Giriş
(1)

Ankara'da iyi kulak doktoru

Babamın ağır işiten kulağını göstermek istiyoruz, emekli sandığı ile anlaşması olan iyi bir kulak burun boğaz doktoru tavsiyesi olan var mıdır? Teşekkürler.
Babamın ağır işiten kulağını göstermek istiyoruz, emekli sandığı ile anlaşması olan iyi bir kulak burun boğaz doktoru tavsiyesi olan var mıdır? Teşekkürler.
deepest
(13.10.20)
çankaya hastanesindeki Sait Hoca oldukça iyi bir dr.dur tavsiye ederim. muayene ücreti uygundur diye tahmin ediyorum...


omonia
(13.10.20)
(1)

Ankara gelin çıkarma

Merhaba, yakın bir arkadaşım evleniyor, Ankara'da gölbaşı semtinde davul zurnalı gelin çıkarma yaptıracağız. Bunun için tavsiyeye ihtiyacımız var, nereden ayarlayabiliriz davul zurnacıyı? Teşekkürler.
Merhaba, yakın bir arkadaşım evleniyor, Ankara'da gölbaşı semtinde davul zurnalı gelin çıkarma yaptıracağız. Bunun için tavsiyeye ihtiyacımız var, nereden ayarlayabiliriz davul zurnacıyı?

Teşekkürler.
deepest
(23.09.20)
Ben kalenin çevresinde hazırda bekleyen 3 davul-zurna ekibi gördüm bir günde.


aks-i endaz
(23.09.20)
(5)

Free shoptan alınan ürünü uçakta yanımıza alabiliyor muyuz?

Dış hatlardan iç hatlara geçiş yapıcam, free shoptan 2 tane içki alsam bu covid sürecinde uçak kabininde taşımama izin veriliyor mu?Pegasusta şöyle yazıyor, kafam karıştı açıkçası."Uçak içine kadın el çantası, laptop, evrak çantası ve bebek malzeme çantası dışında bir şey almanıza izin verilmeyecekt
Dış hatlardan iç hatlara geçiş yapıcam, free shoptan 2 tane içki alsam bu covid sürecinde uçak kabininde taşımama izin veriliyor mu?

Pegasusta şöyle yazıyor, kafam karıştı açıkçası.
"Uçak içine kadın el çantası, laptop, evrak çantası ve bebek malzeme çantası dışında bir şey almanıza izin verilmeyecektir."

Teşekkürler
deepest
(25.08.20)
yurt dışına uçuşta aldım.


sanat guresi
(25.08.20)
alındığını gördüm son uçuşlarımda. ama tamamen kapıdakinin insiyatifinde bazı şeyler. kabin tipi bavulun da alındığını gördüm yasak olmasına rağmen. pegasus'tu hem de.
ama aynı adam sırt çantasını almadı.
saçma sapan işler.


ozdek
(25.08.20)
alınır. free shop'un mantığı o zaten. transfer yapılan uçuşlarda falan bagajınızı alamazsınız ki.

onlar özel paketliyorlardı galiba, ya da özel bi kağıt mı ne veriyorlardı.


bohr atom modeli
(25.08.20)
Paket yaptırın içine fişi koyarak şeffaf poşetle kapatacaklar sonraki uçuşa devam böyle. Sıkıntı yok.


monkey
(25.08.20)
Normalde devam eden yurt içi uçuşum var demeniz gerekiyor satin alırken. O zaman mühürlü poşete koyuyorlar ve sorun olmuyor. İzin veriyorlar. Pandemi döneminde bunu sorun yapıp yapmadıklarını ise bence kasadaki görevlilerde bilgi verebilir.


nhtzmc
(25.08.20)
(3)

KKTC'den ev satın almak

Sizce mantıklımı? kira getirisi yüksek mi? ayrıca ev satın aldıktan sonra vergi vs. durumları nedir bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı? teşekkürler.
Sizce mantıklımı? kira getirisi yüksek mi? ayrıca ev satın aldıktan sonra vergi vs. durumları nedir bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı? teşekkürler.
deepest
(28.01.20)
Bunu ben de merak ediyorum, özellikle 2018 kur artışı sonrası evlerin gbp üzerinden değerleri düştü mü?


liberal
(28.01.20)
Orada 3 çeşit tapu var, öncelikle bunu araştırmanı öneririm. Ev fiyatları, kira gelirleri vs için orada yaşayan birisi bilgi verirse daha iyi olur.


