Giriş

TÜİK dışında, İstatistiksel Arama Yapan Kurum

...Kuruluş, ve oluşumlar var mı?Varsa nelerdir?
...Kuruluş, ve oluşumlar var mı?
Varsa nelerdir?
Etanglement
(06.11.20)
(6)

Rica Ederim ifadesi, neden emir ederim anlamına gelir?

Bildiğim kadarıyla alt makamlara yazılırken rica edilir ve üst makama yazılırken arz edilir. Üst makama rica etmek kabahat sayılır. Pekii günlük dilde de kullanmamak gerkeir mi? Bu anlamı veren bir sebep var mıdır yoksa sadece protokol gereği böyle mi kabul edilir?
Bildiğim kadarıyla alt makamlara yazılırken rica edilir ve üst makama yazılırken arz edilir. Üst makama rica etmek kabahat sayılır. Pekii günlük dilde de kullanmamak gerkeir mi? Bu anlamı veren bir sebep var mıdır yoksa sadece protokol gereği böyle mi kabul edilir?
Etanglement
(30.10.20)
Günlük kullanımda bir problem yok. Resmi yazışmalarda 'rica ederim' emir anlamına gelir. Günlük kullanımda rica etmek nezaket belirtisidir.


himmet dayi
(30.10.20)
Bu söyleyiş tarzı ve konu ile ilgili bence, mesela herhangi bir konu ile ilgili bir konuşmada '' olur mu canım rica derim'' demek farklı.

Kamuda'da ''ben sana anca ricada bulunurum'' kafası heralde o nedenle öyle


paramolacak
(30.10.20)
Rica etmek ve istirham etmek iki ayrı kelime olarak temenni, dilek, umma, bekleme ifadesi verir. Birincisi büyüklerin küçüklerden; ikincisi ise küçüklerin büyüklerden bir şey dilemesi durumunda kullanılır.
Dolayısıyla üst makamda (mafevk) bulunan rica eder. Ast (ve denk) ise arz eder.


fempusay
(30.10.20)
"arz etmek" karsi tarafa birseyin yapilirligini sunmaktir. yani "bu is yapilabilir mi ?" diye sunarsin ve karsi taraf da buna onay verirse yapilir.

"rica etmek" cumlesinde ise karsi taraftan onay istemek yoktur, karsi tarafin yapmasi beklenir, onayi degil.

o nedenle "arz etmek" ust makama veya kisiye sunmak, onay almak, ve onay alirsa yapilmasini istemektir. "rica etmek" ise bir makamdan veya kisiden, onaylama dusuncesi dahil edilmeden yapilmasini bekliyorum, yapilirsa iyi olur demektir.

aradaki "eger onaylarsaniz" nuansi ust makama gosterilen saygiyi belirtir.


emrahday
(30.10.20)
Bu mevzu özelikle devlet kurumlarında ciddi olarak ego öğesi gibi kullanılıyor. Ama özel bir şirkette atıyorum İK'dan bir şey rica edebilirsiniz, kimse üstüne alınmaz. Ama yöneticinizle konuşurken iki kalıbı da kullanmaktan kaçının.


Bu tamamen senden birey olmani degil kul olmani bekleyen yonetim hiyerarsisi dili ile ilgili bir konu. Gunluk hayatta rica etmek oldukca kibar bir anlamdadir. Talep belirtir ve lutfen demek ile benzerdir. Rica etmek kendi basina kabahat degildir. Ne gunluk hayatta ne baska yerde hakikaten sunusta bulunmuyorsaniz kimseye bir sey arz etmenize gerek yoktur. Arz etmek sunmak demektir. Hele hele istirham etmenize normal sartlarda katiyen gerek yoktur. Istirham temenni degil yalvaris belirtir. Buyukler kucuklerden yalvarmasini asla beklemez. Bunlarin aksini iddia eden taocudur.


dunal
(30.10.20)
(1)

Beşiktaş Serencebey'de balkonlu, boğaz ve barbaros manzaralı oda

Mezun durumunda öğrenciyim, evde iki müsait odam var. İlave olarak bir de misafir odası var. Lokasyon ekte.Odalar tamamen mobilyalı, valiz ile gelmelik halde.Evden sahile 6, otobüse 4 dakikada ulaşabilirsiniz.*Odalardan biri balkonlu, diğeri manzarasız. (apartman aydınlığına bakıyor)
Mezun durumunda öğrenciyim, evde iki müsait odam var. İlave olarak bir de misafir odası var. Lokasyon ekte.
Odalar tamamen mobilyalı, valiz ile gelmelik halde.
Evden sahile 6, otobüse 4 dakikada ulaşabilirsiniz.

