Giriş
(14)

Dua sorusu

1. Hayatınızda bir şey için gece gündüz dua ettiniz mi hiç?2. Peki o şey ne kadar imkansız görünse de oldu mu?
1. Hayatınızda bir şey için gece gündüz dua ettiniz mi hiç?
2. Peki o şey ne kadar imkansız görünse de oldu mu?
Lim5
(04.04.19)
1-hayatımda hiç dua etmedim.
2-imkansız görünen ve dua etmediğim, gerçekleşen çok şey oldu.


Jux
(04.04.19)
1-hayır.
2-bir olayın gerçekleşme ihtimali yoksa ona imkansız denir. o şey olmaz yani. imkansız görünmek diye bir şey yok.


Ettim ama Allah'a değil.
Imkansız miydi bilmiyorum ama oldu.
Artik o kadar zorlamıyorum hiçbir şeyi. Olursa olur, olmazsa su akar yolunu bulur.


JohnOakley
(04.04.19)
Bir arkadaşıma ettim. Kendisi 1.35 boylarında bir sürü hormon sorunları olan biriydi. Dayanılmaz kemik ağrıları vardı. 13 tane ilaç kullanıyordu. Önce 150 boylarında maddi durumu kendisininkinden iyi olan biriyle evlendi. Tüp bebek yöntemiyle kız evlat sahibi oldu. Sadece 2 ilaca devam ediyor. Allah nazarlardan korusun. Tabi benim dualarım mı bilinmez.


for day to break
(04.04.19)
İmkansız değil de işte bu 2. cevabı veren arkadaşın dediği gibi, daha ziyade olasılık hayli düşük veya olasılık dışı görünen şeyler gerçekleşebilir (bir olasılık yani).
İkinci olarak da, ben ilk gençlik yıllarını yoğun dua ile geçirmiş biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki;
Dua bir şeylerin gerçekleşmesine vesile olamaz, sadece psikolojik açıdan bir rahatlama sağlayabildiği için (plasebo etkisi gibi ama aslında da tam değil) bazen senin bir takım sorunları aşmana destek atabilir. Mesela sınava hazırlanıyorsundur, dua ettikçe motive olursun falan.
Ama senin iradenin çok dışındaki mevzuların gerçekleşmesi vs tamamen somut olasılık hesaplarına bağlı bir şey. 100 kere ard arda attığın para 100'ünde de tura gelebilir mi meselai elbette gelebilir ama sadece fazlasıyla olasılık dışı bir durum işte bu da


whoshothesheriff
(04.04.19)
1- gece gündüz olmasa da bir konuda çok dua ettiğim oldu.
2- evet oldu


avatar is back
(04.04.19)
1) evet
2) hayır olmadı, konu benim irademin, yapabileceklerimin sınırları dahilinde değildi

bu özel olay dışında dua etmediğim halde olmasını istediğim bir çok şey oldu. olmasını asla istemediğim bir çok şey de oldu. hayat geçip gidiyor işte.


taurina
(04.04.19)
Çokça ettim kimi oldu kimi iyi ki olmamış dedirtti


photo85
(04.04.19)
1- birçok şey için dua ettim, ediyorum, ama belirli bir şey için sürekli dua etmedim.
2- hayatımda imkansız gözüken pek çok şey gerçekleşti.


dont eat me
(04.04.19)
3. Tonla kabul olan duam var ve bircogu normal kosullarda imkansiz gorunen seylerdi.


Gecen sene mayistan beri is bulmak icin dua ediyorum. Neredeyse 1 sene olacak. 1 sene boyunca evde oturmamin bi hayrini da gormedim. Stres sikinti girla. Dolayısıyla kafam dua konusunda karisik:)


1.ettim
2.olmadı iyi ki de olmamış diyorum vardı bir hayır ben görememişim.


1- yaklasik on yildir ediyorum. Herhangi bir sonuc alamayinca biraktim. Artik hicbir sey icin dua etmiyorum, olene kadar da etmeyecegim.

2- Cok da imkansiz bir sey olmamasina rağmen olmadi.


1- O ana kadar hiç başıma gelmemiş bir şeyin, çok büyük bir huşuyla dua ettiğim günün ertesinde gerçekleştiğini tecrübe ettim. Buna çok benzer bir ya da iki olay daha oldu. Yani duanın hemen ertesinde gerçekleştiler.

2- Gece gündüz dua ettim ve gerçekleşmedi.


estranged
(04.04.19)
(3)

İstanbul'da keman teli satan ve takan yer

Eksicanlar merhaba hepinize, arkadaştan ödünç aldığım kemanın bir telini akort yapmaya çalışırken koparttim. Acaba İstanbul'da keman teli satan ve götürdüğümde o teli tekrardan takabilecek bir müzik evi vs var mıdır??
Eksicanlar merhaba hepinize, arkadaştan ödünç aldığım kemanın bir telini akort yapmaya çalışırken koparttim. Acaba İstanbul'da keman teli satan ve götürdüğümde o teli tekrardan takabilecek bir müzik evi vs var mıdır??
whoshothesheriff
(15.02.19)
tünelde herhangi bi yer


jimjim
(15.02.19)
çoğu müzik aleti satan yer yapıyor ama kardeşim kopan teli değiştirince kemandan çıkan ses değişmişti. telin cinsi mi değişikti bilmiyoruz.


ruh i tibbiye
(15.02.19)
Sağ olunuz bilgiler için arkadaşlar


whoshothesheriff
(16.02.19)
(4)

kalabalık arkadaş grubu için yemek menüsü

asker dönüşümü kutlamak üzere yakın arkadaş grubum 9 kişi kalmalı evime geliyor. akşam yemeği ve sonrası parti için bütçeyi yormayan hangi menüyü önerirsiniz?yemek + ufaktan yemek sonrası devam eden atıştırmalık tarzı olursa sevinirim.
asker dönüşümü kutlamak üzere yakın arkadaş grubum 9 kişi kalmalı evime geliyor. akşam yemeği ve sonrası parti için bütçeyi yormayan hangi menüyü önerirsiniz?

yemek + ufaktan yemek sonrası devam eden atıştırmalık tarzı olursa sevinirim.
bugisme
(09.02.19)
yemeksepetinde joker firsatlari oluyor, cikmazsa uygulamayi bir kac kez acip kapatinca yeni joker cikabiliyor en azimdan biraz ucuza getirebilirsin,

askerlik donusuyse herkesin genc oldugunu varsayiyorum, pizza ve kfc tarzi kizarmis tavuk falan olur, oyle agir kebap falan soylemeye gerek olmaz


exlibris
(09.02.19)
Bence en güzeli fırında tavuk yap, hem lezzet olarak iyi sayılır hem de ucuz. Öbür türlü dışarıdan almak ve ucuza getirmek maalesef ayrı dünyaların eylemleri bence. Yanınaa da makarna yaparsan bir de misss ve ucuz :-))


whoshothesheriff
(09.02.19)
Açık büfe yap
Makarna salatası
Patates kızartması
Davuk parçalarını galeta ununda kızart
Cips çerez al
Milföy hamurunun içine peynir koy fırına at mis gibi börek
Son olarak tatlı bişi lazım sana. Onu da gelenlerden biri akıl edip alır diye umuyorum


photo85
(10.02.19)
Ay unutmuşum kepekli tost ekmeklerine acuka zeytin yağı sosis vs koyup fırınlayıp minik kanepeler yapabilirsin iyi gider ( kanepe de ne demekse artık )


photo85
(10.02.19)
(4)

Guzel keyifli bir film onerisi

Guzel keyifli bir film izlemek istiyorum. Var mi onerisi olan? En son fiddler om the roof'u izledim. Gayet de keyif aldim.
Guzel keyifli bir film izlemek istiyorum. Var mi onerisi olan? En son fiddler om the roof'u izledim. Gayet de keyif aldim.
Ofey
(24.01.19)
Flipped, patch adams (kısmen), moonrise kingdom, wristcutters,........


whoshothesheriff
(24.01.19)
Relatos Salvajes.


Amaranta ursula
(24.01.19)
The Ballad of Buster Scruggs (2018)
The Full Monty (1997)


landho
(24.01.19)
The Man Who Killed Don Quixote
www.imdb.com


freebird5406_2
(24.01.19)
(3)

Ankara'da faal ve mümmkünse çok pahalı olmayan gitar Tamircisi

Dostlar merhaba hepinize, gitarımı tamir ettirebileceğim bir tamirci öneriniz var mıdır Ankara'da? Şimdiden çok teşekkürler herkese
Dostlar merhaba hepinize, gitarımı tamir ettirebileceğim bir tamirci öneriniz var mıdır Ankara'da?
Şimdiden çok teşekkürler herkese
whoshothesheriff
(15.01.19)
yaptıracağınız tamire göre değişir bu. kenan usta vardı bizim zamanımızda. büyük problemse kendisine gitmelisiniz. biraz fiyat yüksektir ama problemi çözer.
eğer rutin bakım veya minör problemse şu sıralar do-re müzikte çalışan tolga abiye de götürebilirsiniz. yenilerden birileri var mı bilmiyorum.


exquake
(15.01.19)
Eyvallah exquake arkadaş teşekkür ettik bilgilendirme için.


whoshothesheriff
(15.01.19)
Hamamonu ara sokaklarında da uygun fiyatlı yerler vardı bi ara, istersen oraları da bi dolaş


primetime
(15.01.19)
(62)

Kartpostal Çekilişi vol.1 - Part 1

Merhaba sevgili duyuru sakinleri,Duyuru bünyesinde 10 ay boyunca aralıksız aylık kartpostal gönderimi yaptım. Sonrasında çeşitli sebeplerle ara verdim ve geri de dönmedim. Birkaç gün önce sevgili fıytfıyt'ın açtığı duyuru neticesinde böyle bir aktivite kararı aldık kendi çapımızda. Bu sebeple bir çe
Merhaba sevgili duyuru sakinleri,

Duyuru bünyesinde 10 ay boyunca aralıksız aylık kartpostal gönderimi yaptım. Sonrasında çeşitli sebeplerle ara verdim ve geri de dönmedim. Birkaç gün önce sevgili fıytfıyt'ın açtığı duyuru neticesinde böyle bir aktivite kararı aldık kendi çapımızda. Bu sebeple bir çekiliş zinciri başlatmak istiyorum. Eğer katılım güzel olursa her ay bunu yapabiliriz diye düşünüyorum. Öncelikle kartpostal gönderimi hakkında bilmeyenler için kısa bir bilgilendirme yapmak isterim.

1. Kartpostal edindiğinizi ve gönderime hazır olduğunu varsayalım. İlk olarak pulsuz gönderilen kartpostal pek makbul değildir. O yüzden postanenize gittiğinizde pul rica edin. Bunu duyunca uzaylı görmüş gibi bakan memurlar olacaktır fakat vazgeçmeyin. Çok kıyı köşe bir şube değilse pul hemen hemen tüm PTT şubelerinde bulunur. Yoksa 1-2 gün geç gönderin ama başka bir şubeden mutlaka pul edinmeye bakın. Böyle bir imkanınız yoksa ilk gönderide pas geçebilirsiniz ama bir aksilik yaşayacağınızı düşünmüyorum. Pul için PTT'nin filateli sitesinden de sipariş verilebilir. Sadece pul ücreti ödeniyor.

2. Kartpostallar standart olarak zarfsız ve takipsiz gönderilir. Eğer karşınızdaki kişi zarflı olmasını rica etmezse zarfa koymayın. Çünkü pulu zarfa yapıştırmak zorunda kalacaksınız ve kart pulsuz kalmış olacak. Takipsiz kısmına gelirsek, bu da kartpostalın sürpriz olması açısından önemli. Yine eğer karşınızdaki kişi kendisine gelen postaların kaybolduğundan şikayetçi ise takipli göndermenizi isteyebilir ama bu sefer fiyat artar.

3. Bir sonraki zam dönemine kadar yurtiçi kartpostal gönderim ücreti 2₺, yurtdışı ise 4₺'dir. Bu tarife 20 gram ve altı standart kartpostallar ve mektuplar için. 20 gram üstünde fiyat artar. Yapıştırdığınız pulların değeri bu değerden az olamaz, fazla olabilir. Takipli göndermeniz durumunda yanlış hatırlamıyorsam 6.30₺ gibi bir ücreti var.

4. Göndereceğiniz kişinin telefon numarasına gönderiniz takipsiz olacağı için ihtiyacınız yok. Kendi adresinizi de yazmanıza gerek yok. Alıcı kişinin adresi tek başına yeterli. Alıcı, kartını teslim alabileceği herhangi bir adres verebilir. Yeter ki kendisine ulaşacağını biliyor olsun.