kimlanbu
(28.01.20)
@Kimlanbu güzel bir noktaya değişmiş. Şimdi KKTC'de yaşayan biri olarak birkaç kelam edeyim. Tapu(koçan) olayları bayağı bir karışık. 74'de biz adaya girince rumlar malını mülkünü bırakıp güneye türkler'de malını bırakıp ( Ne kaldıysa tabii) kuzeye geçti. Bu durum da eşdeğer koçan meselesini ortaya çıkardı. Misal siz lefkoşa küçükkaymaklı'dan bir ev alacaksınız. Ama o arsa eskiden ruma aitmiş. Sizin alacağınız arsaya denk gelen rum tarafında o şahsa ait ne var bu bilinmiyor. Belki bataklık var belki hiçbir şey yok. Bu durumda eşdeğer koçanın fiyatını ve satılmasını güçleştiriyor. Diğer koçan türüyse, türk koçanı. Yani o arsa her zaman türk malıydı. Doğal olarak fiyatı pahalı satışı kolay. Gelelim kira konusuna. Ortalama eşyalı bir ev yıllık 20 - 25 bine öğrencilere nakit para şeklinde gider. Evin konumuna, eşya sayısına, lüksüne göre bu durum değişir. Son zamanlardaki ekonomik kriz durumu, adaya öğrenci gelişini yüksek oranda düşürdü. Bunu da göz önüne almakta fayda var. Ayrıca belli bir meblağ üzerinde ev aldığınız da oturma izni (süresiz diye biliyorum) hakkı kazanıyorsunuz. Ve en önemli mevzu sterlin sterlin sterlin... Kiracı olmasa bile o ev sterlinle satılır, sterlinle kiralanır, asla fiyatı düşmez. Facebook üzerinden MEZUNUM SATIYORUM gruplarına bakarak ev fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Vergi durumu konusuna yardımcı olamayacağım.


Başkalaşım
(28.01.20)
(1)

Girne meyhane tavsiyesi

Rahat rahat tek başıma gidip rakımı içebileceğim fiyatları uygun olan bir meyhane var mıdır? Tavsiyelere açığım. Teşekkürler.
Rahat rahat tek başıma gidip rakımı içebileceğim fiyatları uygun olan bir meyhane var mıdır? Tavsiyelere açığım. Teşekkürler.
deepest
(25.01.20)
Sandal restaurant iyidir.Ayrıca ahtapot ızgarasını tavsiye ederim.


cryzy
(25.01.20)
(2)

Ptt de çalışan arkadaşımın tayini hk

Arkadaşım ptt de 399 a tabi memur olarak çalışıyor, ailesi ankara'da ve buraya gelmek istiyor. Geçtiğimiz tayin döneminde malesef olmadı, bu sene tekrar şansını deneyecek fakat artık çalıştığı yerde o kadar mutsuz ki istifa etmeyi bile düşünüyor. Çok ciddi yıpranmış durumda ve psikolojisi çok kötü d
Arkadaşım ptt de 399 a tabi memur olarak çalışıyor, ailesi ankara'da ve buraya gelmek istiyor. Geçtiğimiz tayin döneminde malesef olmadı, bu sene tekrar şansını deneyecek fakat artık çalıştığı yerde o kadar mutsuz ki istifa etmeyi bile düşünüyor. Çok ciddi yıpranmış durumda ve psikolojisi çok kötü durumda. Ankara'ya nasıl gelmesini sağlayabiliriz fikri olan var mıdır? Teşekkürler
deepest
(24.01.20)
Bunun tasası sanamı düştü?


deepest
(24.01.20)
Adam ne yapsın siz özel sektörde sürünüyorsunuz diye?

Arkadaşın mecburen kontenjan açılmasını bekleyecek.


(4)

işsizlik maaşı hk.

var olan işyerinden çıkıp hiç ara vermeden bir sonraki gün yeni işe başlasam işsizlik hakkım kaybolur mu? yeni başladığım işyerinden örneğin 2 ay veya 3 ay sonra işten ayrılsam yine işsizlik maaşı alabiliyor muyum?teşekkürler.
var olan işyerinden çıkıp hiç ara vermeden bir sonraki gün yeni işe başlasam işsizlik hakkım kaybolur mu? yeni başladığım işyerinden örneğin 2 ay veya 3 ay sonra işten ayrılsam yine işsizlik maaşı alabiliyor muyum?

teşekkürler.
deepest
(04.11.19)
ben kaybolmuyor diye biliyorum.

Hizmet akdinin feshinden önceki son üç yıl içinde en az 600 gün süre ile işsizlik sigortası primi ödemiş olmak,

şart şu şekilde.


www.iskur.gov.tr


ayin yazari
(04.11.19)
diyelim iştem çıkarıldınız, işsizliğe başvurdunuz, bu hakkı kazandınız. bir işe başladığınızda işsizlik maaşınız donuyor. bu girdiğiniz işten sizi çıkardıklarında, kalan işsizlik maaşlarınızı alabiliyorsunuz. başıma geldi.


Onceki istem cikisinda basvurmayip yeni ise basladiysan artik o is icin issizlik hakki olmaz. Ordan çıkıp basvurup 1 gun sonra baslarsan yeni ise kalan haklarin korunur. Prim gun sayin vs kaybolmaz ama.


hindistan cevizi
(04.11.19)
Aslında kural basit, son 3 yıl içinde en az 600 gün prim ödenmiş olmalı. Son işyerinde 4 ay çalışmış olmalı.

Hakkın kaybolmaz ama son iş yerinde 4 ay çalışmış olman lazım.


John Bloor
(05.11.19)
(3)

Sanatçı ünvanı nasıl alınır?