*Odalardan biri balkonlu, diğeri manzarasız. (apartman aydınlığına bakıyor)
Etanglement
(13.06.20)
güzel beşiktaş, boğaz ve barbaros :(


kaufman
(13.06.20)
(10)

Dolandırıldık Mı? Dolandırıldık, pekii şimdi ne yapmalıyız?

Akşam 10 sularında 5. kattan düşen kedimizi yürüyerek en yakın veterinere götürdük. Hiçbir tedavi uygulanmaksızın, acil muayene ve ardından oksijen-serum gibi terapiler, röntgen çekimleri ve kan tahlilleri yapıldı. Kedinin ciddi bir travması olmadığı belliydi ve hekim de hayvana yaklaşımda oldukça r
Akşam 10 sularında 5. kattan düşen kedimizi yürüyerek en yakın veterinere götürdük. Hiçbir tedavi uygulanmaksızın, acil muayene ve ardından oksijen-serum gibi terapiler, röntgen çekimleri ve kan tahlilleri yapıldı. Kedinin ciddi bir travması olmadığı belliydi ve hekim de hayvana yaklaşımda oldukça rahattı. O gece iki öğrenci olarak ödeyebileceğimiz minimum fiyatı sorduk. 3300tl dedi. 3 gece konaklaması gerektiğini söyledi. Kedi ise çoktan kendine gelmeye başlamıştı oksijen aldığı kutuda.
Bir gece konaklamasıyla beraber ödeyebileceğimiz minimum ücretin 2200tl olduğunu ve bunun oldukça iskontolu olduğunu söyledi. Başka seçeneğimiz olmadığı ve kedimiz kurtulduğu için elimizde ne varsa verip ödedik.
Bize o sırada 1600'ünü bir defada çekemeyeceği, makinenin gün sonu aldığından dolayı bölerek çekmesi gerekeceği hakkında bir şeyler söyledi. Kart slibini verdi. Fatura istediğimizde bize A4 kağıdına alınmış bir ''döküm'' verdi.
Tecrübesiz iki genç olarak gece 4 civarında eve döndük. Ertesi gece kutuda kalmaktan sıkılmış halde capcanlı kedimi aldım. Eve döndük.
Kredi kartı (stajdan verilmiş, görece yüksek limitli bir karttı) borcumu nasıl kapatacağımı düşünürken (kiramı da ödeyememiştim o ay) bir haftanın sonunda yine sokağa çıkma yasağında arkadaşımın kedisi idrarını bir gün boyunca yapamadı.
Yine en yakın yer orası olduğu ve halihazırda bir ilişki kurmuş olduğumuz için arkadaşım oraya götürdü. Mesanesi yıkandı, taşları düşürüldü ve idrar sondası dikildi. Yine fatura olarak döküm verildi. 1000 tl ödedi arkadaşım.

Bu kedinin antibiyotik dozları için sonraki günlerde gittiğimizde oraya araba çarpmış bir sokak kedisi getirildi. Müdahale sonrası kediyi getiren bireyler ödeme kısmını konuşurlarken inanılmaz meblağlar duydular fakat şaşırmadılar. Sükunetle sokak hayvanı olduğu için zaten ücretsiz müdahale etmeleri gerekip gerekmediğini sordular. Acil müdahale ve ilaç parasını ödemeyi kabul ettiler fakat fatura istediler. Görevli hekim gerildi, diyalogu pek iyi ilerletemeyip birkaç defa uzaklaşarak patronu ile telefonda konuştu. Fatura vermemek için direndi. Bahaneler sundu. ''Başka vakam var'' dedi, kediyi getirenler de ''biz bekliyoruz sorun değil'' dediler. En sonunda anladığım kadarıyla faturayı mama üzerinden kesmeye çalıştılar. Kediyi getiren insanlar 3 evcil hayvan bakıyordu ve yapılan yolsuzluğun farkındaydılar. Bize de açıkladılar.

