Giriş
(3)

kira kontratı sonlanmadan evden çıkmak

merhaba,3 yıldır kontratsız bir şekilde oturduğumuz ve kira gününde hiç bir sorun yaşatmadığımız evin ev sahibi, yeni yıl itibariyle kontrat yapmak istedi. bunda bizim için hiçbir sorun yok fakat biz nisan-mayıs gibi taşınmayı düşünüyoruz. yapılacak kontrata, "15 gün ya da 30 gün önce haber vermek ş
merhaba,

3 yıldır kontratsız bir şekilde oturduğumuz ve kira gününde hiç bir sorun yaşatmadığımız evin ev sahibi, yeni yıl itibariyle kontrat yapmak istedi. bunda bizim için hiçbir sorun yok fakat biz nisan-mayıs gibi taşınmayı düşünüyoruz.

yapılacak kontrata, "15 gün ya da 30 gün önce haber vermek şartıyla, kiracı kontrat süresi tamamlanmadan evden taşınabilir" gibi bir ibare ekletebiliyor muyuz? bunu her iki taraf da imzaladığında, sonrasında sorun yaşar mıyız? bu 1 aylık süreyi doldurduğumuzda, ev sahibinin kiracı bulmasını beklemek zorunda mıyız?
hooiken
(05.10.20)
kira sözleşmesi 1 yıl yapılmak zorunda değil ki. sözleşmede süre belirterek istediğiniz süreli kira sözleşmesi yapabilirsiniz. ancak sözleşmeyi 1 sene yapıp erken çıkarsanız, ev sahibinin kalan aylar için kira bedelini talep etme hakkı bulunuyor.


hmmm, ocak-şubat-mart-nisan aylarını kapsayan 4 aylık bir kontrat yapılabilir dediğiniz gibi.

peki, böyle bir kontratı kabul etmemesi durumunda; "tamam 1 yıllık yapalım fakat 1 ay önceden haber vermek şartıyla istediğimiz zaman evden taşınabiliriz" ibaresini koydurup karşılıklı imzalayamıyor muyuz?


hooiken
(05.10.20)
kırtasiyelerde satılan standart sözleşmede böyle bir madde var zaten. imzalarken dikkat etmemiştim ama çıkmam gerektiğinde sözleşmeye göz atınca görmüştüm ben de, kirac en az 15 gün önceden haber vermeyi taahhüt eder gibi bir şey yazıyordu. bu şekilde ev sahibiyle konuşup ayrıldım bir problem yaşamadan. ev sahibiyle konuşup anlaştıktan sonra kendiniz de istediğiniz şekilde ekleyebilirsiniz zaten sözleşmeye problem olmaz.


hadsafhada
(05.10.20)
(3)

Ekran kartı için tamirci önerisi

İstanbul'da, güvenilir mümkünse Anadolu yakasında elektronik tamiriyle uğraşan bildiğiniz bir yer var mı? Normalde Yazıcıoğlu'na giderdim ama birkaç problemli olay yaşadım pek güvenemiyorum.
İstanbul'da, güvenilir mümkünse Anadolu yakasında elektronik tamiriyle uğraşan bildiğiniz bir yer var mı? Normalde Yazıcıoğlu'na giderdim ama birkaç problemli olay yaşadım pek güvenemiyorum.
neosar
(29.09.20)
hocam kavacık ta bir adam var
uygun
laptop mu yoksa ekran kartı mı
sadece ekran kartı icinse mecidiyekoyde yonlendireyim


kingcyrax
(29.09.20)
merhaba,

hs bilişim


hooiken
(29.09.20)
ekran kartı hocam, laptop değil


neosar
(29.09.20)
(7)

Avrupa’da hiç aktar (attar) gördünüz mü?

Defne yaprağı, kekik, efendime söyleyeyim melisa çayı tarzı ürünleri Avrupa’da nasıl temin edebiliriz? Ovropo dödüğün goco kuto yov diyecekler uğramazsa sevinirim.
Defne yaprağı, kekik, efendime söyleyeyim melisa çayı tarzı ürünleri Avrupa’da nasıl temin edebiliriz?

