Giriş
(2)

telefon ekran ışığının kapanmasını engellemek

telefon: samsung galaxy note 5telefondan nota ve akorlara bakarak klavye çalacağım ama zırt pırt sönüyor bu. ayarlara girip ekran süresini uzatmayı biliyorum ama her sefer ayarla uğraşmak da istemiyorum. sonra çalmam bitince tekrar gir düzelt falan.sanki böyle okuma modu gibi bir şey vardı, uzun bir
telefon: samsung galaxy note 5

telefondan nota ve akorlara bakarak klavye çalacağım ama zırt pırt sönüyor bu. ayarlara girip ekran süresini uzatmayı biliyorum ama her sefer ayarla uğraşmak da istemiyorum. sonra çalmam bitince tekrar gir düzelt falan.

sanki böyle okuma modu gibi bir şey vardı, uzun bir şeyler okurken ekran sönmesin diye. aradım bulamadım.

var mı böyle bir şey?
kibritsuyu
(24.06.20)
Uygulamalar - Ayarlar - Ekran - Akıllı Bekleme

Bu ayar olmalı, telefonda bu özellik yoksa (ki vardır seninkinde) Smart Stay olarak uygulama arayıp yükleyebilirsin.


John Bloor
(24.06.20)
geliştirici seceneklerinde var. erişilebilirlik menusunde de var sanirim. var yani.


semenderr
(24.06.20)
(5)

çalışmak için anadolu yakasında huzur arıyorum - malum kütüphaneler kapalı

bitirmem gereken bir senaryo taslağı ve tretman var. kaynak için topladığım bilgisayarıma yüklü yirmi küsür kitapla birbirimize bakıyoruz günlerdir. evhapsi artık psikolojik sınırı aştı benim için, tıkandım kaldım 3 gündür hiçbir şey yazamıyorum. dağa bayıra çıkmam çimenlere yayılmam gerekiyor.kütüp
bitirmem gereken bir senaryo taslağı ve tretman var. kaynak için topladığım bilgisayarıma yüklü yirmi küsür kitapla birbirimize bakıyoruz günlerdir. evhapsi artık psikolojik sınırı aştı benim için, tıkandım kaldım 3 gündür hiçbir şey yazamıyorum. dağa bayıra çıkmam çimenlere yayılmam gerekiyor.

kütüphaneler kapalı. aklımda sahiller kayalıklar var ama güneş tam tepemdeyken nasıl olacak bilmiyorum. sahil kafelerini düşünemiyorum çünkü 3 aydır işsizim birikimim tükenmek üzere.

sanıyorum kartal aydos civarlarında, bazı ormanlık alanlardaki piknik alanlarını düşünebilirim gibi (resim ekledim) ama onlar da nerededir tam bilmiyorum, arabam da yok. otobüs gider mi, e 5 ten geçer mi, bilen gören çıkar mı bilmiyorum.
gözdğağı'na en on belki on yıl önce çıktığımda iyidi, ne halde şimdi bilmiyorum. ya galiba yaşlanıyorum. nerede huzur var, nerede çalışılır hiç aklımda yok.

yardımcı olur musunuz?
semenderr
(12.06.20)
Acik mi bilmemekle birlikte kadikoy idea kutuphane derim ben. Bahcesi de cok guzel.


tuborg yesili
(12.06.20)
@tuborg yesili, ücretli ve ücreti yüksek galiba. konsepti tam anlamamış da olabilirim. biraz bilgi verir misiniz, ilk kez gidecek için.


semenderr
(12.06.20)
Calisma alani ucretsiz olmasi lazim kadikoy belediyesine ait icinde cafe tadinda bir isletme var. arayip yine de bilgi alin isterseniz gitmeden. Eksi sozlukte de yorumlara bakin. Denize nazir guzel sakin bir ortami var. acikligi ve ucret konusunda emin degilim belediyeden arayip teyit edebilirsiniz.


tuborg yesili
(12.06.20)
Bu arada kütüphaneler açılmaya başladı. Karşının taksisi olduğum için Anadolu yakasında durumu bilmiyorum ama bizim üniversitenin haftaya ve Taksim Atatürk kütüphanesinin ise bu hafta açıldığını biliyorum. Yakınınızdaki kütüphaneleri bir kontrol edebilirsiniz. Güneşin altında çalışmayın.


Kartal Bülent Ecevit kültür merkezi kütüphanesi hafta içi 9.30 17.30 saatleri arası açık


cambalkon
(12.06.20)
(5)

Acil bir Word Uygulama Sorusu

derdim var dostlar, 4 saat içinde benim için zor olacak bir metin hazırlamam gerekiyor, 1 2 safya. fakat gözlerimde sorun var, retinam yandı, gece körlüğüm var, gözlerim beyaza bakamıyor.word'ü zifir siyah yapmanın bir yolu var mı, beyaz harflerle yazsam? ben bulamadım. hoş bakmam da zor ekrana, ayr
derdim var dostlar, 4 saat içinde benim için zor olacak bir metin hazırlamam gerekiyor, 1 2 safya. fakat gözlerimde sorun var, retinam yandı, gece körlüğüm var, gözlerim beyaza bakamıyor.
word'ü zifir siyah yapmanın bir yolu var mı, beyaz harflerle yazsam? ben bulamadım. hoş bakmam da zor ekrana, ayrıntıları yapamıyorum.
semenderr
(06.06.20)
onu bilmiyorum ama flux programini kurup ekran isigini ayarlayabilirsiniz. beyaz olan yerler sariya donuk oluyor, gozu hic yormuyor.


pide
(06.06.20)
sayfa rengini değiştirebilirsiniz. ctrl+q'ya basın ve orada page color diye aratın. burada istediğiniz rengi seçerseniz sayfanız o renk olur. zifir karanlık yapabilirsiniz, yazılar da beyaz olur. yazdırmadan önce pdf olarak kaydet diyerek durumu görebilirsiniz.

flux'ı kullanıyorum yıllardır. zaten gözleriniz sağlıklı da olsa her bilgisayarda olması gerektiğini düşünüyorum. eğer bilgisayarınıza ekstra bir yazılım kuramayacak durumdaysanız windows 10'un gece ışığı (night light ) adında ekranı yumuşatan bir özelliği var. saatin yanındaki action center'a tıklayarak ulaşabilirsiniz o menüye.


biseysorcaktim
(06.06.20)
@pide plux benim sorunuma tam karşılık değil dostum. beyaz sarı yakıyor gözlerimi hemen. yazmamı zorlaştırıyor. illa ki siyah olacak.


semenderr
(06.06.20)
tinyurl.com

word de:
page layout > page color
siyahı seçin.


sttc
(06.06.20)
File-Options-General-Display-Black


aks-i endaz
(06.06.20)
(1)

yol hikayesi / intihar edenlerin toplandığı kasaba

dilimin ucunda, adı aklıma gelmiyor.
dilimin ucunda, adı aklıma gelmiyor.
semenderr
(03.06.20)
buldum,

Wristcutters A Love Story – Bilek Kesenler: Bir Aşk Hikâyesi


semenderr
(03.06.20)
(5)

türkçe sorusu - kelime aklıma gelmiyor!

tüm dikkatini vermek anlamına gelen bir kelime vardı, neydi o?
tüm dikkatini vermek anlamına gelen bir kelime vardı, neydi o?
semenderr
(21.05.20)
@cosmicstring, odaklanmak benim de aklıma geldi ama bu değil. daha keskin bir kelimeydi.


semenderr
(21.05.20)
pürdikkat


Dikkatini yoğunlaştırmak?


Dikkat kesilmek


mevsimler
(21.05.20)
Konsantre olmak

Hocam 4 cevabı da tiklemişsin hangisi doğru :))


senolll
(21.05.20)
(6)

eşimle anlaşmalı bir şekilde bosanacagiz

avukata ihtiyaç var mıişlemler nasıl sürüyoren kısa sürede nasıl bitirebilirizboşanmış arkadaşlar ve avukatlardan yardım bekliyorumavukat istememe sebebimiz, zaten maddi açıdan batak5a oluşumuz. ikimiz de maddi açıdan mahvolmuş durumdayız.kızımız var 2 yaşında. bu durumdan etkilenmesin istiyoruz.
avukata ihtiyaç var mı
işlemler nasıl sürüyor
en kısa sürede nasıl bitirebiliriz
boşanmış arkadaşlar ve avukatlardan yardım bekliyorum
avukat istememe sebebimiz, zaten maddi açıdan batak5a oluşumuz. ikimiz de maddi açıdan mahvolmuş durumdayız.
kızımız var 2 yaşında. bu durumdan etkilenmesin istiyoruz.
semenderr
(16.03.20)
Avukat şart değil. Dilekçeyle boşanabilirsiniz. Güzel ve herşeyin yazıldığı boşanma protokolü olursa ilk duruşmada boşanabilirsiniz

Protokol için www.wonder.legal


efruz
(16.03.20)
bu dilekçeyi ikimiz de imzaladıktan sonra ben gidip mahkemeye vereceğim bitecek mi


semenderr
(16.03.20)
1. önce tüm maddeleri konusunda anlaşılan bir "boşanma protokolü" hazırlanacak. tırnak içindeki kısmı google'da ararsan epeyce örnek var. onları kendi durumunuza uyarlaycaksınız. ikiniz de imzalayacaksınız. tabi bir de mahkeme de kimse buna itiraz etmeyecek. bir taraf itiraz ederse çekişmeliye dönüşüür. eğer varsa ev, araba, arsa kimde ne kadar kalacak yazılacak. tabi cocuk velayeti konusunda yazılacak.

2. anlaşmalı boşanma dilekçesi hazırlanacak. bunun da google dan bulabiilirsiniz. biriniz davacı olmak zorunda ama anlaşmalı olduğu için kimin davacı olduğunun bir önemi yok.

3. şehir belitrmediğinizden istanbul'da olduğunuzu varsayıyorum. Aile mahkmesine gidip dilekçeyi ve protkolü vereceksiniz. Bir de dava harci odeyeceksiniz.

4. dilekçe kaleme çıkınca daha günü verilecek. bu size teblig edilecek. dilekçe verdikten sonra kalemle görüşüp tarih konsunda bilgi almayı deneyebilirsiniz.

5. mahkeme günü gideceksiniz. hakim soracak emin misiniz? protokolde hem fikir misiniz? diye itiraz eden olmazsa, boşanma kararı çıkacak. sonra temyiz süresi var. bundan mahkeme sonrası hemen vazgecebilirsinziz. böyle kararın kesinleşmesi hızlanır.

6. şahsi kredi borçların herkesin kendisine aittir. bu konuda eşlerden biri diğerine ödeme yapacaksa bu prokole süresi ile birlikte yazın. örneğin; bilmem ne kredisi icin a, b'ye 30 ay boyunca 1000 tl ödeyecektir.

