek cesit sesli harf iceren isimleri seviyorum ben.


hindistan cevizi
(19.04.20)
Beren kötünün iyisi.


selimcigimisik
(19.04.20)
Berfin hepsinden güzel.


anatomik
(19.04.20)
illa bunlardan biri olacaksa

berin güzel,
berrin çok hoş ama demode
beren çok yaygın sıkıcı, içlerinde en kötüsü şu an için

berin diyorum.


jimjim
(19.04.20)
Berin çok zorluk çıkarır ilerde kimse anlamayacak, yanlış yazacak.


kaset
(19.04.20)
Cosmicstring'in andığı Beril daha net, telaffuzu kolay sanki. Bonus olarak da Ela. Ela ferah, yeşil ayrıca dokuz bir isim bence.


Caroline
(19.04.20)
İclerinden secilecekse berin koymayin berrin ile karisir zorluk yasar, en guzeli de beren bence. Ber ile baslayacaksa beril de olabilir.


pofudukayi
(19.04.20)
Gerçekten kötü isimler bunlar. Neden naif isimler koymazsınız ki.
Deniz, Rüya, Yaz
Hele bi de yaz mevsiminde doğacaksa Yaz ne güzel olur


coca cola
(19.04.20)
Hepsi kötü +1 illa şart ise beren en gideri


basond
(19.04.20)
Berlin bence süper


kafadanbacakli
(19.04.20)
iclerinde en iyisi beren ama o da sanki berme islemini yapan gibi duruyor (oyle bir sey var mi bilmiyorum)

Berra? minik berra shjdgjs :)


yoggi
(19.04.20)
beren güzel bir isim. berrin'i hiç duymadım, iki adet r harfi sıkıntı bence. berin de beril ile karıştırılabilir.


fragile lady
(19.04.20)
Beren saatten dolayi buyuk cogunluk beren diycektir benim gibi.


vfvandetta
(19.04.20)
beren güzel bir isim bence


bbb_1
(20.04.20)
(1)

Covid 19 seyri ile ilgili bildiğiniz veya takip ettiğiniz başlıklar var mı

Arkadaşlar bu tür başlıklar varsa paylaşır mısınız ?
Arkadaşlar bu tür başlıklar varsa paylaşır mısınız ?
dunyatuhaf
(12.04.20)
(3)

Bebek için hangi ateş ölçer daha iyi

İyi günler , Medisana 48613 ve loobex 3434 arasında tercih yapmam lazım . Fiyatlar zaten çok uçmuş , hangisini tavsiye edersiniz ? Teşekkürler .
İyi günler ,
Medisana 48613 ve loobex 3434 arasında tercih yapmam lazım .
Fiyatlar zaten çok uçmuş , hangisini tavsiye edersiniz ?
Teşekkürler .
dunyatuhaf
(08.04.20)
www.e-bebek.com

Arastirmaya baslayinca gonderdiginiz modellere cikiyor insan ama etraftan gelen tavsiyelerle, bebek sahibi arkadaslarin yorumlariyla linktekini almistik, her isimizi gordu. Bir eksigini de gormedik.


brkylmz
(08.04.20)
medisana adamdır.


kenarortay
(08.04.20)
Medisana iyidir ancak iyi dediğimiz bir kaç markadan da infrared olanlarla ilgili kötü geri dönüşler aldığımdan yurt dışından temporal ölçen termometre aldım. Hem alından hemde kulak içinden ölçebiliyor. Eğer ülke içinde bulabilirseniz öyle bir alet alın derim ben.


(2)

Son bir kaç günde KKTC sen gelen var mı ?

Süreç nasıl işliyor , gemi , sonraki süreç ve karantina nerede ( hangi ilde ) uygulanıyor ?
Süreç nasıl işliyor , gemi , sonraki süreç ve karantina nerede ( hangi ilde ) uygulanıyor ?
dunyatuhaf
(31.03.20)
Ben gelmedim ama gemi ile gelenleri Tarsus'a yerleştirmişler karantina için. Fazlasını da anamura benim karşımdaki yurda getirip koymuşlar.
Belediye başkanı açıklama yaptı.
Muhabiriniz Anamur'dan bildiriyor...


balik kraker
(31.03.20)
(3)

Tabanlığa gerek var mı ?

