Giriş

Serbest diş eti grefti yaptıran var mı?

Koruyucu plak olmadan yemek yemeye kaçıncı günde başladınız?
Koruyucu plak olmadan yemek yemeye kaçıncı günde başladınız?
bxgx
(19.07.21)
(2)

sokak kedileri için mama

nereden hangi mamayı alıyorsunuz? teşekkürler.
nereden hangi mamayı alıyorsunuz? teşekkürler.
bxgx
(02.11.20)
Goody alıyorum 15 kg etli olandan, indirim kovalıyorum genelde standart aldığım bir yer yok


paramolacak
(02.11.20)
A101 den tavuk ciğeri ya da taşlık. Üçüz sağlıklı


luluki
(03.11.20)
(3)

huzursuz bacak sendromu mu?

selamlar.dün geceden beri bacaklarıma bi haller oldu ama anlayamadım. iki bacağımda da boydan boya sanki sinirler, bağlar geriliyormuş/çekiliyormuş gibi bi his var. dursam olmuyor yürüsem olmuyor..bazen geceleri bacaklarımla cebelleştiğim oluyor ama o hissi tarif bile edemiyorum normalde. şimdiki da
selamlar.

dün geceden beri bacaklarıma bi haller oldu ama anlayamadım. iki bacağımda da boydan boya sanki sinirler, bağlar geriliyormuş/çekiliyormuş gibi bi his var. dursam olmuyor yürüsem olmuyor..

bazen geceleri bacaklarımla cebelleştiğim oluyor ama o hissi tarif bile edemiyorum normalde. şimdiki daha başka.

ya covid oldum ya vücudum strese yeni bir tepki geliştirdi. ne diyorsunuz?
bxgx
(05.10.20)
Hbs gibi duruyor. Hareket ettirme isteği, bir türlü rahat ettirmeme vs varsa eğer...

Bende 1 aydır var. Her gece olmasa da ara sıra oluyor. Covidle ilgili oldugunu sanmıyorum. Stresle ilgili olabilir. Bu hastalık zaten hala muamma. Ne sebebi tam biliniyor ne de çaresi var.


kramp belirtisi gibi mi ? aşırı tuz-mineral kaybedecek bir eylemde bulundunuz mu ? huzursuz bacak geceleri uyutmaz veya uykudan uyandırır genelde.


orpheus
(05.10.20)
bol su iç


jamswety
(05.10.20)
(4)

göztepe veya merdivenköy civarlarında veteriner önerir misiniz?

sb. teşekkürler.
sb. teşekkürler.
bxgx
(20.07.20)
Axis veteriner klinigi


red g
(20.07.20)
Yeni Sahra - Anaconda Veteriner


otopsicocugu
(20.07.20)
Kesinlikle denizatı veteriner. Oldukça ilgili bir bey. Axis hakkında yazılacak çok şey var ama neyse...


jz
(20.07.20)
özgürlük parkı karşısı ata veteriner kliniği. fiyatları uygun bilgili insanlardır.


orpheus
(20.07.20)
(11)

Kedi sahibi titiz duyuruculara soru

Selamlar. Hiç hesapta yokken doğum yapan bir kediyi 3 yavrusu ile birlikte eve almak durumunda kaldım 3.5 ay evvel. Şimdi anne sokağa geri döndü, yavrulardan biri sahiplendirildi ama diğer iki yavrunun talibi çıkmadığı için ben sahiplenmiş bulundum. Buraya kadar sıkıntı yok ama temizlik mevzusunu çö
Selamlar.

Hiç hesapta yokken doğum yapan bir kediyi 3 yavrusu ile birlikte eve almak durumunda kaldım 3.5 ay evvel. Şimdi anne sokağa geri döndü, yavrulardan biri sahiplendirildi ama diğer iki yavrunun talibi çıkmadığı için ben sahiplenmiş bulundum.

Buraya kadar sıkıntı yok ama temizlik mevzusunu çözemedim. Ortalıkta olabildiğince az tüy ve kum görmek için napmam lazım? Şu ürünü al, şöyle yap vs her türlü bilgiyi paylaşabilirsiniz. Tecrübelilerin desteğine ihtiyacım var.

Teşekkür ediyor, kedişlerinizi göbüşlerinden öpüyorum.
bxgx
(10.07.20)
Kum için kapalı tuvalet ve tuvaletinin önüne elekli paspas koyabilirsin bir nebze engelliyor kumun eve yayılmasını; tüy için de kediyi biraz sık tarayıp tüyünü toplarsan tüyün eve yayılmasını biraz önleyebilirsin ama bunlar kesin çözüm değil tabii onlarla yaşamaya bir şekilde alışacaksın.


angelus
(10.07.20)
kum icin: pelet, kum gibi degil zaten etrafa yayilmiyor. kesin cozum. kabin onune de paspas aldin mi tamamdir.

tuy icin: furminator, azaltiyor ama kesin cozum degil.


fakyoras
(10.07.20)
bizde bir tane 11 aylık mırnav var. tuvaletinin hemen önünde patilerinden dökülen kum tanelerini tutsun diye bildiğiniz banyo paspasını ters olarak koydum, çoğu orada takılıyor. yerlerde tek tük görüyorum.

