Giriş
(2)

Barkod numarası nereden bulabilirim

Merhaba örme bebek satmak istiyorum ama barkod numarasına ihtiyacım var. Hazırda satılan bir bebeğin gerçek barkod numarasını nasıl bulabilirim.İstanbul'da olsam bakardım oyuncakcakcilara ama şu an koydeyim :(
Merhaba örme bebek satmak istiyorum ama barkod numarasına ihtiyacım var. Hazırda satılan bir bebeğin gerçek barkod numarasını nasıl bulabilirim.

İstanbul'da olsam bakardım oyuncakcakcilara ama şu an koydeyim :(
seyyar satıcı
(23 saat)
tam anladim mi emin degilim ama burda yaziyor barkodu

bucurukstore.com

barkod olusturucu sitesinden barkod halina getirebilirsiniz ean 13 sanirim donusturulmesi gereken barkod

barcode.tec-it.com


yoggi
(22 saat)
Teşekkürler. Bucurugu arkadaşa sordum.
Olmadı gider bakarim.donunce.

Amazon her barcodu kabul etmiyor sanırım tesekkurler


seyyar satıcı
(20 saat)
(2)

bahçeye yediveren diktim az önce ama sulama işi

bahçeye yediveren fidanı diktim az önce ama sulama işini kaç günde bir yapmalıyım?ilk tecrübem arada fidanın yanına gidip sohbet etmeli miyim?
bahçeye yediveren fidanı diktim az önce ama sulama işini kaç günde bir yapmalıyım?

ilk tecrübem arada fidanın yanına gidip sohbet etmeli miyim?
xu
(23 saat)
can suyunu verin önce.
gerisi burada...
www.e-fidancim.com


ankarakecisi
(22 saat)
Bu mevsimlerde sulamaya gerek yok, ama soğuk bir bölgedeyse biraz geç kalmışsınız sanki. Ekim Kasım gibi dikilseydi daha iyi, ama ılıman bir bölgeyse pek sorun değil.

Bu mevsimde sulanma ihtiyacı yok, zaten toprak oldukça nemli ve yağış olmasa da her gece toprağı ıslatacak kadar nem düşüyor yere.

Bahardan sonra da çok kurak mevsimler hariç haftada bir-iki yeterli olur. Aslında olay tamamen toprağın yapısıyla ilgili, toprağı kontrol etmeden kontrolsüzce sulamak mantıklı değil.


John Bloor
(6 saat)
(3)

şişme montlarda iç dolgusu

polyester dolgulu olanlar sıcak tutar mı? kuş tüyü, deve tüyü vs mi olması lazım?
polyester dolgulu olanlar sıcak tutar mı? kuş tüyü, deve tüyü vs mi olması lazım?
regina phalange
(23 saat)
hepsi sıcak tutar. önemli olan metrekareye koydukları gramaj. atıyorum polyester daha ağırken, kuş tüyü daha hafiftir. bu yüzden kuş tüyünün daha iyi ısıttığı düşünülür. bir bakıma doğrudur, daha az ağırlıkta kuş tüyü ile daha çok ısınabilirsiniz.


co2s2
(23 saat)
kuş tüyü , kaz tüyü olanlar sıcak tutar evet ama ıslanırsa çok zor kurur, polyesterden 5 kat daha uzun sürer kuruması.

o yüzden mesela dağcılar hafif ve çok iyi ısıtmasına rağmen kuş tüyü kullanmaz pek, polyester kullanır.


killerbee
(21 saat)
İmkanınız varsa kuş tüyü almayın bence çok eziyet ediliyor hayvanlara.

Benim polyester bir şişme montum var çok iyi ısıtıyor. Dışındaki materyal kalın ve kollarında lastik var. İçine kesinlikle soğuk girmiyor. Bunlara dikkat edebilirsiniz.


