Giriş
(4)

İstanbul-dugun yeri

İstanbul’da tercihen merkezi konumlarda 200 kisilik, oynama alani genis, maks kisi basi 80₺ verecegimiz ve verdigimiz paraya degecek kapali/acik dugun yeri biliyorsaniz ve paylasirsaniz cok sevinirim.
İstanbul’da tercihen merkezi konumlarda 200 kisilik, oynama alani genis, maks kisi basi 80₺ verecegimiz ve verdigimiz paraya degecek kapali/acik dugun yeri biliyorsaniz ve paylasirsaniz cok sevinirim.
yemekli - yemeksiz
alkollü - alkolsüz
süsleme ve müzik dahil hariç gibi detaylar verebilir misiniz?

ayrıca dugun.com 'dan da teklif alabilirsiniz.


patates
(03.12.19)
Yemeksiz
Alkolsuz
Suslemeli
Muzik dahil :)


Yemeksiz ise Sarıyer civarında bulabilirsiniz. TED’in güzel bir bahçesi var. Sarıyer’de Event Garden var. Sultanahmet sahilinde Armada otel var çok güzel roof mevcut.


patates
(03.12.19)
Ek olarak yıldız hisar ve vilayetler evinin güzel manzaraları mevcut.


patates
(03.12.19)
(5)

veteriner hastanesi

Kedilerim icin veteriner kliniklerine bir suru para bayilmaktan biktim. İstanbulda veteriner hastanesi var mi? Selimiye’deki kapanmis, yeni ogrendim. Tesekkurler simdiden.
Kedilerim icin veteriner kliniklerine bir suru para bayilmaktan biktim. İstanbulda veteriner hastanesi var mi? Selimiye’deki kapanmis, yeni ogrendim. Tesekkurler simdiden.
Avcılar'da olması lazım. İstanbul Üniversitesi'ne bağlı.


stanley weber
(06.02.19)
topkapı ulubatlıda yaşam veteriner kliniği var çok ters olmayacaksa. İstanbul üniversitesi veteriner fakültesiyle de ortak çalışıyorlar, fiyatları kliniklere göre daha uygun. Güzel de ilgileniyorlar, kedimizi içimiz rahat götürüyoruz.


kakamelsokoban
(06.02.19)
neye para bayiliyorsun mesela, kedilerin hasta mi?


ebabil curnatasi
(06.02.19)
Bir tanesinin gozu surekli kizarik ve en son kakasinda kan vardi. Uskudarda her zaman gittigimiz bir veteriner klinigi kan tahlili icin 500₺ gibi rakamlardan bahsetti.


devlet hastanesi diyorsan istanbul üniversitesi veteriner fakültesi hastanesi avcılar'da. kimseyle de ortak çalışmıyorlar ;)


(8)

27 Temmuz 2017 doludan dolayi arabamin hasar gormesi

Dunku doludan dolayi arabamin kaportasi, ust kismi cukur cukur oldu, ice goctu. Aracin on cami catladi. Arka farlardan biri kirildi ve benzin kapaginin yarisi kirildi. Ne yazik ki kasko yaptirmamistim cok pahali diye. Dun benimki gibi bircok araba hasar gordu. Belediyenin bununla ilgili bir yardimi
Dunku doludan dolayi arabamin kaportasi, ust kismi cukur cukur oldu, ice goctu. Aracin on cami catladi. Arka farlardan biri kirildi ve benzin kapaginin yarisi kirildi. Ne yazik ki kasko yaptirmamistim cok pahali diye. Dun benimki gibi bircok araba hasar gordu. Belediyenin bununla ilgili bir yardimi olur mu sizce vatandaslara? Moraller cok bozuk... Tesekkurler simdiden.
arabanın markası ve modeli nedir


füt
(28.07.17)
Soğuk su maalesef. Onu da çeşmeden içmeyin, kanalizasyon suyu karıştı deniyor.


cakabo
(28.07.17)
iş yerinde muhabbeti geçmişti, sigorta karşılıyormuş sanırım.


fakyoras
(28.07.17)
belediye mi yağdırdı yağmuru?


ispark'tan 1 hafta ücretsiz park hizmeti versinler mi istiyorsunuz?

geçmiş olsun.


eeb
(28.07.17)
geçmiş olsun. soğuk su +1.
boyasız tamir yaptıran yerlere bir gösterin.


şuradan yürünebilir belki :

www.radikal.com.tr


inanmazsınız sigorta diye bişey var çok enteresan.


halanne
(28.07.17)
(2)

vize

Daha önce İtalya için vize alıp gitmemiştim. Şimdi yine Çek Cum. için vize aldım, ama gitmesem ileride vize alırken bu tarz şeyler problem oluşturur mu? Teşekkürler şimdiden.
Daha önce İtalya için vize alıp gitmemiştim. Şimdi yine Çek Cum. için vize aldım, ama gitmesem ileride vize alırken bu tarz şeyler problem oluşturur mu? Teşekkürler şimdiden.
Oluşturmaz.


Oluşturur.

Boşu boşuna neden mesai ve malzeme harcatıyorsun derler.

Asıl soru neden vize alıp gitmiyorsun?


(2)

iş göremezlik ödemesi hk.

Son 1 aydır raporluyum. Normalde iş göremezlik ödemesini alıp şirket hesabına gönderiyoruz. Eğer göndermezsek sonrasında maaştan kesiliyormuş. Şimdi ben işten ayrılmayı düşünüyorum. Son maaşımı aldıktan sonra iş göremezlik ödemesini şirkete göndermezsem ne olur? Maaştan da kesemezler nasılsa, böyle
Son 1 aydır raporluyum. Normalde iş göremezlik ödemesini alıp şirket hesabına gönderiyoruz. Eğer göndermezsek sonrasında maaştan kesiliyormuş. Şimdi ben işten ayrılmayı düşünüyorum. Son maaşımı aldıktan sonra iş göremezlik ödemesini şirkete göndermezsem ne olur? Maaştan da kesemezler nasılsa, böyle bir çakallık yapılabilir mi? Teşekkürler:)
icraya verebilirler. Veya unutup hiçbir şey yapmayabilirler. Seçim senin.


rucka boji
(05.04.17)
işgöremezlik ödemesinin alıcısı sizsiniz. firma size maaşınızı eksiksiz, tıpkı hiç hasta olmamış gibi ödediyse o zaman ödeneği alıp firmanızı vermeniz gerekir. firma size istirahat ödemesi için icra takibi yapamaz. sadece kendi ödediği maaşı fazla hesaplayıp ödediğini iddia edip talep edebilir.


karlmarx
(05.04.17)
(1)

şu videodaki boyayı nasıl bulabilirim?

https://www.youtube.com/watch?v=KPoGEsw0P8Amarkası decoart rainbow sanırım. teşekkürler şimdiden.
www.youtube.com

markası decoart rainbow sanırım. teşekkürler şimdiden.
www.tahtakalehobi.com şurada olabilir.


kobuzchu kiz
(05.03.17)
(1)

internet alışverişiyle alınan ürünün geri iadesi

mango outlet'ten aldığım ürünü beden uymadığı için yurtiçi kargo şubesine bıraktım. ancak para geri iadesinin yapılmadığını görünce işkillenip mango müşteri hizmetlerini aradığımda büyük bir şok yaşadım. çünkü gelen ürünün kullanılamaz durumda olduğu, toz içinde olduğu, etiketinin zımbayla yapıştırı
mango outlet'ten aldığım ürünü beden uymadığı için yurtiçi kargo şubesine bıraktım. ancak para geri iadesinin yapılmadığını görünce işkillenip mango müşteri hizmetlerini aradığımda büyük bir şok yaşadım. çünkü gelen ürünün kullanılamaz durumda olduğu, toz içinde olduğu, etiketinin zımbayla yapıştırıldığı ve bu şekilde mağazada tekrar satılamayacağını belirttiler. ürün tekrar tarafıma geri kargolandı. Hiç alakası olmadığım halde ürünün bu bitap halinden dolayı mağdur duruma düşmüş durumdayım. böyle bir şey başına gelen oldu mu? hakkımı nasıl arayabilirim, nasıl ispatlayabilirim benim o hale getirmediğimi?
bu arada müşteri hizmeterindeki kadına benim yapmadığımı söylediysem de ikna edemedim tabi ki haklı olarak.
Bu saatten itibaren olay Tüketici Hakları Derneğine kalmış, yapılacak fazla bir şey yok. Dava açılırsa 6 ay sürer ve %80 lehine karar çıkar.


sorumatik
(12.02.17)
(5)

Sirketten kendimi nasil kovdurabilirim?

