Giriş

Çıkmayan Kiracı?

Merhabalar,3 aydır kirasını ödemeyen birine ihtarname çekildi fakat ihtarnameyi almıyor. Elektriğini kestik ama kaçak bağlatmış hala elektrik kullanıyor. Ödicem, çıkıcam diyor ama hala çıkmıyor üstelik faturaları da üzerine almadığı için tüm borçlarını biz ödüyoruz.Adam bu arada Azerbaycanlı. Pasapo
Merhabalar,

3 aydır kirasını ödemeyen birine ihtarname çekildi fakat ihtarnameyi almıyor. Elektriğini kestik ama kaçak bağlatmış hala elektrik kullanıyor. Ödicem, çıkıcam diyor ama hala çıkmıyor üstelik faturaları da üzerine almadığı için tüm borçlarını biz ödüyoruz.

Adam bu arada Azerbaycanlı. Pasaport ve oturum kartı kopyaları var sözleşmeyle beraber ama bu adamdan paramı almam için en azından evden çıkmasını sağlamam için daha ne yapmam gerekiyor?

Not: oturduğu ev eşyalı. eşyaların listesi sözleşmede mevcut zarar verirse ne yapmamız gerekiyor onun için de bir bilgi verirseniz çok sevinirim.
elektr10
(5 dk)

amerikan servis önerisi

servis takımı almam lazım ama ne tarz bişey alsam hiç bilemedim. hasır istemiyorum şu aralar onlar popüler sanırım. temizlemesi çok zor olmasın ama çok basit bişey de istemiyorum, şık ve modern dursun. suşi katlama aparatı düşündüm ama direkt bambu da olmasın, onun kumaş kaplı hali var mıdır mesela,
servis takımı almam lazım ama ne tarz bişey alsam hiç bilemedim. hasır istemiyorum şu aralar onlar popüler sanırım. temizlemesi çok zor olmasın ama çok basit bişey de istemiyorum, şık ve modern dursun.
suşi katlama aparatı düşündüm ama direkt bambu da olmasın, onun kumaş kaplı hali var mıdır mesela, güzel durur mu? baktım bulamadım
şunun gibi www.hepsiburada.com
ya da benim hiç görmediğim bir tarz da olur. kumaşlı olsa daha şık durur gibi düşünüyorum. ama öyle yeni gelin setleri gibi de olmasın.

hoşunuza giden, kullandığınız ne varsa görmek isterim sanırım; kafam karışık bu konuda anlaşılan :/
Jux
(43 dk)

Masaüstü kağıt tutacağı ismi

Aradığım şeyin adını bilmiyorum ama peçetelik gibi arasında boşluk olan iki dikey yüzey arasına antetli kağıt-zarf vs koyuyorlar ya onlardan arıyorum. Adını bilen var mı ?
Aradığım şeyin adını bilmiyorum ama peçetelik gibi arasında boşluk olan iki dikey yüzey arasına antetli kağıt-zarf vs koyuyorlar ya onlardan arıyorum. Adını bilen var mı ?
sumuklurakun
(1 saat)

garanti business

bugün aradılar business verelim dediler.190tlmiş ücreti işte firma var falan diye. iş kartı olduğu için ek özellikleri var.iş bankası ve bonus vardı ikisini iptal ettirip business'e geçsem mi?
bugün aradılar business verelim dediler.

190tlmiş ücreti işte firma var falan diye. iş kartı olduğu için ek özellikleri var.

iş bankası ve bonus vardı ikisini iptal ettirip business'e geçsem mi?

cam giydirme

Merhabalar,yaklaşık 50 metre kare dükkan önü cam cephem var oraya baskılı folyo giydirme yaptıracağım. işte meyve ve sebze resimleri, et ve tavuk resimleri, market alışverişi yapan aile ve benim marketin logosu olacak. Reklam firması ile görüştüğümde adamlar diyorlar ki belediye sadece logonun olduğ
Merhabalar,

yaklaşık 50 metre kare dükkan önü cam cephem var oraya baskılı folyo giydirme yaptıracağım. işte meyve ve sebze resimleri, et ve tavuk resimleri, market alışverişi yapan aile ve benim marketin logosu olacak. Reklam firması ile görüştüğümde adamlar diyorlar ki belediye sadece logonun olduğu yerleri hesaplayıp vergi alır diğer resimlerden vergi almaz diyor. Benim logomun kapladığı alan ise 5 metre kare. Bu işleri bilenlere soruyorum; 5 metre kare yer için fatura kestirip belediyeye gidip yıllık vergisini yatırsam yarın bir gün zabıta ekipleri gelip kardeşim bu cephenin önü 50 metre kare ama sen 5 metre kare için ödeme yapmışssın diyebilirler mi? Yoksa gerçekten sadece logonun olduğu yeri mi hesaplıyorlar? Teşekkürler
atcapar
(3 saat)