(5)

Velev ki bir iş fikrim var

Futbol sektörü ile alakalı bir iş fikrim var. Fikri geliştiriyorum ve sürekli üzerinde düşünüyorum. Olursa global boyutu olacak bir proje olacak. Lakin doğal olarak sermaye sıkıntım var. Sormak istediğim soru şu; fikri iyi bir sunumla bu işe yatırım yapabilecek birilerine anlatabilirsem ve onlar da
Futbol sektörü ile alakalı bir iş fikrim var. Fikri geliştiriyorum ve sürekli üzerinde düşünüyorum. Olursa global boyutu olacak bir proje olacak. Lakin doğal olarak sermaye sıkıntım var. Sormak istediğim soru şu; fikri iyi bir sunumla bu işe yatırım yapabilecek birilerine anlatabilirsem ve onlar da kabul ederse ondan sonra süreç nasıl işliyor? Sistem ayrı uzmanlık alanlarından insanların beyin fırtınasına ihtiyaç duyacağı için "fonu alayım, şirketi ben kurup idare edeyim" diyemem, kaldı ki zaten bu boyutta bir organizasyonu kimse bana emanet etmez sdkfsdf. Ben bir iş modeli öneriyorum ve bu modeli satmayı düşünüyorum. Böylesi bir durumda yatırım için başvurmam gereken kişiler angel investorlar mı oluyor? Fikir beğenilirse hisse mi veriliyor yoksa fikir satın mı alınıyor? Nasıl oluyor?
banagazozalnuri
(23 saat)
fikri beğensem gider kendim yaparım sana niye para vereyim ben senden daha mı tecrübesiz, parasız, networksüz, gerizekalıyım da sadece sana ve sadece sana ihtiyacım var?

bu soruya cevap verebilen insanlar senin dediğin gibi iş yapabiliyorlar.


"fikir" satmak diye bir şey yok açıkçası. patent yok , bir şey yok. satmanız gereken bu işle alakalı tüm fizibilite çalışması, tüm bağlantılar vs vs vs vs.. özellikle de meselenin bağlantılar kısmı çok önemli. bu fikir sonucunda siz bu ürünü/hizmeti kime satacaksınız? müşteriniz hazır sizi bekliyor mu? (varsa) muadilleri yerine neden sizi tercih etsinler?

örneğin whatsapp'tan daha iyi bir mesajlaşma app'i yazmak için fikriniz var. çok da güzel bir app olacak. ama kim kullanacak? birileri kullansa bile parayı kim verecek?

angel investor'a, "böyle bir fikrim var, kesin para kazanır" diyemezsiniz. ihtiyacı belirlemiş, müşterinizi hazırlamış, nakit akışını vs projeksiyonu çıkarmış olmanız lazım.


co2s2
(23 saat)
Yatırımı vermek için 2 kriterleri var genelde:

1- İş mantıklı mı. Bugün 10 lira yatırırsam yarın 10 milyon lira kazanabilir miyim?

2- Daha önemlisi, bu adam bu işi yapabilir mi?

Yatırımcı senin fikrini çalıp işi kendisi yapmaya çalışmaz, o kadar çalışkan insanlar değiller onlar, zaten zenginler, tek dertleri paralarını katlamak. Fikri ve enerjisi olan kendi kendini fund edip yeni startup kuruyor zaten yatırımcılık yapmak yerine. Bu bahsettiğim tabi angel investor'lar için geçerli, yani kendi parasıyla yatırım yapan insanlar için.

Bir de VC denilen elemanlar var, bunlar başkalarının parasıyla yatırım yapıyorlar. Bunlar senin fikrini çalmakla hiç uğraşmazlar, çünkü para da kendilerinin değil.

İkna edici olman için fikrinin çok iyi olmasına gerek yok dedim, şundan dolayı, o kadar early-stage'de hangi fikrin iyi hangisinin kötü olduğunu ayırt edemiyorsun zaten. Edebiliyor olsak yatırımcılık çok kolay bir iş olurdu, ama değil. O yüzden fikirden ziyade elemana bakıyorlar. Tecrüben ne, kafan çalışıyor mu, yeterince istekli misin, işler kötüye giderse ağlamak yerine işi düzeltebilecek misin vs. vs.