5. Ne yazacağım diye düşünmeyin. Yaşadığınız yerle, kendinizle ilgili şeyler, özlü sözler, kitap alıntıları, müzik önerileri, yemek tarifleri ve daha nice konuları yazabilir ve hatta boş laf bile yapabilirsiniz. Maksat güzel bir kartpostalın arkasına kendinizden bir şeyler katmış olmanız.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Gönderiler veya bu duyuru hakkında sorusu olan kişiler mesaj atabilir. Gelelim çekiliş için planlara.

Bu çekilişe katılmak isteyen kişiler 19 Ocak 2019 akşam 20:00'a kadar bu duyuruya cevap olarak bir şeyler yazarsa listeye adınızı eklerim. Belirttiğim saatten sonra katılımı kapatıp eşleştirmeleri yapacağım. Tek kalan kişi olursa yetişemeyen bir kişiyi ekleyebilir, kimse olmaması durumunda da ben gönderebilirim. 20 Ocak sabahı da eşleştirmeleri açıklarım ve akabinde gönderici kişilerin alıcı kişilerden adres isteme sürecini başlatırız.

Gönderiler karşılıklı olmayacak. Herkes başka birine gönderecek. Bir sonraki çekilişlerin olması durumunda ise kimse bir gönderdiğine bir daha göndermeyecek. Tabii ki bu sadece çekiliş içerisinde uygulanacak. Kendi aralarında kartlaşmaya devam etmek isteyen yazarlar için herhangi bir durum söz konusu değil :)

Haydi o zaman başlayalım.

Moderatörlerden ricam herhangi acil bir durum olmadığı sürece bu duyuruyu yukarılarda tutmaları. Böylece daha çok kişiyi bu güzel hobiye başlatabiliriz. Şimdiden teşekkür ederim.
desdenova34
(12.01.19)
haydi canlar el ele bu güzel etkinliğe başlayalım :))))


fıytfıyt
(12.01.19)
Merhaba, ben de seve seve katılmak isterim ^^


siflan
(12.01.19)
selamlar ben de katılmak isterim :-)


euteamo
(12.01.19)
Beni de ekleyin listeye lütfen :)


Murtazaaylak
(12.01.19)
Çok güzel ya:) ben de katılmak istiyorum:)


etfalmorgu
(12.01.19)
+1 ^^


sys coyg
(12.01.19)
beni de lütfen!


melisada
(12.01.19)
Bir yerlerde kartpostal sevenlerin olduğunu biliyordum. Elimdeki güzel kartlar var. Oraya adımı eklemenizi rica ediciim.


heidi'nin dedesi
(12.01.19)
+1 :))


jimjim
(12.01.19)
Ben de varım...

Daha önce bu tarz bir olaya dahil olmadığım için duyurudaki bilgiler kafamı karıştırdı ama yine de güzel bir deneyim olur umarım.


kartpostala talibim.


sanat guresi
(12.01.19)
tam şiir yazmalık. +1


hasmetizm 2046
(12.01.19)
duyuru sahibinden kartpostal alan ilk kişilerden biriyim sanırım. varım.


ron dennis
(12.01.19)
Ben de katılayım o zaman.


temizruh
(12.01.19)
son kartpostalımı sizden aldım :')

katılmak istiyorum, heyecan ve merakla bekliyorum.


meyal
(12.01.19)
merhaba

beni de ekleyin lutfen listeye...
ne guzel bir ekinlik plani, ellerinize saglik.


balik kraker
(12.01.19)
Bir soruyla birlikte, katılmak isteyenler arasında ben de varım!

Sorum da bu: Bir süre sabit bir adreste olamayacak olan biri de katılabilir mi acaba :/ katılsın ama lütfen. Belki bir çözüm bulunur.


Tekerikirikbavul
(12.01.19)
Ben de varım yiğidim.
Kitap çekilişi güzel geçmişti, bu da öyle olacak inşallah.


etna
(13.01.19)
Ben de varım


dragons
(13.01.19)
Ben de


beetlejuice
(13.01.19)
Çok güzel, beni de ekleyin :)


evrim halkasi
(13.01.19)
+1


Denton
(13.01.19)
ben de katılayım.


+1


lifeframe
(13.01.19)
Ben de


rn
(13.01.19)
Ben de ben dee


goochie goochie
(13.01.19)
katılmak istiyorum


Etanglement
(13.01.19)
geçenlerde arkadaş kitabevinde çok güzel kartpostallar gördüm :) bunları göndermekten mutluluk duyarım, beni de yazın lütfen :)


avarel dalton
(13.01.19)
kambersiz düğün olmaz :D


+1, postada kaybolmasalar bari :)


taurina
(13.01.19)
Ben de katilmak istiyorum,


a perfect lie
(13.01.19)
Benide yazın


tolgame
(13.01.19)
ben de katılırım


sayns
(13.01.19)
ben de katilmak isterim!


insan olmayı keşfediyoruz hmmm. katılırım :)


hitsumo
(13.01.19)
beni de listeye ekler misiniz?


reactionic
(13.01.19)
(parmak kaldırma emojisi)


bende varım:)


ben de varim.


babilbaligi
(14.01.19)
+1


datnet
(14.01.19)
Ben de katılmak isterim.


+1


IcedFlames
(14.01.19)
bugüne kadar yurtiçinden gönderdiğim hiçbir kartpostal yerine ulaşmadı. umarım bu sefer ulaşır :)


kimberly wexler
(14.01.19)
yılbaşında babayı aldık bir de burada deneyelim bakalım şansımızı, yaz hocam beni de.


nrmnm
(14.01.19)
Beni de yazın.


istenmeyen evlat
(14.01.19)
beni de yazin lutfen :)


65 derece
(15.01.19)
eksiup.com bugün kartpostalları aldım :) acaba kime gidecek


avarel dalton
(15.01.19)
Ben de varım bu işte :-), listeye alabilirseniz aşırı mutlu olurum :-)))


whoshothesheriff
(15.01.19)
+1 lutfen. guzel organizasyon


Beni de ekleyin. Kartpostal hazır bile


naif hayvan
(15.01.19)
Çok hoşmuş, ben de dahil olmak isterim.


alliswell
(15.01.19)
+1


Phoebe
(15.01.19)
Ben de isterim. Hic mektup arkadaşım olmamıştı belki kartpostal arkadaşım olur


apartman teyzesi
(15.01.19)
+1


ebabil curnatasi
(16.01.19)
Ben de varım.


cayt
(16.01.19)
Ekler misin ?


opitseri
(16.01.19)
Çok güzel bir aktivite <3

Ben de varım :)


pokerface
(17.01.19)
pek güzel, beni de yazın :)


semyasa
(18.01.19)
çok hoş yahu, beni de ekleyiniz :)


kronik
(18.01.19)
+1


tahtakafa
(18.01.19)
Sevgili arkadaşlar, süre doldu ve katılımı kapattım :)

Eşleştirmeler için açacağım duyuru sabitlenmeyebilir. O yüzden hepinize yeni duyurunun linkini mesaj yoluyla ileteceğim.

Görüşmek üzere :)


desdenova34
(19.01.19)
Eşleşmeleri tamamladım. Aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz :)

www.eksiduyuru.com


desdenova34
(19.01.19)
(3)

denenmis/onayli sut receli tarifi

selam,birkac hafta once gokceada'da yedigim sut recelinin tadi hala damagimda. ne yapsam ne etsem diye dusunurken evde de yapabilecegim aklima geldi. denediginiz onayladiginiz bi tarif alabilir miyim? internettekiler genel olarak:1 lt sut1 bardak seker1 cay kasigi karbonatsekeri sutte seritin, kayna
selam,

birkac hafta once gokceada'da yedigim sut recelinin tadi hala damagimda. ne yapsam ne etsem diye dusunurken evde de yapabilecegim aklima geldi.

denediginiz onayladiginiz bi tarif alabilir miyim? internettekiler genel olarak:
1 lt sut
1 bardak seker
1 cay kasigi karbonat

sekeri sutte seritin, kaynamaya baslayinca karbonat atin. cok kabaracak, bol bol karistirin 1-2 saat boyunca, karamelize olunca kavanoza alip sogumaya birakin.

bunu yabim mi ?
fakyoras
(12.08.18)
İcine damla sakizi da koy daha efsane oluyor
Ceviz koyanda var ama damla sakizi yeterli


basond
(12.08.18)
damla sakizi hic sevmiyorum ya :( tesekkurler ama geri bildirim icin :)


fakyoras
(12.08.18)
Dedigim malzemelerle biraz pahali olabiliyor ama bence akilda tut derim. Normal sut yerine keçi sutu bi de seker yerine de uzum pekmezi ve vanilya kullanirsan, acayip guzel oluyor. Kadikoy kooperatifinde denk gelmistim bir keresinde :-)


whoshothesheriff
(12.08.18)
(5)

Sosyal medya paylaşımları yüzünden alınmak

Sosyal medya üzerinden muhalif paylaşımlar yapıyoruz, sağolsun bir kaç dost uyardı.abi yapma,bak alırlar 6 ay boşuna yatarsın vs.Ne derece doğrudur.Bahsedilen küfür etmek değil, beratla dalga geçen yazılar paylaşmak.ekonominin çöplüğe dönmesi.iktidarı eleştiren şeyler.
Sosyal medya üzerinden muhalif paylaşımlar yapıyoruz, sağolsun bir kaç dost uyardı.
abi yapma,bak alırlar 6 ay boşuna yatarsın vs.

Ne derece doğrudur.
Bahsedilen küfür etmek değil, beratla dalga geçen yazılar paylaşmak.
ekonominin çöplüğe dönmesi.
iktidarı eleştiren şeyler.
neymis
(12.08.18)
Ne gerek var ki . Alinma ihtimalin var şu ara feto kurbanı olursun. Bir de ise başvururken bile bu hesaplara bakiyor. Sen ekonomi kötü desen adam hain diyecek. Bisver


seyyar satıcı
(12.08.18)
alınmazsın da iş başvurusunda falan (devlet) karşına çıkar.


giovanne
(12.08.18)
Gerçek kimliğini kullanma(yani facebook'tan yapma) bir şey olmaz.


Bir eylem sonrasinda 2 ay tutuklu kalan bir kisiden dinlediklerimi anlatayim size.Silivri cezaevine gittiklerinde, konulduklari kogus tamamen Sosyal medyada paylastiklari seylerden dolayi iceri alinan insanlardan olusuyormus. Gerci su an hepsini ucer beser tahliye ediyorlarmis da yine de belli olmaz ileride ne olacagi. Ordaki insanlarin icinde de 3 yil once yaptigi paylasimlar yuzunden alinanlar varmis sonucta. Yani hukuk keyfi olarak isletildigi icin bugun yaptiginizin suc olmamasi yarin da olmayacagi anlamina gelmez.
Bu arada bi sey olmaz diyen arkadaslar da keske biraz daha mesnetli sallasalar :-(. Ciddi bi mesele sonucta


whoshothesheriff
(12.08.18)
Açtım bi fake twitter hesabı yardırıyorum kim nerden bulacak beni? Velev ki buldu, küçük kuzenim yazmış diyip işin içinden çıkabiliyorsun. Siz işi bilmiyorsunuz:)


(4)

Komünizm ve Anarşizm Tarihi ve Evrimi ile ilgili okuma listesi önerileri

Ekşidaşlar merhaba hepinize, Marksizme ve Komunist literatüre yeni giriş yapacak biri olarak, sizden kitap listesi önerilerine ihtiyacım var. Özellikle çok temel ve başlangıç seviyesinde gördüğünüz kitaplar varsa, bir de onların üstüne Latin Amerika'daki, Avrupa'daki (özellikle Almanya) hareketleri
Ekşidaşlar merhaba hepinize, Marksizme ve Komunist literatüre yeni giriş yapacak biri olarak, sizden kitap listesi önerilerine ihtiyacım var. Özellikle çok temel ve başlangıç seviyesinde gördüğünüz kitaplar varsa, bir de onların üstüne Latin Amerika'daki, Avrupa'daki (özellikle Almanya) hareketleri anlatan okumalar önerirseniz çok mutlu olurum.
Ayrıca da yine Anarşizmin temel yapıtları ve tarihsel olarak Anarşist toplulukların geçirdikleri sürecçleri (Mesela İspanya İç Savaşı ve 68 sonrası Almanya zamanındaki rolleri vs. )anlatan kitap önerileriniz varsa çok makbule geçer.
Şimdiden çok teşekkürler hepinize
whoshothesheriff
(14.06.18)
Marksizm ve Marksist Iktsat Teorisi ozelinde sunlari oneriyorum :

Buraya direk KAPITAL 1-2-3 oku yazmayacagim. Aslinda ayrintiya girsem icersinde belli bolumleri veya pasajlari secebilirdim ama uzun is. O yuzden daha soft ama etkili bir Kapital girisi icin ikincil bir okuma daha faydali :

Ben Fine - Alfredo Saad-Filho - ''Marx'in Kapital'i''ni oneriyorum. Ikincil bir okuma ama giris seviyesinde bence daha mantikli.