Sanatçı ünvanı almak için gerekli olan şartlar nelerdir? hangi kurum hangi kriterlere bakarak bu ünvanı veriyor? bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim. teşekkürler.
Sanatçı ünvanı almak için gerekli olan şartlar nelerdir? hangi kurum hangi kriterlere bakarak bu ünvanı veriyor?
bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim. teşekkürler.
deepest
(20.10.19)
Turkiye sanatci otoriteleri federasyonu diye biliyorum ben ama yaniliyorsam duzeltsinler.


dunal
(20.10.19)
Sanatçı ünvanını veren benim bildiğim kadarıyla resmi bir kurum yok. Bu ünvanı insana halk veriyor veya devletin sanat kurumlarından birinde sanat icrası görevinde çalışırsanız ünvanınız sanatçı oluyor. Sanatçı ünvanı veren bir kurum ve/veya kuruluş yok benim bildiğim.


muhayyer divan
(20.10.19)
elbette boyle bir sey yok. siz kendinize rahatlikla sanatci diyebilirsiniz.


ebabil curnatasi
(21.10.19)
(3)

Nfc dışı alternatif var mı?

Diyelim ki kartım fiziksel olarak yanımda yok, markete gidince cep telefonundan üretilecek bir qr kod veya dijital şifre ile alışveriş yapma imkanı var mı? iphone kullanıyorum. bkm ekspres ile migroslarda dijital kod veya qr kodla ödeme yapılıyordu fakat 15 ekimden itibaren sonlanıyormuş. teşekkürle
Diyelim ki kartım fiziksel olarak yanımda yok, markete gidince cep telefonundan üretilecek bir qr kod veya dijital şifre ile alışveriş yapma imkanı var mı? iphone kullanıyorum. bkm ekspres ile migroslarda dijital kod veya qr kodla ödeme yapılıyordu fakat 15 ekimden itibaren sonlanıyormuş.

teşekkürler.
deepest
(10.10.19)
cep telefonunu pos'a tutup odeme yapilabiliyor ama iphone'larin hepsinde yok sanirim bu ozellik.


brkylmz
(10.10.19)
apple pay türkiyede olmadığı için, sadece android nfcli cihazlarda posa göster okut yapılabiliyor.

Bunun dışında devlet qr kod işlemlerini yasakadığı için ödemeler sonlanıyor.


lcha
(10.10.19)
a101 de fastpay geciyor karekod okutarak


eipcack
(10.10.19)
(3)

yht-içki taşımak

yarın yht kullanacağım, freeshoptan 2 şişe içki hediye almıştım arkadaşlarıma. yht de yanımda bu içkileri taşıyabilir miyim? herhangi bir kısıtlama var mı?teşekkürler
yarın yht kullanacağım, freeshoptan 2 şişe içki hediye almıştım arkadaşlarıma. yht de yanımda bu içkileri taşıyabilir miyim? herhangi bir kısıtlama var mı?

teşekkürler
deepest
(21.09.19)
Hiçbir kısıtlama yok.


giovanne
(21.09.19)
Türkiye'nin üzerine çöken karabulut bizi ne hale getirdi ne kısıtlaması olabilir ki


ZetaStar1903
(21.09.19)
hala dokunmadiklari nadir seylerden o da. "henuz" yasak degil tasimak hatta kendi yatakli kompartmaninda icebiliyorsun da. ha ama yemekli vagonlarda artik alkol yok gunah mazallah -_-


in vino veritas
(21.09.19)
(7)

Kıbrıs'a kimlikle giderken yurtdışı çıkış harcı ödüyor muyuz?

Yoksa kimlikle çıktığımız için ödemiyor muyuz?teşekkürler.
Yoksa kimlikle çıktığımız için ödemiyor muyuz?
teşekkürler.
deepest
(11.09.19)
hayır hocam ödenmiyor. kesin bilgi.


datnet
(11.09.19)
kafam karıştı, ödeniyor mu ödenmiyor mu? kimlikle çıkış yapılacak.


deepest
(11.09.19)
@cedex cevabını silmiş zaten.

1 ay önce gittim kimlikle, kesinlikle ödenmiyor.


datnet
(11.09.19)
ödenmiyor, yetkililerin aklına karpuz kabuğu düşürmeyelim :d


sonütücü
(11.09.19)
Ukraynaya kimlikle girerken ödeniyor ama? Benim aklım ona takıldı.


deepest
(11.09.19)
kibris tr topragi sayildigi icin odenmez. ukrayna'yi henuz fethetmedik dolayisiyla hala gavur topragi ama yakindir, yigitlerimizin beline kuvvet :P


cooperr
(11.09.19)
Kıbrıs'ta okuyorum ve hayır kimlikle girişte bir ödeme yapmazsınız eğer pasaportla girerseniz hem ödeme yaparsınız hem de bir daha Yunanistan'a giremezsiniz. Kesin bilgi.