Kendine güvenmiyorsun gördüğüm kadarıyla, yatırımcı bunu sezerse zaten yatırım yapmaz. Ama ekip kurup birlikte girebilirsin işe, zaten "ayrı uzmanlık alanları" demişsin, tek başına yapmaman daha mantıklı olur.

Hisse konusu da şöyle: seed yatırımda %10 altı para alıp 100k $ civarı bir para veriyorlar. İşler iyi gidiyor ama hala yatırıma ihtiyacın varsa şirketin %60'ına kadar satabiliyorlar, ondan sonra da ya exit ya IPO oluyor genelde.

tldr: kimse fikre para vermez, fikri satın almak diye bir şey yok.


özel mesajınıza özel mesajla cevap verdim ama özet olarak buraya da yazayım.

yatırımcı müşteriye nasıl ulaşacağınızı bilmek ister.

1 - bir şekilde müşteriye ulaşın, 212'li numaralarını arayın, linkedin'de birilerini taciz edin, gidin ofislerine kapılarına dayanın. elinizde satılacak, düzgün bir fikir varsa bir şekilde sizi dinleyeceklerdir. tercih edilen bir yöntem olmasa da, ticarette gayet yaygın bir yöntemdir.

2 - müşteri ile benzer ya da başka işler firmaları bulun. onlarla konuşun. fikri onlara satın ya da onları ortak edin ya da onlar sizi işe alsın.


co2s2
(22 saat)
''' Yatırımcı senin fikrini çalıp işi kendisi yapmaya çalışmaz, o kadar çalışkan insanlar değiller onlar, zaten zenginler, tek dertleri paralarını katlamak. '''

hahahahahahahahahaha

ulan akşam akşam yine güldüm.


Airbnb benzeri siteler?

1-2 hafta gibi sürelerde yer kiralamak için kullandığınız başka güvenilir siteler var mı? İstanbul için soruyorum.
1-2 hafta gibi sürelerde yer kiralamak için kullandığınız başka güvenilir siteler var mı? İstanbul için soruyorum.
zetsuboushita
(23 saat)
(7)

çocukların özel araçla da dışarı çıkarılması yasak mı?

Bir yakinimin çocuğunun haftada bir psikologuna gitmesi gerekiyor, yaş 3,5. Toplu taşıma yasak da kendi arabalarıyla gitseler de yasak mı? Psikoloğu "isterseniz yazılı imzalı durumu belirten bir şey paylaşırım sizinle ama resmi gecerligi olup olmayacağını bilmiyorum çünkü çocuğunuzla tanili bir duru
Bir yakinimin çocuğunun haftada bir psikologuna gitmesi gerekiyor, yaş 3,5. Toplu taşıma yasak da kendi arabalarıyla gitseler de yasak mı? Psikoloğu "isterseniz yazılı imzalı durumu belirten bir şey paylaşırım sizinle ama resmi gecerligi olup olmayacağını bilmiyorum çünkü çocuğunuzla tanili bir durum üzerine görüşmüyoruz" demiş.

Biliyor musunuz, ya da nereden öğrenip netlestirilebilir?
doktor randevuları için çıkmaları mümkündür bence.


co2s2
(23 saat)
yasaklar 5-6 hafta daha sürse o çocuğun polis çevirmesine yakalanma ihtimali en fazla 1 kez olur. para cezası ödenir konu biter. psikoloji paradan daha önemli, götürsünler çoğcuğu.


duyuruda yukarıda açıklama var. eğer drdan randevu olduğuna daie kağıt alırsanız sıkıntı olmaz.


mikahakkinen
(20 saat)
İşte hekim değil psikolog, sorma sebebim o, dediği doğrudur muhtemelen yani.