Buyuk kurumsal bir firmada uzaman olarak calisiyorum. Sirkette 1 yildir isten cikarmalar oluyor, ama daha cok ust kademeden cikarmalar oldu. Ben de suan baska bir firmayla anlastim. Ancak tazminatimi alarak cikmak istiyorum. Konusursam tazminat verip kovacaklarini sanmiyorum. Nasil bir yol izleyebil
Buyuk kurumsal bir firmada uzaman olarak calisiyorum. Sirkette 1 yildir isten cikarmalar oluyor, ama daha cok ust kademeden cikarmalar oldu. Ben de suan baska bir firmayla anlastim. Ancak tazminatimi alarak cikmak istiyorum. Konusursam tazminat verip kovacaklarini sanmiyorum. Nasil bir yol izleyebilirim?
işverene seni kovacak bir sebep verirsen, zaten işverenin haklı feshi olur, kıdem alamazsın. onların seni organizasyonda fazlalık olarak görmesinden başka yolu yok. bence sen o kıdemi unut.


freya
(10.02.17)
Kovmiyyreeemmm.


funl
(10.02.17)
Freya +1


aquarium
(10.02.17)
aynı durum başıma geldiğinde şirkette bir abiye danışmıştım. afedersiniz git müdüre bi tane "parmak at"" demişti. hem kimseye bişey diyemez hem kovar demişti. tabi ki bu absürd planı uygulamadım. ama komikti.


mythralioz
(10.02.17)
kadınsan evlen. evlenince kıdemi alıp gidebiliyorsun.

yoksa git adam gibi rica et. "ben ayrılmak istiyorum, beni kovup tazminatımı verir misiniz?" de. vermezlerse zaten yapabileceğin bişey yok.

eskisi gibi aganın havuzuna işeyemiyoruz. o zaman kovıyır, tazminatı da yakıyır.


babilbaligi
(10.02.17)
(9)

avustralya iltica başvurusu

Bir arkadaşım Avustralya vatandaşlığına geçmek istediği için iltica başvurusunda bulunacak. Eğer kabul edilmezse Türkiye'ye geri döndüğünde herhangi bir problem yaşar mı?
Bir arkadaşım Avustralya vatandaşlığına geçmek istediği için iltica başvurusunda bulunacak. Eğer kabul edilmezse Türkiye'ye geri döndüğünde herhangi bir problem yaşar mı?
sen ne diyosun götünden kan alırlar adamın, iltica demek ülkeyi başka ülkeye şikayet edip kötülemek demek, geri döndüğünde ümüğünü sıkarlar.


masa penisi
(23.01.17)
İltica olmaz zaten. Savaş olan ülke vatandaşlarınınki bile kabul edilmiyor


glamdr1ng
(23.01.17)
boşuna yorulmasın bence de


cekilmis gayfe
(23.01.17)
Oraya giden arkadaşlarım, genelde dil kursuna gidiyor gibi vize alıp daha sonra başvuruda bulunmuslardi.


sfteses
(23.01.17)
iltica etmek kolay bir şey.

bir şekilde o ülkeye ulaştıktan sonra gidiyorsun form dolduruyorsun. formda yalanını belirtiyorsun. işte askerden kaçtım, ülkemde kan davası var, ülkemde baskı görüyorum, ibneyim beni istemiyorlar gibi. daha sonra başvuru yapıyorsun ve belli sürelerde mülteci bürosuna gidip mülakata alıyorlar seni. genellikle iltica vizesiyle geçici olarak seni oyalıyorlar.

çok berbat bir durum ilticacı olmak. sosyal açıdan sıfır oluyorsun


tavish11
(23.01.17)
@tavish11: iltica başvurusu kolay olabilir de bu başvuruların bahsettiğin şartlarda kabul edilme oranı konusunda bilgin var mı?


burya
(23.01.17)
vimeo.com

arkadasınız sunu izlesesin. avustralya' da da cok farklı oldugunu düşünmüyorum.


@burya

başvurular genelde kabul olunmuyor. artık herkes neyin ne olduğunun farkında. x ülkesine gittiğinizde o ülke yetkilileri sizin neden orada olduğunuzu biliyor zaten. ancak uluslarası anlaşmalar gereği, iltica başvurusunu kabul etmek zorundalar. ülkeler her yıl birleşmiş milletlerden mülteciler için belirli miktarda para alıyorlar.

genellikle başvurular geçiştiriliyor. bir nevi süründürülüyorlar. en sonunda da geri gönderiliyor.


tavish11
(23.01.17)
avustralya mülteci konusunda dünyanın en acımasız ülkelerinden birisidir, ellerine düşerseniz kafanıza sıkın bir şekil benden 2. tavsiye. hiç bu işe bulaşmasın kimse. mültecileri postaladıkları çok kötü adaları var. survivora döner hayatınız.

en.wikipedia.org


masa penisi
(23.01.17)
(1)

ayak bileği stabilizasyon ortezi

Ayağım için ekteki gibi bir orteze (topuk kısmının resimdeki gibi yuvarlak olması gerekiyormuş) ihtiyacım var. Birkaç medikal ürün satan yere sordum en uvuzu 360 TL'ydi. İnternette de en ucuzu 200 TL. Daha uyguna alabileceğim bir yer var mıdır? İstanbuldayım.
Ayağım için ekteki gibi bir orteze (topuk kısmının resimdeki gibi yuvarlak olması gerekiyormuş) ihtiyacım var. Birkaç medikal ürün satan yere sordum en uvuzu 360 TL'ydi. İnternette de en ucuzu 200 TL. Daha uyguna alabileceğim bir yer var mıdır? İstanbuldayım.
karagül iş merkezi var fatihte. orada bulursun zannediyorum.


sutlu nescafe
(17.01.17)
(2)

film adı

Psikopat bir kız vardı. Film bu kızın tanıştığı herkesin beğendiği bir uzvunu kesip en son onları dikerek bir canlı yaratmasıyla ilgiliydi. Filmin adını bilen varsa çok memnun olurum.
Psikopat bir kız vardı. Film bu kızın tanıştığı herkesin beğendiği bir uzvunu kesip en son onları dikerek bir canlı yaratmasıyla ilgiliydi. Filmin adını bilen varsa çok memnun olurum.
may filmi olması lazım
www.imdb.com


hypathia
(09.01.17)
criminal mindsin bir bölümü sanki.


etna
(09.01.17)
(6)

istanbul anadolu yakası rakı balık

Önerebileceğiniz güzel ve çok da pahalı olmayan bir yer var mı?
Önerebileceğiniz güzel ve çok da pahalı olmayan bir yer var mı?
maltepe beşçeşmeler'de, argos meyhanesi. ya da orda gözünüze hoş gelen herhangi bir yer de olabilir. hepsi çok güzeldir. doğma büyüme maltepeliyim. izmir'den sonra en çok burada rakı-balık yapmaktan keyif alıyorum. mezeleri, yaprak ciğeri vs.. de çok güzeldir.


rajaz
(19.12.16)
kadıköy için konuşuyorum,

bol içmek istiyorsanız en az 150 lirayı gözden çıkarmalısınız. ama içki az olsa da bize yeter derseniz maşuk diye bir yer var, ortalamanın üstü mezeler, yemekler ve 4 kişiye 1 adet 70lik rakı 100 lira. ama o rakı elbette ki yetmiyor fazlası söyleniyor.
sonra füreyya var, 90 lira ödemiştik. baya içmiştik bi de. ama yemek yoktu sadece meze vardı.
sarnıç güzel ama orada da fiks menüye 155 lira ödüyorsun, üstelik alkol olarak sadece iki duble rakı veriyorlar. üstüne birsürü ekstra rakı da söyleniyor. masada 10 kişi varsa "bu toplam verdiğimiz paraya neler neler alabilirdik ya" falan diye düşünüyor insan.
barlar sokağının başındaki agapia var, çok kalabalık değilseniz bence çok güzel mekan. fiyatları da uygun.
benusen'in mezeleri çok güzel. fiyatlar ortalama.
haydarpaşa'da mithos diye bir yer var, kişi başı 130 civarıydı en son arayıp sorduğumda yanlış hatırlamıyorsam. buranın mekanı çok güzel. haydarpaşa iskelesinin içinde. mezeler de harika.
değişik ve samimi bir yer istiyorsanız selimiye'de birtat lokantası var. benim çok hoşuma gitmişti böyle sanki çok eskiden kalmış ve yıllardır hiç değişmemiş gibi bir yerdi. kadıköy'de de şubeleri var ama selimiye'deki başka güzel.


