Giriş
(4)

Klavyenin alt taraftaki plastiği yapış yapış

Microsoft 3000 klavye, alt kısımdaki plastik kısım zamanla böyle yapış yapış olmaya ve rahatsız etmeye başladı.Bezle sildim, kuruladım, üstünde toz kaldı.En son pudra döktüm, biraz gitti o yapışkanlık ama kullandıkça yine oluyor. Ne ile nihai çözüme ulaşabilirim? Parça pek değişebilir gibi değil, üs
Microsoft 3000 klavye, alt kısımdaki plastik kısım zamanla böyle yapış yapış olmaya ve rahatsız etmeye başladı.

Bezle sildim, kuruladım, üstünde toz kaldı.

En son pudra döktüm, biraz gitti o yapışkanlık ama kullandıkça yine oluyor.

Ne ile nihai çözüme ulaşabilirim? Parça pek değişebilir gibi değil, üstüne bi şey yapıştırmak da istemedim açıkçası.
chicha_v2
(01.12.20)
alkol ile silmeyi dene bir de. o tabaka tamamen ortadan kalkmadan yapışkanlık gitmez.


himmet dayi
(01.12.20)
aseton kesin sonuç


kadera bach
(01.12.20)
Alkol yok da asetonu deneyebilirim akşama :)

Sonucu yazarım


chicha_v2
(01.12.20)
o lastiklerin (kaucuk gibi) belli bir omru var. o yuzden sakiz kivami gibi oluyor bazen, alkolle silmeyi deneyin ama muhtemelen etkili olmayabilir, omru vefa etmiyor bazi plastiklerin


exlibris
(01.12.20)
(3)

Net maaş alının yerde eksik maaş

Maaşı net x tl olarak konuşmuştuk.İlk ay 400 tl gibi bir kesinti ile yattı, bes olduğunu gördüm bordroda.İkinci ay ise 400 tl bes + 600 tl'ye yakın sağlık sigortası kesintisi yapılmış.Sağlık sigortası daha önce yoktu o yüzden bilmiyorum, bu şekilde mi oluyor? Maaştan mı kesiliyor yani her şey yolund
Maaşı net x tl olarak konuşmuştuk.

İlk ay 400 tl gibi bir kesinti ile yattı, bes olduğunu gördüm bordroda.

İkinci ay ise 400 tl bes + 600 tl'ye yakın sağlık sigortası kesintisi yapılmış.

Sağlık sigortası daha önce yoktu o yüzden bilmiyorum, bu şekilde mi oluyor? Maaştan mı kesiliyor yani her şey yolunda mı?

Ona göre ik'yı darlayacağım.
chicha_v2
(30.11.20)
Besi i iptal edebilirsiniz. Sağlık sigortası için de bir şeye imza atmış olmanız lazım. Hiçbir şeye imza atmadıysanız yakın arkadaşınız varsa önce ona sorun, sonra ik'ya sorun tabi. En azından bu kaç ay sürecek, herkeste böyle mi vs öğrenin. Ayrıca onaysız da böyle bir şey yapılmaz.


ykyt
(30.11.20)
valla hiçbir şey yolunda değil gibi gorunuyor


Eşimi özel sağlık sigortasına kaydettirmiştim onun kesintisiymiş.

Normalde yıl içinde 6 ay falan bölüyorlarmış, ben Ekim'de işe girdiğim için son iki aya bölmüşler böyle olmuş.

Gizem çözüldü dağılalım :)


chicha_v2
(30.11.20)
(1)

Eşya sabitlemek

Kitaplık, vitrin gibi salonda olup kolayca devrilebilecek eşyaları ve yatak odasındaki yolumuzu kapatabilecek dolapları sabitlemek istiyoruz.Matkap vs. var ama duvarı delmeden sağlam yapıştırıcı falan işe yarıyorsa önerileri alabilirim. Duvar deleceksem de sabitleyeceğim eşyaya mümkün olduğunca az z
Kitaplık, vitrin gibi salonda olup kolayca devrilebilecek eşyaları ve yatak odasındaki yolumuzu kapatabilecek dolapları sabitlemek istiyoruz.