7. avukat olmadan bu şekilde oluyor. baktınız olmuyor. ikiniz tek avukatla başvurabilirsiniz.


helenart
(16.03.20)
bence siz boşanmayın. maddi sıkıntınız da varmış birbirinize destek olun karşim.


prizmatik
(16.03.20)
teşekkür ederim cevaplarınıza. destek olamadığımız için boşanıyoruz


semenderr
(16.03.20)
Mahkeme şahit de istiyor. Yani aranızda şiddetli geçimsizlik vs olduğuna dair bir üçüncü kişiden tanıklık etmesini istiyor. Bu sebeple anlaşmalı boşansanız da bir kişi sizlerin sıkıntılı bir ilişki yaşadığınıza dair görüş bildirmesi gerekiyor.
Keşke ilişkiler bu şekilde saygı çerçevesinde iki tarafı olgunlukla karşılayıp karar verdiği şekilde sonlansa. Ne olursa olsun evliliklerin bir şekilde son bulması beni üzüyor. Yaşanmışlıklar hatıralar ve gerçekler neden bu noktaya geldi niyeler keşkeler...


creedwar
(16.03.20)
(1)

avrupa yakasındaki bir kaç hastane için yol tarifi

okmeydanı eğitim araştırmabağcılar ilçe sağlık merkezisultangazi ilçe sağlık merkezigazi osman paşa eğitim araştırmabağcılar eğitim araştırmahangi hastaneden kadıköye veya bostanncı metroya ulaşım daha kolay, sıralama yapmam lazım yardımcı olur musunuz?
okmeydanı eğitim araştırma
bağcılar ilçe sağlık merkezi
sultangazi ilçe sağlık merkezi
gazi osman paşa eğitim araştırma
bağcılar eğitim araştırma

hangi hastaneden kadıköye veya bostanncı metroya ulaşım daha kolay, sıralama yapmam lazım yardımcı olur musunuz?
semenderr
(17.02.20)
teşekkür ederim. ilk sıraya okmeydanı o halde


semenderr
(17.02.20)
(5)

Erkek Giyim Tavsiyesi - Kotun Altına Nasıl Bir Ayakkabı Gider?

sanki yüzyıldır kot giymiyorum. bu kış bir dolu kot aldım kendime. botlarla giydim güzel güzel ama istanbulda kış bir aydı ve bitti. arkadaşlar otuz yaşındayım, pek genç sayılmam. üstte gömlek altta kot giyersem, onun altına hangi ayakkabıları önerirsiniz? bot olmaz artık.
sanki yüzyıldır kot giymiyorum. bu kış bir dolu kot aldım kendime. botlarla giydim güzel güzel ama istanbulda kış bir aydı ve bitti. arkadaşlar otuz yaşındayım, pek genç sayılmam. üstte gömlek altta kot giyersem, onun altına hangi ayakkabıları önerirsiniz? bot olmaz artık.
semenderr
(12.02.20)
süet/nubuk oxford tarzı ayakabı


kablelvuku
(12.02.20)
sizce şu nasıl? images.app.goo.gl


semenderr
(12.02.20)
Bence olur bu


tangoalfa
(12.02.20)
farklı olarak ne tavsiye edersiniz?


semenderr
(13.02.20)
ben otuzbir yaşındayım, şu an kot ve beyaz sneaker giyiyorum:)
koyu kahve süet ayakkabılar da güzel oluyor


ilkot
(13.02.20)
(7)

Aklınıza gelen meşhur geyikler

Yazar mısınız şunun gibi ''bruce lee iki sene daha yaşasa kurşun işlemeyecekmiş''İyi pazarlar.
Yazar mısınız şunun gibi ''bruce lee iki sene daha yaşasa kurşun işlemeyecekmiş''

İyi pazarlar.
heidi'nin dedesi
(26.01.20)
bor ile ilgili yapılan tüm geyikler buna örnek olabilir aslında. dünyada enerji kaynakları tükenecek, yalnızca bor kalacak, onun da yüzde 70i bizde. amerika izin vermiyor.(niyeyse)


semenderr
(26.01.20)
hugo abideki küfür.
b.manço sevgilisiyleyken viagradan ölmüş.
bahceli ve apo mit elemanıymış.
bahcelinin kaseti.
gülben ergenin kaseti.
özalı zehirlediler.
beyaz sevistigi kadinlarin ustune scyormus.


prizmatik
(26.01.20)
bruce willis ölüymüş.
amerika'yı falan hep rockefeller yönetiyormuş.
haarp maarp. düğmeye basıyola.
internetten porno izleyenlere ceza gelecekmiş.


ryhmer
(26.01.20)
X kaburga kemiklerini aldırmış.

En bombası: Aziz Yıldırım satın almış (maçı, hakemi), mafyaymış, ayarlamış. Bu Aziz Yıldırım da hep satın alıyordu ama kaçan şampiyonlukların, kupaların da haddi hesabı yok:) İstanbul'a yeni ayak basmış saf köylü gibi adam herhalde köprü, maç, kupa ne bulduysa satıyorlar adama Dolap Osmanlar


speedy
(26.01.20)
Helin avsar aslinda hulya avsar'in kiziymis.


brkylmz
(26.01.20)
muslera yes. no.


mikahakkinen
(26.01.20)
tesla ışınlanmayı bulmuş amerikan ordusu deneyi yapmış sonra sonuçları yok etmişler


basond
(26.01.20)
(7)

fiyat performans ürünü telefon hangisi?

merhaba, babama alacağım, kamera kalitesi iyi olmalı.
merhaba, babama alacağım, kamera kalitesi iyi olmalı.
iddaaci
(04.01.20)
mi 9 lite


freebird5406_2
(04.01.20)
Redmi Note 8 Pro


efreet sultan
(04.01.20)
YouTube da Hardware plus ta karşılaştırma bolca var. Babanıza alacaksanız note 8 pro olabilir.


Topalordek
(04.01.20)
iphone 6s plus


inekadam
(04.01.20)
bahsi geçen orta segment tüm telefonları kullandım. Aile üyelerine-arkadaşlarıma aldırdım. 2000-3000tl bandıda özellikle xiaomi sayesinde gayet iyi ürünler bulunuyor.
panel önemliyse, amoled tasiye ederim: mi9t, mi9 lite. paramız cebimizde kalsın ama panelinin de eksiği olmasın telefonu ise note8pro, ips lcd olmasına rağmen iyi bir panel kulllanılmış hdr destekli, renk gösterimi başarılı. şayomi ile filan uğraşamam derseniz samsung a70 ile fena iş çıkartmamış tabi bence sunduklarına göre bir tık pahalı. bahsettiğim tüm telefonların kameraları aşağı yukarı benzer sensör diyafram açıklığın sahip premium sınıfa yakın başarım elde eden ürünler. mi9tnin telefoto kamerası var 2x optik zum yapabilirsiniz. ama bunlardan bir eksiği olmasın biraz daha ucuz olsun diyorsanız xiaomi mia3. kameraları konusunda telefoto hariç bahsini geçirdğim tüm aletlerle aynı performansa sahip özellikle ana kamerası. selfie kamerası da fiyatına göre şahane ve 64gb 1399 1499tl, anroid one programı sayesinde uzun bir süre güncelleme alır. maliyeti neden düşük paneli 720p fakat amoled. bir teknoloji mağazasına gidip test edin ekranın çözünürlüğü rahatsız etmezde babanıza ilaç olur. beni şahsen rahatsız etmedi fiyatına göre. bir de redminote 8 düşünülebilir.


samsung a50 aldık anneme baya memnunuz


bbb_1
(04.01.20)
redmi note 6 pro. hem çok ucuz hem çok güzel telefon.


semenderr
(05.01.20)
(2)

Chrome hakkında / gizli sekme ve kısayol oluşturma hususu

merhaba gönül dostları. ben bir chrome sayfasını gizli sekmede açmak ve masaüstüne atmak istiyorum. yapılabilir mi? linki tıkladığımda gizli sekmeden o sayfa açılsa ne mutlu ne şen olurum bilemezsiniz.
merhaba gönül dostları. ben bir chrome sayfasını gizli sekmede açmak ve masaüstüne atmak istiyorum. yapılabilir mi? linki tıkladığımda gizli sekmeden o sayfa açılsa ne mutlu ne şen olurum bilemezsiniz.
semenderr
(26.10.19)
masaüstünde shrtcut ın sonuna -incognito yazarsanız chrome otomatik olarak incognito modda açılır. yani şöyle:

"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" -incognito www.google.com

sona yazdığım google'ı pornhub ile değiştirirseniz işlem tamamdır.


ozdek
(26.10.19)
@ozdek işyerinde ekşi yasak. ekşiye girmek içindi :( teşekkür ederim.


semenderr
(26.10.19)
(13)

ilk buluşma için anadolu yakasında samimi mekan

ekşide tanıştık. farklı şehirlerdeyiz. aylardır konuşuyoruz ama yoğunluktan ilk kez yanyana gelebileceğiz. samimi bir yer önerebilir misiniz?
ekşide tanıştık. farklı şehirlerdeyiz. aylardır konuşuyoruz ama yoğunluktan ilk kez yanyana gelebileceğiz. samimi bir yer önerebilir misiniz?
semenderr
(24.09.19)
kadıköyde kahvaltı yapın, yumma www.zomato.com


aziz dostum jack
(24.09.19)
kadıköy yel değirmeninde sakin güzel mekanlar var


nahtoderfahrung
(24.09.19)
başka :) yaşlar 30 civarı bu arada ama ben şahsen 16 hissediyorum.


semenderr
(24.09.19)
Kadıköy - Masal Evi

Kadife sokağın sonuna doğru.


halitkin
(24.09.19)
Story Coffee. ortam "cosy" ama gidiş gün ve saatine göre çok sakin olmayabilir, Google'dan kontrol et.