Bostanci idoya gelmedin capari miydi adi neydi orasi guzel manzarasi da var fiyati hizmeti de guzel


condom kurşunu
(19.12.16)
argos'a da, agapia'ya da gittim. ikisini de onaylıyorum 3. kişi olarak. ikisi de gerçekten fiyat performans olarak on numara.


jangbogo
(19.12.16)
çapari pahalı olabilir. kadıköyde rakı balık diye bir yer vardı orası fena değil.


kadikoyde rakı balık icin çarşıda kadı nimet iyiydi ama baya oldu gitmeyeli. onun dışında balık yemeye değecek yer yok pek. rakı meze icin iyi yerler var ama balığa girilmez orda. boğaz taraflarına bakin kuzguncuk çengelköy falan.


glide
(20.12.16)
(7)

ios için call recorder

Android için kullandığım arama yaparken ve alırken arka planda çalışan call recorder uygulamasının ios için olanını arıyorum. Ben arama yaparken ya da alırken arka planda çalışabilecek ücretsiz bir uygulama bilenler yardımcı olabilir mi? Teşekkürler şimdiden.
Android için kullandığım arama yaparken ve alırken arka planda çalışan call recorder uygulamasının ios için olanını arıyorum. Ben arama yaparken ya da alırken arka planda çalışabilecek ücretsiz bir uygulama bilenler yardımcı olabilir mi? Teşekkürler şimdiden.
böyle bir uygulama yok bildiğim kadarıyla da yasak zaten. analog kayıt yapabilirsiniz kulaklık dayayıp.


kurnaz
(29.11.16)
jailbreak lazım


nrmnm
(29.11.16)
ios'ta yok.


harzem
(29.11.16)
Legal olmayan birşey iosta jb olmadan yüklenmez


efruz
(29.11.16)
bayılıyorum şu "ses kaydı almak yasak"çılara.

yargıtay kararları var arkadaşım, kendini savunma amaçlı ses kaydı alabiliyorsun, hakaret davasında veya bir firmayla anlaşmazlık durumunda mahkemede kullanabiliyorsun.

ses kaydını alıp alenen ifşa etmek, suç işlemek amaçlı kullanmak niyetiyle kaydetmek yasak.

benim telefonumda ses kayıt programı var, tüm konuşmaları kaydediyorum. buyrun benim hakkımda suç duyurusunda bulunun.

---------------

Yargıtay Ceza Genel Kurulu Esas: 2012/5-1270, Karar: 2013/248, Karar Tarihi: 21.05.2013: “…kendisine veya aile birliğine yönelen, onurunu zedeleyen, haksız bir saldırıyı önlemek için, kaybolma olasılığı bulunan kanıtların kaybolmasını engelleyip, yetkili makamlara sunarak güvence altına almak amacıyla, saldırıyı gerçekleştiren tarafın bilgisi ve rızası dışında, özel hayata ait bilgileri okuma, konuşma ve haberleşme içeriklerini veya özel hayata ilişkin ses ve görüntüleri dinleme, izleme ya da kaydetme, kişisel verileri kaydetme, ele geçirme ve yayma eylemlerinin hukuka aykırı olduğunu kabul etmek mümkün olmadığı gibi, yargı merciilerindeki iddialarını ispat etmek için başka türlü delil ibraz etme olanağının bulunmadığı hallerdeki bir takım eylemlerinin de haksızlık unsurunu içermeyeceği, esasen bu gibi hallerde, kişinin hukuka aykırı hareket ettiği bilinciyle hareket ettiğinden de söz edilemeyeceği gözetildiğinde, katılanın özel hayatına ilişkin bilgileri, üçüncü kişi ya da kişilerle paylaştığı ve/veya çoğaltarak dağıttığına ilişkin hakkında bir iddia da ileri sürülmeyen sanığın, hukuk mahkemesindeki iddialarını ispatlama amacını taşıyan eyleminde, hukuka aykırı hareket ettiği bilinciyle hareket etmediği anlaşılmakla, …”

Yargıtay 12.Ceza Dairesi Esas: 2012/20608 Karar: 2012/18217 Karar Tarihi: 11.09.2012: “…Haberleşmenin gizliliğini ihlal suçundan sanıkların beraatlerine ilişkin hükümler Cumhuriyet Savcısı tarafından temyiz edilmekle somut olay gelince, katılanların daha önce kendilerine hakaret ve tehdit içerir sözler söylediklerini işiten sanıkların, sabit ev telefonundan katılanlarla yaptıkları görüşmeyi, hakaret ve tehdit vari sözlerin sarfı üzerine teyp cihazı yardımıyla katılanların rızası dışında kasete kaydedip, elde ettikleri teyp kasetini, katılanlar aleyhine tehdit ve hakaret suçlarından açılan ve kendilerinin şikayetçi olarak yer aldıkları davada, vekilleri marifetiyle, mahkemeye delil olarak sunmaları şeklinde gelişen eylemlerinde suç işleme kastları bulunmadığı anlaşılmakla, yapılan yargılama sonucunda, sanıklara atılı suçun yasal unsurları itibariyle oluşmadığı gerekçeleri gösterilerek mahkemece kabul ve takdir kılınmış olduğundan, C.Savcısının atılı suçtan sanıkların mahkumiyetlerine karar verilmesi gerektiğine ilişkin ve yerinde görülmeyen tüm temyiz itirazlarının reddiyle, hükümlerin isteme uygun olarak onanmasına karar verilmiştir…”

Yargıtay 12. Ceza Dairesi. Esas No:2012/20608 Karar No:2012/18217 Karar TA:11.09.2012 : “Haberleşmenin gizliliğini ihlal suçundan sanıkların beraatlerine ilişkin hükümler Cumhuriyet Savcısı tarafından temyiz edilmekle, dosya incelenerek gereği düşünüldü: 5237 sayılı TCK’nın 132/1-1. cümlesinde tanımlanan haberleşmenin gizliliğini ihlal suçunun oluşabilmesi için, belirli veya belirlenebilir iki veya daha fazla kişinin, başkalarının bilmemeleri gerektiği yönünde haklı bir inanç ve iradeyle hareket ederek, gizliliği sağlamaya özen gösterip, elverişli araçlar (internet, telefon, telsiz, faks, mektup, telgraf, kağıt vb.) ve ortak semboller (söz, yazı, işaret vb.) aracılığıyla paylaştıkları bilgi, düşünce, duygu ve tutumlarının; özel hayata ilişkin olsun ya da olmasın, başka kişi veya kişiler tarafından, özel bir çaba gösterilerek, doğrudan veya dolaylı şekilde (zarfı açılmadan ışığa tutulan mektupta olduğu gibi), okunmak veya dinlenmek suretiyle öğrenilmesi gerektiği; aynı maddenin 2. cümlesinde ise, anlaşılabilir olsun ya da olmasın, başkalarının haberleşme içeriklerinin kaydı, yani; yazı, ses, görüntü, özel işaretler gibi ortak sembollerin, başka bir nesne üzerine taşınarak (örneğin; ses veya görüntünün, manyetik bant üzerine, yazının başka bir kağıt, defter vb. nesne üzerine geçirilmesi, kopyasının alınması, elektronik iletinin taşınabilir belleğe veya CD’ye aktarılması gibi işlemlerle) sabitlenmesi ayrı bir suç olarak düzenlenmiş olup, bu madde kapsamında yer verilmeyen kişinin kendisiyle yapılan haberleşme içeriğini kaydetmesi eyleminin, koşulları bulunduğu takdirde, 5237 sayılı TCK’nın 134/1-2. cümlesi kapsamında; kişinin kendisiyle yapılan haberleşme içeriğini, belirli olmayan ve birden fazla kişi tarafından algılanabilme imkanı bulunan aleni bir ortamda, ilgilisi veya ilgililerinin rızası dışında ifşa etmesi, yani; yayması, açığa vurması, afişe etmesi, ilan etmesi, kamuoyuna duyurması, özetle; içeriğini öğrenme yetkisi bulunmayan kişi veya kişilerin bilgisine sunması eyleminin, 5237 sayılı TCK’nın 132/3. maddesi kapsamında değerlendirilebileceği; ancak, kişinin, bir daha kanıt elde etme olanağının bulunmadığı ve yetkili makamlara başvurma imkanının olmadığı ani gelişen durumlarda, örneğin; kendisine karşı işlenmekte olan (cinsel saldırı, hakaret, tehdit, iftira veya şantaj gibi) bir suç söz konusu olduğunda ya da kendisine veya aile birliğine yönelen, onurunu zedeleyen, haksız bir saldırıyı önlemek için, kaybolma olasılığı bulunan kanıtların kaybolmasını engelleyip, yetkili makamlara sunarak güvence altına almak amacıyla, saldırıyı gerçekleştiren tarafın bilgisi ve rızası dışında, konuşma ve haberleşme içeriklerini veya özel hayata ilişkin ses ve görüntülerini dinleme, izleme ya da kaydetme eylemlerinin hukuka aykırı olduğunu kabul etmek mümkün olmadığı gibi, esasen bu hallerde, kişinin hukuka aykırı hareket ettiği bilinciyle hareket ettiğinden de söz edilemeyeceği…”


harzem
(29.11.16)
özetle, Android rocks, iOs sucks, hadi bakalım.


harzem
(29.11.16)
Türkiye'de çalışır mı bilmiyorum ama Almanya'da çalışan şöyle bir app var;

„TapeACall Lite“ von Epic Enterprises
appsto.re

Bu ücretsiz versiyonu sadece 60 sn. kayıt alabiliyor. Tam sürümü 9€ mu neydi.