Dün berberim konuyla ilgili polis merkezini iki kez aradığını ve anne-baba yanındaysa herhangi bir sıkıntı olmadığı cevabını aldığını söyledi. Siz de arayabilirsiniz.


adivar
(6 saat)
çocukların yanlarında velisi/vasisi olması durumunda şehir içi veya şehirlerarası seyahat yapmalarında bir sakınca yok. yani doktora gitmeniz şart değil, anne baba yanındaysa özel araçla istediğiniz yere gidebilirsiniz.

kaynak: www.icisleri.gov.tr

Soru 4. 20 yaş altı genç ve çocuklar şehir içi veya şehirlerarası yolculuğu nasıl yapacaklar?
Cevap 4: 20 yaş altı gençler ve çocuklarımız 30.05.2020 tarih ve 8558 sayılı Genelgemizde belirlenen çerçeve içerisinde yanlarında veli/vasisinin bulunması şartı ile herhangi bir belge aranmaksızın şehir içi ve şehirlerarası yolculuk yapabileceklerdir.


kibritsuyu
(6 saat)
Ebeveynleri yanında olduğu sürece yasak yok çocuklara, bu son açıklamaya kadar böyleydi, hani haftasonu yasaklarının açıklamasına kadar. O açıklamadan sonra değiştiyse bakmak lazım.

Eğer yasaksa bile telefonla bir numarayı alıp izin alıyordunuz, tc veriyorsunuz ve belirli bir saat aralığı için size sms atıp izin veriyolar.


John Bloor
(6 saat)
(4)

cok sinir oldugum bir durum

Arkadaslar bir seyi önce ilk siz deneyimlersiniz ya mesela, ise giris, universite falan. Sonra baslayacak olan arkadasiniz olur, soru sorar yardim ister.Iste ben yardimci oluyorum, kontrolcu bi tipte degilim yani o sekilde de anlasilmak istemiyorum.bugun arkadasim yazdi patronla ilk kez toplantim va
Arkadaslar bir seyi önce ilk siz deneyimlersiniz ya mesela, ise giris, universite falan. Sonra baslayacak olan arkadasiniz olur, soru sorar yardim ister.
Iste ben yardimci oluyorum, kontrolcu bi tipte degilim yani o sekilde de anlasilmak istemiyorum.
bugun arkadasim yazdi patronla ilk kez toplantim var cok stresliyim falan, ben de destekledim, anlattim.

2 saat kadar sonrada karsilastik, ne yaptin? diye sordum, hic soylemiyor. 2 cumle sunlar hakkinda konustuk iyi gecti, agizlarindan cikmiyo. ama maaslarda sikinti var mesela bana hemen ardindan maaslari sormayi biliyor. ben iyi gectigini bilgi vermemesinden anladim kötü gecse gelirdi hemen.

cok sinir oldum, bir güzel laf soylecegim ama merak ettim sizde benzer seylerle karsilasiyor musunuz?
wishmaythşngs
(23 saat)
Karşılaşmıyorum.


Karşılaştığım bir durum, cin olmadan adam çarpan tipler bunlar. Çakallık peşinde tiplerde genellikle böyle özellik olur, temel nedeninin aşağılık kompleksi, çekememezlik ve kıskançlık olduğunu düşünüyorum.


Hallegadola
(23 saat)
önceden yaptiklarini yüzlerine vururdum, artık kendi işim düşene kadar bekliyorum, kullan-at. Bir işim düşmeden gelip bisey sorarlarsa da yanlış yönlendiriyorum.