Bu kitap aslinda Marxin dusuncesinin ekonomoi temelini oturtacaktir. Daha sonra arzu edersen birincil okuma olarak Marxin ilk donem eserlerinden ve dusuncesinin temellerini attigi ''1844 El Yazmalarini'' okumani oneririm.

Onermeyecegim bir sey Marxin Grundrisse'sine bulasman. Bu eser aslinda oldukca kiymetli ama en zor Marx okumalarindan biri. Daha teorisini gelistirme asamasinda oldugu bir donem dolayisiyla oldukca karisik.


Daha sonra "Ekonomi-Politigin Elestirisine Katki'' nin ''onsozunu'' okumani oneriyorum. Klasiktir bu da zaten... Burda oldukca kiymetli bir temel bulacaksin. Kapital'in ve Marksizmin uzerine insaa edildigi.

Sonrasina ''Komunist Manifesto''yu eline alabilirsin.

Diger Marx-Engels kitaplarini disarda biraktim ama bunlar giris seviyesinde onemli tatmin edici temel okumalar.

Komunizm ve praxis baglamindaki literature ve Anarsizme girmedim. Onu uzman baska arkadaslar yazsinlar bunlari Marksist Iksitat Teorisi ve Marksizm ozelinde degerlendir.


not: kendi yolumu cizecegim bana sadece bir klavuz lazim dersen ise Yordamdan cikan ''Marksist Klasikleri Okuma Klavuzu'' adli basucu kitabini oneririm.


not2: Latin Amerika ozelinde de aradigini bulabilecegin yine Yordamdan D.L Raby- ''Latin Amerika ve Sosyalizm'' var ama hala basiliyor mu bilmiyorum asirlar once edinmistim.


AlsterWasser
(14.06.18)
Bakunin anarşizm


Karl Marx-Kapital- Yoradam Kitap (Çev. N. Salıgan, M.Şekik)-2012
Friedrich ENGELS - Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni (Çev. K. Somer) Sol Yayınları -1998
Friedrich ENGELS - Tarihte Zorun rolü - Çev. S. Erdoğan sol yayınları 1992
Karl Marx - Hegel'in Hukuk Felsefesinin Eleştirisi Çev. K. Somer - Sol yayınları - 1997
Karl Marx - Louis Bonaparte'ın 18 Brumaire'i - (çev. s. Belli) Sol Yayınları 1990
Ellen Meiksins Wood - Kapitalizmin Arkaik Kültürü - yordam - Çev. o. Köymen 2007
Richard Brenner - Marksist Kriz Teorisi ve Kredi Krizi - Çev. S. Şahin - Yordam - 2011
Lenin - Emperyalizm - Kapitalizmin En Yüksek Aşaması - Çev. Cemal Süreya Sol Yayınları - 1998
Lenin - Devlet ve Devrim - Agora Kitaplığı -2009


Çok sağ olun arkadaşlar önerileriniz için. Hepsini kaydettim dediğiniz kitapların, yine ileriki zamanlarda ek kitap önerileriniz için özelden rahatsız edebilirim sizleri ancak haberiniz olsun :-)))


whoshothesheriff
(15.06.18)
(13)

kitap okuma alışkanlığı kazanmak isteyen birine tavsiye kitaplar?

lanet olsun ki bir türlü kitap okuma alışkanlığım yok. hemen sıkılıyorum. bazen kitap önerilerindeki kitapları kindle'a yükleyip okuyayım diyorum ama öyle bir öneriler yapılmış ki yani senelerin edebiyatçıları bile kafa çorba olur. anlatım dili yoğuk, akıcılık yok. yani edebi anlamda süper bir eserd
lanet olsun ki bir türlü kitap okuma alışkanlığım yok. hemen sıkılıyorum. bazen kitap önerilerindeki kitapları kindle'a yükleyip okuyayım diyorum ama öyle bir öneriler yapılmış ki yani senelerin edebiyatçıları bile kafa çorba olur. anlatım dili yoğuk, akıcılık yok. yani edebi anlamda süper bir eserdir ama bana göre değil.

var mıdır şunu oku diyeceğiniz bir şeyler? 600 sayfa olmazsa sevinirim :)
mr.goodcat
(04.02.18)
alper canıgüz kitapları eğlencelidir. hepsini alıp okudum, bu tarz bi dönemden geçtiğimde.


nice tnetennba
(04.02.18)
Sait Faik öyküleri, Küçük Prens, Stefan Zweig romanları.


femme vitale
(04.02.18)
Gogol un kisa hikayelerinden guzel baslangic olabilir belki. Bir delinin hatira defterinde var birkac hikaye. Palto, burun, vs.


gibicibicis
(04.02.18)
dan brown'un kitaplarını öneririm. heyecanlı ve merak uyandırdığı için kitap okumayı sevmeyip de bu kitapları okuyan çok oluyor. ama ihanet noktasından başlama başı sıkıcı :)


c1b2k3
(04.02.18)
Kendi zevkini bulman lazım. Okuması nispeten kolay kitaplar aşağıda. Aslında polisiye çok sürükleyici oluyor. Birçok kişi okumayı polisiye türüyle seviyor

Sherlock Holmes

James cain
Çifte tazminat

John steinbeck
Fareler ve insanlar
İnci

JD Salinger
Çavdar tarlasındaki çocuklar

Marguerite Duras
Bahçe

Panait İstrati
Arkadaş

Jack london
Doğu yakası

Oscar wilde
Mutlu prens


EasyTiger
(04.02.18)
Çeviri eserlerle başlamamanızı tavsiye ederim. Direkt Türkçe yazılmış eserlerle ve hatta mümkünse öykü ile başlayın. Kitap okuma alışkanlığı edinemiyorum diyen tüm arkadaşlarımda işe yaradı bu önerilerim.


Phoebe
(04.02.18)
Sirasiyla;
1-Hayvan Çiftliği
2-Otomatik Portakal
3-1984


japon askeri
(04.02.18)
Olasiliksiz Adam Fewer. Bu kitabi bi oku, ondan sonra ver elini kitap dünyası. ;-)


whoshothesheriff
(04.02.18)
çocuk kitapları ile başlayın diğer türlü keyif almanız zor.


yaşar kemal - ağrı dağı efsanesi.

bana kitap okumayı sevdiren kitap.


tabudeviren
(04.02.18)
Yaşar Kemal - Ağrı Dağı Efsanesi diyecektim ki @tabudeviren benden önce davranmış.

Yaşar Kemal-Ağrı Dağı Efsanesi, Henri Charriere- Kelebek, Cengiz Tuncer- Kerkenez, okuduğum ilk 3 kitaptı. Sonrası çorap söküğü gibi geldi.

Ahmet Arif- 93 Moskof Harbi ve Başımıza Gelenler adlı kitap bana tarih'i sevdiren kitaptır.

Ölmeden Önce Okumanız Gereken 1001 kitap diye bir liste var. O listeyi bul. Oradan ismini beğendiğin kitabı alıp gönül rahatlığıyla okuyabilirsin. Yalnız tercüme kitaplarda 'kuşa çevirme' ve 'kitabın içine etme' şeklinde iki akım var. bunlardan korunmak için yayınevini iyi seçmelisin. Ben sana sırasıyla, İş Bankası Kültür Yayınları, Yapı Kredi Kültür Yayınları ve Can Yayınları'nı öneriririm.

Bir ekleme yapayım. E-Kitap okuyucudan kitap okumak, her an her ortamda yapılabildiği için muhteşem bir olay. Ancak örneğin pdf den epub'a dönüştürülmüş bir kitabı okumak, insanı sadece kitap okumaktan değil, hayattan da soğutuyor.


oguz altun
(04.02.18)
1984 yazilmis. ama tavsiye etmem. okuma aliskanligi olmayan biri icin sıkıcı ve ağır olacaktır.


tabudeviren
(05.02.18)
ilk once 'seker portakali'ni oku sonra da cengiz Aytmatov'un kitaplarına geç.hepsini bitir. artık kitap okuma aliskanligina sahipsin.


tomcruise
(05.02.18)
(2)

Süryani şarabı

Merhabalar. Güzel, tercihen el yapımı olan Süryani şarabı almak istiyoruz. Ancak kazıklanmasan ve zehirlenmeden. Çok uzak bir yerde yaşadığımızdan kargoyla gönderim yapan, tercih ettiğiniz güzel yerler var mıdır? Almak için hangi yolları denememizi tavsiye edersiniz. Şimdiden teşekkür ederim.
Merhabalar. Güzel, tercihen el yapımı olan Süryani şarabı almak istiyoruz. Ancak kazıklanmasan ve zehirlenmeden. Çok uzak bir yerde yaşadığımızdan kargoyla gönderim yapan, tercih ettiğiniz güzel yerler var mıdır? Almak için hangi yolları denememizi tavsiye edersiniz. Şimdiden teşekkür ederim.
ananotherlife
(30.01.18)
sanki bahcelievlerde satan bi kac tane tekel bayi gormustum. Uefa heykeli seysinin hemen orlarda


whoshothesheriff
(30.01.18)
kargoyla alacaksanız direkt mardinden sipariş edin bence. bir yakınım o şekilde bir kasa getirtmişti, isterseniz neresi oldugunu ogrenirim.


(6)

Özel üniversite doktora

Bitirp genelde ne yapiyorlar?
Bitirp genelde ne yapiyorlar?
sorunvar
(27.01.18)
Kesin olan bir sey varsa o da doktor olduklaridir. Doktorluk ne guzel sey.


lamira
(28.01.18)
Bir serh duseyim: MIT, Harvard, Stanford, Princeton, Yale falan da ozel universite.


neumann
(28.01.18)
@neumann, muhtemelen Türkiye'deki özel üniversiteler kastedilmiştir.


Fusha
(28.01.18)
Aynen türkiyedeki okulları kast ediyorum.


sorunvar
(28.01.18)
malum birkaç devlet üniversitesini saymazsak devlet üniversitelerinde eğitim acınası durumda. birçok özel üniversitede taş gibi kadrolar var. devlet iyidir özel kötüdür mantığı cehaletten başka bir şey değil. sorunuza cevap: hayatlarına akademisyen olarak devam ediyorlar.


brakgn
(28.01.18)
Brakgn arkadas su bi gerçek ki doktorasini yapan bi çok insan akademisyen olamiyor. Zaten o kadar kadro da yok universitelerde. Maalesef hatri sayilir bi çoğunluk boşu boşuna yapmış oluyo doktorayi yani bu durumda :-(((


whoshothesheriff
(28.01.18)
(2)

Istanbul Kayik/Sandal kiralama

Eksicanlar hepiniz cok guzel insanlarsiniz, sabah sabah duyurulari okudukcaiçim ısındı onun için sorumdan once bi tesekkur edeyim dedim hepinuzeSimdi de soruma geleyim, Istanbulda, Beykoz Adalar ya da baska muhtemel nereler varsa artik, baya boyle kurekli motorsuz kendimizin hafif hafif acilarak tak
Eksicanlar hepiniz cok guzel insanlarsiniz, sabah sabah duyurulari okudukca
içim ısındı onun için sorumdan once bi tesekkur edeyim dedim hepinuze
Simdi de soruma geleyim, Istanbulda, Beykoz Adalar ya da baska muhtemel nereler varsa artik, baya boyle kurekli motorsuz kendimizin hafif hafif acilarak takilabilecegi kucukce sandallardan kiralama sansimizin oldugu bir yerler var midur
Havalar guzellesmeye baslayinca Nisan gibi düşünüyorum bu işi tabi ama sizlerden de bi fikir alayim dedim.
Simdiden cok teşekkürler herkeşlere ;-)))))
whoshothesheriff
(18.12.17)
eskiden caddebostan sahilde kiralanırdı, ama şu an yok sanırım.


yuto
(18.12.17)
sagolunuz dostlar


whoshothesheriff
(18.12.17)
(4)

Part time iş aramalı gönderi

Arkadaşlar yüksek lisans öğrencisiyim ve part time iş arıyorum. Ama sanki türkiye'de ya hep çalışırsın ya da iş yok sana mantığı hüküm sürüyor gibi. Ancak yine de etrafınızda part time resepsiyon işidir(ingilizcem ve ispanyolcam iyidir), garsonluktur vs. varsa bi haber etseniz müthiş olur. Kariyer s
Arkadaşlar yüksek lisans öğrencisiyim ve part time iş arıyorum. Ama sanki türkiye'de ya hep çalışırsın ya da iş yok sana mantığı hüküm sürüyor gibi.
Ancak yine de etrafınızda part time resepsiyon işidir(ingilizcem ve ispanyolcam iyidir), garsonluktur vs. varsa bi haber etseniz müthiş olur. Kariyer sitelerinde boş cv doldurmaktan sıkıldım :-)
whoshothesheriff
(29.09.17)
Elemanonline, işbul bu sitelere baktın mı ? Sadece internet üzerinden başvurma, numarası varsa ara, görüşmek istediğini söyle istekli olduğunu göster.