PS: iOS izin vermediği için konferans gibi ekliyorsun bu aplikasyonu ve o dışa aktarılan sesi aplikasyona kaydediyor.


osmanyueksel
(30.11.16)
(3)

öğrenim kredisi

Öğrenim kredisi borcumu 2 yıl kadar sonra toplu olarak ödemeyi düşünüyorum. Ekim sonuna kadar geçerli olan yapılandırmadan mı faydalanmalıyım yoksa hiçbir işlem yapmamak mı daha mantıklı olur? Şuan yapılandırsam da ödemeyi düşünmüyorum.
Öğrenim kredisi borcumu 2 yıl kadar sonra toplu olarak ödemeyi düşünüyorum. Ekim sonuna kadar geçerli olan yapılandırmadan mı faydalanmalıyım yoksa hiçbir işlem yapmamak mı daha mantıklı olur? Şuan yapılandırsam da ödemeyi düşünmüyorum.
yapılandırmadan faydalanırsan son ödeme 30 kasım.


cekilmis gayfe
(18.10.16)
eğer şimdi yapılandırmazsan faizden yırtamazsın, bence yapılandır ve taksitlendir. 18 taksite kadar bölüyorlar ve taksitler iki ayda bi, yani 36 taksit gibi oluyor.


hosein
(18.10.16)
Şu an borçlu olarak görünüyorsan devlet 2 yıl kadar beklemez ve vergi dairesi sana yazı/icra gönderir. Ekim sonuna kadar yapılandırırsan şuana kadar olan borçlarının gecikme faizleri siliniyor. Anaparayı (borcuna ait) peşin ödeyip kara geçiyorsun.
Taksitlendireceğim diyorsan 18 aya bölüp 2 ayda 1 ödeme yapacak şekilde aslında 36 ay vade ile az faiz ile yapılandırıyorlar. ilk 2 taksitidini ödemezsen yapılandırma iptal oluyor tekrar borçlu kısma geri dönüyorsun. 18 taksitten 2 tane üst üst ödemez isen sanırım yine iptal oluyor.

yani ben toplu ödemeyeceğim ama 2 yıl sonra öderim olmuyor.

Not: Eğer yeni mezun oldun ve 2 yıl ötelemek istiyorsan sanırım bunu kyk dan yapabiliyorsun. Henüz günü geçmiş borcun yok ise zaten yapılandırma yapamıyorsun.


gonulcelen87
(18.10.16)
(1)

nike ayakkabı

Merhaba,Bu sitedeki ayakkabıyı çok beğendim, ama nike'in kendi sitesinde bulamıyorum. Güvenilir bir yerden almak istiyorum, nerden alabilirim?http://www.edgerossride.com/the-first-class-nike-women-court-majestic-lifestyle-shoes-454256114-white-metallic-silverwhite-pi74301562-p-1562.htmlTeşekkürler ş
Merhaba,

Bu sitedeki ayakkabıyı çok beğendim, ama nike'in kendi sitesinde bulamıyorum. Güvenilir bir yerden almak istiyorum, nerden alabilirim?

www.edgerossride.com

Teşekkürler şimdiden.
google'dan "454256-114" olarak aratırsan sonuçlar çıkıyor, belki eski sezon ürünü olabilir, mağazalarda bu yüzden bulamıyorsundur. Gene de çakma olma ihtimali var.


kimlanbu
(03.08.16)
(5)

fotoğraftaki oje gibi bir renk önerebilir misiniz?

Teşekkürler.
Teşekkürler.
pastel nude serisine bakabilirsiniz bunun gibi çok ton var.


ofelia
(08.06.16)
pastel nude 752


rayde
(08.06.16)
pastel nude 752+


kpzlktr
(08.06.16)
sovan kabığı.


tukenmez adam
(08.06.16)
pastel nude 16 (blush), buna da bak.
ayrıca bu 752 +1.


uzunuzunilgi
(08.06.16)
(5)

balkan turu

Merhabalar, 10-19 haziran tarihleri arasında balkan turu yapmayı düşünüyoruz. Rotamız Makedonya Skopje'den başlayıp orada bitecek. Orada araç kiralayacağız.Aşağıdaki rotaya bakarak ekleyeceğiniz şeyler var mı? Mesela suraya uğramadan geçme, Şuraya 1 gün yetmez ya da şuraya 2 gün fazla gibi.Rota:Make
Merhabalar, 10-19 haziran tarihleri arasında balkan turu yapmayı düşünüyoruz. Rotamız Makedonya Skopje'den başlayıp orada bitecek. Orada araç kiralayacağız.

Aşağıdaki rotaya bakarak ekleyeceğiniz şeyler var mı? Mesela suraya uğramadan geçme, Şuraya 1 gün yetmez ya da şuraya 2 gün fazla gibi.

Rota:
Makedonya'da Üsküp, Ohrid (1 Gün)
Arnavutluk'ta Sarande (Blue Eye), Tiran (1 Gün)
Karadağ'da Cetinje, Budva (Old City), Kotor, Perast (2 Gün)
Bosna Hersek'te Saray Bosna (2 Gün)
Sırbistan'da Belgrad (1 Gün)
Kosova'da Priştina (1 Gün)

Şimdiden teşekkürler.
saray bosna 1 - belgrad 2 yapın derim.


priştinada bişey yok. ayrıca ileride rusya ve sırbistana girerken sıkıntı yaşayabilirsiniz.


canercan
(04.04.16)
Belgrad 1 gün yeterli bence, bosna'da da bol bol yemek yeyin.


Kosova geçişlerinde dikkatli olun, Sırp sınırlarında sıkıntı çıkıyor tanımadığı için. Ayrıca yolları bizimkine göre kötü olduğu için geniş geniş hesap yapın ya da çemberi daraltın biraz derim.


whoosie
(04.04.16)
Kosova'ya girerken damga basmamalarını söylerseniz herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız Sırbistan'la daha sonra.

Mostar'ı da ekleyin derim. Saraybosna'ya tek gün yeter, oraya ayırdığınız diğer günü Mostar'a ekleyin. Yol üzeri uğrar, Saraybosna'ya devam edersiniz Mostar'da kalmasanız bile.

Priştina'da gerçekten bir şey yok, Kosova'ya gitmek istiyorsanız yerine Prizren'i koyun.

Belgrad'ı eğer şöyle bir görelim diyorsanız 1 gün, yok biraz daha ayrıntısına inmek istiyorsanız 2 gün. Bir gün tüm şehre yetmez, eğer ki Tesla müzesi gibi, Zemun ve diğer yakın çevre gibi atraksiyonlara da girecekseniz.

Yolu ne kadar uzatır emin değilim (bir miktar uzatacaktır), ama eğer Kosova - Sırbistan sorunu yaşayacağınızı düşünüyorsanız rotanızı:

Makedonya - Sırbistan - Bosna Hersek - Karadağ - Arnavutluk - Kosova - Makedonya şeklinde kurabilirsiniz. Ben emin olmamakla birlikte turistler için Kosova - Sırbistan sınır ve pasaport damgası problemlerinin eskisi kadar yoğun yaşanmadığını duymuştum.


bi mekan
(04.04.16)
(5)

bu araba alınır mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-sahibinden-yeni-muayneli-masrafsiz-278227491/detay/Teşekkürler.
www.sahibinden.com

Teşekkürler.
alınmayacak bi araba değil ama km'sine göre fiyatı yüksek gibi geldi bana.


animalman
(21.03.16)
zevk senin güzel temiz duruyor kişisel fikrim mercedes ustasına baktırıp biras fiyat pazarlığı ile alınabilir sonuçta 20 yaşında bir araç


gaspetizm
(21.03.16)
LPG nin ne zaman takıldığı ve bu şekilde kaç Km yaptığı önemli, Şayet karar verir ve kontrole giderseniz muhakkak, motor kompresör testi yaptırınız


janavarorion
(21.03.16)
İyi bir ustan varsa gösterip alabilirsin.


bakimlari zamaninda yapilmissa alinabilir. iyi bir ustaya gostermek sart. bu kasa ile 1m km yapan da var, 250binde arabayi mahveden de var. nasil kullanildigi, nasil bakildigi onemli.


babilbaligi
(21.03.16)
(2)

bekarlığa veda mekan önerileri

Kız arkadaşımız için bekarlığa veda partisi yapmak istiyoruz. Kişi başı 100 TL verilerek gidilebilecek güzel mekanlar var mıdır? İçki şart değil. Teşekkürler.Yer: İstanbul :)
Kız arkadaşımız için bekarlığa veda partisi yapmak istiyoruz. Kişi başı 100 TL verilerek gidilebilecek güzel mekanlar var mıdır? İçki şart değil. Teşekkürler.
Yer: İstanbul :)
Tunceli'de mi?

Düzenleme: İstanbul'daysa İstiklal'de Garanti Bankası'nın arkasında No.9 adlı bir mekan var. Kendi odaları var, bir odasını kiralayabilirsiniz.

Bir de Refik Restoran var Asmalı Mescit'te ama ikisi için de arayıp randevu alın.


