Giriş
(2)

İphone’dan bilgisayara aktarılan fotoğraf ve videolar nasıl açılabilir?

Merhaba, şarj kablosu ile bilgisayara aktardığım fotoğraf ve videolarda bu dosyayı açamıyoruz uyarısı alıyorum. Çözümü nedir acaba?
Merhaba, şarj kablosu ile bilgisayara aktardığım fotoğraf ve videolarda bu dosyayı açamıyoruz uyarısı alıyorum. Çözümü nedir acaba?
bugüne kadar kaydettiklerini ayrı bir görüntüleme programı ile açman gerekebilir.

bunda sonra çekeceklerini şu makaleyi okuyup o şekilde bilgisayara atarsan sorun olmayacak

kb-tr.sandisk.com


efruz
(14.11.20)
Teşekkür ederim. Bildiğiniz bir program var mı acaba bunun için?


(11)

İphone’dan bilgisayara fotoğraf atmanın pratik yolu nedir?

Böyle bir yol var mı? Yıllarca Samsung kullandım, iPhone hediye olarak mı geldi eziyet mi gerçekten bilemiyorum. Samsung’da şarj kablosunu bilgisayara takınca her şeyi atabiliyordum. İphone’da bir türlü olmuyor. En son one drive fotoğraf videoları içe aktarsın diye bi şeye bastığımdan bu yana bilgis
Böyle bir yol var mı? Yıllarca Samsung kullandım, iPhone hediye olarak mı geldi eziyet mi gerçekten bilemiyorum. Samsung’da şarj kablosunu bilgisayara takınca her şeyi atabiliyordum. İphone’da bir türlü olmuyor. En son one drive fotoğraf videoları içe aktarsın diye bi şeye bastığımdan bu yana bilgisayarım kısmında iPhone’u görmüyor bile bilgisayar. Fark ettiyseniz hiç anlamıyorum bu işlerden. İphone da sürekli uyarı veriyor icloud yedeklenmiyor falan diye. Her ay da ücret ödemek istemiyorum açıkçası. Telefon birden donup tüm fotoğraflar kaybolma gibi bir sorun oluyormuş. Zaten şimdiden kendi kendine yok olan fotoğraf sorunu var ve benim için çok önemli fotoğraflar bunlar.
Eşimin Samsung telefonuna whatsapptan fotoğraf atıp onları bilgisayara atmayı denedik ama fotoğraf kalitesi aşırı düşmüş geldi bana.

Pratik ne yapabilirim? Benim anlayacağım şekilde anlatabilecek birileri var mı acaba :(
iphone'da da kabloyu takip bilgisayarimdan iphone olarak goruyorsun, erisime izin ver sorusunu evet diyerek gecmen gerekiyor. tiklayip foto klasorlerine ulasabiliyorsun, hayret neden bu durumu neden zorlastirmadilarsa iphone'da nadir kolay durumlardan biri.

edit: sacma bir son cumle yazmisim, ibret olsun diye duzeltmiyorum!


exlibris
(06.11.20)
iphone'un kronik problemi.

çevrenizde macbook ya da imac falan kullanan varsa o yardımcı olabilir.


bir de şunu deneyin:

eksisozluk.com


himmet dayi
(06.11.20)
Sorunuza pek cevap olmayacak ancak normalde kabloyu takınca iphone da bilgisayara resimleri direk atıyor. Sizde işler biraz karışmış. Yalnız kabloyu takınca telefon ekranına bir uyarı geliyor, onu onaylayınca bilgisayar iphone’u görüyor.


epitaf
(06.11.20)
normalde kabloyu takınca direkt görüyor fotoları flash gibi,

ama havadan yolu: (bkz: airmore)
iphone'a bunu kur, browserdan da web.airmore.com'a gir qr'ı okut. Aynı modeme bağlı olmalılar. Oradan bakıp indirirsin.


nhk ni youkosu
(06.11.20)
kabloyu takınca sürücü olarak görmesi için önce itunes yükleyin


efruz
(06.11.20)
Şu one drive içe aktar deyip iPhone’u bilgisayarın artık görmemesini sağlamadan önce de şöyle bi problem vardı.
Şarj kablosunu bilgisayara takıyorsun telefon ekranına gelen izin vere basıyorsun, fotoğrafları bilgisayara atarken birden hata veriyor ve aktarımı durduruyor 3-4 fotodan sonra. Sonra da hepten telefonu görmeyi bırakıyordu tekrardan kabloyu çekip yeniden takıyordum falan. Bezdim ya :(
Şu an artık bilgisayar telefonu hiç görmüyor işte şaka gibi. Telefon ekranında yine de izin ver verme uyarısı çıkıyor. İzin ver diyorum ama bilgisayarda yok telefon pff


iTunes yüklemekle ne alakası var. Samsung’da olduğu gibi işliyor. Usb’yi tak bilgisayara, bilgisayar telefonu görecek, sonra güvenlik açısından kendi telefonununda kilit kodunu girip fotolara erişiyorsun. Bu kadar.

Zor olan benim bildiğim bilgisayardan iPhone’a fotoğraf yüklemek. :)


cemallamec
(06.11.20)
Bilgisayar görmüyor telefonu :(
Görürken de hata veriyordu zaten aktarım sırasında
Yani kabloyu takıp fotoğrafları atabilsem zaten hiç sorun yoktu yıllardır samsungla yaptığım bir şeydi, bu telefonda olmuyor işte :(


Öncelikle usb’yi bilgisayara takınca telefonun ekranında bu pc’ye güvenilsin mi uyarısı gelir ve kilit kodunu ister. Sizde oldu mu? Ayrıca resmî yardım için:

support.apple.com


cemallamec
(06.11.20)
Benim bilgim de çok yok bu sorunla ilgili ancak telefon hafızası çok dolu olduğunda bilgisayarın görmemesi ya da yarısında hata vermesi durumuyla karşılaştım.

Biraz hafızayı açıp fotoları da fazla yüklenmeden azar azar seçerek attığımda halledebilmiştim.
Kendi kendime de, herhalde işlem yapacak yeri kalmadığından oldu, üç beş temizlikle yer açayım rahat çalışsın garibim mantığını uydurmuştum.

İsterseniz bellek kullanımını bir kontrol edin.


epitaf
(06.11.20)
iTunes'un en son sürümü yüklenilmeli ilk olarak. ayarlar > isim soyisim > icloud > fotoğraflar bölümünde icloud fotoğrafları açık mı bakılmalı. eğer kapalıysa, bilgisayara bağlayıp aktarım yapılabilir. açıksa, altındaki seçenek indir ve özgünleri tut olmalı ki fotoğrafların asıl hali iPhoneda olursa sadece aktarılabilir.

fotoğrafların telefona tam hallerinin indirilebilmesi için de düşük güç modu kapalı tutulmalı, internet bağlantısı olmalı ve fotoğrafların inebileceği kadar boş depolama alanı olmalı.


(4)

Sebze meyve alışverişi için güvenilir internet sitesi

Merhaba :) tavsiye edebileceğiniz yerler var mıdır? Ucuzluktan ziyade güvenle tüketilebilecek gıda olarak..
Merhaba :) tavsiye edebileceğiniz yerler var mıdır?
Ucuzluktan ziyade güvenle tüketilebilecek gıda olarak..
migros hem kalite hem de fiyat olarak iyidir. sanal marketten gelen sebze meyveye de özeniyorlar. hiç çürük-ezik görmedim.


orpheus
(20.10.20)
tazemasa.com kullaniyorum, memnunum. organik ve normal sebze meyve var, duzgun ve lezzetli geliyor hepsi. sadece 1 kere kotu bir muz geldi.


lemmiwinks
(21.10.20)
istegelsin'in perşembe günleri taze perşembe konsepti var. hem fiyatı uygun hem de taze meyve sebzeler oluyor.


spirit crusher
(21.10.20)
kendinebostandan çok çok memmnundum ama 30 tl kargo girince işin içine ayrılmak durumunda kaldık


delidiyorum
(21.10.20)
(5)

Kat irtifaklı ev alınır mı?

Herkese selamlar. Otuz evlik bir müstakil ev sitesinde bulunan, tapuda kat irtifaklı görünen ev alınır mı? Başımıza dert açabilecek şeyler nelerdir? Evin ve sitenin bir sorunu var mı diye belediyeye gidip soruşturmak yeterli mi? Nelere dikkat etmek lazım acaba?
Herkese selamlar. Otuz evlik bir müstakil ev sitesinde bulunan, tapuda kat irtifaklı görünen ev alınır mı? Başımıza dert açabilecek şeyler nelerdir? Evin ve sitenin bir sorunu var mı diye belediyeye gidip soruşturmak yeterli mi? Nelere dikkat etmek lazım acaba?
eskiden kat irtifakına bankalar kredi bile çıkartıyordu sonradan çıkarmaz oldular kat irtifakı içinde imar barışı kaydı isteniyor yani en az 10-15000 TL yatırmanız gerekebilir hatta ilerki dönemde devletin birazdaha para kopartmak isteyeceği söyleniyor kat mülkiyeti en sağlamıdır bu paralar yatırdıktan sonra kat irtifakından kat mülkiyetine dönmek daha kolaydır çünkü sonuçta elinizde bir tapu var ama bildiğiniz gibi burası türkiye ne hak var ne hukuk, devlet imar konusunda her an hertürlü şeyi yapabilir iktidarın tek adam rejimi olması dahada kötüdür bir adamın lafına bakiyor herşey


baknedicem
(07.06.20)
Teşekkür ederim. 15 yıllık bir site. İmar affına neden başvurmamışlar anlamadık. Şimdiki sıkıntıları nedir, ileride başımıza neler gelebilir öğrenmeye çalışıyoruz çünkü 10 senemizi bu evi ödemeye harcayacağız eğer cesaret edip alırsak


Tapuda kat irtifakı görünebilir, fakat iskan almış ama mülkiyet için tapuda değişiklik yaptırmamıştır. Bunun nedeni tamamen keyfi de olabilir, malikler bir araya gelip karar alamamış olabilirler veya vergi borcu olabilir. Bu haldeyse alınır bence.

