Giriş
(3)

Yüksek lisans harcımı yatırmazsam ne olur?

Merhaba Arkadaşlar,Şu an mevcutta 2 yüksek lisans programına kaydım var. Birine hiç devam etmedim dönem başlarında kayıt da yaptırmadım. Şimdi 6. yarıyıl için harç ödemesi çıkarmışlar bana. Kaydımı sildirsem de yine harcı ödemem mi gerekiyor? Ya da harcı ödemeyince atılırsam, atılsam da borcu ödüyor
Merhaba Arkadaşlar,

Şu an mevcutta 2 yüksek lisans programına kaydım var. Birine hiç devam etmedim dönem başlarında kayıt da yaptırmadım. Şimdi 6. yarıyıl için harç ödemesi çıkarmışlar bana. Kaydımı sildirsem de yine harcı ödemem mi gerekiyor? Ya da harcı ödemeyince atılırsam, atılsam da borcu ödüyor muyum?

Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.
anksiyetik pia
(04.05.16)
Ben de arastirdim konuyu odenmiyor sonraki donemlerde. Mevzuatta var, ben direkt mevzuattan okumustum. Biraz karistirirsan ilgili karari gorursun. Su an hangi mevzuat oldugunu hatirlamiyorum, yoksa yollardim.


evrim halkasi
(04.05.16)
Sonraki dönemlerde ödenmiyor evet ama ben şu anki dönem için soruyorum, içinde bulunduğumuz dönem yani.


anksiyetik pia
(04.05.16)
Tamam iste. Bu donem odemedik. Bu donemin ucretini sonra donemlerde kaydimizi sildirsek de sldirmesek de odemiyoruz. Atiyorum kaydini sildirmedin, gelecek donem 'sadece onumuzdeki donemin ucretini' odeyerek devam edebiliyorsun. Ben de odemedim de oradan biliyorum :)


evrim halkasi
(04.05.16)
(4)

Antihistaminik ilaçla grip ilacı ayni anda icilir mi?

Selam arkadaşlar. Dün hasta olacagimi anladığım anda antihistaminik ilac almaya başladım. Boğazım şiş değildi ama ağrıyordu. Aynı anda grip ilacı da kullansam bir şey olur mu acaba, çabuk atlatmak istiyorum. Antihistaminik olab Aerius, diğeri de Theraflu.Teşekkürler şimdiden.
Selam arkadaşlar. Dün hasta olacagimi anladığım anda antihistaminik ilac almaya başladım. Boğazım şiş değildi ama ağrıyordu. Aynı anda grip ilacı da kullansam bir şey olur mu acaba, çabuk atlatmak istiyorum. Antihistaminik olab Aerius, diğeri de Theraflu.

Teşekkürler şimdiden.
anksiyetik pia
(09.01.16)
theraflu içinde antihistaminik madde barındırıyormuş zaten. bir şey olmaz bence.


murakami
(09.01.16)
Antihistaminiği ne amaçla aldınız? Boğaz ağrısı için mi? Merak ettiğim için sordum.


cymbelina
(09.01.16)
Therafluyu kafanıza göre içmeyin. Bu ilaçlar tansiyon yükseltebilen ilaçlar. Antihistaminik geniz akıntısını keser rahatlık verir. Alerjiniz var ve kullanıyorsanız onu da sıklıkla almayın bence. Grip ilacı yerine ıhlamur tarçın vs miks bir içecek alın. Bol bol sıvı tüketin.

Dr. değilim.


@cymbelina ilk 24 saat içinde antihistaminik ilaç alınırsa grip çok hafif atlatiliyormus, o sebeple aldım.

@optimist vs pesimist Geniz akıntısı var, boğazım şiş değil ama yutkunamıyorum, hafif burun tıkanıklığı var. Ihlamur falan içeyim dediğin gibi en iyisi.

Teşekkürler


anksiyetik pia
(10.01.16)
(2)

Şu soruyu çözebilen matematiği iyi olan bir vatandaş var mıdır?

Arkadaşlar şirketteki direktörümüz bir soru sordu, matematiğim de kötüdür çözemedim bir türlü. Bi yardımcı olursanız çok bahtiyar olacağım, direktöre de rezil olmayalım :)Bir nehir düşünün. Nehrin iki kıyısından birbirine zıt yönlü giden 2 kayık var (hızları farklı). Bu kayıklar karşı kıyıya gidip g
Arkadaşlar şirketteki direktörümüz bir soru sordu, matematiğim de kötüdür çözemedim bir türlü. Bi yardımcı olursanız çok bahtiyar olacağım, direktöre de rezil olmayalım :)

Bir nehir düşünün. Nehrin iki kıyısından birbirine zıt yönlü giden 2 kayık var (hızları farklı). Bu kayıklar karşı kıyıya gidip geri dönecekler. Gidişte karşılaştıkları ilk nokta, nehrin bir kıyısından 750 m. uzaklıkta, dönüşte karşılaştıkları ikinci nokta ise nehrin diğer kıyısından 500 m. uzaklıkta. Nehrin iki kıyısı arasındaki uzaklık ne kadardır?

cevabı bulmanız yetmez, çözümünü de anlatmanız lazım :)
anksiyetik pia
(08.01.15)
1. botun hızı = a
2. botun hızı = b
ilk buluşmadaki geçen süre x
ikinci buluşma için geçen süre k
toplam nehir uzunluğu t ;

ax+bx=t
ax=750
bx=t-750

ak=t+500
bk=2t-500

ak+bk = 3t
ax+bx = t

k(a+b)/x(a+b)=3t/t

k/x = 3

bk = 3bx

3bx = 2t - 500

t = bx+750

3bx = 2bx+1500-500

bx = 1000

ax= 750

ax+bx = 1750

toplam mesafe 1750 mt gibi geliyor bana. anlatma becerim zayıftır umarım anlatabilmişimdir.

not= çok da emin olamadım cevaptan çünkü mesafeye bağımsız olarak k/x 3 çıkıyor , çözümüm yanlış da olabilir.
edit: uzatmışım çözümü tabii ki k/x 3 olacak t yi x sürede gidersen 3t yi 3x sürede gidersin neyse.