Matkap vs. var ama duvarı delmeden sağlam yapıştırıcı falan işe yarıyorsa önerileri alabilirim. Duvar deleceksem de sabitleyeceğim eşyaya mümkün olduğunca az zarar vermek istiyorum.
chicha_v2
(26.11.20)
Dübel vida ve geniş pul. Pul eşyaya zararı önler.


ykyt
(26.11.20)
(4)

Hafta sonu eldeki tl'yi çevirmek?

Mb başkanı hamlesinden sonra pazartesi muhtemelen dolar yine çılgın atacak.Enpara'da hatrı sayılır bir miktar param var bunu dolar olmasa bile bitcoin/tether çevirebilir miyim?
Mb başkanı hamlesinden sonra pazartesi muhtemelen dolar yine çılgın atacak.

Enpara'da hatrı sayılır bir miktar param var bunu dolar olmasa bile bitcoin/tether çevirebilir miyim?
chicha_v2
(07.11.20)
Çok büyük makas olur genelde.


primetime
(07.11.20)
kritik zamanlarda enpara makasını arttırıyor. haftasonu zaten yüksektir. ben olsam haftasonu bozdurmaktansa pazartesiyi beklerdim.


biseysorcaktim
(07.11.20)
BTCturk ve Paribu direkt finansbank'tan almıyor bildiğim kadarıyla, o nedenle haftasonu havale ile buralara yatırım yapamazsınız. Önce Papara'ya aktarıp, oradan bu borsalara aktarıp, mesai açılışından önce USDT alabilirsiniz. Normal fiyatlarda gözüküyor şu anda.


Binance da açmıştı Türkiye için sitesini. Orayı da deneyebilirsiniz BTC veya Tether almak için.


(2)

İdo araç seçimi (Peugeot 2008 içerir)

Bu araç otomobil mi seçilmeli cip mi? Bence otomobil ama gişede başım ağırsın istemiyorum.
Bu araç otomobil mi seçilmeli cip mi? Bence otomobil ama gişede başım ağırsın istemiyorum.
chicha_v2
(20.10.20)
oto bence. otoyu seçerdim.


sutlu nescafe
(20.10.20)
ruhsatta oto yazıyor muhtemelen.
devlet baba oto diyorsa otodur.
Tartışmaya kapalı.


mhm
(20.10.20)
(7)

İstanbul evlilik yıl dönümü için mekan

Birinci yıl dönümümüz haftaya ^^Şöyle güzel bir yerde yemek yiyelim diyorum ama aklıma ilk gelen Lacivert'e baktım yorumlar biraz tereddüte düşürdü. Herkes kalitesinin düştüğünden, kimsenin ilgilenmediğinden, porsiyonların ve yemeklerin vasatlığından bahsetmiş son bir yılda. Başka alternatifler öner
Birinci yıl dönümümüz haftaya ^^

Şöyle güzel bir yerde yemek yiyelim diyorum ama aklıma ilk gelen Lacivert'e baktım yorumlar biraz tereddüte düşürdü. Herkes kalitesinin düştüğünden, kimsenin ilgilenmediğinden, porsiyonların ve yemeklerin vasatlığından bahsetmiş son bir yılda.

Başka alternatifler önerir misiniz? Teşekkürler.
chicha_v2
(23.09.20)
biz evlenme yıldönümümüzü fine dine da kutladık 1-2 hafta önce arcadia blue hotel'in üst katında. hatta o gün kaldık ertesi gün kahvaltı yaptık. çok güzel manzaralı bir oda verdiler bize. restoranın manzarası da muazzam. karşıda sultanahmet, solda ayasofya uzaktan topkapı sarayının adalet kulesi görünüyor, deniz zaten muhteşem görünüyo.. yine gideceğiz. bi fırsat sitesinden almıştık. otel, yemek, kahvaltı dahil 500 falandı galiba. yemekleri de gayet güzeldi. tavsiye ederim.


matilda
(23.09.20)
Lokanta 1741


ırene adler
(23.09.20)
paysage restaurant.


since1907
(23.09.20)
nicole nasıl ? farklı bir deneyim sağlayabilir.


nzessia
(23.09.20)
Firuzende?


lcha
(23.09.20)
@lcha Firuzende'ye daha önce gitmiştik. Güzeldi gerçekten düşünenlere ben de önermiş olayım :)


chicha_v2
(23.09.20)
Nicole'un şefi Aylin Hanım oradan ayrıldı. Şu an durumu ne bilmiyorum. Ben Kuruçeşme'deki Alaf'ı veya Pera'daki Restaurant Mabou'yu öneririm. Neolokal'e de bakılabilir.


loras
(23.09.20)
(3)

Bu yıl tıp bitirip göreve başlayan oldu mu?

