Giriş
(4)

adana kebap

iyi akşamlar arkadaşlar. ankarada arkadaşlarla toplanıp şöyle güzel bir adana kebap veya işte kebap yemek istiyoruz. var mıdır önerebileceğiniz yerler?teşekkürler şimdiden.
iyi akşamlar arkadaşlar. ankarada arkadaşlarla toplanıp şöyle güzel bir adana kebap veya işte kebap yemek istiyoruz. var mıdır önerebileceğiniz yerler?

teşekkürler şimdiden.
tolgan
(16.02.19)
Paşa kebap


kablelvuku
(16.02.19)
Müslüm


heritage
(16.02.19)
Bir arkadaşım dayının yeri diye bir yere götürmüştü, menü falan yok oturunca getiriyolar döşüyolar masayı, güzeldi genel olarak. Bana ısmarlamışlardı fiyatları tam bilmiyorum ama pahalı olabilir biraz. Zaten logosunda da bıyıklı dayı var ters çevirince penis oluyordu.


mirafiori
(16.02.19)
cahit usta. balgatta.
www.tripadvisor.com.tr


hexdizard
(16.02.19)
(3)

Özel sektörde çalışırken kamuya atanma

1 yıllık sözleşme yapıldığını düşünün,1 yıl dolmadan kamuya atanma durumunda sözleşme feshedilebiliyor mu ? "Kamuya atanma durumunda sözleşme feshedilir" diye bir madde var mı ? Yoksa bizim sözleşmeye ekletmemiz mi lazım?
1 yıllık sözleşme yapıldığını düşünün,1 yıl dolmadan kamuya atanma durumunda sözleşme feshedilebiliyor mu ? "Kamuya atanma durumunda sözleşme feshedilir" diye bir madde var mı ? Yoksa bizim sözleşmeye ekletmemiz mi lazım?
böyle bi madde yoktur hazır sözleşmelerde, istiyorsan ekletmen lazım. en kötü ihtimalle ihbar tazminatını verir çıkarsın acil bi durumda.


elorelia
(01.02.19)
İşyerinin bunu anlayışla karşılaması lazım, ki genelde öyle olur. Ama en kötü senaryo yukarıdaki arkadaşın dediği gibi ihbarını verip aynı gün çıkarsın.


hexdizard
(01.02.19)
1 yıllık sözleşmem devam ederken atandığım için 4 ayda işten ayrıldım. Tek istekleri onlar yerime birini bulana kadar çalışmam oldu. Yoksa kurum maddi kayba uğrayacaktı. Eleman bulma sürecinde onlara destek oldum, birkaç iş ilanı verdim. Başvuranlardan biri işe alındıktan sonra çıktım. Başka herhangi bir şey talep etmediler. Benim çalıştığım kurum az personelliydi, tam bir aile gibiydik bir de. İki taraf da birbirinin çıkarını gözettiğinden hiç sorun yaşamadım. Benden önce işten ayrılan da atandığı için ayrılmış, o da sorun yaşamamış. Bu durum Türkiye'de tamamen çalıştığınız yere bağlı. Garanti olsun istiyorsanız sözleşmeye madde ekletebilirsiniz.


(7)

Uydunet Modem

Bir arkadaşım ev değişikliği sebebiyle uydunet bağlatmış. Bağlayanlar elimizde modem yok demişler. Arkadaşım kendi başının çaresine bakmak zorunda kalmış. Bana sordu, internette biraz aradım taradım. Docsis 3.0 bir modem almak lazımmmış. Bir kaç farklı marka gördüm, 1-2 tane netmaster'ın 2. el ürünü
Bir arkadaşım ev değişikliği sebebiyle uydunet bağlatmış. Bağlayanlar elimizde modem yok demişler. Arkadaşım kendi başının çaresine bakmak zorunda kalmış. Bana sordu, internette biraz aradım taradım. Docsis 3.0 bir modem almak lazımmmış. Bir kaç farklı marka gördüm, 1-2 tane netmaster'ın 2. el ürünü falan, motorola cihazlara router bağlayanlar gördüm.

Özet geç: Uydunet'in verdiği modemi olmayanlara veya kullanmak istemeyenlere hangi marka/model modemi tavsiye ediyersiniz?
geven kafa
(31.01.19)
amazon üzerinden, yurtdışından getirtme harici seçenek yok.


sutlu nescafe
(31.01.19)
bildiğim kadarıyla docsis 3.0 desteklemesi yetiyor. sonuçta sadece mac adresine yetki veriliyor başka bir uyum olayı yok. yurtdışında şu modeli alıp kullanan varmış diye duydum ;

www.amazon.com


@delidir yakalayın'ın verdiği linkteki modemi alırsan ekstra router lazım kablosuz için. onuda buradan kesene göre istediğin markadan alabilirsin.


sutlu nescafe
(31.01.19)
bende direkt bu modemin kendisi var evde bulursam vereyim size. zamanında kullanıyodum ama şu an binada kablo tv hizmeti olmadığı için boşta duruyordu

bu dimi istediğiniz modem: img.letgo.com
bu da kutusu: img.letgo.com

modemi de bağlantı kablosunu da buldum adsfdsgd. ortadaki kabloya ihtiyaç var mıydı hatırlamıyorum: i.hizliresim.com
adaptörü bulamadım ama alıcam dersen arar bulurum. üstteki fotoda olan adaptör


error522
(31.01.19)
www.sahibinden.com

şu modemi alıp kullanabilir. ben evimde kullanıyorum. memnunum.

edit: @error522 deki modemi adaptör de alıp kullanabilirsin.


eeb
(31.01.19)
yalnız her modem olmuyor docsis 3 destekleyen. frekans mrekans olayları vardı, donanımhaber'den getirtip çalıştıramayan olmuştu. aynı şekilde çalıştıran da olmuştu bazı modelleri. kimisinin upload'ı 2'de kalıyordu falan.

en garanti ve mantıklısı dandik de olsa ucuz netmaster + router bence.


böyle birşey zaten ancak bizim ülkemizde olur. adamlara aylık 6 tl modem kiralama ücreti vermeye razısın, ama ona rağmen stoklarında modem olmadıklarını söylüyorlar. netmaster dışında seçenek kalmıyor. ancak şunu önerebilirim, netmaster modem alıp onu köprü yapıp çıkışı normal bir routerin wan girişine takarsan ve gerekli ayarları yaparsan interneti daha verimli kullanabilirsin. bir çok kişi bu şekilde sorunu çözmüş durumda.