+Kıbrıs Türk toprağı falan sayılmaz, Türkler ordaki bürokraside inanın bana ikinci sınıf vatandaştır. Araba kiralarken dahi Türk olduğunuzu anlayıp sıkıntı çıkartabilecek tipte insanlar var..


themmis
(11.09.19)
(2)

Taksitli cep telefonu

Akıllı telefon alıcam fakat yasal mevzuat gereği kredi kartına taksit yapmıyorlar. taksitli nasıl alabilirim? en mantıklı yol nedir? teşekkürler..
Akıllı telefon alıcam fakat yasal mevzuat gereği kredi kartına taksit yapmıyorlar. taksitli nasıl alabilirim? en mantıklı yol nedir? teşekkürler..
deepest
(10.09.19)
Enparadan telefonu al, ücretsiz taksit olarak taksitlendir.


dolan dolmuş
(10.09.19)
teknomarketler bankalarla anlaşıp ihtiyaç kredisi ayarlıyor. mağaza bankadan parayı peşin alıyor, sen taksit taksit bankaya ödüyorsun. faiz alanı da var faizsiz olanı da var. teknosa, mediamarkt, vatan gibi mağazaların sitelerinden inceleyebilirsin.


hadsafhada
(10.09.19)
(1)

Kıbrısa eski kimlikle girebiliyor muyuz?

Yoksa yeni kimliklemi girmek zorundayız?Teşekkürler
Yoksa yeni kimliklemi girmek zorundayız?
Teşekkürler
deepest
(01.09.19)
Eskisi çalışıyor


glide
(01.09.19)
(2)

Araç satışı

Aracımın muayene geçerlilik tarihi 30 ağustos 2019. Ben yarın yani 29 ağustosta aracımın satışını yapabilir miyim? Teşekkürler
Aracımın muayene geçerlilik tarihi 30 ağustos 2019. Ben yarın yani 29 ağustosta aracımın satışını yapabilir miyim?
Teşekkürler
deepest
(28.08.19)
Yaparsın. Ama ben olsam muayene yaptırıp satarım, alıcı için daha çekici olur. Alacak olursam da muayenesi ertesi gün biten aracı almak istemem.


the coon
(28.08.19)
Satarsın. Ben öyle farkında olmadan 3 ay muaynesi geçmiş araçla notere gittim. Satış olmaz muaynesi yok dedi. Nası lan diyom. Bi baktim meğer geçmiş harbiden ^^ iyi bağlatmadik aracı. Aracı alcak arkadaşta sevindi çunkü anlaşmışız artık. Gittik yaptırdık kuzu kuzu xD


0zzy
(29.08.19)
(1)

instagram story

Merhaba,arkadaşım story paylaşmış, bende story üzerinden mesaj atmak istedim fakat öyle bir mesaj atma kısmı çıkmadı. ikimizde birbirimizi takip ediyoruz onu özellikle kontrol ettim.neden mesaj atamıyorum? hikayesine mesaj atılmasın gibi bir seçenek var mı?teşekkürler
Merhaba,
arkadaşım story paylaşmış, bende story üzerinden mesaj atmak istedim fakat öyle bir mesaj atma kısmı çıkmadı. ikimizde birbirimizi takip ediyoruz onu özellikle kontrol ettim.

neden mesaj atamıyorum? hikayesine mesaj atılmasın gibi bir seçenek var mı?

teşekkürler
deepest
(24.08.19)
Evet, öyle bir ayar var. Hikaye atma kısmında sol üst köşedeki ayarlar kısmında hikayeye yanıt vermekle ilgili bir ayar var. Dilersen tamamen kapatabiliyorsun.


ma vie noire
(24.08.19)
(8)

Ankara magneti

Yurtdışından bir arkadaşım geldi fakat Ankara’da Ankara magneti bulamadığını söyledi. Ben de ankara magneti satılan bir yerden alıp ona hediye etmek istiyorum. Nereden bulabilirm? Teşekkürler
Yurtdışından bir arkadaşım geldi fakat Ankara’da Ankara magneti bulamadığını söyledi. Ben de ankara magneti satılan bir yerden alıp ona hediye etmek istiyorum. Nereden bulabilirm?

Teşekkürler
deepest
(15.08.19)
Netten almayı ben de biliyorum. Fakat koca Ankara’da Ankara magneti satan bir yer yok mu? Yani yoksa cidden çok zoruma gider


deepest
(15.08.19)
ankara kalesindeki turistik hediyelik eşya dükkanlarında var.


theseachange
(15.08.19)
İckale artı bir


cedex
(15.08.19)
Kale +1


kablelvuku
(15.08.19)
hamamönünde var.


helenart
(15.08.19)
Office 1 Superstore Armada'da var Ankara mıknatısları.


heritage
(15.08.19)
Ankamall'de giriş katta vardı bir hediyelik eşya dükkanı. Güzel kaliteli şeyler var ama ucuz değil, 20-30 tl falandır magnet.


influx
(15.08.19)
(3)