Traveller
(16.02.16)
arkadaşımın vedası için cahide'ye gitmeyi düşünüyoruz.


boyalı kuş
(16.02.16)
(1)

chopin-spring waltz piyano notaları

Chopin-Spring Waltz eserinin piyano notalarını bulamıyorum. Elinde olan ya da yönlendirebilecek biri var mı? Linki aşağıda paylaşıyorum:https://www.youtube.com/watch?v=KmzFDEu2RoAŞimdiden teşekkürler.
Chopin-Spring Waltz eserinin piyano notalarını bulamıyorum. Elinde olan ya da yönlendirebilecek biri var mı? Linki aşağıda paylaşıyorum:

www.youtube.com

Şimdiden teşekkürler.
esasen Chopin'in olmadığı ve adının da Spring Waltz olmadığı için bulamamış olabilirsin.

şu şekilde aramayı dene istersen:
Mariage d'amour - Paul de Senneville & Olivier Toussaint

edit: hatta al
fortepiano.szm.com


loveinaflipbook
(11.02.16)
(3)

stockholmde merkezde ucuz, güvenilir kalınabilecek yer

Soru başlıkta. 2 kişiyiz. Teşekkürler.
Soru başlıkta. 2 kişiyiz. Teşekkürler.
Adini hatirlamiyorum ama bir gemi otel var. Kamaralarini otel odasina cevirmisler. Pek konforlu degil ama odaya sadece uyumak ve dus almak icin gelicez diyosaniz gayet merkezi ve hesapli.


sAINT
(11.08.15)
popka var.sırp mafyası işletiyor.resepsiyonist in adı vemirz.


tiarwain
(11.08.15)
tren istasyonunun yanında radisson blu vardı. çok pahalı değildi. çok konfor bekleme ama.


(4)

serbest çevirmenlik

Merhaba, Halihazırda işim var. Ek iş olarak serbest çevirmenlik (ingilizce) yapmak istiyorum. Önerebileceğiniz, çevirmen arayan bir yer var mı?Şimdiden teşekkürler.
Merhaba,

Halihazırda işim var. Ek iş olarak serbest çevirmenlik (ingilizce) yapmak istiyorum. Önerebileceğiniz, çevirmen arayan bir yer var mı?

Şimdiden teşekkürler.
facebooktaki çevirmen/tercüman gruplarını kovala. gözünü seveyim 1000 karaktere 4 lira fiyat verip piyasanın canına okuma.


reavelyn
(12.06.15)
İngilizce değil de pek bilinmeyen dillerde deli para var.
Gürcüce sözlü tercüme için 800+KDV istediler az önce, neyse ki 400 TLye bulduk.
Yarım saatte 400 TL, vay anasını.
Aksaray, mecidiyeköy, taksim civarındaki tercüme bürolarıyla görüş derim.


six packsiz
(12.06.15)
Picasso'nun da dediği gibi, "on saniye değil, kırk yıl artı on saniye"...o nedenle yarım saatte pek gözünüz kalmasın, Gürcüce tercüman oldukça ucuza gitmiş. Yazık.


cedilla
(01.09.15)
proz.com sitesinde genelde yabancı müşteriler tercüman arıyor oraya da bakabilirsin.


neferkitty
(01.09.15)
(3)

öğrenim kredisi borcunun silinmesi

Merhabalar,Üniversite zamanında öğrenim kredisi almıştım ve temmuz ayında ödemem başlıyor. Benim merak ettiğim konu ise ödeme başlasa ben açıköğretime kaydolsam (sırf öğrenci gözükebilmek için) ve evlensem bu borç silinebiliyor mu? Bilgisi olan varsa beni aydınlatabilirse çok sevinirim.Teşekkürler ş
Merhabalar,

Üniversite zamanında öğrenim kredisi almıştım ve temmuz ayında ödemem başlıyor. Benim merak ettiğim konu ise ödeme başlasa ben açıköğretime kaydolsam (sırf öğrenci gözükebilmek için) ve evlensem bu borç silinebiliyor mu? Bilgisi olan varsa beni aydınlatabilirse çok sevinirim.Teşekkürler şimdiden.
Hayır silinmiyor, sadece ara vermeden öğrenimine devam etseydin öğrenim sonuna kadar ertelenebiliyordu belli şartlarda ama sanırım onun da bir üst derece olması lazım Yüksek Lisans için falan filan.
Silinme için ise bir senin dediğin gibi bir seçenek mevcut değil.


cursor
(03.06.15)
Malesef böyle bir uygulama yok, öğrenci iken evlenip 4 yıl içinde 3 çocuk yaparsan borçlarının %50'si aile koruma konuna göre devlete aktarılıyor yani siliniyor, eğer boşanıp-tekrar evlenip 3 çocuk daha yaparsan borçunun tamamını sildirebilirsin.


hatcherman
(03.06.15)
ana para silinmez üste binen faizler silinebilir en fazla. ödeme bence hesabına bloke falan gelirse sonra düşünürsün.


fransizkalanadam
(03.06.15)
(1)

gs bjk maci link

Gemideki bir arkadasa bugunku mac icin link yollayacagim. Yardimci olursaniz sevaba gireriz. Simdiden tesekkurler.
Gemideki bir arkadasa bugunku mac icin link yollayacagim. Yardimci olursaniz sevaba gireriz. Simdiden tesekkurler.
sopcast kullanıyorsan atacast diye arattır.


tosunpasa
(24.05.15)
(4)

akıllı telefon

Merhaba, annem için içine uygulama yükleyebileceğimiz ama öyle çok da kullanmayacağı bir telefon almak istiyorum. Kullanımı kolay olsun yeter.Marka farketmez, bütçe: 500 TLÖnerebileceğiniz bir telefon var mı?Şimdiden teşekkürler.
Merhaba, annem için içine uygulama yükleyebileceğimiz ama öyle çok da kullanmayacağı bir telefon almak istiyorum. Kullanımı kolay olsun yeter.
Marka farketmez, bütçe: 500 TL
Önerebileceğiniz bir telefon var mı?
Şimdiden teşekkürler.
Lg L5 (e612)


1adam
(09.04.15)
uygulamadan kastınız çok spesifik olmayan şeyler ise lumia'nın giriş modellerinden birisini tercih edebilirsiniz.


teritori
(09.04.15)
Avea in touch 4
Fiyat performans olarak çok iyi
aynı özelliklerideki samsung yada htc en az 300 tl daha pahalı.


coldnick
(09.04.15)
general mobile mini 2. epttavm'de çok ucuz.


(1)

fotoğraftaki gibi odun parçaları nerede bulunur?

Merhaba,Hobi amaçlı fotoğraftaki gibi odun parçaları satın alıp değerlendirmek istiyorum. Nerede bulabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?Teşekkürler şimdiden.
Merhaba,

Hobi amaçlı fotoğraftaki gibi odun parçaları satın alıp değerlendirmek istiyorum. Nerede bulabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler şimdiden.
bunlar deniz kenarından toplanmışa benziyor. görüntüleri kumlanmış yüzeylilerinki gibi. bir kutu içine yarısından biraz fazla kum doldurup içine birkaç parça toplanmış kesilmiş dilimlenmiş dal atar ve barmenlerin shaker sallaması gibi sallarsan bunlardan bir miktar üretebilirsin.
hem diy olur hem grip strength.


kargn
(02.03.15)
(2)

spor

Merhabalar,Pilates, kondisyon küreği ve ip atlama aynı anda yapılır mı? Pilatesin kas boyunu uzattığı ve bazı sporlarla birlikte yapılmayacağını duymuştum. Eğer yapılmasında sakınca yoksa haftada kaçar gün yapılmalı? Kendi programım iyi mi sizce? Teşekkürler şimdiden.Kendi programım:Salı - Perşembe
Merhabalar,

Pilates, kondisyon küreği ve ip atlama aynı anda yapılır mı? Pilatesin kas boyunu uzattığı ve bazı sporlarla birlikte yapılmayacağını duymuştum. Eğer yapılmasında sakınca yoksa haftada kaçar gün yapılmalı? Kendi programım iyi mi sizce? Teşekkürler şimdiden.

Kendi programım:
Salı - Perşembe 1'er saat pilates.
Çarşamba - Cuma - Pazar ip atlama + kürek
bacak kaslarını haftada 3 gün zorlamak kas kaybına yol açabilir, hayat kaliteni düşürebilir. pilatesi bilmiyorum.


namus ninjası
(17.12.14)
Yapılır.