Sınıf farklılıklarından bahseden bir düşünür

Sınıf çatışmasını konu alan makalesinde Barbarian ve Palestinian terimlerini kullanan bir düşünür vardı. Uzun zaman önce bu makaleyi okumuştum ama şuan bulamıyorum. Fikri olan var mı?
Sınıf çatışmasını konu alan makalesinde Barbarian ve Palestinian terimlerini kullanan bir düşünür vardı. Uzun zaman önce bu makaleyi okumuştum ama şuan bulamıyorum. Fikri olan var mı?
nerobianco
(3 saat)

Seyahat izni

arkadaşımın bir doğum durumu var, ailesi vb. hiç kimse yok bulunduğu şehirde ve gidemiyorlar da.istanbul'dan eskişehir'e, haftasonu bu sebepten seyahat izni alma ihitmalim var mı? cuma gündüzden çıkmayı planlıyordum ancak iş nedeniyle çıkamıyorum. cuma akşamı veya cumartes isabahı yola çıkmamı sağla
arkadaşımın bir doğum durumu var, ailesi vb. hiç kimse yok bulunduğu şehirde ve gidemiyorlar da.

istanbul'dan eskişehir'e, haftasonu bu sebepten seyahat izni alma ihitmalim var mı? cuma gündüzden çıkmayı planlıyordum ancak iş nedeniyle çıkamıyorum. cuma akşamı veya cumartes isabahı yola çıkmamı sağlayacak bir izin alma ihtimalim var mıdır?
tchuck
(4 saat)

mekanik klavye

yurt dışında bu mekanik klavye konusu derya deniz ama bizde birkaç markaya sıkışmış durumda gibi. ben de türkçe q klavye almak istiyorum, önereceğiniz marka model ne olur? switch olarak cherry mx red, brown, speed üçlüsünden birisini düşünüyorum. blue bir süre sonra kullananı bile rahatsız edebilece
yurt dışında bu mekanik klavye konusu derya deniz ama bizde birkaç markaya sıkışmış durumda gibi. ben de türkçe q klavye almak istiyorum, önereceğiniz marka model ne olur? switch olarak cherry mx red, brown, speed üçlüsünden birisini düşünüyorum. blue bir süre sonra kullananı bile rahatsız edebilecek kadar gürültülü bence. aklımdaki model corsair k70 mk2 cherry mx red ama stoklarda göremiyorum bir süredir. kullanan var mı bu tip klavye, önerdiğiniz bir marka model var mı?
phoarbix
(7 saat)

Kanadaya goc ile ilgili aklima takilanlar

Merhaba. Psikolojik olarak yurtdışına göç etmeye hazır hissediyorum. Ülkeyi de kanada'ya kadar daralttım. Bir danışmanlık merkezine başvurmayı düşünüyorum artık. Ortalama Bir şansım olduğunu düşünüyorum. Ama tabii ki sürecin başlangıcı olan internet araştırmalarım moralimi bozuyor. Resmen ikiye bölü
Merhaba.
Psikolojik olarak yurtdışına göç etmeye hazır hissediyorum.
Ülkeyi de kanada'ya kadar daralttım.
Bir danışmanlık merkezine başvurmayı düşünüyorum artık.
Ortalama Bir şansım olduğunu düşünüyorum.
Ama tabii ki sürecin başlangıcı olan internet araştırmalarım moralimi bozuyor.
Resmen ikiye bölünmüş durumda internet.
Gidenlerin yorumları, dil avantajına bile sahip olmayan insanların, klasik işçi olarak orda tutunduklarından, ieltc gibi büyük sınavların bile şansımızı artırmayacağına kadar değişken.
Bir de para isteyen danışmanlık merkezleri var. Ben hangisine güveneyim?
Sırf randevu için para istemek nedir? Devlet dairesi bile paralı randevu istemez.
Bir kelime ingilizce bilmeyen işçi özgüveni bir yanda, şu anda pandemi nedeniyle işsiz olduğum gerçeğini (ki tek ben değilim bu durumda) eksi puan olarak değerlendirenlerin özgüven törpülemesi diğer yana.
Birileri aklımızla alay ediyor. Hangisine inanalım? Kanada hükümetinin göç alma yanlısı politikalarına mi, "o işler o kadar kolay değil" diye yeni başladığınız bir işe çomak sokanlara mi inanalım?
Sweetieeeee
(10 saat)

Anadolu yakası çok sesli koro tavsiyesi

Merhaba, Anadolu yakasında amatör çok sesli koro arıyorum, ses grubum tenor.
Merhaba,
Anadolu yakasında amatör çok sesli koro arıyorum, ses grubum tenor.
kugsel adam
(11 saat)

xiaomi m365 model elektrikli scooterımı satmam lazım.sahibinden ve letgo

'dan satısa koydum da, fiyatını kaç yazayım sizce?21 ay garantisi var.telefon tutacağı ve çamurluğunu da vereceğim.sadece 55 km kullandım.ve çok temiz kullanıldı.ve başka bi yerden satısa koymalı mıyım?
'dan satısa koydum da, fiyatını kaç yazayım sizce?