Biz de ancak o vakit uyandık. Şimdi, ödediğimiz paranın ne kadarı vergiydi, ne kadarı bu işin karşılığıydı, yaptıkları ne kadar yanlıştı bilmiyoruz fakat bu işte bir terslik olduğu kesin. Borcumun son ödeme tarihine üç gün kalmış ve aileme dahi bunu zorlukla anlatabilmişken (hayatımda kendim için dahi bu büyüklükte bir harcama yapmamıştım) bana ve arkadaşıma öğrenci halimizle pandemi döneminde bunu yaşatmış bir kliniğin ayıbı var ise yanlarına kalmamasını istiyorum.

Bu durumu nereye, kime anlatabilirim? Veteriner hekim tanıdığınız varsa sorabilir misiniz? Rica ediyorum.

(Eğer hakkıysa kalsın. Neticede iki kedimiz de sağlıklarına kavuştular.)
Etanglement
(04.06.20)
taksiye binince resmi bir fiş alınabilen bir ülkede size hiç bir hükmü olmayan beyaz bir kağıt vermişler. biz böyle bir şey vermedik deseler yeridir. veterinerler işlerini bilmem ama vergi açısından usülsüzlüğe girer.


helenart
(04.06.20)
Fiş fatura vs belgelerde iş yerinin adı vergi nosu adresi vs bilgiler yer almaz mı? Damga olur maliye bNkalnlıpının vs.

Bu kağıdın ne olduğunu ben bilemedim. Ama belki bilmediğimiz bir şeydir. Bilen çıkar.


Ödemeyi kredi kartı ile yapmışsınız zaten burada vergi kaçıracak bir durum yok z raporu o da olmasa gib sisteminde karttan çekilen kredili tutarı maliye görüyor.


kredi karti odendigi icin vergi kaciramaz.kdv oranlari farkli hizmetler olabilir en fazla hepsini dusuk kdv gosterip ordan kdv eksigini kacirabilir.


grinito
(04.06.20)
Yani kedi beşinci kattan düşmüş, götürmüşsunuz ve müdahale etmişler. Bir şeyi yoktu iyiydi diyorsunuz. Açıp içine mi baktınız? Hayır.

Fiyatlar şişirme muhtemelen ve evet oldukça pahali. Ama veteriner hekimler fiyat tarifesi konusunda serbest değil mi zaten?


elorelia
(04.06.20)
Size verdikleri kağıt fatura falan değil. Normal bir adisyon çıktısı. Ancak eğer ödemeyi kredi kartı ile yaptıysanız ve veterinerler eğer Serbest Meslek Makbuzu kullanıyor ise, Fatura yerine geçecek olan evrak pos cihazı slipinde çıkmış olabilir. SMM Düzenleyen pos cihazları var. Önce onu bir kontrol edin, eğer slipte SMM yoksa faturanızı kesmemişler demek. Bu konuda işletmeyi maliyeye şikayet edebilirsiniz, şikayet etmekle tehdit edebilirsniz.

Diğer taraftan kimsenin fiyat tarifesine karışamayız, röntgeni istediği tutara çekiyor olabilir fakat kendinize gerçekten 4 tane röntgen çekildi mi ? 12 Tane de biyokimyasal parametre yazılmış (bu nedir bilmiyorum). Eğer bu sayılarda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız gidip hakkınızı arayın.


talasas
(04.06.20)
inanılır gibi değil. muhtemelen pandemi krizini fırsata çevirerek nasıl olsa denetlenmeyeceğiz diyerek insanları yoluyor bunlar. kesinlikle hakkınızı arayın.