Fakat iskan alamamış olsa dahi, fiyatı cazip ise alınır. İmar affı bir kere çıktı ya seçimlere kadar en az 1 kere daha çıkar merak etme. Ama o masrafını düşünerek ucuza evi alman gerekli.


malheiros
(08.06.20)
Kat irtifakı arsa üzerine inşa edilmiş bir binada hak sahibi olduğunuzu gösteren bir tapu türüdür, her şekilde elinde o dairenin sana ait olduğunu gösteren bir kıymetli evraktır. Eski yapılarda iskan şartı aranmıyor ancak yeni binalarda iskan yoksa elektrik bile bağlatamıyorsun. Sorunun cevabına gelince tabiki alabilirsin hali hazırda elektrik, su, vb aboneliği olan bir daire pekala alınabilir ve uzun yıllar oturabilirsiniz, bir gün apartman olarak toplanıp hadi iskan alalım denirse o dertten de kurtulursunuz.

İskansız eve kredi vermeme durumu da yok daha 1 ay önce benzer bir daireyi kredi ile aldım sorunsuz.


solo
(08.06.20)
Çok teşekkür ederim cevaplar için


(4)

Corona ve radyoterapi

Herkese merhaba :( Arkadaşlar annem meme ca. 6 ay kemoterapi gördü. Aristu kullanmaya başladı. Meme koruyucu cerrahi yapıldığı için bu pazartesi günü radyoterapiye başladı. 30 gün gitmesi gerekiyor. Uygulama soğuk ortamda yapılmalıymış ve üst kısmı çıplak şekilde uygulandığı için çok üşümüş şu an bu
Herkese merhaba :(
Arkadaşlar annem meme ca. 6 ay kemoterapi gördü. Aristu kullanmaya başladı. Meme koruyucu cerrahi yapıldığı için bu pazartesi günü radyoterapiye başladı. 30 gün gitmesi gerekiyor. Uygulama soğuk ortamda yapılmalıymış ve üst kısmı çıplak şekilde uygulandığı için çok üşümüş şu an burnu akıyor, öksürüyor soğuk algınlığı belirtileri gösteriyor klasik.
Şu sıralar malumunuz corona salgını da var, bu kadıncağızın zaten bağışıklığı yerlerde. Radyoterapiye her gün eğitim araştırma hastanesine giderek yanlış mı yapıyor acaba? Ertelenebilir bir tarafı var mı bunun?
Geçmiş olsun. Bence radyoterapi ertelemeye gelmez. Ancak, yanınıza bir battaniye alsanız, en azından sırtına, bel altı bölgeye sarsa, daha az üşür belki? Bir de, doktorunuza danışarak, Imuneks türü bağışıklık güçlendirici bir destek alabilirsiniz belki...


PhoenixRising
(20.03.20)
çok zor bir durum. sabır diliyorum. internette arattım ingilizce kaynaklar ne diyor diye ama kimse net bir şey söyleyemiyor. durumun zorluğundan dolayı.

ingiltere sağlık bakanlığı hastalarına ulaşacakmış 23 marta kadar. sanırım tedavinin devamı hakkında bilgilendirme. bu da hiç önlem almayan ingiltere ha.

bence en temizi 184ü arayın. durumunuzu anlatın. buradan alacağınız cevaba da güvenmeyin. doktorunuza sorun. ona da çok güvenmeyin çünkü onun da elinde yeterli veri olduğunu sanmıyorum.


antikadimag
(20.03.20)
biraz daha araştırdım. hep ingiltere sonuçları çıktı. doktorlardan hastalarını gruplamaları istenmiş. çok acil ameliyat ve ağır vakalarda tedavi öneriyorlar. ama yine de doktorunuzla görüşün diye not düşüyorlar.


antikadimag
(20.03.20)
184’ün cevabı “size gidin veya gitmeyin diyemeyiz”.. bir şey beklemiyordum zaten onlardan ama neyse sormuş olduk. Doktoru da suskun bir insan mı yoksa bir şey derim başıma bela alırım diye mi korkuyor anlamadım :( Ertelemeye gerek yok demiş sadece, on soru sorarsın bir tanesine kısacık cevap alırsın ya o hesap.
hani şimdi “gelme her taraf corona, kaparsan kurtaramayız seni ölürsün” dese, annem de bi tanıdığına söylese, o diğerine o öbürüne derken panik yaşanır doktor soruşturma geçirir diye kendisi için de belki korkuyordur dedim. Yoksa acaba ”radyoterapiyi ertelesek garanti ölecek, şimdi belki bir ihtimal yaşar” diye düşünüp mü ertelemiyorlar.
Hastaları düşünerek mi kendilerini düşünüp başkanlıkla hükümetle uğraşmamak için mi karar aldıklarını bilemiyorum işin aslı. Kendilerince haklıdırlar bi şey diyemem ama işin doğrusunu bilebilseydik iyiydi, ona göre davranırdık :(


(1)

Meme kanseri tedavisi

Herkese merhaba. İstanbul ve Antalya için meme kanseri tedavisinde önereceğiniz doktor isimlerini rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
Herkese merhaba. İstanbul ve Antalya için meme kanseri tedavisinde önereceğiniz doktor isimlerini rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
geçmiş olsun. dr cem yılmaz, özel ataköy hastanesi ve istanbul onkoloji'de (maltepe) muayenesi var.


(5)

Gogus hastaliklari uzman/hastane tavsiyesi (istanbul-avrupa)

Baslamasi-siddetlenmesi-nakavt etmesi yaklasik 10 saat icinde gerceklesen, grip zannettigim sey icin, calisacak halim olmadigindan aile hekimime gittim. Anlattiklarimdan sonra cigerlerimi dikkatle dinleyip zaturre(bakteriyel pnomoni) teshisi koydu.bir hafta rapor, duzelmezse duruma gore tekrar istir
Baslamasi-siddetlenmesi-nakavt etmesi yaklasik 10 saat icinde gerceklesen, grip zannettigim sey icin, calisacak halim olmadigindan aile hekimime gittim. Anlattiklarimdan sonra cigerlerimi dikkatle dinleyip zaturre(bakteriyel pnomoni) teshisi koydu.bir hafta rapor, duzelmezse duruma gore tekrar istirahat-tedavi vs iste.
Teshisinde problem var diye yazmadim. Aksine bence sansliyim ki grip diye basindan savmak ya da rontgendi baska tahlillerdi zaman kaybetmektense tedaviye basladi.

Sorun su ki yaklasik 10 yil boyunca gunde ortalama 1 paket sigara icmis biriyim. Cok defa birakmayi denedim. 1 hafta ile 3 ay arasinda degisen "mola"larim oldu diyeyim.. bu zaturre'den iki gun once "bu son olsun" karariyla yine birakmistim sigarayi. Muhtelemen de bu son cunku birkac ay icmemeyi basarinca gebelik icin planlama var aklimda.

Neyse. Sorun dedigim sey; internette okudugum makalelerde pnomoniler ve akciger kanseri arasinda sebep-sonuc iliskilerinin yaziyor olmasi. Yok kanser pnomoniyi taklit edermis de vay efendim sigara icerken pnomoni olanlarin bir kisminin ilk yil icinde kanser oldugu ortaya cikarmis da. Boyle korkunclu seyler.

Simdi bana bir doktor ya da hastane ismi lazim. Ozel saglik sigortam yok. Ozel hastanelerden tirsiyorum cunku su an biraz ajite durumdayim bence ve adamina denk gelirsem bu telasim/korkum/endisem cok guzel suistimal edilebilir, gereksiz testler belki mudahalelerle durduk yere mevcut sagligimdan olabilir veya aylarca kapanmayacak bir maddi delik acabilirim butcemde.

Sevgili sozluk ve duyuru sakinleri, bana istanbul'da bir seyler tavsiye edin yahu. Cigerlerde ne var ne yok bir baksalar, varsa erken teshisle yakalanacak bir zimbirti, onu bulsalar basini kucukken ezseler.. yoksa da bir oh ceksem rahatca.
Birakabilirsin.org kamu spotundaki "cok gec ameliyat edemem" diyen doktor kabuslarimda surekli valla. "Kucuk hucreli kucuk hucreli" diye kahkaha atarak uzaklasiyor falan. Oyle..
Hastalığını google'a yazmak kanser olmaktan daha kötü. Yapma. Ama madem yaptın, İstanbul Avrupa'daki daki en iyi göğüs hastalıkları hastanelerinden birisi Halkalı tarafındaki Mehmet Akif Ersoy agöğüs Hastalıkları Hastanesi imiş. Doktor yakınımın yalancısıyım.


"rontgendi baska tahlillerdi zaman kaybetmektense tedaviye basladi."

Röntgen çektireceksin.


Lim5
(02.08.17)
@lim5 nerede cektireyim


Göğüs Hastalıkları, herhangi bir devlet hastanesi. Orada şüpheli bir şey çıkarsa daha iyi bir hastanede ileri tetkiklerini yaptırırsın.


Lim5
(02.08.17)
ahmet rasim kucukusta.
reha baran.


kobretti
(02.08.17)
(1)

Amoma.com guvenilir mi?

Deneyen, bilen, duyan, vs.?
Deneyen, bilen, duyan, vs.?
site güvenilir duruyor.


facebook
(02.06.17)
(2)

Guvenilir tatil sitesi onerileriniz nelerdir?

