Giriş
(7)

Hayatın anlamını bulamıyorum

Yaşama motivasyonum yok. İntihar edecek bir tip değilim ama gerçekten çok motivasyonsuzum. Yani öyle güzel/yakışıklı değilim ki güzel bi aşk hayatım olsun. Zengin de değilim. Ama zaten hayatın anlamı bunlar değil biliyorum. Yine de mutlu bi hayatım olsaydı neden yaşadığımı önemsemeden yaşardım sanır
Yaşama motivasyonum yok. İntihar edecek bir tip değilim ama gerçekten çok motivasyonsuzum. Yani öyle güzel/yakışıklı değilim ki güzel bi aşk hayatım olsun. Zengin de değilim. Ama zaten hayatın anlamı bunlar değil biliyorum. Yine de mutlu bi hayatım olsaydı neden yaşadığımı önemsemeden yaşardım sanırım. Ama bu da doğru olmazdı. Bilmiyorum kafam çok karışık. Bazen sadece insanlara bakıyorum ve biz ne yapıyoruz böyle diyorum. Çok üzülüyorum ben ya. İçimi dökmek istedim. Yeterince dökemedim de zaten çünkü yazmaya bile motivasyonum yok
Neyi arıyorsan zaten o'sun derler.

Ve asla hayatın anlamı, başkalarının maddi temeller üzerine kurulu dünyevi yaşantılarını taklit etmek olmamalı. Dünya hayatı geçiciyken zmaanı sürekli bu yolda harcamak olmaz.


Erva
(24.07.21)
Eger buyukresim.jpeg'i istiyorsan tüm canlılar için yaşam amacı türünü devam ettirmek. Dolayısıyla nenelerimizin evlen+çocuk yap diretmesi modern zamanlarda kotulendigi kadar kotu bir şey olmayabilir.

Ha yok o kadar geri cekilip bakmak istemiyosan, daha minimal anlamlar ariyorsan öncelikle "mutluluğunu başkasına bağlama, yalnız mutlu olmayi öğren" diyen insanlari dikkate almayarak ise başla. Evet insan insani mutlu eder. Bunu kabullenmek lazım. Dolayisiyla sosyallesme reçetesi yaziyorum sana. Artık resim kursunda mi, dil kursunda mi, Okulda mi, iş yerinde mi, sosyal medyada mi kısmı sana kalmis...

Yakışıkli/güzel degilim diyorsun. Öncelikle özgüven eksikliği müthiş bir bataklik. Bunu çözerek baslamaliyiz. Nereni begenmiyorsun? Gerçekten çok mu rahatsız ediyor? O zaman değiştir. Dişlerin kötüyse tel taktir, siskoysan spor ve iyi beslenme, kisa ve uzunsan çok yapcak bişi yok ama gizli topuk ayakkabılar varmış glb xdnxd

Önce hayattan keyif almana engel olan sorunun tam kaynagini belirleyip, sonra onu cozmeye çalışıyoruz. Tşk


abuzer
(24.07.21)
Kendi oluşturduğumuz anlamlar dışında hayatın bir anlamı yok bence. Bir şekilde var olduk ve içgüdüsel olarak var olmaya devam etmek istiyoruz.

Sadece bu sebep nedeniyle üzülecek bir şey yok.
tr.pinterest.com


Sevdiğim bir laf var "it's just a ride".


Bir de hiç kimse tamamen mutlu bir hayat yaşamıyor. Eskiden ben de sizin gibi düşünürdüm en azından bir sevgilim olsa en azından daha çok kazansam daha mutlu olurum diye ama pozitif bir insan değilseniz bunlara sahip olsanız da genel mutluluğunuza etkisi çok yüksek olmuyor bakış açınızı değiştirmedikten sonra.