half life 3
(04.06.20)
bunu okuduğumda tesadüfen veteriner hekim arkadaşım yanımdaydı. direkt ona da gösterdim ekteki tutarı. istedikleri fiyatı vermekte özgür olduklarını ancak yine de bu fiyatın etik dışı olduğunu belirtti.

ayrıca kediye hiçbir operasyonda bulunulmamış. gerçekten de hayvana sadece tahlil ve muayene yapılmış. hani bir operasyon (dikiştir, alçıdır..) yaptılar da 2200 ödedik deseniz neyse.


aslennere leesin
(04.06.20)
kesinlikle fahiş fiyat. muhtemelen lüks bir muhittesiniz. kıyas için yazayım. 3-4 ay önce pendik sahilden 2 kedi aldık. bir tanesinde olta yaraları vardı, uyutularak yaraları dikildi. bir diğeri üst solunum yolu enfeksiyonu vardı ve 1 hafta kadar antibiyotik aldı. 2 kedi de 10 gün kadar veterinerde kaldı. toplam indirimli olarak 2000 tl ödedik. sonra ikisini de yuvalandırdık.


surprise
(04.06.20)
listedeki fiyatlara baktığımda, mesela 12'lik parametrenin biraz pahalı olduğunu gördüm.
onun dışında röntgende de benzer oranda bir fiyat yüksekliği var.
ama onun dışında pek de bir şey yok.
zaten tam kan sayımı, röntgen ve mama bin beş yüz lira tutuyor.
o kadar müdahaleye normal sayılabilecek, hafif yükseğimsi bir fiyat.

bilgi fişi birçok yerde verilir.
fatura yerine geçmez, irsaliyemsi bir şey.
ama kredi kartıyla ödeme yapmışsınız zaten, vergi kaçırılacak bir durum yok ortada.

dolandırılmamışsınız, pahalımsı bir veterinere gitmişsiniz.
ama bu işlemlerle beş bine ya da daha fazlaya çıkabileceğiniz veterinerler de var.

yani bir haftalık antibiyotik tedavisi falan gibi şeyler zaten para değil.
listeye bakarsanız enjeksiyon ve serum vb. gibi kalemlerin uygun olduğu görülüyor.

kan tahlili, röntgen, mama ve sonda en pahalı kalemler ama öyle bir durumda da yapılması şart.


blatta hiberna
(04.06.20)
(1)

bir ürünün geçmiş senelere ait satış sayısı

nasıl bulunur? raporlara nereden ulaşılır?dünya geneli, ülke ya da bölge geneli bulmam fark etmez. özellikle avrupa ve türkiye odaklı gitmeliyim.sözkonusu ürün bebek arabası
nasıl bulunur? raporlara nereden ulaşılır?

dünya geneli, ülke ya da bölge geneli bulmam fark etmez. özellikle avrupa ve türkiye odaklı gitmeliyim.

sözkonusu ürün bebek arabası
Etanglement
(21.04.20)
Sektör ve endüstriyel ürünler konusunda raporlar yayınlayan Euromonitor, Mintel, Frost&Sullivan gibi şirketler var; ilgili sitelere girip örnek (Sample) rapor talep edebilirsin.

Bunu doğrudan bulamazsın; tek tek bahsettiğim şirketlerin sitelerinden araştırman gerekir.

Lakin bu sitelerde bahsi geçen raporlar oldukça pahalıdır, dediğim gibi örnek talep et. Hatta seni ararlarsa daha fazla bilgi vermeleri için biraz ikna/ısrar deneyebilirsin.

Öğrenciysen ya da kütüphaneye online erişimi olan bir öğrenci de Euromonitor konusunda yardımcı olabilir. (Mintel ve Frost'u duymadım ama örneğin Koç'un Euromonitor üyeliği var.)


alessea
(21.04.20)
(1)

Kaynak araması için nerelere bakayım?