21 ay garantisi var.
telefon tutacağı ve çamurluğunu da vereceğim.
sadece 55 km kullandım.
ve çok temiz kullanıldı.

ve başka bi yerden satısa koymalı mıyım?

Kardiyolog

Ankara da bildiğiniz iyi bir kardiyolog var mı?
Ankara da bildiğiniz iyi bir kardiyolog var mı?
opitseri
(13 saat)

KYK Taahhütname Onayı Yeterli mi tüm işlemler için?

Merhaba, kredi/burs işlemleri için taahhütname onayı yeterli mi? Başka bir işlem yapılmasına gerek var mı acaba?
Merhaba, kredi/burs işlemleri için taahhütname onayı yeterli mi? Başka bir işlem yapılmasına gerek var mı acaba?
giovanne
(13 saat)

bulamadığım iki karikatür

1 - at güranoğlu. google görsellerde eksik olarak gösteriyor. site de kapandığı için net resme ulaşamıyorum. hatta yiğit özgür'ün "içimizden biri" karikatürlerinin hepsini bulabilsem güzel olur.2 - kimin karikatürü bilmiyorum. süpermen kazayla birini öldürüyodu. insanlar toplanıp protesto ediyorlar.
1 - at güranoğlu. google görsellerde eksik olarak gösteriyor. site de kapandığı için net resme ulaşamıyorum. hatta yiğit özgür'ün "içimizden biri" karikatürlerinin hepsini bulabilsem güzel olur.

2 - kimin karikatürü bilmiyorum. süpermen kazayla birini öldürüyodu. insanlar toplanıp protesto ediyorlar. biri küfrediyor.

İkisini de baya araştırdım aklıma gelen her anahtar kelimeyle ama bulamadım. arşivini yapan, kıyıda köşede kaydetmiş olan var mıdır?
IncredibleMau
(13 saat)

Bu egzersizler kaç tekrar/set yapılır?

Merhaba.Ortopedi doktoruma her zaman ulaşamadığım için belki burada bilen çıkar umuduyla sormak istedim. Özellikle bel ve bacak hareketlerini soruyorum. Bazılarında birkaç saniye yazıyor veya tekrarlayın diyor ama kaç tekrar, kaç set bilgisi yok.
Merhaba.
Ortopedi doktoruma her zaman ulaşamadığım için belki burada bilen çıkar umuduyla sormak istedim. Özellikle bel ve bacak hareketlerini soruyorum.
Bazılarında birkaç saniye yazıyor veya tekrarlayın diyor ama kaç tekrar, kaç set bilgisi yok.
harmanyeri
(15 saat)

İstanbul'da köpek besleme alanları

Merhaba, İstanbul'u çok bilmiyorum, internette arama yapınca da bilgiden çok günlük haberler çıktı. İstanbul çevresinde, özellikle avrupa yakası kuzey istabul etrafında köpek besleme noktaları nereler? Hani tek tük kedi köpeğe yem bırakmalık değil de topluca köpeklerin bulunduğu ormanlık bölgeler va
Merhaba,

İstanbul'u çok bilmiyorum, internette arama yapınca da bilgiden çok günlük haberler çıktı. İstanbul çevresinde, özellikle avrupa yakası kuzey istabul etrafında köpek besleme noktaları nereler? Hani tek tük kedi köpeğe yem bırakmalık değil de topluca köpeklerin bulunduğu ormanlık bölgeler vardı sanki ara ara internette gördüğüm. Ad, adres ya dakoorinat belirtebilecek olan olursa çok memnun olurum.

Oralara bakmaktansa şuraya yönel daha makbule geçer derseniz de kabülümdür. Teşekkürler.
taqster
(23 saat)

Jack Daniels Tennessee Fire

İstanbul’da bulma ihtimalimiz var mıdır? Hiç gördünüz mü?
İstanbul’da bulma ihtimalimiz var mıdır? Hiç gördünüz mü?
anneboleyn
(18.01.21)

Vestel Venus E3 icin batarya bulabilir miyim?

Oncelikle: telefonu cope at falan demeyin, param yok, bunu kullanacagim. Telefonu 2 senedir kullaniyorum. İşimi goruyor ama son zamanlarda bataryasi cok cabuk bitmeye basladi. Bazen yuzde 30'dayken bile birkac dakikada bitiyor bataryasi. Telefonun bataryasini degistirsem kullanmaya devam edilir mi?
Oncelikle: telefonu cope at falan demeyin, param yok, bunu kullanacagim.

Telefonu 2 senedir kullaniyorum. İşimi goruyor ama son zamanlarda bataryasi cok cabuk bitmeye basladi. Bazen yuzde 30'dayken bile birkac dakikada bitiyor bataryasi.

Telefonun bataryasini degistirsem kullanmaya devam edilir mi? Ve de orijinal veya buna uygun bir bataryayi nasil bulabilirim?
ahm1
(18.01.21)

Ekran şifresi kırma

MerhabaUzun süredir bozuk olan sony xperia xa ultra telefonumun ekranını yaptırdım.Ancak ekran şifresini hatırlamıyorum. Format atmadan içindeki verileri kaybetmeden ekran şifresini nasıl kırabilirim.Destek lütfen Tesekkurler
Merhaba

Uzun süredir bozuk olan sony xperia xa ultra telefonumun ekranını yaptırdım.
Ancak ekran şifresini hatırlamıyorum. Format atmadan içindeki verileri kaybetmeden ekran şifresini nasıl kırabilirim.