Kardeşimin görev yapacağı hastane açıklandı ama göreve başlayacağı zaman açıklanmadı.Adamları erken mezun etmek için stajlarının sürelerini kısalttılar ama bir türlü göreve başlatmadılar.
Kardeşimin görev yapacağı hastane açıklandı ama göreve başlayacağı zaman açıklanmadı.

Adamları erken mezun etmek için stajlarının sürelerini kısalttılar ama bir türlü göreve başlatmadılar.
chicha_v2
(21.09.20)
94. Dhy'nin tebligatı çıkmadı daha. Yani bu sene zamanında mezun olanlar ona katıldı ve kuraya girdiler ama tebligat çıkmadığı için göreve başlamadılar henüz.


nundu
(21.09.20)
Tebligat henuz cikmadi. Muhtemelen bu hafta cikar diye dusunuyorum, birkac hafta sonra olacak tus nedenli ertelendi biraz.


gibicibicis
(21.09.20)
hahahah şimdi bu atamaya katılan arkadaşlarım yazdı tebligat yayınlandı diye. Daha yeni yayınlandı yani, aynı şehirde ikamet edenler için 1, farklı şehirdekiler için 15 gün içinde göreve başlamaları gerekiyor.


nundu
(21.09.20)
(11)

İşe girişte istenen 4A hizmet dökümü

Bunu vermek zorunda mıyız ya?Kurumsal bir şirket (banka), noter tasdikli nüfus cüzdanı sureti bile istediler eyvallah dedim gittim aldım da tüm dökümü vermek istemiyorum. Vermek istemiyorum desem arıza çıkar mı? Giriş için vs. gerekli değil diye biliyorum.
Bunu vermek zorunda mıyız ya?

Kurumsal bir şirket (banka), noter tasdikli nüfus cüzdanı sureti bile istediler eyvallah dedim gittim aldım da tüm dökümü vermek istemiyorum.

Vermek istemiyorum desem arıza çıkar mı? Giriş için vs. gerekli değil diye biliyorum.
chicha_v2
(10.09.20)
is basvurusunda dogru beyanda bulunup bulunmadigini gormek icin istemis olabilirler. vermiyorum dersen, saklayacak birseyin var o zaman diye dusunurler.


buenosdias
(10.09.20)
Ne kaybınız olacak ki? Bankanın bu tarz bilgiler istemesi anormal bir durum değil bence.


gerekli olup olmadığını bilmiyorum. eğer zaruri değil diyorsan; vermek istemiyorum deme. sadece vermek istemediğin kısmını verme. sorarlarsa aa eksik mi dur bakayım falan de. sonra yine verme.


awlmi
(10.09.20)
evet cv de bulunan şuralarda şu kadar süreyle çalıştım kısmı oradan teyidleniyor, doğru bilgi verip vermediğinize bakmak için, kvkk sebebiyle referans sorgusu yapmak çok zora girdi.

vermek istemiyorum diyen adaya neden vermek istemediğini sorarım. mantıklı bir cevabı olacağını sanmıyorum. nasıl ki işveren şartları size anlatırken yalan söylemediyse sizden de yalan söylememeniz bekleniyor.


benaslinda
(10.09.20)
ise baslarken son 6 aylik evrak verin. evraklari alan muhtemelen yarim asgari ucrete calisan stajyerdir ama diyelim ki"aa 6 ay olmaz tumunu getirin sonra ok mi?" derse ok deyip sonrasinda vermeyin. hatirlatirlarsa filan da "aa aklimdan cikmis hemen masama donunce halledicem" deyip yine vermeyin. bir sure gecince unutulur zaten veya ertelersiniz en azindan. niye sakladiginizi anlamadim ama en makul yol bu gibi geldi bana


ala09
(10.09.20)
CV veya mülakatta yanlış veya eksik bilgi vermedim de tüm iş hayatım boyunca ne zaman ne kadar maaş aldığım bilgisini işverenle paylaşmak istemedim sadece.