''Forecasting Demand of Dried Fruits by Artificial Neural Network'' (yapay sinirsel ağ ile kurutulmuş meyve talebinin tahmini) başlığı için kaynak taraması yapıyorum.İngilizce ya da Türkçe olabilir.Nerelere bakmamı önerirsiniz?
''Forecasting Demand of Dried Fruits by Artificial Neural Network'' (yapay sinirsel ağ ile kurutulmuş meyve talebinin tahmini) başlığı için kaynak taraması yapıyorum.
İngilizce ya da Türkçe olabilir.
Nerelere bakmamı önerirsiniz?
Etanglement
(08.04.20)
Jstor
Google scholar
Researchgate
Academia


nax
(08.04.20)
(1)

David Bowie - Starman cover

Starman'in bir cover'ını arıyorum.İngilizce dışında bir dildeydi ve daha akustikti.Oldukça sakin ve huzurluydu.
Starman'in bir cover'ını arıyorum.

İngilizce dışında bir dildeydi ve daha akustikti.
Oldukça sakin ve huzurluydu.
Etanglement
(19.03.20)
Seu Jorge - Starman
www.youtube.com


joker the one
(19.03.20)
(3)

Bulgur Muhafaza Etmek

15 kilo bulguru nasıl taze muhafaza ederim?
15 kilo bulguru nasıl taze muhafaza ederim?
Etanglement
(17.03.20)
üçer ya da beşer kilo olarak ayırıp buzdolabına koyun.


candide
(17.03.20)
Ağzı kapalı ayrı ayrı cam kavanozlar içinde serin kuru ve gün ışığı almayan bir ortamda muhafaza edebilirsiniz.


acebi
(17.03.20)
kuru, serin, nemsiz yerdeymiş. genelde bez torba kullanılırmış.


silver apple
(17.03.20)
(1)

Scribd üyeliği olan var mı?

Koromuzun aradığı bir şarkının notaları burada. https://www.scribd.com/document/410171137/Here-comes-the-sun-pdfErişip iletebilecek biri varsa çok güzel olur.
Koromuzun aradığı bir şarkının notaları burada.

www.scribd.com

Erişip iletebilecek biri varsa çok güzel olur.
Etanglement
(17.01.20)
we.tl


paudi
(17.01.20)
(3)

Fransa'da yakını olan, orada yaşayan varsa

Ev arkadaşım, Erasmus için 4 Eylül'de Paris'te olacak. İlk hafta kalabileceği bir yere ihtiyacı var. Gününü internetten oda arayarak geçirse de bulamıyor. Oraya ulaştığında kalacağı yer belli değil henüz. Her türlü öneri ve yardımınıza açığız.
Ev arkadaşım, Erasmus için 4 Eylül'de Paris'te olacak. İlk hafta kalabileceği bir yere ihtiyacı var. Gününü internetten oda arayarak geçirse de bulamıyor. Oraya ulaştığında kalacağı yer belli değil henüz. Her türlü öneri ve yardımınıza açığız.
Etanglement
(18.08.19)
Crous'a başvurdu mu? Yurtları genel olarak konforludur. Yurt çıkmadıysa eğer şu site faydalı olabilir --> lokaviz.fr


bizim kuzen couchsurfingle bi hatunun evinde kalmıştı, ona bi baksın


sameidiot solo
(19.08.19)
bulamazsa airbnb den ayarlasin.
en guvenilir yol o olur. oraya gidince de kendi arastirir.


(4)

İstanbul'da trafiğin mevsim normallerinin üzerine çıkması

Sizce de pazar derbisinden* sonra, pazartesiden itibaren her gün gidip geldiğiniz yolda alışkın olduğunuzdan fazla tıkanıklığa ve viskoziteye rastladınız mı?Ulaşım sorununa dikkat çekmek için, kasten yapıldığını düşünüyoruz. Neticede düşünmek bedava ve tamamen vegan. Üstelik trans yağ da içermiyor.
Sizce de pazar derbisinden* sonra, pazartesiden itibaren her gün gidip geldiğiniz yolda alışkın olduğunuzdan fazla tıkanıklığa ve viskoziteye rastladınız mı?
Ulaşım sorununa dikkat çekmek için, kasten yapıldığını düşünüyoruz. Neticede düşünmek bedava ve tamamen vegan. Üstelik trans yağ da içermiyor.