Bruce
(24.09.19)
başka :) harika yerler keşfettim. yarın çoğuna gider birer limonata içerim. hep kadıköyden geldi güzel ama manzaralı ilçeler de var, gelir mi devamı.


semenderr
(24.09.19)
Moda bigchefs. En temizi. Gidin saatlerce oturup kaynasın :)


kisa
(24.09.19)
üsküdar nevmekan (iki şubesi de olur ama sahildekini tavsiye ederim). tam oturup sohbet etmelik yer


yemrem
(25.09.19)
Mekan neden illa? Caddebostanda sabah kendi kahvaltınızı kendiniz yapın. Alın bir kahveciden kahveninizi ya da evde yapıp koyun termosa, çantaya atın yiyeceklerinizi, örtünüzü, öğlen edin işte, sonra elde bira oturursunuz doyasıya.


mahsus mahal
(25.09.19)
ben olsam rıhtımdaki ayıya giderim. akşam beşe kadar bira 10 lira kampanyası vardı bi ara.


kahvalti mi yapacaksiniz? yoksa aksam bulusmali mi? yemek yenecek mi? ickili yer mi kahveci mi? bir de araba var mi?


jimicik
(25.09.19)
@jimicik kahvaltı ile başlayıp güne uzanacak. akşam ayrılacağız.


semenderr
(25.09.19)
Boğ chefs o zaman


kisa
(25.09.19)
(4)

klibinde addams ailesi dans ediyordu

ne idi o şarkının adı. ne kadar hoş ne kadar güzeldi. edit: buldum; Waldeck - Memories https://www.youtube.com/watch?v=PP8XYmBCCUM&list=LLEJfg521q7-zry2KVXLilvA&index=970&t=0s tavsiye ederim.
ne idi o şarkının adı. ne kadar hoş ne kadar güzeldi.
edit: buldum; Waldeck - Memories www.youtube.com
tavsiye ederim.
semenderr
(02.09.19)
adams ailesi sandığın şey beetlejuice, klip sandığın şey de filmin yemek sahnesi olmasın?

www.youtube.com


sir gawain
(02.09.19)
@sir gawain yok be dostum. yaşlıyım biraz. addams ailesi ile beter böcek farklı hisler farklı tatlar uyandırıyor. ayrı bu.


semenderr
(02.09.19)
peki bu ?

www.youtube.com


kimlanbu
(02.09.19)
@kimlanbu bu da fillm içinden bir sahne dostum. 40 lar 50 ler havası vardı şarkıda ingilizce. adams ailesinden sahneler ile uymlanmış eğlenceli bir şarkı.


semenderr
(02.09.19)
(4)

Klima tavsiyesi?

merhabalar10 metrekarelik bir ofisimiz var buraya bir klima almak istiyoruz fakat klimayla alakalı hiçbir bilgimiz yok. 1500-2500 tl arası öneriniz olur mu?
merhabalar

10 metrekarelik bir ofisimiz var buraya bir klima almak istiyoruz fakat klimayla alakalı hiçbir bilgimiz yok. 1500-2500 tl arası öneriniz olur mu?
Wolfware
(30.07.19)
sırf teknik servisi için arçelik aldım. elemanlar getirdi kurdu, dedim motorunu kurduğunuz yere ev sahibi sorun çıkarır. yok dediler çıkarmaz. evsahibi sorun çıkardı. servisi çağırdım sonra, ücret istediler yer değişimi için, arçeliği aradım 1 2 dk içinde sorun çözüldü, yerini ücretsiz değiştirdiler. bu firmaya güvenin, "elektronik şans işi" meselesini en baştan elemiş oluyorsunuz. tavsiye ederim.


semenderr
(30.07.19)
ücretsiz keşif yapanlar var. onlardan fikir alın. pencere sayısı, bakılan yön, izolasyon vs. farkettiriyor.


sutlu nescafe
(30.07.19)
10 metrekare küçük bir alan. Dolayısıyla tam klimanın karşısında birinin bulunması, oturması çok olası. Klimanın üflediği yerde bulunmak, klima çarpmalarına, boyun tutulmalarına sebep olabiliyor. wind free klimalar belki biraz daha pahalı ama bu sorunu tamamen ortadan kaldırıyor.


Mirket
(30.07.19)
9bin btu yeter. marka farketmez işinizi görür çoğu.


mikahakkinen
(30.07.19)
(4)

kitap alırken çevirmen kıyaslama

bunu nasıl yapıyorsunuz? mesela jules verne'in kitaplarını bir sürü çeviren var. hangisi iyi hangisi kötü anlamak için isimlerini arattım. hiçbir fikir vermedi. her çevirisine kefil olunan ünlü bir çevirmen değilse iyi çevirmeni nasıl seçeceğiz?
bunu nasıl yapıyorsunuz? mesela jules verne'in kitaplarını bir sürü çeviren var. hangisi iyi hangisi kötü anlamak için isimlerini arattım. hiçbir fikir vermedi.

her çevirisine kefil olunan ünlü bir çevirmen değilse iyi çevirmeni nasıl seçeceğiz?
9kuyruklukedi
(16.06.19)
Yayinevinden.

Iletisim is yky can gibi.


Mcfly
(16.06.19)
yayınevlerine göre seçiyorum +1.


asisamus
(16.06.19)
Yayınevine bakıyorum.
Sırasıyla
İş Bankası
YKY
Can
İthaki 'den alıyorum.


Mirket
(16.06.19)
çevirmenin ismini aratın hocam önce, çevirmenin hangi yayınevleri, hangi kitaplar ile çalıştığına da bakın. en son da yayınevine dikkat edin.


semenderr
(16.06.19)
(8)

Siyah kot pantolonun altına bu ayakkabı?

https://images.app.goo.gl/zrEzkRuQjW2iMDE56Siyah kot altına Giyilir mi? Çok sırıtır mı?
images.app.goo.gl

Siyah kot altına Giyilir mi? Çok sırıtır mı?
adwokat
(21.05.19)
Günlük hayatta mümkünse hiçbi şeyin altına giyilmemeli.


mg3929
(21.05.19)
kotun üzerine giyeceğin tişört renkli ise uygun. güzel ayakkabı. gömlek giyeceksen sakın ha :)


semenderr
(21.05.19)
keko isen giyilir.


goodz
(21.05.19)
+8 keko point kazandırır bu evet.


synesthesia
(21.05.19)
Normalde giymem de koyu lacivert kotun altına denedim bi kaç kere.
Benim gibi gün içinde 15bin adım atan birisi için hayat kurtarıcı oluyormuş onu fark ettim.
Siyah altına da gitseydi iyiydi :)


adwokat
(21.05.19)
Hocam siyah altına elbette giyilir bu. Ama bazı şeyleri giymemek daha iyi, o yüzden diyoruz. Yoksa renk olarak uyumsuz değil.


synesthesia
(21.05.19)
Laciverte evet siyaha hayır. :)


mysticthelegend
(21.05.19)
Eger almadiysan cok cirkin bi ayakkabi alma.

Rengiyle uyumlu kotun altina bile giyilmez.


belki lazim olur
(21.05.19)
(5)

klima sezonunu açıyoruz!

merhabalar,evde çalışan biri olarak acilen klima almam gerekiyor.12 bin btu'luklar yeterli olacaktır.gönül daikin ya da mitsubishi istiyor ama...hem iki tane alacağım, hem de kiradayım.o yüzden anlamsız paralar vermek de istemiyorum.vessen, airfel gibi daikin'in servis ağından olan bir şey mi tercih
merhabalar,
evde çalışan biri olarak acilen klima almam gerekiyor.
12 bin btu'luklar yeterli olacaktır.

gönül daikin ya da mitsubishi istiyor ama...
hem iki tane alacağım, hem de kiradayım.
o yüzden anlamsız paralar vermek de istemiyorum.

vessen, airfel gibi daikin'in servis ağından olan bir şey mi tercih etsem, yoksa samsung, lg, bosch gibi bir şey mi?
kullandığınız, memnun olduğunuz marka ve modellerlerle birlikte fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

teşekkürler!
blatta hiberna
(21.05.19)
110 mt2 evde 24000 salon , 9000 yatak odası vestel. Açıyoruz ikisinnide ev en geç bir saate kasap dolabı gibi oluyor. Servisinden de sezon dışı memnunuz.


synax
(21.05.19)
ben arçelik tercih ettim. 2 tane 24 lük aldım. 1 2 gün önce. tercih sebebim yılların güveni. garantisini de 350 lira karşılığı 7 yıl yaptım bir tanesinin, 2si ile de ilgileceklerini söylediler. tavsiye ederim.


semenderr
(21.05.19)
motor sesini kafana takmayacaksan isteğin markayı alabilirsin. klimalar soğutmada sıkıntı yaşatmaz.


mikahakkinen
(22.05.19)
@mikahakkinen:

klimalar soğutmada neden sıkıntı yaşatsın ki zaten?
sadece fiyat/performans ve servis vs. açısından kimin ne kullanıp ne kadar memnun olduğunu öğrenmek için açtım soruyu.

mesela ben daha önce bosch kullandım ve servisinden dolayı kimseye tavsiye etmeyi düşünmem.


blatta hiberna
(22.05.19)
Ne yazıkki klimalar soğutmada sıkıntı yaşıyorlar.

İstanbulun aşırı sıcak olduğu günlerden birinde 1 yaşındaki Arçelik klima çat diye durmuştu. Servisi çağırdım, çok sıcaklarda yapar böyle dedi gitti.


talasas
(22.05.19)
(2)

Android SMS uygulaması

Abiler/ablalar"İfade"de engelleyebilen sms uygulaması arıyorum. Atıyorum içinde "bahis" veya "hediye" kelimesi olan mesajlar hiç gelmesin.Uygulamaların çoğu sadece numara engelliyor. Bildiğiniz eli yüzü düzgün bir program var mı?
Abiler/ablalar
"İfade"de engelleyebilen sms uygulaması arıyorum. Atıyorum içinde "bahis" veya "hediye" kelimesi olan mesajlar hiç gelmesin.
Uygulamaların çoğu sadece numara engelliyor.
Bildiğiniz eli yüzü düzgün bir program var mı?
etna
(11.05.19)
valla son güncellemede google bi iey yapmış, uygulamalar gelen mesaj içeriğine artık eskisi gibi karışamıyorlar sanırım. ben Dr.Web isimli müthiş bi uygulama kullanıyordum, şimdi uygulamaya girince "google politikası değiştiğinden bu hizmeti veremiyoruz, yeni çözümler üzerinde çalışıyoruz" yazıyor. konuyu ben de takip edeyim, belki çözen bir uygulama yazar bilen arkadaşlar.


(bkz: textra) tavsiye ederim.


semenderr
(12.05.19)
(2)

cd'leri korumak

şimdi tabii neticede teknolojik aletlerin ömrü diye bir şey var mı bilmiyorum. yani bir kitap 1000 yıl sonraya kalabilirken bir pikabın ömrü 1000 yıl olabilir mi? olamaz sanırım. fakat en azından bunları korumanın bir yolu vardır. çocukluktan beri biriktirdiğim cd koleksiyonum var. müzik, film falan
şimdi tabii neticede teknolojik aletlerin ömrü diye bir şey var mı bilmiyorum. yani bir kitap 1000 yıl sonraya kalabilirken bir pikabın ömrü 1000 yıl olabilir mi? olamaz sanırım. fakat en azından bunları korumanın bir yolu vardır.