Israr ederlerse vereceğim yani sakladığım bir şey yok yani :)


chicha_v2
(10.09.20)
@benaslinda, referans sorgusu yapmak neden zora girdi? yani eski müdürüm veya iş arkadaşlarımın iletişim bilgilerini vermek kvkk'ya muhalefet mi teşkil ediyor?


yanlış veya eksik bilgi vermediyseniz önemli değil, verdiğiniz departman ik, sizin için özel bilgi olan şey onlar için o kadar önemli değil :) dediğim gibi sadece verilen bilgileri teyidlemek için istiyorlardır..

@ in a world , eski müdür ve iş arkadaşlarınızın numaraları değil de, eski şirketinizi arayıp "in a world ile ilgili referans sorgusu yapmak istiyorum" dediğimde sorduğum sorular kişisel bilgi olduğu için şirketin bana o bilgileri vermesi için sizin yazılı onayınız gerekiyor artık.

he tabi çoğu şirket hala uygulamıyor ama kurallara uyan firmalar, iki taraf için de tabi, referans sorgusu yapmak zorlaştı..


benaslinda
(10.09.20)
Bir arkadaşım normalde eski işinde 4bin alıyorken görüştüğü yere 5 bin alıyorum diyip 5 küsur 6 bin alma pazarlığı yapmıştı. Mesela öyle bir durumda bu sorun olur belki. Aklıma geldi yazayım dedim.


nhk ni youkosu
(10.09.20)
Bir önceki işyeri kurumsal değildiyse ve eski maaşını fazla söylediysen bile sigortayı eksik gösterip kalanı elden veriyorlardı dersin.


kimlanbu
(10.09.20)
Vergi dairesi için şart bu.

Vergi dilimleri var. Bu sene ilk 8 ay çalıştıysan, vergi dilimi ona göre değişiyor. Normalde bunu bildirmezsen, sıfırdan başlıyor. Geçen senelerde, bu yüzden iş değiştiren binlerce kişiye ceza kestiler.

Şirketten senin adına yatıracağı vergiyi ve net maaşını tespit etmek için istemiştir.


.


(2)

Küçük motorlu benzinli araçlar ve motor sesi

Hafta sonu 1.2 75 bg Opel Corsa kullandım, daha önce de 1.2 Peugeot 301 kullanmıştım ikisinde de birinci viteste ve 3000 devirden sonra motor kükremeye benzer bir ses çıkarıyor. Aynı şekilde hafif dik bir yerde geri çıkmaya çalışırken de araba kükrüyor. Kullanananlar anlamıştır sanırım ne dediğimi.
Hafta sonu 1.2 75 bg Opel Corsa kullandım, daha önce de 1.2 Peugeot 301 kullanmıştım ikisinde de birinci viteste ve 3000 devirden sonra motor kükremeye benzer bir ses çıkarıyor. Aynı şekilde hafif dik bir yerde geri çıkmaya çalışırken de araba kükrüyor.

Kullanananlar anlamıştır sanırım ne dediğimi. Niye böyle oluyor? 2. veya 3. viteste yüksek devirlerde bu kadar bariz ses gelmiyor ayrıca.
chicha_v2
(07.09.20)
1.2 corsam var, benim başka araba deneyimim yok ama benimkini kullananlar çok sessiz olduğunu söylüyor.
Geri geri yokuş çıkmadı kimse hiç, onu bilmiyorum.


pati
(07.09.20)
motor küçüldükçe max tork devri artıyor maalesef, bu da motoru bağırta bağırta kullanmaya zorluyor, bende 1.5 atmosferik araba var max torku 4bin devirde veriyor, turbo da olmayınca yokuslarda can çekişiyor, normal yani.


m orak
(07.09.20)
(5)