elikası
(29.09.17)
onlara da bir bakayim eyvallah elikasi dost


whoshothesheriff
(29.09.17)
Şehir?


deadwampir
(29.09.17)
Edit Istanbul Avrupa yakasinda yasiyorum deadwampir arkides :-)))


whoshothesheriff
(29.09.17)
(2)

Oda Arama

Arkadaslar, yuksek lisans ogrencisiyim sadece aksamlari yatmalik kullanabilcegim max 500 lira kira odeyebilecegim bi oda ariyorum Sariyer, Maslak, Haciosman, Mecidiyekoy, Uskudar civarlarinda. Genel olarak sakin ve guzel yemek yapan biriyimsir:-))))
Arkadaslar, yuksek lisans ogrencisiyim sadece aksamlari yatmalik kullanabilcegim max 500 lira kira odeyebilecegim bi oda ariyorum Sariyer, Maslak, Haciosman, Mecidiyekoy, Uskudar civarlarinda. Genel olarak sakin ve guzel yemek yapan biriyimsir:-))))
whoshothesheriff
(12.09.17)
hemen aşağıda şu duyuruyu gördüm; eksiduyu.ru

faturalar dahil 650 demiş gerçi ama bir bak istersen.


metalcoli
(12.09.17)
eyvallah: ~))


whoshothesheriff
(13.09.17)
(8)

lindy hop dans severlere kucuk bi soru

Arkidesler az once fiyatlarina baktim ama lindy hop dans ucretleri 6 saate 250 lira gibi fahis fiyatlar gordum. Benm bu noktada sormak ve oneride bulunmak istedigim iki mevzu var. 1-)Bildiginiz daha uygun bi yerler var mi 2-)Veyahut fiyatlari benm gibi bulanlar varsa onlarla Istanbulda bi araya geli
Arkidesler az once fiyatlarina baktim ama lindy hop dans ucretleri 6 saate 250 lira gibi fahis fiyatlar gordum. Benm bu noktada sormak ve oneride bulunmak istedigim iki mevzu var.
1-)Bildiginiz daha uygun bi yerler var mi
2-)Veyahut fiyatlari benm gibi bulanlar varsa onlarla Istanbulda bi araya gelip
yine aramizdan bu isi bilen ve cok yuksek meblalar talep etmeyecek bi eksidasla
haftada bi toplanip dans gecesi falan duzenlesek ??????
whoshothesheriff
(05.09.17)
ben varım (öğrenci olarak ^^) lindy hop, charleston, jazz swing istiyorum hatta :(


Tears of Devil
(05.09.17)
+1 takipteyim.


funl
(05.09.17)
ilk defa gördüm böyle bir dans. çabuk öğrenebilirim ama bunu. siz topluluğu kurun ben de katılırım size genşler.

artı jive a biraz benziyor.


marul hirsizi
(05.09.17)
whatsapp grubu kuralim mi o zaman
simdi ozelden cevap verebilirsiniz eger istiyorsaniz ??


whoshothesheriff
(05.09.17)
+1 hatta 2, takipteyim.


benaslinda
(05.09.17)
Ders veren arkadaşım var ama öğrenciyseniz okul kuluplerine bakın. Ytü nün kulupleri mesela biraz farkla dışardan öğrenci alıyor


fasulyek
(05.09.17)
Fasulyek dost, yeterli sayida bi grup olusturabilirsek arkidesin aceba bize uygun fiyata bi seyler yapar mi?


whoshothesheriff
(05.09.17)
Derse ayiracak butceniz yoksa sosyal dans gecelerine katilin, bildigim kadariyla ucretsiz. Insanlar da genelde yardimsever oluyorlar, ufak tefek hareketler ogrenebilirsiniz. Bu arada 6 saat icin 250 lira fahis degil, saati 45 lira gibi bir seye denk geliyor. Bu devirde saati 45 liraya alabileceginiz bir ders varsa da ben bilmiyorum.


(4)

Edip Cansever'in uzun şiirleri

* ben ruhi bey nasılım* çağrılmayan yakupÜçüncü bir örnek gelmedi aklıma :(Var mı başka böyle uzun, şiirleri? Tavsiye edebileceğiniz?
* ben ruhi bey nasılım
* çağrılmayan yakup


Üçüncü bir örnek gelmedi aklıma :(

Var mı başka böyle uzun, şiirleri? Tavsiye edebileceğiniz?
amortisman
(26.08.17)
mendilimde kan sesleri


iddaaci
(26.08.17)
Gelmis bulundum


whoshothesheriff
(26.08.17)
manastırlı hilmi bey'e mektuplar.


ravenclaw
(26.08.17)
Tragedyalar.


l arrache coeur
(26.08.17)
(2)

Mizika Tab istegi

Eksidaslar, calanlariniz bilirler. Türkçe sarkilarinmizika tablarina ulasmak pek mumkun degil.Ve ben de cok muzik bilgim olmadigindan cikartamiyorum notalari falan kendi kendime. Cikartabilmem icin neler yapabilirim bu birIkinci olurak da kirac bir garip aşk bestesi (https://youtu.be/TuWkiBoUxfM)Ezg
Eksidaslar, calanlariniz bilirler. Türkçe sarkilarin
mizika tablarina ulasmak pek mumkun degil.Ve ben de cok muzik
bilgim olmadigindan cikartamiyorum notalari falan kendi kendime. Cikartabilmem icin neler yapabilirim bu bir
Ikinci olurak da kirac bir garip aşk bestesi (youtu.be)
Ezginin günlüğü Papatya (youtu.be) sarkilarini mizika tablarina cevirebilcek varsa aramizda ben nota cikarmayi ogrenene kadar cok tatli olur. Kendisine istanbula gelince cay, bira vs. ismarlarim hatta Adanadaysa kebap bile su an ismarlayabilirim :~))))
whoshothesheriff
(16.08.17)
facebook'ta türkiye mızıka platformu diye bir grup var, facebook kullanıyorsanız oraya sorun. yardımcı olurlar yüksek ihtimal.


dedimmidemedimmi
(16.08.17)
Oranin admini engellemisti beni en son ama eyvallah yine de bi deneyeym :-(


whoshothesheriff
(17.08.17)
(6)

Nerelere gideyim ?

Newcastle,York,Sheffield,Manchester,Liverpool,Birmingham ..3 Şehir seçme hakkınız olsa hangilerine giderdiniz ? (edinburgh,london,cardiff,bristol ,dublin ,bath,oxford,cambridge ) Parentez içindeki yerlere gittim .Buralardan tarz olarak farklı olursa harika olur .Alayım tavsiyelerinizi ?
Newcastle,York,Sheffield,Manchester,Liverpool,Birmingham ..
3 Şehir seçme hakkınız olsa hangilerine giderdiniz ?
(edinburgh,london,cardiff,bristol ,dublin ,bath,oxford,cambridge )
Parentez içindeki yerlere gittim .Buralardan tarz olarak farklı olursa harika olur .Alayım tavsiyelerinizi ?
sorunvar
(16.08.17)
Ben olsam Liverpool (Beatles), York ve Manchester ı seçerdim ama benim için bütün UK şehirleri sanki aynı gibi :-/


euteamo
(16.08.17)
Hakkaten hepsi aynı gibi, ben de seçemedim. hava durumunda daha güneşli olana/yağmursuz olana git :)


awlmi
(16.08.17)
Manchester sanki oburlerinden farkli olarakm daha az kozmopolit, ucuz ve sakin bi yer ya. Hem gecmisten gelme de bi işçi kulturu var


whoshothesheriff
(16.08.17)
newcastle'da 1 yıl yaşadım, gelme hiçbir özelliği yok. Sheffield ingiltere'nin en kötü şehirlerinden biri.

York-Manchester-Liverpool


habib
(16.08.17)
Ha Liverpool ha Manchester cok yakin sehirler

Birmingham i cikar listeden

Oyum York'a.


sunriseee
(16.08.17)
Nottingham nasıl?


sorunvar
(16.08.17)
(3)

YDS icin kaynak onerisi

Duyuru ahalisi benim icin hayat memat meselesi haline gelmis olan yds ye girecegim.Eyluldeki ydsye hazirlanmam gerekiyo 70 ustu puan alabilmem icin onerebileceginiz kaynaklar nelerdir?Intermediate seviyede ingilizcem var amacim sinava yönelik bir kitapla yds yi paketlemek.desteklerini esirgemeyenler
Duyuru ahalisi benim icin hayat memat meselesi haline gelmis olan yds ye girecegim.Eyluldeki ydsye hazirlanmam gerekiyo 70 ustu puan alabilmem icin onerebileceginiz kaynaklar nelerdir?
Intermediate seviyede ingilizcem var amacim sinava yönelik bir kitapla yds yi paketlemek.desteklerini esirgemeyenleri sevgiyle selamlarim
cesur ozturk kitaplari.
english grammar in use


eksimtrak
(16.08.17)
Bence biraz ingilizcen varsa (kelime ve grammar olarak yani) direk alakali olmaSa da Focus on Vocabulary ve College Reading kitaplari var. Baya bi akademik kelime altyapisi yapabilirsun onlarla


whoshothesheriff
(16.08.17)
reader at work
more to read


(2)

intro to C Programming yardim

Eksidaslar merhaba, C konusunda kendine guvenen, bu dersi ingilizce almis birileri var midir aramizda?Ozelden bi siy sorcem 2d arraylerle ilgili.
Eksidaslar merhaba, C konusunda kendine guvenen, bu dersi ingilizce almis birileri var midir aramizda?
Ozelden bi siy sorcem 2d arraylerle ilgili.
whoshothesheriff
(31.07.17)
selam


rastocasdelay
(31.07.17)
rastocasdelay dost orularda misun :~)))


whoshothesheriff
(01.08.17)
(3)

Samatyada guzel bi meyhane

Arkidesler merhaba, Samatyada cok tuzlu olmayanogrenci ogrenci takilabilcegimiz orta halli bi meyhane onerisi olan var mi ya ?
Arkidesler merhaba, Samatyada cok tuzlu olmayan
ogrenci ogrenci takilabilcegimiz orta halli bi meyhane
onerisi olan var mi ya ?
whoshothesheriff
(28.07.17)
öğrenciyken biz ayda bi kez güzel bi yere gidip biraz pahalıcana zevkimiz için yemek yer içerdik. mümkünse siz de öyle bi ay dişinizi sıkıp ikinci bahara gidin. ipin ucunu kaçırmadığınız sürece ikinci baharda da öyle diğer meyhanelere göre uçuk kaçık bi fiyat listesi yok. haftasonları müzik de oluyor sanırım. rezervasyon gerekebilir.


washe
(28.07.17)
Ali Haydar'ı diyor sanırım washe de, +1 diyorum.


ekaterina
(28.07.17)
Yazanlara tesekkurler, Sarigul Meyhanesi diye bir yere gittik fiyatlar biraz daha ogrenci dostuydu. Tavsiye olunur :~)


whoshothesheriff
(01.08.17)
(2)

Istanbulda denize girmek

Yarin once yuruyup sonra denize girebilecegim neresi var? Adalar olmazsa sevinirim. Amacim su sabah atiyorum bir 5 km yuruyus. Sonra denize gireyim diyorum aksama kadar takilayim orada yuruyerek geleyim besiktasta oturuyorum aklima asiyan mezaliginin on kismi geldi orada giriliyor guneslenecek cimen
Yarin once yuruyup sonra denize girebilecegim neresi var? Adalar olmazsa sevinirim. Amacim su sabah atiyorum bir 5 km yuruyus. Sonra denize gireyim diyorum aksama kadar takilayim orada yuruyerek geleyim besiktasta oturuyorum aklima asiyan mezaliginin on kismi geldi orada giriliyor guneslenecek cimen var insanlar giriyordu orada sanki ama telefon cuzdan falan rahat olmasi icin
alp9900
(11.07.17)
Caddebostan sahil


kuehles blondes
(11.07.17)
Rumelikavagi da guzel bi secene bence dusun derim


whoshothesheriff
(11.07.17)
(4)

İstanbulda saklı kalmış gezilecek yerler

Nereler var? Ayasofya, yerebatan sarnıcı, dolmabahçe ve rumeli hissrı gibi klişeleşmiş yerlerden ziyade, malta köşkü, hidiv kasrı, tevfik fikret evi gibi nereleri önerirsiniz?Ayrıca tarihi mekanlar dışında yakın geçmişi olan örneğin samatya (ikinci bahar dizisi) gibi popüler yerler nereler var? Yeşi
Nereler var? Ayasofya, yerebatan sarnıcı, dolmabahçe ve rumeli hissrı gibi klişeleşmiş yerlerden ziyade, malta köşkü, hidiv kasrı, tevfik fikret evi gibi nereleri önerirsiniz?