Filo mağazalarında bir alet ile taban ölçümü yapılıyor . Sonuca göre tabanlık seçimi için . Sizce ayak tabanım , çıkan sonuca göre naysıl? Normal , düz , içe basan ? ( orada karşılaştırmak için grafik var ama benzetemedim ) teşekkürler https://hizliresim.com/shDhEL
Filo mağazalarında bir alet ile taban ölçümü yapılıyor . Sonuca göre tabanlık seçimi için . Sizce ayak tabanım , çıkan sonuca göre naysıl? Normal , düz , içe basan ? ( orada karşılaştırmak için grafik var ama benzetemedim ) teşekkürler

hizliresim.com
dunyatuhaf
(24.03.20)
içe basan tabana benziyor.


ozdek
(24.03.20)
İçe basana benzettim.
Ama çok ciddi bir şey değil belli ki. Eğer içe basıyorsaniz yürürken arkadan belli olur biri baktığında.

Uzun mesafe koşmak zararlı olabilir sağlığınız için, eğer içe basiyorsaniz.


biseysorcaktim
(24.03.20)
@ozdek @biseysoracaktim çok teşekkür ederim .


dunyatuhaf
(31.03.20)
(1)

Powerbank tavsiyesi edebilecek ?

mi nin meşhur powerbank i vardı ama şişmiş kasasını bombeleştirmiş.Yani bir tane almak gerekiyor acaba hangi markayı alabilirim ?
mi nin meşhur powerbank i vardı ama şişmiş kasasını bombeleştirmiş.
Yani bir tane almak gerekiyor acaba hangi markayı alabilirim ?
dunyatuhaf
(24.03.20)
anker marka alabilirsin


nahtoderfahrung
(24.03.20)
(1)

Yurtdışında çalınan telefonun , Tr bir cep telefoncunu. Eline geçmesi ve

İyi günler arkadaşlar , Yurtdışında havaalanında arkadaşımın telefonu ve çantası çalınıyor ? iCloud u arkadaşının telefonundan kilitliyor ( acaba kiltlenmemiş olabilir mi ihtimali az da olsa var z)Tr ye dönüyor , yeni hat çıkartıyor ,Bir numara annesini arıyor , telefon kaybettiniz mi falan , Annesi
İyi günler arkadaşlar ,
Yurtdışında havaalanında arkadaşımın telefonu ve çantası çalınıyor ?
iCloud u arkadaşının telefonundan kilitliyor ( acaba kiltlenmemiş olabilir mi ihtimali az da olsa var z)
Tr ye dönüyor , yeni hat çıkartıyor ,
Bir numara annesini arıyor , telefon kaybettiniz mi falan ,
Annesi arkadaşa veriyor .
Arkadaşa arayan kişi , telefoncu olduğunu , kendisine birinin telefon satmak istediğini , şüphe üzerine tedirgin olup kaçtığını , rehberden son aranan kişinin annesi gözüktüğü için aradığını , Müslümanlık için yaptığını falan söylüyor ...
Arkadaşta farklı ilde olduğu için , kartgolamasını rica ediyor .
Telefoncu , kargolayamayacapınj gönderici adı veremeyeceğini falan söylemiş .
Arkadaşta yapacak bişey yok birinden rica ederim diyor .
Edirne’den bir arkadaşına rica ediyor , eleman binip İstanbul’a belirtilen semte gidiyor , arıyor adamı ulaşamıyor .

Elemanın tel kapalı , çok sonra mesaja cevap veriyor , kem küm ediyor gelmeden önce arasaydın falan filan ,
Ben saat 16,00 dan sonra burda olurüm diyor , ama çok uzuyor mevzu , gerekirse karakola veriyim diyor , arkadaş neden olmasın , bana sadece verdiğin karakolun ismini söyle yeter diyor ,
Bu sefer benim gerçi polis arkadaşlar var falan diyor , ?!
Her neyse , gel kardeşim telefonun ben de , istediğin zaman gel veriyim diyor ...


Fazladan bir talep yok , arkadaş yenisini aldı , imkanı var , eleman deseki şu kadar masrafım olur , hemen gönderecek .
Yanı adama hem bize yardımcı olsun , hem ayağımıza getirelim durumu yok .
Bu arada arkadaş telefonla konuşamıyor artık , mesajla görüşebiliyor ...

Bu durum nedir ? Ne olabilir ?
dunyatuhaf
(11.03.20)
Bence sizden para teklifi beklediler. Sonra da belki bu kişiyi hırsızlıkla suçlarsınız diye bu şekilde saçma davranmışlar.