(1)

voit rw900 kondisyon küreği

merhaba,bu ürünü kullanan var mı? yaklaşık 400 tlye satılıyor. almaya değer mi? ya da daha kullanışlı bir model biliyorsanız yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler şimdiden.
merhaba,
bu ürünü kullanan var mı? yaklaşık 400 tlye satılıyor. almaya değer mi? ya da daha kullanışlı bir model biliyorsanız yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler şimdiden.
var bende. süper değil tabi ama iş görüyor. bozulmadı yani.
alıp 3 ay sonra kenara koyacaksan en azından az para vermiş olursun.


chavezding
(08.12.14)
(4)

kombi arızası

Merhabalar,Kombimde sarı ile boyadığım gösterge sürekli yanıyor, musluktan sıcak su gelmiyor. Kombiyi kapattım, resetledim düzelmedi. Nasıl düzeltebilirim?Basınç 1-2 arasındaTeşekkürler şimdiden.Göstergenin anlamı: yanma havası/atık gaz yolunda arıza.
Merhabalar,

Kombimde sarı ile boyadığım gösterge sürekli yanıyor, musluktan sıcak su gelmiyor. Kombiyi kapattım, resetledim düzelmedi. Nasıl düzeltebilirim?
Basınç 1-2 arasında

Teşekkürler şimdiden.

Göstergenin anlamı: yanma havası/atık gaz yolunda arıza.
baca tıkanmıştır, servis çağırıp bakım yaptırsanız?


€xpolerer
(21.11.14)
bence de bir tikanma soz konusu, kaza onlemek amaciyla otomatik olarak kapaniyor.


mavicorap
(21.11.14)
sorun bacada. 100 lira tıkanmış bacaya. :(


kombi marka modelinizini internetten aratıp o ışığın ne olduğunu öğrenin. ondan sonra duruma göre kombi servisini veya baca temizleme şirketini çağırırsınız.


argent dawn
(21.11.14)
(2)

fotoğraftaki şekerin adı ne ve nerede satılır?

İstanbul marka şeker diye bir şey duydum ama emin değilim. Şekerin sarı ve kırmızı renkleri de var. Bilen varsa ve nerede bulabileceğimi söylerse çok sevinirim. Teşekkürler.
İstanbul marka şeker diye bir şey duydum ama emin değilim. Şekerin sarı ve kırmızı renkleri de var. Bilen varsa ve nerede bulabileceğimi söylerse çok sevinirim. Teşekkürler.
Yanılmıyorsam içi çikolata bunların. nişanlarda, kız istemelerde varaklı çikolata kaplarına yapılan aranjmanların içinde bolca bulunur bunlar. Bu tip organizasyonları yapan yerlere veya pastahanelere danışabilirsin.


vonkhar
(22.08.14)
İçi çikolata değil, normal şeker.


(5)

yunanistan turu

Merhaba, biz 2 kişi olarak 1 haftalığına Yunanistan'a gitmek istiyoruz. Tatili nereden(hangi siteden) ayarlamak daha mantıklı? Ya da gitmiş olanınız varsa öneride bulunabilir mi nasıl bir yol izlenmeli? Araba kiralayıp arabayla gitme seçeneğimiz de var, ama hem en ucuza getirip hem de çok yer görmek
Merhaba, biz 2 kişi olarak 1 haftalığına Yunanistan'a gitmek istiyoruz. Tatili nereden(hangi siteden) ayarlamak daha mantıklı? Ya da gitmiş olanınız varsa öneride bulunabilir mi nasıl bir yol izlenmeli? Araba kiralayıp arabayla gitme seçeneğimiz de var, ama hem en ucuza getirip hem de çok yer görmek istiyoruz.

Not: İstanbul'da yaşıyoruz.

Teşekkür ederim şimdiden.
bodruma gidin bodrumdan rodosa veya kosa gecin bir iki gün kostan rodosa gecin 1 hafta cok keyifli bir tatil yapmıstık biz hem arabanızı da yanınızda goturabılıyorsunuz.


En ucuzu Esenler otogarından Atina ya da Selanik otobüsüne binmek. Metro Turizm'le gitmiştim, akşam bindim, geceye doğru uyumuşum, sabah uyandığımda Atina'ya varmıştık. Koltukta uyuyabilen insansanız tavsiye ederim, değişik bir deneyim oluyor. :)


green knight
(14.07.14)
iskeçe'yi görmek gibi bir delilik düşünürseniz otobüs oraya da gidiyor, ama bence gerek yok mesela.

otobüsle selanik, selanik'ten trenle atina'ya gidebilirsiniz. Atina'dan da istediğiniz yere geçin. Biz gemiyle sakız adasına geçmiştik.

Çok az para harcadık bir de. şehir içlerinde pek otobüse falan gerek yok çünkü hele selanik çok büyük bir yer değil.

atina'da 2 günlük tur otobüsü bileti aldık. durmadan bir yerlere gittik :D gayet eğlenceliydi.


pokerface
(14.07.14)
Şu avantajlarından dolayı gemi turunu tavsiye edebilirim:
- Vize gerekmiyor
- Şehir/ada değiştirirken valiz toparlama derdi olmuyor.
- Şehir/ada değiştirirken geçen zaman gemide gayet keyifli.

Dezavantajı ise nereye götürürse oraları gezmek zorundasınız haliyle. Pire duraklı bir tur seçerseniz Atina'yı da gezebilirsiniz gayet rahat.


zakk
(14.07.14)
4 kez arabayla yunanı altını ustuen getirdim.yunana arabayla gitmek ayrı bir zevktir.ipsaladan cıkıs yapıp keromotiye sapıp thasos adasına ferıbotla geciyorsunuz inanılmaz bir ada hayatınızda gorup gorebileceginiz en guzel plajlar burdadır herelde.
yemekler cok ucuzdur.benzin %30 daha ucuzdur.
thasosda kafanıza gore takılıp yıne adadan farklı bır ferıbotla kavala ya gecıp orayıda gunubırlık tavaf ettıkden sonra basın SELANIK e orasıda bomba bir sehır.izmire cok benzıyor cıvıl cıvıl.heryer tıklım tıklım kafelerle doludur.selanık e giderseniz halkidiki yarım adasıan ugramayı unutmayın orasıda muhteşem bir yer maldivler gibidir anasını satıyım.


jamswety
(14.07.14)
(1)

kondisyon küreği

Merhaba,Kondiyon küreği almak istiyorum, önerebileceğiniz bir marka, ürün var mıdır? Bir de 2. el mi almalıyım yoksa güven olmaz mı? Şimdiden teşekkür ederim.Bütçe: 800 TL
Merhaba,

Kondiyon küreği almak istiyorum, önerebileceğiniz bir marka, ürün var mıdır? Bir de 2. el mi almalıyım yoksa güven olmaz mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Bütçe: 800 TL
Ne yaparsan yap, "Altis" marka bir kürek satın alma. Bütçe nedir?


einherjar
(12.06.14)
(2)

Koşu bandı nerden alınmalı?

Merhaba,Ben koşu bandı almak istiyorum. Nerden alsam daha mantıklı? Bir de özellikleri ne olmalı hiç anlamıyorum. Hatta link de gönderebilirseniz şahane olur. Teşekkür ederim şimdiden.
Merhaba,
Ben koşu bandı almak istiyorum. Nerden alsam daha mantıklı? Bir de özellikleri ne olmalı hiç anlamıyorum. Hatta link de gönderebilirseniz şahane olur. Teşekkür ederim şimdiden.
istanbuldaysan decathlon mağazalarından alabilirsin. ama almanı tavsiye etmem. koşabileceğin bir sürü yer var.


dahili meddah
(09.06.14)
bence alma.

illa alacaksan ikinci el al. alıp da pişman olan sonra satmaya çalışan çok kişi olduğundan gayet ucuza gelir.


(3)

thy 2. pilot aday adaylığı

merhaba, thy'nin 2 yıllık eğitimini almaya hak kazanıp 2. pilot olanların 15 yıl çalışmayı taahhüt etmeleri gerekiyormuş. peki 15 yıl dolmadan bırakmak isteyen bir kişinin ödeyeceği tazminat ne kadardır? bilgisi olanlar yazarsa sevinirim. teşekkür ederim.
merhaba, thy'nin 2 yıllık eğitimini almaya hak kazanıp 2. pilot olanların 15 yıl çalışmayı taahhüt etmeleri gerekiyormuş. peki 15 yıl dolmadan bırakmak isteyen bir kişinin ödeyeceği tazminat ne kadardır? bilgisi olanlar yazarsa sevinirim. teşekkür ederim.
bu en başta sormanız gereken bir bilgi. yani sözleşmeyei imzalayabilirim ama bu rakam nedir diye sorun bence. bunu bilmek en doğal hakkınız


ben smyrna
(21.05.14)
Taahüt edilen yıl 10 diye biliyorum ben. Eğer eğitimlere mülakatlara kalırsanız zaten öğrenirsiniz o rakamı. Ha, ben kazansam boş senete imza atarım o ayrı :))


canercuxy
(21.05.14)
yakin bi tanidigim 100 bin euroya imza atti 1 ay once.