Destek lütfen

Tesekkurler

Oral-b starter pack kullanan var mı?

varsa önerir misiniz, bim’e gelicekmiş 130 tl’ye gidip almaya değer mi? netteki fiyatlardan 30 tl kadar uygun.
varsa önerir misiniz, bim’e gelicekmiş 130 tl’ye gidip almaya değer mi? netteki fiyatlardan 30 tl kadar uygun.

Turizm işletmeciliği öğrencisi/mezunu var mı?

varsa dm den ulaşabilir mi acaba?
varsa dm den ulaşabilir mi acaba?
ala09
(18.01.21)

imovie titles'ı rotate etmek

ya portrait mod video koyacağım, arasına bi metin yazdım titles ile.tüm video yan yatırabiliyorum, ancak titles dönmüyor. onu da portre modunda yazmak istiyorum nasıl olur bu iş?
ya portrait mod video koyacağım, arasına bi metin yazdım titles ile.

tüm video yan yatırabiliyorum, ancak titles dönmüyor. onu da portre modunda yazmak istiyorum nasıl olur bu iş?
tchuck
(18.01.21)

ankara haftasonu aşti servisleri

aşti servisleri cumartesi pazar günü çalışıyor mu?(sokağa çıkma yasağı varken)
aşti servisleri cumartesi pazar günü çalışıyor mu?(sokağa çıkma yasağı varken)
tabudeviren
(18.01.21)

bir kitabın telif haklarını satın almak aşağı yukarı ne kadardır?

abd ve ingiltere için.
abd ve ingiltere için.
deartheodosia
(18.01.21)

yol durum bilgisi

ankara'da öveçler'den sincan organize sanayi bölgesi'ne gideceğim arabayla.kış lastiğim var. şu anda görebildiğim kadarıyla bizim sokak karlı ama ana cadde gayet açık. caddeye çıktıktan sonra gideceğim yerler hep ana cadde, bir tek sanayinin içi nasıldır bilmiyorum. çıkayım mı? mesafe 35 kilometre o
ankara'da öveçler'den sincan organize sanayi bölgesi'ne gideceğim arabayla.

kış lastiğim var. şu anda görebildiğim kadarıyla bizim sokak karlı ama ana cadde gayet açık. caddeye çıktıktan sonra gideceğim yerler hep ana cadde, bir tek sanayinin içi nasıldır bilmiyorum.

çıkayım mı? mesafe 35 kilometre olduğu için taksiyle gidip dönüp taksiciye 300 lira vermek istemiyorum. metro alternatifini de saymak bile istemiyorum pandemide.

perşembe'den beri gittim gidecem derken her gün kar yağdı gidemedim. daha beter yağmadan 1-2 güne gitmek zorundayım.

o taraflara gideni geçeni oralarda çalışan var mı? yollar açık mı, sıkıntısız gidip dönebilir miyim?
kibritsuyu
(18.01.21)

Sol Yanim dizisi icin SPOILERLI cevaplar istiyorum

Youtube'da kisa kisa kesitler izledim biraz sardi aslinda, ama izlemeyecegim uzun uzun. O yuzden spoilerli cevaplayabilir misiniz asagidaki sorularimi?1- Serralarin mahallesine tasinan elektrikci neyin nesi? Bir kac yerde telefonla birine bilgi aktariyor casus gibi.2- Asena ile Selim hic yatti mi? E
Youtube'da kisa kisa kesitler izledim biraz sardi aslinda, ama izlemeyecegim uzun uzun. O yuzden spoilerli cevaplayabilir misiniz asagidaki sorularimi?
1- Serralarin mahallesine tasinan elektrikci neyin nesi? Bir kac yerde telefonla birine bilgi aktariyor casus gibi.
2- Asena ile Selim hic yatti mi? Eskiden falan
3- Biricik'in arkadas grubundaki o kiz Biricik'i niye sevmiyor, tuvalette kusma videosunu yaydi hani?
4- Biricik Asena'yi niye sevmiyor osyal medyada fake hesaptan rezil etmeye calisiyor?

Tesekkurler
speedy
(17.01.21)

Çalışma Sandalyesi Önerileri-Gaming koltuğu mu ortopedik sandalye mi?

Merhaba arkadaşlar, önce gaming koltuğu almak istemiştim ama bir sürü kişi beni vazgeçirdi. Terletiyormuş ve beli o kadar da rahat değilmiş diye.Ikea yı da eledim çünkü boyum 180 değil.Aşağıdaki sandalyelerin birini almaya karar verdim.Siz olsanız hangisini alırdınız? Ayarlanabilir bel desteği olmas
Merhaba arkadaşlar, önce gaming koltuğu almak istemiştim ama bir sürü kişi beni vazgeçirdi. Terletiyormuş ve beli o kadar da rahat değilmiş diye.Ikea yı da eledim çünkü boyum 180 değil.