Çatlayan araba camını düzeltmek

İnternette bi solüsyon gibi bi şeyle yapıyorlar ama internetten söyleyecek vaktim yok. Yarın İstanbul'da nereden alabilirim bunu? https://www.hepsiburada.com/visbella-araba-on-cam-kirik-catlak-tamir-onarim-seti-pm-HB000009E706
İnternette bi solüsyon gibi bi şeyle yapıyorlar ama internetten söyleyecek vaktim yok. Yarın İstanbul'da nereden alabilirim bunu?

www.hepsiburada.com
chicha_v2
(05.09.20)
denenmişi var mucize bekleme hiç işe yaramayabilir
bu ucuz kitler pek işe yaramıyor deniyor çatlağa bağlı biraz yapan iki arkadaşımda da olmadı işe yaramadı.

soruna cevap nereden alabilirim kısmına cevabım maaleef yok maksat boşa paran gitmesin.


basond
(05.09.20)
basond+1
yasadigim yerde her iki senede bir on cam degistiriyoruz, mutlaka catliyor yola attiklari taslardan dolayi. catlaga care yok, camin degismesi lazim.

orjinal camlar cok pahali, ben yan sanayi kullaniyorum simdiye kadar sikinti yasamadim. Ama aracta bir suru sensor var ise yan sanayide bazen sikinti cikabiliyor diye duydum. Aracin caminda bir suru sensor var ise (yagmur sensoru disinda) iyi kalite bir yan sanayi taktirman lazim ya da riske girmeyip orjinal taktiracaksin.


cooperr
(05.09.20)
ha bu arada arabanda kasko varsa anlaşmanda ücretsiz cam değişimi olabilir mutlaka kontrol et


basond
(05.09.20)
Araç kiralık ve çatlağı aldıktan sonra gördüm. Taş sekmesi vs. olmadı o yüzden başkasının çatlattığı camı da yaptırmak istemiyorum :)


chicha_v2
(05.09.20)
aracı kiralamadan önce 4 tarafını fotoğraflamak lazım bu gibi durumlar için. geçmiş olsun.


xrated
(05.09.20)
(2)

Type-c telefon ve kulaklık dönüştürücü

Yeni aldığım telefonda (Oneplus 7) kulaklık girişi yok. Mevcut kulaklığımı kullanmak için Apple'ın dönüştürücüsünü aldım ama ses kalitesi gayet iyiyken kulaklık kontrolleri çalışmıyor, mikrofonu da karşı taraf çok zor duyuyor.Hal böyleyken önceliğim başka bir dönüştürücü kullanmak ama yorumlar hiç i
Yeni aldığım telefonda (Oneplus 7) kulaklık girişi yok. Mevcut kulaklığımı kullanmak için Apple'ın dönüştürücüsünü aldım ama ses kalitesi gayet iyiyken kulaklık kontrolleri çalışmıyor, mikrofonu da karşı taraf çok zor duyuyor.

Hal böyleyken önceliğim başka bir dönüştürücü kullanmak ama yorumlar hiç iç açıcı değil. Sizin Android telefonla kullandığınız ve düzgün çalışan kulaklık dönüştürücü önerileriniz neler?

Type-C veya bluetooth kulaklık şu an için düşünmüyorum.
chicha_v2
(31.08.20)
Kablolu kulaklık takılan bluetoth alıcılar vardı, onlar işini görür mü?


John Bloor
(31.08.20)
bazı markalar kendi dönüştürücülerini kullanmayı zorunlu kılıyor. bir de apple diğer cihazlarla pek barışık değildir genelde. başka kulaklıkla denediğinizde benzer sorun varsa, sorun kulaklık uyumundadır.


simbolmina
(31.08.20)
(2)

Ödev teslimi sorusu

Kardeşimin ödeviyle ilgili aşağıdaki gibi bir açıklama var. Dijital poster olacaksa parlak kağıt detayı neden var? Dijital olmayacaksa bastırıp çevrimiçi ortama yüklemenin ne anlamı var? Sizce hangisi? :)Ödev konunuzu, poster sunumu (Boy: 90-100cm / En: 70-80 cm – Parlak Kağıt) şeklinde hazırlanarak
Kardeşimin ödeviyle ilgili aşağıdaki gibi bir açıklama var. Dijital poster olacaksa parlak kağıt detayı neden var? Dijital olmayacaksa bastırıp çevrimiçi ortama yüklemenin ne anlamı var? Sizce hangisi? :)

Ödev konunuzu, poster sunumu (Boy: 90-100cm / En: 70-80 cm – Parlak Kağıt) şeklinde hazırlanarak (tüm ödevler dikey formatta hazırlanacaktır), 04.09.2020 tarihi saat 17:00'e kadar ibuzeme yüklenecektir.