çocukluktan beri biriktirdiğim cd koleksiyonum var. müzik, film falan. bunların bir kısmı kendi kendine üzerindeki manyetik bant mıdır nedir o sıyrılınca bozuldu haliyle. belki nemden olmuştur, bilemiyorum. bunları korumanın bir yolu yok mu? yani ne bileyim mesela müstakbel torunum (öyle biri var olursa tabii) 100 yıl sonra bunları açıp dinleyemeyecek mi? bozulmak bunların kaderi mi? bunun önüne geçilemez mi?
osuran imam
(11.05.19)
90lı yıllardan beri cd dvd biriktiriyorum(son 6 7 sene hariç malum işte teknolojisi geçmeye başladığından beri)

zamanında en kaliteli ve en pahalı serileri almama rağmen verbatim, hepsi tek tek kutularnıdan duruyor bile olsa pul pul olup dökülmeye başladı cd de dvd de öyle

fakat orjinal audio cdlerin hiç birisi zarar görmedi şu ana kadar.


killerbee
(11.05.19)
siyah cd/dvd alıp ona yükleyin. nispeten daha kaliteli.


semenderr
(12.05.19)
(3)

bilgisayarım yazıcıyı görmüyor

ne yapmam gerek bilgisayarım yazıcıyı bir türlü görmüyor?başka bilgisayarda tanıyor ama benim bilgisayarda USB aygıtını tanımıyor, kabloda da, usb girişinde de sorun yok. HP marka netten de indirdim ama bağlantı için USB tanıması şart?
ne yapmam gerek bilgisayarım yazıcıyı bir türlü görmüyor?

başka bilgisayarda tanıyor ama benim bilgisayarda USB aygıtını tanımıyor, kabloda da, usb girişinde de sorun yok. HP marka netten de indirdim ama bağlantı için USB tanıması şart?
aretwoane
(11.05.19)
her seyi komple kaldır sonra once programı yukle sonra usb kabloyu tak. suruculer yuklenirken usb kablo takılmamalı. bir de su denenebilir. acilista f8 ile guvenli modda acip once komple kaldırıp tekrar guvenli moadda kurulu deneyin tabii ki usb kablo takili olmadan.


maresalx
(11.05.19)
güvenli modda revo uninstal ile programı gelişmiş kaldırın. ccleaner ile temizleyin. sonra normal moda geçip yazıcının sitesinden en son driverı anlatım dosyaları ile indirip kurallara göre kurun.


semenderr
(12.05.19)
@semenderr ben de öyle yapmıştım tamamen kaldırdım hatta cclenar da yaptım ve zaten ilk basta öyle yükledim en son güncelleme driver ile ama olmuyor şöyle ki, usb tanımıyor ben de, yazıcıya kart takarak işlerimi görüyorum.


aretwoane
(13.05.19)
(3)

altyazı ile ilgili

merhaba, çeşitli media oynatıcılarda altyazı senkron ayar kısayolları var. herhangi birini kullanırken altyazıyı 1 saniye geri aldım ve mutlu mesut filmi izliyorum diyelim, filmin devamında, misal yarım saat sonra, bu sefer 0.5 saniye ileri almam gerekti. pc başında bu bir kaç müdahele ile sorunsuz
merhaba, çeşitli media oynatıcılarda altyazı senkron ayar kısayolları var. herhangi birini kullanırken altyazıyı 1 saniye geri aldım ve mutlu mesut filmi izliyorum diyelim, filmin devamında, misal yarım saat sonra, bu sefer 0.5 saniye ileri almam gerekti. pc başında bu bir kaç müdahele ile sorunsuz filmi izledim, diyelim.
aylar sonra o filmi açtığımda yaptığım ayar kalıyor mu? düzenleme altyazı üzerinde kalıcı bir düzenleme mi oluyor? filmi hdd'ye atıp tv'den izlemek istersem, altyazı ayarı başa mı sarıyor?
hayat neden böyle zor ve bu kadar güzel?
semenderr
(08.05.19)
altyazı ayarı başa sarar.


sutlu nescafe
(08.05.19)
Ya yamulmuyorsam GOM Playerda kayıt edebiliyordun ama düşündüğün gibi bölgesel değilde bütün altyazı dosyasını ileri ya da geri olarak kaydediyordu. O dediğini yapmak için .srt yada .sub dosyasının içindeki timecodeları ellemen lazım sanırım oda zaten altyazıyı baştan yapmak demek =) umarım yardımcı olabilmişimdir...


0zzy
(08.05.19)
altyazı işi ile uğraşan gönüllülerin hakkı ödenmez akıl işi değil be ya. notpad'de açıp düzenlemek tek çare ama yazılım öğrenirim bunu yapana kadar.


semenderr
(08.05.19)
(5)

PUBG için Sistem Tavsiyesi

Medium ayarlarda en az 60 FPS alacak sistem tavsiyelerinizi bekliyorum.
Medium ayarlarda en az 60 FPS alacak sistem tavsiyelerinizi bekliyorum.
semenderr
(05.05.19)
sifir mi ikinci el mi ?


eipcack
(06.05.19)
Sıfır.


semenderr
(06.05.19)
www.itopya.com

ya da RX 570'i olan bi PC işini rahatlıkla görür.


washe
(06.05.19)
hocam
sıfır topluyorsanız full ayarda 60 fps hedefleyin
eger orta ayar diyorsanız
aynı paraya
full ayarda oynatacak sistemi toplarsınız


kingcyrax
(06.05.19)
en uygunu rx570 li bir ekran kartli sistem kurmak

onu besleyecek en dusuk r3 2200g gibi bir islemci
onu tasiyacak minimum a320 anakart
minimum 8 gb ddr4 ram
minimum 400 watt guc
gerisi sizde.

tavsiyem bu inventus.com.tr


eipcack
(07.05.19)
(5)

2200G ve 8 Gb 3200 Ram PUBG için yeterli midir?

merhaba, 5 6 ay içinde ekran kartı ve ram alacağım ama şimdilik düşüğün üstü, ortanın altı fps seviyelerinde pubg, gta5, apex, cs: go, fortnite, rainbow six siege ve lol için bu sistemi kullanabilir miyim?eksileri ve artıları ne olur sizce?
merhaba, 5 6 ay içinde ekran kartı ve ram alacağım ama şimdilik düşüğün üstü, ortanın altı fps seviyelerinde pubg, gta5, apex, cs: go, fortnite, rainbow six siege ve lol için bu sistemi kullanabilir miyim?
eksileri ve artıları ne olur sizce?
semenderr
(09.04.19)
ekran kartı ne hocam


kingcyrax
(09.04.19)
@kingcyrax, apu sistem ekran kartı yok. 2200g nin içindeki ekran kartı var dahili, vega 8


semenderr
(09.04.19)
tümleşik ekran kartı ile o iş zor bence.
sıfır randıman alırsın.

şuradan bir kontrol et istersen

www.systemrequirementslab.com


teritori
(09.04.19)
en dusuk ayarda pubg, orta ayarda gta5, espor oyunlarini da normal sekilde oynayabilirsniz. Intel hd serisi gibi onboard ekran kartlarindan daha guclu bir ekran karti vardir 2200g nin . eger ekran karti alma sureniz uzayacaksa 2400 g alin onunla daha iyi oynayabilirsiniz.


eipcack
(09.04.19)
gt1030 a eşdeğer bir performans verir ortalama. Lol hariç diğerlerini lowda oynatır muhtemelen, youtube da vardır bi izlemek lazım fikir vermesi açısından.


(3)

bilgisayar aksesuarlarını nerede inceliyorsunuz?

evime yakın olan neomarin ve pendoryaya gittim. 4 teknoloji marketi, neredeyse hiç ürün yok. avmler zaten ölü, olan ürümler de kutuda. çalışan çocuklar desen bu ay da beni kovarlar mı korkusundan harem kahyaları gibi yapışıyorlar. klavye fare kulaklık yazıcı listesi yaptım onar tane, hangi avm den h
evime yakın olan neomarin ve pendoryaya gittim. 4 teknoloji marketi, neredeyse hiç ürün yok. avmler zaten ölü, olan ürümler de kutuda. çalışan çocuklar desen bu ay da beni kovarlar mı korkusundan harem kahyaları gibi yapışıyorlar. klavye fare kulaklık yazıcı listesi yaptım onar tane, hangi avm den hangi teknoloji markette inceleyebilirim? var mı istanbulda ürün inceleyebildiğiniz bir yer, mümkünse anadolu yakasında.
semenderr
(18.03.19)
youtube'da inceleme izliyorum. öyle şunu çıkar bi bakalım diyebileceğin bi yer olduğunu sanmıyorum. belki mediamarklarda


aşksız prens
(18.03.19)
O şekil bir alışveriş kalmadı bu sektörde.

Açacaksın inceleme videolarını izleyeceksin, kullanıcı yorumlarına bakacaksın, sözlüğe modelini yazacaksın vs ne istediğine karar vereceksin, alacaksın sonra internetten.


arkadaşlar çok teşekküler. inceleme videoları benim hiç aklıma gelmemişti.


semenderr
(18.03.19)
(7)

bu deyim ne anlama geliyor

"nobody exists on purpose nobody belongs anywhere everybody's gonna die"
"nobody exists on purpose nobody belongs anywhere everybody's gonna die"
semenderr
(27.02.19)
dunya sultan suleymana kalmadi...diye cevirdim ben. yanlis olabilir. takipteyim


balik kraker
(27.02.19)
google sordum, benim lise terk ingilizcemden kötü çevirdi.


semenderr
(27.02.19)
"Kimsenin bir amaç uğruna doğduğu yok, hiç kimsenin bir yere ait olduğu da yok. Herkes bir gün ölecek."


landho
(27.02.19)
"hiç kimse bilerek dünyaya gelmez, kimse bir yere ait değil, herkes ölümlü.


rakidabalikolsa
(27.02.19)
rick and morty'nin en güzel bölümlerinden birisinde, morty'nin ablasını teselli etmek için söylediği bir söz bu. bölümü izlersen daha anlamlı gelecektir.


hasmetizm 2046
(28.02.19)
landho +1


wang
(28.02.19)
deyim de degil bu ayrica


n62
(28.02.19)
(6)

Ptt Kargo

aliexpressten verdiğim sipariş 10 gün önce ilçe merkezine kadar geliyor. on günde on sefer aramama rağmen evime ulaşıtırılmıyor, bugün aradığımda da çine iade edildi size ulaşamadığımız için deniliyor. var mı böyle bir şey arkadaş.
aliexpressten verdiğim sipariş 10 gün önce ilçe merkezine kadar geliyor. on günde on sefer aramama rağmen evime ulaşıtırılmıyor, bugün aradığımda da çine iade edildi size ulaşamadığımız için deniliyor. var mı böyle bir şey arkadaş.
semenderr
(25.01.19)
var. aynı şeyi ben de yaşadım. bilgiler yetersiz yanlış diye ptt geri gönderiyordu. tam zamanında pttye gidip çuvaldan çıkarttırdım. tüm bilgilerim doğruydu. telefon numaram da vardı paket üzerinde ve arayan da olmadı. oluyor yani.


veritaslibertas
(25.01.19)
aliexpressten alışveriş yaparken mutlaka "takipli kargo" seçeneğini kullanıyorum.. sizinki gibi evime yakın kuruma kadar geldiği halde kapıma gelmiyorsa hiç üşenmem gider kendim alırım..

ancak benim mahalleye bakan postacı hatunun telefon numarası var, evde olmadığım zaman cepten arıyor "nerdesin" diye soruyor.. yada dağıtımdan önce ben onu arıyorum "yarın müsait olamıycam bir sonraki gün getirir misin" diyorum.. hem onun çantasında ekstra yük olmuyor hem de en yakın postaneye götürüp bırakma angaryasından kurtulmuş oluyor..

uzun lafın kısası, yurtdışından alışveriş yapıyorsanız posta memurlarıyla arkadaş olmakta fayda var :)


strobist
(25.01.19)
gidip almak orunda mıyım arkadaş. ben pendiğin bir ucundayım onlar diğer ucunda. 2 otobüs yarım saat yürüme mesafesi var. kafayı yiyecem ya.


semenderr
(25.01.19)
Her zaman söylerim, bu durum için en güzeli tanıdık bir esnafın adresini vermek. Geldik evde yoktunuz ihtimali olamaz.