Ozellikle yurtici tatil planlarinizda tercih ettiginiz ve burnunuzdan getirmeyen internet sitelerini (booking haric) yazar misiniz canlar?
Ozellikle yurtici tatil planlarinizda tercih ettiginiz ve burnunuzdan getirmeyen internet sitelerini (booking haric) yazar misiniz canlar?
hostelbookers. Fiyatlar ya booking.com ayarinda ya da bir tik daha düsük. Iptal secenekleri hep daha iyiydi, simdiye kadar yaptigim reservasyonlarda. Tavsiye ederim kesinlikle.


buf-e kür
(14.04.17)
Biz tatil.com dan bir Kıbrıs tatili almıştık. Uçak dahil şekilde. Çok rahat gittik, transfer, otel vs her şey sorunsuz şekilde tatilimizi yaptık döndük. Onun dışında hep booking kullandığım için başka sitelerle deneyimim yok


kedili madam
(14.04.17)
(3)

Artvin ve ilceleri nasil

Artvin merkez, borcka, ardanuc, savsat ve yusufeli seceneklerimiz mevcut. Bu besliden 4 tane secim yapip siralamam gerekiyor canlar. Atama var, tercih yapiyorum ve kafam cok karisti. Ilce merkezlerinde gorev yapiyoruz tabii koylere goreve de gidiliyor gunubirlik. Bir ayagimin istanbul'da olabilmesi
Artvin merkez, borcka, ardanuc, savsat ve yusufeli seceneklerimiz mevcut. Bu besliden 4 tane secim yapip siralamam gerekiyor canlar. Atama var, tercih yapiyorum ve kafam cok karisti. Ilce merkezlerinde gorev yapiyoruz tabii koylere goreve de gidiliyor gunubirlik. Bir ayagimin istanbul'da olabilmesi de gerekiyor. Batum'a direkt ucak seferi varmis sanirim. Bu ilcelerin hangileri iyidir, kirasi, ulasimi, kis gelince yollari kapanir mi vs vs...
Sevgili artvinliler ve artvinde yasamislar... oneriniz nedir, siz olsaniz bu besliden dordunu nasil bir siralamayla yazardiniz?
savsatin kars havaalanina 1,5 saat olduguna dikkat cekip kesinlikle savsat diyorum. turkiyede 11 sakin sehirden birisidir. insanlari hosgoruludur. az cok ortamin da olur. ardaucu bilmedigimden yorum yapamam ama diger ilceler ve merkez hakkinda hic olumlu gorusum yok. eger savsat olursa bana cok dua edersin sonra, bunu da buraya not olarak dusuyorum.


bim tribi
(01.05.16)
şavşat'ın insanı da iyidir. borcka'nın avantajı denize yakın olması ama genel olarak arabasız yasam tum ilçelerde sıkıcı olabilir.


galandar kostumu
(01.05.16)
yusufeliye gitmek icin gececegin yollar neredeyse yarim arabalik ve cok dolambacli. berbat bir yer.


nax
(02.05.16)
(2)

Es durumu tayini hk avukatlar ne der

657 devlet memurlari kanununa gore memurlar 4a kadrolu ve 4b sozlesmeli olarak ayrilmis. 4a kadrolu olana esi ozel sektorde calisiyorsa belirli sartlari yerine getirme kosuluyla es durumu tayin hakki varken, 4b sozlesmeli olana sadece esi de sozlesmeli veya kadrolu memursa bu hak verilmis. Ozel sekt
657 devlet memurlari kanununa gore memurlar 4a kadrolu ve 4b sozlesmeli olarak ayrilmis. 4a kadrolu olana esi ozel sektorde calisiyorsa belirli sartlari yerine getirme kosuluyla es durumu tayin hakki varken, 4b sozlesmeli olana sadece esi de sozlesmeli veya kadrolu memursa bu hak verilmis. Ozel sektordeki esin yanina tayin hakki yok. Kadroluya hak verilirken anayasadaki aile butunlugu sebepken sozlesmelide boyle bir sey yok.
Gida tarim hayvancilik bakanligi sozlesmeli alim yapacak bu ay sonunda. Ben de tercih yapacagim. Atandiktan 1 yil sonra es durumu icin dilekce veriliyor kadroluda ama sozlesmelide bu dilekce kabul edilmiyormus. Emsal bir dava var midir ben bulamadim. Dava acilsa sonuc alinabilir mi yoksa bile bile sozlesmeli atanmissin, daha neyin pesindesin mi denir?
Kısa bir arama yaptığımda bazı sendikaların sözleşmeli personel eş tayini için danıştaya dava açtığını gördüm. Aynı zamanda internette kurumlara bu konuda bireysel başvuru yapmak için verilmek üzere dilekçe örnekleri de paylaşılmış. Şu an mobildeyim tam olarak bakamıyorum ama açmayı düşündüğünüz dava ilk değil, şu sitede bu konuda 2007 yılında açılmış bir davadan bahsedilmiş örneğin.

www.turksagliksen.org.tr

Dediğim gibi şu an etraflıca araştıramıyorum, mesela açılan bu davanın sonucu ne olmuş bakamadım ama sonuç olarak siz istediğiniz gibi dava açabilirsiniz kimse de "neyin peşindesin" demez :)


ambrosia
(13.04.16)
(avukat değilim) işte sorun bunlar hep. hukuken sözleşmeli personelin eş durumu tayini isteyememesi mantıklı, çünkü sözleşmeli personel adı üstünde sürekli bir işi gördürmek için kurgulanmış bir statü değil. ancak idare sözleşmeli istihdamı normal bir istihdam tipi gibi kullandığı için artık içtihatlar yoluyla da 657 4/b'deki statünün ötesine geçilmiş durumda. mahkemelerin de madem sürekli amaçla istihdam ediyorsun, kadrolu gibi istihdam ediyorsun o zaman özlük haklarında da aynı şeyi yapmalısın gibi bir tavrı oluyor. bu konuda söylemiyorum, başka konularda kararları var böyle. bu konuda araman lazım. idare hukuku'nda iyi olan bir avukata danışabilirsin, burada aradığın cevabı bulamazsan.


cedrus deodara
(13.04.16)
(4)

Dis hekimlerine soru: iyilesmeyen fistul

ön dislerimden bir tanesi (bana gore solda olan 1numara) yamuktu, tel takildi, teller cikinca tekrar one firladi, o arada kuzenimin kafasi carpti,dis catladi, kokunde kist olustu, cerrah apikal rezeksiyon yapti, disin rengi karardi. Bunun uzerinden 10-11 yil gecti. O sure icinde donem donem disin ar
ön dislerimden bir tanesi (bana gore solda olan 1numara) yamuktu, tel takildi, teller cikinca tekrar one firladi, o arada kuzenimin kafasi carpti,dis catladi, kokunde kist olustu, cerrah apikal rezeksiyon yapti, disin rengi karardi. Bunun uzerinden 10-11 yil gecti. O sure icinde donem donem disin arkasindan acilan delikten iceriye renk maddesi koyup beyazlattilar.
1.5-2 yil kadar once artik bu one firlamis disle gezmeyeyim diye dis hekimine gittim. 1numaralarin ikisi birden kesilip lamina yapildi. (Problemli olan 1 numaraya laminadan once fiber post uygulandi) laminalardan birkac hafta sonra dayanilmaz agrilarin ardindan, problemli olan 1numaranin uzerinde dis etinde bir fistul olustu, icinden iltihap ve kan akmaya basladi. Agri gecti. Fiber postu ve laminalari yapan hekimle konustum, bir cene cerrahina gitmemi onerdi. Ozel bir universitenin cene cerrahisi ana bilim dali baskani prof tarafindan panaromik rongen incelemesi sonucunda tekrar ameliyat yapildi. Yillar once yapilan apikal rezeksiyonun duzgun yapilmadigini soyledi. Kontrole gittigimde dikisleri aldi, hicbir sorun olmadigini, cok temiz baktigimi soyledi. Ameliyat sirasinda kemik tozu koydugunu, zamanla akintinin azalip gececegini soyledi. Fakat durumda hicbir degisiklik olmayinca birkac ay sonra arayip soyledim. Zamanla gececegini soyleyip acikcasi pek de umursamadi. Yaklasik 1 bucuk yildir her gun o fistulun ucunu patlatip yine kan ve iltihap akmasini saglayarak yasiyorum. Patlatmadigimda fistulun ucu once sivilce seklinde, sonra daha da buyuyerek dolmaya devam ediyor, dudagimi kaldirmaya baslayinca mecburen yine uzerine bastirip veya igneyle delik acip patlatmak zorunda kaliyorum.

Bu olayin ortaya cikisi fiber post ve lamina uygulamasi sonrasina denk geldigi icin yillar onceki apikal rezeksiyonun kotu yapilmis olmasindan ziyade baska bir sorun var diye dusunuyorum. Bosu bosuna tekrar boyle bir ameliyatin acisini cektigim icin cok uzgunum. Daha baska nereye gidebilirim onu da bilmiyorum cunku oneriler dogrultusunda, en iyi yer diye dusunerek o hastaneye gitmistim. Hayat boyu bu fistulle yasamak istemiyorum.

Bunun sebebi nedir, ne yapmak gerekir, kime gitmek lazimdir gorus ve onerilerinizi rica ediyorum.
Sehir istanbul


bir endodontiste gitmenizde fayda var. kanal post yerleştirilirken dişin delinmiş olma ihtimali (küçük bir ihtimal) var. dişin 2ye bölünmüş (vertikal kırık) de olabilir. zorlu tedavi aşaması var, genelde çekime gidiyor ama kurtulan dişler de var.endodontist çözer olayı.
eğer hiçbir sorun yok derse periodontiste git. diş etinden kaynaklı olma ihtimali de var


koybasigillerden
(07.04.16)
Cok cok tesekkurler :)


Sorunlu dişe yönelik tomografik inceleme ile kesin sorun anlaşılacaktır, @koybasigillerden'in dediği gibi kırık var mı yok mu vs. diye.