Ayrıca tarihi mekanlar dışında yakın geçmişi olan örneğin samatya (ikinci bahar dizisi) gibi popüler yerler nereler var? Yeşilçam filmleriyle de ilintili olabilir.
filipis
(11.07.17)
Suleymaniye taraflarini severim ben, zeyrek vb de.

Ayrica yedikuleden baslayip ayvansaray/halic e kadar surlari takip ede ede yurumustum bikac kez, cok ilgincti


kuehles blondes
(11.07.17)
Rumelifeneri, anadolu feneri felan hos yerler bence


whoshothesheriff
(11.07.17)
Bir İstanbul rehberi edinebilirsiniz. Kayire kilisesini, balatı, eyüpü, fatihi sokak sokak gezdik erkek arkadaşımla. Çok camili oldu bazı bölgeler ama keyifli oluyor turist gibi gezmek.


illiyet dağı
(11.07.17)
demircikoy, kumkapi, balat, garipce.

Masumiyet muzesi, kariye muzesi, nuru osmaniye cami, kanli kilise, aya triada.


(6)

Yardim yeri bulma talebi (gibi )

Eksidaşlar merhaba, Biz üç arkadaş hem kendi bohem karanligimizdankurtulalim hem de cevredeki durumu olmayan maddi/manevi desteğe ihtiyaci olan insanlara yardim edelim dedik kendi kendimize. Ancak nereden baslyacagimizi bilemiyoruz. Tam olarak yapmak istedigimiz sey durumu olmayan insanlara elimizde
Eksidaşlar merhaba, Biz üç arkadaş hem kendi bohem karanligimizdan
kurtulalim hem de cevredeki durumu olmayan maddi/manevi desteğe ihtiyaci olan insanlara yardim edelim dedik kendi kendimize. Ancak nereden baslyacagimizi bilemiyoruz. Tam olarak yapmak istedigimiz sey durumu olmayan insanlara elimizden geldigince birebirde maddi destekte bulunmak ve onlarla birlikte zaman gecirip onlarin sorunlarini dinlemek, belki bir nebze onlarin da dislanmisliklarini ve yalnizliklarina ortak olmak istiyoruz. Ancak nerden başlanır pek bilmiyoruz. Simdilik bi dernek veya bu tip bir yerler varsa bildiginiz, gercekten işe yarayabilecegimiz, bizi bi aydinlatirsaniz super olur.
whoshothesheriff
(11.07.17)
sehir belirtmemissiniz bu yuzden istanbul oldugunu varsayiyorum :) sefkat-der var, evsizlere yardim yapan. cok yardima ihtiyaclari var maddi manevi.


pide
(11.07.17)
Evsizler çok mantıklı fikir. Bi de o civarın hakiki yoksullarını muhtarlıkların bildiği söyleniyor ama ne kadar doğru bilmiyorum. Bazı kişiler var muazzam sıkıntı çekiyorlar kimsenin haberi olmuyor.

Olabildiğince kimseye göstermeden veya duyurmadan yaparsanız onlar da rencide olmuş hissetmezler.

Tanrı sizden razı olsun.


yaren
(11.07.17)
Oncelikle bulundugum şehir Istanbul, ikinci olarak da tncserap arkides bi dernege para vermek de iyi bir fikir olabilir. Ancak biz daha boyle insanlarla birebir iletisime gecelim diyoruz biraz. Boyle dernekler falan da varsa, birlikte gidip boyle insanlara ulasabilecegimiz direkt olarak o da cok guzel olur.
Tanri(ucan spaghettiler, bosluk, vs. vs.) sadece kendi bireysel hayatlarini yukseltmeye calismayip, baskalarinin da hayatını daha yasanir kilmaya calisanlardan razi olsun tabi bu arada -)


whoshothesheriff
(11.07.17)
Bulunduğum yer Hatay. Yardım yapılacak insanlar malum. İstersen mesaj atabilirsin.


1adam
(11.07.17)
1adam, duyarliligin icin tesekkurler. Ancak belirttigim gibi hem yardim edip insanlara hem de birebir bi iliski de kurmak istiyoruz insanlarla, istanbulda birilerine ulassak daha iyi olur yani. Cok sagolasun ama yine de


whoshothesheriff
(11.07.17)
(4)

Dersim Ovacik Ziyareti

Tekrardan merhaba eksiduyur ahalisi. Onumuzdeki haftaDersim ovaciga gidip hem Fatih Macogluyla tanismayi hem de bolgeyi yakindan taniyayim istiyorum. Daha oncegidenleriniz veya orali olaninuz var midur aceb?Ozelden bi kac soru sormak isterim musaitlerseBir de tabiiki Fatih Maçoğlu'na ulaşabileceğim
Tekrardan merhaba eksiduyur ahalisi. Onumuzdeki hafta
Dersim ovaciga gidip hem Fatih Macogluyla tanismayi
hem de bolgeyi yakindan taniyayim istiyorum. Daha once
gidenleriniz veya orali olaninuz var midur aceb?
Ozelden bi kac soru sormak isterim musaitlerse
Bir de tabiiki Fatih Maçoğlu'na ulaşabileceğim herhangi bir mecra bi ihtimal :-)
whoshothesheriff
(27.05.17)
Yardımcı olabilirim


domates yiyom
(28.05.17)
Hıdır Abinin ciğer dürümünü ye kesinlikle. Burçak ve Taşkın Abilerden de bir sabah poğaçası yapıştır. Herkes bir şekilde yardımcı olacaktır zaten Ovacık'a vardığında, bilgiye ulaşma konusunda kaygın olmasın :)


lüzumsuz adam
(28.05.17)
Ovacık'a hiç gitmedim ama Dersimliyim, diğer bir sürü yerine gittim sorun varsa özelden gelebilirsin. Ama lüzumsuz adam doğru söylemiş, kime sorsan yardımcı olur :)


noluyo yaa
(28.05.17)
Eyvallah dostlar sagolasiniz. Domates yiyen arkides sana da ozelden yaZdim:-)))


whoshothesheriff
(28.05.17)
(2)

Fethiye merkezden Oludeniz ovacik mahallesine ulasim

Arkadaslar hafiften aciliyet iceren bi mesele var. Fethiye merkez otogardan Oludeniz ovacik mahallesine direkdolmus var midir ? Veya mesela Fethiye çamkoyden falan otostopla daha mi kisa surer Antalya tarafindan geliyor olacagim. Rota uzerinde yolumu ne kadar kisaltabilirsem o kadar iyi. Onun icin b
Arkadaslar hafiften aciliyet iceren bi mesele var.
Fethiye merkez otogardan Oludeniz ovacik mahallesine direk
dolmus var midir ?
Veya mesela Fethiye çamkoyden falan otostopla daha mi kisa surer
Antalya tarafindan geliyor olacagim. Rota uzerinde yolumu ne kadar kisaltabilirsem o kadar iyi. Onun icin bolgeyi iyi bilen arkadaslarin her turlu
gorusune acigim.
whoshothesheriff
(17.04.17)
Bölgeyi bilmiyorum sadece yazın gitmiştim ama fethiye otogardan ovacık'a dolmuş var.


funl
(17.04.17)
Tamamdur. Eyvallah funl arkides


whoshothesheriff
(17.04.17)
(19)

Moraller nasıl?

sb.:/
sb.

:/
qazaqwsx
(16.04.17)
buruk


exlibris
(16.04.17)
rebellions are built on hope


freebird5406_2
(16.04.17)
Çok da umursamıyorum. Böyle olacağı belliydi zaten. Türkiye batsın gitsin zerre umrumda değil.


zoghurt
(16.04.17)
o sandığa gitmeyenlerin..


bekledigim gibi olmadı.

@zoghurt
batan titanicten bir tahta parcasiyla hayata tutunmaya çalışıyor gibisin. aidiyet hissinin olmadigi yerler zaten senin değil.


1adam
(16.04.17)
iyi. kazandık. ama mhp'nin pek faydasının olmadığını görüyorum.


CHP'nin sonuç takibine güveniyorum. Moralim henüz bozulmadı. Fox tv'den takip edin.


empty man
(16.04.17)
Kötü ama kabus gibi değil. Yani, o kadar hile hurdaya rağmen %51 ile ikna olmamız bekleniyor. Demek ki hala umut var ama ödenecek bedel artıyor.


aychovsky
(16.04.17)
Yetmedi ama olsun, şahsen bu kadar dahi beklemiyordum, umudu hiç kesmemek gerek ileriye dönük.

Kalabalık azalsın diye 4 civarı gittik oy kullanmaya. Annem nüfus cüzdanını bi çıkardı ki fotoğrafı düşmüş, dün hastanede düşürmüş galiba. Çok sinir olduk, geldiğimizden beri kafasını ütülüyorum :/


manuel mandalina
(16.04.17)
Boyle olacagi boyleydi. Moralim tabiki bozuk ama hicbir sey belli olmaz. Chp itiraz eder.


noeldayın
(16.04.17)
Milletler de insanlar da hak ettiklerini bulurlarmis derler. Turkiyenin durumu da boyle de maalesef iste bizim gibi insanlar da çoğunluğun aptal saptal kararlariyla boka dogru sürükleniyor. Daha ne kadar derine batariz bu boka batma yarismasinda bilmiyorum ama rakiplerimiz ortadoğu ulkeleriyle baya bi rekabete giricez gibi bu durumda


whoshothesheriff
(16.04.17)
her akşamki gibi. referandum sonuçları benim moralimi pek etkilemedi.


babilbaligi
(16.04.17)
Çok kötü, ama en azından bu kadar yakın bi sonuç çıkması üzüntümü azalttı. Mühürsüz zarfların kabul edilmesini nasıl açıklayacaklar onu bekliyorum.


oddyseus
(16.04.17)
ben 53-55 bekliyordum eveti. bence iyi sonuç. hayır çıkmadı ama ne yapalım?

ama böyle gitmez bana kalırsa. ekonomi kötü, eğitim kötü, ülkenin geleceği yok. sürdürülebilir bir durum değil. ama insanlar uyandığında çok geç olacak.


mattiadestro
(16.04.17)
Çok kötü. Gerizekalı yerine koyulmayi hazmedemiyorum. Temiz bu seçimle bu oranı alsalardı yine üzülürdüm ama bu kadar koymazdı.


fraise
(16.04.17)
ben 60 civarı "evet" gelir diye bekliyordum ama bu sonuç da beni mutlu etmedi tabii.
hile yapıldığını düşünüyorum.
bunun haricinde, üzerimde berbat bir sıkıntı var.
neden acaba? bu seçim atmosferi çaktırmadan mı yordu beni, bilemiyorum.


filteria
(16.04.17)
İkna olup olmamamiz kimin umurunda ki ? Biyti bu is.

Rte'nin bu ulkede %50 oyu garanti. Olene kadar basimizda. Artik 3-5 sene sonra nasil bir ulke kalavak Allah bilir.


kint
(16.04.17)
Kötü, hak-hukuk kesin olarak yok artık. Tamamen herşey bitti, "Kilit vurup gitsinler, kireç döküp gömsünler." hissi var.

Twitterdan alıntı: "Dünyanın sonunu İç Anadolu getirecek."
Allah'ın çomarları...


Sulfoxaflor
(16.04.17)
kötü. ama:

(git:www.youtube.com )


runfor
(16.04.17)
(6)

tatil yeri onerisi- dag, temiz hava, hiking / deniz tatili

Merhaba,1. Temmuz'un son haftasi 3-4 gun bir yerlere gitmek istiyoruz. - Doga yuruyusu, tirmanisi vs. olsun mumkunse. - Arabamiz ve ehliyetimiz yok, o sebeple ulasim olan bir yer olsun. Otobus olur, dolmus olur, otele shuttle olur. Ama bir sey olsun yani.- Temmuz son haftasi oldugu icin, gerci dag t
Merhaba,

1. Temmuz'un son haftasi 3-4 gun bir yerlere gitmek istiyoruz.

- Doga yuruyusu, tirmanisi vs. olsun mumkunse.
- Arabamiz ve ehliyetimiz yok, o sebeple ulasim olan bir yer olsun. Otobus olur, dolmus olur, otele shuttle olur. Ama bir sey olsun yani.
- Temmuz son haftasi oldugu icin, gerci dag tepe diyorum herhalde sorun olmaz, ama sicaktan klima altinda odada oturacagimiz bir yer olmasin.
- Elbette fiyat olabildigince ucuz olsa guzel olur.
- Boyle kabin tarzi, bungalow tarzi neyse bir yerde kalsak cok mutlu oluruz.
- Kisaca soyle doga falan, huzur, temiz hava gibi seyler pesindeyiz.