Nezaket kuralları

Merhaba,zaman zaman başıma geliyor, örneğin arkadaşla bir mekana gidiyoruz ben nezaket gereği buyur geç istediğin yere diyorum ilk tercihi ona bırakıyorum. bu gibi durumlarda ilk tercihi arkadaşa mı bırakmak lazım yoksa benim canım nereye isterse oraya mı oturmalıyım? bu ve buna benzer nezaket kural
Merhaba,
zaman zaman başıma geliyor, örneğin arkadaşla bir mekana gidiyoruz ben nezaket gereği buyur geç istediğin yere diyorum ilk tercihi ona bırakıyorum. bu gibi durumlarda ilk tercihi arkadaşa mı bırakmak lazım yoksa benim canım nereye isterse oraya mı oturmalıyım?
bu ve buna benzer nezaket kuralları konusunda nasıl davranıyorsunuz?
teşekkürler.
deepest
(13.08.19)
arkadasima/arkadaslarima donup nereye oturalim? diyorum,
bir yer gosterip buraya oturalim mi nasil burasi? diyorum,
nereye oturmak istersin? diyorum, eger gosterdigi yer sacma sapan bir yerse veya begenmezsem surasi daha iyi degil mi sanki vs. diyorum.
ortak bir sekilde karar veriyoruz. zaten genellikle kimse tuvalet yanina oturmak istemez, hava guzelse disari oturmak ister vs. 30 saniye fln suruyor sanirim karar vermek.
yani tek bir cozumu yok hocam, kafana gore takil bence.


kassiopeia
(13.08.19)
kisiye gore davraniyorum. bu kibarligi hakedecek kalitede biriyse ona birakiyorum. egoist, kezban, piremses olup trip atacak biriyse kendim seciyorum..siktirsin tribini nazi gecenlere yapsin.


mayeskuel
(13.08.19)
Bu konuda ortak bir noktada buluşulmalı. Bir arkadaşla oturmaya gidiyoruz arkadaş bütün mekanı gören köşeye geçip beni duvar manzarası ile baş başa bırakmaya başladı. O günden sonra arayı açmaya başladım. Bildiğin insanı amaçlarına garnitür edip kullanması insanın zoruna gider.


creedwar
(13.08.19)
(7)

Fritöz kullanıyor musunuz?

Kullanıyorsanız patates kızartması dışında neler yapıyor sunuz? teşekkürler.
Kullanıyorsanız patates kızartması dışında neler yapıyor sunuz? teşekkürler.
deepest
(26.07.19)
soruya cevap değil biliyorum ama fritöz çok gereksiz bir alet ya. annem çok istedi diye aldık şimdi duruyor kenarda öyle.

güzel, fanlı bir fırında yaparsın daha iyilerini.


piremses
(26.07.19)
Sosis, kabak ve patlican


all girls dream
(26.07.19)
tam olarak fritöz sayılmaz ama actifry kullanıyoruz biz. sağlıklı pişirmek için iyi bir seçenek. patates dışında kabak, patlıcan, biber ne varsa pişiriyoruz. hatta kışın kestane bile pişirdiğimiz oluyor.


@muslugubozukhayrat +1
Actifry daha iyi ve yemekleri de gayet lezzetli oluyor. Ablam kullanıyor ordan biliyorum.


megalomaniac
(26.07.19)
almak için soruyorsan alma. adı üzerinde derin yağda kızartıyor. yani çok fazla yağ istiyor. o yağı fritöz içinde bırakırsan kabı temizlemek zor oluyor. her seferinde yağı boşaltmak istesen bir süre sonra üşenirsin. sonra o yağı atmak ayrı bir mesele.
sağlık konusuna hiç girmedim. yağda kızarmış patatesin tadını fırında yapılmışından almana imkan yok ama uğraşmak yoruyor insanı.


sutlu nescafe
(26.07.19)
Hayir, evime sokmam oyle bir sey. Patates kizartmasina, hele Hollanda fritjesi ise, karsi koyamiyorum. Evde fritozum olsa herhalde 40 olmadan kalp-damar cerrahlarinda gezerim.

Grill tava, yazin her hafta en az bir kez barbeku ve firin. Bunlari kullaniyorum daha cok sebze yemek icin.


buf-e kür
(26.07.19)
Duygusuzromantik +1 yağda hiçbir şey kızartmam.


(6)

Cloud uygulaması

Merhaba,ios kullanıcısıyım, istiyorum ki cloud bir uygulama olsun telefonumdaki resimleri güzelce clouda atayım, istediğim yerden istediğim yerden kalitesi bozulmadan indirebilip erişebileyim. google drive harici ne kullanabilirim? teşekkürler
Merhaba,
ios kullanıcısıyım, istiyorum ki cloud bir uygulama olsun telefonumdaki resimleri güzelce clouda atayım, istediğim yerden istediğim yerden kalitesi bozulmadan indirebilip erişebileyim. google drive harici ne kullanabilirim? teşekkürler
deepest
(19.07.19)
(bkz: google photos)


jugador
(19.07.19)
yandex.disk kullanıyorum. çok memnunum.

eski kullanıcısı olduğum için öyle böyle 77gb'a çıktı benim hesap. eli bol yani, durduk yere bedava depolama alanı veriyor. hızlı, sorunsuz. ücretleri de çok makul.

bilgilerimi, resimlerimi leş abd şirketlerine emanet edeceğime yandex'e emanet etmeyi tercih ederim ayrıca.


avianthem
(19.07.19)
google photos +1. orjinal saklarsan 15GB, kalite kaybi olmadan sikistirmasina musaade edersen sinirsiz. otomatik album olusturma. gelismis arama secenekleri vs. sadece resim amacli ise photos'tan iyisini bulamazsin.


crucio
(19.07.19)
yandex disk +1

wifi'a bağlıyken şarja takıp açıyorum. sabaha kadar yüklüyor video foto ne varsa. sabah da telde ne varsa siliyorum.