Golgi
(21.05.14)
(2)

haftada 4 gün çalışılan firmalar

Türkiye'deki firmalardan hangilerinde 4 gün çalışılıyor bilginiz var mı? Mesela Novartis'te 4 gün çalışılıp 1 gün de evden iş yapılıyormuş duyduğum kadarıyla.
Türkiye'deki firmalardan hangilerinde 4 gün çalışılıyor bilginiz var mı? Mesela Novartis'te 4 gün çalışılıp 1 gün de evden iş yapılıyormuş duyduğum kadarıyla.
Büyük bi firma değil ama bizim şirkette de öyle. 20 kişiyiz gerçi, evde olsak ne olacak ofiste olsak ne olacak.


godless frog
(17.04.14)
ing emeklilik


prezarlatif
(17.04.14)
(1)

bilgisayarim internete baglanmiyor

Merhaba, Bilgisayarimdan internet sorununu gidermeye calistigimda:Msdt.exe-bozuk goruntuSistemi geri yuklemeye calistigimda:Rstrui.exe-bozuk goruntu hatalarini veriyor.Ikisinde de aciklama kisminda wer.dll uygulamasi windows uzerinde calismak uzere tasarlanmamis veya hata iceriyor.Internete de girem
Merhaba,

Bilgisayarimdan internet sorununu gidermeye calistigimda:

Msdt.exe-bozuk goruntu

Sistemi geri yuklemeye calistigimda:

Rstrui.exe-bozuk goruntu hatalarini veriyor.

Ikisinde de aciklama kisminda wer.dll uygulamasi windows uzerinde calismak uzere tasarlanmamis veya hata iceriyor.

Internete de giremiyorum. Bu sorunu nasil cozebilirim?
hocum benim bilgisayarımda girmiyordu sabah. dns değiştirmiştim malum sitelere girebilmek için o dns'yi silince girebildim. bi dene istersen.


lengerius
(30.03.14)
(9)

2 iş teklifinden hangisi daha mantıklı?

endüstri mühendisliği mezunuyum. staj dışında deneyimim yok.seçeneklerden biri bir danışmanlık şirketinde sap danışmanlığı. bu şirket beni junior sap danışmanı olarak bir fmcg firmasında 1 yıllığına çalıştıracak. sonrasını bilmiyorum.diğeri de şekerbankta fon yönetimi birimi için. Açıkçası ikisi ha
endüstri mühendisliği mezunuyum. staj dışında deneyimim yok.
seçeneklerden biri bir danışmanlık şirketinde sap danışmanlığı. bu şirket beni junior sap danışmanı olarak bir fmcg firmasında 1 yıllığına çalıştıracak. sonrasını bilmiyorum.
diğeri de şekerbankta fon yönetimi birimi için.
Açıkçası ikisi hakkında da bilgim yok. uzun süreli ve mantık çerçevesinde bakıldığında hangisi mantıklı. teşekkürler şimdiden.
uzun süreçte sap danışmanı olarak daha iyi kazanabilirsin (minimum 5-6 yıl).ama çok çalışman lazım sap danışmanlığı için ve çok bırakan oluyor sap danışmanlığını ilk yıllarda zorlanıp


mosquera
(27.12.13)
sap olanı. kendini geliştirdikçe kazandıran bir iş olduguna şahit oldum. iş kurabilme ihtimali de verir eğer hakim olursan konuya.


omer gibi
(27.12.13)
sap danışmanı.

sap danışmanı adamlar, kendi işlerini kurup, sap arayüzü yapıp milyon dolarlar kazanıyor.


[silinmiş]
(27.12.13)
Sap danismanligi ve fmcg sektoru olmasi bence yeterli. Simdiden hayirli olsun


fistikliemenems
(27.12.13)
ben de endüstri okuyorum, bizim hocalardan herkes mutlaka bir dönem danışmanlık yapmış ve o günleri özlüyoruz diyorlarlar resmen. kariyer günlerinde konuştuğumuz insanlar da hep danışmanlığı öneriyor. bankacılık ne olm. ENDÜSTRİ MÜHENDİSİSİN SEN BÜYÜK DÜŞÜN


kablelvuku
(27.12.13)
bankacı olma. takım elbise bok gibi bişi.


sims
(27.12.13)
sap danışmanlığını bayağı yermişler nereye baksam o yüzden kafam karıştı açıkçası. herkese çok teşekkür ederim.


Uzun çerçevede senin ilgine de bağlı ama ikisine eşit uzaklıktaysan SAP danışmanlığı her zaman daha az stressiz bir iş. Gideceksin firmaya, onu yapamıyoruz diyecekler, sen de şöyle şöyle yapılıyor diye anlatacaksın. Çok bir acelen de olmaz. Literatüre göre bir SAP paketinin bir firmaya uyması 1 yıla kadar normal kabul edilebiliyor, yani günlük çok büyük bir stres olmayacak. Sadece yapılması gerekenleri 1 yıla veya sana verilen süreye dağıtmak gerekecek. Yani işin stresi yine olur da bankadaki kadar olmaz.
Fon yönetimi biraz risk hesapları içeren stresli ve günü gününe çalışılan bir şey. Fazla mesaisi daha fazla olacak bir şey.
Daha 4-5 ay önce bir arkadaşım bankadan danışmanlığa geçti, "İŞten böyle huzur alabilmek mümkünmüş" falan diyor ki şimdi çalıştığı iş de ortalama streste bir iş yaşamı. Bankada artık nasıl bezdirdilerse bu hale gelmiş.
Ayrıca SAP bilen birine her zaman ihtiyaç olacak, danışman hep lazım olacak. O yüzden para olarak eşitseler veya bu seçimini çok etkilemeyecekse, açık ara SAP danışmanlığı.


aychovsky
(27.12.13)
sap +1


la lykia
(29.12.13)
(1)

İngilizce konuşma kursu

Merhaba, ben kouşma anlamında ingilizcemi ilerletmek istiyorum. Seviyem upper-intermediate ve çoğu iş görüşmesinde bu yüzden eleniyorum.Bugün Beşiktaş'ta The English School Speak Up kursuyla görüştüm. Bu kurs hakkında bilginiz var mı? Fiyatlar çok pahalı açıkçası.Ya da daha önceden gittiğiniz ve öne
Merhaba, ben kouşma anlamında ingilizcemi ilerletmek istiyorum. Seviyem upper-intermediate ve çoğu iş görüşmesinde bu yüzden eleniyorum.
Bugün Beşiktaş'ta The English School Speak Up kursuyla görüştüm. Bu kurs hakkında bilginiz var mı? Fiyatlar çok pahalı açıkçası.
Ya da daha önceden gittiğiniz ve önerebileceğiniz uygun fiyatlı, güvenilir ve kaliteli iş ingilizcesi öğreten bir yer var mı? Teşekkürler şimdiden.
arkadaşım evden her akşam internet yoluyla 10-15 dakika yabancı bir hoca ile konuşuyor. bir nevi kurs gibi bir şey. öncesinde de biraz hazırlık yapıyor falan, çok faydalı olduğunu ben gözlemleyebiliyorum. öyle bir konuşma kursu ayarlayabilirsiniz, hem zamandan da tasarruf tmiş olursunuz. sorununuz sadece konuşmadaysa tabi.


va
(07.12.13)
(1)

İstanbul'da 8 kişi kiralanabilecek yer?

Merhaba, Ben 8 kişi için İstanbul içinde ya da çok yakınında yani ulaşım açısından problem yaratmayacak şekilde villa kiralamak istiyorum. Tabi bu aralık sonunda gerçekleşecek ve bir arkadaşımızın doğum gününü kutlayacağız. -Yer olarak herhangi bir öneriniz var mıdır? Riva, Ağva aklımıza geldi bizim
Merhaba,
Ben 8 kişi için İstanbul içinde ya da çok yakınında yani ulaşım açısından problem yaratmayacak şekilde villa kiralamak istiyorum. Tabi bu aralık sonunda gerçekleşecek ve bir arkadaşımızın doğum gününü kutlayacağız.
-Yer olarak herhangi bir öneriniz var mıdır? Riva, Ağva aklımıza geldi bizim neresi olursa güzel olabilir?
-Bir de bahsettiğim mevkilerde daha önce kalabalık olarak kaldığınız ve önerebileceğiniz bir yer var mıdır?
-Son olarak Aklımıza mangal fikri dışında bir aktivite gelmedi ve hava durumu da malum.
Her türlü öneriye açığım açıkçası. Şimdiden çok teşekkür ederim.
silivri tarafta vardır kesin...