Ley
(23 saat)
düpedüz sinsi bu insanlar. karşılaştım tabi. aşırı gıcık bi durum mesela sana bütün secereni sorup kendisi akşam ne yediğini bile söylemeyen tipler de bunlara benzer. böyle biri olduğunu anladıktan sonra ben de davranışımı ona göre ayarlıyorum.


ruby elixir
(20 saat)
(5)

Sevgilinin eski sevgili/sevgilileriyle arkadaş kalıp kalmadığına dair merak

erkeğim. ben bunu içten içe hep merak ederim ya. ama hiç de sormam yani, merakımı kendi içimde yaşarım.yani geçmişte onca "yaşanmışlık" biriktirmiş olan iki insanın, bilhassa hayatlarında yeni insanlar da mevcutken halen arkadaş olarak bir şekilde irtibatta kalmaları, bana iyi hissettiren bir düşünc
erkeğim. ben bunu içten içe hep merak ederim ya. ama hiç de sormam yani, merakımı kendi içimde yaşarım.

yani geçmişte onca "yaşanmışlık" biriktirmiş olan iki insanın, bilhassa hayatlarında yeni insanlar da mevcutken halen arkadaş olarak bir şekilde irtibatta kalmaları, bana iyi hissettiren bir düşünce değil şahsen. ama dediğim gibi bunu sormam da.

peki siz de bu tür bir şeyi merak eder misiniz? sorar mısınız, sordunuz mu hiç?
Berck
(23 saat)
tipik türk erkeği hareketi; benden önce kimlerle ne kadar yiyişti. merak etmeyin, en modern geçineni de dahil hepsi merak ediyor :d


candide
(23 saat)
Candide +1.

Ogrenince de pislik yapiyorlar. Acikcasi benim de sinir oldugum bi konu. Onceden konusurdum beni iyi tanidiklarini dusundugumden ama ben onlari kendilerinden iyi tanidigimi farkettigimden beri hicbiriyle konusmuyorum.


baldan kaymak
(22 saat)
Hiçbir sevgilim ve flörtümle arkadaş kalmadım. Ayrıldığım gün hayatımdan çıkarıyorum.

İlişkinin ciddiyetine göre eskileri sorduğum oldu, detaylandırmadan.


purplee
(21 saat)
arkadaş kalıp kalmadığını öğrenmek garip bir şey değil

zaten normal bir insan karşı cinsle muhabbetini en aza indirir sağlıklı bir ilişki için


@candide esasında benim bahsettiğim mevzu tam olarak "benden önce kimlerle ne kadar yiyişti" mevzusu değil. geçmişteki bazı "yiyiştikleriyle" halen bir şekilde normal arkadaş olarak bir iletişim sürdürüyor mu merakı; mevzu bu :)


Berck
(1 saat)
(2)

Hızlı kargo?

Pazartesi mesai saatleri arasında bir kargoyu İzmir'den İstanbul'a yetiştirmem gerekiyor. Fakat en geç pazar gecesi işlerim biter. Pazartesi sabahtan İzmir'den İstanbul Üsküdar'da bir yerde bu belgeleri mesai saatleri arasına yetişir mi?
Pazartesi mesai saatleri arasında bir kargoyu İzmir'den İstanbul'a yetiştirmem gerekiyor. Fakat en geç pazar gecesi işlerim biter. Pazartesi sabahtan İzmir'den İstanbul Üsküdar'da bir yerde bu belgeleri mesai saatleri arasına yetişir mi?
spackinq
(24 saat)
Express Kargo var ama o 24 saat içinde götürme garantisi veriyor, yani belki salı gününe kalır.

Sizin kurye kullanmanız mı gerekiyor acaba, o nasıl oluyor diğer arkadaşlar söyler umarım.


damba
(23 saat)
eğer izmir'de bunu karşılayacak birisi varsa akşamdan bir otobüs firmasına verin, sabaha orada olmuş olur. maliyeti uygun olur. atıyorum 100-150 liraya çözersiniz meseleyi.

bir diğer alternatif de, şehirlerarası kurye kullanmak. daha önce bana böyle evrak gönderildi. tanıdığınız bir turizm firması / lojistik firması da bu işi yapabilir. hatta bu hizmeti aldığınızda esnek de oluyorlar. mesela imzalanması gereken bir evrak ise, evrağı götürüp imzalatıp geri getiriyorlar. tabii ki maliyeti tuzlu olur. 1500-2000 lira gibi bir rakam karşınıza çıkacaktır.

kargo firmalarının pazartesi sabah verdiğiniz bir şeyi mesai bitmeden izmir'e yetiştirme servisleri yok.


co2s2
(23 saat)
(7)

En İyi Magnezyum Desteği?