Aşağıdaki sandalyelerin birini almaya karar verdim.Siz olsanız hangisini alırdınız? Ayarlanabilir bel desteği olması elzem benim için.En çok belim ve sırtım ağrıyor çünkü.

www.hepsiburada.com

www.hepsiburada.com

www.adoremobilya.com

Yoksa oyuncu koltuğu fikrine geri mi dönmeliyim??Boyum:168 cm cüsseli biri değilim.
Teşekkürler
camene87
(17.01.21)

8-10 sene öncesinden amatör bir kayıt? (Ağlarsın)

Hatırladığım ayrıntılar:-Kadın-erkek 2 kişi var videoda.-hatırladığım kadarıyla şarkının sözleri: "ama yalnızlıktan gidemezsin ya korkularımdan kaçar oldum ağlarsın"-Video boş bi odada çekilmiş, yılbaşı ağacı ya da o ağaçlarda kullanılan ışıklardan vardı sanırım.-video bittiğinde şarkıyı söyleyen ki
Hatırladığım ayrıntılar:
-Kadın-erkek 2 kişi var videoda.
-hatırladığım kadarıyla şarkının sözleri: "ama yalnızlıktan gidemezsin ya korkularımdan kaçar oldum ağlarsın"
-Video boş bi odada çekilmiş, yılbaşı ağacı ya da o ağaçlarda kullanılan ışıklardan vardı sanırım.
-video bittiğinde şarkıyı söyleyen kişi "kes kes, benimkini çabuk kes" diyor, 2 telefonla birden kaydedilmiş olma ihtimali var.

Birkaç sene öncesine kadar Youtube'da vardı bu ama artık bulunamıyor. Google'da 20 sayfa kadar aradım ama bulamadım. Duyan bilen?
10032007
(17.01.21)

Anadolu Yakası Motor Kompresyon Testi

Merhaba arkadaşlar,İstanbul Anadolu Yakasında öncelikli olmak üzere, motor kompresyon ölçümü yapan bildiğiniz bir yer var mı? Maslak tarafı da olabilir ama öncelik Anadolu yakası.
Merhaba arkadaşlar,

İstanbul Anadolu Yakasında öncelikli olmak üzere, motor kompresyon ölçümü yapan bildiğiniz bir yer var mı? Maslak tarafı da olabilir ama öncelik Anadolu yakası.
emanual
(17.01.21)

müstafilik ve atamalar

merhaba arkadaşlar. ben müstafi kalmış bir hekimim,müstafi kaldığım için bana verilen 1 yıllık ceza dönemim sonlandı ve artık önümüzdeki atamaya katılmayı düşünüyorum. bilgisi olan arkadaşlar varsa bu konuda iki sorum olacak:1- dilekçe yazmam gerekiyor tekrar atamaya katılmak için, nasıl yazmam gere
merhaba arkadaşlar. ben müstafi kalmış bir hekimim,müstafi kaldığım için bana verilen 1 yıllık ceza dönemim sonlandı ve artık önümüzdeki atamaya katılmayı düşünüyorum. bilgisi olan arkadaşlar varsa bu konuda iki sorum olacak:

1- dilekçe yazmam gerekiyor tekrar atamaya katılmak için, nasıl yazmam gerektiğini bilmiyorum, bilen arkadaşalr bu konuda bana yol gösterir misiniz?

2-eğer atamaya katılırsam ve tekrar ola ki atamada bana çıkan yere gitmemeye karar verirsem durumum ne oluyor? böyle bir hakkım var mıdır? yine müstafi miyim, ceza yine var mı,yoksa istifa hakkım mı gidiyor? bu durumda bir sonraki katılabileceğim atama ne zaman oluyor?

bilenler varsa cevaplarsanız sevinirim.
cranium
(17.01.21)

Revit bilenler bakabilir mi? Yedekleme kaydı ile alakalı bir sorum var

Merhabalar.Revitte her kaydedip çıktığımda yeni bir yedekleme kaydı alıyor. Yeniyim revitte ve bu çok garip geldi. Mesela doysa adım x olsun. x.0001 kaydetti ilk sefer. Sonraki girdiğimde x.0002 gibi.Archicadte ben daha çok yetkinim. Ondan tek bir kurtarma dosyası vardı. Hep üzerine kaydediyordu.
Merhabalar.

Revitte her kaydedip çıktığımda yeni bir yedekleme kaydı alıyor. Yeniyim revitte ve bu çok garip geldi. Mesela doysa adım x olsun. x.0001 kaydetti ilk sefer. Sonraki girdiğimde x.0002 gibi.