John Bloor
(25.01.19)
aynısı başıma geldi, çinden tekrar gönderdi satıcı, ikincide alabildim.


kronik
(25.01.19)
bırak çin'i gardaş, ekşiduyuru yılbaşı çekilişi için kitap yolladım Urfa'ya ptt ile döndü, başka adres alıp tekrar yolladım yine döndü. zahmet edip aramyorlar bile üstündeki tel. numarasını. ptt pişmanlıktır ama en ucuzu da o.


(3)

imdb sıralama ayarı

şimdi ben southpark bölümlerini puanına göre sıralamak istiyorum, yapamıyorum. yardımcı olur musunuz?
şimdi ben southpark bölümlerini puanına göre sıralamak istiyorum, yapamıyorum. yardımcı olur musunuz?
semenderr
(26.11.18)
cevabı buldum. ihtiyaç duyan için paylaşayım, şu şekilde dizi bölümlerini aratabilirsiniz. google'a şunu yazın; "Ranking all the South Park episodes from best to worst"
siz de south park yazan yeri silip evdeki malzemelerle kendi en iyi bölümlerinizi izleyebilirsiniz.


semenderr
(26.11.18)
dizinin imdb sayfasında sağ sütunda "top-rated episodes" olur. onun en altında "see more episodes"a tıklarsan iyiden kötüye tüm bölümleri görürsün.


sir gawain
(26.11.18)
(6)

Gürcistan Ne Alaka?

merhabagürcistana 1 milyon kişi yerleşmiş. bu rakam biraz abartı değil mi?https://eksiup.com/53002eeaf286ne var gürcistanda?
merhaba

gürcistana 1 milyon kişi yerleşmiş. bu rakam biraz abartı değil mi?

eksiup.com

ne var gürcistanda?
Mehmet Ersoz
(21.11.18)
huzur?


semenderr
(21.11.18)
bu yerlesenler sayisi degil ki, o ulkeye gidenler sayisi. Turist vs. Vize yok Gurcistan'a, Batum'da kumar, ticaret isleri cok vs. Ondan sayi yuksek.


bu yakın ülkelerde yerleşimin değişik alt sebepleri olabiliyor
bir kere askerlik yapmak istemediği için dandirik bir şirket kuran orada ikamet gösteren ve çok temiz/ayık işler de yapmayan abiler var. Gürcistanı bilmiyorum da periferimizdeki ülkelerde bunu yapan çok var- özellikle bulgaristan filan. adam o ülkede olmuyor genelde takılıyor sağda solda. tr'ye gelmedikçe 3 sene sonra askerliği dövizli yapabiliyor.
özellikle kürt kökenli abilerden bunu yapan çok gördüm. muhtemelen gürcistana gidenler de karadenizli abilerimizdir.


niye ama
(21.11.18)
Gürcistana pasaportsuz bile gidilebiliyor sadece kimlikle ki bu listede normal turistik ziyaret listesi. Artvin, rize, trabzondaki emmilerimiz fındık ve çayın parasını nerede yiyor zannediyorsunuz? Maalesef insanlar sadece fuhuş için batuma gidip geliyor. Karadeniz illerinden çok yoğun bu yol


nundu
(21.11.18)
batuma gezmek için bende turla gitmiştim.gördüğüm kadarıyla gidenlerin çoğu kumar ve fuhuş için gidiyor.azınlık bir kesimde gezmeye gidiyor.kimlikle girilmesi bu işide çok kollaylaştırıyor.


uykulu_fb
(21.11.18)
düzenli olarak batuma giden birisi olarak şöyle örnek vereyim, tam 1 sene önce tiflis'e gittik.bir kafenin önüne geldiğimizde bizi gezdiren gürcü çocuk abi burası şehrin en pahalı mekanı girmeyelim dedi ben de dur fiyatlara bir bakıyım dedim.Türk Kahvesi tam olarak 6 liraydı.Türkiyede çay ocağından başka bu fiyata içemez iken fine dining restoranta girebiliyorsunuz yani Gürcistanda.o yüzden çok fazla talep var kumar fuhuş da cabası.


(9)

Dizi tavsiyesi

Gün içerisinde yaklaşık 8-10 saat boş vaktim var ve dizi izlemek dışında vakit geçiremiyorum. Hadi bana dizi tavsiye edin. Şu ana kadar izlediklerim beğeni sıralamasına göre şu şekilde (aklıma gelmeyenler de vardır belki). Listeden anlaşılacağı üzere her tür diziyi izlerim güzelse. Yalnız netflix, b
Gün içerisinde yaklaşık 8-10 saat boş vaktim var ve dizi izlemek dışında vakit geçiremiyorum. Hadi bana dizi tavsiye edin. Şu ana kadar izlediklerim beğeni sıralamasına göre şu şekilde (aklıma gelmeyenler de vardır belki). Listeden anlaşılacağı üzere her tür diziyi izlerim güzelse. Yalnız netflix, blutv gibi platformlarda yer alırsa daha iyi olur, ordan burdan kaynak aramakla uğraşmak istemiyorum. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

- Breaking Bad
- GOT
- La Casa de Papel
- House MD
- Mentalist
- Lost
- House of Cards
- Spartacus
- Dexter
- Sherlock
- HIMYM
- Big Bang Theory
- The Young Pope
cowboy
(04.11.18)
DarK


Stranger Things


cemallamec
(04.11.18)
dark, stranger things, bates motel


friends.


semenderr
(04.11.18)
Endeaovur
Luther


mavibalık
(04.11.18)
Brooklyn nine-nine.
Çerez niyetine 20 dakikalık.


adwokat
(04.11.18)
Handmaid’s tale blu tv de
The sinner 8 bölüm hepi topu netflixde


insomnia
(05.11.18)
Dark
Daredevil
Tepedeki ev (ingilizcesini hep karıştırıyorum)


kablelvuku
(05.11.18)
Prison Break
11.22.63
Six Feet Under
Netflix diyorsan Tepedeki Ev ,
BluTv Masum ( Haluk bilginer )
PuhuTv Şahsiyet ( haluk bilginer )


KendineAteist
(06.11.18)
(17)

bebek için marş gibi eğlenceli şarkılar

bizim kız 4 aylık ama gözlerinde yasadışı sol orgütlerle bağlantılı olanacağına dair emareler görüyorum. yav kız tüm repertuarımdan sadece çav bellayı seviyor. eşimle ne yaptıysak başka şarkı beğendiremedik ama çev bellayı duyunca nasıl bir coşku nasıl bir devrimci inanç anlatamam. dostlar bir ailec
bizim kız 4 aylık ama gözlerinde yasadışı sol orgütlerle bağlantılı olanacağına dair emareler görüyorum. yav kız tüm repertuarımdan sadece çav bellayı seviyor. eşimle ne yaptıysak başka şarkı beğendiremedik ama çev bellayı duyunca nasıl bir coşku nasıl bir devrimci inanç anlatamam. dostlar bir ailecek liboş insanlarız. ortayolcuyuz. yunuslu partiye oy veriyoruz. lütfen yardım edin. bir iki şarkı önerin, geçen devrimci mi olacan dedim, yumruğunu sıkıp sol elini kaldırdı yukarı :)
semenderr
(03.11.18)
grup yorum dinletin.


kibritsuyu
(03.11.18)
@kibritsuyu, en son o olacak. çocuğun kaderine mani olamayız. okumayı sökünce lenin okutacağım. maoist olmasın en azından :)


semenderr
(03.11.18)
Buena vista social club dinletin. :d
Ve tabii ki hasta siempre


dont eat me
(03.11.18)
Bandista dinletin


curukturpkokusu
(03.11.18)
yangına körükle gidiyorsunuz :( bandistayı 10 sene önce dinliyordum. repertuarımda yok unutmuşum. Buena vista social club için telaffuz sorunu yaşamazsam kendim söylemeyi bir denerim :) elektronik cihazlardan uzak tutup deneysel bir eğitim metodu üzerine yetiştireceğiz ama yeni bir celia sancez geliyor gibi. endişeliyim.


semenderr
(03.11.18)
ay carmela
youtu.be


freebird5406_2
(03.11.18)
Küçükken moğollar bi şey yapmali şarkısıyla evin icinde ziplayip dururmuşum annem oyle anlatıyor. Siz de deneyebilirsiniz..

Bi de polyushko polye dinleyebilirsiniz ozellikle andre rieu versiyonu güzel baya. Ya da italyanca sözlü hali var lungo la Strada sanirim o da guzel.

Kızıl ordudan katyusha dinletebilirsiniz, ufak bi kızın söylediği hali var. Cok güzel bi şarkı o da


nundu
(03.11.18)
mehter marşlarına ne dersiniz? böylelikle bir o uçtan bir bu uçtan derken zamanla ortayolu bulur :)


evanka
(03.11.18)
bizim arkadaş şunu seviyor:

www.youtube.com


evanka
(03.11.18)
banana phone
www.youtube.com

slava izleyebilir. mesela;
www.youtube.com

mozart dinletebilirsiniz. coşkulu klasik parçaları sevebilir.


m.youtube.com

Bir de gundogdu uyandik siperlere dayandik marsi var tsk versiyonu ama ne aratsam cikmadi. Sakincali versiyonu cikiyor.


acemi
(03.11.18)
izzet altınmeşe'den düğmeli dinletin. kendine gelecektir.

www.youtube.com


babilbaligi
(03.11.18)
şubadap cocuk var cok iyi. www.youtube.com


kakalamar
(03.11.18)
bende de var o modelden. cumhuriyet marşları dinlemiyorum.


balik kraker
(03.11.18)
mobil edit: dinletiyorum olacaktı o...


balik kraker
(03.11.18)
arkadaşlar harikasınız. izzet altınmeşe dahil tüm şarkıları dinleteceğim. çünkü işler boka sarmaya başladı, 8 10 tane peluş hayvanı var yanında, oynasın diye verdim barikat kurmuş. tövbeler olsun :(


semenderr
(04.11.18)
Benimkisi arkadaşım eşşek'e bayılıyor.Şehirlerarası yolda yarım saat boyunca arkadaşım eşşek dinlediğimizi bilirim

www.youtube.com

Üsttekini sevdiyse alttakine de bakın
www.youtube.com


turkuaz
(04.11.18)
(5)

video indirme sorunu

yetişin komşular kendimi intihar edecem.çok ciddiyim. netflix, rick en morty dizisini ayın sonunda yayından kaldıracak. ne yaptıysam bölümleri pc ye indiremedim. harici site önermeyin lütfen, dublaj lazım. dizinin dublajı süper olmuş çok beğeniyorum. hem % 60 sağırım, % 70 körüm. dizinin altyazısı d
yetişin komşular kendimi intihar edecem.çok ciddiyim. netflix, rick en morty dizisini ayın sonunda yayından kaldıracak. ne yaptıysam bölümleri pc ye indiremedim. harici site önermeyin lütfen, dublaj lazım. dizinin dublajı süper olmuş çok beğeniyorum. hem % 60 sağırım, % 70 körüm. dizinin altyazısı da gerekiyor. hoş altyazıyı fps değeri ile ayarlamayı biliyorum ama diziyi indiremedim işte.
on yıllık torrentçiyim, down manager felan biliyorum ama hangi programı denediysem olmadı.
galiba internet sitelerin kodlarından anlayan muhteşem arkadaşlar netflix chorme sayfasından video çekmeyi bilirler, lütfen yardım edin. tüm gün bununla uğraştım beceremedim.

moderatör arkadaşlar konuyu en üste banner'ın yanına felan taşırsa çok mesud olurum. hayat memat meselesi oldu.
semenderr
(25.10.18)
Hocam video açıkken (oynuyorken) Chrome'da sağ tuş tıklayın; İncele>Network yolunu kullanın. Burada karşınıza birkaç tane bağlantı çıkacak. Tek tek bunlara sağ tıklayıp "open in new tab (yeni sekmede aç)" diyin, bir tanesi videonun linki olacaktır ve oradan "dosyayı farklı kaydet" ile indirebilirsiniz.