ama asıl iş yükünü robot süpürge sırtlıyor. kediler artık hep sizinle kalacaksa şiddetle bu süpürgelerden öneririm. bizde kedi yokken de süpürge vardı, şimdi daha da kıymete bindi. 2 günde bir falan çalışıyor, gözle görünür bir şey olmasa da işi bitirdiğinde haznesinden çıkan toza/tüye hayret edersiniz. kurutma makinesi gibi bir şey, onu da açınca bunca tüy/hav nereden çıkıyor diye hayret ediyorsunuz.


orient blue
(10.07.20)
Kum ve tüy için yukarıda söylenmiş zaten bazı şeyler. Kapalı tuvalet alın mutlaka. Bir de her duyuruda söylüyorum ama yine söyleyeceğim; kurutma makinesi giysi, battaniye örtü gibi şeylerdeki tüy sorununu komple çözüyor, robot süpürge alma imkanınız varsa o da günlük çalıştığı için hem kumları hem de tüyleri topluyor. İkisi de benim elim ayağım gibi. Birinden birini seçeceksiniz de kurutma makinesi mutlaka alın derim.


Bunun dışında mevsim geçişlerinde illa ki fazla tüy dokecekler; buna hazırlıklı olmak gerekiyor maalesef.


fraise
(10.07.20)
Kediyi sabah akşam tarağa tüy gelmeyene kadar tara. Ona rağmen etrafta tüy görmeme ihtimalin yok. Hele uzun tüylü ise. Haftada bir haslanmis yumurta veren var tüy sağlığı için. Bir de kaliteli mama da önemli. Bizim mama somonlu mesela, ona geçtiğimizden beri pambık gibi tüyleri.

Kapaklı kum kabini da kapak tarafını direkt ortaya değil de duvara dönük şekilde yerleştirip önüne de paspas koyabilirsin. Yine de bir şekilde öbek halinde kumu salona getiriyor bizimki.


elorelia
(10.07.20)
@elorelia'nın yorumu üzerine ek soru: Ben karantina döneminde bakmaya başladığım için kedilere getirden mama alıyordum. Whiskasa alıştık o yüzden. Ama hangi mama kalitelidir hiç bilmiyorum, bu konuda da yorum alsam süper olur.


bxgx
(10.07.20)
Zaten alabileceğin birkaç marka var ama kediler tuhaf varlıklar zamanla göreceksin en iyisini alayım dersin ama yemez onu, o yüzden petshop'tan üç beş tane numunelik mama al hangisini yiyorsa ondan devam et biz Acana aldık yemedi hayvan Royal Canin'den başkasını kabul etmiyor.


angelus
(10.07.20)
Bizim kediye n&d az tahıllı olan versiyonlarından veriyorduk küçüklüğünden beri fakat bağırsak sorunları olmaya basladi; proplan somonluya geçtik. Normalde n&d çok iyi bir mamadır ama bizimkine iyi gelmedi. Kediden kediye değişen bir şey olabiliyor bu. O yüzden n&d, proplan, acana gibi mamalardan birini seçip başlayabilirsiniz bence. Sorun olursa veteriner kontrolünde degistirirsiniz Çunku bazıları mama değişiminde daha çok tepki veriyor.


fraise
(10.07.20)
EverClean marka kum alırsanız daha güzel topaklandığını farkedersiniz ama diğerlerine göre pahalı. Hatta less trail çeşidi varmış ama denemedim henüz.


megalomaniac
(10.07.20)
eğer kedilerinizin tuvalet dışına doğru kum kazma huyları varsa tepeden girişli kum kabı öneririm. 3 aylık bir kedi rahatlıkla girip çıkabilir. bence önden girişli kapalı tuvaletlere göre daha iyi. sağına soluna da paspasla sorun azalıyor.
mama açısından whiskas vermeyin mümkünse. marketten alınabilen mamalar genelde sağlıklı olmuyor. n&d, hills, proplan gibi bir mamaya geçebilirsiniz. genelde kediden kediye değişiyor. ucuz mamaları saldırırcasına yiyorlar. ilk başta sevmediler gibi gelse de kademeli geçerseniz sorun olmayabilir.


robot süpürge+ çamaşır kurutma makinası, bu ikisini alırsan tüy görme oranın %50den fazla azalır şimdiki halinden


bugisme
(10.07.20)
(7)

Nightwish seven bunu da sever dediginiz gruplar/sarkilar?

Woman crush'im Floor yuzunden metal dinlemeyi birakacagim yasta Nightwish fani oldum. Dahasinin pesindeyim. Ne onerirsiniz?
Woman crush'im Floor yuzunden metal dinlemeyi birakacagim yasta Nightwish fani oldum. Dahasinin pesindeyim. Ne onerirsiniz?
bxgx
(13.08.19)
Sonata Arctica


kobuzchu kiz
(13.08.19)
Tarja gruptan ayrilinca solo takilmaya basladi. Guzel parcalari var.
Grubun bascisi Marconun abidik gubidik muzikler yaptigi bir baska grup var. Adini su an hatirlayamadim..
Ayrica Sirenia ve Epica var.


nax
(13.08.19)
The gathering


glide
(13.08.19)
Kamelot tam karşılığı değil aradığınızın ama bir bakın :)
Hatta şuraya bir şey iliştireyim

open.spotify.com


Within Temptation.


ravenclaw
(13.08.19)
Xandria olabilir


Tequciqalpa13
(14.08.19)
within temptation +1


mate soul
(14.08.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.