Archicadte ben daha çok yetkinim. Ondan tek bir kurtarma dosyası vardı. Hep üzerine kaydediyordu.
Dartagnan
(17.01.21)

Araç içi kamera tavsiyesi

Selam gencler. Bi araç içi kamera sistemi almak istiyorum. Ne dandik ne cok pahalı olsun. Şöyle orta halli bir sey. Aynaya ekran takiyorlar falan oyle kaba birsey iatemiyorum.Kriterlerim:-çakmaklıktan degil aküden güç almalı-boyutu küçük olmalı-istedigim goruntuyu kolayca alabilmeliyim-hem önü hem a
Selam gencler. Bi araç içi kamera sistemi almak istiyorum. Ne dandik ne cok pahalı olsun. Şöyle orta halli bir sey. Aynaya ekran takiyorlar falan oyle kaba birsey iatemiyorum.Kriterlerim:

-çakmaklıktan degil aküden güç almalı
-boyutu küçük olmalı
-istedigim goruntuyu kolayca alabilmeliyim
-hem önü hem arkayı cekmeli.

Ez cümle sorum: kullanıp memnun kaldığınız, tavsiye edebileceginiz bir araç içi kamera var mı?
demirr
(17.01.21)

Bitirme Projesi Yüksek Lisans Çok Acil

11 gündür yüksek lisans proje danışmanım projemi okuyup dönmedi şimdiye kadar dönüp düzeltme yapmam gereken yerleri söylemesi gerekiyordu çok ilgisiz teslim etmek için 11 günüm kaldı. Projemi gününde teslim etmezsem okul ilişiğimi kesecek o kadar yazdım emeklerime yazık yüksek lisansım çöpe gidecek
11 gündür yüksek lisans proje danışmanım projemi okuyup dönmedi şimdiye kadar dönüp düzeltme yapmam gereken yerleri söylemesi gerekiyordu çok ilgisiz teslim etmek için 11 günüm kaldı. Projemi gününde teslim etmezsem okul ilişiğimi kesecek o kadar yazdım emeklerime yazık yüksek lisansım çöpe gidecek sizce böyle bir durumda ne yapılır? Hocaya ne demek gerekir? Enstitüyle konuşmalı mıyım? Benzer durumda olanlar var mı?
karmaşık
(17.01.21)

Sharepoint hk

SelamSirket sharepoint anasayfasindaki haber girdilerini ben yonetiyorum. ITci degilim fitili ben atesledigim icin ihale bana kaldi sdfIlk gonderi eklemeye basladigimda bazilarini new post diyip bazilarini da new link olarak girmisim. Post olanlari editleyebiliyorum ama link girdiklerimi silip yerin
Selam

Sirket sharepoint anasayfasindaki haber girdilerini ben yonetiyorum. ITci degilim fitili ben atesledigim icin ihale bana kaldi sdf

Ilk gonderi eklemeye basladigimda bazilarini new post diyip bazilarini da new link olarak girmisim. Post olanlari editleyebiliyorum ama link girdiklerimi silip yerine post giremiyorum. Gugildan da arastirdim ama denedigimde sonuc alamadim fikri olan var mi?
KidLazer
(17.01.21)

linkteki sahneler hangi kung fu belgeseline ait

dövüş kısımlarının haricinde ek olarak farklı bi yerden kung fu eğitimi içeren sahneleri kesip biçip eklemişler videoya. biraz bakındım ama bu eğitimin hangi belgesele (?) ait olduğunu bulamadım. bilen varsa çok memnun olurum, teşekkürler.https://youtu.be/iSkTdFH4-O0
dövüş kısımlarının haricinde ek olarak farklı bi yerden kung fu eğitimi içeren sahneleri kesip biçip eklemişler videoya. biraz bakındım ama bu eğitimin hangi belgesele (?) ait olduğunu bulamadım. bilen varsa çok memnun olurum, teşekkürler.

youtu.be
isveperver
(17.01.21)

hiperstatik sistemlerin çözümünde yardımcı olabilecek biri var mı?

mezun olabilmem için geçmem gereken yapı statiği dersinin hiperstatik sistemleri konusunun cross yöntemiyle çözümü konusunda bana yardımcı olabilecek bir baba yiğit varsa çok memnun olurum.
mezun olabilmem için geçmem gereken yapı statiği dersinin hiperstatik sistemleri konusunun cross yöntemiyle çözümü konusunda bana yardımcı olabilecek bir baba yiğit varsa çok memnun olurum.
marlboro geliyor
(16.01.21)

Duyuru içinde verilen linklerdeki Türkçe karakterler

Duyuru'da verilen linklerde Türkçe karakter olunca link tıklanabilecek şekilde olmuyor.Örnek: https://tr.wikipedia.org/wiki/Mustafa_Kemal_Atatürkbağlantısız da yazıyorum ki tam link görülsün:tr.wikipedia.org/wiki/Mustafa_Kemal_AtatürkBu neden düzeltilmiyor? Çok zor bir kod düzeltmesi mi? Sitenin kod
Duyuru'da verilen linklerde Türkçe karakter olunca link tıklanabilecek şekilde olmuyor.