Çok fazla iyileşen fistül ve devasa lezyonlar var, sorunun kökeni bulunursa tedavi edilme olasılığı çok yüksek ancak kırık varsa kırık hattına göre yorum yapacaklardır. İyi bir endodontiste gidin + 1


neferkitty
(09.04.16)
(4)

kpss/2 lisans tercih klavuzu

bu şey açıklandı mı açıklanacak mı, kadrolar bilmem neler belli mi?bu haber siteleri mal mı? ''açıklandı!!'' yazıyor, tıklıyorsun, açıklanacak da bilmem ne de zırvalıyor. az önce bi tanesinin verdiği linke tıklayıp da kendi alanımdan 22 kişi alınacağını görünce kalbim duruyordu, 500 kişi yok bin kiş
bu şey açıklandı mı açıklanacak mı, kadrolar bilmem neler belli mi?
bu haber siteleri mal mı? ''açıklandı!!'' yazıyor, tıklıyorsun, açıklanacak da bilmem ne de zırvalıyor. az önce bi tanesinin verdiği linke tıklayıp da kendi alanımdan 22 kişi alınacağını görünce kalbim duruyordu, 500 kişi yok bin kişi diye konuşuluyordu çünkü. meğer 2010'unmuş...
neler oluyor arkadaşlar?
euygulama.dpb.gov.tr

şurada açıklanmış işte. kadro sayısı vs belli. ama yoğunluktan açılmıyor.


elorelia
(10.11.14)
çok teşekkürler :):)


haber siteleri google'da çıkmak için zırvalıyor, facebookta kpss falan beğenirsen maalesef bütün insanlar ordaki saçma linkleri atıp gerçek sanıyor. en son elazighaber.com zirvede çıkıyordu, bu aralar kime geçti bilmiyorum.


sotw
(10.11.14)
memurlar.net'e de bakmıyorsan çok ayıbediyösün sevgili cbnce :/


kuul
(10.11.14)
(2)

2014 kpss B tercihleri ne zaman?

atama tarihi olarak 17-26 kasım diyor ama tercihler ne zaman yapılıyor?o tarihler arasında tercih yapılacak mı demek?
atama tarihi olarak 17-26 kasım diyor ama tercihler ne zaman yapılıyor?
o tarihler arasında tercih yapılacak mı demek?
evet, osym'nin sitesinde yazar .


baldur
(19.08.14)
teşekkürler :)


(11)

converse renk önerisi?

yazlık bi kısa converse alayım diyorum ama rengine bi türlü karar veremedim. klasik beyazı alıp geçeyim mi yoksa şunlardan daha iyidir diyebileceğiniz bi tanesi var mıdır?yeşil- http://www.converse.com.tr/urun/converse-ayakkabi-11318/yesillacivert- http://www.converse.com.tr/urun/converse-ayakkabi-1
yazlık bi kısa converse alayım diyorum ama rengine bi türlü karar veremedim. klasik beyazı alıp geçeyim mi yoksa şunlardan daha iyidir diyebileceğiniz bi tanesi var mıdır?

yeşil- www.converse.com.tr
lacivert- www.converse.com.tr
gri- www.converse.com.tr
desenli- www.converse.com.tr
ya lacivert ya desenli.


elorelia
(09.06.14)
lacivert


1a2b3c4d
(09.06.14)
Bence desenlinin deseni falan çok şirinmiş. Desenli diyorum.


mutevazi
(09.06.14)
Ya su an gorgusuzluk yapmak istemiyorum ama desenli haric hepsini kullandim/kullaniyorum ve beyazin yeri cok ayri. Ama desenli bekledigimden daha da sirin cikti. Beyaz ya da desenli diyorum, sana, tarzina bagli artik.


yeşil der ve susarım


kesinlikle yeşil.


acccra
(09.06.14)
desenliyi çıkart, gri de arada derede. yeşil veya lacivert.


hep lacivert ve gri kullandığım için tercihimi bu yönde yapacağım, fakat konu converse ise saglık için tabanlık kullanın lütfen.


exodia
(09.06.14)
ya gri ya desenli.


yaz için olacaksa desenli.


iron nick
(16.06.14)
(5)

eşya göndermek

kargodan daha ucuz bir yolu var mı bu işin? 4-5 kitap kolisi, birkaç orta boy bavul, birkaç tane de çuval gibi bi şeyler olur herhalde yastık yorgan falan filan için. epey bir eşya var, bunların kilosu da epey gelir, kargo bel büker... mesafe van-antalya. otobüsler eşya almıyormuş :/ ne yapmak lazım
kargodan daha ucuz bir yolu var mı bu işin? 4-5 kitap kolisi, birkaç orta boy bavul, birkaç tane de çuval gibi bi şeyler olur herhalde yastık yorgan falan filan için. epey bir eşya var, bunların kilosu da epey gelir, kargo bel büker... mesafe van-antalya. otobüsler eşya almıyormuş :/ ne yapmak lazım?
otogar'a gidip rica et uygun fiyata götürürler belki.


mayeskuel
(07.06.14)
işte otobüsler almıyormuş eşya sordum da...


nakliye ambarı bulup, dolu gelen boş giden kamyon aramak lâzım. mesafe uzun, aralarında nakliyenin yoğun olmadığı iki şehir. tek seferde bulmak zor olabilir. aktarmalı olmak zorunda gibi duruyor. iyi ambalaj, iyi liste, sigorta ve iyi pazarlık lâzım. kaybolabilir, aktarma yerinde unutulabilir. iyi organizasyon lâzım.


compadrito
(07.06.14)
hepsini bir taşımada almaz otobüsler. parça parça gönderirseniz olur. toplam 10 parça varsa 5 defada mümkün olur mesela.


bu iş en iyi nakliye ambarları ile olur.söylenmiş zaten,ben de vurgulayayım dedim.


izole
(07.06.14)
(6)

laptop fan temizliği

ısınıp kapanma sebebi fanın tozla dolması galiba. bir yere sordum, adam hem fanı temizliyoruz hem de klavyeyi komple söküyoruz bi jel sürüyoruz, yoksa etkili olmaz zaten falan filan dedi. 50 lira alıyormuş bu işlemden. 50 lira uygun mudur yoksa çok mu?
ısınıp kapanma sebebi fanın tozla dolması galiba. bir yere sordum, adam hem fanı temizliyoruz hem de klavyeyi komple söküyoruz bi jel sürüyoruz, yoksa etkili olmaz zaten falan filan dedi. 50 lira alıyormuş bu işlemden.

50 lira uygun mudur yoksa çok mu?
Aç kendin temizle. Youtube'da laptop marka model şeklinde arat sökme videoları çıkacaktır zaten. Jel dediği şey ise termal macun.. (www.vatanbilgisayar.com)


neronnuri
(25.04.14)
parça değiştirmiyor, bir şey yapmıyor. iki katını bir temizlikçiye verip tüm evini temizlettirebilirsin o_O
fazla değil mi sence?


tek terk
(25.04.14)
ben kendim temizledim mesela. skyrim'de orta kalitede deliren laptop fanı, birkaç temizlik videosu izleyip kendim temizlik yapınca yüksek seviye grafiklerde dahi hızlanmaz oldu.


eksi was here
(25.04.14)
fana kürdan iğne vs bir şey sokarak dönmesini engelle. sonra fön makinesi ile -soğuk hava vericek şeyi varsa daha iyi olur- tut fana havaya bir toz katmanı çıktığını göreceksin. ben 2 yıldır ayda bir böyle yapıyorum daha öyle deli gibi ısındığı olmadı. yok ben sökmem etmem dersen bunu yap


kablelvuku
(25.04.14)
ben kendim yapayım diye açtım bir kaç vida arttı bazı yerleri de sökmeye korktum verdim bilgisayarcıya yanımda açtı incelikleri öğrendim . şimdi hayatta götrmem . bende 50 lira vermiştim . videolara bak yapabilirm dersen yap diğer türlü zarar verebilrsin


goldberg
(25.04.14)
@comptrol ne alakası var? mesela benim laptopta fanın üstündeki kapağı açmak için 3 vida + fanı yerinden sökmek için 4 vida = 7 vida... abarttığını düşünüyorum.


eksi was here
(25.04.14)
(8)

saç boyası kusturma

saçımı evde kendim boyuyordum, dipleri biraz daha koyu oluyordu, uçlara doğru açılıyordu rengi. her yerinde aynı renk olması için kuaför bu kusturma denen işlemi yaptı, sonrasında benim her zaman boyadığım renge boyadı. fakat şimdi de dipleri açık, uçları koyu oldu. güleyim mi ağlayayım mı bilemedim
saçımı evde kendim boyuyordum, dipleri biraz daha koyu oluyordu, uçlara doğru açılıyordu rengi. her yerinde aynı renk olması için kuaför bu kusturma denen işlemi yaptı, sonrasında benim her zaman boyadığım renge boyadı. fakat şimdi de dipleri açık, uçları koyu oldu. güleyim mi ağlayayım mı bilemedim ama çok komik göründüğüm için gülsem daha iyi herhalde.