9kuyruklukedi
(19.07.19)
ben google photos'tan son derece memnunum.
sıkıştırarak saklıyor ama fotoğraf kalitesi gözle görüşür şekilde düşmüyor.


teritori
(19.07.19)
Kimse neden onermemis anlamadim ama en zahmetsizi icloud.


lynda.com
(19.07.19)
(6)

Mutfaktaki lavobonun gideri tıkandı

Hiç anlamam bu işlerden, bulaşık yıkarken bir anda tıkandı. Gideri açmak için ne yapmak lazım? Çok teşekkürler
Hiç anlamam bu işlerden, bulaşık yıkarken bir anda tıkandı. Gideri açmak için ne yapmak lazım?
Çok teşekkürler
deepest
(23.06.19)
lavabo aç + kaynar su.

esas çözüm için boruları söküp yıkamak temizlemek. eldiven takın, korkunç bir kokuya hazır olun.


celeron 300a
(23.06.19)
Kostik denilen beyaz bir toz var, nalburdan filan bulursun. Onu döküp üstüne sıcak su dökersen hiç bir şey kalmaz. Çok pahalı da birşey değil.


etna
(23.06.19)
Temizlik sonrası bitkisel atık yağ dökmeyin


bokmuhendisi
(23.06.19)
Lavabo açıcı döküp sicak su eklerken uzak dur.soluma ve yüzüne gelmesin. Bazı durumlarda yanlış hatırlamıyorsam yanıcı etkisi oluyor.


brnbrs
(23.06.19)
Lavabo altındaki boru körüklü isr çok hırpalamadan körüğü aç kapa. Vakum görevi görür. Ama çok asılırsan kopar gider kararında asıl.


Boru açılıp kapanabilen bir türdense gevşeterek açıp içindeki katı maddeleri temizle. Daha kalıcı olarak çözülür sorun bu şekilde. Lavabo aç vs. çok işe yaramaz eğer boruyu tıkayan katı cisimler varsa.


evandro roncatto
(23.06.19)
(1)

Hangi filmdi?

Gerçek hayattan uyarlanmış bir filmdi, filmde baba şömineyi açık bırakıyor arkadaşlarıyla takıldıktan sonra bira almaya gidiyor ve dönüşte evin yandığını, yangında 3 çocuğunun öldüğünü görüyor. ardından eşi terkediyor. filmin adı neydi hatırlayamadım?
Gerçek hayattan uyarlanmış bir filmdi, filmde baba şömineyi açık bırakıyor arkadaşlarıyla takıldıktan sonra bira almaya gidiyor ve dönüşte evin yandığını, yangında 3 çocuğunun öldüğünü görüyor. ardından eşi terkediyor. filmin adı neydi hatırlayamadım?
deepest
(18.06.19)
Manchester by the Sea?


(3)

Havaş Ankara

Havaşın Ankara’da yolcu indirme durakları neresi? Ümitköy’e gitmek için istanbul yolu metro istasyonu durağında inip ümitköy metrosuna giden ring otobüslerine mi binmem gerekir?Teşekkürler
Havaşın Ankara’da yolcu indirme durakları neresi? Ümitköy’e gitmek için istanbul yolu metro istasyonu durağında inip ümitköy metrosuna giden ring otobüslerine mi binmem gerekir?

Teşekkürler
deepest
(26.05.19)
kızılayda inip ümitköy metrosuna binebilirsin.


havas kizilaya gitmiyor. kizilaya giden belkoair.

havas ile ist.yolu metro'da inip (metroya icin ust gecitten gecip 500 metre yurumeniz lazim) metro ile umutkoy'e kadar aktarmasiz gidebilirsiniz ama uzun surer. umitkoy veya cayyolu ring otobusleri havasin indirdigi yerden gecmez.

Belkoair veya havas ile astide inip dolmusla gecebilirsiniz veya belkoair ile kizilayda inip metroya binebilirsiniz.


1917
(26.05.19)
Asti'de inip ucretsiz sehirici servislerden Cayyolu / Umitkoy servisinden yararlanabilirsiniz.


Henry McClean
(26.05.19)
(3)

Kotor’dan Üsküp’e nasıl geçebiliriim?