hexdizard
(31.01.19)
(13)

yarın 1 trilyon paranız olsa nasıl değerlendirisiniz?

yani tatile giderim, dil öğreneerim, gezerim gibi değilde, mevduat faizi alırım, dolara geçerim, paranın yüzde 30'uyla iş kurarım gibi.. neler yapardınız?ben bi bankadan yüzde 20 faiz aldım. aylık 20bine yakın bi rakam geliyorda. daha iyi bir getiri önerisi olan var mı?
yani tatile giderim, dil öğreneerim, gezerim gibi değilde, mevduat faizi alırım, dolara geçerim, paranın yüzde 30'uyla iş kurarım gibi.. neler yapardınız?

ben bi bankadan yüzde 20 faiz aldım. aylık 20bine yakın bi rakam geliyorda. daha iyi bir getiri önerisi olan var mı?
ayseee
(30.01.19)
izmir'e giderim.


datnet
(30.01.19)
Paranın bir kısmıyla gelişmekte olan high tech inovatif şirketlerin hisselerini satın alırım. Apple ve Google gibi devler doyuma ulaştı bu saatten sonra çok fazla artmazlar nasıl olsa.

Bir de İzlanda'dan, Faroe adalarından falan izbe yerlerden arazi alırım kelepir bulursam.


İş yerinden 1 yıllık ücretsiz izin alır tezimi bitirmeye odaklanır, bitince de hanımla birlikte yerleşebileceğim ülkelere bakar giderim.


Sepet yaparım.


Şu dönem en temizi mevduatta kalmak. Onun dışında güzel temettü veren şirketlerin kağıdı alınabilir. Ama orta ve uzun vadede piyasaların nasıl olacağını kestirmek zor. İçinde bulunduğumuz dönemde verilen faiz oranlarına bakarsak en karlı ve mantıklı olanı vadelide kalmak.


hexdizard
(30.01.19)
bitcoin, ethereum, litecoin' e basarım %50 sini. %10 gibi yüksek riskli düşük fiyatlı coin alırım. Kalanı ile tatile çıkar ardından master için kullanırım. Belki ufak bir araç da alabilirim.


mekaniker
(30.01.19)
yarısı faiz, %20 dolar %20 euro
%10unu da ben harcarım


Corc
(30.01.19)
Eksisozlukte bir yazarla bolusurum demiyorum tabi :) paranin bir kismini gezmeye, bir kismini teminat/yatirim(gayrimenkul, dolar, fon vs) bir kismini da gelecegi planlama is/ egitim seklinde dagitirim. En buyuk kismi yatirima ayiririm.


siestaa
(30.01.19)
1 milyon para değil ya. Valla değil. Eskiden olsa para ama şu an değil. Dolara vurunca bir bok değil yani. Çok bir şey yapılamaz mevduatta kalmak dışında. Dolar deseydin işler değişirdi.


1 milyona 150 mt2 üzeri adam gibi daire bile yok merkezi ya da elit bir konumda. İzmir ya da İstanbul'da


westblack
(31.01.19)
şu reel faiz işini bir anlayamadınız.


ya ben lan neyse
(31.01.19)
Eski parayla trilyon mu yoksa yeni parayla trilyon mu? Eğer eski parayla trilyonsa dediğiniz miktar günümüz şartlarında bence büyütülecek bir para değil. Hemen yenip bitirilebilecek bir para.


pinkman1
(31.01.19)
o para nereden geldi?

yarisini sadece bitcoine yatiririm. cunku yok olmasini goze aldigim bir rakam.

geriye kalan yarisi ile, ufak bir is fikrim var, onu kurarim.


tapusuz eve alıcı çıktı sanırım.
ya ben lan neyse+1


ganbatte
(31.01.19)
(2)

önerebileceğiniz cafe racer marka var mı?

orjinal marka önerebilir misiniz? bir de sonradan yaparsak ruhsata işletme nasıl oluyor.
orjinal marka önerebilir misiniz? bir de sonradan yaparsak ruhsata işletme nasıl oluyor.
Yamaha xsr700 veya xsr900 güzeldir.


hexdizard
(31.05.18)
sadece rengi mi işletiyorsun başka bir şeye gerek yok mu? honda cb 125 lik alıp çevireyim diyorum çünkü. maliyeti ne kadar tutar?


(9)

250cc motosiklet seçimi

15-20k bandında alınabilecek istanbul trafiğinde sorun yaşatmayacak biraz da göze hitap eden güzel hatları olan motosiklet deyince aklınıza hangileri geliyor? Benim aklımda mt-25 var. Ama abs'si yok. İlk motorum olacağı için gerekli mi yoksa abssiz frenlemeye alışmak daha mı iyi olur? Özellikle sıf
15-20k bandında alınabilecek istanbul trafiğinde sorun yaşatmayacak biraz da göze hitap eden güzel hatları olan motosiklet deyince aklınıza hangileri geliyor?

Benim aklımda mt-25 var. Ama abs'si yok. İlk motorum olacağı için gerekli mi yoksa abssiz frenlemeye alışmak daha mı iyi olur? Özellikle sıfır mı alayım?

*scooter istemiyorum.
*ekipmana yeterli miktar kesinlikle ayrılacak. Hatta önce onları alırım.
Inazuma ?


MandMs
(30.01.18)
ktm duke 250 2016 modeli işini görür.


Kesinlikle ilk bakacağın şey ABS olmalı, hiç öyle kahve ağzıyla "abs fren mesafesini uzatıyor" diyenlere bakma.

Bir aracı hızlandırmak teknik olarak basittir, önemli olan nasıl durabildiği.

Motosiklet süren maymun videoları var, ver altına hızlı motosiklet düz yolda 200 + hızlara ulaşırlar.

Önemli olan durmak, durabilmektir.