bu işlemi yaptırıp aynı sorunla karşılaşan varsa diye soruyorum, şimdi ben kendim tekrar boyasam bu saçı, dipleri koyulaşır mı acaba?
kusturma işlemi oryal gibi yakmaz bilmem ne demişti ama eve gelip saçımı tekrar yıkadığımda eskisinden çok daha sert olduğunu fark ettim. üzerine tekrar boya yapıp şansımı denesem mi yoksa ölümcül bir vuruş mu olur?
boya konusunda deneyimli hanımlar, söyleyecek iki çift lafınız varsa esirgemeyin olur mu :/
ya sen güler misin ağlar mısın bilemem de, ben güldüm.

zamanla düzelecektir iyice sıçarsın gibi geldi bana uğraşırsan ama, boya konusunda sıfır bilgi ve deneyim saihibiyim.


mutevazi
(11.10.13)
turuncu mu oldu tepeler, renk bilgisi lütfen


fekat
(11.10.13)
tarçın bakırı denen renk. uzun zamandır bu renge boyuyorum. turuncu gibi bir şey işte. bugün kuaföre gitmeden önce dipleri koyu bakır, uçlara doğru açılıyordu. en uçlar sarı gibiydi. şimdi tepesi sarı, kalan tarafı tam istediğim renk.
hani sarıya boyatırlar da diplerden siyah kendi saçları gelir ya, sanki benim saçımın rengi doğal sarı da bakıra boyamışım, dip boyam gelmiş gibi bir durum var.


yok yok boyama tekrar. bi arkadasimin da oyle dipleri acik olmustu bi ara, sonra kendiliginden normallesti.


bxgx
(11.10.13)
fotoğraf paylaşın plsss


Evet kusturma da açıcı içeren bi işlem. Bence diplerin açık olması kötü değil 2 hafta bekle diplerin çıkınca düzeltirsin olmadı. Dipteki doğal saçı platine de boyasan tutar, demek ki az bekleyiyomuşsun diplerde boyayı.


Yaklaşık 4 senedir kızıla boyattığım ve ne yaparsam yapayım koyultamadığım (2 yıkamadan sonra tekrar kızıla dönüyordu) saçlarımı bakıra çevirmek için kuaför bana tam da yazdığın işlemi uyguladı. Şimdi saçlarım bakır ve çok güzel.
Senin kuaförün saçlarının içine sıçmış, kaldı ki o kusturma parası da fazladır benim saçlarım için 100 lira istemişti. Tekrardan açtırırsan saçların yanabilir, sadece boya problemi olsaydı neyse diğer gün boyarsın geçer diyecektim ama açtırma olunca yanma riski var. Saçlarını fazla bekletmeden kusturma işlemini yaptığın kuaföre göstermelisin, mümkünse biraz çıkıntılık yap, bir dahaki sefere daha ucuza yapması gerektiğini söyle. Senin yapabileceğin bi şey yok, kuaför eli değmeli o saça.


gebere jackson
(12.10.13)
bere tak kış geldi zaten


freebird5406_2
(19.10.13)
(3)

zip/winrar problemi

bir arkadaşımın gönderdiği pdf formatındaki dosyaları zip olarak indirdiğimde, 0 ve 1 lerden oluşan tuhaf bir şey görüyorum. internet üzerinde pdflere tıkladığımda normal yazı şeklinde görüyorum. indirdiğimde böyle garip görünmesinin sebebi ne olabilir? nasıl düzeltebilirim bu durumu?
bir arkadaşımın gönderdiği pdf formatındaki dosyaları zip olarak indirdiğimde, 0 ve 1 lerden oluşan tuhaf bir şey görüyorum. internet üzerinde pdflere tıkladığımda normal yazı şeklinde görüyorum.
indirdiğimde böyle garip görünmesinin sebebi ne olabilir? nasıl düzeltebilirim bu durumu?
internet üzerinden pdfe tıklayıp kaydeti deneyebilirsin dosya sayısı az ise, word olsa bi fikir yürütülürde pdf te ilk defa gördüm böle birşey, adobe u güncelleyerek dene yada indirdiğin rar bozuk olabilir


srtm
(10.07.13)
1. pdf programını kaldır tekrar kur.
2. hala olmuyorsa farklı bir pdf programı kurup dene. (foxit pdf deneyebilirsin beleştir.)
3. dosyayı eksik indiriyor olabilir, sorunsuz indirdiğine emin ol.
4. işletim sistemin 64 bit olduğu halde 32 bit winrar kullanıyorsan programı sil ve 64 bit versiyonunu yükle.
5. arkadaşının yolladığı pdf dosyası hasarlı olabilir, tekrar yollamasını rica et.

benim aklıma gelenler bunlar


zombie0
(10.07.13)
foxit işe yaradı. çok teşekkürler :)


(3)

YDS'ye hazırlık

şimdi arkadaşlar, ben sokak ağzından ötesini bilmeyen bir insanım ingilizcede. ''derdini anlatacak kadar'' olayı mevcut. onu da ne kadar yapabiliyorumdur meçhul, bilen adam bi tarafıyla güler muhtemelen.ne lisede ne üniversitede hazırlık okumadım. gramer yok yani. 1 eylül'deki yds'ye ısınma turu ola
şimdi arkadaşlar, ben sokak ağzından ötesini bilmeyen bir insanım ingilizcede. ''derdini anlatacak kadar'' olayı mevcut. onu da ne kadar yapabiliyorumdur meçhul, bilen adam bi tarafıyla güler muhtemelen.

ne lisede ne üniversitede hazırlık okumadım. gramer yok yani.

1 eylül'deki yds'ye ısınma turu olarak gireceğim. bir şey beklemiyorum. ama bahar döneminde olacak olan sınav için ciddi hazırlanacağım. 8-9 ay diyelim elimde olacak olan süreye.

dershaneye gitme, özel hoca tutma vs imkanım yok. öğrenciyim. çapulcuyum.

youtube'da daylight diye bir ingilizce eğitim setini yüklemiş birisi, ondan başladım şimdi.

evde kendi imkanlarımla bir şeyler yapmaya çalışacağım.

bak şöyle bir eğitim seti var, böyle bir kaynak kitap var, şu sistemle çalış vs her türden önerilerinizi bekliyorum. olaya epey fransızım.

sekiz ayda bu işi halletmeme yardım edin duyuru ahalisi.
gözlerinizden öpüyorum.
els'nin kaynaklarını tavsiye ederim.bol bol paragraf sorusu çöz.gramere çok yüklenme.dizileri filmleri falan ingilizce altyazıyla izle.ingilizce hayatının içinde olsun.yavaş yavaş olur.


deletesystem32
(07.06.13)
cevaplayı şimdi buldum, mesajlara da gitti aynısı.
suat gürcan & rıdvan gürbüz sınav stratejileri diye 740 sayfa bir kitap var; tavsiyem, onu al, sakin sakin hatmet onu, ye. geçmiş yılların tüm kpds üds sorularını indir, bir yığın site var. hepsini hep saat tutarak çöz. ortalama her gün bbc gibi ing. kurallı olan haber sitesi oku, yanda sözlük olsun başta. ben öyle bir sürü kelime öğrendim. şu linkler de kelimelerin kalıcılığı açısından iyi bence, bakabilirsin. bir de cümle içinde nasıl kullanıldığını görmüş olursun.
www.ldoceonline.com
www.thefreedictionary.com
ben türkçe karşılık olarak da sesli sözlüğü rahat kullanıyorum. daha link var benim pc çöktü, açabilirsem yollayacağım tekrar. gud luk


akın dil kpds/yds hazırlık kitaplarını gözüm kapalı öneririm.
bir sözcüğün sözlükte sadece 1. anlamına bakmakla yetinmeyin, diğerlerine de bakın. ezberlemeye çalışmayın fakat örnek cümleri sindirerek okuyun.
ingilizcesi olan bir şeyi altyazı, bilgisayar, telefon menüsü vs. mutlaka ingilizce kullanın.
kendim hiç bir zaman şundan sonra virgül gelmez kurallarını ezberleyerek çalışmadım. okudukça ve ingilizce cümle yapılarına alışmaya başladıkça çoğu sorunun cevabı diğer şıklar arasından parlamaya başlıyor zaten. daha önceden sınavlarda sorulmuş veya çalışma kitaplarında arada saçma sapan sorular çıkıyor bunlarla moral bozmayın.


irbat
(07.06.13)
(4)

bir sonraki YDS ne zaman?

belli mi? başvurular ne zaman başlıyor?
belli mi? başvurular ne zaman başlıyor?
Agustosta basvururuz, ekimde gireriz, muhtemelen ilk hafta pazar

Abone olduk indirim yapsa allahsizlar bari


Atip tutmak sakincali tabi, utandim


cecilia
(07.06.13)
eylül 1 sınav tarihi


savfkn
(07.06.13)
OSYM sistesine göre 01.09.2013 sınav tarihi

15.07.2013
24.07.2013 -başvuru


niye ama
(07.06.13)
teşekkürler.