*By & İmamoğlu yayını
Etanglement
(19.06.19)
Bence aksine daha boş geliyor trafik :)


karayel
(19.06.19)
Dun ilk kez 522 de bayginlik gecirip otobanda indim. Tum politikacilarin, adaylarin, bastakilerin o otobuse dusmesi icin dua ettim. Yuh, balik istifi...


tunaktunaktun
(20.06.19)
secimden sonra rahatlar. tem'de olagan disi bir kalabalik yok (avrupa yakasi)


brkylmz
(20.06.19)
Evet trafik olağanüstü derecede kalabalık. Seçimle alakası olduğunu düşünmüyorum.


roket adam
(20.06.19)
(5)

taklitte başarılı kim var?

Bir sendikanın işçiler için çekeceği radyo reklamında seslendirme yapacak birine ihtiyacımız var.İsmail Baki (Sabit Kanca) gibi isimleri düşünüyoruz fakat ünlenmesi dolayısıyla sendikayı aşacak bir meblağ talep etmelerinden endişeliyiz.Bunu sendikanın ayıracağı bütçeyle, ekonomik olarak nasıl çözebi
Bir sendikanın işçiler için çekeceği radyo reklamında seslendirme yapacak birine ihtiyacımız var.
İsmail Baki (Sabit Kanca) gibi isimleri düşünüyoruz fakat ünlenmesi dolayısıyla sendikayı aşacak bir meblağ talep etmelerinden endişeliyiz.

Bunu sendikanın ayıracağı bütçeyle, ekonomik olarak nasıl çözebiliriz?
Aklınızdaki isimler nelerdir? Çevrenizde var mıdır?
Etanglement
(18.06.19)
Sefa Doğanay? O sa pahalı gelir mi


kanaat onderi
(18.06.19)
Youtuber bir çocuk vardı İsmail Baki'yle de program yapmışlardı youtube üstünden. Aziz Yıldırım'ın falan taklidi üstünden bayağı yürüdü ama yetenekli çocuk.


akatreil
(18.06.19)
www.youtube.com

heh çocuk bu.


akatreil
(18.06.19)
bkm mutfak ekibinden safa sarı.fazla popüler olmadığı ve ismini duyurmak isteyeceği için uygun fiyat verecektir.


since1907
(18.06.19)
Safa sarı şu an ismail baki’den daha popüler...

Bence soracağınız ilk soru, bu siyasal ortamda taklit yapacak insanların sendika için gönüllü olup olmayacağı..
bu insanlar kendileri katılmasalar bile eminim çevrelerinde aynı hevesle koşturan pek çok tip vardir, biriyle bi bağlantı yakalarsanız, reddederlerse, başka isim önermelerini isteyin...


(1)

Beşiktaş Serencebey'de balkonlu, boğaz manzaralı oda

Beşiktaş Serencebey'de eşyalı / balkonlu / boğaz manzaralı / merkezi ısıtmalı / barbaros caddesini gören / ama gürültüsünü işitmeyen / ağaçlarla çevrili manzarası olan / cillop gibi odamı, Temmuz başından kiralamayı düşünüyorum. Faturalar aidat tüp ısınma 50 Mbps internet dahil. Erkenden iletişime g
Beşiktaş Serencebey'de eşyalı / balkonlu / boğaz manzaralı / merkezi ısıtmalı / barbaros caddesini gören / ama gürültüsünü işitmeyen / ağaçlarla çevrili manzarası olan / cillop gibi odamı, Temmuz başından kiralamayı düşünüyorum. Faturalar aidat tüp ısınma 50 Mbps internet dahil. Erkenden iletişime geçersek dilediğiniz eşyayı satın alabilirim.
Etanglement
(30.05.19)
pek hoş anlatmışsın, şartlar nedir merak ettim..


backstagebug
(16.06.19)
(1)

Üç şirin geometri sorusu

Şimdiden teşekkürler ederim.
Şimdiden teşekkürler ederim.
Etanglement
(26.05.19)
11. sorunun cevabi, 4. icteget cemberin merkezi demek, yukarida aciortay var demek oradan aciortay ve kenarortay'i kullanacaksin DE'yi 6 bulacaksin. IC aciortayindan, orada da 2 ye 1 orani cikiyor, yani GI DE'ya paralel.