Karadeniz dusunduk ama bilmiyorum nereler olur bu kriterlerde. Trakya'da olur. Akdeniz'de olur. Olur her yer fark etmez yani. Yer bilmiyorum ben. O sebeple hem lokasyon hem de kalacak yer onerisi dahil her oneriye acigim.

2. Bir de bir-iki gun kalacagimiz, suya girelim cikalim, aksam da iki kadeh parlatalim yeri neresi olur? Gene ucuz olsun. Normalde Eski Foca'da mutevazi bir pansiyonda kaliyorduk birkac gun. Gene aynisini da yapabiliriz elbette ama merak ettim baska oneriler var mi boyle guzel, makul birkac gun gidilecek.

Cok tesekkurler
siradan bir adam
(15.04.17)
deniz olmasa da olur dersen kızıldağ milli parkını öneririm. tam aradığınız yer :)


bence size kabak koyu, faralya olur. likya yolunu da deneyimlersiniz.


hononu
(15.04.17)
yok zaten dag acik hava tatili icin deniz olmasa da olur :) deniz icin bir-iki gun bir yerlere gitmek ayri bir plan.


siradan bir adam
(15.04.17)
Kaş tam sizlik, veya çok daha sakin olsun derseniz olimpos.


yatagants
(15.04.17)
Adrasan' ı anlatmışsınız.


liriamer
(15.04.17)
likya yolunu tek geçerim


whoshothesheriff
(16.04.17)
(112)

Bahar Zirvemiz Kesinleşti! 01.04.2017/Kadıköy Muhit Cafe Saat 17.00

Patlamış mısırlar ücretsiz. Yeeey!(Gelecek olanların listesi ektedir) http://i.hizliresim.com/r3JyYz.pngMekanın zomato linki; https://www.zomato.com/tr/istanbul/kad%C4%B1k%C3%B6y-no-30-a-kad%C4%B1k%C3%B6y-merkez-istanbulMekanın adresi; Caferağa Mahallesi, Sarraf Ali Sk. 30/A, 34710 Kadıköy/İstanbulS
Patlamış mısırlar ücretsiz. Yeeey!

(Gelecek olanların listesi ektedir) i.hizliresim.com


Mekanın zomato linki; www.zomato.com

Mekanın adresi; Caferağa Mahallesi, Sarraf Ali Sk. 30/A, 34710 Kadıköy/İstanbul


Selamlar duyuru ahalisi!

Şubat ayında gerçekleştirdiğimiz zirvenin beklediğimizin de ötesinde bir muhabbete ve güzel arkadaşlıklara vesile olması üzerine arayı çok açmadan yeni bir zirve düzenlemek istedik.

Yapılan yorumlar neticesinde tarihin 1 Nisan 2017, buluşulacak yerin ise Kadıköy'de bulunan Muhit Cafe olması konusunda karar kıldık.

Gelişmeler üzerine duyuru editlenecektir.

Sevgiler <3
fragile lady
(03.03.17)
önceki organizasyon gibi anket yapın sonuçlarına göre karar verin.


basond
(03.03.17)
@basond; anketlerde zirveye katılmayan arkadaşların da oy kullandığını fark ettiğimiz için böyle bir yol tercih ettik. ama istenmesi durumunda yapabiliriz elbette.


fragile lady
(03.03.17)
burada da aynısı olacak şu gün olsun deyip gelmeyecekler olacak cevap kalabağı ile uğraşmayın diye dedim. Kimin ne oy kullandığını gösteren bir uygulama varsa onu seçmeniz belki daha faydalı olur.


basond
(03.03.17)
tarih fark etmez ve kadıköy diyorum


chillbabe
(03.03.17)
İzmirde neden olmuyor bu işler?


@erosun iskaladigi adam; ona da siz öncülük edin.


fragile lady
(03.03.17)
@eros

izmir zirveler açısından en zengin şehirlerden birisi. 2-3 ayda bir zirveler yapılıyor zaten. sözlükten de gerekli reklamlar yapılıyor. kaçırmış olabilirsiniz.

1-2 sene öncesine kadar kordonda bira-midye zirveleri oluyordu hatta.


false pretension
(03.03.17)
25 mart iyidir, ben katılabilirim belki.

edit: mekanı belirtmemişim. mekanda kadıköy iyidir.


dedimmidemedimmi
(03.03.17)
Beşiktaş olursa benim için daha uygun olur, tarih olarak ay başı olması elbette daha iyi olur.


highwaytohell
(03.03.17)
1 nisan olmalı ki geleyim^^


tuborg yesili
(03.03.17)
kadıköy tarih farketmiyor sanırım bana da işim çıkarsa gelmem ama çıkmazsa kadıköy diyorum tekrar ediyim mi


25 mart kadikoy'e Evet diyorum. Zira bu kelimeye son zamanlarda hayli karsiyim


whoshothesheriff
(03.03.17)
25 mart ve Beşiktaş


hsktr
(03.03.17)
Tarih 1 Nisan, lokasyon olarak da Beşiktaş diyorum.


ben de gelebilirim


fallopian
(03.03.17)
1 nisan kadıköy uygundur benm için


KingDagos
(03.03.17)
Tarih de lokasyon da fark etmiyor. Bu kez gelmek istiyorum bir aksilik çıkmazsa bakalım.


Aman Sen de
(03.03.17)
Geçen defaki ankette önce kadıköy çıktı sonra ne hikmetse Beşiktaş çıktı vs sırf buna uyuz olduğum için gelmedim açıkçası.
Eğer bi anket yapacaksanız belli bir gün saat koyun o saatten sonra sonuç değişirse de planı zırt pırt değiştirmeyin, itici oluyor.


Bu arada üslubum çok sert olmuş, yeni uyandım ondan. Yanlış anlamayın :)
Ben kadıköy diyorum tarih fark etmez.


25 mart beşiktaş.


Ben de gelmek istiyorum! :)

Kadiköy +1
Sevgiler.


kmj
(03.03.17)
ben ve adamlarım beşiktaş'a +1 diyoruz.


filteria
(03.03.17)
Vay arkadaş... Kırılgan hanım tertip edince iki saatte 20 kişi yazmış...

Benim tanzim ettiğim zirveye 15 kişinin gelmesi bile başarı aslında ahaha. :D

Her neyse, bu sefer Kadıköy diyorum ve +1 getiriyorum. Sevgiler.


yirmisantim
(03.03.17)
Tarih fark etmez, kadikoy +1. Avcilar'dan kadikoy'e gitmek besiktas'a gitmekten daha kolay :)


cezzar dede
(03.03.17)
Tarih fark etmez, Beşiktaş diyorum.


chicha
(03.03.17)
1 nisan olursa varım. beşiktaş olsun


washe
(03.03.17)
Tarih şimdilik farketmez ama kesinlikle Beşiktaş olmalı :) evet önceki de Beşiktaş'ta oldu ama ulaşım açısından 2 yaka için de en elverişli yer Beşiktaş diye düşünüyorum :)


turksolbek
(03.03.17)
Ha şimdi baktım da 1 nisan daha güzel olur:)


turksolbek
(03.03.17)
Beşiktaş +1


bloody bastard
(03.03.17)
1 Nisan için Kayseri'den kalkıp gelebilirim.

Kadıköy veya Beşiktaş fark etmez.


isott
(03.03.17)
izmir'de çok zirve yapılıyor diyen en son aralıkta yapıldığını unutmuş.


rain when i die
(03.03.17)
Beşiktaş +1 diyelim o hâlde.


BuddyGuy
(03.03.17)
1 Nisan ve Beşiktaş diyorum.


bfm
(04.03.17)
beşiktaş veya kadıköy. geliyorum.


douglas
(04.03.17)
Gönül ister ki kadıköy olsun ama geç saatte avrupa yakasına geçmek biraz sıkıntı olabiiyor.


clones
(04.03.17)
1 nisan olursa taaaa izmir'den gelebilirim cok buyuk ihtimalle.


Zamandan mekandan münezzeh olarak geliyorum.


otonomo
(04.03.17)
bir nisan ve kadiköy diyorum


25 mart Kadıköy olursa 800 km öteden gelebilirim


domates yiyom
(05.03.17)
kadıköy +1 ben de gelip tanışmak istiyorum sizlerle. tarih farketmez.


safepassage
(06.03.17)
kadıköy.
iş çıkış saatinden sonra olsun gün fark etmez.


Caaannn
(06.03.17)
kadıkoy +1


monicapp
(06.03.17)
25 mart ve kadıköy.

önceki zirve beşiktaş'ta yapılmıştı zaten. beşiktaş olursa katılmam.


1shot2shots
(06.03.17)
kadıköy


discopolice
(06.03.17)
ben de gelebilirim. hiç gelmedim öncekilere. ama mesela merak ediyorum nasıl oluyor. hayvan gibi kalabalık bi mekanda bi masanın etrafına doluşup oturuluyor mu üniversite kulübü tanışma toplantısı yapar gibi? ekaterina'nın da dediği gibi şöyle ferah feza havasıyla manzarasıyla da sohbeti muhabbeti renklendirecek biyerde olsa?

sağol biz bilmiyoduk nası toplancağımızı şeklinde ezmeyin hemen ama demek istediğim geniş alanda, hafif parti, kokteyl rahatlığında bişey olsa? ya da öyle mi oluyor. zira beşiktaşta adam gibi biyer neresi var ben çok şeyapamadım.


klar
(06.03.17)
Muhtemel gelmem ancak öneride bulunmak adına, kadıköyde toplanıp adaya kaçmak daha makul olmaz mı? Daha rahat vs.


Kenboi
(07.03.17)
Ben de gelebilirim


MiraTaurus
(07.03.17)
25 Mart, Beşiktaş.


25 Mart, Kadıköy


smellofsoul
(08.03.17)
25 mart kadıköy, pek bir tatlı olur.


asm
(08.03.17)
Ortam ve hava iyi olduğu sürece anlıyorum ki gelmek isteyen bir sürü insan var bende gelirim ama +1 kadıköy olursa tadından yenmez belki izmit dolaylarından gelecek insanlar var bunu düşünürseniz iyi olur


smokee
(08.03.17)
beşiktaş olsun 3 kuruş fazla olsun. tarih fark etmez.


iki ara bi dere
(09.03.17)
izmir'de bu tür etkinlikler kordon'da çimlerin üzerinde yapılır. Ben kadıköy/moda/moda sahili/çimler diyorum. belki de maçka? ama çim olsun! gidip de bizleri o güzel havalarda mekanlara sokmazsınız umarım.


spackinq
(09.03.17)
gelmek çok isterdim ama buralara yazdığım yazılar, yolladığım yarı çıplak fotoğraflarımdan sonra gelmekten bir hayli çekiniyorum. bir de sözlükte lince uğramam etkili tabi.


aat bh
(09.03.17)
hadi hayırlısı.


late viper
(09.03.17)
Olm evi tekirdağa taşıdık kadköyde zirve mi olur :( yol patamı çekin geliyim :(


Bowie
(10.03.17)
5 nisandan sonra ordayım. az farkla kaçırmak üzücü.


mobydick
(10.03.17)
Beşiktaş daha iyi, Kadıköy'e de gelirim.


fauxlivia
(10.03.17)
1 nisan beşiktaş


douglas
(10.03.17)
Gerçi kimseyi tanımıyorum ama ben de gelmek isterim, hem de Kadıköy'deyse zaten


peki madem
(11.03.17)
Arkadaşlar Beşiktaş değil Kadıköy konusunda karar kıldık. Kadıköy'de mekan öneriniz varsa yazabilirsiniz.


fragile lady
(11.03.17)
Beşiktaş diyorum. Tarih fark etmez zaten her türlü işim çıkabilir ve gelemeyebilirim.


ertankndmr
(12.03.17)
ankara kim ki zaten :(


Saat belli mi?


cezzar dede
(14.03.17)
Oylamaya gelmedik, zirveye gelebiliyor muyuz :(


humblebirth
(16.03.17)
ben gelmiyorum siz takilin.


neumann
(19.03.17)
Heyy ben de gelirim ben de ben de


k4l3m
(20.03.17)
kadıköy +2


önceki kısmet olmadı bu kez gelirim


demitri
(21.03.17)
Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın.


unifeel
(22.03.17)
anaaa belki ben de gelirim lan o_0 !!