Kotor’dan Üsküp’e en kolay ve en uygun nasıl gidebilirim? Bilgiisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. Teşekkürler
Kotor’dan Üsküp’e en kolay ve en uygun nasıl gidebilirim? Bilgiisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. Teşekkürler
deepest
(22.05.19)
www.rome2rio.com

Şu siteden baktığıma göre 160-230 TL arasında otobüs bileti alabiliyormuşsunuz.


nundu
(22.05.19)
tekrar yazmaya usendim, eski cevaplarimdan kopyaladim: budva'dan belgrad'a otobüs yolculuğu yaptık. hayatımda hiç içimden çığlık atarak geçirdiğim bu kadar uzun süren (12 saat) bir durum olmamıştı. bir ortalama otobüs yolculuğunda olması gereken ne varsa onda yoktu. koltuk rahatsızlığı, otobüs içi ışıkların bozuk olması sebebiyle sürekli yanması, koltuk üstündeki hoparlörün kapanmaması ve tüm gece ara ara müzik çalması, boş yolda 12 saat boyunca 60 km/s'i geçmememiz. otobüs olayını iyi araştırın.

otobus rezilligi balkanlar genelinde var diye biliyorum. ucuz olmasi daha onemli degilse otobusu es gecin. firma da bozur'du bu arada :)


pide
(22.05.19)
Giden bir tane firma var üsküpe. sitesinden bakabilirsin.
bozur.net


gibicibicis
(22.05.19)
(2)

Tek girişli schengen vizesi

Merhaba, arkadaşımla beraber ispanya’ya gitmek gibi bir düşüncemiz var, ancak arkadaşımın alacağı ilk schengen vizesi olacak. Dolayısıyla tek girişli schengen alması daha muhtemel. Peki tek girişli schengen vizesi alırsa ispanya’ya gittikten sonra o vizeyle portekiz’e geçebilir miyiz? Yani düşüncemi
Merhaba, arkadaşımla beraber ispanya’ya gitmek gibi bir düşüncemiz var, ancak arkadaşımın alacağı ilk schengen vizesi olacak. Dolayısıyla tek girişli schengen alması daha muhtemel. Peki tek girişli schengen vizesi alırsa ispanya’ya gittikten sonra o vizeyle portekiz’e geçebilir miyiz? Yani düşüncemiz ispanya’ya gidip ordan portekiz’e geçip portekizden yurda dönmek. Ayrıca ben ankara’dayım arkadaşım istanbul’da. Ben istanbul’a gidip arkadaşımla beraber schengene başvurabilir miyim yoksa herkes kendi bulunduğu şehirdenmi başvuru yapmak zorunda?

Teşekkürler
deepest
(16.04.19)
geçersiniz.şengen içerisinde seyahat serbest.


Tek giriş vizesi, sahibine, bir Schengen ülkesine (Schengen Bölgesi) belirli bir süreyle sadece bir kez girme izni verir. Girdiğiniz Schengen Bölgesinden ayrıldıktan sonra Schengen Bölgesinde konaklamak için izin verilen süre henüz sona ermemiş olsa bile vizenin geçerliliği sona erer.


(5)

Ups kargo

Teknosa’dan buzdolabı aldım, ups kargo ile ücretsiz gönderimi tercih ettim. Ups kargo buzdolabını eve kadar çıkarır mı yoksa apartmanın önüne koyup gider mi?Teşekkürler.
Teknosa’dan buzdolabı aldım, ups kargo ile ücretsiz gönderimi tercih ettim. Ups kargo buzdolabını eve kadar çıkarır mı yoksa apartmanın önüne koyup gider mi?

Teşekkürler.
deepest
(12.04.19)
kargocular evin önüne kadar getiriyor. sitede açıklamalarda yazar muhtemelen.


facebook
(12.04.19)
Teknosa'dan bulaşık makinesi almıştım, evin içine kadar getirdiler.


goodz
(12.04.19)
Buzdolabı servise gider. Servis senin eve getirir kurulum yapar muhtemelen. En azından en son ben buzdolabı alırken öyle olmuştu


jackyr
(12.04.19)
Beyaz Eşyaları servis kurduğu için iki seçenek mevcut. Ya bölgenizdeki servise yönlenecek oradan randevu alarak gelecekler ve kurulum yapacaklar ya da eve gelecek siz servis çağırarak kurulum yaptıracaksınız. Eve kadar getiriyor olmaları lazım eve gelirse. Kurulumu mutlaka servise yaptırın bir çok beyaz eşya garanti kapsamı dışında kalıyor kendiniz yaparsanız.


Deathcomenearme
(12.04.19)
ups kargosu ile 3 paket köpek maması sipariş vermiştik. her biri 15 kilo civarındaydı sanırım. adamlar üçünü de çıkardı.


spackinq
(13.04.19)
(6)

Ptt den Trt ye geçmek

Bir arkadaşım ptt de çalışıyor ve çalıştığı yerde çok mutsuz. trt ye geçmek gibi bir düşüncesi var fakat tanıdığı yardımcı olabileceği (torpil vs.) tanıdığı yok. bu konuda nasıl bir çıkış yolu izleyebilir kendisi? (trt olmasa bile farklı kurumda olabilir yeter ki kurumu değişsin.)teşekkürler.
Bir arkadaşım ptt de çalışıyor ve çalıştığı yerde çok mutsuz. trt ye geçmek gibi bir düşüncesi var fakat tanıdığı yardımcı olabileceği (torpil vs.) tanıdığı yok. bu konuda nasıl bir çıkış yolu izleyebilir kendisi? (trt olmasa bile farklı kurumda olabilir yeter ki kurumu değişsin.)