JD
(08.01.15)
cevap 1750, çözüm doğru


azeriturku
(08.01.15)
(7)

Haberim olmadan beni AKP'ye üye yapmışlar, ne yapabilim?

az önce yaptığım sorgulamada 2007'den beri akp istanbul esenler teşkilatı'nın üyesi olduğumu öğrenerek şok oldum. kendilerini arayıp böyle bir üyelik gerçekleştirmediğimi ve üyelik başvuru formumu fax ile göndermelerini istediğimde ise " form falan gönderemem, git mahkemeye ver o zaman partiyi" diye
az önce yaptığım sorgulamada 2007'den beri akp istanbul esenler teşkilatı'nın üyesi olduğumu öğrenerek şok oldum. kendilerini arayıp böyle bir üyelik gerçekleştirmediğimi ve üyelik başvuru formumu fax ile göndermelerini istediğimde ise " form falan gönderemem, git mahkemeye ver o zaman partiyi" diye çemkirdiler. artık hukukun kendilerinin elinde olduğundan o kadar eminler ki çirkefçe kusmaktan ilenmiyorlar.

üyelikten istifa edebilirim ancak istifa edersem önceki üyeliğimi de kabul etmiş oluyorum, gerçekleştirmediğim bir üyelikten neden istifa etmiş görüneyim ki? ne yapabileceğim konusunda hukukçu arkadaşlardan yardım bekliyorum.
anksiyetik pia
(19.12.14)
nerden sorgulanıyo yav??? anaaa

edit: temiz çıktım çok şükür ohh fallthepieces teşekkürler

kesinlikle şikayetçi olun, memursanız atma bahanesi olarak kullanabiliyorlar.


emirkulu2
(19.12.14)
nerden baktın?


ibomiu
(19.12.14)
Hoaydaa, ben de chp atasehir'e uye olmusum. Partiler kendi kafalarina gore boyle isleri nasil yapabiliyorlar ki? Hic alakamin olmadigi parti.

Dilekceyi online verebildigimiz bir yer var mi?


ruhi mucerret
(19.12.14)
çok enteresan. bir partiye üye olmama rağmen hiçbir kaydınız bulunmamaktadır diyo :)


Benim babamın anne kızlık soyadını da yanlış biliyor. Bu sistem bozuk bence. Nüfustan direkt çekse doğru olurdu biri elle doldurmus bunları.


Lim5
(19.12.14)
Ben de üyeymişim CHP ye. Bir şey olursa Chpliydi derler artık, arkam sağlam :D


Cursed Chico
(19.12.14)
(4)

Kısırlaştırılan erkek kedimi ne zaman yıkayabilirim?

Arkadaşlar bugün belediyenin kliniğinde erkek kedimi kısırlaştırdım. Sanırım üzerine pis bir şey dökülmüş böyle yağlı yağlı, çok kötü kokuyor. Islak sabunlu bezle sildim ama fayda etmedi. Bir de şefkat istiyor yatağıma geliyor hep yatmak için ama önce yıkamam lazım :( Erkek olduğu için dikiş falan y
Arkadaşlar bugün belediyenin kliniğinde erkek kedimi kısırlaştırdım. Sanırım üzerine pis bir şey dökülmüş böyle yağlı yağlı, çok kötü kokuyor. Islak sabunlu bezle sildim ama fayda etmedi. Bir de şefkat istiyor yatağıma geliyor hep yatmak için ama önce yıkamam lazım :( Erkek olduğu için dikiş falan yok hiç. Yıkasam bir şey olur mu acaba?

edit: sabaha kadar pırıl pırıl yapmış kendini :) birkaç güne yıkarım artık. teşekkürler.
anksiyetik pia
(14.11.14)
bence sıvıyla temas etmemesinde fayda var. kediler için özel ıslak mendiller oluyor onlarla veya ıslak bezle silebilirsiniz.


mellifica
(14.11.14)
Yikamayin bence de. Siz yine bezle temizlemeye çalışın. Simdi o bunalimdadir zaten bunalimi gecsin 1 2 güne yalaya yalaya temizler o kendini.


rayde
(14.11.14)
kediler için kuru şampuanlar var henüz yıkamayın sadece onları sürüp tarayın.


neferkitty
(14.11.14)
yıkamak yerine yerine yatağa almayın kendisini temizleyene kadar daha iyi. daha az üzmüş olursunuz emin olabilirsiniz bu konuda da.
zaten kısırlaştırma operasyonu geçirmiş, yarası var. ki yara olmasa bile kısırlaştırmadan sonra mutsuz oluyorlar. bir de yıkamanın mutsuzluğuna ihtiyacı yok çocuğun yazık.


mutevazi
(14.11.14)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.