(1)

ingilizce bir cümlenin çevirisi?

clinical resources must be in quantity, quality and diversity sufficient to assure acquisition of essential basic skills in all species and disciplines treated.
clinical resources must be in quantity, quality and diversity sufficient to assure acquisition of essential basic skills in all species and disciplines treated.
her tür ve disiplindeki gerekli temel yeteneklerin kazanımlarının işlenmiş olmasını garanti etmek için klinik kaynaklar adet, kalite ve çeşitlilik açısından yeterli olmalı.

pek iyi çeviremedim, belki başkası çıkar.


fazıl sayma
(17.05.13)
(3)

1 mayıs ve taksim meydanının önemi

bu önemin bir tarihi, sebebi, hikayesi vs var mı? kutlama için taksim'in seçilmesi veya taksim'de kutlama yapılmasının önlenmesi neden böylesine önemli?neden başka bir yer değil de taksim?
bu önemin bir tarihi, sebebi, hikayesi vs var mı?

kutlama için taksim'in seçilmesi veya taksim'de kutlama yapılmasının önlenmesi neden böylesine önemli?

neden başka bir yer değil de taksim?
teşekkürler. gerçekten anlamlıymış o halde taksim meydanı.


www.sendika.org burada güzel anlatıyor.


robin sparkles
(01.05.13)
'77 1 mayis'i aydinlatilabilse, taksim disinda kutlama yapilmaz.


ethros
(01.05.13)
(13)

su almış led tv

arkadaşlar evi muhtemelen bir hafta önce su basmış. televizyon da 1 haftadır o suyun içinde beklemiş falan... rezalet.. led tv'nin yerde ne işi var demeyin, hırsıza karşı anne önlemi işte. hırsız götürmesin derken, su götürdü televizyonu...şimdi bu televizyondan daha hayır gelir mi söyleyin... içine
arkadaşlar evi muhtemelen bir hafta önce su basmış. televizyon da 1 haftadır o suyun içinde beklemiş falan... rezalet.. led tv'nin yerde ne işi var demeyin, hırsıza karşı anne önlemi işte. hırsız götürmesin derken, su götürdü televizyonu...

şimdi bu televizyondan daha hayır gelir mi söyleyin... içine su almış, yan dikince şıpır şıpır damlıyor. fişe falan takmadık. belki kurursa bir ihtimal çalışır diye.. duvara dayadık bekliyor. annem kafayı yemek üzere. garantisi de bitmiş televizyonun.

bir yolu bir şeyi var mıdır bunun? sağ tarafına yatır, fönle kurut gibi ne bileyim işte, telefon suya düşünce kurtarmıştık. belki bunun da vardır bir şeyi?
kurumasını bekleyin. 1 hafta bekleyin bence en az. muhtemelen çalışabilir ama içini açıp zarar vermeden kurutmak daha makbul. oksitlenme vs olabilir. normal bir televizyoncuya gotur sakın fişe takma o adam bakıp kurutsun bence. ayrıca sac kurutma makinesi gibi sıcak üfleme yapan şeylerle sakın üfleme.


feodal moruk
(06.03.13)
bir hafta falan bekleyip bi tamirciye götürelim bari.. şu an için yapılabilcek bir şey olsaydı keşke


tamirciye götürmek için 1 hafta bekleme, hemen götür. oksitlenme yapmadan temizlesin. tamirciye götürecek olayın yoksa 1 hafta bekleyip şansını dene


feodal moruk
(06.03.13)
Bence daha fazla beklememelisiniz.1 hafta suyun içinde kalmış.Bu sıradan bir sıvı teması mevzusu değil.Tamirciye ne kadar güven olur bilmiyorum ama mümkünse kendi servisine göstermenizi tavsiye ederim.


lisko
(06.03.13)
üzgünüm sizi üzeceğim, ama bence hiç zorlamayın, yenisini alın, daha ucuza gelir.
onarılmayacak bir arıza için açma kapama parası vs. ıvır zıvır ödemeyin.


yalnux
(06.03.13)
enee. ben anneme ''bu televizyon gitmiş'' diyemem, zaten morali acayip bozuldu. bakıp bakıp gözleri doluyor televizyona.
o zaman beklemeden götürelim tamirciye bari. ya tanıdık tamirci de yok şimdi biz zaten anlamıyoruz, oynatıcaklar bizi.. kaç para olur bunların tamiri ondan da anlamayız. of ya durduk yere işe bak.
bu açıp bakmaya falan ne kadar alır tamirciler? ortalama da olsa fiyatlar söyleseniz biliyorsanız... biz tamamen uzağız çünkü konuya


astarı yüzünden pahalıya gelecek bence...

marka model söyleseydiniz yardımcı olabilirdik mesela..


4530 merkez
(06.03.13)
modelini bilmiyorum da marka sony.


İmkanı olacağını sanmıyorum kurtarmanın.


roket adam
(06.03.13)
garantisi bitmiş evet. açıyorum o zaman ben bunu? tornavidayla giriyorum. daha kötü olamaz herhalde di mi?


açtım valla. arkasını söktüm kenara koydum. yerdeki her şey küf içinde kalmıştı ama televizyonun içinde hiç küf olmamış. su var ama. çevirdik diğer tarafa. böyle evire çevire bütün suyu boşalsa, sonra kurusa... bi de çalışsa ne olur sanki :))


10-20 kilo pirinç alıp yatırın içine.


phonex
(06.03.13)
Kardeş garantisi olsa napıcanki zaten bunu su bastı ama garantiden bi hallediverin demeyi düşünmüyorsun değil mi? Bu arada napacağını söyleyeyim uzun süre kurumasını bekle arkasınıda açmışşın tamamdır çok kurcalama baktın çalışmıyor tamirciye falan götürmüyorsun bizzat yaşadım yenisi parasını istiyolar sadece panel denilen ekrana. Hayır götürsende boş yere servis parası vereceksin ondan diyorum.


layer26
(06.03.13)
(5)

güneş kremi

bunların 50 faktörünü kullanmayın, 30 faktör olanı kullanın diyormuş doktorlar. var mı böyle bir şey? yeni mi çıkmış? nedenmiş? var mı bilen duyan?
bunların 50 faktörünü kullanmayın, 30 faktör olanı kullanın diyormuş doktorlar. var mı böyle bir şey? yeni mi çıkmış? nedenmiş? var mı bilen duyan?
yüksek faktör cildi kırıştırıyor. ben yüzüme 30, vücuduma 50 faktör kullanıyorum.


my december
(09.02.13)
Haydaa!ilk kez duydumm :(50 faktor yeni aldim .keske daha once bilmis olsaydimm..la roche aldim birde ten renkleri cikmis cok beyaz yspiyordu.. fondoten gibi..ama gunes kremleri bile benim cilciklere kar etmiyorr


Barbunya2
(09.02.13)
Ben de ilk kez duydum böyle bir şey olduğunu. Bebekler için de var 50 faktör olan, bebekler kırışmadığından mı var onlar acaba?


flamesoul
(09.02.13)
30 faktörle 50 faktör arasında güneşten korumaya dair pek fark olmamasına rağmen, o faktör farkını sağlamak için ürünün içine katıştırılan kimyasallardandır söz konusu durum.
kırıştırır mı bilemem ama kimyasal diyince kaçmak gerek bence.


50 faktor olanların içinde 30 a göre daha fazla kimyasal oluyor, bu yüzden cildi çok yorduklarını duymuştum. hatta dışarı çıkılmayacaksa spfsinz nemlendiriciler kullanılmalı deniyor. ama kırışıklık yapar mı bilemiyorum.


april12th
(09.02.13)
(4)

sigarayı bıraktıktan sonra

bir haftadır içmiyorum. bıraktıktan 2 gün sonrasından bu yana hastalıktan geberiyorum. boğaz şiş, gece boyunca öksürmeler falan. ama grip değilim. sadece bunlar var. nefes almakta güçlük vs işte.sigarayı bırakınca olur mu böyle şeyler? var mı benzerini yaşayan?
bir haftadır içmiyorum. bıraktıktan 2 gün sonrasından bu yana hastalıktan geberiyorum. boğaz şiş, gece boyunca öksürmeler falan.
ama grip değilim. sadece bunlar var. nefes almakta güçlük vs işte.

sigarayı bırakınca olur mu böyle şeyler? var mı benzerini yaşayan?
yok canım sigarayı bırakınca böle şeyler olmaz. sen muhtemelen grip oluyorsun yavaş yavaş.


Bazi degisiklikler oluyor aslinda. oksuruk ve nefes darligi ayrica agzimda yaralar olmustu benim. Ama bogaz sisligi olmamisti ama siddetli oksurugun yan etkisi olabilir.


Godless
(31.01.13)
aynısını yaşadım bırakınca 1 ay neredeyse kendime gelemedim. Daha sonra yüzümde sivilceler çıktı. Söylendiğine göre vücut toksinleri ve katranı atıyormuş. Ama iyileştikten sonra çok zinde hissedeceksin. Yine de bir doktora görün, ihmal etme.


safepassage
(31.01.13)
benim 1 aylık bırakma deneyimimde tam tersi sağlık ve özellikle enerjiden ölecek gibi olmuştum. nefes darlığının aksine ilk günlerden itibaren çiğer kapasitem 2 katına çıkmış gibi oldu. bence sigaaradan bağımsız bir hastalık durumu var.


jacksor
(31.01.13)
(5)

patates kızartması

büyük bir tencerede şu an 10 kişilik falan patates kızartmaya çalışıyoruz. ilk part henüz kızarmadı. 6-7 part daha var. soru şu;patatesleri tencereye atıyoruz, etrafa yağ sıçratma olayı bittiğinde kızartmaya tencere kapağını kapatarak mı devam edelim, yoksa kapağı kaldırarak mı devam edelim?hangi şe
büyük bir tencerede şu an 10 kişilik falan patates kızartmaya çalışıyoruz. ilk part henüz kızarmadı. 6-7 part daha var. soru şu;

patatesleri tencereye atıyoruz, etrafa yağ sıçratma olayı bittiğinde kızartmaya tencere kapağını kapatarak mı devam edelim, yoksa kapağı kaldırarak mı devam edelim?
hangi şekilde daha çabuk kızarır bunlar?
az miktarda patatesler atın. daha çabuk ve daha lezzetli patatesleriniz olur. kapak önemli değil, kapalı olursa dışarıya yağ sıçramaz.