Telefonu satmaya kalkışırken sıfırlamayı akıl edememişler mi? Çok garip durumlar :(


(1)

Avm , sınır kapıları termal kamera kovid 19

İyi günler , yüksek ateş tespiti ( kovid 19 ) için kurulan termal kameralar nasıl bir ürün , nereden Temin edilebilir , marka model firma bilgisi verebilecek var mı ?
İyi günler , yüksek ateş tespiti ( kovid 19 ) için kurulan termal kameralar nasıl bir ürün , nereden Temin edilebilir , marka model firma bilgisi verebilecek var mı ?
dunyatuhaf
(05.03.20)
fluke termal kamera


hosein
(05.03.20)
(2)

Askorbik asit e300 kullanan var mı ?

Bunu içenler ne açıklıkla içiyor , ne kadar içiyor ? Bileğisi olan varsa paylaşabilir mi ?
Bunu içenler ne açıklıkla içiyor , ne kadar içiyor ?
Bileğisi olan varsa paylaşabilir mi ?
dunyatuhaf
(26.02.20)
Soyledigin madde c vitamini oluyor. Tipine gore farkli kullanim yontemleri var. Elindeki vitamin hangisiyse bir eczaciya goster soylesin.


dunal
(26.02.20)
Bunu kilo bazlı satıyorlar .


dunyatuhaf
(26.02.20)
(4)

50 adet minik çakı havaalanında sorun olur mu ?

Herhangi bir işeme veya cezaya tabi tutulur mu? ( 2. El valizde)
Herhangi bir işeme veya cezaya tabi tutulur mu? ( 2. El valizde)
dunyatuhaf
(26.01.20)
bagaja verirseniz sıkıntı olmaz. yanınıza almaya kalkarsanız el koyabilirler.
bir de girişte çakı vs el koyabiliyor polisler. yani girişiten oraya nasıl götüreceksiniz kısmı sıkıntılı.

cezası yok sanırım direkt el koyuluyor.


ozdek
(26.01.20)
Olur da gümrük kontrolü çantanıza bakmak ister, o zaman bu kadar adette ürünü ne yapacağınızı sorarlar. Satacağınızı düşünüp vergiyi yapıştırırlar.


anten
(26.01.20)
Koleksiyonluk aslında ama , yüksek vergi mi çıkar ?


dunyatuhaf
(26.01.20)
Yurtdisindan getirdiginizi varsayaiyorum. Beyan etmezseniz ve gumrukci x-rayden gecirirken gorurse verginin yani sira ithal etmek icin bir suru ekstra gumruk masrafi cikar. Vergisini odeyeyim yanimda gotureyim diyemezsiniz. El koyarlar, sonra gumrukcu yardimiyla ithal edersiniz. 50 tane olunca, hele ki birbirine benziyor veya ayni ise, cok riskli.
Yurtici ucuslarda sorun yok. Ucagin altina verin gecin. En fazla havaalanina girerken ugrastirirlar.


erectrode
(27.01.20)
(3)

Excel, nasıl yapılır ?

İyi günler , Gelir vergisi ( gmsi) formülünü yapmam gerek ?Bir hücreye , rakam girdiğim zaman aşağıdaki karşışaitırmayı yapıp nasıl hesaplayabilirim ,Çok uzun bir işlemse affola , basitse el atarsanız sevinirim .4.800 TL'ye kadar%1534.000 TL'nin 14.800 TL'si için 2.220 TL, fazlası%2080.000 TL'nin 34
İyi günler ,
Gelir vergisi ( gmsi) formülünü yapmam gerek ?

Bir hücreye , rakam girdiğim zaman aşağıdaki karşışaitırmayı yapıp nasıl hesaplayabilirim ,
Çok uzun bir işlemse affola , basitse el atarsanız sevinirim .