Örnek: tr.wikipedia.orgürk

bağlantısız da yazıyorum ki tam link görülsün:
tr.wikipedia.org/wiki/Mustafa_Kemal_Atatürk

Bu neden düzeltilmiyor? Çok zor bir kod düzeltmesi mi? Sitenin kodlaması eski bir PHP versiyonu olduğu için mi yapılamıyor?
himmet dayi
(16.01.21)

instagram'da bir şey paylaşacağım kişi hep en aşağılarda

selam romalılar,instagram'da atıyorum beğendiğim bir post'u paylaşacağım biriyle, resmin altındaki o kağıttan uçak mıdır her ne zıkkımsa o düğmeye basıyorum, bir liste getiriyor, buraya kadar her şey normal. ben bu liste için herhalde daha önce sıklıkla bir şeyler paylaştığım veya mesajlaştığım kişi
selam romalılar,

instagram'da atıyorum beğendiğim bir post'u paylaşacağım biriyle, resmin altındaki o kağıttan uçak mıdır her ne zıkkımsa o düğmeye basıyorum, bir liste getiriyor, buraya kadar her şey normal.
ben bu liste için herhalde daha önce sıklıkla bir şeyler paylaştığım veya mesajlaştığım kişilerdir diye düşünüyordum, fakat son zamanlarda dikkatimi çeken bir durum var. en çok konuştuğum, neredeyse her gün mesajlaştığım özellikle bir arkadaşımı bu listede giderek daha aşağılara itmeye başladı instagram. sık mesajlaştığım diğer arkadaşlar falan yine en yukarıda, ama bir tek bu arkadaş giderek aşağılara doğru yol alıyor bu listede.

telefonun galeri uygulamasından bir resim seçip paylaş > chats deyince de yine aynı şekilde teeee en altlarda çıkıyor bu vatandaş.
yani sıkıntı sadece bu vatandaşla, ve o da bir şey paylaşırken.

bir şey paylaşmak için değil de direkt mesajlara gidince orada bir sorun yok, en son ne zaman görüştüysek o sırayı doğru olarak gösteriyor.

telefonum android, samsung s10e

var mıdır bir fikri veya bilgisi olan?

Sant Manukyan

Videolarinda ara sira gun ici paylasimlarindan ya da gonderdigi mail notlarindan bahsediyor. Bu notlari nasil alabiliyoruz? Cevap gelince silecegim, tesekkurler.
Videolarinda ara sira gun ici paylasimlarindan ya da gonderdigi mail notlarindan bahsediyor. Bu notlari nasil alabiliyoruz? Cevap gelince silecegim, tesekkurler.
dunal
(16.01.21)

Android dosyaları bilgisayarda görememe

Merhabalar,Samsung S8 ve windows 10 kullanıcısıyım. Telefonumu bilgisayara bağladığımda whatsapp klasörü altında images, documents vs. gibi klasörler görünüyor fakat içleri boş görünüyor. Bu neden olabilir ?Bu durum diğer sistem klasörleri inidilenler klasörü vs. için de geçerli.Telefon geliştirici
Merhabalar,

Samsung S8 ve windows 10 kullanıcısıyım. Telefonumu bilgisayara bağladığımda whatsapp klasörü altında images, documents vs. gibi klasörler görünüyor fakat içleri boş görünüyor. Bu neden olabilir ?

Bu durum diğer sistem klasörleri inidilenler klasörü vs. için de geçerli.

Telefon geliştirici seçeneklerinden default ayarı dosya paylaşımı da yaptım ama düzelmedi.
freelectron
(16.01.21)

şu şarkıyı bulalım - azerice

merhabahttps://vocaroo.com/1dwoxcapvskbşu şarkıyı bir türlü bulamadım.yardımcı olur musunuz ?teşekkürler.
merhaba


vocaroo.com


şu şarkıyı bir türlü bulamadım.

yardımcı olur musunuz ?

teşekkürler.
iste o bendim
(16.01.21)

Bu mont hangi marka?

Belki gören olmuştur, şansımı deneyeyim.
Belki gören olmuştur, şansımı deneyeyim.
anarsika
(16.01.21)

Network uzmanları

Kablo modem+ tp link in bir router ibvar ve bunu AP modunda çalıştırıyorum.Genel olarak sorunum yok.Bazen şöyle oluyor, kablonetin modemi wi-fi üzerinden düzgünce çalışıyor ama AP nin wi-fi sinyali ağlarda görünmesine rağmen bağlanmıyor.Bazen dibinde iken bile sıfır görünüyor gidiyor tekrar görünüyo
Kablo modem+ tp link in bir router ibvar ve bunu AP modunda çalıştırıyorum.
Genel olarak sorunum yok.
Bazen şöyle oluyor, kablonetin modemi wi-fi üzerinden düzgünce çalışıyor ama AP nin wi-fi sinyali ağlarda görünmesine rağmen bağlanmıyor.
Bazen dibinde iken bile sıfır görünüyor gidiyor tekrar görünüyor ama bu esnada hali hazırda bağlı olan cihazlar çalışmaya devam ediyor.
Mesela şu an bu telefon bağlı ve sorunsuz kullanıyorum ama bilgisayarda bağlanmıyor. Bazen de şifre doğru olmasına rağmen hatalı şifre diyor.
Fikriniz var mı?
kisa
(16.01.21)