John Bloor
(30.01.18)
suzuki inazuma


cedex
(30.01.18)
Piaggio mp3 :)


kaiserr76
(30.01.18)
valla bu aralıkta 20 bin km kullandığım f 650 gs derim başka da bişey gözüm görmez. çok lezzetli bi arkadaş kendileri. yakıt ekonomisi olsun, ağırlık dengesi olsun, abs'si olsun (hayatımı kaç kere kurtardı), elcik ısıtması olsun, tokluk hissi olsun bambaşka bi yerde Japonlara göre.

son sürati güncel 250'liklerle aynı hemen hemen ama güvenlik olarak hiç biriyle kıyas kabul etmez.

keyif/fiyat performansı olarak çok iyi. onun düşük devir ikinci ve üçüncü viteslerdeki hızlanmalarında tek silindirli motorunun egsozundan çıkardığı karadeniz takası sesini yerim ben.


onemoremile
(30.01.18)
ABS mutlaka olsun. Yeni başlayanlar için müthiş nimet.
Duke 250 Abs iyi bir seçim gibi duruyor.


chavezding
(30.01.18)
Mt 25 kullanıyorum, abs yok ama 2 silindirli güzel bir makine. Fazlasıyla sana yeter


hexdizard
(30.01.18)
Cbr250


Delay Fuze
(30.01.18)
(11)

ankara'da 1000 tl kira ile hangi semte taşınırsınız?

merhaba,ankara'da tek başıma yaşayacağım güzel bir ev arıyorum. aslında doğma büyüme ankara'lıyım ama semt konusunda kafam karışık biraz. ayrancı, emek civarları güzel ama içi yapılı düzgün evler biraz pahalı. iş yerim mustafa kemal mahallesinde (armada'nın bir kaç km ilerisi, kentpark'ın arkası)gön
merhaba,

ankara'da tek başıma yaşayacağım güzel bir ev arıyorum. aslında doğma büyüme ankara'lıyım ama semt konusunda kafam karışık biraz. ayrancı, emek civarları güzel ama içi yapılı düzgün evler biraz pahalı. iş yerim mustafa kemal mahallesinde (armada'nın bir kaç km ilerisi, kentpark'ın arkası)

gönlüm 2+1'den yana ama belli olmuyor 3+1'ler ile aynı fiyatlar neredeyse. merkezde 1+1 yok denecek kadar az zaten. sahibinden.com'da piyasa yukarıda sanırım, fiyatlar biraz abartılı geldi. batıkent diyorum ama orası da merkeze uzak kaçabilir.

evet arkadaşlar durum böyle, tavsiyelerinizi duymak isterim. teşekkürler.
Bir batikentli olarak her zaman batıkent.


kablelvuku
(25.01.18)
Bağlıca.


hexdizard
(25.01.18)
dikmen caddesinin çetin emeç bulvarı tarafları olabilir belki (harbiye mh), evler yeni değil ama içini yeni yapılmış bulabilirseniz güzel ev denk gelebilir. Bu ara bikaç arkadaşım o tarafa taşındı, kiraları dediğiniz gibi.


antikitleruhlu
(25.01.18)
Anti+1


i m sick tired
(25.01.18)
evet bağlıca'da güzel evler denk geldi bir kaç kere. çetin emeç bulvarı taraflarında baya ofis de var, bulvar tarafı gerçekten güzel mahalle olarak. oradan balgat yakın, eskişehir yoluna çıkış da kolay olacaktır. bir yandan da esat civarında bir yer bulabilir miyim diye bakınmaya devam ediyorum.

bu arada batıkenti ben de çok sevsem de maalesef uzak :) ama belli olmaz, istediğim temizlikte bütçeme göre bulamazsam mecbur batıkent olur. tunalı tarafına da az gideriz ne yapalım.

ha bir de elektro gitar çalıyorum. yani binanın full aile ortamları da olmaz gibi geliyor.

harbiye bu konuda nasıldır?


Bilkent 1 ya da 2


bilkent'e bakacağım teşekkürler.


Şehre yakın o fiyatlarda düzgün mahalle olarak Varlık diyebilirim. Evler genellikle iyidir. Metroya da yakın(akköprü)


Konum olarak Bilkent çok iyi olur size. Ama 1000 liraya zor, 1300'ün altında pek ev görmedim buralarda, onlarda 1+1 tipi evlerdi.
Aracın varsa batıkent olur aslında. Şaşmaz blv ve sabancı blv.'dan 20 dakikada gider gelirsin.


battal gemalmaz
(26.01.18)
Yaşamkent tarafında yeni yapılan çok güzel daireler var 1+1 de bulursun. O tarafı öneririm.


Lethe
(26.01.18)
dikmen, öveçler civarı uygun fiyatlı güzel evler var. yukarılara doğru çıktıkça (akpınar, karapınar, ilker vs) ucuzluyor, güzelleşiyor ama dimdik bayırlarda oturuyorsunuz.

e mustafa kemal'de de güzel evler var. çok mu pahalı oaralar. siz de düşünmemişsiniz, kimse de dememiş. gidip tepe prime'ın arkasındaki villalarda oturmayın tabi de ta bağlıca'dan batıkent'ten gidip geleceğinize oralarda da bakılabilir.


kibritsuyu
(26.01.18)
(10)

Bu yıl yeni kasa çıkaran araba modelleri

Selamlar,Neler var. Bir de 2019 için de bildiğiniz varsa yazabilirsiniz.Teşekkürler.
Selamlar,
Neler var. Bir de 2019 için de bildiğiniz varsa yazabilirsiniz.
Teşekkürler.
puc
(25.01.18)
Focus
Cls
Audi a7


shenergy
(25.01.18)
Qayşkayı


EXXE01
(25.01.18)
116


kleider
(25.01.18)
mercedes a geliyor
opel astra k'ya facelift bekleyebiliriz 2019'da. hem minik minik sorunları da düzelmiş olur.


rain when i die
(25.01.18)
Bmw 1 serisi makyajlandı


kleider
(25.01.18)
Jettanın yeni kasası tanıtıldı, ama tr de yeni kasası ne zaman piyasaya çıkar bilmiyorum.


hexdizard
(25.01.18)
mercedes b serisi de 2019'da yenilenecekmiş
bir ara nissan micra da yenilenecek diyordu geliyor mu bu sene bilemem. fiesta da öyle olması gerekiyor.
bmw 8 serisi geliyor 2018'de.


rain when i die
(25.01.18)
Honda civic iğrenç bi kasa yapmış onu çok görüyorum bu aralar.


curukturpkokusu
(25.01.18)
fiesta var yeni kasa b sinifi olaram.