10 kişi için 3 kilo patates doğramışsınızdır herhalde :)


nouma21
(22.11.12)
4 kilo :) tamam öyle yapalım, teşekkürler


tencerenin kapağını kapatırsanız patatesler yumuşak olur açık olursa çıtır olur.


kakao
(22.11.12)
Tencere kapağı buğulanır ve o sular yağa damlar. Bu da sıçratmasına neden olur. O nedenle en iyisi üstüne gazete parçası koy.


soft
(22.11.12)
kapağı kapatırsanız yağ emer patatesler.
kızarırken ara ara kızartma kaşığıyla patatesleri kaldırıp hava almasını sağlayıp tekrar koyun yağa. daha çıtır olacaktır.


diyojenimtırak
(22.11.12)
(7)

türkcell 3g

4gb öğrenci tarifesi ayda 35 lira 1 yıl taahhütlü aldım bunu. fakat bir ay sonra yeni taşındığım evde sınırsız internet olduğundan, 3g bir kenarda öylece durur oldu. hiçbir işime yaramıyor fakat hala her ay 35 lira ödemek zorundayım. ikinci ayın parasını yatırmaya gidicem ama ayaklarım geri geri gid
4gb öğrenci tarifesi ayda 35 lira 1 yıl taahhütlü aldım bunu. fakat bir ay sonra yeni taşındığım evde sınırsız internet olduğundan, 3g bir kenarda öylece durur oldu. hiçbir işime yaramıyor fakat hala her ay 35 lira ödemek zorundayım. ikinci ayın parasını yatırmaya gidicem ama ayaklarım geri geri gidiyor. hiç kullanmıyorum ve ayda 35 lira veriyorum. evdeki sınırsız için de 20 lira veriyorum. hadi o 20yi geç, kullanıyorum ama havaya 35 atmak öğrenci insanın içine oturuyor. 1 yıl taahhütlü biliyorum evet alırken de biliyordum ama buraya taşınacağım yoktu hesaplarda.

bu 35ten kurtulma imkanı yok mu hiç? azaltma imkanı ya da?
taahhütü anca cezasını ödeyerek sona erdirebilirsiniz.


orange coffee
(04.11.12)
arayıp sordun mu taahhütten cayma bedeli nedir diye? bir yıl boyunca ödeyeceğin toplam ücretten azsa iptal ettir gitsin.


altikereyedi
(04.11.12)
cezası da kendisi kadar mıdır acaba? mesela ttnet iptalinde kalan ayların normal parası neyse, hepsini topluca ödememizi istemişlerdi. bu da öyle midir?

@altikereyedi arayıp sorayım bari ne kadarmış iptal ücreti.


yanılmıyorsam 3 aylık cayma bedeli cezası var,,,çekmiyor vs diyip çamura yatmayı deneyebilirsin tabi...


eksi_kisilik
(04.11.12)
@eksi_kisilik onu denedik de gelip bakıyorlarmış meğer. ev zaten tam merkezde. tutmadı çekmiyor numarası :)


o 35 tl haricinde son ay bi 35 tl daha ödiceksin. vergi falan filan diye bi ödemeleri daha var. ben ödedim. ödememe gibi bi şans yok malesef.


nemo problemo
(04.11.12)
@nemo problemo totalde maksimum 100 civarına kurtulabilirim yani? iyiymiş o zaman


(4)

digiturk kutusu

aboneliğimi iptal ettirdim. digiturk çanağı çalınmıştı. şimdi elimde sadece bu digiturk kutusu var. taşındığım yerde de merkezi uydu var. bu kutuyla, o turksat uydusunu kullanabilir miyim? ne yapmak gerekiyor? ayarı falan mı var, varsa ayrıntılı anlatan bir site linki verir misiniz?bu kutuyla binanı
aboneliğimi iptal ettirdim. digiturk çanağı çalınmıştı. şimdi elimde sadece bu digiturk kutusu var. taşındığım yerde de merkezi uydu var.
bu kutuyla, o turksat uydusunu kullanabilir miyim? ne yapmak gerekiyor? ayarı falan mı var, varsa ayrıntılı anlatan bir site linki verir misiniz?
bu kutuyla binanın uydusundan faydalanamıyorsam da, bina uydusunu kullanmak için ne yapmak lazım?
fark ettiğiniz üzere bu işlerden hiç anlamıyorum. fazla terim kullanmadan açık cevap verirseniz sevinirim
Digiturk'un aylık 10 liraya digiturk, 2 yıl sonra uydu alıcısı sizin olsun kampanyasındakş uydu alıcısı ise Turksat uydusundan faydalanabilirsin. Tek yapman gereken Uydu'dan gelen LNB kalbosunu uydu alıcısının arkasına takıp çalıştırman yeterli.


himmet dayi
(03.09.12)
evet ta kendisi. kablo yok da, prizin yanında tuhaf bir şey daha var. oraya bir şey sokmak lazım galiba. bağlantıyı nasıl yapabilirim? ne almak gerekiyor?


uygun kabloları herhangi bir hırdavatcıdan ayarlayabilirsin. kutuya girecek olan ucu sivri birşey olacak , evde hazır durumda olan giriş nasıl onu bilmiyorum.

bağlantılar yapıldıkdan sonra kumanda ile ayarlara girip , kurulum yapman gerekiyor. kuruluma girdiğinde eutalsat / turksat diye 2 seçenek olduğunu göreceksin. turksat kurulumunu yaparsan herşey senin için güzel olacaktır.


sadun.net
(03.09.12)
prizin yanındaki tuhaf şey kablolu yayın bağlantısı da olabilir. taşındığın yerdeki komşuların birine sorup emin olabilirsin sanırım.

Şu linkteki kablonun bi' varyasyonu lazım. ortasında bakır tel görünen uydu alıcısı tarafına, diğeri de merkez bağlantıya.

www.aztekteknoloji.com

Merkez bağlantı soketi farklı olabilir, onu da dediğim gibi bi komşuya falan sorup emin olman gerek.


excomzkko
(03.09.12)
(3)

ingilizce bilenlerin yardımı lazım

1) to date, the major obstacle in managing the disease and designing a rationale for theraphic targets is our incomplete understanding of pathogenesis of the disease.2) the high-fat diet also did the salt-sensitive rats more susceptible to the effects of environmental stress in tension.bu iki cümlen
1) to date, the major obstacle in managing the disease and designing a rationale for theraphic targets is our incomplete understanding of pathogenesis of the disease.

2) the high-fat diet also did the salt-sensitive rats more susceptible to the effects of environmental stress in tension.

bu iki cümlenin çevirisini yapabilir misiniz?
therapeutic olarak kabul edersek; simdiye degin hastaligi yonetmekteki ve tedaviye ait hedeflerin gerekcelerini olusturmaktaki en buyuk engel, hastaligin nasil gelistigini tam anlamamamiz olmustur.

yuksek-yag diyeti tuza-duyarli sicanlari cevresel stresin etkilerine karsi da daha hassas hale getirdi. bu cumledeki also icin de onceki cumlelere bakip aslinda vurgu tam nereye yapilmak isteniyor anlasak guzel olur.

profesyonel biri daha iyi yapar ceviriyi tabii ama bir cevap gelene kadar idare eder umarim.


dahicocuk
(17.04.12)
1) bugüne dek, tedaviye ait hedeflerin gerekçelerin oluşturması ve hastalığın idaresi önündeki en büyük engel, hastalığın patogenezinin tam anlamamış olmamızdır. (ya da tam anlaşılmamış olmasıdır)

2) yüksek yağlı diyet ayrıca, tuz sensitivitesi olan fareleri (stres altındayken) çevresel stres etkilerine daha duyarlı hale getirdi.
burdaki in tension'ı tam anlamadım, üst alt cümlelerinde ona refer eden bir şeyler varsa daha net anlayabilirsiniz. deneyin tam kapsamını çözemedim.


ahandanick
(17.04.12)
çok teşekkürler. net bir çeviri olmasına gerek yok sadece anlamak için sordum bir sınavımda çıkacak da o yüzden :)


(5)

kullanılmış giysileri nereye gönderebilirim?

elimde epey kullanılmış giysi var. hepsi giyilebilecek durumda. bazısı birkaç kez giyildi sadece. bazısı da daha çok giyilmesine rağmen hala gayet sağlam, renkleri, kumaşı falan yeni gibi. artık giymediğim ya da aldıktan sonra giymek istemediğim türden şeyler. defalarca söylediler depremzedelere ver
elimde epey kullanılmış giysi var. hepsi giyilebilecek durumda. bazısı birkaç kez giyildi sadece. bazısı da daha çok giyilmesine rağmen hala gayet sağlam, renkleri, kumaşı falan yeni gibi. artık giymediğim ya da aldıktan sonra giymek istemediğim türden şeyler.
defalarca söylediler depremzedelere vereceğiniz giysiler yeni olsun diye. ben de buna katılıyorum.
bu giysileri boş yere elimde tutmaktansa, hepsini tekrar yıkadım, ütüledim, hazırladım.
isterdim nerde ihtiyaç varsa yeni şeyler alıp göndermeyi ama öğrenci halimle durum ancak bu...
nereye gönderilir bu giysiler duyuru ahalisi? belediye, dernek, kurum vs bilen var mı?
belediyelere verebilirsiniz evet. bağlı bulunduğunuz belediye ile irtibata geçebilirsiniz. bazı belediyeler kapınızdan alıyor kıyafetleri. birçok kurum artık maalesef 2. el kıyafet kabul etmiyor. ben şu aralar manevi kardeşimin ailesine kıyafet göndermeyi düşünüyorum. diyarkabır'da kendileri ve çok zor durumdalar. bizim memleket, edirne'de de var kötü durumda olanlar. dilerseniz aracı olabilirim.


dessy
(13.03.12)
teşekkür ederim. o zaman ben ilk önce burdaki (van) belediyeyle irtibata geçeyim. kabul etmiyorlarsa o zaman yorayım sizi :)