9kuyruklukedi
(04.12.13)
(3)

internet paketi taahütüm bitiyor

Evde kullandığım internet paketimin taahhüt süresi 5 gün içinde doluyor. (ttnet kullanıyorum ve 60 tl ödüyorum). Başka firmaların firmaların daha uygun fiyatlı kampanyaları var mı? Teşekkür ederim şimdiden.
Evde kullandığım internet paketimin taahhüt süresi 5 gün içinde doluyor. (ttnet kullanıyorum ve 60 tl ödüyorum). Başka firmaların firmaların daha uygun fiyatlı kampanyaları var mı? Teşekkür ederim şimdiden.
En uygun tarifeler Uydunet' te bildigim kadariyla. Eger oturdugunuz yerde Kablonet altyapisi varsa dusunulebilir. 1 yillik taahhutlu 10 Mbps 50 GB AKN Ekosinirsiz tarifesi 32 TL diyor. Teledunya da dusunurseniz, modem dahil 20 Mbps 50 AKN 55 TL bir diger kampanyasi.

www.kablonet.com.tr
www.kablonet.com.tr


alan shearer
(14.11.13)
Ben de aynı durumdayken arayıp taahhüt bitti ne yapalım dedim. tekrar iki senelik taahhüt karşılığında ilk 10 ay (ya da ilk yıl hatırlayamadım şimdi) 39 a bağladım. bence ttnet ile tekrar bir görüşün.


spadram
(14.11.13)
biz de ttnetten superonline a geçtik, hem internet hem de ev telefonuna toplam 60 lira veriyoruz. Hem yeni modemi getirip taktılar, hem de kaliteli ev telefonu hediye ettiler. keşke daha önce geçseymişiz.


innerbliss
(14.11.13)
(1)

İstanbul 'da 10 gün kalacak biri için kalacak yer

Merhaba, İstanbul 'da 10 gün kalacak biri için kalacak yer olarak ne önerirsiniz? Özellikle Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy, Taksim, Mecidiyeköy gibi merkezi yerler ve dolaylarında olacak şekilde haftalık ev mi kiralanmalı ya da apart mı? Fiyatı en uygun olan seçenek nedir?
Merhaba, İstanbul 'da 10 gün kalacak biri için kalacak yer olarak ne önerirsiniz? Özellikle Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy, Taksim, Mecidiyeköy gibi merkezi yerler ve dolaylarında olacak şekilde haftalık ev mi kiralanmalı ya da apart mı? Fiyatı en uygun olan seçenek nedir?
en uygun fiyat günlük kiralık daire olur. taksimde myapart istanbul var, ben kaldım iyidir. ama belki daha ucuz bulabilirsiniz.
üstelik yemeğini falan da yapar çok masraf etmez.


innerbliss
(25.10.13)
(1)

mülakat aşamalarında sorulan sorular/beklentiler

Merhaba,3 aşamadan oluşacak mülakatın ilk aşamasını insan kaynaklarıyla yaptım ve 2. aşamaya davet edildim. İnsan kaynaklarıyla olan mülakat daha çok kendimi tanıtarak ve yaptığım stajları anlatarak geçti.(iş tecrübem yok, sadece 2 tane stajım var.) Benim merak ettiğim konu ise 2. ve 3. aşama olan b
Merhaba,3 aşamadan oluşacak mülakatın ilk aşamasını insan kaynaklarıyla yaptım ve 2. aşamaya davet edildim. İnsan kaynaklarıyla olan mülakat daha çok kendimi tanıtarak ve yaptığım stajları anlatarak geçti.(iş tecrübem yok, sadece 2 tane stajım var.)

Benim merak ettiğim konu ise 2. ve 3. aşama olan bölüm yöneticisi, bölüm müdürü ve direktör ile olan mülakatlarda ne tip sorular sorulabilir ya da ne beklenir?

Bölümüm : Endüstri Mühendisliği
Girmek istediğim departman: Ticari Pazarlama

Önerilerinize ve görüşlerinize açığım, şimdiden teşekkürler.
2. ona yakın olacak, aynılarını yöneticiye anlatacaksın. ilkinden farkı yapacağın işle ilgili ne biliyorsun ona bakacaklar, işe girersen pozisyonun gereği ne yapacaksın falan onları anlatacaklar öğrenmek istediğin diğer şeyleri soracaksın.. eğer ilanda bahsedildiyse ing ölçümü kuvvetle muhtemel olacak

3. ücret teklifi gelecek. ing burada da ölçülebilir.


örnekler; neden pazarlama, şimdiye kadar yağtığın hangi iş sana bu alanda başarılı olacağını düşündürtüyor, zor müşteri nedir, en zayıf yanların, en yakın arakadaşına senin en kötü özelliklerini sorsak bize ne der, ticari pazarlama sana ne ifade ediyor, 2-3 sene sonra ne olmuş/ne yapıyor olmak istersin, hedefin ne, basit bir pazarlama/reklam örneği ver, al şu kalemi bana müşteriymişim gibi satmaya çalış, fazla mesai hakkında düşüncelerin, kriz anında ne yaparsın, aniden ilgilenmen gereken ekstra bir iş çıksa programını nasıl planlarsın....


jimjim
(08.10.13)
(2)

mülakat soruları

Merhaba, ben mülakatlarda sıkça karşılaştığım ve sizlerin de fikrini almak istediğim bir soruyu paylaşmak istiyorum."Başarılı olduğunuz bir projeyi bize anlatır mısınız?" sorusuna ne gibi cevaplar veriyorsunuz?
Merhaba, ben mülakatlarda sıkça karşılaştığım ve sizlerin de fikrini almak istediğim bir soruyu paylaşmak istiyorum.
"Başarılı olduğunuz bir projeyi bize anlatır mısınız?" sorusuna ne gibi cevaplar veriyorsunuz?
Başarılarımızı, özet hâlinde ama çarpıcı detaylarıyla annatıyoruz...


compadrito
(03.10.13)
yaptığın işe bağlı,
doktorsan sana yazdığın antibiyotiği falan sormuyordur yapay organ yada ilk yüz nakli gibi çarpıcı şeyler istiyordur cevap olarak,

Avukatsan işvereni icraya verdim gibi şeyler değilde 10 kişiyi öldüren caniyi hapse girmeden kurtardım gibi imkansızı başardığını duymak istiyor,

pilotsanda havada yakıtım bitti uçağı denize başarılı şekilde indirdim kimse ölmedi tarzıdan şeyler bekleyecekler,

Şimdi bana bu soru hiç sorulmadı, şu anda yaptığım iş ile ilgili başka bir şirket tarafından sorulsa verecek cevabım yok çünkü yaptığım işte kendime ait bir projem olması imkansız, dünya standartında çalışıyoruz ve prosedürler belli, elimizde olmayan yada kullanılmayan bir test aleti üzerinde öneriler verdim kabul edildi ama bunu proje olarak görmüyorum.

Bir önceki işimde ise sıfırdan bir tren vagonu tasarlamış, üretmiştik ve hala satılıyor, tasarımı üretimi tamamen bize aitti bu projede arge mühendisiydim buunu söyleyebilirim sanırım.


basond
(04.10.13)
(2)

excel solver - tez için acil yardım

Excel solver 'da resimdeki gibi bir modeli çözmeye çalışıyorum ama 'çöz' dediğimde çok büyük veriler çıkıyor. Kısıtlarda problem var herhalde. Bilen yardım edebilecek olan var mı? tezin yarın son günü. Bilen biri varsa mesaj atabilir mi?
Excel solver 'da resimdeki gibi bir modeli çözmeye çalışıyorum ama 'çöz' dediğimde çok büyük veriler çıkıyor. Kısıtlarda problem var herhalde. Bilen yardım edebilecek olan var mı? tezin yarın son günü. Bilen biri varsa mesaj atabilir mi?
haftasonuna kadar yapabilirim fakat yarın son gün demişsin. modelin kısıtlarının bilinmesi lazım yalnız yardım edecek başka birini bulursanda haberin olsun.


onursensoz
(06.06.13)
@onur yardım edebilecek birini bulursam mail olarak atacağım tüm verileri, teşekkür ederim.


(1)

pdf i word e çeviren program

Merhaba arkadaşlar, ben pdf dosyasını word'e çevirmek istiyorum. Ancak kullandığım her program pdf dosyasındaki yazıları resim gibi word dosyasına yapıştırılmış bir şekilde çevirdi. Benim istediğim yazıları seçip kopyalayabilmek ama yapamıyorum. Yardımcı olursanız ya da başka bir yol gösterirseniz ç
Merhaba arkadaşlar, ben pdf dosyasını word'e çevirmek istiyorum. Ancak kullandığım her program pdf dosyasındaki yazıları resim gibi word dosyasına yapıştırılmış bir şekilde çevirdi. Benim istediğim yazıları seçip kopyalayabilmek ama yapamıyorum. Yardımcı olursanız ya da başka bir yol gösterirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler..
(bkz: abbyy fine reader)

büyük oranda çevirir. ama kontrol etmek gerekli, çünkü hatalı da çevirebiliyor.


devilred
(05.06.13)
(1)

hsbc bankası stajyer mülakatı

hsbc bankasında stajyerlik için test ve grup mülakatı aşamasını geçtim. şimdi yöneticiyle mülakatım olacakmış. birimle ilgili (bireysel bankacılık stajı) ya da genel olarak ne gibi sorular sorabilirler?
hsbc bankasında stajyerlik için test ve grup mülakatı aşamasını geçtim. şimdi yöneticiyle mülakatım olacakmış. birimle ilgili (bireysel bankacılık stajı) ya da genel olarak ne gibi sorular sorabilirler?
banka hakkında bilgi topla. sonra o pozisyonla alakalı bilgi topla. kendinden bahsetmeni isterler. kem küm etme, susma ama konuşucam diye saçmalama.


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.