carabelli
(25.01.18)
Polo büyümüş, arkası değişmiş


kayranin kedisi
(25.01.18)
(7)

Kredi kartı borcunu fazla ödeme

Yanlışlıkla kredi kartı borcumu biraz fazla ödedim, şu an limitim +300 küsür tl gözüküyor. Bu fazlalığı karttan çekme imkanım var mı? Nakit avans olarak çeksem faiz biner mi?
Yanlışlıkla kredi kartı borcumu biraz fazla ödedim, şu an limitim +300 küsür tl gözüküyor. Bu fazlalığı karttan çekme imkanım var mı? Nakit avans olarak çeksem faiz biner mi?
Haldamir
(04.01.18)
Evet faiz alırlar. 300 lira kadar olan alışverişi kartla yapın en iyisi.


pavlis
(04.01.18)
mahallendeki bakkala, markete rica et, o 300 lirayı karttan tek çekim çekip sana 300 versin. ama komisyon istememesi gerek.


Altın alıp bozdurmak mantıklı değil. Al-Sat fiyat farkı çok zaten. Kredi kartının mevduat hesabında +300 görünüyor olabilir. Oradan çekince faiz binmez. Karttan nakit çekme gibi değil yani. Bankamatikte 'mevduat hesabı' olarak görünen bir seçenek varsa oraya bakın.


himmet dayi
(04.01.18)
Bankan ile görüş, artı bakiyeyi vadesiz hesabına aktarsınlar.


hexdizard
(04.01.18)
bankayı ara veriyorlar yada şubeye git.


jamswety
(04.01.18)
bankayı ararsan hesabına yatırıyorlar hemen (aynı bankada hesabın varsa tabii).


kayranin kedisi
(04.01.18)
Bankayı ara, hesabın varsa aktarırlar. Yoksa da şubeden hesap açtırabilirsin


(3)

Bitcoin olmadan Ripple satın alınamıyor mu?

MerhabalarDirekt hesap üzerinden ripple satın alma şansı yok mu? Önce bitcoin almak mı zorundayım?
Merhabalar

Direkt hesap üzerinden ripple satın alma şansı yok mu? Önce bitcoin almak mı zorundayım?
winston insani
(03.01.18)
Bitcoin almak zorundasın.


Godless
(03.01.18)
Alabilirsin, bitstamp.net uzerinden satisi yapiliyor.


burka
(03.01.18)
bitsane.com üzerinden alabilirsin


hexdizard
(04.01.18)
(3)

Kırmızı şarap tavsiyesi

Kırmızı etin yanında içilebilecek güzel bir şarap tavsiyeniz var mı? Bütçe 50 60 lira civarı.
Kırmızı etin yanında içilebilecek güzel bir şarap tavsiyeniz var mı? Bütçe 50 60 lira civarı.
peon
(25.12.17)
kavaklidere cabernet sauvignon syrah
yine ayni seriden
ancyra kalecik karasi
daha tatli olsun denirse
chenet merlot


Büyülübağ - Cabernet Sauvignon
Vinkara Mahzen - Kalecik Karası
Suvla - Grenache Noir
Kayra - Buzbağ Rezerv
Pamukkale - Nodus Cabernet Franc Merlot (Bu 60'ı aşabilir ama çok güzel şarap.)
Küp - Thia Merlot


loras
(26.12.17)
carrefourdan sava alınabilir fiyatı 14,90 TL, fiyat/performans üst seviyede. sava premium var birde, onun fiyatıda 18.90TL. sadece carrefourda satılıyor.


hexdizard
(26.12.17)
(1)

Yatırım Önerileri/Bireysel Emeklilik vs. Borsa

Merhaba 2'si isteğe bağlı, 1'i de otomatik katılım olmak üzere 3 adet bireysel emeklilik hesabına ayda 700 TL ödüyorum. Bireysel emekliliğin tek avantajı %25 devlet katkısı gibi geliyor. Bunun yerine bir arkadaşım aynı tutarı her ay borsada iyi bir hisse senedine yatırırsam bunun getirisinin uzun va
Merhaba 2'si isteğe bağlı, 1'i de otomatik katılım olmak üzere 3 adet bireysel emeklilik hesabına ayda 700 TL ödüyorum. Bireysel emekliliğin tek avantajı %25 devlet katkısı gibi geliyor. Bunun yerine bir arkadaşım aynı tutarı her ay borsada iyi bir hisse senedine yatırırsam bunun getirisinin uzun vadede çok daha fazla olacağını söyledi. Arçelik, Enka ve Koç Holding'e ait hisseleri önerdi. Ne tavsiye edersiniz yatırım için bireysel emeklilik mi borsa mı?
redskull
(03.12.17)
şimdi birşey soracağım sana, tamam 3 adet bireysel emeklilik yaptırmışsın güzel, peki o bireysel emeklilik hesabında bulunan paranın hangi fonlarda değerlendirildiğini biliyormusun? hiç araştırdınmı?

istersen şöyle yapalım, gir bir araştır şu an sahip olduğun bireysel emeklilik şirketine ait fonlara, en çok getiriyi hangi fon yapmış? orada göreceksin ki hisse senedine ait fonlar en çok getiriyi yapmış fonlar olacak.

sana tavsiyem, her koşulta karını katlayarak arttıran köklü, geleceği parlak şirketlere yatırım yapman. bunların başında aselsan geliyor, havacılık sektöründe tavhl var, thy var. dev sanayi kuruluşları olan tüpraş var, petkim var. her ay düzenli yatırım yaptığınız besten çıkın, düzenli olarak her ay 700 tl lik hisse senedi alın. aradaki farkı yıllar sonra göreceksiniz.


hexdizard
(03.12.17)
(7)

ankara'da mekan önerisi (meyhane/restoran)

haftasonu eşimle ankara'ya bir günlük bir gezi planımız var. cumartesi akşamı rakı içelim dedik. maç yayını ve fasıl olmayan bir mekan arıyoruz. merkezi bir yerde olması ve fiyatının fahiş olmamasını tercih ederiz. öneriniz nereler olur?
haftasonu eşimle ankara'ya bir günlük bir gezi planımız var. cumartesi akşamı rakı içelim dedik. maç yayını ve fasıl olmayan bir mekan arıyoruz. merkezi bir yerde olması ve fiyatının fahiş olmamasını tercih ederiz. öneriniz nereler olur?
novotni
(01.12.17)
(bkz: keremeyle)


zwiegesprach
(01.12.17)
Yelken


göksu restoran


bellbane
(01.12.17)
kesinlikle zarif meyhane. müziği duymazsınız. fiyatlar uçuk değildir. bir çift işletiyor zaten mekanı aşırı güzel. her duyuruya da yazarım


kablelvuku
(01.12.17)
armada hayat sokağı'nda neyle meyle.