12. soruda, agirlik merkezlerinden gecen kenar ortaylari tamamla bunlarin uzunluklari 12 birim. bunlar, 4 ve 8 birimlik iki parcaya ayrilacak agirlik merkezlerinde. GK1-3-4 ve GK2-3-4 dik ucgenleri var. oradan 2 kok 7 cikacak.

13.soruyu da tahmin edeyim, 10. o da muhtemelen (biraz uykum geldi) ortadan gecen dogruya BC'den dik indiriyorsun, o da (3+7)/2 = 5 oluyor. x diki ile bu 5 brimlik iki dik ucken arasinda 2ye 1lik oran var. 5x2 =10birim.


(4)

Xiaomi Redmi Note 7 kullanan var mı?

Note 7 ya da Note 7 Pro kullananlara soruyorum, ne kadar memnunsunuz? Ben de alayım mı? Almak üzereyim.
Note 7 ya da Note 7 Pro kullananlara soruyorum, ne kadar memnunsunuz? Ben de alayım mı? Almak üzereyim.
Etanglement
(27.04.19)
Pro modellere dikkat et updateler geç gelebilir mi 8 de öyle bir sorun oldu. Şimdi nasıl bilmiyorum. YouTube dan testlere bakıp karar ver


Topalordek
(27.04.19)
1775'e gg'den sipariş verdim. Bu fiyat aralığında en mantıklısı bence. Garantiden medet umma.
Teknik servis desteği bekliyorsan huawei mate 20 lite alabilirsin.


y e k
(27.04.19)
Eşimle kendime birer adet note 7 aldık. 2200 TL ödedik vatanda. Çok memnunuz.


Note 7 fiyat/performans olarak sahiden iyi makine. 1700-2000tl bandındaki en iyisi.


(2)

kedinin ilk aşıları evde yapılabilir mi?

enjeksiyon gerektirmeyen, şurup ve hap ya da damla şeklinde verilen aşılar evde uygulanabilir mi?mümkün ise önerileriniz hangileridir? veteriner illa ki görmeli, muayene etmeli bence. not: kedi iki aylık
enjeksiyon gerektirmeyen, şurup ve hap ya da damla şeklinde verilen aşılar evde uygulanabilir mi?
mümkün ise önerileriniz hangileridir? veteriner illa ki görmeli, muayene etmeli bence.

not: kedi iki aylık
Etanglement
(21.02.19)
ilk aşılamalarda veteriner kontrolü önemli. zaten sonrasında evde de hap ve şurup verebilirsiniz.

btw. onlar aşı değildir. parazit ilacıdır. uygulamadır. aşı benzeri bir koruma sağlamaz.


aşı ve parazit uygulamaları farklıdır.

aşı: bildiğimiz aşı. veterinere gitmesi lazım.

parazit uygulaması: iç ve dış. dış parazit(pire, kene vs.) için ense damlaları olur. ilk gittiğinizde veteriner yapar, görürsünüz nasıl yapıldığını, sonrasında siz de yaparsınız. iç parazit için hap, iğne genelde uygulanıyor. damlası da varmış.

veterinere gidince sağlık karnesi verir, yapılan aşı, uygulama vs karneye işler. hem muayene de etmiş olur. kediyi tartar. alışık olmayınca insan yaş ve cinsiyet karıştırabiliyor. öğrenmiş olursunuz.