Selamhttps://eksisozluk.com/entry/111128780Bu yazı çok ufkumu açtı, magnezyum desteğine ihtiyacım var fakat bana önerebileceğiniz en iyi markalar var mı, yerlisi daha makbule geçer, orzax çok iyi bir marka diye biliyorum mesela ama bu 4 formu da edinmek istiyorum. Önerileriniz var mı?
Selam

eksisozluk.com

Bu yazı çok ufkumu açtı, magnezyum desteğine ihtiyacım var fakat bana önerebileceğiniz en iyi markalar var mı, yerlisi daha makbule geçer, orzax çok iyi bir marka diye biliyorum mesela ama bu 4 formu da edinmek istiyorum. Önerileriniz var mı?
1bir1bir1
(24 saat)
ben her gun bi tane magnezinc aliyodum. 25 tl fiyati eczanede satiliyor.

icerdigi bileşiğin biyoyararlanimi dusuk diyolar ama o zaman neden daha fazla magnezyum icermiyor merak ediyorum.


lata
(24 saat)
yeteri kadar düzgün beslenildiğinde emilim problemi de yoksa takviyeye niye gerek olsun ben de orasını pek anlayamıyorum. 28 gram kabak çekirdeğinde(çiğ) yaklaşık 156mg magnezyum var. önerilen günlük doz yetişkinler için 400mg civarında.

bunun yanında yeşil yapraklı bitkilerin çoğunda var.

endüstrinin oluşturduğu şöyle bir algı var, yetersiz besleniyorsunuz ve takviye almalısınız. böyle bir şey yok. türk mutfağı yeteri kadar zengin ve besin değeri yüksek.

magnezyum için bir kaynak: ods.od.nih.gov

ha illa alalım istiyorsanız orzax'ın magnimore'u var ama çok pahalı. gerekli mi? tartışılır.


kobretti
(24 saat)
38 yaşındayım ve yukarıya bıraktığım yazıda bahsedilen her şeyi yaşadım. Annem ve babam ilk bebekliklerinden itibaren çok yetersiz beslenmiş -hatta annem ağır kansızlıkla ölümden yırtmış- insanlar olarak bizim beslenmemizde de bazı şeylerin eksik kaldığını yaşadıklarımdan anlıyorum. En azından deneyeceğim, nasılsa 1 kutu da tükenecek çünkü, bırakması kolay.

Magnezinc'in formu magnezyum oksit denen en az yararlanımlı olan. Yeni korona tedavisinden çıktım ve hareketsizlikten bacaklarıma bıçaklar saplanıyor, magnezinc bile iyi geldiyse hayli sıkıntım var demektir diye düşündüm.

Teşekkürler...


1bir1bir1
(23 saat)
şunu kullanıyorum memnunum

venatura.com.tr


orpheus
(23 saat)
@kobretti

Magnimore şu an internet sitesinde yok, sanırım bahsettiğin ürünün en yakını extramag.


1bir1bir1
(23 saat)
Tam olarak istediğiniz cevap olmayacak belki... Ben Kızılay-Erzincan (Bir de AfyonKarahisar var o değil) maden suyu ile magnezyumu alıyorum. Litresinde 317mg var, çok yüksek. Magnezyumun hangi türü bilmiyorum. Benim kabızlık sorunum oluyordu, mg dışkılamayı kolaylaştırdığını öğrendiğimden beri bu şekilde mg alıyorum ve memnunnum. Diğer maden sularında mg oranı düşük ve onlardan içince etkisi olmuyor ve yine kabızlık çekiyorum...


malheiros
(22 saat)
@1bir1bir1

hepsiburada veya besin desteği satan başka sitelerde vardı sanırım. satıcının yorumlarına bakarak alternatif bulabilirsin gibi.


kobretti
(22 saat)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.