canlı müzik, fasıl falan yok. oturup rakı içip sohbet etmelik bir yer. fiyatları da gayet uygun.


kibritsuyu
(01.12.17)
salas var bestekar sokakta
Salaş Meyhane - Bestekar Sokak 22/B Kavaklidere - 4sq.com

ankara'da oldugunuzu hissettirir.


omonia
(01.12.17)
gani baba ocakbaşı


hexdizard
(01.12.17)
(15)

toplu bulusmalarda on planda olmak

mesela yarın etkinlik yaptığımız bir grupla bir yerde yemek yiyecegiz diyelim ki bu topluluk içinde karşı cinsi etkileyen taraf olmak için ne yapmak lazım? kısaca ana nokta su normalde silik bir tip bir gecede ne yapsa yarin iş yapacak ortamı domine eden tip olabilir.
mesela yarın etkinlik yaptığımız bir grupla bir yerde yemek yiyecegiz diyelim ki bu topluluk içinde karşı cinsi etkileyen taraf olmak için ne yapmak lazım?
kısaca ana nokta su normalde silik bir tip bir gecede ne yapsa yarin iş yapacak ortamı domine eden tip olabilir.
alp9900
(28.11.17)
Silik bir tipin bir anda şahlanacağını düşünmüyorum


jazzabel
(28.11.17)
Bence yapma


owaki
(28.11.17)
Eğer sen kendini silik bir tip olarak tanımlıyorsan başarılı olma şansın zaten yok.


hexdizard
(28.11.17)
Alfa olunmaz, alfa doğulur. Sonradan olmaya çalışanlar da rezil olur. Boşver, sen sessiz kal. Ciddi söylüyorum, dalga geçmek için değil.

Birisi sana bir şey sorarsa müdahale edersin. Zaten çok sessiz durursan muhakkak birisi sana bir dal uzatır, sen de oradan yürürsün.


yirmisantim
(28.11.17)
Amacın ne bilmiyorum ama kız düşürme amacın varsa her zaman bireysel takıl. Dediğin buluşmalara birçok kez katıldım. Buluşma sonrasında gruptaki kızlardan biriyle ortamdan ayrılmıştım. Sadece bir kişiye odaklanırsan ve ona çalışırsan (çok sıkmadan) o kişiyi etkileyebilirsin. Herkesi etkilemeye çalışmak gibi bir amacın olmamalı. Bir de alfa, beta, zeta gibi erkek tanımlamalarına katılmıyorum. Her insanın eksik olduğu onlarca yön vardır. Sen güçlü yönlerini ortaya koyarsan pek ala alfa olabilirsin.


dissendium
(28.11.17)
sikici bir tipin varsa işin kolay. yoksa muhtemelen ön planda olamazsın.

bir kişiye odaklan demişler ama seni beğenmediyse hehe der geçer söylediklerine. iş tipte bitiyor. gösterişli görün. dikkat çekecek aksesuarlar kullan. saç sakal uzat. sade olma. at hırsızı gibi takıl.


empedokles
(28.11.17)
Bin kere anlatılmış sikko hikayeleri inanılmaz deneyimlermiş gibi hoykurerek büyük bir ozguvenle anlatman, abarti hareketler yapıp sığır gibi kahkaha atman lazım. Özellikle karşı cinsin anlattıklarını ufaktan alaya alıp dozu arttıra arttıra aşağılanan lazım.


doxanikee
(28.11.17)
onlara arkadasim oldugunu soyle.


ateistanbul
(28.11.17)
bilgili olman lazım, her yanlışı düzelten değil de, doğru konulara açıklık kazandırmak için söz alıp işin aslına ait birkaç teknik bilgi ile masadakileri aydınlatman kafi.
sonra sohbetin sana kaydığını anlayacaksın zaten, asıl mesele bu ayrımdan sonra "alfa" diye tabir edilen baskın tiplerin seni harcama gayretine karşı duruşun. o yüzden konu başlıklarına hazırlan, "ama okumuş öğrenmiş gelmiş" acemiliğinde değil, komposizyon yaratarak, bilgileri hayatından çıkararak aktar.


idris amil zula
(29.11.17)
evet, ortamı domine eden alfa bir piç olman gerek dikkatleri üzerinde toplamak için. eğer senin yapında varsa bu en kestirme yol. ama burada sorduğuna göre tam da böyle bir yapıya sahip değilsin.
diğer türlüsü ise ortamda çok geri planda kalmamaya çalışmak olur. onun için oturacağın yer-konum önemli. çok kenarda köşede kalmadan insanların ortasında merkezi bir yerde oturup vakur bir duruşla en azından bir iki konuda sohbeti farklı yerlere çekmeye çalış, dikkat çekici özelliklerini ortaya koy, arada bir iki kişiyi ez. ama muhakkak sesin çok çıksın diğerlerini bastır. bu çok önemli.
ayrıca ortamdaki baskın karakterlerden en az biriyle aran çok iyi olsun ki yeri geldiğinde senin reklamını veya savunmanı yapsın. bu da ortama tutunmanı sağlar seni rahatlatır.


joooper
(29.11.17)
rahat olmak lazım


wishboneash
(29.11.17)
nasıl geçti alp bey?


ateistanbul
(30.11.17)
niye boyle bisi yapmak istiyorsun ki bu tip insanlari cok itici bulurum on planda olmak isteyen ya da olan


postmodern rh
(30.11.17)
Verilen tavsiyeleri şaşkınlıkla okudum. Yuh diyorum. Bir kadın olarak diyebilirim ki böyle sivrilen, sesini yükselten, bilmediği konuda dom dom konuşan, kasılgan, insan ezen erkekler kadar itici bir canlı türü daha yok. Alfa böyle bir şey demek değil, bu denilenleri yaparsan “ben alfa değilim anca poz kesiyorum” diye bağırmış olursun karşındaki kadın için.