Ovropo dödüğün goco kuto yov diyecekler uğramazsa sevinirim.
le jeune turc
(16.03.20)
Marketlerde baharat reyonunda oluyor saydıklarınızın hepsi. Melisa da çaylar arasında vardır. Ben buradaki gibi açık satan aktara pek rastlamadım ama tüm baharatlar mevcut, en kötü Türk bakkalları var.


whoosie
(16.03.20)
Goco kuto?

Kekik ve defne baharat reyonunda vardır.

Çaylar da, haliyle çay reyonundadır.

Bir bakın isterseniz?


hooiken
(16.03.20)
Asian ve Middle Eastern market'larda olur genelde hepsi. Hic sorun yasamadik bunlari bulup almakta.


crown
(16.03.20)
Defne tohumu yerine defne yaprağı yazınca direkt çay odaklı sormuşum gibi olmuş.

Goco kuto: goca kıta


le jeune turc
(16.03.20)
Berlin'de gördüm de Berlin ne kadar sayılır bilemem :D


nuka cola
(16.03.20)
Tam aktar gibi değil (açık satmazlar mesela) ama Almanya'da bio storelarda aradığım pek çok şeyi bulabiliyorum. Ama her şeyi değil.


SiyamkedisiZorro
(16.03.20)
Aktar gibi acik satan yerler genelde herbalist filan diye geciyor ya da kräuterdrogerie vs.

Onun disidns dogal urunler satan marketlerde ya da turk marketlerinde bulunur. Buyuk supermarketlerde de bulunur.


kuehles blondes
(16.03.20)
(10)

Kadıköy'de nerede güzel Burger yiyelim

Sb
Sb
Mossy
(05.11.19)
9dining, mini eatery, bob.

Smash burger derdim ama el değiştirmiş sanırım.


lesmiserables
(05.11.19)
2 Bites


piremses
(05.11.19)
mini eatery demeye geldim


sir gawain
(05.11.19)
yimeyin çimki çok kaloriliieöaah


2 Bites çok çok güzel ama hamburger köftesi falan değil kaburgadan döşten falan yapıyorlar burger ekmeği arasına. ilgini çekiyorsa git yani.


nıç
(05.11.19)
hafif, lezzetli, doyurucu ve uygun fiyatlı; 3burger


Big bada bum bum
(05.11.19)
Zapata burger


archery
(05.11.19)
Banko burger, j burger, zapata


hooiken
(05.11.19)
Lazım olur diye favoriye eklemiştim burayı. Şimdi görünceye yazayım.

zapata burger.


(5)

sandik görevlisi

Bu sabah polis memuru ben isteyken eve gelmis ve evdekiler beni aradilar.Sandik gorevlisi oldugum bilgisini verdi.Öyle bir basvurum olmadigini soyledim ama devletin sectigini ve vatandaslik gorevi oldugunu soyledi.Aksam ilce emniyet mudurlugune gidipteblig evraki imzalayacagim.Boyle birsey mumkun mu
Bu sabah polis memuru ben isteyken eve gelmis ve evdekiler
beni aradilar.Sandik gorevlisi oldugum bilgisini verdi.
Öyle bir basvurum olmadigini soyledim ama devletin sectigini ve vatandaslik
gorevi oldugunu soyledi.Aksam ilce emniyet mudurlugune gidip
teblig evraki imzalayacagim.Boyle birsey mumkun mu?
patates baskı
(11.06.19)
Ne işle iştigal ediyorsunuz sorması ayıp? “Memurlara” devlet dairelerinde tebliğ ediliyor görevleri zaten, memur arkadaşlar da tebellüğ ettiklerine dair bir kağıt imzalıyorlar.


olutaklidi
(11.06.19)
Mobilden ekleme yapamadım ama seçmen-ist.ysk.gov.tr adresinden göreviniz olup olmadığı görünüyor.


olutaklidi
(11.06.19)
Özel bir isletmede calisiyorum memuriyetim yok o sebepten garip geldi bana.


patates baskı
(11.06.19)
ben de özel bir bankada iken birkaç seçimde görev verdiler. sandık başkanları memur olmak zorunda bildiğim kadarıyla, kurul üyeleri memur olmayan vatandaşlardan seçilebiliyor. fetöcü olmakla ilgisini anlayamadım açıkçası


cowboy
(11.06.19)
"seçmen üye" diye geçer bu kategori. bir sıkıntı yok.


hooiken
(11.06.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.