Not: Hocaya soruldu cevap gelmedi henüz.
chicha_v2
(28.08.20)
dijital yükleme olmasaydı parlak kağıtta hazırlayıp elden teslim edilecekti büyük ihtimal, sadece yüzyüze durumu iptal olmuş.


redeath
(28.08.20)
redeath +1


fezagezgini_4
(28.08.20)
(1)

İkinci el telefon alırken sözleşme?

Merhaba duyurunun Demokles'leri!Bu hafta içinde ikinci el bir telefon alacağım. Ucuz da bir telefon değil malum fiyatlar uçtuğundan.Basit de olsa bir sözleşme hazırlasam ileride başıma gelebilecek şeylerden kendimi koruyabilir miyim? (IMEI kopyalanması vs.)Evetse sözleşmenin içeriği nasıl olmalıdır?
Merhaba duyurunun Demokles'leri!

Bu hafta içinde ikinci el bir telefon alacağım. Ucuz da bir telefon değil malum fiyatlar uçtuğundan.

Basit de olsa bir sözleşme hazırlasam ileride başıma gelebilecek şeylerden kendimi koruyabilir miyim? (IMEI kopyalanması vs.)

Evetse sözleşmenin içeriği nasıl olmalıdır?
chicha_v2
(24.08.20)
aldığım ve sattığım tüm ikinci el telefonlarda sözleşme yaparım. zaten ikinci el kullanmak yeterince riskli iken, sözleşmesiz resmen intihar benim fikrime göre.

sözleşme dediğinde "xx tarihinde şu model şu imei nolu telefonu şu kişiden şu bedelle satın aldım" yazacak neden imzalamasınlar ki? imzalamayan da çalmıştır zaten.

telefonun size ne zaman geçtiği belli olsun yeterlidir.


han20
(24.08.20)
(3)

Orvital ilik suyu ile çorba?

SKT yaklaşıyor çorba yapayım dedim ama dümdüz tencereye atıp çorba mı yapacağım bunu? İçine şehriye falan mı atayım napayım?Ürün bu: https://www.migros.com.tr/orvital-organik-ilikli-kemik-suyu-500-ml-p-8ae2ce
SKT yaklaşıyor çorba yapayım dedim ama dümdüz tencereye atıp çorba mı yapacağım bunu? İçine şehriye falan mı atayım napayım?

Ürün bu: www.migros.com.tr
chicha_v2
(20.08.20)
içine başka bir şey koymazsan sadece ısıtmış olmaz mısın? şehriyeli çorba yaparken su yerine bunu kullanabilirsin mesela.


foolrules
(20.08.20)
Çorba tariflerinde et suyu/tavuk suyu falan yazar, onun yerine bunu kullanacaksınız.
Özellikle istediğiniz bir çorba varsa et sulu şehriye çorbası, et sulu mercimek çorbası falan gibi Google'layıp tarif bulabilirsiniz.


kobuzchu kiz
(20.08.20)
bu çorbanın kendi değil ilavesi. istediğiniz çorbayı yapıp bunla kemik suluya çevireceksiniz.


prodeq
(20.08.20)
(4)

İş görüşmesi sonrası mevcut maaş sorusu

Dün başarılı bir iş görüşmesi sonrası insan kaynakları tarafından adamdım.Kadın mevcut maaşımı sordu, ben de boşluğuna geldi söyledim direkt neyse onu. Sonra istediğim maaşı sordu onu da %30 civarı fazlasını söyledim.Banka bu arada şirket, istediğim parayı hatta fazlasını alan vardır benim pozisyon
Dün başarılı bir iş görüşmesi sonrası insan kaynakları tarafından adamdım.