Kendin ol, kasılma, sessizsen de sessiz kal. Her kadın böyle doluya boşa konuşan erkekleri sevmez zaten. Böyle erkekleri çekici bulan kadından da hayır gelmez.

“Arada bir iki kişiyi ez” nasıl bir tavsiyedir ya hu!? Yuh.


@I'm cool with that +1

Sonunda kadinlari gercekten taniyan biri yorum yapmis.


chitosan
(30.11.17)
(7)

Kış lastikleri

Selam!Kış lastikleri şehir içi binek araçlar için de zorunlu mu? Bununla ilgili bir haber, yönetmelik vs var mı?Ben zaten kötü havalarda kullanmayacağım, böyle düzgün havalarda kullanacağım, o yüzden soruyorum.
Selam!

Kış lastikleri şehir içi binek araçlar için de zorunlu mu? Bununla ilgili bir haber, yönetmelik vs var mı?

Ben zaten kötü havalarda kullanmayacağım, böyle düzgün havalarda kullanacağım, o yüzden soruyorum.
mor oje
(13.11.17)
hayır zorunlu değil.


hexdizard
(13.11.17)
bazı şehirlerde binek araçlar için de zorunlu olmamış mıydı?


burya
(13.11.17)
KIŞ LASTİĞİ KULLANMA ZORUNLULUĞU İLE İLGİLİ
USUL VE ESASLAR HAKKINDA TEBLİĞ

(2) İl sınırları içerisinde, kış lastiği uygulaması yapılıp yapılmayacağı ortalama yerel sıcaklıklar dikkate alınarak ilgili valiliklerce belirlenir ve gerekli duyurular yapılır.


O zorunluluk binek araçları kapsamıyor.


yasal dayanagini merak ediyorsaniz karayollari trafik kanunu md 65a


Binek araçlar için sadece şehirler arası yollarda zorunlu, il sınırları içinde zorunlu değil.

www.google.com.tr


Çok teşekkürler! Boşu boşuna lastikleri değiştirecektim, gerek kalmadı böylece. Hava bozunca otoparka çekip bırakıcam bir süre zaten. O yüzden sorun yok.


mor oje
(13.11.17)
(1)

Ne yapmalı?

Geçen hafta şehir dışında olduğum için birkaç ay önce kayıt olduğum ve düzenli gittiğim spor salonuna gidememiştim. Neyse, geldikten sonraki gün gideyim bir antrenman yapayım dedim, salonun kapısına bir geldim ki kapı duvar olmuş. Adamlar bildiğin bir gece ansızın gitmişler! Sonradan öğrendim ki icr
Geçen hafta şehir dışında olduğum için birkaç ay önce kayıt olduğum ve düzenli gittiğim spor salonuna gidememiştim. Neyse, geldikten sonraki gün gideyim bir antrenman yapayım dedim, salonun kapısına bir geldim ki kapı duvar olmuş. Adamlar bildiğin bir gece ansızın gitmişler! Sonradan öğrendim ki icralık olmuşlar, haczetmişler salonu falan. Adamlar da açıklama yapmış, biz aslında ödedik o paraları, usulsüzlük var, geri alacağız şikayet edeceğiz vs. vs. ama öyle bile olsa bu iş kısa sürede çözülmez herhalde.

Sorum şu, ben kendi paramı nasıl kurtarırım? Kartla ödeme yapmıştım birkaç ay önce, üyelik sözleşmem de var. Bunlar tekrar açmazsa başka bir yere geçmek istiyorum bir an önce.

O değil de preworkout içip gitmiştim; neyse ki eve koşarak gidecek miktardan biraz daha az almıştım. Yine de ziyan oldu.
skooma
(06.11.17)
Hangi kartla ödediysen gidip bankana harcama itirazında bulunuyorsun. Hizmet alamadığın dönemi belirtip ne kadar geri iade alman lazımsa dilekçeye yazıyorsun. Karşı tarafın hesabındaki paraya bloke koyuyorlar anında, ve eğer gerekçeni kabul görürlerse kredi kartına ödemeyi iade ediyorlar. Aynısı başıma geldi ve ödemeyi kredi kartıma iade ettiler.


hexdizard
(06.11.17)
(1)

KAP'ta sadece belirli şirketleri takip edebilme

Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) sadece belirli şirketleri takip edebilme ve onların yayımladığı bilgileri okuyabilme şeklinde bi yöntem var mıdır?Mesela tekstil sektöründe 10 firma var, KAP'a yaptıkları bütün açıklamaları takip etmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) sadece belirli şirketleri takip edebilme ve onların yayımladığı bilgileri okuyabilme şeklinde bi yöntem var mıdır?

Mesela tekstil sektöründe 10 firma var, KAP'a yaptıkları bütün açıklamaları takip etmek istiyorum.

Nasıl yapabilirim?
merak ediyorum
(06.11.17)
işcepin mobil borsa uygulaması var. ücretsiz. onu kullanarak istediğin şirketleri takip edebilirsin, herhangi bir haber gelmesi durumunda alarm vermesini sağlayabilirsin. bu sayede herhangi bir haber geldiği anda telefon ekranına hemen uyarı düşer ve gelişmeleri an ve an takip edersin.


hexdizard
(06.11.17)
(4)

güzel bir romantik film önerir misiniz?

mesela ıssız adam gibi, love story gibi. beni triplere sokmasını istiyorum
mesela ıssız adam gibi, love story gibi. beni triplere sokmasını istiyorum
ernesto sparrow
(01.10.17)
Great expectations


hexdizard
(01.10.17)
izledim ve harika bir filmdi. tori amos un şarkısı daha da güzelleştirmişti :)))


ernesto sparrow
(01.10.17)
yakın zamanda başka bir duyuruya da bu cevabı vermiştim. in search of a midnight kiss.


denef
(01.10.17)
Hala izlemediysen (bkz: 500 days of summer)


cekcekli
(02.10.17)
(10)

İp tv etik mi?

Kullanır misiniz?
Kullanır misiniz?
gameofannen
(01.10.17)
IP TV = internet uzerinden televizyon ise, gelecekte tum televizyonlar IP TV olacagi icin etik olmayan nesi var anlamadim acikcasi.


compumaster
(01.10.17)
Burada yazar iptv ile/üzerinden ücretli maçları yayınlayanlari kastetmiş sanırım.