Lösev de alıyor giysileri ve hasta olan çocukların hem ailelerine hem de kendilerine kolileyip gönderiyor. Eskimiş kıyafetleri çok tercih etmiyorlar aileler kötü hissetmesin diye. Bence sana en yakın ofisi (www.losev.org.tr) bulup arayıp konuşabilirsin.


merhaba,

karsi ödemeli olarak bana gönderebilirsiniz, cagdas yasami destekleme derneginde giysiye muhtac kiz ögrencilerimize veriyoruz.
ayrica durumu gercekten cok kötü olan sehir disinda ki ögrencilerimize de orada giyecekleri tarzdaysa gönderiyoruz.

bilgilerinize,


Mügüs
(13.03.12)
ben alabilirmiyim kıyafetleri. ümraniyede oturuyorum yakınmısınız gelip alsam yada siz bi yere getirseniz ?


isaret
(19.09.12)
(2)

kpss b

kpss b'de hangi konular var ve kaynak olarak hangi yayini onerirsiniz?
kpss b'de hangi konular var ve kaynak olarak hangi yayini onerirsiniz?
genel yetenek, genel kültür.
hangi yayın iyidir o konuda birşey diyemem de ihtiyaç yayınlarını kesinlikle önermem.


bostan patlicani
(21.02.12)
genel yetenek alanında:
türkçe ve matematik

genel kültür olaraksa:
coğrafya
tarih ve vatandaşlık.

konu anlatım için ihtiyaç yayıncılık'ı öneririm. soru bankaları içinse yediiklim, yargı ve uzman kariyer iyidir.


baldur2
(21.02.12)
(7)

hayvan sahiplerinin fikri?

hayvan sahipleri veya eskiden hayvan sahibi olanlarin tercihini merak ediyorum.1) evcil hayvaninizin veteriner hekimini secerken neye dikkat edersiniz? (seceneklerden maksimum iki tanesini belirtirseniz sevinirim)a-populerligib-kliniginin guzelligic-teknik ekipmanlarinin yeterliligid-guleryuzlu olus
hayvan sahipleri veya eskiden hayvan sahibi olanlarin tercihini merak ediyorum.

1) evcil hayvaninizin veteriner hekimini secerken neye dikkat edersiniz? (seceneklerden maksimum iki tanesini belirtirseniz sevinirim)

a-populerligi
b-kliniginin guzelligi
c-teknik ekipmanlarinin yeterliligi
d-guleryuzlu olusu
e-mesleki bilgisi
f-hayvanlarla iliskisi

2) evcil hayvaninizi gotureceginiz yeri secerken neye dikkat edersiniz?
(seceneklerden sadece birini belirtirseniz sevinirim)

a- ne zaman gitsem beni ve hayvanimi taniyan bir hekimi duzenli olarak bulabilecegim bir veteriner klinigi
b- en az 5 hekimin oldugu ve pek cok cihazin bulundugu bir hayvan hastanesi
c- ucuz olmasi. her seye para istenmemesi. klinik veya hastane fark etmez.
işini severek yapıp yapmadığına ve aldığı ücrete.


lepetitprince
(16.02.12)
1- c, e ve f. (3 oldu ama yapacak bir şey yok.)
2- a.


kayranin kedisi
(16.02.12)
1- e ve f
2- a


sir gawain
(16.02.12)
1) e, f
2) a


zetsuboushita
(16.02.12)
1) a hariç hepsi, zaten hepsi olursa a da olmuş oluyor.

2) daha net olabilirim direk a şıkkı


hınzırpaşa
(16.02.12)
1- e, f
2- a


neira
(16.02.12)
1- e, f
2- a

d- güleryüzlü olmasa da işini çok iyi yapan, mesleki bilgisi çok ilerde olanları da gördüm ve memnun kaldım.

c-teknik ekipman yeterli değilse bile yönlendireceği yerler olabilir.

a-populer olması asla iyi olduğu anlamına gelmez.
b-makyajı herkes yapar.

2)
b- hastanelere genelde güvenmiyorum. samimi gelmiyor. ve genelde sizi tanımıyorlar.
c- ucuzluk bir kriter evet ama mesleki bilgisi yetersizse, 5. gidişimde dahi bizi tanımazsa işine ve hayvanlara saygısı olmadıgını düşünürüm.


65 derece
(16.02.12)
(3)

kredi kartı ama hangisi?

simdiye kadar hic kredi kullanmadim, merak edip nedir ne degildir diye de sormadigimdan, pek bilgim yok. o yuzden, cok sacma gelebilir.kredi karti istememin tek sebebi, internet uzerinden satin almak istediklerim. artik annemden, arkadasimdan falan dilenmek istemiyorum. havaleydi bilmem neydi cok pa
simdiye kadar hic kredi kullanmadim, merak edip nedir ne degildir diye de sormadigimdan, pek bilgim yok. o yuzden, cok sacma gelebilir.

kredi karti istememin tek sebebi, internet uzerinden satin almak istediklerim. artik annemden, arkadasimdan falan dilenmek istemiyorum. havaleydi bilmem neydi cok pahali oluyor cunku ekstra para gidiyor yok yere.

bir ara is bankasi ogrenciler icin kredi karti veriyordu 300 lira limitli. faizi en az mi ne oyle bir seyler soyleniyordu mesela.

boyle limiti az, faiz orani dusuk, internet alisverislerinde kullanimda avantajli (ne bileyim iste taksiti cok oluyordur falan gibi) hangisini tavsiye edersiniz?
ogrenciysen isbank'in verdigi kart en ideali bence.. ama bunun nedeni tamamen karti almadan once hali hazirda isbank hesabim olusu idi zamaninda.. 3 yildir falan kullaniyorum ama taksit yaptirmadim hic.. faiz orani konusunda da pek bilgim yok her ay borcunu duzenli odedigim icin.. yani bu paragrafta ise yarar bi sey anlatmadim :)

300 ya da 500 lira limitli alabiliyordun ben aldigim sirada.. simdi de oyledir muhtemelen.. kart ucreti almiyorlar..


buzzlightyear
(14.02.12)
yapı kredi play card tam sana göre. öğrenci belgesi ve bir kaç belgeyle basvuruyorsun 10 günde falan cıkıyor kart. 250 tl limiti var. ödemelerini aksatmadıkca limitini artırabiliiyorsun. yapı kredi oldugu için bir cok kampanya fırsat vsden de yararlanabilirsin.


halitkin
(14.02.12)
axess exi 26, limit 500, 26 yaş altı öğrencilere veriyorlar-dı en son. artık 26 değilim ama sakalımın hatrına kapatmıyorlar kartımı :p


9kuyruklukedi
(14.02.12)
(2)

kedi yavrusu sahiplenmek isteyen?

bu minikler 2 aylık civarındalar. ikisi de erkek ve sağlıklı. kardeşler. birini veya ikisini birden sahiplenmeniz mümkün.şehir: antalya
bu minikler 2 aylık civarındalar. ikisi de erkek ve sağlıklı.
kardeşler. birini veya ikisini birden sahiplenmeniz mümkün.

şehir: antalya
yavrulardan bir tanesini alabilirim. alanya'dayım...


cndncr
(30.01.12)
@cndncr, @cigerdelen ilk etapta şehir içinden isteyen kişiler olursa öncelik vermeyi düşünüyorum. eğer olmazsa, kedilerin yolculuk olayını o zaman bir şekilde halletmeye çalışırız. çünkü henüz küçük oldukları için aşılarına başlamadım ve dolayısıyla karnelerini çıkarmadım.
evde doğdular. benzer iki tanesi sahiplenildi. şimdi sıra bunlarda, bakalım :)


(8)

internetten kitap siparişi kargo meselesi

bulunduğum şehirde kitap satan birkaç yer var ve fiyatları altınla kapışabilir. haliyle ya arkadaşlara kitap isimlerini verip yollatıyorum ya da internetten alıyorum. ama bu sefer da hayvan gibi kargo parası ödüyorum, aynıya geliyor.kargo ücreti almayan, ya da şöyle diyeyim atıyorum 50 lira ya da 10
bulunduğum şehirde kitap satan birkaç yer var ve fiyatları altınla kapışabilir. haliyle ya arkadaşlara kitap isimlerini verip yollatıyorum ya da internetten alıyorum. ama bu sefer da hayvan gibi kargo parası ödüyorum, aynıya geliyor.

kargo ücreti almayan, ya da şöyle diyeyim atıyorum 50 lira ya da 100 liralık kitap siparişinde kargonun ücretsiz olduğu bir site var mı? varsa hangisi/hangileri? güvendiğiniz memnun kaldığınız siteleri söylerseniz memnun olurum...
www.kitapyurdu.com
kargo ödeyen kitaplar var,ben hep öyle yapıyorum


kanaray
(27.09.11)
ideefix.com olabilir, hepsiburada olabilir


bonjurkes
(27.09.11)
idefixde 150 tl üzerine bedava
kitapyurdunda kargo ödeyen kitaplardan alırsanız bedava
dnrda 50 tl üzerine bedava

bir de kitap sitelerinde genelde belli bir ücret vardır, aldığınız kitap sayısı arttıkça kargo ücreti artmaz..


orange coffee
(27.09.11)
onlar tüm kargoyu mu ödüyordu :) ben sadece kendini ödüyor sanıyordum :p teşekkür ederim :)


dr.com.tr bayagi uygun oluyor ve 50 uzeri ucretsiz


kamyonsans
(27.09.11)
yardımcı olan herkese teşekkürler :)


dnr+1


kompos
(28.09.11)
kitapyurdu.com olabilir, kargo ödeyen kitap kampanyaları dışında 70tl üzeri kargo bedava.ben oradan alıyorum hem puan da birikiyor :)


bitersin
(28.09.11)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.