Not: Bazen çalışmayabiliyor bu yöntem, neden bilmiyorum.


sag tik iptal ama sitede.


semenderr
(25.10.18)
O zaman bilemiyorum, daha iyi bilen arkadaşlar açıklarsa öğrenmiş olurum ben de.


sorun çözüldü. @simderun'a teşekkürler. merak eden diğer arkadaşlara anlatayım.

* öncelikle flixgrab premium uygulamasını resmi sitesinden satın alın veya bu linkten uygulamayı indirin;
www.fullprogramlarindir.com
*uygulamayı kurup, crack klasörü içindeki dosyayı uygulama dizinine kopyalayıp asıl dosya ile değiştirin.
*netflix'i açıp indirmek istediğiniz diziyi tam ekran açın. dizinin adresini kopyalayın.
*uygulamanın sol üstündeki, "paste url" yazan kısmı tıklayın. sonrasında sizden netflix kullanıcı adı ve şifre isteyecek. güvenilir gibi gelmedi ama ben yazıp onayladım ve indirmeye başladım.

önemli not, youtube üzerinden uygulamanın kullanımı izleyip, dil ve altyazı ayarı yapın.


semenderr
(25.10.18)
Rica ederim efendim.


simderun
(26.10.18)
(5)

spotify otomatik odemeyi nasi iptal edicem?

benim kart bilgilerimi vermistim ama artik ben odemek istemiyorum, nasil iptal edicem? internet bankaciligima baktim ama bulamadim
benim kart bilgilerimi vermistim ama artik ben odemek istemiyorum, nasil iptal edicem? internet bankaciligima baktim ama bulamadim
mula
(25.10.18)
spotify sitesinden hesabına girip üyeliğimi iptal et diyorsun.

şu aşama: siteye girilir-sağ üstten hesabım-planları yönet-değiştir veya iptal et.


ravenclaw
(25.10.18)
ben uyeligi iptal ettim spotify sitesinden, yine de 2 ay para cektiler. muhatab bulamadim. banka kartini degistirdim bu yuzden.


semenderr
(25.10.18)
benim hesabim degil ki hesaba giremem


mula
(25.10.18)
Valla yapacak bi şey yok o zaman kartı iptal ettirmekten başka. Ara Bankanı aynı kartı farklı kart numaralarıyla yollasınlar ama yenisi gelene kadar eskisini kullanamazsın.


Kartı internet/mail order/telefon alışverişine kapatın, çekemesinler. O sırada da bankadan yeni kart isteyin.


John Bloor
(26.10.18)
(8)

gmail hesabı alma hakkında

benim adım soyadım üzerine mail hesabı almayı denedim google üzerinden, baktım hesap aismi alınamıyor. alamadığım hesaba mail attım, böyle bir hesap yok dedi, geri geldi mailim. şifremi unuttum diye yazdım google a böyle bir hesap yok dedi buradan da. yani hem hesap adı boşta, hem hesabı vermiyor. k
benim adım soyadım üzerine mail hesabı almayı denedim google üzerinden, baktım hesap aismi alınamıyor. alamadığım hesaba mail attım, böyle bir hesap yok dedi, geri geldi mailim. şifremi unuttum diye yazdım google a böyle bir hesap yok dedi buradan da. yani hem hesap adı boşta, hem hesabı vermiyor. konu hakkında bilgisi olan var mı ?
semenderr
(04.10.18)
genelde istediğinin türevlerini sunarlar onlardan birini seçmeni isterler. neden bilmiyorum taa hotmail zamanından beri böyle bu.

soruna cevap olmayacak ama cidden ilginc bir durum


binder dandet
(04.10.18)
can sıkıcı ama. hesap resmen boş ama alınamıyor.


semenderr
(04.10.18)
arası noktalısı falan vardır karışır diye onu da vermiyor.


aslinda sana ne
(04.10.18)
Google hesabı olarak alınmış ama mail hesabı aktifleştirilmemiş olabilir mi? Saçmaladım mı?

Ayrıca sene olmuş 2018, isim soyisim ile mail bulabilmenizin imkanı yok. Zamanında alacaktınız, ya da geleceği düşünün bir büyüğünüz sizin adınıza alacaktı.


John Bloor
(04.10.18)
hesap adinda turkce karakter kullanmayi denemiyorsun degil mi? eger boyle bir durum yoksa, o hesap daha once acilmis ve kapatilmis. boyle bir durumda o hesabin tekrar acilmasi mumkun degil.

support.google.com


crucio
(04.10.18)
hayir almak istedigim sekil su, farzimahal, ademadam@gmail...


semenderr
(04.10.18)
bana ad soyad kombinasyonları önerir miisniz peki. tıkandım. erkesin var benim mail adresim yok :(


semenderr
(04.10.18)
Mahmut Demir olsun isim, mdemir, m_demir, mhmt_demir, mhmtdemir, mhmtdmr vs vs


crucio
(04.10.18)
(8)

Bu patates Türkiye'de satılıyor mu, adı ne?

Bu ablanın kestiği patates: https://www.youtube.com/watch?v=T7ParA5-qrc
Bu ablanın kestiği patates: www.youtube.com
denizaya
(23.09.18)
tatlı patates, ithal ürünler getiren marketlerde oluyor


bir garip melek
(23.09.18)
Tatlı patates. Migros’ta görmüştüm.

Video başlığında cooking with dog yazısını görünce yüreğime iniyordu bu arada :(


voyager 1
(23.09.18)
evet


acetaminophen
(23.09.18)
Tatlı Patates Türkiye'de sadece İskenderun, Antakya ve yanındaki Dörtyol'de yetişiyor fakat çok az sayıda. Gittiğimde görmüştük ve almıştık ama zor bulunuyor.

Şu alttakine sorabilirsin diğerlerinde yok gibi ama bakın

www.e-naturella.com
www.hataykoy.com
www.hataystore.com

Numara falan varsa sorabilirsiniz belki


Kilosu 14 tl idi en son migrosta


glamdr1ng
(23.09.18)
macro center da da var. bildiin bal kabagi tadi oluyor


oscar
(23.09.18)
hatayda kilosu 2 lira, ist marketlerde 20 lira


Big bada bum bum
(24.09.18)
patates ile elma aynı aileden gelir diye okudum ve hatta gözlerinizi kapayıp yerseniz tatlarını fark etmezsiniz gibi iddialı pek inanmadığım bir yorum da katmıştı eleman. doğru olduğunu varsayarak bu ürüne baktığımda elmadan bir farkını göremedim. tatlı patates dedikleri de elmaya daha yakın olsa gerek.


semenderr
(24.09.18)
(1)

paris gettolarında geçen 2000lerde bir film

banliyo 13 gibi ama o değil, daha eski. böyle 8 10 kişi var atlayıp zıplıyo bunlar kızın birine para toplamaya çalışıyorlar. ondan fahiş para isteyen hastane yöneticilerini mi soyuyolardı öyle bir şey. ismi dilmin ucunda. aklıma gelmiyor.
banliyo 13 gibi ama o değil, daha eski. böyle 8 10 kişi var atlayıp zıplıyo bunlar kızın birine para toplamaya çalışıyorlar. ondan fahiş para isteyen hastane yöneticilerini mi soyuyolardı öyle bir şey. ismi dilmin ucunda. aklıma gelmiyor.
semenderr
(29.08.18)
hah. yamakasi. buldum.


semenderr
(29.08.18)
(4)

engelli hakları hakkında / stadlara giriş konusu

engelli bir dostumun ricası üzerine soruyu paylaşıyorum. konu şu, kendisi engelliler stadlara ücretsiz girebiliyorlar diye öğrenmiş. bu durum ne kadar doğrudur bilmek istiyor. ha diye stada girip soracak durumu da yok, bilenler yanıtlayabilir mi bu kardeşimiz maçlara ücretsiz gidebiliyorsa nasıl gid
engelli bir dostumun ricası üzerine soruyu paylaşıyorum. konu şu, kendisi engelliler stadlara ücretsiz girebiliyorlar diye öğrenmiş. bu durum ne kadar doğrudur bilmek istiyor. ha diye stada girip soracak durumu da yok, bilenler yanıtlayabilir mi bu kardeşimiz maçlara ücretsiz gidebiliyorsa nasıl gidebiliyor?
semenderr
(07.08.18)
gs stadında engelli yerleri var. bir yakını ile birlikte ücretsiz girebiliyorlar. ama biletler sınırlı sayıda sanırım.

gs sitesine üye olup bilet akma ekranında detaylı bilgiler vardı. pasoligden sonra nasıl oldu pek bilmiyorum ama.


mertozkoy
(07.08.18)
evet engelliler ücretsiz girebiliyor. mesela beşiktaş için konuşayım. her maç öncesi bilet bilgilendirmesi yapılıyor şöyle: (daha doğrusu bu linkte satışa çıktı yazılmış da, normalde satışa çıkacak şu tarih şu saatte diyor)
bjk.com.tr
ilanın alt kısmında engelli biletleri de şu tarihte açılacak formu doldurarak başvurun deniyor. statta 160 koltuk var, engelliler bir refakatçi ile birlikte ikisi de ücretsiz girebiliyor. (engel oranı etkili mi emin değilim)

sonuçta belirtilen saatte şu form açılıyor:
bjk.com.tr
şu anda da linz maçı için açık. bakabilirsiniz ne bilgiler isteniyor. sonra 160 koltuk için yani 80 engelli için başvuru sırasına göre otomatik yükleme yapılıyor passolige. passoligleri olmalı ama. normalde maçtan 1-2 gün önceye kadar yüklenmiş oluyor biletler.
başka soru varsa yardımcı olabilirim.


kaputt
(07.08.18)
passoligi aradık şimdi, onlar da teyid ettiler. sizin de dediğiniz gibi klüp biletler için kontejan belirleyip form ile kullanıma açıyormuş engelli yerlerini. passolig almak gerekiyor öncelikle, o da 50 tl imiş. yani passoligi aldıktan sonra yanlış anlamadıysam kulübe varıp belgeleri bir sefere mahsus ibraz etmek gerekiyor ve maç zamanı form doldurularak ücretsiz bilet alınabiliyor.


semenderr
(07.08.18)
kulübe göre işleyiş değişebilir belki ama biz beşiktaş için kulübe göndermedik.
sadece zamanında bu online form yoktu, engelli kimlik ve formu faks çekiyorduk belki o zamandan ellerinde vardır diyeceğim ama hiç sanmıyorum bununla karşılaştırdıklarını.