Değil bence.


secrexv2
(01.10.17)
Tabii ki degil. Ama platformlar bu fiyat politikalari ile hakediyorlar bu ip tv olayini.Kullanmiyorum ama kullanani da anlarim.


i m sick tired
(01.10.17)
bein sportstan bahsediyorum


gameofannen
(01.10.17)
Hırsızlıktan farklı değil.


hexdizard
(01.10.17)
sadece bu lig yok her lig var. ama çok pahalı be aylık 80 tela


gameofannen
(01.10.17)
Değil ama kullanıyorum. Dsmart tivibu ve digiturke tek elden ulaşabiliyorsun. Aylık 15 tl de bedava.


goodman
(01.10.17)
ip tv 80 lira değil digitüurk 80 lira. iptvnin yıllık 150 tl


gameofannen
(02.10.17)
Kullanıyorum mis gibi. 100mb internet var donmuyor bile:d


England
(02.10.17)
Korsana karşı değilim. İçerik üreten insanlar milyon dolar kazanırken haftada 1 maç izlemek için 120 tl/ay ödemeyi etik bulmuyorum. Sadece bein sports için geçerli değil. MP3, film, dizi vs. Bunlardan kazanılan paraları çok çok abartılı bulduğum için "internetten mp3 indiriliyor ühü ühü" diye ağlayan Orhan Gencebay ve türevlerine karşıyım.

Asıl soruya cevap verecek olursak: IP TV etik ve yasal değil. Ancak yukarıdaki etik dışo durum bunu dengeliyor.

Her hafta maç izleyecek olsam kullanırdım.


himmet dayi
(02.10.17)
(5)

altın tahvili almaya değer mi?

http://www.ziraat.com.tr/tr/Bireysel/YatirimUrunleri/Pages/AltinaDayaliKiraSertifikasiAltinTahvili.aspx2 yıllığına el koyuyor benim anladığım yıllık da %2.4 faiz veriyormuş. yanlış anlamadıysam 100gr altın verirsek 2 yıl sonra 104.8 gr altın veriyor. değer mi sizce yatırmalı mı yatırmamalı mı? aslın
www.ziraat.com.tr

2 yıllığına el koyuyor benim anladığım yıllık da %2.4 faiz veriyormuş. yanlış anlamadıysam 100gr altın verirsek 2 yıl sonra 104.8 gr altın veriyor. değer mi sizce yatırmalı mı yatırmamalı mı? aslında çok uzak olmayan vadede ihtiyacım olabilir ama aslında bir yandan da bunları harcamak istemiyorum.

ek soru: bizimkiler devlet garantili hisse almaktan falan bahsetti. vadeli hesap gibi faiz veriyormuş galiba ama herhalde vade esnasında para ekleme falan yapılabiliyormuş galiba. bilgi sahibi olan biri var mı? link bu olayın adı da yeterlidir benim araştırabilmem için. bir de bu işlemi internet şubesi üzerinden gerçekleştirebiliyor muyuz?
seksli harf
(01.10.17)
değmez daha likit bir şeye yatırım yap


neo
(01.10.17)
İlla altına bağlayacağım parayı diyorsanız altın endeksli fonlara yönelebilirsiniz. Hemen hemen altına paralel değer artışı olur, hem daha likittir. Sattıktan 2 gün sonra da para hesabınızda olur.


koskoca kirpi
(01.10.17)
Devlet garantili hissemi? Nasıl bir terimdir o anlamadım ama karıştırmışlar sanırım. Öyle birşey yok. 2 sene eğer dokunmayacaksan paraya aselsan hisse senedi al geç. Hiç düşünme. Daha iyi getiri elde edebileceğin başka bir enstrüman yok.


hexdizard
(01.10.17)
(bkz: devlet tahvili)


orient blue
(02.10.17)
O getiriye değecek bir yatırım olduğunu sanmıyorum. İki sene boyunca blokenin değeri yüzde 2.4 olmaz enflasyonun bu seviyede olduğu bir ülkede.


vita es morte
(02.10.17)
(2)

Yatırım hesabı

Selamlar,Yatırım hesabı açtıracağım. Bunun için yapı kredi 6 ayda bir 45 tl işlem ücreti alacağını söyledi vazgeçtim. Acaba hisse,borsa işlemleri gerçekleştirebileceğim , yatırım hesabı için işlem ücreti almayan bir bank var mı önerebileceğiniz?
Selamlar,

Yatırım hesabı açtıracağım. Bunun için yapı kredi 6 ayda bir 45 tl işlem ücreti alacağını söyledi vazgeçtim. Acaba hisse,borsa işlemleri gerçekleştirebileceğim , yatırım hesabı için işlem ücreti almayan bir bank var mı önerebileceğiniz?
kozm
(28.09.17)
Ceptetebe başvur. Hesabın açıldıktan sonra netten yatırım hesabı hisse senedi hesabı vs açabilirsin. Yahutta aracı kurumlar var, örneğin sanko menkul. Komisyonlarıda iyi. Eğer yüklü miktarda alım satım yapmayacaksan cepteteb yeterli.


hexdizard
(28.09.17)
6 ayda 45 tl çok fazla. Vakıfta aylık 3 tl. İlk açılışta da 8 lira şifre parası var.


(5)

hangi yatırım aracı

en az 1 yıl bankada duran para vadeli mi olsa iyi olur yoksa dolar mı ?
en az 1 yıl bankada duran para vadeli mi olsa iyi olur yoksa dolar mı ?
sorunvar
(15.09.17)
milyondolarlık bir soru bu. cevabını kimse veremez.


Frederick Co
(15.09.17)
borsa. aselsan al.


hexdizard
(15.09.17)
hem dolar olup hem vadeli olsa tadından yenmez :p


eindaclub
(15.09.17)
dolar yap at vadeliye.


seyduna6687
(15.09.17)
dolar üçe düşerse diye konuşan ekonomi cahili, akapenin merkez bankası diyor ki yıl sonu dolar kuru hedefimiz 3.64 tl. bak tc merkez bankası demiyorum. faizsiz bankacılığın savunucusu merkez bankası başğanının söylediğini aktarıyorum, kendi görüşümü değil.
madem bilmiyon, ne demeye rezil olmaya çabalıyon.
at fava bekle.


seyduna6687
(15.09.17)
(4)

20 bin lira nasıl değerlendirilir?