teşekkürler.
deepest
(09.04.19)
kurumlar arası geçiş hele de şu dönemde torpilsiz mümkün değil. sıfırdan sınava falan girip atanması daha kolay olur öyle söyleyeyim. şehrini ya da şubesini falan değiştirmeye çalışsın sağlık, eş durumu, eğitim, görevde yükselme vb gerekçeler ile. koca kurumun kendisiyle anlaşamıyor değildir herhalde, yer değişikliği de iş görür diye düşündüm.


hadsafhada
(09.04.19)
PTT de çalışanlar artık sözleşmeli işçi gibi bir şey memur değil yani o yüzden başka kuruma geçiş imkansız


Melange
(09.04.19)
arkadaşım kpss ile atandı. sözleşmeli değil, kit personeli. memur yani.


deepest
(09.04.19)
Kamuda uzman olarak söylüyorum, trt'ye geçmek imkansız referanssiz. O referansın da sağlam, ağır bir isim olması lazım.


Memur demek 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi olmak demektir o arkadaşınıza sorun bakalım 657 ye mi tabiymiş?


Melange
(09.04.19)
Ya 399, yada 2013ten sonra işe başladıysa idari hizmet sözleşmelidir. Bu durumda ptt’den trt’ye kadrolu olarak referansla bile geçemez.


(1)

Belgrad’dan Saraybosna’ya ulaşım

Selam arkadaşlarNasıl gidebiliriz? Birde Saraybosna’dan Karadağ’a geçmeyi düşünüyoruz, ulaşım olarak ne tercih etmeliyiz? Teşekkürler
Selam arkadaşlar
Nasıl gidebiliriz? Birde Saraybosna’dan Karadağ’a geçmeyi düşünüyoruz, ulaşım olarak ne tercih etmeliyiz? Teşekkürler
deepest
(18.03.19)
belgrad -> saraybosna: otobüs. diğeri de öyledir büyük ihtimalle.


(1)

Balkan turu rotası

Merhaba,Belgrad gidiş üsküp dönüş bilet aldık. Toplamda 7 gün zamanımız var, buna göre nasıl bir rota belirleyelim? Nereye kaç gün ayıralım? Schengen yok bu arada.Teşekkürler
Merhaba,
Belgrad gidiş üsküp dönüş bilet aldık. Toplamda 7 gün zamanımız var, buna göre nasıl bir rota belirleyelim? Nereye kaç gün ayıralım? Schengen yok bu arada.
Teşekkürler
deepest
(05.03.19)
Keşke ilk durak Saraybosna olsaydı. Daha güzel bir rota çıkardı.
Belgrad 3 gün
otobüsle Sarajevo 2 gün
trenle Üsküp 2 gün.

Bu şekilde yeter bana kalırsa. Ha Belgrad'ın 1 günün kısıp Bosna'ya ağırlık verebilirsin. Mostar'a falan gidersin. Güzel yerler.


keten prens
(05.03.19)
(2)

Eşya deposu

Merhaba,Evimdeki eşyaları koyabileceğim depo arıyorum, eşyalar satılana kadar depoda dursun istiyorum. Ankara’da kiralık depo bilen var mı acaba?Evimi satışa çıkaracağım fakat içindeki eşyalardan dolayı bir türlü satamıyorum, ne yapmalı acaba? Eşyaları satışa koydum fakat çok düşük rakamlar teklif e
Merhaba,
Evimdeki eşyaları koyabileceğim depo arıyorum, eşyalar satılana kadar depoda dursun istiyorum. Ankara’da kiralık depo bilen var mı acaba?
Evimi satışa çıkaracağım fakat içindeki eşyalardan dolayı bir türlü satamıyorum, ne yapmalı acaba? Eşyaları satışa koydum fakat çok düşük rakamlar teklif ediyorlar, bir türlü satamadım. En azından eşyaları bir depoya koyayımda evi satıyım diyorum, eşyaların çaresine daha sonra bakaırm diye düşündüm.
Önerisi olan var mı?
deepest
(30.01.19)
Esyalar yigsak bir yere ne kadar yer kaplar ortalama?


Eşyaları ne verdilerse sat gitsin hocam, taşırken hasar görecek, bekledikçe çürüyecekler nasılsa. Bu arada bir de letgoyu dene.


(2)

Bartu ben dizisi

Selam arkadaşlae, bu diziyi izlemek istiyorum fakat her yerden silmişler. Nasıl izleyebilirim? Teşekkürler.
Selam arkadaşlae, bu diziyi izlemek istiyorum fakat her yerden silmişler. Nasıl izleyebilirim? Teşekkürler.
deepest
(14.01.19)
blutvye üye ol ilk 3 gün mü ne ücretsiz


lcha
(14.01.19)
mega.nz/#F!CYokGYKL!3gJa5ZT20ki76CyyyUo69A


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.