benim bildiğim siz passolig aldıktan sonra, beşiktaş biletini direkt online formu açıldığı tarihte satte doldurunca alabiliyorsunuz.

bu arada passolg 41 tl.


kaputt
(07.08.18)
(11)

çocuk güneşlenir mi

hanim aklina girmişler cocuk guneslensin diye, d vitamani var güneşte demisler ama benim kiz 1 aylık. uzman görüşü lazım. cocuk guneslenir mi? evetse, gunesin hangi vakti uygundir.
hanim aklina girmişler cocuk guneslensin diye, d vitamani var güneşte demisler ama benim kiz 1 aylık. uzman görüşü lazım. cocuk guneslenir mi? evetse, gunesin hangi vakti uygundir.
semenderr
(02.08.18)
11-16 arası değil. belki hiç değil.


dtd.


qobel
(02.08.18)
hocam güneşlenme dedikleri öyle eni konu güneşin altında tutmak değil.
parkta markta gezidirin çocuğu :) budur yani.

tabi doktor farklı bir şey dediyse bilemem ama bizim doktor bu şekilde demişti.
bu sıcakta güneşin altında tutulmaz el kadar sabi o kadar süre.


teritori
(02.08.18)
1 aylik? KESINLIKLE hayir. guneslenmek KIMSE icin saglikli degil (gunes temasindan degil guneslenmekten bahsediyorum), mecbursan gunes kremi kullanirsin UV isinlari ve cilt kanserinden korunmak icin. Ancak 1 aylik bebegin cildi gunes kremi icin bile cok hassastir. O da bir opsiyon degil.

Disariyi gorsun ustu basi giyili olsun yeter.

Bebeklerin yetiskinler gibi gunesten asgari korumasi bile yoktur. hanimin sacma sapan kisilerden tavsiye alma durumuna da el atmak lazim. bugun gunes olur yarin aşı yaptirmayacagim der, obur gun baska sacma bir sey. o zehirden hanimi uzak tutmanin yoluna bakmak lazim. anneleri akla mantiga bilime aykiri seylerle birileri bilincli bir sekilde oyle bir manipule ediyorlar ki insanin akli duruyor. bebegi guneslendirmek de boyle fikirlerden biri.


robokot
(02.08.18)
aşı konusunda duzgun düşünüyor ama iste bu kadin kulturu dedikleri seye gercekten dikkat etmek lazim haklisiniz.


semenderr
(02.08.18)
vitamin problemi de yok cocugun. sadece söylemisler beles d vitamini diye, temelde de hepmizin duydugu guneste d vitamini kemikleri gelistirir fikri sabiti aklina takilmis.


semenderr
(02.08.18)
Cok kücük yahu günese cikarmak icin.


chitosan
(02.08.18)
doktor ne diyorsa onu yapsin.

genelde, sadece anne sutu ile besleniyorsa, bebege ekstra D vitamini takviyesi onerilebilir. mama kullaniyorsa onlarda takviye var zaten.

gunesin D vitamini ile iliskisi dogru, ama bunun anlami guneslenmek degil, koluna bacagina yaz mevsimi giyinikken oturdugu yerden camdan vuran gunes bile bu durumu aktive eder, guneslenmek cok baska bir sey.

Turkiye'deyseniz zaten yaz, her yer gunes. Evde surekli kapali kalmasin. vitamin problemi de yoksa endiselenecek bir sey yok zaten.

cocugu bu yasta gunesten, gunes yanigindan korumalisiniz. d vitamini icin cocugu gunese atmaya gerek yok.


robokot
(02.08.18)
1 aylıkken asla, mümkün değil. 1 yaşını doldurmadan denize de girmemeli. Belki ayaklarını sokabilirsiniz, o kadar.


perfectum
(02.08.18)
sarılık vs bir problemi yoksa 1 aylık bebeği güneşte bekletmeyin. saat 16.00 sonrası ya da 11.00 öncesi hava alırken gördüğü güneş ona yeter.


stanley weber
(02.08.18)
bebekken doktor her gün belirli saatlerde cam arkasından güneş almam gerektiğini söylemiş tabi belirli bir sure boyuncadır sadece bezle kemikler daha iyi gelişiyormuş ki bir sorunumda yokmuş, doktorunuza sorun ne kadar zaman hangi saatlerde olduğunu. uzman görüşü değil tabi sadece yaşanmışlık benimki.


eja
(02.08.18)
Güneş korkunç bir şey. Hem çocukların, hem de büyüklerin uzak durması gerekiyor, sakın ha!


fragile lady
(02.08.18)
(6)

%100 Yün Takım Elbise Nereden Alınmalı?

İşim gereği sürekli takım elbise giymek durumundayım. Almışken kaliteli olmasını istiyorum. Yün oranı fazla ya da %100 yün takım elbise satan hangi markaları tavsiye edersiniz? Sizce bu tip bir takım elbise için kaç lira vermeye değer?
İşim gereği sürekli takım elbise giymek durumundayım. Almışken kaliteli olmasını istiyorum. Yün oranı fazla ya da %100 yün takım elbise satan hangi markaları tavsiye edersiniz? Sizce bu tip bir takım elbise için kaç lira vermeye değer?
kuzuri
(29.07.18)
Network, Cacharel. Güncel fiyatlara internet sitelerinden ulaşabilirsin.


slava
(29.07.18)
Vakko çok pahalı, Ramsey ve Network çok daha iyi seçenekler gibi duruyor bütçeme göre. Network ve Ramsey'in internet sitesindeki yeni sezon ürünlerindeki indirimleri mağazada da bulabilir miyim?


kuzuri
(29.07.18)
Massimo dutti de tavsiye ederim, hem kalıp hem kumaş olarak tatmin eder, yalnız almışken 2 adet pantolon alın, zira pantolon çok çabuk deforme olur.


obaa
(29.07.18)
%100 yün takım elbiseyi 150S dokuma almazsanız 1 yıl içinde hem tüylenir hem çok sürtünen yerler incelir. 150S takım elbiseler de biraz pahalı.


Şahsi fikrim Network'ten falan alacağınıza aynı paraya Sarar'dan iki takım almanız. Zira kumaş kalitesi çok da farklı değil.


lancelot du lac
(29.07.18)
sararı tavsiye ederim, hem uygun da ama yünün sık dokuma olup olmadığını bilecek profesyonellikte çalışanları yok.


semenderr
(29.07.18)
sarar


silver apple
(29.07.18)
(2)

altyazı ayarı yardımı

tüm sezonda yarım saniye sorun var. başlangıçta sorun yok bölümün sonlarına doğru sesten önce geliyor. yani altyazı gittikçe geri geliyor. friendsin 4. sezonu olduğu için arşivime katacağım, çok önemsiyorum. yardım eder misiniz?
tüm sezonda yarım saniye sorun var. başlangıçta sorun yok bölümün sonlarına doğru sesten önce geliyor. yani altyazı gittikçe geri geliyor. friendsin 4. sezonu olduğu için arşivime katacağım, çok önemsiyorum. yardım eder misiniz?
semenderr
(29.07.18)
Kare sayısı uyuyor mu?Birde bs player ile altyazı indirin deneyebilirsiniz.


murtiii
(29.07.18)
kare sayısı uyuyor. blueraydan düzenlenmiş bir sunum. 25 bölümden 10unda sonlara doğru 1.5 saniye kayıyor. bs den de potplayerden de yapamadım.


semenderr
(29.07.18)
(7)

acile gidilir mi?

5 gün süren ishal için acil servise gidilir mi?
5 gün süren ishal için acil servise gidilir mi?
tukenmez adam
(29.07.18)
daha doğrusu şöyle sorayım, acile gitsem doktor mal mısın niye geldin gibisinden yaklaşır mı? antibiyotik basıp geçer mi? 5 günde 2 kilo kaybettim aslında bu güzel :) ama bir türlü susuzluğumu gideremiyorum. mineral kaybından ani carta çekmeyeyim diye korkuyorum.


tukenmez adam
(29.07.18)
kesin git virütik bir şey olabilir, ishal ciddiye alınması gereken bir rahatsızlık, su kaybı hiç iyi bir şey değil.


mysql34
(29.07.18)
5 günde ölmediysen git tabii, doktor mal mısın niye geldin demez.


angelus
(29.07.18)
beklemen hata. 3 gün geçtiyse mutlaka doktor kontrolüne gidilmeli.


ogretmen bey
(29.07.18)
Tabii ki. Serum alman lazim zaten.


perfectum
(29.07.18)
Acile değil de dahiliyeye ya da gastroentrolojiye git.


su iç dostum fazla fazla su iç. acilin umursayacağını sanmıyorum ama illa gideceğim diyorsan, 5 gün deme.


semenderr
(29.07.18)
(4)

bu rick and morty tshirt'ü neye gönderme?

https://hizliresim.com/4za7EJsb.
stanhiver
(28.07.18)
hiçbir şeye.


BİZDEKİ KANAYAN GÜLÜN diğer bir formu


semenderr
(28.07.18)
cok spesifik duruyor. sanki soundcloud rapper albüm kapağı olabilirmiş.


stanhiver
(28.07.18)
"roses are red..."


hikmet iv
(28.07.18)
(2)

üzerime dosya kurtarma programı atın gençler

tam sürüm olsun, memnun kaldıklarınızdan. çok ihtiyacım var, harici disk acayip davranmaya başladı.mesajlarınızı bekliyorum, çok teşekkür ederim.
tam sürüm olsun, memnun kaldıklarınızdan. çok ihtiyacım var, harici disk acayip davranmaya başladı.
mesajlarınızı bekliyorum, çok teşekkür ederim.
theconqueror
(25.07.18)
on tane kullandım işe yaramadı yakın zaman önce, bu yüzden işe yaramama ihtimalinin de olduğunu bil. eğer programlar işe yaramazsa ve çok değerli ise senin için kadıköy sahilden boğaya yönelince eski cd'ciler çarşısını bul orada 300 500e veri kurtarıyorlar.


semenderr
(29.07.18)
www.easeus.com
ease us kesinlikle tavsiye ederim. ücretsiz versiyonu ile 2 gb a kadar datayı kurtarmaya izin veriyor.
eğer diskte silinen dosyaların olduğu fiziki bölüme henüz yazma işlemi yapılmadıysa sorunsuz geri getirebilir. tabi hdd nin sağlık durumuda önemli. :) mekanik problemi olan bir diske sahipseniz geçmiş olsun hiçbir program işinizi görmeyecektir.