Bunlara kafayı çok takıyorsanız ve kendi kendinize çözemediyseniz destek alın bir psikiyatristten/terapistten.


hayatın anlamı yok

kendi kendine günlük meraklar uydurabilirsin (beğendiğin dizinin yeni sezonunu beklemek gibi) veya yeni şeyler deneyimlemeye çalışabilirsin (gezi, dil, insan, mekan vs)

(ben bunları yapıyorum)


noxell
(24.07.21)
irvin yalom - varoluşçu psikoterapi oku


montakristokondu
(24.07.21)
Normal cunku diger arkadaslarin da dedigi gibi ben de yasamin bir anlami oldugunu dusunmuyorum. Onemli olan ise neye inanip inanmadigin degil ne yaptigin, daha dogrusu zamanini nasil gecirdigindir bana gore. Bu aksiyon alma kismi bende kimi zaman kendini hicbir seyi takmadan icinden gelerek hareket etme seklinde gosterirken bazen de tamamen zit bir sekilde oturup mal mal dusunme ve her seyin anlamsizliginin da sacmaligina odaklanmakla kendini gosteriyor.

Genel olarak ise hayatin o planlanmis sacma sapan kosturmasi yuzunden bu olayin farkina bile varmayabiliyorum. Iste ise git, gel, oyun oyna, oyunda iyi skor yakala, arkadaslarinla takil, laf sok laf ye vs vs seklinde geciyor hayat. Yani su an sana soyleyebilecegim zamanla hayatin kendi kendine birsekilde bir rutin olusturup seni bu dusuncelerden alikoyacak. O yuzden simdilik uzulmek yerine o dusuncelere odaklanmaya calis bence.


doğru soru 'hayatımın anlamı nedir?' değil, 'hayatımda anlamlı olan nedir?' olursa daha mutlu oluyorum ben. hayatımda anlamlı olanlara odaklanıyorum, onlarla ve onları yaşamaya çalışıyorum. bugün eğlendiysem, mutlu olduysam, güzel bir gün olmuşsa benim için tamam. insanlığa süper muhteşem faydalı işler yapıp 'anlamlı' bir hayat kurmaya ihtiyacım yok. benim için hayat, yaşanmış bir hayattır.


(3)

Eczaneye gitsem güneş kremi tavsiye ederler mi?

Cildimin tipine bakıp güneş kremi tavsiye edebilirler mi yoksa dermatolog gibi etkili bir tavsiye verebilecek bilgileri yok mudur?
Cildimin tipine bakıp güneş kremi tavsiye edebilirler mi yoksa dermatolog gibi etkili bir tavsiye verebilecek bilgileri yok mudur?
Muhtemelen elinde hangi krem daha fazla kar bırakıyorsa onu satar, eczane tanıdık değilse gitme derim ben


paramolacak
(09.07.21)
Eczanede sürümden dolayı her güneş kremi market veya internete göre daha pahalıdır. Çok özellikli bir şey aramıyorsanız marka araştırmasını kendiniz yapıp internetten alın derim.


en bi orijinal
(09.07.21)
güneş kremi ile ilgili youtube’da “naturally serein” nam kanal epey bilgilendiricidir. beklentiniz ne, nasıl kullanacaksınız (makyajla mı mesela) bunlar mühim. bazısı çok beyaz, bazısı tabaka gibi, bazısı parlıyor, bazısı akneyi coşturuyor, gibi... kolaylıklar...


e haliyle
(09.07.21)
(1)

Güneş kremi tavsiyesi

Köye gittim 2 haftalığına zaten esmerdim iyice güneş altında karardım. Ne zaman eski ten rengime dönerim? Bir de güneş kremi almak için dermatologa falan mı gitmem lazım yoksa direkt kafama göre alsam bi şey olur mu? Güneş kremi güneşten kararmayı önler değil mi?
Köye gittim 2 haftalığına zaten esmerdim iyice güneş altında karardım. Ne zaman eski ten rengime dönerim? Bir de güneş kremi almak için dermatologa falan mı gitmem lazım yoksa direkt kafama göre alsam bi şey olur mu? Güneş kremi güneşten kararmayı önler değil mi?
30-50 faktör al en azından yanacaksan da sağlıklı yanmanı sağlar. Doktora gerek yok eczaneye gitsen önerirler zaten.


lcha
(22.06.21)
(2)

Satrançta beyazların başlaması

Bu kurala dünyada bi muhalefet var mı? Öyle aklıma geldi de bi sorayım dedim.
Bu kurala dünyada bi muhalefet var mı? Öyle aklıma geldi de bi sorayım dedim.
Hep aynı taş dizilimiyle oynanmasına takılmış bi cenah var ama beyazın önce başlamasına çok ses edilmiyor.


archmage mahmut
(18.06.21)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.