:)


kuul
(23.03.17)
ben de gelirim belki.


guitarissimo
(25.03.17)
+1 imle orda olacağım


Yaşlılara yer var mı? :)


old possum
(27.03.17)
geliyem +1


dieselsingle2
(28.03.17)
+1imle gelecegim


astrid
(28.03.17)
hala gelebiliyor muyuz? yeni insanlar tanımaya ihtiyacım var zira.


farenin sol tusu
(28.03.17)
Ben de gelmeye calisacagim. 50%


PearlJam
(31.03.17)
Bi biranızı içmeye uğrayacağım galiba.


naberabi
(31.03.17)
Yakama kırmızı karanfil takacağım


pisayisif
(31.03.17)
Nasıl gidiliyor bu kafeye?


clones
(31.03.17)
Ben de geleceğim

Bursa'dan geliyorum hatta :)

Kadkıköy +1 :)


kingsley
(31.03.17)
Hakikaten bi yol tarifi falan olsa fena olmaz.


bu arada niye tik atılmıyor herkese çok ayıp


clones
(31.03.17)
Akmar pasajının hemen yukarısında.

i.hizliresim.com

Bilge Adam'ı sorarak da ulaşabilirsiniz, Bilge Adam'a daha yakın.


MaNOfTheYear
(31.03.17)
besiktas olursa gelirim


eksimeksi
(31.03.17)
selamlar ben de ugrayayım yenı gordum


camene87
(31.03.17)
Bursa'dan geliyorum, hayatımda ilk kez bir zirveye katılacağım, sözlük beni bağrına basar mı ?


kingsley
(31.03.17)
bir ihtimal uğrarım


rare
(01.04.17)
Akşam Kadıköy'de işim var, erken biterse uğramaya çalışıcam.


old possum
(01.04.17)
beyler yoldayim, yaklasik 1,5 saate oradayim, grsrz


ben gelemiyorum, turist misafirim geldi. Ona da dedim ama hepiniz Türkçe konuşacaksınız diyip gelmek istemedi. Başka bir sefere inşallah


fallopian
(01.04.17)
Bilge adam'in ordayim ve bulamiyorum. Esnaf da bilmiyor.


cezzar dede
(01.04.17)
Telefondan gugıl haritaya yaz adresi sonra takip et konumu


pisayisif
(01.04.17)
Underground mekan mı burasi zira yer üstünde böyle bi yer yok :d

Harita Dimo Pub gösteriyor. Yardim plz


humblebirth
(01.04.17)
Gec mi oldu katilmak için bilmiyorum?..
Kiziltoprak semalarindayim.


runfor
(01.04.17)
Gelin gelin geç değil


fragile lady
(01.04.17)
Geldim ama yer yok :( garip kaldim su arada durur aglarim


runfor
(01.04.17)
Yeri bulamayan arkadaslar akmar pasajini gectikten sonra sola donup yukari cikin. Dimonun ustu hemen. Kapida no 30 yaziyor.


runfor
(01.04.17)
Beni bulun siyah giydim herkese yer var


fragile lady
(01.04.17)
tuh ya özendim vallayi


klar
(01.04.17)
foto isteriz


limoncello
(01.04.17)
Gelemiyorum size iyi eğlenceler. Foto, fotoo.


old possum
(01.04.17)
Unuttum bile hepinizi.

Yalnız, 17'ye birlikte bindiğimiz hatun Harikulade idin, seni unutmam. bir dahaki zirvede görüşmek üzere.


varg vikernes
(01.04.17)
Organizasyon için teşekkürler frecayl. Keyifli zirveydi.


humblebirth
(01.04.17)
Hakkaten güzeldi daha sık yapalım. Hala orada olanlara selamlar.


Güzeldi gerçekten kenarda köşede kalsam da ;)


Aman Sen de
(01.04.17)
Kesinlikle çok güzel zirveydi, daha sık yapalım +1 :))


kmj
(01.04.17)
Eglenceliydi..daha sık yapilmali :)


astrid
(01.04.17)
lol


otonomo
(01.04.17)
çok güzeldi emeğinize sağlık ama havalar ısınınca moda sahil buluşması kocaman bir circle falan daha ekonomik ve herkesin birbiriyle muhabbet etme şansı daha yüksek bir etkinlik olabilir.


guitarissimo
(01.04.17)
Katılan ve zirveye bir şekilde destek olan herkese çok teşekkür ederim. Sizinle vakit geçirmek çok keyifliydi. Muhteşem insanlarla tanıştık. Bir dahaki zirvede görüşmek üzere :)

P. S: Geleceğini belirtip mazeret bildirmeden gelmeyen arkadaşları ayrıca yazdım zihnime, üzdünüz... :)

P. S. 2: Ek olarak bana gece boyunca yardım eden şahane insanlar olan sesobjesi ile welcometohell'e teşekkürü de bir borç bilirim. Sevgiler <3


fragile lady
(02.04.17)
(2)

İnekleri çalınan çiftlik / Change.org

Selamlar ahali,Bir arkadaşımın sık sık uğradığı, şu şehirde güzel kalan nadir yerlerden birini daha batırıyorlar sağolsunlar.8 ineği olan, doğal kendi çapında üretim yapan adamların köpeklerini öldürüp inekleri çalmışlar.Yapabilecek bir şey önerisi olan, destek verebilecek olan var mıdır?Modlardan d
Selamlar ahali,

Bir arkadaşımın sık sık uğradığı, şu şehirde güzel kalan nadir yerlerden birini daha batırıyorlar sağolsunlar.

8 ineği olan, doğal kendi çapında üretim yapan adamların köpeklerini öldürüp inekleri çalmışlar.

Yapabilecek bir şey önerisi olan, destek verebilecek olan var mıdır?

Modlardan da ricam bir süre üstte kalması.

Sevgiler.

www.change.org
duseyazar
(19.02.17)
Ciftligi ziyaret edip su anda nasi bi yardim edilebilir diye sorsak ciftliktekilere.
Ne ihtiyaclari varsa artik ona gore bir seyler yapmaya calisilabilir bence


whoshothesheriff
(20.02.17)
Hayvanları telef olan bir aileye kaymakamlık hediye etmişti. Bölgenin kaymakamlığı ile görüşülebilir. Ya da devletin damızlık hayvan yetiştirip köylüye verdiği kurumlar vardı yanlış hatırlamıyorsam onlarla iletişime geçilebilir.


hayde bre
(22.02.17)
(1)

Avrupada Mevsimlik üzüm toplayiciligi

Iyi akşamlar Ekşi duyuru ahalisi. Gecenlerde bir arkadasim fransa Perpignon bölgesinde zamaninda mevsimlik üzüm toplayiciligi yaptigindan ve hatri sayilcek bi de para kazandığından bahsetti.Ben de su an merak ediyorum acaba böyle bi firsat italyada falan da var mıdır? Ya da içinizden hiç yapan eden
Iyi akşamlar Ekşi duyuru ahalisi.
Gecenlerde bir arkadasim fransa Perpignon bölgesinde zamaninda mevsimlik üzüm toplayiciligi yaptigindan ve hatri sayilcek bi de para kazandığından bahsetti.Ben de su an merak ediyorum acaba böyle bi firsat italyada falan da var mıdır?
Ya da içinizden hiç yapan eden olmus mudur boyle bi şeyler ?
Şimdiden cevap veren/vermeyen herkese tesekkurler.
whoshothesheriff
(16.02.17)
eyvallah dostum şu siteyi ben bir check edeyim


whoshothesheriff
(17.02.17)
(10)

akademisyenlik tercih edilesi bir meslek değil mi?

merhaba,lisansta iyi bir ortalamam varken bir kaç hocamla konuşup akademisyen olmak istiyorum, ne gibi bir yol izlemeliyim demiştim. onlar da "manyak mısın oğlum, yapılacak iş değil bu. cin gibi çocuksun akademisyen mi olacaksın git başka bir meslek bul" demişlerdi. hocalarımdan bir tanesi muhalif d
merhaba,

lisansta iyi bir ortalamam varken bir kaç hocamla konuşup akademisyen olmak istiyorum, ne gibi bir yol izlemeliyim demiştim. onlar da "manyak mısın oğlum, yapılacak iş değil bu. cin gibi çocuksun akademisyen mi olacaksın git başka bir meslek bul" demişlerdi.

hocalarımdan bir tanesi muhalif diye işten atıldı, geri alındı, atıldı, alındı falan bilmiyorum şimdi ne yapıyor. bir başkası yüksek lisansını verdikten sonra 6-7 yıl kadar bir üniversiteye girebilmeyi beklemiş. bir tanesi hocaları "dinazor ve cahil"görüyor. sonra hocaların yapması gereken işleri kendilerinin yaptığını söylüyorlardu. doktorasını vermeye çalışan çalışan hocalarımıza çok ders yüklüyorlardı.

falan..
vs.

ama altı aydır bir şirkette çalışıyorum. sıkıldım.
topluluk önünde konuşma, bildiğini iyi anlatma gibi özelliklerim varken ve ders vermek istiyorken, sanki potansiyelimi ziyan ediyormuşum gibi geliyor.

acaba ben olumsuz bir dolduruluşa mı geldim? dedikleri kadar kötü değildir belki de?
dahinnotha
(16.02.17)
Türkiye de değil.


fasulyek
(16.02.17)
Bizim ülkede hallerini görüyoruz, senin fikirlerinin bir önemi değeri yok bizde baştaki ne derse onu destekler nitelikte iş yaparsan yürürsün tabi.


öte yandan tek derdim insanlığa faydalığa olup varlık sebebimi kutsamak ve bildiğim doğruları gençlerle paylaşmak. 5 - 6 yıl boyunca okul okuyup da dersini dinlemek istediğim bir ya da iki tane hocamın olması çok trajik geliyor bana.

o sebeple bunu bir borç hissediyorum şimdi. tüm bunlar bi yana, iş hayatı 6 ayda beni bıktırdı.


dahinnotha
(16.02.17)
türkiye'de akademisyenlik ideal değil, özel sektörde çalışmak hiç değil. ben de senin gibi ofiste çalışırken her gün sistemi beslemeye devam ettiğim için içim sıkılıyordu. bu yüzden ofiste part time çalışıp, bir taraftan yüksek lisansa başladım. kadro bekledim, 2-3 kez sınava girdim, olmadı. 2 buçuk senenin sonunda, geçtiğimiz ay istanbul'da köklü bir üniversitenin 33a kadrosuna girdim. torpilim filan da yoktu. yani süreç zorlu olabiliyor, ama yapmak istediğin buysa ve pes etmemeye, akademisyen olduktan sonra da mücadele etmeye hazırsan hiç durma.

her gün sabahtan akşama birilerini zengin edeceğim diye çalışmaktansa, akademide insanların hayatına dokunabilmek her şeye rağmen çok daha verimli bir hayat vadediyor. türkiye'de akademinin çarkını kendi yönlerinde döndürüyor olabilirler. olsun, çark gün gelir döner, hatta tamamen yenilenir. topuğumuz kıçımıza vurarak kaçacak değiliz. o başkalarının işi.


gmzo
(16.02.17)
Insallah asistanliginizda iyi bir hocaya denk gelirsiniz. Akademi asistanlik doneminde hocanizin karakterine gore eziyet olabilir. Asistanini koruyup idari gorevlere verilmesini istemeyen, tez zamani rahat birakan da var; surekli is verip tum arastirmalarini yaptirdigi yetmiyor gibi "su isten bizim asistan anliyor. Ona yaptirin hep." diyen de. Asistanlik donemini atlatip ders vermeye basladiktan sonra ise, asiri ders yukunun yaninda sacma sapan idari gorevler de verecekler.
Ortada bir sey yokken isinizi kaybetme riskine hic girmiyorum.


ganbatte
(16.02.17)
Çok iyi bir akademik geçmişin ve ideallerin yoksa yapılmaz.


prince legolas
(16.02.17)
Ortalaman iyiyse ve ingilizce yeterliligin oldugunu dusunuyorsan Erasmus Mundus cok iyi bir program. Hayatina mudahil olmak istemem ama türkiyede belli başlı eğitim kurumları hariç (ki bunlarin da yavas yavas icini bosaltiyorlar) iyi bir eğitim alma şansın pek yok bence. Bu durum hem akademinin sürekli kendini tekrar etmesinden hem de türkçe kaynaklarin zayif olmasindan kaynaklaniyor biraz


whoshothesheriff
(16.02.17)
Bence o kadar kötü değil. Staj yaptığım fabrikadaki üretim müdürü her boş kaldığında Candy Crush oynuyordu. Üniversitede en azından boş vakitlerinde ders verebilirsin. Bir şirkette en fazla müdür olursun, o şirketten çıkınca müdürlüğün de gider. Ama akademik kariyer yapıp yüksek mühendis, doktor mühendis, yüksek kimyager olursan kimse almaz senden o unvanı. Bu daha tatmin edici bir yol.