4.800 TL'ye kadar
%15
34.000 TL'nin 14.800 TL'si için 2.220 TL, fazlası
%20
80.000 TL'nin 34.000 TL'si için 6.060 TL, fazlası
%27
80.000 TL'den fazlasının 80.000 TL'si için 18.480 TL, fazlası %37...
dunyatuhaf
(17.10.19)
İf or and ile uğraşman lazım
Ama bence google’larsan hazır şablonu vardır


otopsicocugu
(17.10.19)
Merhaba,
pek açıklayıcı olmamış öncelikle.
4800 tlye kadar %15 olacak, bu ok.
geri kalanlar, 34bine kadar mı olacak? yani aralık verirseniz daha iyi olur. 4800 ile 34bin arasında ise, 14800 tl için 2200, geri kalanı için %20 mi? ve diğerleri de yine aynı şekilde. tam anlaşılmıyor.


veritaslibertas
(17.10.19)
www.eksiduyuru.com

burada açıklamıştım.


(2)

Deltacortil- plantar fasciit için

Dr. Bu ilaçı yaZdı + kosnis + voltaren tereddüt ettim kullanmakta . Ne yapıyım.
Dr. Bu ilaçı yaZdı + kosnis + voltaren tereddüt ettim kullanmakta . Ne yapıyım.
dunyatuhaf
(27.09.19)
Deltacortil kullanıyorum. Doktor gönül rahatlığıyla kullanabilirsin demişti.
Hiç bir yan etkisini de görmedim


kisa
(27.09.19)
tereddüt niye? 18 senedir kullanıyorum başka birşey için.
tuzsuz yemeyi unutma.


sutlu nescafe
(27.09.19)
(3)

Kuşadası nı bilenler

Konaklamak için bir otel ayarladık . Nereler gezilir .Mesela Şirince vb .Teşekkürler .
Konaklamak için bir otel ayarladık .
Nereler gezilir .

Mesela Şirince vb .
Teşekkürler .
dunyatuhaf
(03.09.19)
sirince demisken, efes'i de gezebilirsiniz tabi.

guzelcamli zeus magarasi ve dilek yarimadasi milli parki, ikisi de guzelcamli'da, milli parkin koylari cok guzeldir, su an en guzel mevsimi. benim favorim parkin en sonundaki koy. eger yurumekten hoslanirsaniz bir de kanyon var, yok biz deniz kum gunes sevmiyoruz derseniz eger, yoksa bu mevsimde bosverin, gidin deniz keyfi yapin, yaban domuzlarina dikkat edin, ortada yiyecek bir sey birakirsaniz gelip yerler.

iyi tatiller simdiden!


the end of time
(03.09.19)
zeus magarasi milli parka girmeden solda. arabayi park edip magaraya girisine kurduklari iskeleden bakip donmek toplam 15 dk. surer. yani ayri plan yapmayin magara icin. milli park guzel.

bir de degirmen var meshur, genisce bir alan, kafeler var, hayvanlar var, cocuklar icin minik tren var, giris ucreti var. yapacak baska sey olmadigi icin degirmen'e gidilebilir.


jimicik
(03.09.19)
-kuş kalesi
-kuşadası marina
-şirince (dolmuş veya özel araç ile ulaşım mümkün)
-jade beach clup


(6)

iPhone 8 alınır mı , iPhone 7 makul değil mi ?

Yani 8 pek matah bişey gelmiyor gibi ?Bir de farklı bşrmmarka model tavsiyesi olan var mı ?
Yani 8 pek matah bişey gelmiyor gibi ?
Bir de farklı bşrmmarka model tavsiyesi olan var mı ?
dunyatuhaf
(29.08.19)
Tepsi gibi kocaman cerceveli telefonlari alip Apple'a para kazandirmayin artik. X serisi desen hadi neyse ama 7-8 vb cidden eski yuzlu telefonlar. Oppo, Xiaomi, Huawei, Samsung vb artik Apple'dan daha etkileyici modeller cikartiyorlar.

Ha konu bilgisayar olsa Apple'in ustune yok. Ama telefon konusunda rekabet cok cetin.


msb
(29.08.19)
Çerçeve, tepsi falan kişisel yaklaşımlar ama 8 ve 7 taş gibi telefondur. 8 plus kullanıyorum, 7’den geçmiştim. İyi ki almışım. Bir kez bile donma, yavaşlama, reset yaşamadım. Sıfır sorun. Samsung kullanan arkadaşım hiç fotoğraf çekmediği halde gün içinde powerbank ile biten şarjını doldururken ben 50-60 fotoğraf çekmiş olan 8 plus ile %60 şarj sahibi oluyorum. Bunu yazmamın nedeni de diğer markaları hiç boşuna düşünme. Android kullananlar şarj tasarrufu için konum falan kapatıyor 2019 yılında. Komik gerçekten.