(4)

Şarjı en uzun süre giden telefonların listesi

Sağda solda çeşitli listeler var fakat hemen hemen hiçbiri birbirini tutmuyor. En güvenilir listeyi nereden bulabilirim?
Sağda solda çeşitli listeler var fakat hemen hemen hiçbiri birbirini tutmuyor. En güvenilir listeyi nereden bulabilirim?
liste bilmiyorum ama lenovo p2 ilk beşe girer rahatlıkla


mirty
(25.07.18)
Epey.com'da batarya kapasitesine göre sıralama yapabiliyorsunuz.


caletti
(25.07.18)
www.gsmarena.com?

telefon karşılaştırma sitesi. kapsamlı güzel bir site. batarya kısmını 3500 üzeri yapıp diğer öncüllerini de seçerek arat.


semenderr
(29.07.18)
şunu tavsiye ederim;

www.gsmarena.com

lite veya pro model değil. mate 10


semenderr
(29.07.18)
(2)

torrent sitesi ihtiyacı

full hd devir öncesinde çekilmiş, friends, house md, scrubs, malcolm in the middle gibi dizilerin blue-ray, fullhd hallerinin olduğu davetiyeli torrent siteleri için, download ve upload hızımın test sonucu ile, sonsuza kadar upload edeceğimi taahhüt ederek davetiye aradığım doğa olayı. en az 10 yıll
full hd devir öncesinde çekilmiş, friends, house md, scrubs, malcolm in the middle gibi dizilerin blue-ray, fullhd hallerinin olduğu davetiyeli torrent siteleri için, download ve upload hızımın test sonucu ile, sonsuza kadar upload edeceğimi taahhüt ederek davetiye aradığım doğa olayı. en az 10 yıllık torrent geçmişimde, hiç hit-run yapmadığımı belirtir, ares ile limewire ile büyümüş nesle selam ederim. iyi günler.
semenderr
(14.07.18)
house,scrubs falan hd olarak malum davetiye gerektirmeyen ortamlarda var ama...


neverlose
(14.07.18)
bit değeri sen değeri çok düşük popüler sitelerdeki sunumların. adı full hd ama 40 dk house bölümü 300 mb.


semenderr
(14.07.18)
(5)

Hava temizleme cihazı alırken nelere dikkat edilmeli

Bu konuyu nasıl araştırabilirsiniz bulamadım. Egzoz dumanı ndan camlara alamadığım evime akciğer sorunu ile bebek geldi. Maddi olarak çok zor zamanlar geçiriyoruz. Limitin Max 100 150 kadar
Bu konuyu nasıl araştırabilirsiniz bulamadım. Egzoz dumanı ndan camlara alamadığım evime akciğer sorunu ile bebek geldi. Maddi olarak çok zor zamanlar geçiriyoruz. Limitin Max 100 150 kadar
semenderr
(09.07.18)
100 150 ye olmaz o iş


rentts
(09.07.18)
Telefon klavyesi sacmalamis. PC ye geçince düzenleyeceğim. Sorun anlaşılıyor ama dimi.


semenderr
(09.07.18)
Öyle görünüyor. 1000den başlıyor hep fiyatlar. Belki diyorum nelere dikkat etmem gerektiğini bilirsen ucuz ve kaliteli bir şey bulurum


semenderr
(09.07.18)
bir doktoruna danismak lazim evde ciddi bir yalitim / izolasyon yoksa zor ekonomik durumda buna yapilacak bir yatirim ise yarar bir yatirim olmayabilir (yani cok fark yaratmayabilir demek istiyorum). Yani 1000 liraya dandik dusuk kapasiteli bir sey alinir (atiyorum bilmiyorum bu aletleri) eve oradan buradan giren cikan havayi kompanse edemeyecek bir kapasitede calisiyor ve bir fark yaratmiyordur, daha faydali seylere gidebilecek para bosa gider. doktorun bir tavsiyesi vardir belki, gercekten ise yarayacak bir seyse ona gore tavsiye verir.


robokot
(09.07.18)
geçmiş olsun.

hava temizleyen bitkileri öneriyorum. kimyasal hava kirleticilerin hatırı sayılır kısmını absorbe edebiliyorlar.

aha araştırma
en.0wikipedia.org

aha infografik
static.boredpanda.com

aha amazon'da satılan ürünler.
www.amazon.com
www.amazon.com

bu antin kuntin şeyleri önermiyorum tabii, listedeki sevdiğiniz bitkilerden alın işte evinize. tanesini 10-30 tl bandında bulabilirsiniz.

edit: tavsiyeyi durumunuzu göz önüne alarak veriyorum, elbette daha iyi bir plan için doktora yada hava kalitesi uzmanı kim varsa danışın; bence alerjik bir durum yoksa (ki bu bitkilerin bir çoğu çok kısıtlı zaman ve miktarda polen üretir) her evde bulunması gerek bitkilerin. güzellikleri de bonus.


kaichi
(09.07.18)
(8)

ağır karanlık kaybeden ama güçlü

herkesin hayata yenildigi filmin sonunda kimsenin kazanmadığı dibin dibinin dibine batmış bir film arıyorum.gothic bir film aramıyorum, varoluşçu olacak. filmde kadinlar da erkekler de güçlü olmalı 50lerin Amerikan kuşağı gibi karakter olsun ama film ölesiye karanlık ve dibe batmış olsun.bir de film
herkesin hayata yenildigi filmin sonunda kimsenin kazanmadığı dibin dibinin dibine batmış bir film arıyorum.
gothic bir film aramıyorum, varoluşçu olacak. filmde kadinlar da erkekler de güçlü olmalı 50lerin Amerikan kuşağı gibi karakter olsun ama film ölesiye karanlık ve dibe batmış olsun.
bir de film 4 5 saat sürse cok iyi olur ama yoktur sanırım
semenderr
(09.05.18)
Tam karşılayacak film tanımıyorum ama sunset bulvarı ve arzu tramvayı olabilir. Bunlardan çok revolutionary road olabilir.


EasyTiger
(10.05.18)
" herkesin hayata yenildigi filmin sonunda kimsenin kazanmadığı dibin dibinin dibine batmış bir film "

diyince aklıma yalnızca AĞIR ROMAN geliyor.


Requiem for a dream


baldur2
(10.05.18)
ağır roman,sunset, requiem izledim. daha karanlık?


semenderr
(14.05.18)
Çoğunluk
Gişe Memuru
Kış Uykusu
Leviathan

Bir film daha vardı tam aradığın gibi ama ismini bulmam çok zor olacak. Güncelleyeceğim.


kablelvuku
(14.05.18)
teşekkürler hepinize. fon olarak da hic bitmeyen gece içeren filmleriniz varsa onları da isterim.


semenderr
(14.05.18)
melancholia, blade runner, oldboy, das experiment, se7en, life


zihuatanejo
(14.05.18)
(7)

İnstagram Dolandırıcısını Buldum, Ne Yapabilirim??

İnstagram’da kardeşimi dolandıran biri vardı, 75 tl’lik bir şey alacakmış kardeşim, parayı yollamış ama adam hesabı silip kapatmış gitmiş. Şimdi aynı kişi başka hesaptan yine dolandırıcılık yapıyor ve buldum bunu, eminim. Ne yapabilirim?
İnstagram’da kardeşimi dolandıran biri vardı, 75 tl’lik bir şey alacakmış kardeşim, parayı yollamış ama adam hesabı silip kapatmış gitmiş. Şimdi aynı kişi başka hesaptan yine dolandırıcılık yapıyor ve buldum bunu, eminim. Ne yapabilirim?
giovanne
(17.04.18)
döv?


semenderr
(17.04.18)
@semender, buldum derken, aynı yerde değiliz maalesef.


giovanne
(17.04.18)
Şöyle yapacaksın. Parayı pttten yollayayım, tc verir misin diyeceksin. Gidip ilamsız icra takibi ve savcılığa başvuracaksın elindeki belgelerle.

Önemli olan tc, unutma.


t.c. olmazsa işe yaramaz mı diyorsun hocam?


giovanne
(17.04.18)
mümkün mü bilmem ama önerim: polis ile kayıt altında işlem yapıp suçüstü yapmak.


acetaminophen
(17.04.18)
hukuki halkarini kullan.


tomcruise
(17.04.18)
Havale ile isim soyad çıkıyor, dekontu savcılığa götürüp suç duyurusunda bulunsan?
burası Türkiye birşey çıkar mı bilmiyorum.


neymis
(17.04.18)
(8)

netflix Türkiye film dizi tavsiyesi

dizide zeka, filmde akilda kalıcılık öncülerimdir. tavsiyelerinizi bekliyorum.
dizide zeka, filmde akilda kalıcılık öncülerimdir. tavsiyelerinizi bekliyorum.
semenderr
(17.04.18)
Fav


brad pitt
(17.04.18)
Dizi olarak full metal alchemist brotherhood derim kesinlikle. Tabii animeler ile ilgiliyseniz :)


anime çok çok iyi değilse izlemem. çok abartılı geliyor bana ama brotherhood u izledim bitirdim:)


semenderr
(17.04.18)
mindhunter


nice tnetennba
(17.04.18)
mindhunter öneriliyor devamlı ama önyargılı yaklaştım. kaliteli diyorsanız başlayalım ona da.


semenderr
(17.04.18)
yok mu arttıran


semenderr
(17.04.18)
mindhunter +1
Unabomber da olabilir


nymphe
(17.04.18)
(2)

pc için kulaklık yardımı

hayatta en nefret ettiğim şeylerden biri "bass" benim. kaliteli ses veren, bu kaliteyi en yüksek bass'ı ben veriyorum diye yapmayan kulaklık arıyorum pc için. şu kepçe kulaklıklı olan modellerden istiyorum. ince kulak içi değil. limitim 150 lira en fazla 200. ne önerirsiniz?
hayatta en nefret ettiğim şeylerden biri "bass" benim. kaliteli ses veren, bu kaliteyi en yüksek bass'ı ben veriyorum diye yapmayan kulaklık arıyorum pc için. şu kepçe kulaklıklı olan modellerden istiyorum. ince kulak içi değil. limitim 150 lira en fazla 200. ne önerirsiniz?
semenderr
(06.03.18)
kepçe kulaklıklı dediğin model hangi model?


Photographer
(06.03.18)
resim ekledim. ince cep telefonu kulaklığı gibi olmayanları kast etmek istemiştim :)


semenderr
(06.03.18)
(14)

Eşini / Sevgilisini öldüren erkek temalı filmler

varsa izlenmeli dediğin lütfen yazın.
varsa izlenmeli dediğin lütfen yazın.
attila
(19.02.18)
Öldüren değil de öldürmeye meyyal müthiş film, Gone Girl


l arrache coeur
(19.02.18)
Match Point.


spoiler verecekseniz pm atın


sttc
(19.02.18)
fracture


pinkpeony
(19.02.18)
rebecca


pinkpeony
(19.02.18)
1922, netflix dizisi


pinkpeony
(19.02.18)
şu kitabı tavsiye ederim, içeerisindeki öyküler hep yetkin yazarlara ait.
www.nadirkitap.com


semenderr
(19.02.18)
Above Suspicion(1995)


kreatin
(19.02.18)
Vavien


ganbatte
(19.02.18)
Harbi büyük spoiler vermişim, özür diliyorum herkest :(


l arrache coeur
(19.02.18)
amour


rentts
(19.02.18)
All good things

Olayla ilgili bir de belgesel var
m.imdb.com


elorelia
(20.02.18)
Güzel filmler, herkese teşekkürler.


attila
(20.02.18)
Dream Lover (1993)


RedGoldGreen
(20.02.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.