(2)

nakliyeci arıyorum

İstanbul Beşiktaş civarında taşıma yapmak için nakliyeciye ihtiyacım var. Memnun kaldığınız nakliyeci varsa ücret ve numara paylaşabilir misiniz?
İstanbul Beşiktaş civarında taşıma yapmak için nakliyeciye ihtiyacım var.
Memnun kaldığınız nakliyeci varsa ücret ve numara paylaşabilir misiniz?
Etanglement
(31.01.19)
Armut muydu adı unuttum ama öyle bir uygulama var ordan bakabilirsin


condom kurşunu
(31.01.19)
enakliyat sitesinden destek alabilirsin


neo
(31.01.19)
(2)

Vadeli hesap için en yüksek faizi veren banka(lar) neler?

bir ya da üç aylık dönem için, 1000-100.000tl arası birikim içim
bir ya da üç aylık dönem için, 1000-100.000tl arası birikim içim
Etanglement
(16.01.19)
Fibabanka kiraz hesap. Başka da yok şu an daha fazla veren. 3 ay %24 sonra %21


lepetitprince
(17.01.19)
(1)

İstanbul şişli civarı iyi kalpli telefoncu

Android telefonumun şarj girişi hasarlandı. Sadece soket lehimle değişecek, daha önce yapıldı.Hakikaten maliyetsiz bir iş, burada öğrenciyim ve fazla para ödemekten endişe ediyorum.Bu işi makul bir fiyata halledecek yer var mı bildiğiniz?
Android telefonumun şarj girişi hasarlandı.
Sadece soket lehimle değişecek, daha önce yapıldı.
Hakikaten maliyetsiz bir iş, burada öğrenciyim ve fazla para ödemekten endişe ediyorum.
Bu işi makul bir fiyata halledecek yer var mı bildiğiniz?
Etanglement
(25.12.18)
cok da pahalı değil bu işlem. buraya yazacağına telefonculara derdini anlatabilirsin. ya seni seven biri telefonunu yaptırabilir


tragedystreets
(25.12.18)
(2)

Bu Şarkıya Benzeyen Neler Var?

Aylardır her hafta dinlediğim ve bir kez olsun bıkmadığım bu şarkının(https://www.youtube.com/watch?v=W5pCnX2BjKk) (Alyans - Na Zare)Benzeri birkaç şarkı arıyorum. Önerileriniz ne kadar benzer olursa o kadar sevinirim.Bir o kadar merakla Pixies - Gouge Away benzeri bir şarkının da (pixies olmayan) b
Aylardır her hafta dinlediğim ve bir kez olsun bıkmadığım bu şarkının(www.youtube.com (Alyans - Na Zare)

Benzeri birkaç şarkı arıyorum.
Önerileriniz ne kadar benzer olursa o kadar sevinirim.

Bir o kadar merakla Pixies - Gouge Away benzeri bir şarkının da (pixies olmayan) bir benzerini biliyorsanız dinlemeyi çok isterim.
Etanglement
(25.12.18)
Girişi Blue Monday'i hatırlattı.


www.youtube.com


nrn
(25.12.18)
ahmet kaya - geleceğim

www.youtube.com


tabudeviren
(25.12.18)
(2)

Kalite Yöneticisi Arıyorum,

Endüstri Mühendisliği öğrencisiyimKalite Yönetimi dersimin basit bir ödevi var, hoca bu ödevi bize ortalamamıza katkı sağlayabilmemiz için verdi.Yapmam gereken aşağıdaki dört soruyu bir şirketin kalite yönetiminden sorumlu çalışanına sorup yanıtları almak.Birden fazla kişiye sorarak yanıtları kıyasl
Endüstri Mühendisliği öğrencisiyim
Kalite Yönetimi dersimin basit bir ödevi var, hoca bu ödevi bize ortalamamıza katkı sağlayabilmemiz için verdi.
Yapmam gereken aşağıdaki dört soruyu bir şirketin kalite yönetiminden sorumlu çalışanına sorup yanıtları almak.Birden fazla kişiye sorarak yanıtları kıyaslamak.

a) Introduce the firm you went including its address, phone and the name of quality manager.
b) Which quality management systems do they have? Explain why they owned these systems.
c) Explain the content of these systems.
d) Explain the accreditation process for these quality systems. Which firm certified their QM systems?
Etanglement
(24.12.18)
Linkedinden kalite güvence uzmanı diye aratıp kişilere ödevinizle mail gönderseniz yanıt alırsınız sanki.


curukturpkokusu
(25.12.18)
Şu an mobildeyim ama eve geçince cevap verebilirim.


teutonic-terror
(25.12.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.