catch the arrow
(29.08.19)
7'nin en büyük sıkıntısı 64 gb modeli olmaması. ya 32 ya 128 alabiliyorsun. 32 alsan yetmiyor, 128 alsan da o paraya değmez, üzerine çok az fark koyup 64 gb iphone 8 alabiliyorsun.


sir gawain
(29.08.19)
8 ile 7 arasında pek fazla bir performans farkı yok. iphone 7 halen çok iyi performans veriyor. hafızayla çok işin yoksa 7 çok iyi iş görür.


tururo
(29.08.19)
iphone 7 de kullandım 8 de. bence inanılmaz bi fark var özellikle pubgde farkettim ve 1 hafta önce iphone 8 aldım

ayrıca sir gawain +1

ve alıcaksan da ikinci el almanı tavsiye ederim sıfır gibi telefonu 3100 tlye aldım sıfırı 5800tl


iPhone 8'deki işlemci daha iyi. Düşük güç modunda çalışan iP8 işlemcisi normal güç modunda çalışan iP7 işlemcisi kadar güç verebiliyor, hatta daha bile güçlü.


denizgonen
(30.08.19)
(2)

iPhone 8 arka kapak

Çok çabuk kırılır mı ?Narin bir cihaz mı ?
Çok çabuk kırılır mı ?
Narin bir cihaz mı ?
dunyatuhaf
(06.08.19)
çok değil. çiziliyor ara ara ama kırılmadı henüz.


Çok narin bir cihaz maalesef, arka kapağı cam çünkü. Kırılınca da yaptırması ekrandan daha masraflı oluyor. Çift tarafı cam cihazlar çok sıkıntılı.


roket adam
(06.08.19)
(1)

Cnc pantograf hakkında bilgisi olan

İyi günler , Bilgili arkadaşa , temel birkaç şey soracağım .
İyi günler ,
Bilgili arkadaşa , temel birkaç şey soracağım .
dunyatuhaf
(31.07.19)
BT50 Dik işlem tezgahta sandvik marka pantograf kalemi kullanıyoruz. Programlamaya çok hakim değilim sadece satınalma kısmına destek oluyorum. Yardımcı olacağım konu varsa danışabilirsin


(3)

Sağ ayak tabanımın iiçe Bakan kısmında yırtılma hissi

Yürürken yaşadım , bir kaç kez de tekrar etti . Sanki yırtılıyor gibi oldu . Neden kaynaklanır ?
Yürürken yaşadım , bir kaç kez de tekrar etti . Sanki yırtılıyor gibi oldu . Neden kaynaklanır ?
dunyatuhaf
(20.07.19)
Nadiren bana da oluyor, kramp gibi bir şey sanırım.


plantar fasciit e benziyor. düz taban ayakkabı giyiyorsanız değiştirin.


Dr plantar fasciit teşhisi koydu . Hani yaşayan olursa diye yazdım .


dunyatuhaf
(25.09.19)
(1)

Bu duvar tabağı süreci nedir? Çizim, kalıp , pirinç

İyi günler ,Linkini verdiğim fotograftakine benzer bir ürünü yaptırmak İçin hangi süreçleri takip etmem gerekiyor .https://i.hizliresim.com/7BP3Lm.pngKalıbını çıkarmak İçin elimizde ürün yok . Çalakalem bir tasarımımız var . Pirinç malzeme veya gümüş kaplama yapmak istiyorum .(Detaylı bilgi verebil
İyi günler ,
Linkini verdiğim fotograftakine benzer bir ürünü yaptırmak İçin hangi süreçleri takip etmem gerekiyor .

i.hizliresim.com

Kalıbını çıkarmak İçin elimizde ürün yok . Çalakalem bir tasarımımız var . Pirinç malzeme veya gümüş kaplama yapmak istiyorum .

(Detaylı bilgi verebilecek arkadaşa bir kitap vb. hediye edebilirim )
dunyatuhaf
(02.07.19)
Acaba bir gören olur mu ?


dunyatuhaf
(29.07.19)
(1)

Boş plak bulabilme ihtimalim var mı ?

Aliexpress te falan baktım ama doğru arama kelimesi nedir ?
Aliexpress te falan baktım ama doğru arama kelimesi nedir ?
dunyatuhaf
(01.07.19)
black vinyl record
www.alibaba.com


Fodera
(01.07.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.