dissendium
(16.02.17)
@Sour, araştırma yapmak. :)


dissendium
(16.02.17)
akademisyenlik bence meslek değil, hayat tarzı olmalı. bundan dolayı zaten ailede akademisyen varsa çok daha iyi akademisyen olunabiliyor.

dışarıdan her meslekte güzel şeyler bulabilirsin içinde bambaşka bir dünya çıkabilir.

akademisyenlikte politikada var, çekememezlik, güç savaşları etc var, bunlar sadece tr de değil tüm dünyada varlar.


kurnaz
(16.02.17)
(4)

kaçıp gitmeli eski tarz film

var mı öyle bildiğiniz güzel doğa filmleri? into the wild gibi.
var mı öyle bildiğiniz güzel doğa filmleri? into the wild gibi.
freetakilir
(15.02.17)
che guevaranın hayatını anlatan bi film vardı. motosikletle amerikayı dolaşıyorlardı falan. adını hatırlayamadım ancak bulursanız tavsiye ederim


Doğa deyince aklıma gelen ilk film: www.imdb.com


protector
(15.02.17)
Wild diye bir film var, Motorcycle diaries bi de Che'nin hayatının ilk kısmını anlatıyor.


whoshothesheriff
(15.02.17)
(2)

İtalyanca İçin Uygulama

Duolingo benzeri olan İtalyanca öğrenmek ve geliştirmek için kullandığınız uygulamalar var mıdır?Duolingo'da Türkçe arayüzlü İtalyanca eğitimi ne yazık ki yokmuş. Busu mu ne öyle bir uygulama indirilmiş play store'dan fakat birçok bölümü için satın alma seçeneği mevcut. Daha iyisi varsa onu almak ya
Duolingo benzeri olan İtalyanca öğrenmek ve geliştirmek için kullandığınız uygulamalar var mıdır?

Duolingo'da Türkçe arayüzlü İtalyanca eğitimi ne yazık ki yokmuş.
Busu mu ne öyle bir uygulama indirilmiş play store'dan fakat birçok bölümü için satın alma seçeneği mevcut.
Daha iyisi varsa onu almak ya da yeteri kadar faydası olmayacaksa buna boşuna para vermek istenmiyor.

Kullanan, tavsiye edebilecek olan varsa çok seviniriz.

Teşekkürler.
mutekebbir
(15.02.17)
Eğer ingilizcen iyiyse wordreference diye bir site var.
Karsilastirmali olarak italyanca ingilizce cumleler halinde falan anlatiyordu bir seyler. Isine yarar umarim


whoshothesheriff
(15.02.17)
@whoshothesheriff; İngilizcesi yok maalesef bu yüzden duolingo da kullanamadı.
Teşekkürler.


mutekebbir
(15.02.17)
(4)

Friendzone (arkadas seysi) durumu

Eksi duyurulu Guzin abla/abi arkidesler size kucuk bi sorum olcek. Eminim bi cogunuzun basina gelmiştir boyle bi olay. "Arkadaş" oldugum bi kiza karsi tek taraflı olduğunu düşündüğüm bir takim duygular beslemeye başladım. Şimdi benim sorum şu olacak.Ben duygularımı bu kiza acmak istiyorum ama bi yan
Eksi duyurulu Guzin abla/abi arkidesler size kucuk bi sorum olcek.
Eminim bi cogunuzun basina gelmiştir boyle bi olay. "Arkadaş" oldugum bi kiza karsi tek taraflı olduğunu düşündüğüm bir takim duygular beslemeye başladım. Şimdi benim sorum şu olacak.Ben duygularımı bu kiza acmak istiyorum ama bi yandan da herhangi bir ret durumunda da var olan arkadaşlık iliskimin bitmesini istemiyorum. Var midir ikisini de bi arada halledebilecegim bi yol, vs. aciklama şekli?
Simdiden cevaplayan, cevaplamayan arkideslere teşekkürler ve Mutlu Noeller
whoshothesheriff
(30.12.16)
Malesef yok.


manuel mandalina
(30.12.16)
Çok geçmiş olsun


füt
(30.12.16)
Hacı bu işin senin istediğin gibi olması mümkün değil.

Senaryo1; sen kıza direk söyledin kız direk olumlu yanıtladı. Çok güzel ama çok düşük ihtimal.

Senaryo2; sen direk kıza açıldın kız direk reddetti. Kız arkadaşlığını bitirir büyük ihtimalle. Sana bişey demez ama aynı ortama girmemek için elinden geleni yapar.

Senaryo3; sen ufak ufak yürürsün direk söylemeden. tepkileri olumlu olur, düşük ihtimal.

Senaryo4; Sen hoşlandığını hafiften belli edersin, tepkileri olumsuz olur sen de yanlış anladın ayağına yatıp çevirirsin kazı.

Ancak ne olursa olsun bi aşk çıktıysa ortaya o arkadaşlık devam e de mez. Sen ona aşık olarak onun yanında takılamazsın. Her yaptığı batar sana. En iyisi o arkadaşlığı kendin bitirmen olur.

benim tavsiyem de şu. kızı kendine aşık et. Cool ol. Kıskansın seni. Ama sakın başkasıyla çıkma olayına girme. Ama başka kızlarla muhabbet et ara sıra. Bi kızı elde etmenin en iyi yolu onu umursamamaktır. Bu tamamen arkanı dön demek değil. Mesela bir kaç gün deli gibi ilgi gösterip birden çek kendini. Sonra o düşer peşine.


rodeocu
(30.12.16)
Eyvallah Rodeocu arkides sagolasun. Baya baya detayli olarak acikladigin icin ( diger yazan arkideslere de cok tesekkurler tabikisu )
Ama o aşık et kısmı heralde benim için dunyayi fethedip yeni bi sistem olusturmakla ayni zorluk derecesine sahip. Cok sagolun ama baya kafa netlestirici cevaplar oldu benm icin arkadaşlar.

Tekrar iyi Noeller ve tesekkurler


whoshothesheriff
(30.12.16)
(2)

15 sene falan once izlemis oldugum bi film

Arkadaslar kucukken bi film izlemistim belki haturlayan bilen vardiraranizda. Yasli yalniz bir adama misafir olarak geliyor genc bi elemanYasli adam da daha sonra o eleman giderse yalniz kalirim korkusuyla cocugu eve falan hapsediyordu. Daha sonrasinda kiz arkadasi falan aramaya koyuluyor falan Tani
Arkadaslar kucukken bi film izlemistim belki haturlayan bilen vardir
aranizda. Yasli yalniz bir adama misafir olarak geliyor genc bi eleman
Yasli adam da daha sonra o eleman giderse yalniz
kalirim korkusuyla cocugu eve falan hapsediyordu.
Daha sonrasinda kiz arkadasi falan aramaya koyuluyor falan
Tanidik geldi mi hic film ?
whoshothesheriff
(12.09.16)
google ile buldugum su film olabilir mi acaba?
www.imdb.com


ainothia
(12.09.16)
Ainothia harikasin ya tak diye bulmussun filmi


whoshothesheriff
(13.09.16)
(3)

Yeni baslayanlar icin klasik gitar

Iyi bayramlar arkadaşlar. Bi klasik gitar alma planim var. Butcem de max 130~140 lira taksimdekimuzik aleti esnaflari bu butceye ancak çöp gelir dediler ben de size sorayim dedim. Soyle cok kotu olmayan baslangic ici.ideal bi gitar almalim muzik market gitar markasi vs. onerecek var midir ? Onerene
Iyi bayramlar arkadaşlar. Bi klasik gitar alma planim var. Butcem de max 130~140 lira taksimdeki
muzik aleti esnaflari bu butceye ancak çöp gelir dediler
ben de size sorayim dedim. Soyle cok kotu olmayan baslangic ici.
ideal bi gitar almalim muzik market gitar markasi vs. onerecek var midir ?
Onerene calmayi ogrendikten sonra beste bile yaparim
whoshothesheriff
(12.09.16)
arkadaşın gönderdiği videodaki tavsiyeler iyi hoş, ağaç önemli ama bütçeniz cidden düşük. Dolar 1,4 iken 150 liraya fena gitarlar yoktu ama aynı gitarlar şimdi oldu 300 lira öyle düşünün.

Valencia marka gitarlar başlangıç için fena değil birkaç modelini çalmıştım idare ederdi(model no'sunu bilemiyorum), şöyle bi arattım 200lü fiyatlar çıkıyor ama.


rodriguez2
(12.09.16)
Rodriguez kardes eyvallah olmadi biraz daha para biriktirip dedigin tarzda bir seyler arayayim. Tesekkur ettk


whoshothesheriff
(13.09.16)
(3)

mersin uygun otel veya kalacak herhangi bir yer

Arkadaslar internette gördüğüm kadariyla mersinde otel fiyatlari 50~60 liradan asagi degil. Bildiginiz daha uygun bir konaklama yolu var midir soyle max 25~30 lira civari geceligi
Arkadaslar internette gördüğüm kadariyla mersinde otel fiyatlari 50~60 liradan asagi degil. Bildiginiz daha uygun bir konaklama yolu var midir soyle max 25~30 lira civari geceligi
whoshothesheriff
(18.04.16)
animalman arkadas tesekkur ettim bir an aklimdan cikmis tamamen airbnb eyvallah


whoshothesheriff
(18.04.16)
:))


animalman
(18.04.16)
burularda yeniyim su anda anladim tikin ne ise yaradigini


whoshothesheriff
(18.04.16)
(6)

Guney Amerika ulkelerine ulasim

Arkadaslar bildiginiz uzere guney amerika ulkeleri oldukca ucuz ve guzel olmalarina ragmen ucak biletleri gidis donus en asagi 3500~4000 lira civarinda. Bu ulkeleri gezip gormeyi cok isteyen fakat bu kadar butcesi olmayan birisine ulasimla ilgili onerilerde bulunabilir misiniz? ( cok bilinmedik bir
Arkadaslar bildiginiz uzere guney amerika ulkeleri oldukca ucuz ve guzel olmalarina ragmen ucak biletleri gidis donus en asagi 3500~4000 lira civarinda. Bu ulkeleri gezip gormeyi cok isteyen fakat bu kadar butcesi olmayan birisine ulasimla ilgili onerilerde bulunabilir misiniz? ( cok bilinmedik bir havayolu sirketi belki ya da gemide calisarak gecme ya da baska seyler ))
Daha oncesinde bu farkli yollardan birini denemis birileri varsa ve bi kac tavsiyede bulunsa super olur
whoshothesheriff
(07.03.16)
Arjantine 3-4 kere gittim geldim, hep THY ile gittim geldim, pahalı evet haklısın uçuşlar.
Skyscanner gibi sitelerde, genellikle o ülkeleri sömürge olarak kullanan ülkelerin (ispanya - portekiz) havayollarının ucuz uçakları oluyor, ama THY ile 18-19 saatte gittiğin yolu, aktarmalar, dur kalklar dahil 35-40 saatte gidiyorsun, değer mi değmez mi düşünmek gerekiyor tabii.


Corc
(07.03.16)
cok bilinmedik bir havayolu sirketi diye bir sey yok. netten satis yapmayan havalimani sirketi oldugunu sanmiyorum artik bu cagda.
farkli yol yok baba. cruise gemilerinde garsonluk yapsan oraya gittiginde yine gezemeyeceksin. gemi adami olsan bildigin agir iscilik yapabilir misin ki? ki yine gezip ggezemeyecegin malum.


baldur2
(07.03.16)
Avrupa ulkelerinden kolombiyaya thy ile 379€ya bilet aldi arkadasim. Mesela ucuza avrupaya cikip sonra istanbul aktarmali thy ile ucabilirsin.

Donus icinse aktarmani 1-2 gunluk alirsin ;(cok noktali ucus) oyle olunca bavulunu da alirsin. Ikinci ayagi avrupaya geri ucmazsin.


kuehles blondes
(07.03.16)
Italyan hava yolu ile 19 saat suren bir yolculukla buenos aires e ucabilirsin, cok arastirmistim gecen aylarda. Gidis donus 2800 civari idi. Bu fiyatin altina gitmen cok zor,


monicapp
(07.03.16)
tesekkurler arkadaslar verdiginiz bilgiler icin bu arada kuehles blondes arkadas arkadasin nereden almisti kolombiyaya bileti


whoshothesheriff
(07.03.16)
Brukselden aldi o.
Sen de deneme yanilma yontemiyle "gizli pencere"de arayabilirsin.


kuehles blondes
(07.03.16)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.