Kız arkadaşımın kenarda birikmişinin üzerine alacakları da gelince 20 bin lira gibi bir birikimi oldu. Bu parayı nasıl değerlendirmeli? Arabası yok, araba mı almalı ileriye dönük yatırım gibi düşünerek? vadeye mi yatırmalı? dolar-euro-altın mı almalı? Kendisi de cevaplarınızı okuyacak. Cevaplar için
Kız arkadaşımın kenarda birikmişinin üzerine alacakları da gelince 20 bin lira gibi bir birikimi oldu. Bu parayı nasıl değerlendirmeli? Arabası yok, araba mı almalı ileriye dönük yatırım gibi düşünerek? vadeye mi yatırmalı? dolar-euro-altın mı almalı?

Kendisi de cevaplarınızı okuyacak.

Cevaplar için teşekkürler.
dalgaci mahmut
(08.08.17)
Uzun vadeli dokunmayacaksa altına dövize yatırabilir. Araba alırsa eksilere düşer kaskosu vergisi sigortası benzini derken zaten 20000e düzgün bişeyde gelmez uğraştırır. En mantıklısı vadeliye atıp risk almamak bence


hernezıkkımsa
(08.08.17)
Vadeliye yatirip unutmak


my pink
(08.08.17)
(bkz: sütbank)
(bkz: inek bank)


materyalist imam
(08.08.17)
Aselsan al geç.


hexdizard
(08.08.17)
(7)

347. Kısa Dönem /Yedek Subay Sınavı Saç Sakal Sıkıntısı

Sevgili Spartalılar 1-2-3 Ağustos'ta yapılacak sınav-mülakat'a katılırken saç sakal askeri nizamda olmak mecburiyetinde mi? olmasın la nolur
Sevgili Spartalılar

1-2-3 Ağustos'ta yapılacak sınav-mülakat'a katılırken saç sakal askeri nizamda olmak mecburiyetinde mi?

olmasın la nolur
343 kd deden olarak söyleyebilirim ki sınava rahat gidebilirsin. saç sakal problemi yok.


hexdizard
(19.07.12)
hexdizard'ı teyit mahiyetinde: istediğin gibi git.


rectoa
(19.07.12)
12'sinde teslim olana kadar sıkıntı yok.


himmet dayi
(19.07.12)
O zorunluluk birliğe teslim olduğunuzda olur. Bu yüzden rahat olun, bir sıkıntı olmaz.


clones
(19.07.12)
ben birliğe teslim olurken bile robinson crusoe gibiydim sıkıntı yok. askerde skip atıyorlar zaten.


3dillustrator
(19.07.12)
hacı saç sakal her türlü gidecek zaten kaçınılmaz kestir zevk almaya bak bence


Wolfware
(19.07.12)
var oyle bir zorunluluk. sinava girecegin yerin onunde ayak ustu sakal trasi yapmak icin tezgah bile aciyorlar.


sterimar
(19.07.12)
(3)

Türk Silahlı Kuvvetleri Mensubu olabilmek için ne yapmam gerekiyor ?

Merhaba arkadaşlar, üniversite mezunuyum ve masterimi tamamlama aşamasındayım. Amacım askeriye de kalmak. Bunun için teğmenlik sınavlarına girmem gerekiyor sandığım kadarıyla... Yada uzun dönem askerlik yaptıktan sonra ordu mensubu olarak kalabilirmiyim ? Bilen arkadaşlar, Türk Silahlı Kuvvetleri me
Merhaba arkadaşlar, üniversite mezunuyum ve masterimi tamamlama aşamasındayım. Amacım askeriye de kalmak. Bunun için teğmenlik sınavlarına girmem gerekiyor sandığım kadarıyla... Yada uzun dönem askerlik yaptıktan sonra ordu mensubu olarak kalabilirmiyim ? Bilen arkadaşlar, Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu olabilmek için ne yapmak gerektiğini açıklarsa çok memnun olucam. Teşekkür ediyorum...
OrkunBey
(17.01.09)
Sözleşmeli subaylık sınavları açılıyor, hava kuvvetleri, kara kuvvetleri ve jandarma genel komutanlığı bu sınavları açıyor. ordu mensubu olabilmen için bu sınavlara katılıp gerekli olan puanı alman gerekiyor. gerekli puanı aldıktan sonra fiziki kabiliyet sınavından geçiyorsun ve ardından sözlü mülakata tabi tutuluyorsun, güvenlik soruşturması vs. hepsinde başarılı olduğun taktirde, bir süre askeri eğitim alıyorsun. ardından subay olarak orduya katılıyorsun.. tabi birde astsubaylık sınavları oluyor, onlarada katılabilirsin ama üniversite mezunu olduğun için onu tercih edeceğini sanmıyorum.. onlara genelde 2 yıllık yüksek okul mezunları başvuruyor.


hexdizard
(17.01.09)
ne okudun, yuksek lisansını hangi bolumde yaptın.
zorlanmadan subay olursun, hatta yeterli donanımın varsa harp akademisinde öğretim görevlisi bile olabilirsin..
keşke masterını harp akademisinde yapsaydın, o zaman daha fazla şansın olurdu


zubundy
(17.01.09)
Uzun dönem, yani er/erbaş olarak, askerliğinizi yaptığınız takdirde ancak ve ancak uzman erbaş olarak silahlı kuvvetlere katılabilirsiniz. eğer yedek subay(asteğmen) olarak askerliğinizi yaparsanız subay olarak silahlı kuvvetler mensubu olma şansınız var. tüm kuvvetler (kara, hava, deniz, jandarma, sahil güvenlik) ihtiyaca göre sözleşmeli subay alımı yapıyor. bunun dışında sivil memur alımları da oluyor. çok detayını bilmiyorum. bir kaç link vereyim:

www.tekok.edu.tr ("2008 yılı Sözleşmeli Hava Subay seçim aşamaları 13-17 Ekim 2008 tarihleri arasında icra edilmiştir. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz." yazıyor.)
www.kkk.tsk.tr (bu sene için personel alımı işi bitmiştir yazıyor)
www.dzkk.tsk.tr (genel bilgi veriyor)


kriker
(17.01.09)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.