Telekom'un Tilgin modemi ile port forwarding

yapabilen var mı acaba? Tilgin AB HG2331 modem. admin ve root ikisinin port forwarding menülerinden de denedim, internet 0.0.0.0/0 (any)den içeri bir local ip'ye bir TCP port yönlendirilecek. ayarlar tamam görünüyor, firewall disable ettim sonuç yok. deneyip de aşabildiyseniz öneriniz var mı? teşekk
yapabilen var mı acaba? Tilgin AB HG2331 modem. admin ve root ikisinin port forwarding menülerinden de denedim, internet 0.0.0.0/0 (any)den içeri bir local ip'ye bir TCP port yönlendirilecek. ayarlar tamam görünüyor, firewall disable ettim sonuç yok. deneyip de aşabildiyseniz öneriniz var mı? teşekkürler

saç için dermaroller

minoxille birlikte dermaroller kullanmayı düşünüyorum, 1.5mm, 540 iğneli titanyum olanı en çok öneriliyor. siz nereden aldınız, hangisini tavsiye edersiniz?
minoxille birlikte dermaroller kullanmayı düşünüyorum, 1.5mm, 540 iğneli titanyum olanı en çok öneriliyor. siz nereden aldınız, hangisini tavsiye edersiniz?
lacrim
(15.01.21)

araştırma görevlisi maaşları

geçtiğimiz dönem özel üniversitelerde devlettekilerden daha az maaş verilmeyeceğine dair düzenleme gündeme gelmişti. şu an son durum nedir, ciddiye alındı mı?
geçtiğimiz dönem özel üniversitelerde devlettekilerden daha az maaş verilmeyeceğine dair düzenleme gündeme gelmişti. şu an son durum nedir, ciddiye alındı mı?

Armani acqua di gio benzeri parfüm önerisi

Buna benzer hangi parfümleri önerirsiniz?
Buna benzer hangi parfümleri önerirsiniz?
horowitz
(14.01.21)

Yayinlanan kitap, deneme, makale, kose yaziniz varsa paylassanizya?

Selam okur yazar arkadaslar..evde malum edebiyat/mizah dergilerini karistirken (ot-kafa-bavul) aklima geldide, bu dergilere disaridanda yazi aliyorlar, begendiklerini yayinliyorlar, ben de kendi capimda bir tane gondereyim mi diye dusunurken aklima geldi de, var mi boyle yayinlanmaya deger yazilarin
Selam okur yazar arkadaslar..
evde malum edebiyat/mizah dergilerini karistirken (ot-kafa-bavul) aklima geldide, bu dergilere disaridanda yazi aliyorlar, begendiklerini yayinliyorlar, ben de kendi capimda bir tane gondereyim mi diye dusunurken aklima geldi de, var mi boyle yayinlanmaya deger yazilariniz, hatta belki de kitabiniz? burada paylassanizda biz de faydalansak? gazetelerde cikmis kose/yorum yazisi, makale, deneme, oyku vs de olabilir, sadece blog yazisi olmasin, ondan tonla yerde milyon tane var, bir kabul almisligi olsun yani..
bir not da biz verelim..
kendi adima bir makalem yayinlandi ama gazete kapandigi icin linki yok, arsivleyemedimde maalesef.. ateizm ve din meselesi uzerine bir yaziydi..
alttaraf
(14.01.21)

ederin olsun

Şarkıların derin anlamları olduğuna inanıyorum. Sizce burada ne demek isteniyor?Beni sevme, kаlırsаn onsuzGönlünün yаrаlаrınа beni ilаcın etmeBu derde, bulаn sen de gör istememDüşe kаlkа gelme bаnа ederin olsun
Şarkıların derin anlamları olduğuna inanıyorum. Sizce burada ne demek isteniyor?

Beni sevme, kаlırsаn onsuz
Gönlünün yаrаlаrınа beni ilаcın etme
Bu derde, bulаn sen de gör istemem
Düşe kаlkа gelme bаnа ederin olsun
ergun14
(14.01.21)

Sahibinden com kimlik doğrulama

Sahibinden com sitesi geçenlerde ilan verirken yanlış konu başlığında ilan açtığım için -sanırım ikinci kez olmuş ilk uyarıyı belki 10 sene önce vermişlerdir- 10 yıllık hesabımı banladı. Şimdi benden kimlik fotoğrafı ve adıma ait fatura istiyor. Ne yapmalı daha önce güvenip gönderen oldu mu bunlar
Sahibinden com sitesi geçenlerde ilan verirken yanlış konu başlığında ilan açtığım için -sanırım ikinci kez olmuş ilk uyarıyı belki 10 sene önce vermişlerdir- 10 yıllık hesabımı banladı. Şimdi benden kimlik fotoğrafı ve adıma ait fatura istiyor. Ne yapmalı daha önce güvenip gönderen oldu mu bunlara?
grand kimyon
(14.01.21)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.