Kadın mevcut maaşımı sordu, ben de boşluğuna geldi söyledim direkt neyse onu. Sonra istediğim maaşı sordu onu da %30 civarı fazlasını söyledim.

Banka bu arada şirket, istediğim parayı hatta fazlasını alan vardır benim pozisyon ve tecrübemde de yine de kafama takıldı mevcut maaşı daha yüksek mi söyleseydim diye.

Siz napıyorsunuz bu soru karşısında? Mevcut maaşı söylerim, maaş aralığı söylerim, söylemek istemediğimi iletirim, mevcutun üstünde ama makul bir maaş söylerim?
chicha_v2
(12.08.20)
Mevcut maaşını yüksek söylemelisin. Yoksa sana ondan fazla istediğinden az bir teklif gelecektir.

Unutma herkes yalan söyler.


ozdek
(12.08.20)
illa söylemem gerekiyorsa aldığım ücretin üstünü söylüyorum. prim vb katıyorum. dolayısı ile benim rakam üzerinden pazarlık yapacaksak bile hali hazırdaki maaşımın daha fazlasından yapıyoruz.


kondansator
(12.08.20)
yüksek söylemek +1

ama sigorta primini görebilecekleri bir belge vereceksen başlarken ondan orada aldıgın maaşı hesaplayabiliyorlar sanırım.

Bu tarz durumlarda mevcut maaşı söylememek daha dogru sanki. Bu bilgiyi paylaşmayı doğru bulmuyorum benim beklentim xx şeklinde diyebilirsiniz direk kurumsal bir yerse.


ayin yazari
(12.08.20)
Mevcut maaşı sorması saçma olmuş bence, iş yerinin kalitesizliğini gösterebiliri bu durum. Bu arada iş değişikliği için %30 artış ( pozisyon paralel ise ) gayet iyiymiş. Bunu teklif ederlerse senin için iyi olur. ( teklif etmeyeceklerini pazarlığa %15 - 20 ile başlayacaklarını sanıyorum.


pistranger
(12.08.20)
(4)

Neowise kuyrukluyıldızını görmüş olabilir miyim?

Sakarya semalarından İzmit'e doğru parlak ve arkasında iz bırakan bir şey geçti. Flightradar'dan baktım ve o yönde uçan bir uçak görmedim. Kuyrukluyıldız geçen hafta görülebiliyordu da bir acaba olarak sormak istedim heyecanla? :)
Sakarya semalarından İzmit'e doğru parlak ve arkasında iz bırakan bir şey geçti. Flightradar'dan baktım ve o yönde uçan bir uçak görmedim.

Kuyrukluyıldız geçen hafta görülebiliyordu da bir acaba olarak sormak istedim heyecanla? :)
chicha_v2
(29.07.20)
Hayır neowise öyle geçen bir şey değil. Meteordur senin gördüğün.


kedili bisiler
(29.07.20)
Gün batımında o kadar büyük, parlak ve kesintisiz geçen bir şeyin meteor olabileceğini sanmıyorum. Hava hala kararmadı burada.


chicha_v2
(29.07.20)
neowise öyle dümdüz duruyor gezegen gibi ve artık ışığı oldukça söndü o nedenle çıplak gözle görmek de zor :(

meteordur o


lcha
(29.07.20)
Evet şimdi gündüz fotoğraflarına baktım da ufacık bi şey gözükmüyor bile doğru düzgün. Benim gördüğüm çıplak gözle epey gözlemlenebilen bir şeydi :)

Sağolun cevaplar için ^^


chicha_v2
(29.07.20)
(2)

Bialetti çelik moka pot

Alüminyum olanını almak istemedim o sıcaklıkta alüminyum-su temasının sağlıksız olacağını düşündüğümden ama bunun çeliği de varmış.Kullanan var mı? Memnun musunuz?
Alüminyum olanını almak istemedim o sıcaklıkta alüminyum-su temasının sağlıksız olacağını düşündüğümden ama bunun çeliği de varmış.

Kullanan var mı? Memnun musunuz?
chicha_v2
(01.07.20)
bence o paraya çıkacağınıza başka alternatiflere yönelin. ikea, porland gibi


kablelvuku
(01.07.20)
ikea çelik al. çok sağlam


xrated
(01.07.20)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.